LimeSurvey 2.x - en to si translation catalogue (1464 entries)

en: (Autodetect)
si: (ස්වයන්ක්‍රීයව හඳුනා ගන්න ලදී)

en: (Iconv Library not installed)
si: (Iconv library not installed)

en: *This setting cannot be changed later!
si: මෙම සැකසුම(setting) පසුව වෙනස් කල නොහැක!

en: ...or import a question
si: ප්‍රශ්නයක් ආයාත කිරීම(import) හෝ:

en: 1st quartile (Q1)
si: ප්‍රථම චතුර්ථකය (Q1)

en: 2nd quartile (Median)
si: දෙවන චතුර්ථකය (මධ්‍යස්ථය)

en: 3rd quartile (Q3)
si: දෙවන චතුර්ථකය (මධ්‍යස්ථය)

en: 5 Point Choice
si: 5 point choice

en: 7bit Swedish
si: 7bit ස්වීඩන්

en: <No default value>
si: <පුරුදු අගයන් නැත>

en: A Note On Privacy
si: පුද්ගලිකභාවය පිළිබඳ සටහනක්

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
si: මෙම වගුවේ රක්ෂිතයක්(backup) ලබාගෙන ඇත. ඔබේ පද්ධති පරිපාලක මගින් එයට ප්‍රවේශ විය හැකිය.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
si: ඔබ තවදුරටත් සිදු‍කලොත් මෙම වගුවේ රක්ෂිතයක්(backup) සකසනු ඇත. ඔබේ පද්ධති පරිපාලකට මෙම වගුවට ප්‍රවේශවීමට හැකි වනු ඇත.

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
si: CSV/SQL ගොනුවේ ඇති කණ්ඩායමක්(group) එකම සමීක්ෂණයකට අදාලව නොමැත. සමීක්ෂණය ආයාත(import) කිරීම අත්හිටුවන ලදී.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
si: සුරකින ලද සමීක්ෂණය සඳහාද ටෝකන ඇතුලත් කිරීම සිදුකළ හැක.

en: A token table has been created for this survey.
si: මෙම සමීක්ෂණය සඳහා ටෝකන වගුවක් සාදා ඇත

en: ARMSCII-8 Armenian
si: ARMSCII-8 ආර්මේනියානු

en: Absolute value
si: නිරපේක්ෂ අගය

en: Access
si: ප්‍රවේශය

en: Access denied!
si: ප්‍රවේශවීම තහනම්!

en: Action
si: ක්‍රියාව

en: Actions
si: ක්‍රියාමාර්ග

en: Activate Survey
si: සමීක්ෂණය සක්‍රීය කරන්න

en: Activate this Survey
si: මෙම සමීක්ෂණය සක්‍රීය කරන්න

en: Active
si: සජීවී

en: Active surveys
si: ක්‍රියාකාරි සමීක්ෂණ

en: Active token tables
si: ක්‍රියාකාරි ටෝකන වගු

en: Add
si: එකතුකරන්න

en: Add New Quota
si: Add new quota

en: Add URL parameter
si: URL පරාමිතියක් එකතු කරන්න

en: Add User
si: පරිශීලකයෙක් ඇතුලත් කරන්න

en: Add a new question
si: නව ප්‍රශ්නයක් ඇතුලත් කරන්න

en: Add a prefix to the answer field
si: පිළිතුරු ‍ක්ෂේත්‍රයට උපසර්ගයක්(prefix) ඇතුලත් කරන්න

en: Add a suffix to the answer field
si: පිළිතුරු ‍ක්ෂේත්‍රයට උපසර්ගයක්(suffix) ඇතුලත් කරන්න

en: Add and edit conditions
si: කොන්දේසි එකතු කිරීම හා සැකසීම

en: Add condition
si: කොන්දේසිය ඇතුලත් කරන්න

en: Add new group to survey
si: සමීක්ෂණයට නව කණ්ඩායමක් ඇතුලත් කරන්න

en: Add new token entry
si: නව ටෝකනයක් ඇතුලත් කරන්න

en: Add or delete groups
si: කණ්ඩායම්(groups) එකතු කිරීම හෝ මැකීම

en: Add or delete questions
si: ප්‍රශ්න එකතු කිරීම හෝ මැකීම

en: Add or delete subquestions or change their codes
si: අනු ප්‍රශ්න එකතු කිරීම හෝ මකා දැමීම හෝ එහි ඇති කේත වෙනස් කිරීම

en: Add question
si: ප්‍රශ්න ඇතුලත් කිරීම

en: Add question group
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායමක් ඇතුලත් කරන්න

en: Add survey
si: පරිශීලකයෙක් එකතු කරන්න

en: Add to survey
si: සමීක්ෂණයට එකතු කරන්න

en: Add user
si: පරිශීලකයෙක් ඇතුලත් කරන්න

en: Add user:
si: පරිශීලකයෙක් එකතු කරන්න:

en: Additional Languages
si: අතිරේක භාෂා

en: Additional languages:
si: අතිරේක භාෂා:

en: Admin Email:
si: Admin email:

en: Admin confirmation email body:
si: පරිපාලක තහවුරු  කිරීමේ විද්‍යුත් තැපැල් අන්තර්ගතය:

en: Admin confirmation email subject:
si: පරිපාලක තහවුරු කිරීමේ විද්‍යුත් තැපැල් මාතෘකාව:

en: Admin email:
si: කළමනාකරුගේ විද්‍යුත් තැපෑල

en: Admin login password
si: පරිපාලක මුර පදය

en: Administration
si: පරිපාලනය

en: Administrator email
si: පරිපාලකයාගේ  විද්‍යුත් ලිපිනය

en: Administrator name
si: පරිපාලකයාගේ නම

en: Administrator name:
si: පරිපාලකයාගේ නම:

en: Administrator:
si: පරිපාලක :

en: After
si: පසුව

en: Albanian
si: අල්බේනියානු

en: All
si: සියල්ල

en: All answers are already selected in this quota.
si: මෙම කෝටාවේ(quota) සියළු පිළිතුරු දැනටමත් තෝරා ගෙන ඇත

en: All conditions in this survey have been deleted.
si: මෙම සමීක්ෂණයේ ඇති සියළුම කොන්දේසි මකන ලදී

en: All in one
si: සියල්ල එකකින්

en: All participant information is lost.
si: සියලුම සහභාගී කරුවන්ගේ තිරතුරු නැති වී ඇත

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
si: ඉවත් කරන ලද භාෂාවන් සඳහා සියළු ප්‍රශ්න, පිළිතුරු, ආදිය නැතිවනු ඇත. ඔබට මෙය සිදුකිරීමට අවශ්‍යද?

en: All responses
si: සියලු ප්‍රතිචාර

en: Allow only numerical input
si: සංඛ්‍යාත්මක ආදානයන්ට පමණක් ඉඩදී ඇත

en: Allow public registration?
si: පොදු ලියාපදිංචිවීම අවසර දෙන්නද?

en: Allowed
si: අනුමැතිය දෙන ලදී

en: Allowed file types
si: අනුමත ගොනු වර්ග

en: Always
si: සෑමවිටම

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
si: මෙම සමීක්ෂණයට අදාල ප්‍රවේශ දත්ත සහිතව ඔබ විසින් ලබාදෙන ලද ඉ-තැපැල් ලිපිනයට ඉ-ලිපියක් යවා ඇත .ඉදිරිකටයුතු සඳහා කරුණාකාර එම යොමුව භාවිතා කරන්න.

en: An email has been sent with details about your saved survey
si: ඔබේ සුරකින ලද සමීක්ෂණය පිළිබඳ විස්තර ඇතුලත් ඉ-ලිපියක් යවා ඇත

en: An email with a generated password was sent to the user.
si: සකසන ලද මුර පදයක් සහිතව ඉ-ලිපියක් පරිශිලක වෙතට යවන ලදී

en: An email with your login data was sent to you.
si: ඔබේ ලොගින් වීමේ දත්ත ඇතුලත් ඉ-ලිපිය ඔබට යවා ඇත.

en: An error occurred saving a response to survey id
si: සමීක්ෂණ අනන්‍යකාරකය වෙත ප්‍රතිචාරය සුරැකීමේදී දෝෂයක් සිදුවී ඇත

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
si: ඔබගේ ගොනුව උඩුගත(upload)කරන අවස්ථාවේදී දෝෂයක් හටගන්නා ලදී. %s ෆෝල්ඩරයේ සදොස්/වැරදි අවසරදීම් තිබීම මෙයට හේතුවිය හැකිය

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
si: අනපේක්ෂිත දෝෂයක් සිදුවී ඇති හෙයින් ඔබගේ ප්‍රතිචාර සුරැකීමට නොහැකිය

en: Anonymized responses
si: නිර්නාමික ප්‍රතිචාරය

en: Answer
si: පිළිතුර

en: Answer option
si: පිළිතුර සඳහා ඇති විකල්ප

en: Answer options
si: පිළිතුරු සඳහා විකල්ප

en: Answer:
si: පිළිතුර :

en: Answers
si: පිළිතුරු

en: Answers and tokens have been re-opened.
si: පිළිතුරු හා ටෝකන නැවත-විවෘත කරන ලදී

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
si: 0 (ශුන්‍ය) කේතය සහිත හෝ හිස් කේත සහිත පිළිතුරු අනුමත නොකරන අතර සුරකිනු ලබන්නේද නැත.

en: Apr
si: අප්‍රේල්

en: Arabic
si: අරාබි

en: Are you sure you want to clear all your responses?
si: ඔබගේ ප්‍රතිචාර සියල්ල හිස් කරන්න අවශ්‍ය වග ඔබට විශ්වාසද?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
si: මෙම සෙනාරියට සකසූ සියළු කොන්දේසි මැකීමට ඔබට අවශ්‍යද?

en: Are you sure you want to delete all conditions set to the questions you have selected?
si: ඔබ‍ විසින් තෝරා ගන්නා ලද ප්‍රශ්න සඳහා සැකසූ සියළුම කොන්දේසි මැකීමට ඔබ‍ට අවශ්‍යද?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
si: තෝරා ගන්න ලද ඇතුලත් කිරීම මකාදැමිය යුතු බව ඔබට විශ්වාසද?

en: Are you sure you want to delete these surveys?
si: මෙම සමීක්ෂණ මකාදැමිය යුතු බව ඔබට විශ්වාසද?

en: Are you sure you want to delete this condition?
si: මෙම ‍කොන්දේසිය මැකීමට ඔබට අවශ්‍යද?

en: Are you sure you want to delete this entry?
si: මෙම ඇතුලත් කිරීම මකාදැමිය යුතු වග ඔබට විශ්වාසද?

en: Are you sure you want to delete this file?
si: මෙම ගොනුව මැකීම තවදුරටත් සිදුකල යුතුද?

