LimeSurvey 2.x - en to sq translation catalogue (1673 entries)

en: %s duplicate records removed
sq: %s Rekordet e dyfishta u hoqën

en: %s min. %s sec.
sq: %s min. %s sek.

en: %s of %s columns selected
sq: %s nga %s kollona të zgjedhura

en: %s old response(s) were successfully imported.
sq: Përgjigja(et) e vjetër(ra) %s u importuan me sukses.

en: %s participants have been copied to the central participants table
sq: %s pjesëmarrëss janë kopjuar në tabelën qëndrore të pjesëmarrësve

en: %s records imported
sq: %s rekorde u importuan

en: %s records met minimum requirements
sq: %s rreshta përkojnë me kërkesat minimale

en: %s records with invalid email address removed
sq: %s rekorde me adresë emaili të pavlefshme u hoqën

en: %s response lines in your file.
sq: %s rreshta përgjigjesh në skedarin tuaj.

en: %s responses already exist.
sq: %s përgjigjet ekzistiojnë tashmë.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
sq: %s përgjigje nuk mund të shtohen apo përditësohen.

en: %s responses were inserted.
sq: %s përgjigje u shtuan.

en: %s responses were updated.
sq: %s përgjigje u përditësuan.

en: %s token has been created. | %s tokens have been created.
sq[0]: %s token u krijua.

en: (Autodetect)
sq: (Prove auromatike)

en: (Iconv Library not installed)
sq: (Libraria Iconv nuk eshte e instaluar)

en: (None)
sq: (Asgjë)

en: (Reason: Admin email address empty)
sq: (Arsye: Emaili i administratorit është bosh)

en: (Sub-)question width
sq: Gjerësia e (Nën-)pyetjes

en: (none)
sq: (asnjë)

en: (stable)
sq: (stabël)

en: (unstable)
sq: (jo stabël)

en: 16 or up
sq: 16 ose më lartë

en: 1st quartile (Q1)
sq: Kuartili i parë (Q1)

en: 5 Point Choice
sq: 5 pika zgjedhjeje

en: 7bit Swedish
sq: 7bit Suedisht

en: A Note On Privacy
sq: Shenim privat

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
sq: Nje kopje sigurie e tabelave eshte perfunduar, administratori i sistemit mund ta aksesoje ate.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
sq: Një kopje rezervë të kësaj tabelë do të bëhet nëse vazhdojni. Administrator sistemi juaj do të jetë në gjendje të ketë akses në këtë tabele.

en: A database named "%s" already exists.
sq: Nje baze te dhenash e quajtur "%s" ekziston.

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
sq: Një hartë me pyetje do të shfaqet; pjesëmarrësit do kenë mundësi të bredhin te pyetjet e rëndësishme.

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
sq: Grupi ne skedarin CSV/SQL nuk eshte pjese e se njejtes ankete. Importi i anketes eshte ndalur.

en: A template with that name already exists.
sq: Një shabllon me atë emër ekzistion

en: A token entry for the saved survey has been created too.
sq: Nje hyrje ne tabelen e tipit token per kerkimin e ruajtur ka qene gjithashtu e krijuar

en: A token table has been created for this survey.
sq: Krijova nje tabele te Token per kete sondazh

en: AND
sq: Dhe

en: AND/OR Date is
sq: DHE/OSE Data është

en: ARMSCII-8 Armenian
sq: ARMSCII-8 Armene

en: Absolute value
sq: Vlera absolute

en: Access
sq: Akses

en: Access denied
sq: Hyrja u mohua

en: Access denied!
sq: Kontakti u pranua

en: Action
sq: Veprimi

en: Actions
sq: Veprime

en: Activate
sq: Aktivizo

en: Activate Survey
sq: Aktivizo Sondazhin

en: Activate this Survey
sq: Aktivizo këtë Sondazh

en: Active
sq: Aktiv

en: Active surveys
sq: Anketat aktive

en: Active token tables
sq: Tableat aktive të token-ave

en: Add
sq: Shto

en: Add New Quota
sq: Shto një kuotë të re

en: Add URL parameter
sq: Shto URL parametër

en: Add a language:
sq: Shto gjuhë:

en: Add a new question
sq: Shto pyetje të re

en: Add a prefix to the answer field
sq: Shtoe prefiksin tek fusha e përgjigjes

en: Add a suffix to the answer field
sq: Shto sufiksin në hapsirën e pvrgjigjes

en: Add all %s participants in your current list to a survey.
sq: Shto të gjithë pjestarët %s në listën aktuale te një anketë.

en: Add another record
sq: Shto një rekord të ri

en: Add another token entry
sq: Shto një token tjetër

en: Add answer
sq: Shto përgjigje

en: Add attribute
sq: Shto atribut

en: Add condition
sq: Shto kushtëzim

en: Add dummy tokens
sq: Shto token dummy

en: Add fields
sq: Shto skedarë

en: Add file
sq: Shto fajll

en: Add new question to group
sq: Shto pyetje të re në grup

en: Add new token entry
sq: Shto nje hyrje te re

en: Add new user group
sq: Shto një gruë të ri përdoruesish

en: Add or delete groups
sq: Shto ose fshij grupet

en: Add or delete questions
sq: Shto ose fshij pyetjet

en: Add or delete token attributes
sq: Shto ose fshi atributet e token

en: Add participant
sq: Shto pjesmarrës

en: Add participants to a survey
sq: Shto pjesmarrës në anketë

en: Add question
sq: Shto pyetje

en: Add scenario
sq: Shto skenar

en: Add search condition
sq: Shto kusht kërkimi

en: Add user
sq: Shto shfrytëzues

en: Additional Languages
sq: Gjuhe shtese:

en: Additional languages:
sq: Gjuhët shtesë:

en: Admin email:
sq: Email i Admin:

en: Admin login name
sq: Emri logues i Administratorit

en: Admin login password
sq: Fjalëkalimi për administratorin

en: Administration
sq: Administrim

en: Administration template:
sq: Shablloni i administrimit:

en: Administrator:
sq: Administratori:

en: After
sq: Mbas

en: After answers, a cell give some information.
sq: Pas përgjigjeve, një qëlizë jep informacion.

en: After you are done please click the bottom 'Save' button to save your changes.
sq: Pasi të mbaroni ju lutemi klikoni lartë butonin 'Ruaj'  që të ruani ndryshimet

en: Albanian
sq: Shqip

en: All
sq: Gjithë

en: All %s user templates updated.
sq: Të gjitha shabllonet %s të përdoruesit u përditësuan.

en: All answers are already selected in this quota.
sq: Jane zgjedhur te gjitha pergjigjet ne kete citim.

en: All conditions in this survey have been deleted.
sq: Te tera kushte e ketij sondazhi jane eliminuar

en: All conditions meet consistency standards.
sq: Të gjitha kushtëzimet i plotësojnë rregullat e konsistencës.

en: All in one
sq: E gjitha në një

en: All participant information is lost.
sq: Gjith informacioni i pjesëmarrësve humbi.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
sq: Të gjitha pyetjet, pëgjigjet, etj për gjuhët e hequra do të humbasin. Jeni i sigurtë?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
sq: Të gjitha pyetjet, grupet dhe prametrat janë të modifikueshëm sërisht.

en: All the attributes are automatically mapped
sq: Të gjitha atributet janë lidhur automatikisht

en: All tokens
sq: Të gjitha token-at

en: All your answers must be different.
sq: Të gjitha përgjigjet tuaja duhet të jenë të ndryshme.

en: Allow multiple responses or update responses with one token?
sq: Lejo përgjigje të shumëfishta ose përditëso përgjigjet me një token?

en: Allow public registration?
sq: Lejon rregjistrim publik?

en: Allowed
sq: E lejuar

en: Allowed file types
sq: Lejohet lloji i skedarëve

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
sq: Lejohen tipet e skedarëve të ndara me presje. psh. pdf,doc,odt

en: Also this problem can occur when you are working/editing in LimeSurvey in several browser windows/tabs at the same time.
sq: Gjithashtu ky problem mund të ndodh kur ju punoni/editoni në LimeSurvey në shfletues të ndryshëm në të njejtën kohë.

en: Always hide this question
sq: Gjithmonë fshehe këtë pyetje

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
sq: Nje email u dergua ne adresen qe ju siguruat, me kontaktin per kete kerkim. 	e lutem ndiq lidhjen ne kte email per te proceduar

en: An email has been sent with details about your saved survey
sq: Nje mesazh ne posten elektronike eshte derguar me detajet rreth kerkimit tuaj te ruajtur

en: An email with a generated password was sent to the user.
sq: Nje mesazh me nje fjalekalim te ri ju dergua perdoruesit

en: An email with your login data was sent to you.
sq: Nje mesazh me te dhenat per te hyre ju eshte derguar.

en: An error occurred saving a response to survey id
sq: Ndodhi nje gabim kur po ruhej nje pergjigjje per identitetin e kerkimit.

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
sq: Nje gabim ndodhi duke ngarkuar skedarin. Kjo mund te jete si shkak i lejeve te gabuara ne kete direktori %s.

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
sq: Një gabim i parikuperueshëm ndodhi gjatë përditësimit. Detajet e gabimit:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
sq: Ndodhi nje gabim i papritur dhe pergjigjet tuaja nuk mund te ruhen.

en: Anonymized responses?
sq: Përgjegjje të anonimizuara?

en: Answer
sq: Pergjigje

en: Answer matched (regexp)
sq: Përgjigja përkpon me(regexp)

en: Answer must be %s
sq: Përgjigja duhet të jetë %s

en: Answer must be between %s and %s
sq: Përgjigja duhet të jetë ndërmjet %s dhe %s

en: Answer must be greater or equal to %s
sq: Përgjigja duhet të jetë më e madhe ose e barabartë me %s

en: Answer must be less or equal to %s
sq: Përgjijga duhet të jetë më e vogël ose e barabartë me %s

en: Answer options were successfully saved.
sq: Opsionet e përgjigjes u ruajtën me sukses.

en: Answer was
sq: Përgjigja ishte

en: Answer was NOT
sq: Përgjigja nuk ishte

en: Answer was greater than
sq: Përgjigja ishte më i/e madhe se

en: Answer was greater than or equal to
sq: Përgjigja ishte më i/e madhe ose baraz me

en: Answer was less than
sq: Përgjigja ishte më i/e vogël se

en: Answer was less than or equal to
sq: Përgjigja ishte më i/e vogël ose baraz me

en: Answer:
sq: Pergjigje:

en: Answers
sq: Pergjigjet

en: Answers cleared
sq: Përgjijet u pastruan

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
sq: Pergjigjet me kod 0 ose kod bosh nuk lejohen dhe nuk do te ruhen

en: Apr
sq: Pri

en: Arabic
sq: Arabisht

en: Arc cosine
sq: Arc cosinus

en: Arc sine
sq: Arc sinus

en: Arc tangent of two variables
sq: Arc tangenti për dy variablat

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
sq: A jeni të sigurtë që dëshironi të *fshini* disa përgjegjje të pa kompletuara, dhe anuloni gjendjen e pyetjeve dhe tokenëve?

en: Are you sure you want to clear all your responses?
sq: Jeni i sigurte se doni t'i fshini te gjitha pergjigjet tuaja

en: Are you sure you want to delete this entry?
sq: Jeni i sigurte qe doni ta fshini?

en: Are you sure you want to delete this file?
sq: Jeni i sigurtë që dëshironi ta fshini këtë skedar?

en: Are you sure you want to delete this template?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të fshini këtë shabllon?

en: Are you sure you want to un-share the selected participants?
sq: Jeni i sigurtë që doni të mos i shpërndani pjestarët e zgjedhur?

en: Arithmetic mean
sq: Domethënie aritmetike

en: Armenian
sq: Armenisht

en: Array
sq: Vargu

en: Array (10 Point Choice)
sq: Vektor (5 pika zgjedhjeje)

en: Array (5 Point Choice)
sq: Vektor(5 pika zgjedhje)

en: Array (Numbers)
sq: Vektor (Numrash)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
sq: Vektor (Po/Jo/e pasigurte)

en: Array by column
sq: Vargu në kolonë

en: Array dual scale
sq: Varg me shkallë të dyfisht

en: Array filter
sq: Filteri i vargut

en: Array filter exclusion
sq: Përjashtim i filtrimit të tabelës

en: Arrays
sq: Vargjet

en: As a last step you should clear your browser cache now.
sq: Veprimi i fundit ëshët pastrimi i cache-së së browser-it

en: Assessments
sq: Vleresime

en: At beginning
sq: Në fillim

en: At end
sq: Në fund

en: At least one installed
sq: Të paktën një i instaluar

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
sq: Vërejtje: Disa pyetje kode të pyetjeve janë ndryshuar. Ju lutem kontrolloni me kujtes, sepse disas ndryshime mund të mos jenë të sakta.

en: Attribute %s (%s)
sq: Atributi %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
sq: Atributi %s u fshi.

en: Attribute ID
sq: ID e atributit

en: Attribute field
sq: Fusha atirbut

en: Attribute name:
sq: Emri i atributit

en: Attribute type:
sq: Tipi i atributit:

en: Aug
sq: Gush

en: August
sq: Gusht

en: Authentication method
sq: Mënyra e autentikimit

en: Auto
sq: Automatike

en: Auto Translate
sq: Vetë përkthim

en: Autoload URL
sq: URL ekzekutim-automatik

en: Automatic
sq: Automatike

en: Automatically check for updates:
sq: Kërko automatikisht për përditësime:

en: Automatically load URL when survey complete?
sq: Automatikisht ngarkon URL kur kerkimi perfundon?

en: Available label sets:
sq: Bashkësitë e etiketave të disponueshme:

en: Average
sq: Mesatarja

en: Average file size
sq: Madhësia mesatare e skedarit

en: Back
sq: Kthim

en: Back to Response Import
sq: Kthim tek Import Pergjigjje

en: Back to main menu
sq: Kthehu në menynë kryesore

en: Backup Entire Database
sq: Ruajtje e te gjithe te dhenave

en: Base language:
sq: Gjuha bazë:

en: Basic email notification
sq: Njoftim baze me email

en: Basque
sq: Baske

en: Before
sq: Përpara

en: Big5 Traditional Chinese
sq: Big5 Kineze tradicionale

en: Binary pseudo charset
sq: Vendosje pseudobinare e karaktereve

en: Blacklist control
sq: Kontrolli i listës së zezë

en: Bosnian
sq: Bosnia

en: Both rows and columns
sq: Bashkë reshtat dhe kolonat

en: Bounce Email:
sq: Email-et e kthyer:

en: Browse
sq: Shfleto

en: Browse Uploaded Resources
sq: Shfleto burimet e ngarkuara

en: Browse saved responses
sq: Shfleto përgjigjet e ruajtura

en: Bulgarian
sq: Bullgarisht

en: By group
sq: Sipas grupit

en: By question group
sq: Sipas grupit të pyetjes

en: Bypass token with failing email addresses
sq: Rekordet me adresa e-mail te pavlefshme u hoqen

en: CSS & Javascript files:
sq: Skedarët CSS dhe Javaskript:

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
sq: CSS stili për 'mesazhi për kalimin e kufizimit kohorë'

en: CSV field names
sq: Emrat e skedarëve CSV

en: CSV input format
sq: CSV formati hyrës

en: Calculate the sum of values in an array
sq: Kalkulo shumën e vlerave në varg

en: Calculates the exponent of e
sq: Kalkulo eksponentin e

en: Calculation
sq: Llogaritje

en: Can't bind to the LDAP directory
sq: Nuk mund te lidhet me direktorineLDAP

en: Can't connect to the LDAP directory
sq: Nuk mund te lidhet me direktorineLDAP

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
sq: Nuk mund te ngarkoje etiketa pasi qe ju po perdorni kode te duplikuara

en: Cancel
sq: Anullo

en: Cannot be changed
sq: Nuk mund të ndryshohen

en: Cannot import the VVExport file.
sq: Nuk mund te importoje skedarin VVExport.

en: Catalan
sq: Katalane

en: Category separator
sq: Ndarës kategorie

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
sq: Kujdes: Ekzekutimi i JavaScript është c'aktivizuar në shfletuesin tuaj. Ju nuk mund të jeni i aftë t'i pergjigjeni të gjitha pyetjeve në këtë anketë. Ju lutem, verifikoni parametrat e shfletuesit tuaj.

en: Change the language
sq: Ndryshoni gjuhën

en: Character set of the file:
sq: Teresia e karaktereve te skedarit:

en: Chart type
sq: lloji i grafikonit

en: Check Data Integrity
sq: Kontrollo integritetin e të dhënave

en: Check any that apply
sq: Kontrollo ndonje qe aplikon

en: Check data
sq: Kontrollo të dhënat

en: Check database again?
sq: Kontrollo bazën e të dhënave përsëri?

en: Check now
sq: Kontrollo tani

en: Checkbox is checked
sq: Chekcbox është zgjedhur

en: Checking basic requirements...
sq: Kontrollimi i kërkesave bazë

en: Checking existing LimeSurvey files...
sq: Kontrollimi i skedarieve ekzistues LimeSurvey...

en: Chinese (Simplified)
sq: Kineze (E thjeshtezuar)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
sq: Kineze (Tradicionale - Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
sq: Kineze (Tradicionale - Tajvan)

en: Choice of rank %s
sq: Zgjedhja për rangun %s

en: Choose columns
sq: Zgjidh kolonat

en: Choose one of the following answers
sq: Zgjidh vetem nje nga pyetjet e meposhtme

en: Choose the CSV file to upload:
sq: Zgjidh skedarin CSV per tu ngarkuar:

en: Choose token fields
sq: Zgjidh fushat token

en: Choose when user can add a comment
sq: Zgjidh kur përdoruesi mund të shtojë koment

en: Choose your language
sq: Zgjidhni gjuhen tuaj

en: Clear
sq: Pastro

en: Clear All Page
sq: Fshini te gjithe faqen

en: Clear Responses
sq: Fshi pergjigjet

en: Click here to continue
sq: Klik këtu për të vazhduar

en: Click here to log in.
sq: Klikoni këtu për të hyrë.

en: Click here to start the survey.
sq: Klikoni këtu për të filluar anketën.