en: Are you sure you want to delete this template?
si: ඔබට විශ්වාසද ඔබට මෙම අච්චුව(template) මකාදැමිය යුතු බවට?

en: Are you sure you want to expire these surveys?
si: මෙම සමීක්ෂණ කල් ඉකුත් කල යුතු බව ඔබට විශ්වාසද?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incremented numbers beginning from 1?
si: 1 සිට ආරම්භ වී වැඩිවන පිළිවෙලට සෙනාරිය පුනරංකනය(renumber) කළයුතු බ‍ව ඔබට විශ්වාසද?

en: Are you sure?
si: ඔබට සහතිකද?

en: Arithmetic mean
si: සමාන්තර මධ්‍යනය

en: Array (10 Point Choice)
si: Array (10 point choice)

en: Array (5 Point Choice)
si: Array (5 point choice)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
si: ශ්‍රේණිගත කිරීම් (ඔව්/ නැහැ/ අවිනිශ්චිතයි )

en: Array filter
si: ආරා(array)පෙරහන

en: Assessment details
si: ඇගයුම් විස්තර

en: Assessment heading
si: ඇගයුම් ශීර්ෂය

en: Assessment rules
si: ඇගයුම් රීති

en: Assessment value
si: ඇගයුම් අගය

en: Assessment:
si: ඇගයීම්:

en: Assessments
si: ඇගයුම්

en: At beginning
si: ආරම්භයේදී

en: At end
si: අවසානයේ

en: Aug
si: අගෝස්තු

en: Auto
si: ස්වයංක්‍රීය

en: Auto Translate
si: ස්වයංක්‍රිය පරිවර්තනය

en: Autoload URL
si: URL ස්වයන්ක්‍රීයව load කරන්න

en: Automatic
si: ස්වයංක්‍රීය

en: Automatically load URL when survey complete?
si: සමීක්ෂණය සම්පූර්ණවූ පසු ස්වයංක්‍රීයව URL වෙත යන්න

en: Average
si: සාමාන්‍යය

en: Back
si: ආපසු

en: Back to Response Import
si: ප්‍රතිචාර ආයාතකිරීම(import) වෙතට නැවත යන්න

en: Back to main menu
si: ආපසු ප්‍රධාන මෙනුවට

en: Backup Entire Database
si: සම්පූර්ණ දත්ත ගබඩාව බැකප් කරන්න

en: Bar chart
si: තීරු ප්‍රස්ථාර

en: Base Language
si: Base language

en: Base language
si: මූලික භාෂාව

en: Base language:
si: මූලික භාෂාව:

en: Basic admin notification
si: මූලික පරිපාලක (addmin) දැනුම් දීම

en: Basic email notification
si: මූලික ඊ-මේල් දැනුම් දීම

en: Before
si: පෙර

en: Big5 Traditional Chinese
si: පාරම්පරික චීන Big5

en: Bosnian
si: බොස්නියානු

en: Bounce Email:
si: Bounce email:

en: Browse
si: පිරික්සන්න(browse)

en: Browse Uploaded Resources
si: Browse uploaded resources

en: Bulgarian
si: බල්ගේරියානු

en: Bypass token with failing email addresses
si: වැරදි සහිත ඉ-තැපැල් ලිපින මඟහැර යන්න

en: CPDB CSV summary
si: CPDB CSV සාරාංශය

en: CSS & Javascript files:
si: CSS සහJava ස්ක්‍රිප්ට ගොනු

en: CSV File (All charsets)
si: CSV File (all charsets)

en: CSV input format
si: CSV ආදාන ආකෘතිය

en: Calculation
si: ගණනය කිරීම

en: Can't bind to the LDAP directory
si: LDAP ඩිරෙක්ටරියට බද්ධ කිරීම‍ට නොහැකිය

en: Can't connect to the LDAP directory
si: LDAP ඩිරෙක්ටරියට සම්බන්ධ කිරීම‍ට නොහැකිය

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
si: ඔබ කේත අනුපිටපත් භාවිතා කරන බැවින් ලේබල් යාවත් කාලීන කළ නොහැක

en: Cancel
si: අවලංගු කරන්න

en: Cannot be changed
si: වෙනස් කළ නොහැක

en: Cannot be changed (survey is active)
si: වෙනස් කල නොහැක (සමීක්ෂණය සක්‍රිය කල නොහැක)

en: Cannot import the VVExport file.
si: VVExport ගොනුව ආයාත(import) කළ නොහැක

en: Catalan
si: කැටලෝනියානු

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
si: අනතුරු ඇඟවීමකි: ඔබගේ බ්‍රව්සරයේ  සඳහා අවසර ලබාදී ඇත්දැයි තහවුරු කරන්න. එසේ නොවුනහොත් ඔබට සමීක්ෂණයේ සියළුම ප්‍රශ්න සඳහා පිළිතුරු දීම නොහැකි වියහැක.

en: Changes cannot be saved to a standard template.
si: වෙනස් කිරීම් සම්මත අච්චු‍වෙහි(standed template) සුරැකීමට නොහැකිය

en: Character set of the file:
si: ගොනුව සඳහා නියම කරන ලද අනුලක්ෂණය(chatacter):

en: Chart type
si: ප්‍රස්ථාර වර්ගය

en: Check Data Integrity
si: දත්ත සම්පූර්ණත්වය සඳහා පිරික්සන්න

en: Check again
si: නැවත පරික්ෂා කරන්න

en: Check all
si: සියල්ල පරීක්ෂා කරන්න

en: Check database again?
si: නැවත දත්ත සමුදාය පරීක්ෂා කරන්නද?

en: Check now
si: දැන් පරික්ෂා කරන්න

en: Checkbox layout
si: සළකුණු කොටුවේ පිරිසැළසුම

en: Checked
si: පරීක්ෂා කරන ලදී

en: Checking basic requirements...
si: මූලික අවශ්‍යතා පරික්ෂා කර බැලීම...

en: Checking existing LimeSurvey files...
si: පවතින LimeSurvey ගොනු පරීක්ෂා කිරීම...

en: Chinese (Simplified)
si: චීන(සරළ කරනලද)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
si: චීන (සම්ප්‍රදායික:හොංකොං)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
si: චීන (සම්ප්‍රදායික:තායිවාන්)

en: Choose one of the following answers
si: පහත පිළිතුරු වලින් එකක් තෝරන්න

en: Choose the CSV file to upload:
si: CSV ගොනුව උඩුගත කිරීම සඳහා තෝරන්න

en: Choose the columns you wish to export.
si: නිර්යාත කිරීමට(export) අවශ‍්‍ය තීරු තෝරන්න

en: Choose your language
si: ඔබගේ භාෂාව තෝර්න්න

en: Clear
si: හිස්කරන්න

en: Clear All Page
si: Clear all page

en: Clear Responses
si: ප්‍රතිචාර හිස් කරන්න

en: Click here to continue
si: ඉදිරියට යෑම සඳහා මෙතන ක්ලික් කරන්න

en: Click here to log in.
si: ලොග් වීම සඳහා මෙතන ක්ලික් කරන්න

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
si: පිළිතුරු සුරැකීමට "භාරදෙන්න" මත ක්ලික් කරන්න

en: Click on the following button if you want to
si: ඔබට අවශ්‍ය නම්, පහත බොත්තම මත ක්ලික් කරන්න

en: Close
si: වසන්න

en: Close Window
si: කවුළුව වසන්න

en: Close this survey
si: මෙම සමීක්ෂණය වසන්න

en: Close this window
si: මෙම කවුළුව වස දමන්න

en: Closed
si: වසා ඇත

en: Code
si: කේත

en: Code filter
si: කේත පෙරහනය

en: Code:
si: කේතය :

en: Columns
si: තීරු

en: Comma (,)
si: කොමාව (,)

en: Comment
si: අදහස

en: Comments
si: අදහස්

en: Comparison operator
si: සැසඳුම් මෙහෙයුම්කාරකය(operator)

en: Completed
si: සම්පූර්ණයි

en: Completed Page
si: Completed page

en: Completed responses only
si: සම්පූර්ණ ප්‍රතිචාර පමණි

en: Completed?
si: සම්පූර්ණයි?

en: Conditions
si: කොන්දේසි

en: Conditions designer
si: තත්ව සැළසුම්කරණය

en: Conditions successfully copied
si:  කොන්දේසි සාර්ථකව පිටපත් කරන ලදී

en: Conditions successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
si:  කොන්දේසි සාර්ථකව පිටපත් කරන ලදී(අනුපිටපත්(duplicates) නොසලකා හරින ලදී)

en: Configurator
si: වින්‍යාසකරු(configurator)

en: Confirm Password:
si: Confirm password:

en: Confirm your admin password
si: පරිපාලක මුර පදය තහවුරු කරන්න

en: Confirmation
si: තහවුරු කිරීම

en: Confirmation email
si: තහවුරුකිරීමේ ඉ-තැපැල්

en: Confirmation email subject:
si: තහවුරුකිරීමේ ඉ-තැපැල් මාතෘකාව:

en: Confirmation email:
si: තහවුරුකිරීමේ ඉ-තැපැල්:

en: Constant
si: නියතයකි

en: Constant value
si: නියත අගයකි

en: Continue
si: ඉදිරියට

en: Convert N to
si: N හරවන්න

en: Convert Y to
si: Y හරවන්න

en: Convert spaces in question text to underscores
si: ප්‍රශ්න පෙළයන්හි ඇති හිදැස් ‍වෙනුවට යටිඉරි(underscores) බවට පරිවර්තනය කරන්න

en: Copy
si: පිටපත් කරන්න

en: Copy Current Question
si: Copy current question

en: Copy Template
si: Copy template

en: Copy advanced settings?
si: දියුණු කරන ලද(advanced) සැකැස්ම පිටපත් කරන්නද?

en: Copy answer options?
si: පිළිතුර සඳහා වන විකල්ප පිටපත් කරන්නද?

en: Copy conditions
si: කොන්දේසි පිටපත් කිරීම

en: Copy failed
si: පිටපත් කිරීම අසාරථක විය

en: Copy of survey is completed.
si: සමීක්ෂණය පිටපත් වීම අවසානයි

en: Copy question
si: ප්‍රශ්නය පිටපත් කරන්න

en: Copy subquestions?
si: අනු ප්‍රශ්න පිටපත් කරන්නද?

en: Copy survey
si: සමීක්ෂණය පිටපත් කරන්න

en: Copy template
si: අච්චුව(template) පිටපත් කරන්න

en: Copy the selected conditions to
si: තෝරාගන්නා ලද ‍කොන්දේසි පිටපත් කරන්න:

en: Corrected time :
si: නිවැරදි වෙලාව :

en: Cosine
si: කොසයිනය

en: Could not delete user group.
si: පරිශීලක කණ්ඩායම මැකීමට නොහැකි විය

en: Could not delete user group. No group selected.
si: පරිශීලක කණ්ඩායම මැකීමට නොහැකි විය. කිසිදු කණ්ඩායමක් තෝරා‍ නොමැත

en: Could not delete user. User was not supplied.
si: පරිශිලකයා මැකිමට නොහැකිය.

en: Couldn't delete
si:  මැකීමට නොහැක

en: Count
si: ගණන් කිරීම

en: Count the number of answered questions in the list
si: මෙම ලැයිස්තුවේ ඇති පිළිතුරු දෙන ලද ප්‍රශ්න සංඛ්‍යාව ගණනය කරන්න

en: Create
si: නිර්මාණය කරන්න

en: Create a new question group inside your survey.
si: ඔබගේ සමීක්ෂණය ඇතුලත නව ප්‍රශ්න කණ්ඩායමක් නිර්මාණය කරන්න

en: Create a new survey clicking on the %s icon in the upper right.
si: නව සමීක්ෂණයක් නිර්මාණය කිරීම සඳහා ඉහල දකුණුකෙළවරේ ඇති %s ‍අයිකනය මත ක්ලික් කරන්න

en: Create database
si: දත්ත ගබඩාව නිර්මාණය කරන්න

en: Create dummy tokens
si: ව්‍යාජ ටෝකන නිර්මාණය කරන්න

en: Create new template
si: නව අච්චුවක්(template) සාදන්න

en: Create new template called:
si: නව අච්චුවක්(template) සාදන්න:

en: Create one or more questions inside the new question group.
si: නව ප්‍රශ්න කණ්ඩායම තුල ප්‍රශ්න එකක් හෝ ඊට වැඩි ප්‍රමාණයක් නිර්මාණය කරන්න

en: Create survey
si: සමීක්ෂණයක් සාදන්න

en: Create user
si: පරිශීලකයෙකු නිර්මාණය කරන්න

en: Create, import, or copy a survey
si: සමීක්ෂණයක් නිර්මාණය කරන්න, ආයාත(import) කරන්න හෝ පිටපත් කරන්න

en: Create, import, or copy survey
si: සමීක්ෂණයක් නිර්මාණය කරන්න ආයාත කරන්න හෝ පිටපත් කරන්න

en: Created by
si: සකසන ලද්දේ

en: Croatian
si: ක්‍රොඒෂියානු

en: Current
si: වර්තමාන

en: Czech
si: චෙකොස්ලෝවැකියානු

en: DATA TO BE ENTERED
si: ඇතුලත් කිරීමට ඇති දත්ත

en: DEC West European
si: DEC  - බටහිර යුරෝපීය

en: DOS Central European
si: ඩොස් - මධ්‍යම යුරෝපීය

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
si: DOS යටත් චෙකොස්ලෝවැකියානු

en: DOS Russian
si: ඩොස් - රුසියානු

en: DOS West European
si: ඩොස් - ‍බටහිර යුරෝපීය

en: Danish
si: ඩෙන්මාර්ක්

en: Data entry
si: දත්ත ඇතුලත් කිරීම

en: Data entry screen
si: දත්ත ඇතුලත් කිරීමේ තිරය

en: Data selection:
si: දත්ත තෝරා ගැනීම:

en: Data view control
si: දත්ත දැක්වීම් පාලන

en: Database
si: දත්ත ගබඩාව

en: Database configuration
si: දත්ත සමුදායේ වින්‍යාසය

en: Database doesn't exist!
si: දත්ත සමුදාය මෙහි නොපවතී

en: Database error!!
si: දත්ත සමුදායේ දෝෂයකි!!

en: Database has been created.
si: දත්ත සමූදාය නිර්මාණය කරන ලදී

en: Database has been successfully upgraded to version %s
si: දත්ත සමූදාය සාර්ථකව %s අනුවාදයට දියුණු කරන ලදී

en: Database location
si: දත්ත සමුදායෙහි ස්ථානය

en: Database name
si: දත්ත සමුදායේ නම

en: Database password
si: දත්ත සමුදායේ මුරපදය

en: Database settings
si: දත්ත සමුදායේ සැකසුම්(settings)

en: Database type
si: දත්ත සමුදායේ වර්ගය

en: Database update finished (%s)
si: දත්ත සමුදාය යාවත්කාලීන කිරීම අවසානයි (%s)

en: Database upgrade
si: දත්ත සමුදාය දියුණු කිරීම

en: Database user
si: දත්ත සමුදාය පරිශීලකයා

en: Dataentry Screen for Survey
si: සමීක්ෂණයට දත්ත ඇතුලත් කිරීමේ කවුළුව

en: Date
si: දිනය

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
si: දිනය(YYYY-MM-DD) සමානවේ

en: Date Saved
si: Date saved

en: Date Stamp?
si: දින මුද්‍රාව

en: Date created
si: දිනය නිර්මාණය කරන ලදී

en: Date format
si: දිනයෙහි ආකෘතිය

en: Date format:
si: දින ආකෘතිය:

en: Date is
si: දිනය වනුයේ

en: Date last action
si: අවසානයට භාවිත කළ දිනය

en: Date started
si: ආරම්භක දිනය

en: Date/Time
si: දිනය/වෙලාව

en: Date/Time format
si: දිනය/වෙලාව ආකෘතිය

en: Datestamp
si: දිනමුද්‍රාව

en: Day
si: දිනය

en: Deactivate Survey
si: Deactivate survey

en: Deactivate survey
si: සමීක්ෂණය නිෂ්ක්‍රීය කරන්න

en: Deactivated token tables
si: නිෂ්ක්‍රිය කරන ලද ටෝකන වගු

en: Deactivation
si: අක්‍රියකරණය

en: Dec
si: දෙසැම්බර්

en: Decimal mark:
si: දශම තිත:

en: Decrease
si: අඩුවෙයි

en: Default
si: පෙරනිමිය(default)

en: Default answers
si: පෙරනිමි(Default පිළිතුරු

en: Default language
si: පෙරනිමි(default) භාෂාව

en: Default scenario
si: පෙරනිමි(Default) සෙනාරිය

en: Delete
si: මකන්න

en: Delete Tokens
si: Delete tokens

en: Delete Tokens Table
si: Delete tokens table

en: Delete User
si:  පරිශීලකයා මකා දමන්න

en: Delete all conditions
si: සියළු කොන්දේසි මකන්න

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
si: දැනට වාර්තා(record) කර ගන්නා ලද ටෝකන් වලට අනුරුප සියළුම අසම්පූර්ණ පිළීතුරු මකන්න

en: Delete checked items!
si: පරික්ෂා කරන ලද අයිතම(item) මකා දමන්න!

en: Delete current question
si: දැනට පවතින ප්‍රශ්නය මක දමන්න

en: Delete current question group
si: දැනට පවතින ප්‍රශ්න කාණ්ඩය මකා දමන්න

en: Delete entry
si: ඇතුලත් කිරීම මක දමන්න

en: Delete exported tokens
si: නිර්යාත කරන ලද ටෝකන මක දමන්න

en: Delete label set
si: ලේබල් කණ්ඩ මකන්න

en: Delete marked responses
si: සලකුණු කරන ලද ප්‍රතිචාර හිස් කරන්න

en: Delete survey
si: සමීක්ෂණය මකන්න

en: Delete the selected entries
si: තෝරා ගන්න ලද ඇතුලත් කිරීම් මකා දමන්න

en: Delete this condition
si: මෙම කොන්දේසිය මකන්න

en: Delete this entry
si: මෙම නිවේශිතය(entry) මකන්න

en: Delete this response
si: මෙම ප්‍රතිචාර මක දමන්න

en: Delete this scenario
si: මෙම සෙනාරිය මකන්න

en: Delete this template
si: මෙම අච්චුව(template) මකන්න

en: Delete this user
si: මෙම පරිශීලකයා මකන්න

en: Delete this user from group
si: පරිශීලකයා කණ්ඩායමෙන් මකා දමන්න

en: Delete token entry
si: ටෝකන ඇතුලත් කිරීම මකන්න

en: Delete user
si: පරිශීලකයා මකා දමන්න

en: Deleting User
si: Deleting user

en: Deleting answers: %u answers deleted
si: උත්තර මකා දැමීම:%u   මකා දමන ලද උත්තර

en: Deleting groups: %u groups deleted
si: කණ්ඩායම් මකා දැමීම: %u මකා දැමු කණ්ඩායම් ගණන

en: Deleting questions: %u questions deleted
si: ප්‍රශ්න මකා දැමීම: %u මකා දමන ලද ප්‍රශ්න ගණන

en: Deleting survey table:
si: සමීක්ෂණ වගුව මකාදැමීම:

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
si: සමීක්ෂණ මකා දැමීම: %u මකා දමන ලද සමීක්ෂණ ගණන

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
si: මෙම කණ්ඩායම(group) මැකීමෙන් එහි අඩංගු වන ප්‍රශ්න හා පිළිතුරුද මැකෙනු ඇත. ඔබට මෙය තවදුරටත් සිදුකිරීමට අවශ්‍යද?

en: Deleting token table:
si: ටෝකන වගුව මකාදැමීම:

en: Description of the survey
si: සමීක්ෂණයේ විස්තරය

en: Description:
si: විස්තරය:

en: Description:
si: විස්තරය :

en: Detailed Error
si: වැරැද්ද විස්තරාත්මකව

en: Detailed admin notification
si: විස්තරාත්මක පරිපාලක දැනුම් දීම

en: Detailed email notification with result codes
si: ප්‍රතිඵල කේත සමග විස්තරාත්මක ඊ-මේල් දැනුම් දීම

en: Detailed list of surveys
si: සමීක්ෂණ පිළිබඳව විස්තරාත්මක ලැයිස්තුව

en: Did Not Save
si: සුරකිනු ලැබූයේ නැත.