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
sq: Kliko ne 'Submit' tani per te kompletuar procesin dhe per te ruajtur pergjigjet tuaja

en: Close
sq: Mbyll

en: Close Window
sq: Mbyll dritare

en: Close editor
sq: Mbyll editorin

en: Close this survey
sq: Mbylle këtë anketë

en: Close this window
sq: Mbyll këtë dritare

en: Code
sq: Kodi

en: Code:
sq: Kodi:

en: Columns
sq: Kolonat

en: Comma
sq: Presje

en: Comma (,)
sq: Presje (,)

en: Comment
sq: Koment

en: Comment only when
sq: Komento vetëm kur

en: Comment only when you choose an answer.
sq: Komentoni vetëm kur të zgjidhni një përgjigje.

en: Comment only when you don't choose an answer.
sq: Komentoni vetëm kur nuk zgjidhni asnjë përgjigje.

en: Comment your answers.
sq: Komentoni përgjigjen tuaj.

en: Comments
sq: Komentet

en: Completed
sq: Perfunduar

en: Completed Page
sq: Faqe e plotesuar

en: Completed?
sq: Perfunduar?

en: Condition
sq: Kusht

en: Conditions
sq: Kushtet

en: Configure
sq: Konfiguro

en: Confirm Password:
sq: Konfirmo fjalekalimin

en: Confirmation
sq: Konfirmim

en: Confirmation email body:
sq: Trupi i emailit të konfirmimit

en: Confirmation email subject
sq: Konfirmo subjektin e emailit

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
sq: Lidhja me bazën e të dhënave dështoi. Ju lutem kontrolloni vendodhjen e bazës së të dhënave përdoruesin dhe fjalëkalimin dhe më pas provojeni përsëri.

en: Constant
sq: Konstante

en: Continue
sq: Vazhdoni

en: Continue?
sq: Vazhdoni?

en: Convert N to
sq: Konverto N në

en: Convert Y to
sq: Konverto Y në

en: Convert a date/time string to unix timestamp
sq: Konverto një string datë/orë në timestamp unix

en: Copy
sq: Kopjo

en: Copy Current Question
sq: Kopjo pyetjen aktuale

en: Copy Template
sq: Kopjoni këtë Model të Gatshëm

en: Copy answer options?
sq: Kopjo opsionet e përgjigjes?

en: Copy failed
sq: Kopjimi deshtoi

en: Copy template
sq: Kopjo shabllon

en: Core plugin can not be disabled.
sq: Plugin-et core nuk mund të çaktivizohen.

en: Corrected time:
sq: Ora e rregulluar

en: Cosine
sq: Cosinus

en: Could not connect to LDAP server.
sq: Nuk mund të lidhem me serverin LDAP.

en: Could not delete user group.
sq: Nuk mund te fshij grupin e perdoruesve

en: Could not delete user group. No group selected.
sq: Nuk mund te fshij numrin e perdoruesve. Nuk eshte zgjedhur asnje grup

en: Could not delete user. User was not supplied.
sq: Nuk mund te fshish perdorues. Persoruesi nuk ishte prezent.

en: Could not insert subquestion
sq: Nuk mund të shtoj nënpyetjen

en: Count
sq: Njehsim

en: Count the number of answered questions in the list
sq: Numëro pyetjet e plotësuara në listë

en: Create a new survey clicking on the %s icon in the upper right.
sq: Krijo një anketë të re duke klikuar në ikonën %s lart djathtas.

en: Create dummy tokens
sq: Krijo tokenë provues

en: Create new participant
sq: Krijo pjestar të ri

en: Create new template
sq: Krijo shabllon të ri

en: Create new template called:
sq: Krijo shabllon të ri me emrin:

en: Created by
sq: I krijuar nga

en: Creating database backup...
sq: Duke krijuar kopje sigurie të bazës së të dhënave

en: Croatian
sq: Kroatisht

en: Czech
sq: çekisht

en: Czech (informal)
sq: Çekisht (informale)

en: DATA TO BE ENTERED
sq: E DHENE PER TU HEDHUR

en: DB backup created: %s
sq: Kopja e sigurisë së bazës së të dhënave krijuar: %s

en: DEC West European
sq: DEC Europa Perendimore

en: DOS Cyrillic (cp866)
sq: DOS Cirilik (cp866)

en: Danish
sq: Danisht

en: Data entry screen
sq: Ekrani për hedhjen e të dhënave

en: Database
sq: Baza e të dhënave

en: Database %s has been successfully populated.
sq: Baza e të dhënave %s u popullua me sukses.

en: Database configuration
sq: Konfigurimi i databazës

en: Database creation
sq: Krijimi i bazës së të dhënave

en: Database doesn't exist!
sq: Databaza nuk ekziston!

en: Database has been created.
sq: Baza e te dhenave u krijua

en: Database name
sq: Emri i bazës së të dhënave

en: Database type
sq: Tipi i bazës së të dhënave

en: Database update finished (%s)
sq: Përditësimi i databazës mbaroi (%s)

en: Database user
sq: Përdorues i bazës së të dhënave

en: Database was populated but there were errors:
sq: Databaza u popullua por kishte gabime:

en: Dataentry Screen for Survey
sq: Ekrani i hyrjes së të dhënave për Sondazhin

en: Date
sq: Data

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
sq: Data (VVVV-MM-DD) eshte njesoj

en: Date Saved
sq: Te dhenat u ruajten

en: Date Stamp?
sq: Stampo datën?

en: Date added
sq: Data u shtua

en: Date entered is invalid!
sq: Data e vendosur nuk është e vlefshme!

en: Date is
sq: Data është

en: Date/Time format
sq: Formati Datë/Orë

en: Day
sq: Dite

en: Deactivate
sq: Çaktivazo

en: Deactivate Survey
sq: Ç'aktivizo Sondazhin

en: Deactivated result tables
sq: Tabela e rezultateve është e çaktivizuar

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
sq: I dashur {EMRI},
    
    Kohet e fundit ne u ftuam ju te merrni pjese ne nje kerkim.
    
    Ne vume re se ju akoma nuk e keni kompletuar kerkimin, dhe do te deshironim y'ju kujtonim ju se kerkimi eshte akoma i vlefshem nese ju deshironi te merrni pjese.
    
    Kerkimi titullohet 
    '{EMRI I KERKIMIT}'
    
    '{PERSHKRIMI I KERKIMIT}'
    
    Per te marre pjese, te lutem kliko ne rreshtin me poshte.
    
    Me nderime,
    
    {EMRI I ADMINISTRATORIT} ({ADRESA E POSTES ELEKTRONIKE TE ADMINISTRATORIT})
    
    ----------------------------------------------
    Kliko ketu per te bere kerkimin:
    {KERKIMI URL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
sq: I dashur {EMRI},
    
    Ju ose dikush qe po perdor adresen tuaj te postes elektronike, jeni rregjistruar te merrni pjese ne kerkimin ne rrjet te titulluar {EMRI I KERKIMIT} .
    
    Per ta kompletuar kete kerkim, kliko ne URL e meposhtme.
    
    {KERKIMI URL}
    
    Nese ju keni ndonje pyetje rreth ketij kerkimi, ose nese ju nuk u rregjistruat per te marre pjese dhe besoni se ndodhi nje gabim gjate dergimit te mesazhit, ju lutem kontaktoni  {EMRI I ADMINISTRATORIT} unter {ADRESA E POSTES ELEKTRONIKE TE ADMINISTRATORIT}.

en: Dec
sq: Dhje

en: December
sq: Dhjetor

en: Decimal mark:
sq: Numra dhjetor

en: Decrease
sq: Zvogelim

en: Default
sq: Gjendje

en: Default answers
sq: Përgjigjet e paracaktuara

en: Default attribute name:
sq: Emri i paracaktuar i atributit:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
sq: Kordinatat fillestare të hartës kur ngarkohet faqja për herë të parë. Formati. gjatëso [hapsirë] gjerësi

en: Default language
sq: Gjuha e parackatkuar

en: Default value:
sq: Vlera fillestare:

en: Delete
sq: Fshij

en: Delete Tokens
sq: Fshij token

en: Delete Tokens Table
sq: Fshij tabelen e token

en: Delete User
sq: Fshi Perdoruesin

en: Delete attribute
sq: Fshi atribut

en: Delete current question group
sq: Fshi grupin aktual të pyetjeve

en: Delete exported tokens
sq: Fshi tokenat e eksportuar

en: Delete label set
sq: Fshije tabelen e vleresimit

en: Delete selected attribute(s) and associated data?
sq: Fshi atributin(et) e zgjedhur/a dhe të dhënat e përkuese?

en: Delete selected participant(s) from this survey
sq: Fshi pjesmarrësin(it) e zgjedhur nga kjo anketë

en: Delete selected participants
sq: Fshi pjestarët e zgjedhur

en: Delete selected survey(s)
sq: Fshi anketën(at) e zgjdhura

en: Delete this answer option
sq: Fshij këtë mundësi të përgjegjes

en: Delete this attribute:
sq: Fshi këtë atribut:

en: Delete this entry
sq: Fshije kete hyrje

en: Delete this response
sq: Fshi këtë përgjigje

en: Delete this template
sq: Fshij këtë shabllon

en: Delete this user
sq: Fshi këtë përdorues

en: Delete token attribute %s
sq: Fshi atributin e token-it %s

en: Delete user
sq: Fshi përdorues

en: Deleting User
sq: Duke fshire perdoruesin

en: Deleting groups: %u groups deleted
sq: Duke fshirë grupet: %u grupe u fshinë

en: Deleting orphan token table:
sq: Duke fshirë tabelën jetime të token-ave:

en: Deleting survey table: %s
sq: Duke fshirë tabelën e anketës: %s

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
sq: Fshirja e këtij grupi do të fshijë gjithashtu të gjitha pyetjet dhe përgjigjet që ai përmban. Jeni i sigurtë që doni të vazhdoni?

en: Deleting token table: %s
sq: Duke fshirë tabelën e tokën: %s

en: Description
sq: Përshkrim

en: Description of the survey
sq: Pershkrimi i sondazhit

en: Description:
sq: Pershkrimi:

en: Description:
sq: Pershkrimi:

en: Detailed email notification with result codes
sq: Njoftim i detajuar me e-mail me kodet e rezultateve.

en: Determine whether a variable is considered to be empty
sq: Vendosni nëse një variabël duhet të jetë bosh

en: Did Not Save
sq: Nuk e ruajti

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
sq: Direktoria me emrin `%s` ekziston - zgjidhni nje emer tjeter

en: Disable chart
sq: Ç'aktivizo grafik

en: Disable only
sq: Vetëm anulo

en: Disabled
sq: I ç'aktivizuar

en: Display
sq: Paraqit

en: Display / Export
sq: Shfaq / Eksporto

en: Display Last 50 Responses
sq: Shfaq 50 përgjigjet e fundit

en: Display Responses
sq: Shfaq përgjigjet

en: Display a chart in the statistics?
sq: Shfaq grafikonin në statistikë?

en: Display chart
sq: Shfaq grafikonin

en: Display columns
sq: Paraqit kolonat

en: Display participants
sq: Shfqë pjesëmarrës

en: Display rows
sq: Paraqit reshtat

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
sq: Shfaq 'vërejtjen për kufizimin kohorë' kur kan mbetur kaq sekonda (vërejtja nuk shfaqet nëse lihet e zbrazët)

en: Display:
sq: Shfaq:

en: Do you really want to delete this response?
sq: Dëshironi vërtet ta fshini këtë përgjigje?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
sq: A deshironi ta permiresoni bazen e te dhenave tani duke krijuar tabelat e nevojshme?

en: Don't force on or off
sq: Mos e hap ose mbyll me forcë

en: Done. Test your survey using the %s icon.
sq: Në rregull. Testoni sondazhin tuaj duke përdorur %s ikonën

en: Dot (.)
sq: Pikë (.)

en: Download
sq: Shkarko

en: Download all files in this response as a zip file
sq: Shkarkoi të gjithë skedarët si zip

en: Download the data and the syntax file.
sq: Shkarko te dhenat dhe skedarin syntax

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
sq: Hyrjet me kode te gjetura te dublikuara nuk apdetohen

en: Duplicate label set name
sq: Dubliko emrin për bashkësinë e etiketimeve

en: Duplicate records removed
sq: Rekordet e dubluara u hoqen

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
sq: Dyfishimet do zbulohen duke kombinuar emrin, mbiemrin dhe adresën email.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
sq: Dyfishimet do të zbulohen duke përdorur fushën participant_id në këtë skedar CSV.

en: Dutch
sq: Holandisht

en: Dutch (informal)
sq: Hollandisht (informale)

en: ERROR MESSAGE
sq: MESAZH GABIMI

en: EUC-JP Japanese
sq: EUC-JP Japonisht

en: EUC-KR Korean
sq: EUC-KR Koreane

en: Each answers are a number.
sq: Çdo pyetje është një numër.

en: Each answers are number.
sq: Çdo përgjigje ëshët numër.

en: Edit
sq: Edito

en: Edit Current Question
sq: Ndrysho pyetjen aktuale

en: Edit Group
sq: Edito grup

en: Edit URL parameter
sq: Ndrysho URL parametrat

en: Edit attribute
sq: Modikiko atribut

en: Edit attribute value
sq: Ndrysho vlerën e atributit

en: Edit condition
sq: Modifiko kushtin

en: Edit current question group
sq: Modifiko grupin aktual të pyetjeve

en: Edit default answer values
sq: Modifiko vlerat e paracaktuara të përgjigjes

en: Edit label set
sq: Rregullo tabelen e vleresimit

en: Edit permissions
sq: Ndrysho të drejtat

en: Edit question
sq: Modifikon pyetjen

en: Edit response URL
sq: Ndrysho URL-në e përgjigjes

en: Edit scenario
sq: Modifiko skenar

en: Edit subquestions
sq: Ndrysho nënpyetjet

en: Edit subquestions for this question
sq: Modifiko nënpyetjet për këtë pyetje

en: Edit survey permissions for user %s
sq: Ndrysho të drjetat mbi anketën për përdoruesin %s

en: Edit template permissions
sq: Ndryshoni të drejtat e shabllonit

en: Edit text elements
sq: Ndrysho elementet tekst

en: Edit this entry
sq: Edito kete hyrje

en: Edit this response
sq: Modifiko përgjigjen

en: Edit this token
sq: Edito kete Hyrje

en: Edit this user
sq: Ndrysho këtë përdorues

en: Edit token entry
sq: Modifiko të dhënat e token-it

en: Edit user permissions for user %s
sq: Modifiko të drejtat për përdoruesin %s

en: Edit your personal preferences
sq: Ndrysho preferencat personale

en: Editing
sq: Editim

en: Editing template '%s' - File '%s'
sq: Ndrysho Shabllonin '%s' - Skedarë '%s'

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
sq: Ose ju keni qene inaktiv per nje kohe te gjate ose ka probleme  me lidhjen tuaj.

en: Email
sq: Poste elektronike

en: Email Status
sq: Status i e-mail

en: Email address
sq: Adresa Email

en: Email address is not valid.
sq: Adresa e-mail nuk eshte e vlefshme.

en: Email address of the survey administrator
sq: Adresa e-mail e administratorit te sondazhit

en: Email from the token
sq: Adresa e-mail nga Token

en: Email templates successfully saved.
sq: Shablloni i emailit është regjistruar me sukses.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
sq: Mesazhi per {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL})  nuk u dergua

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
sq: Mesazhi per {NAME} ({EMAIL}) nuk u dergua

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
sq: Email nuk u dërgua sepse është aktivizuar demo-mode.

en: Email:
sq: Poste elektronike

en: Enable chart
sq: Aktivizo grafik

en: Enable map display
sq: Mundëso shfaqjen e hartës

en: End URL:
sq: Perfundo-URL:

en: English
sq: Anglisht

en: Enter a boolean equation to validate each sub-question.
sq: Vendosni një ekuacion bulean për të kontrolluar çdo nën pyetje.

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
sq: Vendosni një fjalëkalim për këtë anketë dhe klikoni ruaj.

en: Enter your answers:
sq: Shënoni përgjigjet tuaja:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
sq: Jepni me poshte te detajet tuaja, dhe do ju dergohet menjehere nje email qe permban linkun per te marre pjese ne ankete.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
sq: Shëno emrin e hostit dhe port, p.sh.:imap.gmail.com:995

en: Equation
sq: Ekuacion

en: Error
sq: Gabim

en: Error Files List
sq: Lista e skedareve gabim

en: Error in SQL update
sq: Gabim në SQL update

en: Error on file backup: %s
sq: Gabim në krijimin e kopjes së sigurisë, %s

en: Error saving results
sq: Gabim duke ruajtur rezultatet

en: Error while updating usertemplates.
sq: Gabim gjate rifreskimit te formave te perdoruesit

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
sq: Gabim : 'other' është fjalë e rezervuar.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
sq: Gabim: Tabela e përgjigjeve nuk ekziston. Anketa nuk mund të çaktivizohet.

en: Error: There are no answers defined for this question.
sq: Gabim: nuk ka pergjigje per kete pyetje.

en: Error: This question has no answers.
sq: Gabim: Kjo pyetje nuk ka pergjigje

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
sq: Gabim: Ju po përpiqeni të dubloni kodin e përgjigjeve

en: Error: You have to enter a name for this label set.
sq: Gabim: Ju duhet te hyni me nje emer per kete set etiketash

en: Error: You have to enter a title for this survey.
sq: Gabim: Ju duhet te jepni nje titull për këtë studim.

en: Error: Your uploaded file is missing one or more of the mandatory columns (%s)
sq: Gabim: Ngarkimit i skedarit tuaj i mungon një ose më shumë kollona të detyrueshme (%s)

en: Estonian
sq: Estonisht

en: Every 2 weeks
sq: Cdo 2 javë

en: Every day
sq: Cdo ditë

en: Every month
sq: Cdo muaj

en: Every week
sq: Cdo javë

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
sq: Çdo gjë duket në rregull. Ju lutem vazhdoni me hapin tjetër.

en: Exclude record IDs?
sq: A doni te perjashtoni ID-te e regjistruara?

en: Exclusive option
sq: Opsion ekskluzim

en: Existing LID: %s
sq: LID ekziston: %s

en: Existing attribute
sq: Atribut ekzistues

en: Existing token attributes
sq: Atribute ekzistues të tokenit

en: Exit and clear survey
sq: Dil dhe pastro anketën

en: Expired
sq: I skaduar

en: Export
sq: Eksporto

en: Export %s participant to CSV | Export %s participants to CSV
sq[0]: Eksporto pjesmarrësin %s në CSV
sq[1]: Eksporto pjesmarrësit %s në CSV

en: Export (filtered) participants to CSV
sq: Eksproto pjesmarrësit (e filtruar) në CSV

en: Export Resources As ZIP Archive
sq: Eksporto si Arkiv ZIP

en: Export Template
sq: Eksporto shabllonin

en: Export a VV survey file
sq: Eksporton nje skedar kontrolli VV

en: Export result data to SPSS
sq: Eksporto rezultatin ne nje skedar SPSS

en: Export results
sq: Eksporto rezultatet

en: Export survey
sq: Eksporto anketën

en: Export survey results
sq: Eksporto rezultatet e anketës

en: Export syntax
sq: Eksportoni sintaksën

en: Export template
sq: Eksporto shabllon

en: Export this Response
sq: Eksporto kete pergjigje

en: Export to CSV file
sq: Eksproto në skedar CSV

en: Expression manager
sq: Manaxheri i shprehjeve

en: Extra comma found in function
sq: Një presje më shumë u gjet në funksion

en: Failed
sq: Deshtoi

en: Failed to activate the plugin.
sq: Aktivizimi i plugin dështoi.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
sq: Shtimi i grupit dështoi! Nuk është shkruar emri i grupit.

en: Failed to deactivate the plugin.
sq: Çaktivizimi i plugin dështoi.

en: Failed to delete answer
sq: E deshtuar per te fshire pergjigje

en: Failed to insert default value
sq: Futja e vlerës fillestare dështoi

en: Failed to insert group
sq: Futja e grupit dështoi

en: Failed to insert question attribute
sq: Futja e atributit të pyetjes dështoi

en: Failed to insert survey language
sq: Futja e gjuhës së sondazhid dështoi

en: Failed to update answers
sq: E deshtuar gjate apdetimit te pergjigjeve

en: Failed.
sq: Dështoi.

en: Fax to:
sq: Dërgoje me faks te:

en: Feb
sq: Shk

en: February
sq: Shkurt

en: Female
sq: Femer

en: File
sq: Skedar

en: File %s deleted
sq: Skedari %s u fshi

en: File backup created: %s
sq: Kopje sigurie për skedarin u krijua %s

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
sq: Skedari nuk permban te dhena  LimeSurvey ne formatin e duhur.

en: File metadata
sq: Metadata e skedarit

en: File name
sq: Emri i skedarit

en: File seems empty or has only one line
sq: Skedari është bosh ose ka vetëm një rresht

en: File upload succeeded.
sq: Skedari u ngarkua me sukses.

en: File:
sq: Skedari:

en: Filter
sq: Filtër

en: Filter HTML for XSS:
sq: Filteri HTML për XSS:

en: Filter blank email addresses:
sq: Filter bosh adrese emaili:

en: Filter by
sq: Filtruar sipas

en: Filter by language
sq: Filtro sipas gjuhës

en: Filter duplicate records:
sq: Hiq Rekordet e dubluara

en: Filter surveys
sq: Filtro anketat

en: Filter the available answers by this value
sq: Filtro përgjigjet e disponueshme me këtë vlerë

en: Filter...
sq: Filtër...

en: Filtered from statistics script
sq: Filtruar nga skripit i statistikave

en: Finalize response submission
sq: Finalizo transmetimin e pergjigjes

en: Find
sq: Gjej

en: Find highest value
sq: Gjej vlerën më të madhe

en: Find lowest value
sq: Gjej vlerën më të vogël

en: Find whether the type of a variable is integer
sq: Gjej ku lloji i variablës është intexher

en: Find whether the type of a variable is string
sq: Gjej ku lloji i variablës është string

en: Finds whether a value is not a number
sq: Gjej ku vlera nuk është numër

en: Finds whether a variable is NULL
sq: Gjej ku variabla është NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
sq: Gjej ku variabla është numër ose string numerik

en: Finds whether the type of a variable is float
sq: Gjej ku lloji i variblës është float

en: Finnish
sq: Finlandisht

en: First line contains the code of questions:
sq: Rreshti i parë përmban kodet e pyetjeve:

en: First name
sq: Emri

en: First name from token
sq: Emri nga token

en: Folder
sq: Direktori

en: Follow the following link to update it
sq: Ndiqni linkun e meposhtem per ta apdetuar ate

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
sq: Për ta hapur më lehtë në MS Excel, ndryshoni prapashtesën e fajllit në 'tab' ose 'txt'

en: For stable and unstable versions
sq: Për versionet stabël dhe jo stabël

en: For stable versions
sq: Për versionet stabël

en: Forbidden Extension
sq: Zgjerimet e ndaluara

en: Force each choice to have the same height
sq: Për secilën zgjedhje të ketë peshën e njejtë

en: Format
sq: Formato

en: Format a GMT date/time
sq: Rregullo GMT datën/kohën

en: Format a local date/time
sq: Rregulloa kohën/datën lokale

en: Format a local time/date as integer
sq: Rregullo kohën/datën lokale si intexher

en: Format a number with grouped thousands
sq: Formato numrin me grup mijshesh

en: Format:
sq: Formato:

en: Found
sq: U gjet

en: Found & writable
sq: Gjej & e shkruajshme

en: French
sq: Frengjisht

en: From
sq: Nga

en: From token table
sq: Nga tabela e token-ave

en: Full name
sq: Emri Mbiemri

en: Full names
sq: Emri i plotë

en: Full question text
sq: Teksti i plotë i pyetjes

en: GB2312 Simplified Chinese
sq: GB2312 Kineze e Thjeshtuar

en: GBK Simplified Chinese
sq: GBK Kineze e Thjeshtuar

en: GEOSTD8 Georgian
sq: GEOSTD8 Gjeorgjisht

en: Gender
sq: Gjinia

en: General
sq: E pergjithshme

en: Generate a random integer
sq: Gjenero numra të rastit

en: Generating summaries ...
sq: Duke gjeneruar përmbledhjet...

en: Georgian
sq: Gjeorgjisht

en: German
sq: Gjermanisht

en: German (informal)
sq: Gjermanisht (informale)

en: Get statistics from these responses
sq: Perpilo statistika nga keto pergjigje

en: Get string length
sq: Gjeje madhësinë e stringut

en: Get the integer value of a variable
sq: Mere vlerën integer variablës

en: Get value of pi
sq: Gjej vlerën pi

en: Go back
sq: Kthehu mbrapa

en: Go to question
sq: Shko tek pyetjet

en: Go to survey
sq: Shko te sondazhi

en: Go to this group
sq: Shko në këtë grup

en: Go to this question
sq: Shko në këtë pyetje

en: Google Maps
sq: Harta Google

en: Google Maps API key:
sq: Harta Google celësi API

en: Greater than
sq: me i madh se

en: Greater than or equal to
sq: Më i madh baraz me

en: Greek
sq: Greqisht

en: Group
sq: Grupe

en: Group by Group
sq: Grup pas grupi

en: Group could not be deleted
sq: Grupi nuk mundi te fshihej

en: Group member can only see own group:
sq: Pjestari i grupit mund të shohë vetëm grupin e tij:

en: Group members
sq: Pjestarët e grupit

en: HP West European
sq: HP Europa Perendimore

en: HTML editor
sq: editor HTML

en: Heading
sq: Krye

en: Hebrew
sq: Izraelisht

en: Height of dropdown
sq: Lartësia e dropdown

en: Height of the map in pixel
sq: Madhësia e hartës në piksel

en: Hello %s,
sq: Përshëndetje %s,

en: Help
sq: Ndihme

en: Help about this question
sq: Ndihme rreth kesaj pyetjeje

en: Help:
sq: Ndihmë:

en: Hide both
sq: Fshehi të dyja

en: Hide details of this Survey
sq: Fsheh detajet për këtë ankete

en: Hide details of this group
sq: Fsheh të dhënat për këtë grup

en: Hints
sq: Këshilla

en: Hour
sq: Ora

en: How many roads must a man walk down?
sq: Sa rrugë duhet të eci një njëri?

en: How many rows to display
sq: Sa reshta të shfaq

en: Huge Free Text
sq: Tekst i lire i madh

en: Hungarian
sq: Hungarisht

en: IP Addresses will be logged
sq: Adresat IP do te ruhen

en: ISO 8859-7 Greek
sq: ISO 8859-7 Greqisht

en: ISO 8859-8 Hebrew
sq: ISO 8859-8 Hebraisht

en: Icelandic
sq: Islandisht

en: Identifier
sq: Identifikues

en: Identifier:
sq: Identifikues

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
sq: Kur shfaqen gabime ju duhet të ekzekutoni këtë skript në mënyrë të përsëritur

en: If necessary the database will be updated.
sq: Nqs është e nevojshme, baza e të dhënave do të përditësohet.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
sq: Nese perdoren Hyrje, publiku duhet te regjistrohet per te marre pjse ne kete sondazh

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
sq: Në qoftë se po përdorni funksionet token ose emailet lajmëruese duhet të vendosni adresën email të administratorit.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
sq: Në qoftë se zgjidhni '%s' ju lutem specifikoni zgjedhjen tuaj në fushën tekst shoqëruese.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
sq: Nese ju e fshini kete tabele, shenjuesat as qe jane te kerkuar per te aksesuar kete kerkim

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
sq: Nëse dëshironi të merni pjesë në këtë sondazh dhe të mos pranoni thirje ju lutemi klikoni në linkun vijues:
    {OPTOUTURL}

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
sq: Nëse ju kanë vënë në dispozicion një token, ju lutem shkruani atë në kutinë e mëposhtme dhe klikoni "vazhdoni".