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
si: Directory with the name `%s` already exists; choose another name

en: Disabled
si: අක්‍රීයකර ඇත(disabled)

en: Display
si: දර්ශනය කරන්න:

en: Display / Export
si: නිර්යාත කිරීම/ නිර්යාත කිරීම

en: Display Last 50 Responses
si: අවසාන ප්‍රතිචාර 50 පෙන්වන්න

en: Display Responses
si: ප්‍රතිචාර පෙන්වන්න

en: Display chart
si: සටහන(chart) පෙන්වන්න

en: Display columns
si: තීරු සංදර්ශනය කරන්න

en: Display map
si: සිතියම පෙන්වන්න

en: Display rows
si: පේළි සංදර්ශනය කරන්න

en: Display tokens
si: ටෝකන සංදර්ශනය කරන්න

en: Display:
si: සංදර්ශනය කරන්න:

en: Do NOT refresh this page, as this will import the file again and produce duplicates
si: ගොනුව නැවත ආයාත කර(improt) අනුපිටපත් සැකසිය හැකි බැවින් මෙම පිටුව නැවුම්කරනය(refresh) නොකරන්න.

en: Do survey
si: සමීක්ෂණය කරන්න

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
si: අවශ්‍ය වගු නිර්මාණය කිරීමෙන් ඔබට එම දත්ත සමූදායට දැන් දත්ත ඇතුලත් කිරීමට අවශ්‍යද?

en: Done. Test your survey using the %s icon.
si: සිදුකළා. %s ‍අයිකනය භාවිතා කර ඔබේ සමීක්ෂණය පරීක්ෂා කරන්න.

en: Dot (.)
si: තිත (.)

en: Download marked files
si: සලකුණු කරන ලද ගොනු බාගත කරන්න

en: Download the data and the syntax file
si: දත්ත හා කාරක රීති (syntax) ගොනුව බාගත කරගන්න

en: Download the data and the syntax file.
si: දත්ත හා වාග් රීති(syntax) ගොනුව බාගත කරගන්න

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
si: කේත අනුපිටපත් ලැබී ඇත. මෙම නිවේශිතයන්(entries) යාවත්කාලීන නොකෙරෙනු ඇත.

en: Duplicate records removed
si: අනු රෙකෝඩ ඉවත් කරන ලදී

en: Dutch
si: ලන්දේසි

en: ERROR MESSAGE
si: දෝෂ හසුන(message)

en: EUC-JP Japanese
si: EUC-JP ජපන්

en: EUC-KR Korean
si: EUC-KR කොරියානු

en: Edit
si: සැකසුම්

en: Edit Current Question
si: මෙම ප්‍රශ්නය සකසන්න

en: Edit Group
si: Edit group

en: Edit URL parameter
si: URL පරාමිතිය සංස්කරණය කරන්න

en: Edit answer options
si: පිළිතුරෙහි විකල්ප සංස්කරණය කරන්න

en: Edit answer options for this question
si: මෙම ප්‍රශ්නය සඳහා වන විකල්ප පිළිතුරු සංස්කරණය කරන්න

en: Edit condition
si: කොන්දේසිය සකසන්න

en: Edit current question group
si: දැනට පවතින ප්‍රශ්න කාණ්ඩය සංස්කරණය කරන්න

en: Edit email templates
si: ඉ-තැපැල් අච්චු(templates) සකසන්න

en: Edit entry
si: ඇතුලත් කිරීම සංකරණය කරන්න

en: Edit label set
si: ලේබල් කණ්ඩ ​සකසන්න

en: Edit question
si: ප්‍රශ්නය සකසන්න

en: Edit quota
si: කෝටාව(quota) සංස්කරණය කරන්න

en: Edit scenario
si: සෙනාරිය සකසන්න

en: Edit subquestions
si: අනු ප්‍රශ්න සංස්කරණය කරන්න

en: Edit subquestions for this question
si: මෙම ප්‍රශ්නය සඳහා වන අනු ප්‍රශ්න සංස්කරණය කරන්න

en: Edit survey settings
si: සමීක්ෂණ සැකසුම්(settings) සකසන්න

en: Edit this condition
si: මෙම කොන්දේසිය සකසන්න

en: Edit this entry
si: මෙම නිවේශිතය(entry) සකසන්න

en: Edit this response
si: මෙම ප්‍රතිචාරය සංස්කරණය කරන්න

en: Edit this token
si: මෙම ටෝකනය සකසන්න

en: Edit this user
si: මෙම පරිශීලකයා සංස්කරණය කරන්න

en: Edit token entry
si: ටෝකන ඇතුලත් කිරීම සකසන්න

en: Edit user
si: පරිශීලකයා සංස්කරණය කරන්න

en: Edit your personal preferences
si: ඔබගේ පෞද්ගලික අභිමතය පරිදි සංස්කරණය කරන්න

en: Editing
si: සැකසීම(editing)

en: Editing response (ID %s)
si: ප්‍රතිචාර සංකරණය (ID%s)

en: Editing template '%s' - File '%s'
si: සංස්කරණය කිරීම අච්චුව(template) '%s'-ගොනු'%s'

en: Editing user
si: පරිශීලකයා සංස්කරණය කරන්න

en: Editing user group (Owner: %s)
si: පරිශීලක කණ්ඩායම සංස්කරණය කරමින් (අයිතිකරු: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
si: ඔබ ඉතා දිගුවේලාවක් සිට අක්‍රීයව සිට හෝ ඔබගේ බ්‍රව්සර‍යේ කුකීස් අක්‍රීය කර හෝ නැත්නම් ඔබේ සබැඳියේ ගැටළුවක් ඇත

en: Email
si: ඉ-තැපැල

en: Email Status
si: Email status

en: Email address
si: ඉ-තැපැල් ලිපිනය

en: Email address is not valid.
si: ඉ-තැපැල් ලිපිනය වලංගුනොවේ

en: Email address of the survey administrator
si: සමීක්ෂණ පරිපාලකගේ ඉ-තැපෑල

en: Email from the token
si: ඉ-තැපැල - ටෝකනයෙන්

en: Email method:
si: විද්‍යුත් තැපැල් ක්‍රමය

en: Email reminder:
si: ඉ-තැපැල් සිහිකැඳවුම:

en: Email settings
si: විද්‍යුත් තැපැල් සැකසුම

en: Email templates
si: ඉ-තැපැල් අච්චු(templates) සකසන්න

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
si: Demo-mode ක්‍රියාත්මක කර ඇති බැවින් ඉ-ලිපිය යවනු නොලැබීය

en: Email:
si: ඉ-තැපෑල:

en: End URL:
si: අවසාන URL

en: End message:
si: අවසාන පණිවුඩය

en: English
si: ඉංග්‍රීසී

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
si: මෙම සමීක්ෂණය සඳහා නමක් හා මුරපදයක් ඇතුළු කර පහතින් ඇති "සුරකින්න" මත ක්ලික් කරන්න

en: Enter your answers:
si: ඔබේ පිළිතුරු ඇතුලත් කරන්න.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
si: ඔබගේ තොරතුරු පහතින් ඇතුලත් කරන්න, සමීක්ෂණයට සහභාගීවීම සඳහාවන ලින්ක් එකක් සහිත ඊ-මේල පණිවුඩයක් ඔබ වෙත එසැණින් එවනු ඇත.

en: Enter your labels:
si: ඔබගේ ලේබල ඇතුළු කරන්න:

en: Enter your subquestions:
si: ඔබගේ අනු ප්‍රශ්න ඇතුල් කරන්න:

en: Equals
si: සමානයි

en: Equals sum value
si: එකතුවේ අගයට සමානවේ

en: Equals:
si: සමානයි

en: Equation
si: සමීකරණය

en: Error
si: දෝෂයක්

en: Error Files List
si: Error files list

en: Error saving results
si: දෝෂ සුරැකුම් ප්‍රතිථල

en: Error while updating usertemplates.
si: පරිශීලක අච්චු(templates) යාවත් කිරීමේදී දෝෂයක් ඇතිවිය

en: Error: There are no answers defined for this question.
si: දෝෂයක්: මෙම ප්‍රශ්නය සඳහා පිළිතුරු අර්ථදක්වා නොමැත.

en: Error: This question has no answers.
si: දෝෂය:මෙම ප්‍රශ්නය සඳහා පිළිතුරක් නැත

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
si: දෝෂය : ඔබ පිළිතුරු කේතයන්හි අනුපිටපත් භාවිතා කිරීමට උත්සාහ කරයි

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
si: දෝෂය: ඔබ ලේබල් කේතයන්හි අනුපිටපත් භාවිතා කිරීමට උත්සාහ දරයි

en: Error: You have to enter a name for this label set.
si: දෝෂය: මෙම ලේබල් කණ්චය සඳහා නමක් ඇතුලත් කළ යුතුය

en: Error: You have to enter a title for this survey.
si: දෝෂය : සමීක්ෂණය සඳහා නමක් ලබාදිය යුතුය

en: Estonian
si: එස්ටෝනියානු

en: Every 2 weeks
si: සෑම සති දෙකකට වරක්ම

en: Every day
si: සෑම දිනකම

en: Every month
si: සෑම මසකට වරක්ම

en: Every week
si: සෑම සතියකම

en: Exclude record IDs?
si: රෙකෝඩ ID බැහැර කරන්නද?

en: Exclusive option
si: කේවල විකල්පය(‍Exclusive Option)

en: Expiration
si: අවසානය

en: Expire survey
si: සමීක්ෂණය අවසානයි

en: Expired
si: කල් ඉකුත් වී ඇත

en: Expiry date/time:
si: කල් ඉකුත්වන දිනය/වෙලාව:

en: Export
si: නිර්යාත කරන්න(export)

en: Export .csv data file
si:  .csv දත්ත ගොනුව නිර්යාත කරන්න(exprot)

en: Export CSV
si: CSV නිර්යාත කරන්න(export)

en: Export R syntax file
si: R වාග් රීති(syntax) ගොනුව නිර්යාත කරන්න(exprot)

en: Export Resources As ZIP Archive
si: Export resources as ZIP archive

en: Export Template
si: Export template

en: Export VV file
si: VV ගොනුව නිර්යාත(export) කරන්න

en: Export a VV survey file
si: VV සමීක්ෂණ ගොනුවක් අපයනය කරන්න

en: Export data
si: දත්ත නිර්යාත කරන්න

en: Export result data to R
si: R‍ වෙත ප්‍රතිපල දත්ත නිර්යාත කරන්න(exprot)

en: Export result data to SPSS
si: SPSS සඳහා ප්‍රතිඵල දත්ත නිර්යාත(export) කරන්න

en: Export results
si: නිර්යාත(export) ප්‍රතිඵල

en: Export results to a R data file
si: ප්‍රතිචාර R දත්ත ගොනුවකට නිර්යාත(export) කරන්න

en: Export syntax
si: කාරක රීති (syntax) නිර්යාත කරන්න(export)

en: Export template
si: අච්චුවක්(template) නිර්යාත කරන්න

en: Export this Response
si: Export this response

en: Export this question
si: මෙම ප්‍රශ්නය නිර්යාත කරන්න

en: Export this question group
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම ආයාත කරන්න

en: Export tokens
si: ටෝකන නිර්යාත කරන්න

en: Export tokens to CSV file
si: CSV ගොනුවෙන් ටෝකන නිර්යාත(export) කරන්න

en: Export...
si: නිර්යාත(Export) කිරීම...

en: Failed
si: අසාර්ථක විය

en: Failed to add user
si: පරිශීලකයා ඇතුලත් කිරීම අසාර්ථක විය

en: Failed to add user.
si: පරිශීලකයා ඇතුලත් කිරීම අසාර්ථක විය.

en: Failed to delete answer
si: පිළිතුර මැකීම අසාර්ථක විය

en: Failed to open the uploaded file!
si: උඩුගත කරන ලද ගොනුව අසාර්ථක විය!!