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
sq: Në qoftë se hiqni këtë atribut do të humbisni informacion.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
sq: Nese fikni email-in , ju duhet te ri-shikoni format per t'ju pershtatur formatit te ri

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
sq: Nese ju doni të kontrolloni ndonjë nga përgjigjet, dhe/ose t'i ndryshoni ato, ju mund ta bëni atë tani duke klikuar butonin [<< prapa]

en: If you want to edit it %s please copy it first%s.
sq: Nëse dëshironi ta ndryshoni %s ju lutem kopjojeni se pari %s.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
sq: Nëse e ndani databazën, prefiksi i rekomanduar është "lime_" përndryshe ju mund ta leni këtë cilësim të zbrazur.

en: Import Label Set
sq: Import Setin e Etikateve

en: Import Question
sq: Importo pyetje

en: Import Resources ZIP Archive
sq: Importo si Arkiv ZIP

en: Import VV file
sq: Importo skedar VV

en: Import a VV survey file
sq: Import një skedar ankete VV

en: Import again
sq: Importo përsëri

en: Import as not finalized answers?
sq: A doni qe importi te jete ne formen e nje pyetjeje te pa perfunduar?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
sq: Importi dështoi. Ju keni specifikuar një tip skedari të pavlefshëm '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
sq: Importimi dështoi: U kërkua një importim i sforcuar por skedari i zgjedhur nuk ka kolona të mjaftueshme për të përmbushur anketën.

en: Import failed: No answers could be mapped.
sq: Importimi dështoi: Asnjë përgjigje nuk mund të korespondohej.

en: Import from CSV file
sq: Importo nga skedar CSV

en: Import of label set(s) is completed.
sq: Importi i bashkësisë(ve) të etiketimeve përfundoi.

en: Import of this survey file failed
sq: Importi i ketij skedari te anketes deshtoj.

en: Import responses
sq: Importo përgjigjet

en: Import template
sq: Importo shabllonin

en: Import tokens from CSV file
sq: Importo tokenat nga skedar CSV

en: Important instructions
sq: Instruksione të rëndësishme

en: Imported Files List
sq: Lista e skedareve te importuar

en: Imported Resources for
sq: Resurse te importuara per

en: Imported template files for
sq: Importo skedarët shabllon për

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
sq: E pamundur per ta fshire këtë grup sepse ka të paktën një pyetje e cila ka një kusht në përmbajtjen e saj

en: Inactive
sq: Jo aktiv

en: Include:
sq: Përfshij

en: Incomplete responses only
sq: Vetëm përgjigjet jo të plota

en: Incorrect permissions in your %s folder.
sq: Leje te gabuara ne skedarin %s.

en: Incorrect username and/or password!
sq: Përdorues dhe/ose fjalëkalim jo i saktë!

en: Increase
sq: Rritje

en: Incremental
sq: Rritës

en: Indonesian
sq: Indonezi

en: Information
sq: Informacion

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
sq: Superadmin nuk mund te fshihet!

en: Initial Superadmin permissions cannot be updated!
sq: Të drejtat fillestare të superadmin nuk mund të përditësohen!

en: Initialise tokens
sq: Inicializo token-at

en: Inline HTML editor
sq: Editori HTML ne nje rresht

en: Input
sq: Hyrje

en: Inserting the label set failed.
sq: Futja bashkësisë së etiketave dështoi.

en: Instructions for the impatient
sq: Udhezime per te paduruarit

en: Integer only
sq: Intexher vetëm

en: Interface language
sq: Gjuha e ndërfaqes

en: Interfaces
sq: Ndërfaqja

en: Invalid group number for this survey:
sq: Numër grupi i pavlefshëm për këtë anketë:

en: Invalid survey ID
sq: ID e anketës e pavlefshme

en: Invitation
sq: Ftësë

en: Invitation email body:
sq: Trupi i emailit ftesë:

en: Invitation email subject
sq: Subjekti i emailt të ftesës

en: Invitation sent date
sq: Data e dergimit të ftesës

en: Invitation sent to:
sq: Ftesa derguar:

en: Irish
sq: Irlandisht

en: It is presented group by group.
sq: Ky sondazh do shfaqet grup pas grupi

en: It is presented on one single page.
sq: Ky sondazh do shfaqet ne nje faqe te vetme

en: It is presented question by question.
sq: Ky sondazh do shfaqet pyetje pas pyetje

en: It uses cookies for access control.
sq: Përdporen cookies për të kontrolluar hyrjet.

en: Italian
sq: Italisht

en: Japanese
sq: Japonisht

en: Jul
sq: Korr

en: Jun
sq: Qer

en: KOI8-R Relcom Russian
sq: KOI8-R Relcom Rusisht

en: KOI8-U Ukrainian
sq: KOI8-U Ukraine

en: Korean
sq: Koreane

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
sq: LDAP eshte inaktiv ose kerkimi LDAP nuk eshte percaktuar.

en: Label Set
sq: Set Etiketash

en: Label set name
sq: Emri për bashkësinë e etiketimeve

en: Label:
sq: Etikete:

en: Labels
sq: Etiketa

en: Language
sq: Gjuha

en: Language Switch
sq: Zgjidh gjuhen

en: Language code
sq: Kodi i gjuhës

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Languages:
sq: Gjuhët:

en: Last check: %s
sq: Kontrolli i fundit: %s

en: Last name
sq: Mbiemri

en: Last reminder sent date
sq: Data e dërgimit të kujtesës së fundit

en: Latvian
sq: Letonisht

en: Less than
sq: Me i vogel se

en: Less than (Strings)
sq: Më i vogël se (Stringu)

en: License
sq: Licencë

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
sq: LimeSurvey kann versuchen diese Datenbank für Sie zu erstellen.

en: LimeSurvey database is up to date. No action needed
sq: Databaza e LimeSurvey është e përditësuar. Nuk duhen veprime

en: Limit
sq: Kufi

en: Limit the number of possible answers
sq: Numri i limituar i përgjigjeve të mundëshme

en: Limit:
sq: Kufi:

en: List (Dropdown)
sq: Liste (E terhequr poshte)

en: List (Radio)
sq: Liste (Radio)

en: List survey publicly:
sq: Liston sondazhin publikisht:

en: Lithuanian
sq: Lituanisht

en: Load Page
sq: Ngarko faqen

en: Load a previously saved survey
sq: Ngarko sondazhed e ruajtura më përpara

en: Load now
sq: Ngarko tani

en: Load unfinished survey
sq: Ngarko anketën e pa përfunduar

en: Location
sq: Lokacioni

en: Login
sq: Hyr

en: Logout
sq: Dil

en: Logout successful.
sq: Dolet me sukses.

en: Long Free Text
sq: Tekst i gjate i lire

en: Look at survey logic files
sq: Shiko skedaret e logjikës së anketës

en: Mac Central European
sq: Mac Europa Qendrore

en: Mac West European
sq: Mac Europa Perendimore

en: Macedonian
sq: Maqedonisht

en: Mail to all Members
sq: Mesazh për të gjithë pjesëtarët

en: Main Admin Screen
sq: Faqja kryesore e administrimit

en: Main admin screen
sq: Ekrani kryesor i administrimit

en: Make a comment on your choice here:
sq: Beni nje koment ne zgjedhjen tuaj ketu

en: Make a string lowercase
sq: Bëje fjalën me shkronja të vogla

en: Make a string uppercase
sq: Bëje fjalën me shkronja të mëdha

en: Male
sq: Mashkull

en: Manage additional attribute fields
sq: Manaxho fushat shtesë të atributeve

en: Mandatory Question
sq: Pyetje e detyrueshme

en: Mandatory:
sq: E detyrueshme:

en: Mandatory?
sq: E detyrueshme?

en: Map height
sq: Madhësia e hartës

en: Map zoom level
sq: Niveli i madhësisë së hartës

en: Max number of files
sq: Numri maksimal i skedarëve

en: Maximum
sq: Maksimum

en: Maximum answers
sq: Përgjigje maksimale

en: Maximum characters
sq: Maksimum karaktere

en: Maximum characters allowed
sq: Maksimum karaktere të lejuara

en: Maximum date
sq: Data maksimale

en: Maximum file size allowed (in KB)
sq: Madhësia maksimale e fajllit të lejuar (në KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
sq: Numri maksimal i skedarëve që pjesmarësi mund t'i ngarkoj për këtv pyetje

en: Maximum sum value
sq: Vlera e shumës maksimale

en: Maximum sum value of multiple numeric input
sq: Shuma maksimale e shumë hyrjeve numerike

en: Maximum value
sq: Vlera maksimale

en: Maximum value of the numeric input
sq: Vlera maksimale e numrit hyrës

en: May
sq: Maj

en: Maybe you don't have permission.
sq: Ndoshta ju nuk keni te drejta

en: Message
sq: Mesazh

en: Message:
sq: Mesazhi:

en: Min number of files
sq: Numri minimal i skedarëve

en: Minimum
sq: Minimumi

en: Minimum answers
sq: Përgjigje minimale

en: Minimum date
sq: Data minimale

en: Minimum memory available
sq: Kujtesa minimale e disponueshme

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
sq: Numri minimal i skedarëve që pjesmarësi duhet bëj upload për këtë pyetje

en: Minimum sum value
sq: Vlera e shumës minimale

en: Minimum value
sq: Vlera minimale

en: Minimum value of the numeric input
sq: Vlera minimale e hyrjes numerike

en: Minute
sq: Minuti

en: Minute step interval
sq: Hapi i intervalit të minutës

en: Mongolian
sq: Mongolisht

en: Month
sq: Muaj

en: Month display style
sq: Stili i paraqitjes së muajve

en: Multiple Numerical Input
sq: Hyrje Numerike Shumefishte

en: Multiple Short Text
sq: Tekste te shkurte te shumefishta

en: Multiple choice
sq: Zgjdhje e shumëfishtë

en: Name
sq: Emri

en: Name of the survey
sq: Titulli i sondazhit

en: Name of the survey administrator
sq: Emri i Administratorit te sondazhit

en: Navigation delay (seconds):
sq: Vonesa në drejtim (në sekonda):

en: Need %s token. | Need %s tokens.
sq[0]: Nevojitet %s token.
sq[1]: Nevojiten %s token-a

en: Never
sq: Asnjëherë

en: New answer for quota '%s'
sq: Përgjigje e re për kuotën '%s'

en: New answer option
sq: Opsion i ri përgjigjeje

en: New files were successfully installed.
sq: Skedarët e rij janë instaluar me sukses.

en: New files will be downloaded and installed.
sq: Skedarë të rinj do të shkarkohen dhe instalohen.

en: New password: %s
sq: Fjalëkalimi i ri: %s

en: New question group was saved.
sq: Asnjë grup pyetjesh nuk u ruajt.

en: New subquestion
sq: Nënpyetje e re

en: New survey title:
sq: Titulli i sondazhit të ri:

en: Next
sq: E mëpasshme

en: Next question
sq: Pyetja e tjetër

en: No
sq: Jo

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
sq: Nuk eshte dhena asnje GID (grup) . Nuk mund të importojë pyetje.

en: No HTML editor
sq: Asnje editor HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
sq: Nuk eshte dhena asnje SID (ankete) . Nuk mund të importojë pyetje.

en: No SID Provided
sq: Asnje SID i dhene

en: No Username selected.
sq: Asnje emer perdoruesi i zgjedhur

en: No answer
sq: Pa pergjigje

en: No attributes to view
sq: Asnjë atribut për të parë

en: No control on checkbox
sq: Asnjë kontroll në checkbox

en: No email notification
sq: Asnje njoftim me email

en: No invitation code is needed to complete the survey.
sq: Asnje kod ftese nuk nevojitet per te kompletuar kete kerkim

en: No matching group
sq: Nuk ka Grup te tille

en: No matching question
sq: Nuk ka pyetje te tille

en: No matching survey
sq: Nuk ka nje sondazh te tille

en: No new participants were created
sq: Nuk u krijua asnjë pjestar i ri

en: No of surveys
sq: Numri i anketave

en: No old survey or token table selected.
sq: Nuk është zgjedhur asnjë anketë e vjetër apo tebelë me token.

en: No parameters defined
sq: Asnjë parametër i përcaktuar

en: No participants to view
sq: Asnjë pjesëmarrës për tu parë

en: No previous question group
sq: Nuk ka grup pyetjesh të mëparshme

en: No questions selected
sq: Asnjë pyetje nuk është zgjedhur:

en: No quotas have been set for this survey
sq: Për këtë sondazh nuk janë vendosur kuota

en: No replacement variable available for this field
sq: Nuk ka variabël të zevendesueshëm për këtë fushë

en: No response lines in your file.
sq: Nuk ka rreshta përgjigjesh në skedarin tuaj.

en: No survey participants matching the search criteria
sq: Asnjë nga pjesmarrësit e anketës nuk përkon me kriterin e kërkimit

en: No surveys available.
sq: Nuk ka anketë të dispnueshme.

en: No token table.
sq: Nuk ka tabelë për tokën

en: Nominal
sq: Nominale

en: None
sq: Asnje

en: None selected
sq: Nuk ka përzgjedhje

en: Norwegian (Bokmal)
sq: Norvegjisht (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
sq: Norvegjisht (Nynorsk)

en: Not Active
sq: Jo aktiv

en: Not Selected
sq: Jo të zgjedhur

en: Not a valid expression
sq: Nuk është një shprehje e vlefshme

en: Not all labels were updated successfully.
sq: Jo të gjitha etiketimet u përditësuan me sukses.

en: Not completed or Not displayed
sq: Jo i kompletuar ose i pa paraqitëshëm

en: Not displayed
sq: të pa shfaqura

en: Not enough values for calculation
sq: Vlera te pamjaftueshme per llogaritjen

en: Not equal to
sq: Jo e barabartë me

en: Not found
sq: Nuk u gjet

en: Not imported label sets
sq: Bashkësia e etiketave nuk u importua

en: Note
sq: Shënim

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
sq: Kujdes ju nuk mund të fshini ose ktheni nëse ju vazhdoni. Të dhënat do të zhduken.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
sq: Shënim: Të gjitha fushat e shënuara me (*) duhet plotësohen

en: Note: This is a standard template.
sq: Shënim: Ky është një shabllon standart.

en: Note: You MUST enter a new question code!
sq: Shenim: Ju duhet te hyni me nje pyetje kod te ri!

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
sq: Shënim: Ju mund ti jepni të drejta të kufizuara përdoruesve të tjerë sepse të drejtat tuaja janë gjithashtu të kufizuara.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
sq: Shënim: Ju nuk mund të ndryshoni ekuacionin e rilevancës sepse ka bashkësi kushtesh për këtë pyetje.

en: Nothing to translate on this page
sq: Asgjë për tu përkthyer në këtë faqe

en: Nov
sq: Nen

en: Null values are ignored in calculations
sq: Vlerat e Null janë injoruar në llogaritje

en: Number greater than
sq: Numer me i madh se

en: Number less than
sq: Numri më i vogë se

en: Number of attribute fields to add:
sq: Numri i fushave të atributeve për tu shtuar:

en: Number of cases
sq: Numri i rasteve

en: Number of files greater than
sq: Numri i skedarëve më i madh se

en: Number of files less than
sq: Numri i skedarëve më i vogë se

en: Number of questions/groups
sq: Numri i pyetjeve/grupeve

en: Numbers
sq: Numrat

en: Numbers only
sq: Numra vetëm

en: Numerical Input
sq: Hyrje numerike

en: OR
sq: ose

en: Oct
sq: Tet

en: October
sq: Tetor

en: Off
sq: Fikur

en: On
sq: Ndezur

en: On errors
sq: Në gabimet

en: Once a survey is activated you can no longer:
sq: Pasi sondazhi të jëtë aktivizuar ju nuk mundet të:

en: One
sq: Një

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
sq: Një ose më shumë pyetje të detyrueshme nuk kanë marë përgjijge. Ju nuk mund të vazhdoni për sa kohë këto pyetje nuk janë plotësuar.

en: Online Manual
sq: Manuali Online

en: Only %s token has been created. | Only %s tokens have been created.
sq[0]: Vetëm %s token u krijua.
sq[1]: Vetë %s token-a u krijuan.

en: Only Previous pages answers are available
sq: Vetëm faqet e mëparshme janë të disponueshme

en: Only answer the following question if:
sq: Përgjigjuni pyetjes në vijim vetëm në qëftë se:

en: Only answer this if the following conditions are met:
sq: Pergjigju vetem kesaj nese hasen konditat e meposhtme:

en: Only integer value may be entered in this field.
sq: Vetëm numra të plotë mund të vendosen në këtë fushë.

en: Only integer value may be entered in this fields.
sq: Vetëm numra të plotë mund të vendosen në këto fusha.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
sq: Vetëm numra mund të vendosen në '%s' fushën tekst shoqeruese.

en: Only numbers may be entered in these fields.
sq: Vetëm numra mund të vendosen në këto fusha.