en: Failed to update answers
si: පිළිතුරු යාවත්කාලීන කිරීම අසාර්ථක විය

en: Faulty line in import - fields and data don't match
si: ආයාතයන්හි දෝෂසහිත පේලියක් ඇත - ක්ෂේත්‍ර හා දත්ත නොගැලපේ

en: Fax to:
si: ෆැක්ස් කල යුත්තේ:

en: Feb
si: පෙබරවාරි

en: Female
si: ගැහැණු

en: Field summary for %s
si: %s හි ක්ෂේත්‍ර සාරාංශය:

en: File
si: ගොනුව

en: File deleted: %s
si: ගොනුව මක දමන ලදී :%s

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
si: ගොනුවේ අඩංගු ලයිම් සර්වේ(lime survey) දත්ත නිවැරදි ආකෘතියට අනුව‍ නොමැත.

en: File upload
si: ගොනු උඩුගත කිරිම (upload)

en: File upload succeeded.
si: ගොනුව උඩුගත කිරිම(upload) සාර්ථකයි

en: File:
si: ගොනුව:

en: Filter blank email addresses:
si: හිස් ඉ-තැපැල් ලිපින පෙරහනය කරන්න

en: Filter duplicate records:
si: අනු රෙකෝඩ පෙරහනය කරන්න

en: Filter the available answers by this value
si: මෙම අගය අනුව ලැබිය හැකි පිළිතුරු පෙරහන් කරන්න

en: Filtered from statistics script
si: සංඛ්‍යාන උපදේශාවලිය(script) මගින් පෙරනය කරන ලදී

en: Finalize response submission
si: ප්‍රතිචාර සුරැකිම තහවුරු කරන්න

en: Find highest value
si: උපරිම අගය සොයන්න

en: Find lowest value
si: අවම අගය සොයන්න

en: Finnish
si: ෆින්ලන්ත

en: First name
si: මුල් නම

en: First name from token
si: ටෝකනයෙන් ගත් මුල් නම

en: Firstname from token
si: පළමු නම - ටෝකනයෙන්

en: Follow the following link to update it
si: එය යාවත් කාලීන කිරීම සඳහා පහත යොමුව අනුගමනය කරන්න

en: Forbidden Extension
si: Forbidden extension

en: Format
si: ආකෘතිය

en: Format:
si: ආකෘතිය(format)  :

en: Format: %s
si: ආකෘතිය(format): %s

en: Found
si: හොයාගත්තා

en: French
si: ප්‍රංශ

en: From
si: වෙතින්

en: Full
si: සම්පූර්ණ

en: Full name
si: සම්පූර්ණ නම

en: Full names
si: සම්පූර්ණ නම්

en: Full responses:
si: සම්පූර්ණ ප්‍රතිචාර:

en: GB2312 Simplified Chinese
si: GB2312 සරළ කරන ලද චීන

en: GBK Simplified Chinese
si: GBK සරළ කරන ලද චීන

en: GEOSTD8 Georgian
si: GEOSTD8 ජෝර්ජියානු

en: Galician
si: ගලීසියානු

en: Gender
si: ස්ත්‍රී/ පුරුෂ

en: General
si: පොදු

en: General settings
si: පොදු සැකසුම්(settings)

en: Generate tokens
si: ටෝකන ජනනය කරන්න

en: Generating summaries ...
si: සාරාංශ සකසමින්...

en: German
si: ජර්මානු

en: Get statistics from these responses
si: මෙම ප්‍රතිචාර වලින් සංඛ්‍යා ලේඛණ ලබාගන්න

en: Getting questions and answers ...
si: ප්‍රශ්න හා පිළිතුරු ලබා ගනිමින්...

en: Go back
si: ආපසු යන්න

en: Go to question
si: ප්‍රශ්නය වෙත යන්න

en: Go to question group
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම සඳහා යොමු වන්න

en: Go to survey
si: සමීක්ෂණය වෙත යන්න

en: Greater than
si: වඩා වැඩි

en: Greater than or equal to
si: වඩා විශාලයි හෝ සමානයි

en: Greater than:
si: ට වඩා වැඩි

en: Greek
si: ග්‍රීක

en: Group
si: කණ්ඩායම

en: Group 1: The first lot of questions
si: කණ්ඩායම් 1: ප්‍රථම ප්‍රශ්න මාලාව

en: Group by Group
si: කණ්ඩායමෙන් කණ්ඩායම

en: Group could not be deleted
si: කණ්ඩායම මකන්න නොහැකිය

en: Group description
si: කණ්ඩායම් විස්තරය

en: Group members
si: කණ්ඩායම් සාමාජිකයෝ

en: Group time
si: කණ්ඩායමේ වෙලාව

en: Groups
si: කණ්ඩායම්

en: HP West European
si: HP බටහිර යුරෝපීය

en: Heading
si: ශීර්ෂය(Heading)

en: Hebrew
si: යුදෙව්

en: Height of the map in pixel
si: සිතියමෙහි උස පික්සල් වලින්

en: Hello %s,
si: හෙලෝ %s,

en: Help
si: උදව්

en: Help about this question
si: මෙම ප්‍රශ්නයට උදව්ව

en: Help:
si: උදව්ව :

en: Hide advanced settings
si: දියුණු කරන ලද සැකැස්ම සඟවන්නද?

en: Hide both
si: දෙකම සඟවන්න

en: Hide details of this Survey
si: මෙම සමීක්ෂණයේ විස්තර සඟවා තබන්න

en: Hide details of this group
si: මෙම කණ්ඩායමේ විස්තර සඟවා තබන්න

en: Hide the tip that is normally shown with a question
si: සාමාන්‍යයෙන් ප්‍රශ්නයක් සමඟ පෙන්වන ඉඟිය සඟවන්න

en: Hide tip
si: ඉඟිය සඟවන්න

en: Hindi
si: හින්දි

en: Hints
si: ඉඟි

en: How many rows to display
si: සංදර්ශනය කිරීමට ඇති පේලි සංඛ්‍යාව කීයද?

en: Huge Free Text
si: Huge free text

en: Hungarian
si: හංගේරියානු

en: I accept
si: මම අනුමත කරමි

en: IP Addresses will be logged
si: IP addresses will be logged

en: IP address
si: IP ලිපිනය

en: ISO 8859-13 Baltic
si: ISO 8859-13 බෝල්ටික්

en: ISO 8859-2 Central European
si: ISO 8859-2 මධ්‍යම යුරෝපීය

en: ISO 8859-7 Greek
si: ISO 8859-7 ග්‍රීක

en: ISO 8859-8 Hebrew
si: ISO 8859-8 යුදෙව්

en: ISO 8859-9 Turkish
si: ISO 8859-9 තුර්කි

en: Icelandic
si: අයිස්ලන්ත

en: Identifier
si: හඳුන්වනය

en: Identifier:
si: අනන්‍යකාරකය

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
si: දෝෂ මතුවන්නේ නම්, ඔබට මෙම ස්ක්‍රිප්ටය නැවත නැවත ක්‍රියත්මක කිරීමට සිදුවනු ඇත.

en: If necessary the database will be updated.
si: අවශ්‍යනම් දත්ත සමුදාය යාවත්කාලීන(update) වේ.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
si: ටෝකන භාවිතා කළහොත් මහජනතාව මෙම සමීක්ෂණය සඳහා ලියාපදිංචි වනු ඇත

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
si: මෙම ටෝකන ‍වගුව මැකුව හොත් තවදුරටත් මෙම සමීක්ෂණයට ප්‍රවේශ වීම අවශ්‍ය නොවනු ඇත

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
si: ඔබ ඊ-මේල් ලිපිනයක් ලබදෙන්නේ නම්, විස්තර සහිත ඊ-මේල් පණිවුඩයක් ඔබ වෙත එවනු ඇත.

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
si: ඔබට ටෝකනයක් නිකුත්කර ඇත්නම් පහත කොටුව තුලට එය ඇතුලත් කර ඉදිරියට යාම සඳහා ක්ලික් කරන්න

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
si: ඉ-තැපැල් ප්‍රකාරයට මාරු වන්නේ නම්, ඔබේ ඉ-තැපැල් අච්චුව නව ආකෘතියට යෝග්‍ය දැයි විමර්ශනය කළ යුතුය

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
si: ඔබගේ පිළිතුරු නැවත බැලීමට හෝ වෙනස් කිරීමට අවශ්‍යනම් [<<ආපසු] මත ක්ලික් කර ඔබගේ පිළිතුරු පිරික්සන්න.

en: Import
si: ආයාත කරන්න

en: Import Label Set
si: ‍ලේබල් කාණ්ඩ(sets) ආයාත(import) කිරීම

en: Import Question
si: Import question

en: Import Resources ZIP Archive
si: Import resources ZIP archive

en: Import Responses
si: Import responses

en: Import VV file
si: VV ගොනුවක් ආයත කරන්න

en: Import a VV survey file
si: VV සමීක්ෂණ ගොනුවක් ආනයනය කරන්න

en: Import as not finalized answers?
si: අවසන් නොකරන ලද පිළීතුරු ලෙස අයාත(import) කරන්නද?

en: Import of survey is completed.
si: සමීක්ෂණය ආයත කිරීම සම්පූර්ණයි

en: Import of this survey file failed
si: මෙම සමීක්ෂණ ගොනුව ආයාත කිරීම(import) අසාර්ථක විය

en: Import question group
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායමක් ආයාත කරන්න

en: Import survey
si: සමීක්ෂණයක් ආයාත(import) කරන්න

en: Import survey resources
si: සමීක්ෂණ සම්පත් ආයාත කරන්න

en: Import template
si: අච්චුවක්(template) ආයාත කරන්න

en: Import tokens from CSV file
si: CSV ගොනුවෙන් ටෝකන ආයාත(import) කරන්න

en: Import tokens from LDAP query
si: LDAP විමසුමෙන්(Query) ටෝකන ආයාත(import) කරන්න

en: Important Note:
si: වැදගත් සටහන:

en: Important instructions
si: වැදගත් උපදෙස්

en: Imported Files List
si: Imported files list

en: Imported Resources for
si: Imported resources for

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
si: අදාල අන්තර්ගතයේ කොන්දේසි අඩංගු අවම වශයෙන් එක් ප්‍රශ්නයක් හෝ ඇති බැවින් මෙම ප්‍රශ්නය මැකීය නොහැකිය

en: Inactive
si: අජීවී(ක්‍රියත්මක නොකළ )

en: Include:
si: අඩංගුවේ :

en: Incomplete responses only
si: අසම්පූර්ණ ප්‍රතිචාර පමණි

en: Incomplete responses:
si: අසම්පූර්ණ ප්‍රතිචාර:

en: Incorrect username and/or password!
si: වැරදි පරිශීලක නාමය සහ(හෝ) විද්‍යුත් ලිපිනය

en: Increase
si: වැඩිවෙයි

en: Indonesian
si: ඉන්දුනීසියානු

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
si: මූලික සුපිරි පරිපාලක මැකීමට නොහැකිය.

en: Inline HTML editor
si:  පේලි ගත HTML සකසනය

en: Input
si: ආදානය කරන්න

en: Input box width
si: ආදාන(input) කොටුවේ පළල

en: Integer only
si: පූර්ණ සංඛ්‍යා පමණි

en: Interface language
si: අතුරු මුහුණත් භාෂාව

en: Interfaces
si: අතුරු මුහුණත්

en: Invitation
si: ඇරයුම

en: Invitation email subject:
si: ඇරයුම් ඉ-තැපැල් මාතෘකාව:

en: Invitation email:
si: ඇරයුම් ඉ-තැපෑල:

en: Invitation sent date
si: ඇරයුම එවන ලද දිනය

en: Invitation sent to:
si: ඇරයුම යවන ලදී:

en: Invitation to participate in a survey
si: සමීක්ෂණයක් සඳහා සහභාගී වීමට කරනු ලබන ඇරයුමයි

en: Invited
si: ඇරයුම කරන ලදී

en: Irish
si: අයර්ලන්ත

en: It is presented group by group.
si: කණ්ඩාමෙන් කණ්ඩායම ඉදිරිපත් කෙරේ.

en: It is presented on one single page.
si: එක් තනි පිටුවක ඉදිරිපත් කෙරේ

en: It is presented question by question.
si: ප්‍රශ්නයෙන් ප්‍රශ්නය ඉදිරිපත් කෙරේ

en: It uses cookies for access control.
si: ප්‍රවේශයන් පාලනය කිරීම සඳහා කුකීස් භාවිත කරයි

en: Italian
si: ඉතාලි

en: Jan
si: ජනවාරි

en: Japanese
si: ජපන්

en: Jul
si: ජූලි

en: Jun
si: ජූනි

en: KOI8-R Relcom Russian
si: KOI8-R රෙල්කොම් රුසියානු

en: KOI8-U Ukrainian
si: KOI8-U යුක්රේනියානු

en: Korean
si: කොරියානු

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
si: LDAP විමසුමක්(query)  අර්ථ දක්වා නොමැත හෝ LDAP අක්‍රීය කර ඇත

en: Label
si: ලේබල්

en: Label %s
si: ලේබල %s

en: Label Set
si: Label set

en: Label sets
si: ලේබල් කාණ්ඩ(sets)

en: Label:
si: ලේබලය:

en: Labels
si: ලේබල්

en: Language
si: භාෂාව

en: Language Switch
si: භාෂා ස්විචය

en: Language code
si: භාෂා කේතය

en: Language specific settings missing
si: භාෂා විශේෂිත සැකසීම් කට්ටල අංග(settings) අස්ථානගතවී නැතිවි ඇත.

en: Languages
si: භාෂාවන්

en: Languages:
si: භාෂා:

en: Last check: %s
si: අවසාන පරික්ෂාව: %s

en: Last name
si: අවසන් නම

en: Last name from token
si: ටෝකනයෙන් ගත් අවසන් නම

en: Last page
si: අවසාන පිටුව

en: Lastname from token
si: අවසන් නම - ටෝකනයෙන්

en: Latvian
si: ලැට්වියානු

en: Less than
si: වඩා අඩු

en: Less than or equal to
si: වඩා අඩුයි ‍හෝ සමානයි

en: Less than:
si: වඩා අඩු

en: License
si: බලපත්‍රය

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
si: මෙම දත්ත සමූදාය නිර්මාණය කිරීමට ලයිම් සර්වේයට උත්සාහයක් දැරිය හැකිය

en: LimeSurvey has been installed successfully.
si: LimeSurvey  සාර්ථකව පිහිටුවා (installed) ඇත

en: LimeSurvey online manual
si: LimeSurvey සබැඳි(online) අත්පොත

en: Limit
si: සීමාව

en: Limit the number of possible answers
si: සිදුවිය හැකි පිළිතුරු සංඛ්‍යාව සීමා කරන්න

en: List
si: ලැයිස්තුව

en: List (Dropdown)
si: List (dropdown)

en: List (Radio)
si: List (radio)

en: List survey publicly:
si: පොදුවේ සමීක්ෂණය ලයිස්තුගත කරන්න

en: Lithuanian
si: ලිතුවේනියානු

en: Load Page
si: Load page

en: Location
si: පිහිටිස්ථානය

en: Logic
si: තර්කය

en: Login
si: ලොගනය(login)

en: Logout
si: ඉවත්වන්න

en: Logout successful.
si: ලොග්-අවුට් වීම සාර්ථකයි

en: Long Free Text
si: දිගු නිදහස්‍ පෙළ(text)

en: Mac Central European
si: Mac මධ්‍ය යුරෝපීය

en: Mac West European
si: Mac බටහිර යුරෝපීය

en: Macedonian
si: මැස‍ඩෝනියානු

en: Mail to all Members
si: Mail to all members

en: Main Admin Screen
si: ප්‍රධාන පරිපාලක තිරය

en: Main admin screen
si: ප්‍රධාන පරිපාලක තිරය

en: Make a comment on your choice here:
si: ඔබගේ තේරීම සඳහා සටහනක් තබන්න

en: Malay
si: මැලේ

en: Male
si: පිරිමි

en: Maltese
si: මෝල්ටාවට අයත්

en: Manage labels
si: ලේබල පාලනය කරන්න

en: Mandatory Question
si: අනිවාර්ය ප්‍රශ්නයක්

en: Mandatory:
si: අනිවාර්ය :

en: Map width
si: සිතියමෙහි පළල

en: Mar
si: මාර්තු

en: Max number of files
si: වැඩිම ගොනු සංඛ්‍යාව

en: Max reminders
si: උපරිම සිහිකැඳවුම්

en: Maximum
si: උපරිමය

en: Maximum answers
si: උපරිම පිළිතුරු සංඛ්‍යාව

en: Maximum characters
si: උපරිම අනුලකුණු(character)

en: Maximum characters allowed
si: අනුමත උපරිම අනුලකුණු(character)

en: Maximum sum value
si: එකතුවේ උපරිම අගය

en: Maximum sum value of multiple numeric input
si: බහු අංකිත ආදාන(input) මගින් ලැබිය හැකි එකතුවේ උපරිම අගය

en: Maximum value
si: උපරිම අගය

en: Maximum year
si: උපරිම වර්ෂය

en: Maximum year value for calendar
si: කැලැන්ඩරය සඳහා වන උපරිම වර්ෂය

en: May
si: මැයි

en: Maybe you don't have permission.
si: ඇතැම් විට ඔබට අවසර නොමැති වීමට පුළුවන

en: Median:
si: මධ්‍යසථය:

en: Message
si: හසුන

en: Message:
si: හසුන‍:

en: Microsoft Excel (All charsets)
si: Microsoft Excel (all charsets)

en: Microsoft Word (Latin charset)
si: Microsoft Word (latin charset)

en: Min days between reminders
si: සිහිකැඳවීම් අතර අවම(Min) දින ගණන

en: Min number of files
si: අවම ගොනු සංඛ්‍යාව

en: Minimum
si: අවමය

en: Minimum answers
si: අවම පිළිතුරු සංඛ්‍යාව

en: Minimum sum value
si: එකතුවේ අවම අගය

en: Minimum value
si: අවම අගය

en: Minimum year
si: අවම වර්ෂය

en: Minimum year value in calendar
si: කැලැන්ඩරය සඳහා වන අවම වර්ෂය

en: Month
si: මාසය

en: Multiple Numerical Input
si: Multiple numerical input

en: Multiple Short Text
si: බහු කෙටි පෙළ(text)

en: Multiple choice
si: බහුවරණ

en: Multiple choice questions
si: බහු වරණ ප්‍රශ්න

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
si: බහු සංඛ්‍යා ආදාන(input) එකතුව මෙම අගයට සමාන විය යුතුය

en: Name
si: නම

en: Name of the survey
si: සමීක්ෂණයේ නම

en: Name of the survey administrator
si: සමීක්ෂණ පරිපාලකගේ නම

en: Name:
si: නම :

en: Never
si: කවදාවත් නැති

en: New answer option
si: නව පිළිතුරක් සඳහා විකල්පය

en: New files were successfully installed.
si: නව ගොනු සාර්ථකව එකතු කරන ලදී

en: New question group was saved.
si: නව ප්‍රශ්න කණ්ඩායමක් සුරකින ලදී

en: New quota
si: අලුත් කොටසක්

en: New survey title:
si: නව සමීක්ෂණ මාතෘකාව:

en: NewTemplate
si: නව අච්චුව(template)

en: Next
si: ඊළඟ

en: Next question
si: ඊළඟ ප්‍රශ්නය

en: Next question group
si: පසුව ඇති ප්‍රශ්න කණ්ඩායම

en: No
si: නැහැ

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
si: No GID (group) has been provided. Cannot import question

en: No HTML editor
si:  HTML සකසනයක් නොමැත

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
si: No SID (survey) has been provided. Cannot import question.

en: No SID Provided
si: No SID provided

en: No Username selected.
si: No username selected.

en: No answer
si: පිළිතුරක් නොමැත

en: No available surveys
si: වෙනත් සමීක්ෂණ නොමැත

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
si: කිසිදු කොන්දේසියක් පිටපත් කළ නොහැකිවිය(අනුපිටපත් නිසාවෙන්)

en: No database action required!
si: දත්ත සමුදායේ(database) කාර්යයක් අවශ්‍ය නොවේ!

en: No email notification
si: ඊ-මේල් මගින් දැනුම් දීමක් නැත

en: No invitation code is needed to complete the survey.
si: සමීක්ෂණය සම්පූර්ණ කිරිම සඳහා කැඳවීම් කේතයක්(invitation code) අවශ්‍යනොවේ

en: No matching CQID
si: නොගැලපෙන CQID

en: No matching group
si: ගැළපෙන ප්‍රශ්න කාණ්ඩයක් නොමැත

en: No matching question
si: ගැළපෙන ප්‍රශ්නයක් නොමැත

en: No matching survey
si: ගැළපෙන සමීක්ෂණයක් නොමැත

en: No next question
si: මින් පසුව ප්‍රශ්නයක් නොමැත

en: No next question group
si: මෙයට පසුව ප්‍රශ්න කණ්ඩායමක් නොමැත

en: No of surveys
si: සමීක්ෂණ ගණන

en: No other user in the system
si: වෙනත් පරිශීලකයෙක් පද්ධතිය තුල නොමැත

en: No parameters defined
si: පරාමිති(Parameters) නියම නොවීය

en: No participant information lost.
si: සහභාගී වුවන්ගේ තිරතුරු නැති වී නැත

en: No previous question
si: මිට පෙර ප්‍රශ්නයක් නොමැත

en: No previous question group
si: මෙයට පෙර ප්‍රශ්න කණ්ඩායමක් නොමැත

en: No quotas have been set for this survey
si: මෙම සමීක්ෂණය සඳහා කෝටා(quota) සකස්කර නැත

en: No replacement variable available for this field
si: මෙම ක්ෂේත්‍රය සඳහා ආදේශක විචල්‍ය ලබාගත නොහැක

en: Nominal
si: නාමික

en: None
si: කිසිවක් නැත

en: Norwegian (Bokmal)
si: නෝර්වීජියානු (බොක්මාල්)

en: Norwegian (Nynorsk)
si: නෝර්වීජියානු (නයිනො(ර්)ස්ක්)

en: Not Active
si: Not active

en: Not Selected
si: Not selected

en: Not displayed
si: දර්ශනය නොවේ

en: Not enough values for calculation
si: ගණනය කිරීම් සඳහා ප්‍රමාණවත් අගයන් නොමැත

en: Not equal to
si: සමාන නොවේ

en: Not found
si: සමු වුයේ නැත

en: Not invited
si: ආරාධනා නොකරන ලදී

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
si: ඇගයීම් නීති සකසා හෝ ඇගයීම් ආකාරය සක්‍රීය කර ඇත්නම් පමණක් මෙම ඇගයීම් කොටස පෙන්වනු ලැබේ.