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
sq: Vetëm një atribut krysor është lidhur me atributin token

en: Open
sq: Hap

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
sq: Hape skedarin sintakse ne SPSS ne Unicode

en: Open-access mode
sq: Menyra e aksesisimit te hapur

en: Option 'Other':
sq: Opsion 'Tjetër'

en: Optional
sq: Opsionale

en: Optional Question
sq: Pyetje jo e detyrueshme

en: Optional modules
sq: Modulet opsionale

en: Organize question groups/questions
sq: Organizo grupe pyetjesh/pyetje

en: Other
sq: Tjeter

en: Other:
sq: Tjeter:

en: Outdated
sq: Skaduar

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
sq: Mbishkruaj vlerat e atributeve të token-ave në qoftë se pjesmarrësi është përgjigjur një herë?

en: Owner
sq: Pronari

en: Owner ID
sq: ID e pronarit

en: PHP PDO driver library
sq: Libraria driver PHP PDO

en: PHP mbstring library
sq: Libraria mbstring PHP

en: PHP version
sq: Versioni i PHP

en: PHP/PECL JSON library
sq: Libraria PHP/PECL JSON

en: Page {0} of {1}
sq: Faqe {0} në {1}

en: Parameter
sq: Parametër

en: Parameter name:
sq: Emri i parametrit:

en: Partial
sq: I/e pjesshme

en: Partial (saved) responses
sq: Përgjigjet e ruajtura pjesërisht

en: Participant ID
sq: ID e pjesëmarrësit

en: Participant table is empty.
sq: Tabela e pjesmarrësve është bosh

en: Participants
sq: Pjesmarrësit

en: Participants can save partially finished surveys
sq: Pjesemarresit mund te ruajne sondazhet e perfunduar pjeserisht

en: Participants may print answers?
sq: Pjesemarrsit mund t'i printojne pergjigjet?

en: Password
sq: Fjalekalimi

en: Password:
sq: Fjalekalim:

en: Passwords do not match!
sq: Fjalëkalimi nuk përkon!

en: Passwords don't match.
sq: Fjalëkalimi nuk përkon.

en: Percentage
sq: Perqindja

en: Permission to create, view, update and delete user groups
sq: Të drejta për të krijuar, parë, përditësuar dhe fshirë grpup përdoruesish

en: Permission to create, view, update and delete users
sq: Të drejta për të krijuar, parë, përditësuar dhe fshirë përdorues

en: Permissions were successfully updated.
sq: Të drejtat u përditësuna me sukses.

en: Persian
sq: Persisht

en: Pie chart
sq: Grafikon pite

en: Please be patient and try again in about 10 minutes.
sq: Ju lutemi bëheni i kujdesëshëm dhe provoni përsëri brenda 10 minutave.

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to enable this option
sq: Ju lutemi ndryshoni të drejtat e direktorisë për skedarin %s që të mundësohet ky opsion

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
sq: Ju lutemi ndryshoni lejet e direktoriumit për skedarin %s ne menyre që të shikoni shabllonet.

en: Please change the directory permissions of the folders /tmp and /upload/templates in order to enable this option.
sq: Ju lutemi ndryshoni lejimet e direktoriumit për skedaret /tmp dhe /ngarkimi/shablonet që të mundësohet ky opsion

en: Please check the directory permissions.
sq: Ju lutem kontrolloni të drejtat e direktorisë

en: Please choose
sq: Te lutem zgjidh

en: Please choose *all* that apply:
sq: Ju lutem zgjidhni *te tera* ato qe vlejne:

en: Please choose *only one* of the following:
sq: Ju lutem zgjidhni *vetem* njeren nga:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
sq: Ju lutem zgjidhni opsionin dhe jepni nje koment :

en: Please choose either of the options
sq: Ju lutem zgjidhni një nga opsionet

en: Please choose the appropriate response for each item:
sq: Ju lutem zgjidhni pergjigjen e duhur per çdo nje prej tyre:

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
sq: Ju lutem klikoni dhe tërhiqni rrëshqitësin për të shtuar përgjigjen tuaj.

en: Please complete all parts
sq: Te lutem kompleto te gjitha pjeset

en: Please complete all parts of the date!
sq: Ju lutemi plotësoni çdo pjesë të datës!

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
sq: Ju lutemi te konfirmoni hyrjen ne sondazh duke ju pergjigjur pyetjes se sigurise meposhte dhe duke klikuar ne vazhdo.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
sq: Ju lutem beni konfirmimin duke ju pergjigjur pyetjes se sigurise dhe klikoni vazhdo!

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
sq: Ju lutemi te kontaktoni %s ( %s ) per me teper ndihme.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
sq: Ju lutem kontaktoni administratorin tuaj të LimeSurvey  për fjalëkalimin tuaj.

en: Please enter a date:
sq: Jepni nje date:

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
sq: Ju lutem jepni konfigurimet e bazës së të dhënave që do përdorni për LimeSurvey:

en: Please enter your comment here
sq: Te lutem jepni komentin tuaj ketu

en: Please explain something in detail:
sq: Ju lutemi sqaroni dicka në detaje:

en: Please fax your completed survey to:
sq: Ju lutemi dergojeni sondazhin e plotesur ne kete numer faksi:

en: Please fill in %s answers
sq: Ju lutem plotësoni %s përgjigje

en: Please fill in at least %s answers
sq: Ju lutem plotësoni të paktën %s përgjigje

en: Please fill in at least one answer
sq: Ju lutem plotësoni të paktën një përgjigje

en: Please fill in at most %s answers
sq: Ju lutem plotësoni të shumtën %s përgjigje

en: Please fill in at most one answer
sq: Ju lutem plotësoni të shumtën një përgjigje

en: Please fill in between %s and %s answers
sq: Ju lutem  plotësoni ndërmjet %s dhe %s përgjigje

en: Please fix this error in your database and try again
sq: Ju lutem rregulloni gabimet në bazën tuaj të të dhënave dhe përpiquni sërish

en: Please note: The export to Excel is currently limited to loading no more than 255 columns.
sq: Vini re: Eksporti në Excel aktualisht është i limituar në jo më shumë se 255 kolona.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
sq: Ju lutem vendosni sipas shijeve tuaja nje numer ne çdo kuti nga 1 ne

en: Please rank all items
sq: Te lutem rradhit gjithe ceshtjet

en: Please select a field.
sq: Ju lutem zgjidhni një fushë.

en: Please select a file to import!
sq: Te lutem zgjidh nje skedar per importim

en: Please select a language:
sq: Te lutem zgjidh nje gjuhe:

en: Please select a user first
sq: Ju lutem zgjidhni një përdorues në fillim

en: Please select a user group first
sq: Ju lutem zgjidhni një grup përdoruesin në fillim

en: Please select at least one file for download
sq: Ju lutem zgjedhni të paktën një fjalë për shkarkim

en: Please select the attributes that are to be added to the central database
sq: ju lutemi zgjedhni atributin i cili duhet të shtohet në databazën qendrore

en: Please select your preferred language:
sq: Ju lutem zgjidhni gjuhën tuaj të preferuar:

en: Please submit by %s
sq: Ju lutemi ploteso sipas %s

en: Please try again.
sq: Te lutem perpiqu perseri

en: Please upload %s files
sq: Ju lutem përditësoni skedarët %s

en: Please upload %s more file(s).
sq: Ju lutemi ngarkoni %s më shumë skedar(e).

en: Please upload at least one file
sq: Ju lutem ngarkoni të paktën një fajll

en: Please wait ...
sq: Ju lutemi prisni...

en: Please write your answer here:
sq: Ju lutemi shkruajeni pergjigje tuaj ketu:

en: Please write your answer(s) here:
sq: Ju lutemi shkruajini pergjigjet tuaja ketu:

en: Plugin manager
sq: Manaxheri i pulugin-eve

en: Plugins
sq: Plugin-et

en: Polish
sq: Polonisht

en: Popup HTML editor
sq: Editori HTML popup

en: Portuguese
sq: Portugalisht

en: Portuguese (Brazilian)
sq: Portugalisht (Brazil)

en: Position:
sq: Pozicioni:

en: Pre-installation check
sq: Kontroll para-instalues

en: Pre-installation check for LimeSurvey
sq: Kontroll para instalues për LimeSurvey

en: Predefined
sq: Paradefinuar

en: Present subquestions/answer options in random order
sq: Prezanto nënpyetjet/përgjigjet e zgjedhjeve në renditje të rastësishme

en: Preview this group
sq: Shiko këtë grup

en: Preview this question group in:
sq: Përpara shikoje këtë grup pyetjesh në:

en: Preview this question in:
sq: Shiko këtë pyetje në:

en: Preview:
sq: Preshihe:

en: Previous
sq: I meparshem

en: Previous answer fields
sq: Fushat e përgjigjeve të mëparshme

en: Previous questions
sq: Pyetja paraporake

en: Print answers page
sq: Printo faqen e përgjigjeve

en: Print your answers.
sq: Shtypni përgjigjet tuaja.

en: Processing...
sq: Në Procesim...

en: Public statistics?
sq: Statistikat publike?

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
sq: Publiko API në /admin/remotecontrol:

en: Punjabi
sq: Panxhabi

en: Q1 and Q3 calculated using %s
sq: P1 dhe P3 te llogaritura duke perdorur %s

en: Question
sq: Pyetje

en: Question Page
sq: Faqja e pyetjeve

en: Question Selection
sq: Zgjidh pyetjet

en: Question Type:
sq: Lloj pyetjeje:

en: Question by Question
sq: Pyetje pas pyetje

en: Question code / ID
sq: Kodi i pyetjes / ID

en: Question codes must be unique.
sq: Kodet e pyetjeve duhet të jenë unike.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
sq: Kodet e pyetjeve duhet të fillojnë me shkronjë dhe mund të përmbajnë vetëm shkronja dhe numra.

en: Question codes were successfully regenerated.
sq: Koded e pyetjes u rigjeneruan me sukses.

en: Question could not be created.
sq: Pyetja nuk mundi te krijohej

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
sq: Pyetja nuk mund të fshihet. Ka kushte në pyetje të tjera që bazohen në këtë pyetje. Ju nuk mund ta fshini këtë pyetje derisa këto kushte të hiqen.

en: Question could not be updated
sq: Pyetja nuk mundi te apdetohej

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
sq: Pyetja nuk mundi te apdetohej. Ka kushte per pyetjet e tjera qe mbeshteten ne pergjigjet e kesaj pyetjeje dhe ndryshimi i tipit do te shkaktoje probleme. ju duhet t'i fshini keto kondita perpara ndryshimit te tipit te pyetjes

en: Question group import is complete.
sq: Importimi i grupit të pyetjeve përfundoi.

en: Question group:
sq: Grup pyetjesh:

en: Question groups
sq: Grup pyetjesh

en: Question help
sq: Ndihma e pyetjes

en: Question import is complete.
sq: Importimi i pyetjeve perfundoi

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
sq: Pyetja në gjuhën %s nuk mund të krijohet, gabim në %s: %s

en: Question index
sq: Indeksi i pyetjeve

en: Question type selector
sq: Zgjedhësi i tipit të pyetjes

en: Question was successfully added.
sq: Pyetja u shtua me sukses.

en: Question was successfully deleted.
sq: Pyetja u fshij me sukses

en: Question was successfully saved.
sq: Pyetja u ruajt me sukses

en: Question:
sq: Pyetje:

en: Questions
sq: Pyetjet

en: Questions with conditions to this group
sq: Pyetje me kushte për këtë grup

en: Quick CSV report
sq: CSV njoftim i shpejtë

en: Quick add...
sq: Shtim i shpejtë

en: Quick statistics
sq: Statistika të shpejta

en: Quick translation
sq: Përkthim i shpejtë

en: Quick-add answers
sq: Shpejt - shëno përgjigjen

en: Quick-add subquestion or answer items
sq: Shto në mënyrë të shpejtë nënpyetje ose përgjigje

en: Quick-add subquestions
sq: Shtim i shpejtë i nënpyetjeve

en: Quota name
sq: Emri i kuota

en: Quotas
sq: Kuotat

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
sq: LEXONI ME KUJDES PARA SE TË VAZHDONI

en: RPC interface enabled:
sq: Ndërfaqa RPC e aktivizuar:

en: Random order
sq: Renditje e rastësishme

en: Randomization group name
sq: Emri i grupit rastësor

en: Ranking
sq: Renditje

en: Reading file..
sq: Duke lexuar skedarin..

en: Reading file...
sq: Duke lexuar skedarin...

en: Reason:
sq: Arsye:

en: Recommended
sq: Rekomanduar

en: Record Deleted
sq: Rekord i fshire

en: Record has been updated.
sq: Rekordi ka qene i apdetuar

en: Records imported
sq: Elemente te importuar

en: Recover your password
sq: Rimer fjalëkalimin tënd

en: Refresh list
sq: Rifresko listën

en: Regenerate question codes
sq: Rigjenero koded e pyetjes

en: Register Page
sq: Faqja e Rregjistrimit

en: Registration
sq: Rregjistrim

en: Registration email subject
sq: Subjekti i emailit të regjistrimit

en: Relevance
sq: Lidhshmëria

en: Relevance help for printable survey
sq: Ndihmë e rëndësishme për anketën e printueshme

en: Reload URL
sq: Ri ekzekuto URL

en: Reload participant list
sq: Ringarko listën e pjesmarrësve

en: Reload survey list
sq: Ringarko listën e anketës

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
sq: Ringarkoni kerkimin tuaj duke klikuar ne lidhjen e meposhtme URL (ose kopjojeni ne programin tuaj te lundrimit).

en: Remaining:
sq: Te mbetura:

en: Reminder
sq: Kujtesë

en: Reminder Email:
sq: Mesazh i dyte:

en: Reminder email subject:
sq: Subjekti i email-it kujtesë

en: Reminder sent to:
sq: Kujtese derguar:

en: Remove
sq: Hiq

en: Remove condition
sq: Hiqni kushtin

en: Remove search condition
sq: Hiq kushtet e kërkimit

en: Rename this template
sq: Riemërto këtë shabllon

en: Rename this template to:
sq: Riemërto këtë shabllon si:

en: Renumber scenario automatically
sq: Rinumëro skenarin automatikisht

en: Renumber the new record.
sq: Ri-numero regjistrimet e reja.

en: Repeat password
sq: Përsërisni fjalëkalimin

en: Replace
sq: Zëvendëso

en: Replace label set?
sq: Zëvendëso bashkësinë e etiketimeve?

en: Replace the existing record.
sq: Zevendesoje Rekordin e ri

en: Required
sq: E kërkuar

en: Reset
sq: Rifillo

en: Reset Survey Logic
sq: Riseto logjiken e sondazhit

en: Reset start/end date/time?
sq: Rifillo fillim/fund datë/orë?

en: Resources Import Summary
sq: Permbledhja e resurseve te importuara

en: Response
sq: Përgjigje

en: Responses
sq: Përgjigjet

en: Responses will be date stamped.
sq: Pergjigjet do te kene stampe date

en: Responses will have the IP address logged
sq: Pergjigjet do te  kenë adresën IP të loguar

en: Responses will have their referring URL logged.
sq: Përgjigjet do të kene  referimin e tyre URL të loguar

en: Responses will not be date stamped.
sq: Pergjigjet nuk do të kenë stampe date

en: Responses will not have the IP address logged.
sq: Pergjigjet nuk do të  kenë adresen IP të loguar

en: Responses will not have their referring URL logged.
sq: Përgjigjet nuk do të kenë  referimin e tyre URL të loguar

en: Restart this Survey
sq: Rifillo kete Ankete

en: Restore
sq: Rikthe

en: Result
sq: Rezultati

en: Results
sq: Rezultatet

en: Resume later
sq: Vazhdoni më vonë

en: Reverse a string
sq: Stringu mbrapsht

en: Romanian
sq: Rumanisht

en: Root URL
sq: URL kryesore

en: Rounds a number to an optional precision
sq: Rrumbullakso numrin me precizitet

en: Rows
sq: Rreshtat

en: Russian
sq: Rusisht

en: SMTP SSL/TLS:
sq: SMTP SSL/TSL

en: SMTP debug output:
sq: Output i debug SMTP:

en: SMTP host:
sq: hosti SMTP:

en: SMTP username:
sq: Përdoruesi SMTP:

en: SPSS export scale type
sq: Eksporto si tip shkallë në SPSS

en: SQL CODE THAT FAILED
sq: KODI SQL QE DESHTOI

en: SQL command failed: %s
sq: Komanda SQL dështoi: %s

en: Same
sq: I njejte

en: Save
sq: Ruaj

en: Save & Load
sq: Ruaj & Ngarko

en: Save IP Address?
sq: Ruaj adresën IP?