en: Note: You MUST enter a new question code!
si: ස‍ටහන : නව ප්‍රශ්න කේතයක්(question code) ඔබ ඇතුලත් කළ යුතුය

en: Nothing to translate on this page
si: මෙම පිටුවෙහි කිසිවක් පරිවර්තනය කිරීමට නොමැත

en: Nov
si: නොවැම්බර්

en: Null values are ignored in calculations
si: ගණනය කිරීම් වලදී ශුන්‍ය අගයන් නොසලකා හරිනු ලැබේ

en: Number greater than
si: වඩා වැඩි අංකය

en: Number less than
si: වඩා අඩු සංඛ්‍යා

en: Number of cases
si: අවස්ථා ගණණ

en: Number of questions/groups
si: ප්‍රශ්න/කණ්ඩායම් ගණන

en: Number of records in this query:
si: මෙම ‍විමසුමෙහි(query) ඇති වාර්තා ගණන

en: Number of tokens
si: ටෝකන සංඛ්‍යාව

en: Numbers
si: සංඛ්‍යා

en: Numbers only
si: සංඛ්‍යා පමණි

en: Numerical Input
si: සංඛ්‍ය‍ා ආදාන

en: OK
si: හරි (OK)

en: OR
si: හෝ

en: Oct
si: ඔක්තොම්බර්

en: Once a survey is activated you can no longer:
si: සමීක්ෂණය වරක් සක්‍රීය කල පසු ඔබට තව දුරටත්:

en: Online Manual
si: සබැඳි(online) අත්පොත

en: Only Previous pages answers are available
si: Only previous pages answers are available

en: Only answer this if the following conditions are met:
si: පහත කොන්දේසි ඇත්නම් පමණක් මෙයට පිළිතුරු ලබා දෙන්න

en: Only numbers may be entered in these fields
si: මෙම ක්ෂේත්‍රය සඳහා ඇතුලත් කළ හැක්කේ ඉලක්කම් පමණි

en: Open
si: විවෘත කරන්න

en: Open imported template
si: ආයාත කරන ලද අච්චු(template) විවෘත කරන්න

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
si: වාග් රීති(syntax) ‍ගොනුව යුනිකේත ප්‍රකාරයෙන් SPSS හි විවෘත කරන්න

en: Open-access mode
si: විවෘත-ප්‍රවේශ ප්‍රකාරය(mode)

en: Option 'Other':
si: විකල්ප 'වෙනත්':

en: Optional Question
si: අනිවාර්ය නොවන ප්‍රශ්නයක්

en: Ordinal
si: ක්‍රමාංකය

en: Organize question groups/questions
si: ප්‍රශ්න කාණ්ඩ/ප්‍රශ්න සංවිධාන කරන්න

en: Other
si: වෙනත්

en: Other answer
si: වෙනත් පිළිතුරු

en: Other comment
si: වෙනත් අදහස්

en: Other files:
si: වෙනත් ගොනු:

en: Other:
si: වෙනත් :

en: Outdated
si: යල් පැන ගොස්ය

en: Owner
si: හිමිකරු

en: Owner name
si: අයිති කරුගේ නම

en: PDF export
si: PDF නිර්යාත කිරීම

en: PHP (default)
si: PHP පෙරනිමි(default)

en: PHP version
si: PHP අනුවාදය(version)

en: Parameter
si: පරාමිතිය(Parameter)

en: Partial
si: අර්ධ වශයෙන්

en: Partial (saved) responses
si: අර්ධ වශයෙන් (සුරකින ලද) ප්‍රතිචාර

en: Participants can save partially finished surveys
si: අර්ධ ලෙස සම්පූර්ණ කරන ලද සමීක්ෂණ සුරැකීමට සහභාගිවන්නන්ට හැකිය

en: Participants may print answers?
si: සහභාගිවන්නන්ට පිළිතුරු මුද්‍රණය කල හැකිද?

en: Password
si: මුරපදය

en: Password:
si: මුර පදය:

en: Passwords do not match!
si:  මුරපද නොගැලපේ.

en: Passwords don't match.
si: මුරපද නොගැලපේ.

en: Percentage
si: ප්‍රතිශතය

en: Percentage of total:
si: එකතුවේ ප්‍රතිශතයක් වශයෙන්:

en: Permission
si: අවසරය

en: Permission to delete a survey
si: සමීක්ෂණය මකා දැමීම සඳහා අවසරය

en: Persian
si: පර්සියානු

en: Pie chart
si: වෘත්ත ප්‍රස්ථාර

en: Please <a href="%s">log in</a>.
si: කරුණාකර <a href="%s">log in</a>.

en: Please be patient and try again in about 10 minutes.
si: කරුණාකර මඳක් ඉවසිලිමත් වී තවත් මිනිත්තු 10 කින් පමණ නැවත වරක් උත්සහ කරන්න.

en: Please be patient...
si: කරුණාකර මඳක් ඉවසිලිමත් වන්න...

en: Please check at least one item.
si: කරුණාකර අවම වශයෙන් එක් අයිතමයක් (item) වත් සළකුණු කරන්න

en: Please check the directory permissions.
si: කරුණාකර ඩිරෙක්ටරි අනුමැති පරීක්ෂා කරන්න

en: Please choose
si: කරුණාකර තෝරන්න

en: Please choose all that apply and provide a comment:
si: අදාල සියල්ල තෝරා සටහනක් සපයන්න

en: Please choose the appropriate response for each item:
si: එක් එක් අයිතමය(item) වෙත සුදුසු ප්‍රතිචාර තෝරන්න

en: Please choose...
si: කරුණාකර තෝරන්න...

en: Please complete all parts
si: කරුණාකර සියළුම කොටස් සම්පූර්ණ කරන්න

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
si: පහත ආරක්ෂක ප්‍රශ්නයට පිළිතුරු ලබා දීම මගින් සමීක්ෂණයේ ප්‍රවේශය තහවුරු කර ඉදිරියට යාම සඳහා ක්ලික් කරන්න

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
si: පහත ආරක්ෂක ප්‍රශ්නයට පිළිතුරු ලබා දීම මගින් ටෝකනය තහවුරු කර ඉදිරියට යාම සඳහා ක්ලික් කරන්න

en: Please continue with populating the database.
si:  කරුණාකර නොකඩවා පරිගණක දත්ත ගබඩාව ප්‍රචලිත කිරීමෙහි නිරත වන්න

en: Please enter a date:
si: කරුණාකර දිනයක් ඇතුලත් කරන්න

en: Please enter the name for the copied template:
si: කරුණාකර පිටපත් කරන ලද අච්චුවට නම ඇතුලත්  කරන්න

en: Please enter your comment here
si: කරුණාකර ඔබේ අදහස මෙතැන දක්වන්න

en: Please fax your completed survey to:
si: කරුණාකර සම්පූර්ණ කරන ලද සමීක්ෂණය වෙත ෆැක්ස් කරන්න:

en: Please fax your completed survey to: %s
si: කරුණාකර ඔබගේ සම්පූර්ණ කල සමීක්ෂණය ෆැක්ස් කරන්න: %s වෙත

en: Please number each box in order of preference from 1 to
si: ඔබේ අභිමතය පරිදි (preference) 1 සිටඑක් එක් කොටුව අංකනය කරන්න

en: Please number each box in order of preference from 1 to
si: ඔබේ අභිමතය පරිදි (preference) 1 සිටඑක් එක් කොටුව අංකනය කරන්න

en: Please rank all items
si: කරුණාකර සියළුම අයිතම ශ්‍රේණිගත කරන්න(rank)

en: Please select a file to import!
si: අයාත කිරීම(import) සඳහා ගොනුවක් තෝරන්න!

en: Please select a language:
si: කරුණාකර භාෂාවක් තෝරන්න:

en: Please select a user first
si: කරුණාකර පළමුවෙන්ම පරිශිලකයෙක්ව තෝරන්න

en: Please select at least one file for deletion
si: කරුණාකර අවම වශයෙන් එක් අයිතමයක්(item) වත් මකා දැමීම සඳහා ලකුණු කරන්න

en: Please select at least one file for download
si: කරුණාකර අවම වශයෙන් එක් අයිතමයක්(item) වත් බාගත කිරීම සඳහා සළකුණු කරන්න

en: Please try again.
si: කරුණාකර නැවත උත්සහ කරන්න.

en: Please wait ...
si: කරුණාකර මඳක් රැ‍ඳෙන්න ...

en: Please wait to begin with a new session.
si: නව සැසියක් ආරම්භ කිරීම සඳහා පොරොත්තුවන්න(wait)

en: Please write your answer here:
si: ඔබේ පිළිතුර මෙහි ලියන්න

en: Please write your answer(s) here:
si: ඔබේ පිළිතුර(රු) මෙහි ලියන්න

en: Polish
si: පොලිෂ් - පෝලන්ත

en: Popup HTML editor
si:  උත්පතන (pop-up) HTML සකසනය

en: Portuguese
si: පෘතුගීසි

en: Portuguese (Brazilian)
si: පෘතුගීසි (බ්‍රසීලියානු)

en: Position:
si: තත්වය:

en: Post-Answer-Separator|Inter-Dropdownlist-Separator for dropdown lists
si: පසු-පිළිතුරු-විභේදකය/අන්තර්-පතන ලයිස්තුව-පතන ලයිස්තුව සඳහා විභේදකය

en: Predefined
si: පූර්ව නිශ්චිත

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
si: පතන ලයිස්තුව සඳහා උපසර්ග

en: Present answers in random order
si: ඉදිරිපත්කර ඇති පිළිතුරු සංඛ්‍යාව(සසම්භාවී ලෙස)

en: Presentation
si: ඉදිරිපත් කිරීම

en: Preview This Question
si: Preview this question

en: Preview:
si: පෙර දසුන්(preview):

en: Previous
si: ආපසු

en: Previous Answers Fields
si: Previous answers fields

en: Previous question
si: පෙර තිබූ ප්‍රශ්නය

en: Previous question group
si: පෙර පැවති ප්‍රශ්න කණ්ඩායම්

en: Previous session is set to be finished.
si: පෙර සැසිය නිමාකිරීම සඳහා සූදානම් කර ඇත

en: Print answers page
si: පිළිතුරු ඇතුලත් පිටුව මුද්‍රණය කරන්න

en: Print your answers.
si: ඔබේ පිළිතුරු මුද්‍රණය කරන්න.