en: Save Now
sq: Ruaj tani

en: Save Page
sq: Ruaj faqen

en: Save city
sq: Ruje qytetin

en: Save country
sq: Ruaj shtetin

en: Save for further completion by survey user
sq: Ruaj per kompletim te metejshem nga perdoruesi i kerkimit

en: Save plugin settings
sq: Ruaj konfigurimet e plugin-it

en: Save postal code
sq: Ruaje kodin postal

en: Save this, then create another:
sq: Ruajeni këtë, më pas krijoni një tjetër:

en: Save your responses so far
sq: Ruaj pergjigjet sa me shpejt

en: Save your unfinished survey
sq: Ruani sondazhin e pa përfunduar

en: Saved Responses
sq: Ruaj Përgjigjet

en: Saved Responses:
sq: Pergjigjet e ruajtura:

en: Saved Survey Details
sq: Detaje te anketes te ruajtura

en: Saved name
sq: Emer i ruajtur

en: Scale 1
sq: Shkalla 1

en: Scale 2
sq: Shkalla 2

en: Scope
sq: Qellim

en: Screen:
sq: Faqe:

en: Search
sq: Kerko

en: Search attributes
sq: Kërko atribute

en: Search shared participants
sq: Kërko pjesmarrës të përbashkët

en: Search...
sq: Kërko...

en: Second choice
sq: Zgjedhja e dytë

en: Security
sq: Siguria

en: Security Question
sq: Pyetje Sigurie

en: Select Answer
sq: Zgjidh përgjigjen

en: Select ZIP File:
sq: Zgjidh skedarin ZIP:

en: Select all
sq: Përzgjedh të gjitha

en: Select at least one attribute.
sq: Zgjidh të paktën një atribut

en: Select at least one survey.
sq: Zgjidhni të paktën një anketë.

en: Select columns
sq: Zgjidh kolonat

en: Select one of the three options
sq: Zgjedh një nga tre opsionet

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
sq: Zgjidh grupin e pyetjeve (*.lsg/* .csv):

en: Select survey structure file (*.lss, *.csv, *.txt) or survey archive (*.lsa):
sq: Zgjidhni skedarin e strukturës së sondazhit (*.lss, *.csv, *.txt) ose arkivë sondazhi (*.lsa):

en: Select survey to copy:
sq: Zgjidhni anketën që do kopjoni:

en: Select the LDAP query you want to run:
sq: Zgjidh kerkimin LDAP qe ju doni te ekzekutoni:

en: Select the answer for each subquestion.
sq: Zgjidh përgjigjen për secilën nga nënpyetjet.

en: Select the type of chart to be displayed
sq: Selektoe llojin e grafikonit që do të shfaqet

en: Select...
sq: Zgjidh...

en: Semicolon
sq: Pikëpresje

en: Send
sq: Dërgo

en: Send Invitations
sq: Dergo ftesat

en: Send Reminders
sq: Dergo kujtesat

en: Send email invitation
sq: Dergo nje mesazh ftese

en: Send email reminder
sq: Dergo nje mesazh

en: Send me a copy:
sq: Më dërgo një kopje:

en: Sending reminders...
sq: Duke dërguar kujtesën...

en: Sep
sq: Shta

en: September
sq: Shtator

en: Serbian (Cyrillic)
sq: Serbisht (Cirilik)

en: Serbian (Latin)
sq: Serbisht (Latin)

en: Server name & port:
sq: Emri i serverit & portet:

en: Server time:
sq: Ora e serverit

en: Server type:
sq: Lloji i serverit:

en: Set Survey Rights
sq: Vendos te drejtat e kerkimit

en: Set name:
sq: Emri i bashkësisë:

en: Set templates that this user may access
sq: Vendosni shabllonat qe perdoruesi mund te hyj

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
sq: Vendosni përqindjen e gjerësisë për kollonëm e (nën-)pyetjes

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
sq: Vendos IP e serverit të bazës së të dhënave. Në shumicën e rasteve "localhost" punon. Ju mund të detyroni përdorimin e Unix socket duke vendosur pathin komplet të socket.

en: Settings & Plugins
sq: Konfigurime dhe Plugine

en: Settings for plugin %s
sq: Konfigurimet për plugin %s

en: Share the selected participants
sq: Shpërndaj pjestarët e selektuar

en: Sharing participants...
sq: Ndaj pjesëmarësit

en: Shift-JIS Japanese
sq: Shift-JIS Japonisht

en: Short Free Text
sq: Tekst i shkurter i lire

en: Short names
sq: Emrat e shkurtër

en: Should we proceed with the delete?
sq: Jeni i sigurtë që doni ta fshini

en: Show
sq: Trego

en: Show Details of this Question
sq: Trego detajet e kësaj pyetjeje

en: Show PHPInfo
sq: Trego PHPInfo

en: Show [<< Prev] button
sq: Shfaq butonin [<< Prapa]

en: Show both
sq: Shafq të dyja

en: Show both (Forced by the system administrator)
sq: Shfaq të dyja (Detyruar nga administratori i sistemit)

en: Show comment
sq: Shfaq komentin

en: Show details of this question
sq: Shfaq të dhënat e kësaj pyetjeje

en: Show details of this survey
sq: Trego detaje për këtë anketë

en: Show grand total for either columns or rows
sq: Shfqa nëntotalet për kolonat dhe rreshtat

en: Show graphs in public statistics?
sq: Shfaq grafet në statistikat publike?

en: Show group description only
sq: Shfaq vetëm përshkrimet e grupeve

en: Show group name and/or group description
sq: Shfaq emrin e grupit dhe/ose përshkrimin e grupit

en: Show group name only
sq: Shaf vetëm emrin e grupit

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
sq: Shfaq vetëm emrin e grupeve (E imponuar nga sistem administratori)

en: Show last...
sq: Trego fundin

en: Show next...
sq: Trego pasardhesen

en: Show previous...
sq: Trego paraardhesen

en: Show progress bar
sq: Shfaq shiritin e progresit

en: Show question code only
sq: Shfaq vetëm kodin e pyetjeve

en: Show question number and/or question code
sq: Shfaq numrin e pyetjes dhe/ose kodin e pyetjes

en: Show question number only
sq: Shfaq vetëm numrat e pyetjeve

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
sq: Shfaq vetëm numrat e pyetjeve (Detyruar nga aministratori i sistemit)

en: Show statistics of this question in the public statistics page
sq: Shfaq statistika të kësaj pyetjeje në faqen publike të statistikave

en: Show summary information
sq: Trego informacionin përmbledhës

en: Show this token entry
sq: Trego kete hyrje token

en: Show title
sq: Shfaq titullin

en: Show token summary
sq: Shfaq përmledhjen e token

en: Show totals for
sq: Shfaq totalin për

en: Show update notifications:
sq: Trego lajmërimet për përditësim:

en: Show welcome screen?
sq: Shfaq faqen e mirrëseardhjes?

en: Showing Filtered Results
sq: Tregimi i rezultateve te filtruara

en: Sine
sq: Sinus

en: Single response: ID %s
sq: Përgjigje e njëfishtë: ID %s

en: Site name
sq: Emiri i sitit

en: Size
sq: Madhësia

en: Skipped tokens entry:
sq: Token-i u anashkalua:

en: Slider maximum value
sq: Vlera maksimale e rrëshqitësit

en: Slovak
sq: Sllovakisht

en: Slovenian
sq: Sllovenisht

en: Some Question have been disabled
sq: Disa pyetje janë ç'aktivizuar

en: Some text in this answer
sq: Një pjesë e tekstit të kësaj përgjigjeje

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
sq: Dikush mund te perpiqet te perdore sesionin tuaj LimeSurvey(atak i pritshem CSRF). Nese ju keni klikuar ne nje link te rrezikshem , ju lutem raportoni tek administruesi i sistemit tone.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
sq: Na vjen keq nuk ka pyetje ne kete ankete.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
sq: Na vjen keq pergjigja juaj ka kaluar kuoten ne kete ankete.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
sq: Keqardhje, pormoduli LDAP mungon ne konfigurimin tuaj PHP.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
sq: Na vjen keq por kjo pyetje nuk ka asnjë përgjigje akoma kështuqë nuk mund të paraqesim grafikun

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
sq: Na vjen keq por kjo pyetje ka shumë opsione përgjigjesh për t'u shfaqur në mënyrën e duhur në një grafik.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
sq: Na falni, nuk mund të ngarekoni më skedarë!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
sq: Na falni, vetëm %s prapashtesa janë të lejuara!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
sq: Na falni, vetëm %s fajlla mund të ngarkohen për këtë pyetje!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
sq: Na falni, skedari i ngarkuar (%s) është më i madh se madhësia e lejuar në %s KB.

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
sq: Na falni, ekstenzioni i skedarit (%s) nuk lejohet!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %s KB are allowed.
sq: Na falni, madhësia e skedarit është shumë e madhe. Vetëm skedaret deri në %s KB lejohen

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
sq: Na falni, madhësia e skedarit është shumë e madhe. Vetëm skedaret deri %s KB lejohen

en: Sorry. There is no matching survey.
sq: Me falni. Nuk ka kerkim te matur

en: Sort answers alphabetically
sq: Rradhitni përgjigjet në mënyrë alfabetike

en: Sort the answer options alphabetically
sq: Rradhitni opsionet e përgjigjeve në mënyrë alfabetike

en: Spanish
sq: Spanjisht

en: Spanish (Argentina)
sq: Spanjisht (Argjentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
sq: Spanjisht (Argjentina) (Infromale)

en: Spanish (Chile)
sq: Spanjisht (Kili)

en: Spanish (Mexico)
sq: Spanjisht (Meksike)

en: Specify how array-filtered sub-questions should be displayed
sq: Specifiko mënyrën e shfaqes së nënpyetjeve të filtruara në tabela

en: Standard Fields
sq: Fushat Standarte

en: Start date/time:
sq: Fillo datën/orën:

en: Start language
sq: Gjuha fillestare

en: Start language:
sq: Fillo gjuhën:

en: Started but not yet completed
sq: Filluar por jo e përfunduar

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
sq: Duke filluar nga versioni 2.05, emrat e variablave duhet të përmbajnë vetëm shkronja dhe numra, dhe nuk duhet të fillojnë me numër. Ky emër variabli nuk suprotohet më.

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Statistics report language
sq: Gjuha e raporteve statistikorë

en: Statistics survey %s
sq: Anketë statistikore %s

en: Status
sq: Statusi

en: Step 2:
sq: Hapi 2:

en: Step value
sq: Vlera e hapit

en: Store the country?
sq: Ruaje shtetin

en: Store the postal code?
sq: Ruaje kodin postal

en: Store the state?
sq: Ruaje gjendjen?

en: Straight
sq: Drejt

en: Strip HTML and PHP tags from a string
sq: Hiq taget HTML dhe PHP nga teksti

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
sq: Hiq hapësirat (ose karakteret e tjerë) nga fillimi dhe fundi i tekstit

en: Subject
sq: Subjekti

en: Subject:
sq: Subjekti:

en: Submit
sq: Transmetim

en: Submit Your Survey.
sq: Dergojeni sondazhin.

en: Submit your answers
sq: Dërgo përgjigjet e tua

en: Subquestion
sq: Nënpyetje

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
sq: Kodet e nën-pyetjeve duhet të përmbajnë vetëm shkronja ose numra.

en: Subquestion codes must be unique.
sq: Kodet e nën-pyetjeve duhet të jenë unike.

en: Subquestion:
sq: Nënpyetje:

en: Subtotals based on displayed questions
sq: Nëntotale bazuar në pyetjet e shfaqura

en: Success
sq: Sukses

en: Success!
sq: Sukses!

en: Sum
sq: Shuma

en: Support this project - Donate to
sq: Mbeshtet kete projekt - Dhuroni per

en: Survey
sq: Kerkim

en: Survey %s
sq: Sondazh %s

en: Survey Access
sq: Hyrja në Sondazh

en: Survey Format is %s:
sq: Formati i sondazhit është %s:

en: Survey Has Been Deactivated
sq: Sondazhi u ç'aktivizua

en: Survey List Page
sq: Faqja e listes se sondazheve

en: Survey URL
sq: URL e sondazhit

en: Survey administrator
sq: Administratori i anketës

en: Survey cannot be activated yet.
sq: Sondazhi ende nuk mund te aktivizohet

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
sq: Sondazhi nuk mund të aktivizohet. Ndoshta ju nuk keni të drejta ose nuk ka pyetje.

en: Survey content
sq: Përmbajtja e anketës

en: Survey could not be updated
sq: Kerkimi nuk mundi te apdetohej

en: Survey currently active
sq: Sondazhi aktualisht aktiv

en: Survey does not pass consistency check
sq: Sondazhi nuk kalon kontrollin e konsistencës

en: Survey expiration date
sq: Data e skatdimit të anketës

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
sq: Kerkimi eshte aktivizuar. Tabela e rezultateve eshte krijuar me sukses

en: Survey mode is set to %s:
sq: Lloji i sondazhit është %s:

en: Survey participants
sq: Pjesmarrësit e anketës

en: Survey permissions were successfully updated.
sq: Të drejtat e Anketës u përditësuan me sukses

en: Survey registration confirmation
sq: Konfirmimi i regjistrimit të anketës

en: Survey response
sq: Përgjegja e anketës

en: Survey response %d
sq: Përgjegjja e anketës %d

en: Survey structure (.lss)
sq: Struktura e anketës (.lss)

en: Survey structure import summary
sq: Përmbledhje e importimit të strukturës së anketës

en: Survey table could not be created.
sq: Tabela e anketës nuk mund të krijohet.

en: Survey table name
sq: Emri i tabelës së sondazhit

en: Survey text elements successfully saved.
sq: Elementet tekst të anketës u ruajtën me sukses.

en: Survey title
sq: Titulli i Sondazhit

en: Survey title and description
sq: Titulli dhe përshkrimi i anketës

en: Survey was successfully added.
sq: Anketa u shtua me sukses.

en: Surveys
sq: Sondazhet

en: Swedish
sq: Suedisht

en: Switch to closed-access mode
sq: Aktivizo menyren e aksesimit te mbyllur

en: System overview
sq: Shqyrtim i sistemit

en: TIS620 Thai
sq: TIS620 Tai

en: Tab-separated-values format (*.txt)
sq: Formati i të dhënave të ndara me tab (*.txt)

en: Table column usage
sq: Përdorimi i kolonave të tabelës

en: Table size usage
sq: Përdorimi i madhësisë së tabelës

en: Template %s not found, please review when activating.
sq: Shablloni %s nuk u gjet, ju lutemi rishikoni kur e aktivizoni.

en: Template '%s' was successfully deleted.
sq: Shablloni '%s' u fshi me sukses.

en: Template Editor
sq: Editor forme

en: Template Preview:
sq: Shfaq modelin:

en: Template editor
sq: Editor shablloni

en: Template editor:
sq: Modifikuesi i shabllonit:

en: Template:
sq: Model i gatshëm

en: Templates
sq: Shabllonet

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
sq: Testo nëse serveri përmban SSL aktive duke klikuar në këtë link.

en: Test this survey
sq: Provoni këtë anketë

en: Text display
sq: Paraqitja e tekstit

en: Text file row number
sq: Numri i rreshtit të skedarit text

en: Text inputs
sq: hyrje Tekstuale

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
sq: Teksti shfaqet në çdo rresht nënpyetjeje midis dy shkallëve në mënyrën dropdown

en: Thai
sq: Filipine

en: Thank you for completing this survey.
sq: Ju Faleminderit per kompletimin e ketij sondazhi.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
sq: Faleminerit per rregjistrimin per te marre pjese ne kete kerkim

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
sq: Ju ose dikush  qe eshte duke perdorur adresen tuaj te email-it, ka ruajtur nje ankete ne progres. Detajet e meposhtme mund te perdoren per t'u kthyer ne kete kerkim dhe per te vazhduar ku ju e late.

en: The LimeSurvey database is being upgraded
sq: Baza e të dhënave të LimeSurvey është duke u përmirësuar

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
sq: Përgjigjet duhet të plotësojnë këtë kriter vlerësimi:

en: The database does exists and contains LimeSurvey tables. You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click <a href="%s">here</a>.
sq: Baza e të dhënave ekziston dhe ka tabela të LimeSurvey. Ju do ridrejtoheni për te përditësimi i bazës së të dhënave ose (në qoftë se  ajo është e përditësuar tashmë) te hyrja administrative në 5 sekonda. Në qoftë se kjo nuk ndodh ju lutem klikoni <a href="%s">këtu</a>

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
sq: Eksportimi i bazes se te dhenave eshte i vlefshem vetem per bazat e te dhenave te tipit MySQL. Per tipe te tjera baza te dhenash te lutem perdor mekanizmin backup te pershtatjes per te krijuar nje baze te dhenash tjeter

en: The database you specified does already exist.
sq: Baza e të dhënave që ju keni shënuar ekziston tashmë

en: The email you used has already been registered.
sq: Email-i qe ju perdoret ka qene tashme i rregjistruar

en: The email you used is not valid. Please try again.
sq: Email-i qe ju perdoret nuk eshte i vlefshem. Te lutem  perpiqu perseri.

en: The entry was assigned the following record id:
sq: Hyrja u vendos ne rekordin e meposhtem id:

en: The file has been successfuly uploaded.
sq: Skedari u ngarkua me sukses.

en: The following LimeSurvey updates are available:
sq: Përditësimet që vijojnë të LimeSurvey janë të disponueshme:

en: The following answers should be deleted:
sq: Përgjigjet që vijojnë duhet të fshihen:

en: The following groups should be deleted:
sq: Grupi që vijon duhet të fshihet:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
sq: Tabelat vijuese të sondazheve të vjetëra ekzistojnë dhe mund të fshihen nëse nuk kërkohen më:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
sq: Tabelat e sondazheve të vjetëra vijuese duhet të fshihen sepse ato nuk përmbajnë të dhëna ose sondazhet e tyre të më herëshme nuk ekzistojnë:

en: The following old token tables could be restored:
sq: Tabelat vijuese token mund te ribehen:

en: The following old token tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
sq: Tabelat e shënjuara vijuese duhet që të fshihen sepse ato nuk përmbajnë të dhena ose sondazhet e tyre të më herëshme nuk ekzistojnë:

en: The following problems have been found:
sq: Problemet e mëposhtme janë gjetur:

en: The following questions should be deleted:
sq: Pyetja që vijon duhet të fshihet:

en: The following settings cannot be changed when the survey is active.
sq: Konfigurimet që vijojnë nuk mund të ndryshohen gjatë kohës që anketa është aktive.

en: The following surveys are available:
sq: Sondazhet e meposhtme jane te gatshem

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
sq: Skedari i fontit %s nuk u gjet ne direktorinë <limesurvey root folder>/fonts. Ju lutem, kontrolloni për skedarin tekst të gjuhës tuaj në direktorinë e fonteve për të gjeneruar grafikët.

en: The imap PHP library is not installed. Please contact your system administrator.
sq: Libraria PHP për imap nuk është e instaluar. Ju lutem kontaktoni administratorin e sistemit.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
sq: Gjuha e skedarëve të importuar duhet që së fundmi të përmbaj gjuhën bazë të sondazhit.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
sq: Gjuha e pyetjeve të importuar duhet së fundmi të përmbaj gjuhën bazë për këtë sondazh.

en: The last cell are for no answer.
sq: Qelizat e fundit janë për pa përgjigje.

en: The last cell give some information.
sq: Qeliza e fundit jep informacion.

en: The last column show the total for the row.
sq: Kolona e fundit tregon totalin për rreshtin.

en: The last row show the total for the column.
sq: Rreshti i fundit tregon totalin për kolonën.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
sq: Logaritmi i numrit me bazë nqs jepet, ose logaritmi natyral.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
sq: Numri maksimal i skedarëve u ngarkua. Ju mund të ktheheni te anketa.

en: The minimum number of files has not been uploaded.
sq: Numri minimal i skedarëve nuk janë ngarkuar.

en: The number of selected columns was reduced automatically.
sq: Numri i kolonave të zgjedhura u reduktua automatikisht.

en: The related survey is missing.
sq: Anketa përkatëse mungon.

en: The response timings table has been renamed to:
sq: Tabla e kohëve të përgjigjes u riemërua në:

en: The responses table has been renamed to:
sq: Tabela e përgjigjeve është riemeruar si:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
sq: Përgjigjet në këtë kërkim nuk janë as të vlefshme duke perdorur metoden LimeSurvey

en: The selected attribute was invalid.
sq: Atributi i zgjedhur nuk është i vlefshëm.

en: The sum must be at least %s
sq: Shuma duhet të jetë të paktën %s

en: The sum must equal %s
sq: Shuma duhet të jetë e barabartë %s

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
sq: Ky sondazh nuk mund të aktivizohet derisa problemet të zgjidhen

en: The survey you selected does not exist
sq: Kerkimi qe ju zgjodhet nuk ekziston

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
sq: Token qe ju futet ose eshtei pavlefshem ose eshte perdorur me pare.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
sq: Tokeni qe keni nuk eshte i vlefshem ose eshte perdorur tashme.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
sq: Tabela e tipit tokens e shoqeruar me këtë kërkim është riemeruar si:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
sq: Tabela e token u fshi dhe nuk nevojiten me token per te aksesuar kete ankete

en: The update is now complete!
sq: Përditësimi përfundoi!

en: The value of this variable can not be changed
sq: Vlera e këtij variabli nuk mund të ndryshojë

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
sq: Këtu janë %s vlera hyrëse të pa nevojshme që mundet të fshihen.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
sq: Këtu janë %s pjesë hyrëse të pa nevojshme që mundet të fshihen.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
sq: Këtu janë %s pjesë cilësimesh gjuhësore të pa nevojshme që mundet të fshihen.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
sq: Këtu janë %s pjesë antarësh që mundet të fshihen.

en: There are currently no surveys.
sq: Nuk ka anketë aktualisht.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
sq: Ka me shume email ne pritje sesa mund te dergohen me nje turn pune. Dergoji ato duke klikuar me poshte.

en: There are no participants to be exported.
sq: Nuk ka pjesëmarrës për t'u eksportuar.

en: There are no questions in this survey
sq: Nuk ka pyetje në këtë anketë

en: There are no unmapped attributes
sq: Nuk ka atribute të pa lidhura

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
sq: Ka akoma {EMAILCOUNT} email per t'u derguar.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
sq: Ka {NUMBEROFQUESTIONS} pyetje në këtë anketë.

en: There is 1 question in this survey
sq: Ka 1 pyetje në këtë anketë

en: There is already a recorded answer for this token
sq: Ka tashme nje pergjigje rregjistruar ne rekord per kete tabele "token"

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
sq: Ndodhet nje hyrje me nje token te njejte ne tabele. I njejti token nuk mund te perdoret per nje sasi te madhe hyrjesh.

en: There is no matching saved survey
sq: Nuk  ka asnje kerkim te ruajtur qe.

en: There is no matching survey.
sq: Nuk ka nje sondazh te tille

en: There was a problem updating the user permissions.
sq: Pati një problem me përditësimin e të drejtave të përdoruesit.

en: There was an error using the Google API.
sq: Ndodhi një gabim gjatë përdorimit të Google API

en: Third choice
sq: Zgjedhja e tretë

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
sq: Kjo ZIP nuk permban resurse te vlefshme. Importi deshtoj

en: This field is required.
sq: Kjo fushë ëshët e detyrueshme.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
sq: Ky nuk eshte nje skedar etikete vleresimi LimeSurvey. Importi deshtoj.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
sq: Ky nuk është një skedar LimeSurvey. Importimi dështoi.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
sq: Ky nuk eshte nje skedar LimeSurvey. Importi deshtoj.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
sq: Dosja nuk eshte disje ZIP e vlefshme .Importi deshtoj

en: This file is too old. Only files from LimeSurvey version 1.50 (DBVersion 112) and newer are supported.
sq: Ky skedar është shumë i vjetër. Mbështeten vetëm skedarët nga LimeSurvey versioni 1.50 (DBVersion 112) dhe më të rinjë

en: This file type is not allowed to be uploaded.
sq: Ky lloj skedari nuk lejohet të ngarkohet.

en: This group does not contain any question(s).
sq: Ky grup nuk përmban ndonjë pyetje.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
sq: Ky eshte nje sondazh i rezervuar, keshtuqe ju duhet te keni nje Token te vlefshem per te marre pjese. Ju lutemi te kontaktoni administratorin per ndihme.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
sq: Kjo është një anketë e kyçur. Ju nevoitet një tokën e vlefshme për të marë pjsë.

en: This is a tip shown to the participant describing the sub-question validation equation.
sq: Ky është një udhëzim që i shfaqet pjesëmarrësit për përshkrimin e saktësinë e ekuacionit të nën-pyetjes

en: This is not a .csv file.
sq: Ky nuk është një skedar .csv.

en: This is some help text for this question.
sq: Ky është një tekst ndihmës për këtë pyetje.

en: This is some help text.
sq: Ky është një tekst ndihmës

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
sq: Ky emer tashme ka qene i perdorur per kete kerkim. Ju duhet te perdorni nje emer ruajtjeje unik

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
sq: Ky proces do te fshije kete kerkim, dhe te gjithe grupet e lidhura me te si pyetjet, pergjigjet dhe konditat

en: This question does not have a question 'type' set.
sq: Kjo pyetje nuk eshte e tipit pyetje

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
sq: Kjo pyetje ka nje kusht, megjithate ky kusht bazohet ne pyetjen qe shfaqet pas saj

en: This question has at least %s error. | This question has at least %s errors.
sq[0]: Kjo pyetje ka të paktën %s gabim.

en: This question has no answers.
sq: Kjo pyetje nuk ka përgjigje.

en: This question has no subquestions.
sq: Kjo pyetje nuk ka nënpyetje.

en: This question is always shown.
sq: Kjo pyetje shfaqet gjithmonë.

en: This question is mandatory
sq: Kjo pyetje eshte percaktuese

en: This response ID is invalid.
sq: Ky ID i përgjigjes është i pavlefshëm.

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
sq: Ky kerkim lejon rregjistrim publik. Nje tabele e tipit token duhet gjithashtu te krijohet

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
sq: Ky kerkim akoma nuk ka ndonje pyetje dhe nuk mund te jete i testuar ose i kompletuar

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
sq: Ky kerkim ka nje tabele te tipit Hyrje te shoqeruar me te. Nese ju e fshini kete kerkim kjo tabele do te fshihet. ne rekmandojme qe ju ta eksportoni ose t'i beni backup ketyre tabelave te tipit "tokens" perpara fshirjes se kerkimit.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
sq: Kjo anketë nuk është aktivizuar. Nuk ka rezultate për të shfletuar.

en: This survey is active but expired.
sq: Ky sondazh eshte aktiv por i skaduar

en: This survey is anonymous.
sq: Kjo anketë është anonime.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
sq: Kjo anketë aktualisht nuk është aktive. Ju nuk do të jeni në gjendje të ruani përgjigjet.

en: This survey is no longer available.
sq: Kerkimi as nuk eshte i vlefshem

en: This survey is not active, data entry is not allowed
sq: Ky sondazh nuk është aktiv, hyrja ne bazën e të dhënave nuk është e lejuar

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
sq: Ky kerkim nuk eshte akoma aktiv. Pergjigja juaj nuk mund te ruhet

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
sq: Ky kerkim tani eshte aktiv, dhe pergjigjet mund te rregjistrohen ne rekorde

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
sq: Konfigurimi i anketës nuk u importua: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
sq: Kjo anketë përdor përgjigje anonime, kështuqë ju nuk mund të përditësoni përgjigjen tuaj.

en: This will replace the existing text. Continue?
sq: Kjo do te zevendesoje tekstin ekzistues. Te vazhdoj?

en: Three
sq: Tre

en: Time limit
sq: Kufiri i kohës

en: Time limit action
sq: Veprimi me kohë të limituar

en: Time limit countdown message
sq: Mesazhi i limituar me numërim mbrapsht

en: Time limit disable prev
sq: Anulo limitin kohorë të kaluar

en: Time limit expiry message
sq: Mesazhi për kohën e skaduar

en: Time statistics
sq: Statikat e kohës

en: Timer
sq: Koha

en: Timings will be saved.
sq: Kohët do të ruhen.

en: Title
sq: Titulli

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
sq: Titulli i nënpyetjes %s u përditësua në %s

en: Title:
sq: Titulli:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
sq: Për të ngarkuar imazhe ose përmbajtje tjetër duhet në fillim të ruani anketën tuaj.

en: Token
sq: Hyrje

en: Token ID
sq: Data e lejuar

en: Token code for this participant
sq: Kodi i Token per pjesemarrsit

en: Token control
sq: Kontrolli token

en: Token status:
sq: Gjendja e token:

en: Tokens already exist for this survey.
sq: Token-at ekzistojnë tashmë në këtë anketë.

en: Tokens have not been initialised for this survey.
sq: Nuk ka token per kete ankete

en: Too low
sq: Shumë pak

en: Tools
sq: Veglat

en: Total
sq: Totali

en: Total Errors
sq: Gabimet gjithsej

en: Total Imported files
sq: Totali i skedareve te importuar

en: Total attributes in the central table
sq: Atributet totale në tabelën qendrore

en: Total files imported
sq: Skedarët e totaleve u importuan

en: Total number of files
sq: Numri total i skedarëve

en: Total numbers of sent reminders
sq: Numri total i përkujtimeve të dërguara

en: Total records in survey
sq: Totali i elementeve per kete ankete

en: Total:
sq: Totali:

en: Transfer the surveys of this user to:
sq: Bart anketat e këtijë përdoruesi tek:

en: Translate to
sq: Përkthe në

en: Try again
sq: Perpiqu perseri

en: Try again! Connection with database failed.
sq: Provoni edhe një herë! Lidhja me databazën dështoi!

en: Try to submit again
sq: Perpiqu ta kalosh perseri

en: Try with a bigger token length.
sq: Provo me një token më të gjatë.

en: Turkish
sq: Turqisht

en: Two
sq: Dy

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
sq: Shkruaj 'emrin' dhe fjalëkalimin qe përdorët për të ruajtur anketën.

en: Type:
sq: Tipi:

en: UJIS for Windows Japanese
sq: UJIS per Windows Japonisht

en: URL of the survey
sq: URL e sondazhit

en: URL parameters
sq: URL parametrat

en: Unable to backup your database for unknow reason. Before proceeding please backup your database using a backup tool!
sq: Është e pamundur të ruhet një kopje sigurie për bazën tuaj të të dhënave. Para se të vazhdoni ju lutem krijoni një kopje sigurie të bazës së të dhënave duke përdorur një mjet për këtë qëllim!

en: Unable to create directory `%s`.
sq: Nuk mund ta krijoj direktorine `%s`.

en: Uncertain
sq: I pavendosur

en: Unchanged
sq: I pandryshuar

en: Unknown error
sq: Gabim i pa njohur

en: Unlimited
sq: I pakufizuar

en: Unlimited administration permissions
sq: Të drejta të pakufizuara për menaxhim

en: Update
sq: Riperteri

en: Update scenario
sq: Skenari i përditësimit

en: Update server busy
sq: Serveri i përditësimit i zënë

en: Upload
sq: Ngarko

en: Uploading
sq: Duke ngarkuar

en: Uploading LDAP Query
sq: Lade LDAP Abfrage hoch

en: Use CAPTCHA for
sq: Përdorni CAPTCHA për

en: Use ComfortUpdate
sq: Përdor ComfortUpdate

en: Use HTML format for token emails?
sq: Perdor formatin HTML per mesazht e Hyrjeve?

en: Use same default value across languages:
sq: Përdor të njëjtën vlerë fillestare në gjuhë të ndryshme:

en: User
sq: Perdorues

en: User ID
sq: ID Përdoruesi

en: User added.
sq: Perdoruesi u shtua

en: User does not exist in the group.
sq: Përdoruesi nuk ekziston në grup.

en: User group successfully added!
sq: Grupi i perdoruesve u shtua me sukses

en: User name and/or email not found!
sq: Perdoruesi dhe/ose e-mail nuk gjinden!

en: User name:
sq: Emri i përdoruesit

en: User registration at '%s'
sq: Registrimi i përdoruesve në '%s'

en: Username
sq: Emer perdoruesi

en: Username already exists.
sq: Emri i perdoruesit tashme eksziston

en: Users
sq: Perdoruesit

en: Uses left
sq: Përdorime të mbetura

en: Uses left:
sq: Përdorime të mbetura:

en: Valid from
sq: Forma valide

en: Validation:
sq: Vlefshmëri:

en: Value
sq: Vlera

en: Value range allows missing
sq: Rangu i vlerave lejon mungesat

en: Values:
sq: Vlerat:

en: Vietnamese
sq: Vietnamisht

en: View Saved but not submitted Responses
sq: Shih pergjigjet e ruajtuar por jo te derguara

en: View This Record
sq: Shiko kete Rekord

en: View response ID %d
sq: Shikoni ID e përgjigjes %d

en: View response details
sq: Shih detajet e  përgjigjes

en: View statistics
sq: Shiko statistikat

en: View summary of all available fields
sq: Shikoni permbledhjen e te gjitha fushave te disponueshme

en: View the statistics for this survey.
sq: Shikoni statistikat për këtë sondazh.

en: View/read
sq: Paraqit/lexo

en: Visit our website!
sq: Vizito faqen tone te internetit.

en: Warn and move on
sq: Paralamëro dhe vazhdo

en: Warning
sq: Paralajmerim

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
sq: Paralajmërim! Emaili bounce për Admin nuk u ruajt sepse nuk është i vlefshëm.

en: Warning! Admin email was not saved because it was not valid.
sq: Kujdes! Emaili për admin nuk u ruajt sepse është i pavlefshëm

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
sq: Kujdes! Emaili i kthimit nuk u përditësia sepse nuk ishte i vlefshëm.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
sq: Kujdes! Emaili i lajmërimit nuk u përditësua sepse nuk ishte i vlefshëm.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
sq: Kujdes: Juve po perdorni akoma fjalekalimin standard ('password'). Ju lutemi te ndryshoni fjalekalimin dhe te hyni perseri.

en: Warnings
sq: Paralajmërime

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
sq: Na vjen keq por ju nuk keni te drejte ta beni kete.

en: We are sorry but your session has expired.
sq: Na falni por edicioni juaj ka perfunduar

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
sq: Ne rekomandojme qe perpara se ta fshini kete sondazh ju e eksportoni te gjithe kete kerkim nga ekrani kryesor i administrimit

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
sq: Ne rekomandojme qe perpara se ta fshini, te eksportoni te gjithe kete sondazh nga faqja kryesore e administrimit.

en: Welcome %s!
sq: Mirëseerdhët %s!

en: Welcome Page
sq: Faqja e mireseardhjes

en: Welcome message:
sq: Mesazhi mirëseardhës:

en: Welcome to the ComfortUpdate
sq: Mirrë se erdhët në ComfortUpdate

en: Welcome:
sq: Mirësevini:

en: Welsh
sq: Galisht

en: When an imported record matches an existing record ID:
sq: Kur ID e nje regjistrimi te importuar perkon me ID e nje regjistrimi ekzistues:

en: Width of text input box
sq: Gjërësia e kutisë hyrëse të tekstit

en: Width of the map in pixel
sq: Gjërësia e hartës në piksela

en: With not anonymous survey: user can update his answer after completion, else user can add new answers without restriction.
sq: Me anketë jo anonime: përdoruesi mund të përditësoj përgjigjet e tij pas plotësimit, përndryshe përdoruesi mund të shtojë përgjigje të reja pa kufizim

en: Writable
sq: I shkruajtshëm

en: X-Scale
sq: X - Shkallë

en: Y-Scale
sq: Y - Shkallë

en: Year
sq: Vit

en: Yes
sq: Po

en: Yes - Delete Them!
sq: Po - Fshiji!

en: Yes/No
sq: Po/Jo

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
sq: Ju jeni duke eliminuar tere kushtezimet e perdorura ne pyetjet e ketij sondazhi

en: You are about to delete this survey
sq: Jeni duke fshirë këtë sondazh

en: You are not a participant in this survey.
sq: Ju nuk jeni pjesëmarës në këtë sondazh.

en: You are not allowed dump the database!
sq: Ju nuk lejoheni te futeni ne bazen e te dhenave

en: You are not allowed export a label set!
sq: Ju nuk lejoheni te eksportoni nje vendosje te etiketave

en: You are not allowed to activate this survey!
sq: Ju nuk lejoheni te aktivizoni kete kerkim ne bazen e te dhenave

en: You are not allowed to add a group to this survey!
sq: Ju nuk lejoheni te shni nje grup ne kete kerkim

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
sq: Ju nuk lejoheni te shtoni pyetje te reja ne kete kerkim

en: You are not allowed to browse responses!
sq: Ju nuk lejoheni të shfletoni përgjigjet

en: You are not allowed to change user data!
sq: Ju nuk lejoheni te ndryshoni te dhenat e perdoruesit

en: You are not allowed to create new surveys!
sq: Ju nuk lejoheni te krijoni kerkime te reja

en: You are not allowed to delete this group!
sq: Ju nuk lejoheni ta fshini kete grup

en: You are not allowed to delete this survey!
sq: Ju nuk lejoheni te fshini kete kerkim

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
sq: Ju nuk lejoheni te editoni grupet ne kete kerkim

en: You are not allowed to edit this survey!
sq: Ju nuk lejoheni ta editoni kete kerkim

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
sq: Nuk lejohet të modifikoni të drejtat tuaja.

en: You are not allowed to import a group!
sq: Ju nuk lejoheni te importoni nje grup

en: You are not allowed to import a survey!
sq: Ju nuk lejoheni te importoni nje kerkim

en: You are not allowed to order groups in this survey!
sq: Ju nuk lejoheni te rendisni grupet ne kete kerkim

en: You are not allowed to perform this operation!
sq: Ju nuk lejoheni ta kryeni këtë veprim

en: You are not allowed to set assessment rules!
sq: Ju nuk lejoheni te vendosni rregulla vleresimi

en: You are not allowed to stop this survey!
sq: Juve nuk ju lejohet të ndalni këtë anketë!

en: You are not allowed to to import a question!
sq: Ju nuk lejoheni te importoni nje pyetje

en: You are not authorized to delete questions.
sq: Ju nuk jeni i autorizuar të fshini këtë pyetje.

en: You can %s download and update manually %s or use the %s.
sq: Ju mund të %s shkarkoni dhe përditësoni manualisht %s ose të përdorni %s.

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
sq: Ju mund te ngarkoni nje ankete qe keni ruajtur me pare nga ekrani

en: You can only choose 255 colums at a maximum for Excel export.
sq: Ju mund të zgjidhni maksimumi 255 kolona për të eksportuar në Excel.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
sq: Ju mund te aktivizoni menyren e aksesimit te mbyllur duke instaluar nje tabele te tipt "token" me butonin me poshte

en: You can upload %s under %s KB each.
sq: Ju mund të ngarkoni %s ndër %s cdo KB.

en: You can't copy a question if the survey is active.
sq: Ju nuk mund të kopjoni pyetje për sa kohë anketa është aktive.

en: You can't delete this question because the survey is currently active.
sq: Ju nuk mund ta fshini këtë pyetje sepse ky sondazh është aktiv.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
sq: Nuk mund te importoni etiketa vleresimi te cilat nuk suportojne dot bazen gjuhesore te anketes

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
sq: Ju nuk mund ti ruani ndryshimet sepse direktoriumi i shabllonit nuk të jep mundësinë të shkruash.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
sq: Nuk mund të anonimizohen përgjegjjet kur përdoret përgjegjjet e bazuara në Token.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
sq: Ju nuk mund te procedoni derisa te fusni pak tekst per nje ose me shume pyetje.

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
sq: Ju nuk mund ta hiqni kete gjuhe sepse ju nevojitet se paku nje gjuhe ne nje set etiketash.

en: You did not answer to the security question.
sq: Ju nuk ju përgjigjet pyetjes së sigurisë.

en: You did not provide a name
sq: Ju nuk siguruat nje emer

en: You did not provide a password
sq: Nuk siguruat nje fjalekalim

en: You do not have sufficient rights to access this page.
sq: Ju nuk keni të drejta të mjaftueshme për të hyrë te kjo faqe.

en: You don't have permission to delete this entry.
sq: Ju nuk keni të drejta të fshini këtë rekord

en: You have already been removed from the central participants list for this site
sq: Ju jeni hequr nga lista qendrore e pjesmarrësve për këtë faqe

en: You have already completed this survey.
sq: Ju e keni tashme te kompletuar kete kerkim

en: You have been removed from the central participants list for this site
sq: Ju jeni hequr nga lista e pjesmarrësve kryesor të kësaj faqeje

en: You have completed %s%% of this survey
sq: Ju keni përfunduar %s%% nga kjo anketë

en: You have completed answering the questions in this survey.
sq: Ju keni përfunduar së përgjigjuri të gjigha pyetjet e kësaj ankete.

en: You have no row selected
sq: Ju nuk keni zgjedhur asnjë rresht

en: You have not provided a survey identification number
sq: Ju nuk keni siguruar nje numer identifikimi te kerkimit

en: You have not selected a survey
sq: Ju nuk keni zgjedhur një sondazh

en: You have not selected a survey to delete
sq: Ju nuk keni zgjedhur njekerkim per ta fshire

en: You have to pair it with one attribute of the token table
sq: Ju duhet të korespondoni me një atribut nga tabela token

en: You may register for this survey if you wish to take part.
sq: Mund te regjistroheni per kete ankete neqoftese deshironi te merrni pjese.

en: You must be registered to complete this survey
sq: Ju duhet te jeni i rregjistruar per ta kompletuar kete ankete

en: You must select a survey from the list
sq: Ju duhet të zgjidhni një anketë nga lista

en: You must set at last one available language.
sq: Ju duhet të zgjedhni së paku një gjuhë të disponueshme.

en: You must supply a name for this saved session.
sq: Ju duhet te jepni nje emer per kete seskion te ruajtur

en: You must supply a password for this saved session.
sq: Ju duhet te jepni nje fjalekalim per kete seksion te ruajtur

en: You need to add questions
sq: Ju nevojitet te shtoni pyetje

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
sq: Ju duhet te ngarkoni %s më shumë skedarë për këtë pyetje.
    Jeni i sigurt se dëshironi të dilni?

en: You should have a great time doing this
sq: Duhet të keni kohë të mjaftueshme për ta bërë këtë

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
sq: Duhet të shënoni emrin(at) e tabelës(ave) në rast nevoje për të aksesuar më vonë këtë informacion

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
sq: Ju duhet të aktivizoni sondazhin vetëm kur të jeni absolutisht të bindur që konfigurimi i sondazhid tuaj perfundoi dhe nuk ka nevojë për ndryshime.

en: Your Choices
sq: Zgjedhjet tuaja

en: Your Ranking
sq: Renditjet tuaja

en: Your answer
sq: Përgjegjja e juaj

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
sq: Kushti juaj nuk mund te shtohet! Kjo nuk perfshin pyetjen dhe/ose pergjigjen ne te cilen  ky kusht u bazuaJu lutem sigurohu nese keni zgjedhur nje pyetje dhe nje pergjigje.

en: Your email address
sq: Adresa jjuaj e emailit

en: Your passwords do not match.
sq: Fjalekalimt tuaja nuk korrespondojne

en: Your personal settings
sq: Konfigurimet tuaja personale

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
sq: Gjuha juaj e preferuar do të përdoret gjatë gjith procesit të instalimit.

en: Your response table will be renamed to:
sq: Tabela e përgjigjjeve do të ri-emërohet në:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
sq: Pergjigjet tuaja nuk kane humbur, ato jane postuar me nje email per tek administratori i kerkimit dhe do te hidhen ne bazen tone te te dhenave me vone.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
sq: Sondazhi juaj mund te eksportoje te dhenat e Hyrjeve me cdo pergjigje. Zgjidhni ndonje fushe shtese qe do te deshironit te eksportoni.

en: Your survey responses have been recorded.
sq: Pergjigjet e kerkimit tuaj kane qene te rakorduara

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
sq: Pergjigjet tuaja jane ruajtur me sukses. Ju do merrni nje mesazh si konfirmim. Ju lutemi te ruani fjalekalimin tuaj, pasi ne nuk do te jemi ne gjendje t'ua kujtojme serish.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
sq: Pergjigjet e anketes tuaj nuk kane qene te rakorduara. Kjo ankete akoma nuk eshte aktive

en: Your survey was successfully saved.
sq: Sondazhi juaj u ruajt me sukses

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
sq: Anketa do të ruhet me atë emër dhe fjalëkalim, dhe mund të përfundohet më vonë duke hyrë me të njëjtin emër dhe fjalëkalim.

en: Your time to answer this question has expired
sq: Koha për tu përgjigjur kësaj pyetje skadoi

en: Your user data for accessing %s
sq: Të dhënat e tua të përdoruesit për të hyrë %s

en: Zoom level
sq: Shkalla zmadhuese

en: and
sq: dhe

en: at question
sq: në pyetjen

en: begins with
sq: fillon me

en: contains
sq: përmban

en: copy_of_
sq: kopje_e_

en: directory
sq: direktoriumi

en: does not begin with
sq: nuk fillon me

en: does not contain
sq: nuk përmban

en: does not end with
sq: nuk mbaron me

en: ends with
sq: mbaron me

en: equal
sq: baraz

en: greater
sq: më i/e madh

en: greater or equal
sq: më i madh baraz

en: having a valid email address
sq: duhet pasur email adresë të vlefshme

en: hours
sq: orët

en: is
sq: është

en: is NOT
sq: NUK është

en: is greater than
sq: është me i/e madhe se

en: is greater than or equal to
sq: është më i/e madhe baraz me

en: is in
sq: është në

en: is less than
sq: është më i/e vogël se

en: is less than or equal to
sq: është më i/e vogël ose e barabartë me

en: is not in
sq: nuk është në

en: is not null
sq: nuk është e zbrazët

en: is null
sq: është e zbrazët

en: less
sq: më i/e vogël

en: less or equal
sq: më i/e vogël baraz

en: minitab method
sq: Metoda-minitab

en: mins
sq: minutat

en: mm-dd-yyyy
sq: mm-dd-vvvv

en: none
sq: asgjë

en: not equal
sq: jo baraz

en: or
sq: ose

en: page
sq: faqe

en: responses
sq: përgjigjjet

en: seconds
sq: sekondat

en: selected
sq: selektuar

en: table
sq: tabela

en: until
sq: deri

en: yyyy-mm-dd
sq: dd.mm.yyyy

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
sq: Librarite ZIP nuk mbeshteten nga PHP, Importo ZIP eshte e ç'aktivizuar