en: Processing...
si: සකසමින්...

en: Public registration email subject:
si: පොදු ලියාපදිංචි කිරීමේ ඉ-තැපෑලේ මාතෘකාව

en: Public registration email:
si: පොදු ලියාපදිංචි කිරීමේ ඉ-තැපෑල

en: Public statistics?
si: පොදු සංඛ්‍යාන?

en: Punjabi
si: පංජාබි

en: Qmail
si: Qතැපැල

en: QueXML export
si: QueXML නිර්යාත(export) කරන්න

en: Question
si: ප්‍රශ්නය

en: Question Page
si: Question page

en: Question Selection
si: Question selection

en: Question Type:
si: Question type:

en: Question by Question
si: Question by question

en: Question code:
si: ප්‍රශ්න කේත:

en: Question could not be created.
si: ප්‍රශ්නය නිර්මානය කිරීමට නොහැකිය

en: Question could not be updated
si: ප්‍රශ්නය යාවත්කාලීන කළ නොහැකිය

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
si: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. Please delete these conditions before you change the type of this question.

en: Question group
si: ප්‍රශ්න කාණ්ඩය

en: Question group import is complete.
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම ආයාත කිරීම(import) සම්පූර්ණයි

en: Question group import summary
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම් ආයාත කිරීමේ සාරාංශය

en: Question group successfully saved.
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම සාර්ථකව සුරකින ලදී

en: Question group:
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම:

en: Question groups
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම්

en: Question groups:
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම්:

en: Question import is complete.
si: ප්‍රශ්න ආයාත කිරීම(import) සම්පූර්ණයි

en: Question import summary
si: ප්‍රශ්න සාරාංශය ආයත කරන්න

en: Question index
si: ප්‍රශ්න දර්ශකය

en: Question time
si: ප්‍රශ්නයේ වෙලාව

en: Question was successfully added.
si: ප්‍රශ්නය සාර්ථකව එකතු කරන ලදී

en: Question:
si: ප්‍රශ්නය :

en: Questions
si: ප්‍රශ්න

en: Questions with conditions to this group
si: මෙම කණ්ඩායමට කොන්දේසි සහිත ප්‍රශ්න

en: Questions:
si: ප්‍රශ්න:

en: Quick CSV report
si: ඉක්මන් CSV වාර්තාව

en: Quick statistics
si: ක්‍ෂණික සංඛ්‍යාන විස්තර

en: Quick translation
si: ඉක්මන් පරිවර්තනය සඳහා

en: Quick-add subquestions
si: අනු ප්‍රශ්න ඉක්මනින් එකතු කරන්න

en: Quick-translation
si: ඉක්මන් පරිවර්තනය

en: Quota limit
si: කොටසෙහි සීමාකාරිත්වය

en: Quota name
si: කොටසෙහි නම

en: Quotas
si: කෝටා(quotas)

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
si: ඉදිරියට යාමට පෙර මෙය සැලකි‍ල්ලෙන් කියවන්න

en: Random answer order
si: සසම්භාවී පිළිතුරු පිළිවෙළ

en: Range:
si: පරාසය:

en: Ranking
si: ශ්‍රේණිය

en: Reading file..
si: ගොනුව කියවමින් ...

en: Reason:
si: හේතුව:

en: Recommended
si: නිර්දේශ කරන ලද

en: Record Deleted
si: රෙකෝඩය මකන ලදී

en: Record has been updated.
si: රෙකෝඩය යාවත්කාලීන කරන ලදී

en: Records displayed:
si: රෙකෝඩ සංදර්ශනයවේ:

en: Records imported
si: ආයාත(imported) කරන ලද රෙකෝඩ

en: Register Page
si: Register page

en: Registration
si: ලියාපදිංචිවීම

en: Registration email
si: ලියාපදිංචි කිරීමේ විද්‍යුත් තැපෑල

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
si: පහත සඳහන් යොමුව ක්ලික් කිරීම මගින්(හෝ ඔබේ බ්‍රව්සරයේ ඇලවීම මගින්) සමීක්ෂණය නැවත ගන්න.

en: Remaining
si: ඉතිරිවේ

en: Remaining:
si: ඉතිරිය:

en: Reminder
si: සිහිකැඳවුම

en: Reminder Email:
si: Reminder email:

en: Reminder count
si: සිහිකැඳවුම් ගණනය

en: Reminder email
si: සිහි කැඳවීමේ විද්‍යුත් තැපෑල:

en: Reminder sent to:
si: සිහිකැඳවීම යවන ලදී:

en: Reminder sent?
si: සිහිකැඳවුම යැව්වාද?

en: Reminder to participate in a survey
si: සමීක්ෂණයට සහභාගිවීම සඳහා කරනු ලබන සිහිකැඳ වීමයි

en: Remove
si: ඉවත්කරන්න

en: Rename this template
si: මෙම අච්චුව(template) නැවත නම් කරන්න

en: Rename this template to:
si: මෙම අච්චුව(template) නැවත නම් කරන්න:

en: Renumber scenario automatically
si: සෙනාරිය ස්වයංක්‍රීයව පුනරංකනයවේ(renumber)

en: Renumber the new record.
si: නව රෙකෝඩය පුනරංකනය(renumber) කරන්න

en: Replace
si: ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: Replace the existing record.
si: දැනට පවතින වාර්තාව ප්‍රතිස්ථාපනය කරන්න

en: Required
si: අවශ්‍යයි

en: Reset
si: යලි සකසන්න

en: Reset Survey Logic
si: සමීක්ෂණයේ තර්කය(Survey Logic) නැවත සිටුවන්න(reset)

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
si: ඔබේ සියළුම ටෝකන් 'භාවිතා නොකල' තත්වයට යලි පිහිටුවන්න(reset)

en: Reset answers and token completed state
si: පිළිතුරු හා ටෝකනය 'සම්පුර්ණ' තත්වයෙහි යලි පිහිටුවන්න(reset)

en: Reset the completed answers to the incomplete state
si: සියළුම 'සම්පූර්ණ' පිළිතුරු 'අසම්පූර්ණ' තත්වයට යලි පිහිටුවන්න(reset)

en: Resources
si: සම්පත්

en: Resources Import Summary
si: Resources import summary

en: Response ID
si: ප්‍රතිචාර ID

en: Response rate
si: ප්‍රතිචාරහි 	ශ්‍රීඝ‍්‍රතාව

en: Response summary
si: ප්‍රතිචාර සාරාංශය

en: Responses
si: ප්‍රතිචාර

en: Responses & statistics
si: ප්‍රතිචාරවල සහ සංඛ්‍යා ලේඛණ

en: Responses containing
si: ප්‍රතිචාරවල අඩංගුවේ

en: Responses will be date stamped.
si: ප්‍රතිචාර දින මුද්‍රාව සහිත වනු ඇත

en: Responses will have the IP address logged
si: ප්‍රතිචාර සමඟ IP ලිපින ලබා ගනී

en: Responses will have their referring URL logged.
si: ප්‍රතිචාර සමඟ යොමු URL ලබා ගනී

en: Responses will not be date stamped.
si: ප්‍රතිචාර දින මුද්‍රාව රහිත වනු ඇත

en: Responses will not have the IP address logged.
si: ප්‍රතිචාර සමඟ IP ලිපින ලබා නොගනී

en: Responses will not have their referring URL logged.
si: ප්‍රතිචාර සමඟ යොමු URL ලබා නොගනී

en: Restart this Survey
si: මෙම සමීක්ෂණය නැවත අරඹන්න

en: Restore
si: පිලිනගන්න(restore)

en: Restore options
si: විකල්ප පිළිනගන්න(restore)

en: Result
si: ප්‍රතිඵල

en: Results
si: ප්‍රතිඵල

en: Return to survey
si: සමීක්ෂණයට නැවත පිවිසෙන්න

en: Return to survey administration
si: සමීක්ෂණ පරිපාලකයා වෙත නැවත යන්න

en: Romanian
si: රුමේනියානු

en: Root URL
si: URL මුලය(Root)

en: Rows
si: පේළි

en: Russian
si: රුසියානු

en: SJIS for Windows Japanese
si: වින්ඩෝස් - ජපන් සඳහා SJIS

en: SMTP host:
si: SMTP සංග්‍රාහක(host)

en: SMTP password:
si: SMTP මුර පදය:

en: SMTP username:
si: SMTP පරිශිලක නාමය

en: SQL CODE THAT FAILED
si: අසාර්ථවූ SQL කේත

en: SQL command failed: %s
si: SQL විධානය අසාර්ථකය: %s

en: Same
si: එලෙසම පවතියි

en: Save
si: සුරකින්න

en: Save & Load
si: Save & load

en: Save / Activate survey
si: සුරකින්න/සමීක්ෂණය සක්‍රීය කරන්න

en: Save IP Address?
si: Save IP address?

en: Save IP address?
si: IP ලිපිනය සුරකින්නද?

en: Save Now
si: දැන් සුරකින්න

en: Save Page
si: පිටුව සුරකින්න

en: Save changes
si: වෙනස්කම් සුරකින්න

en: Save city
si: නගරය සුරකින්න

en: Save country
si: රට සුරකින්න

en: Save for further completion by survey user
si: සමීක්ෂණ පරිශීලකයාට තවදුරටත් සම්පූර්ණ කිරීම සඳහා සුරැකිව තබන්න

en: Save postal code
si: තැපැල් කේතය සුරකින්න

en: Save question group
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම සුරකින්න

en: Save quota
si: කෝටාව(quota) සුරකින්න

en: Save settings
si: සැකසුම්(settings) සුරකින්න

en: Save state
si: ජනපදය සුරකින්න

en: Save your responses so far
si: මේ වනතුරැ ප්‍රතිචාර සුරකින්න

en: Saved Responses
si: සුරකින ලද ප්‍රතිචාර

en: Saved Responses:
si: Saved responses:

en: Saved Survey Details
si: සුරකින ලද සමීක්ෂණ විස්තර

en: Saved name
si: සුරකින ලද නම

en: Scale
si: පරිමාණය

en: Scale 1
si: පරිමාණය 1

en: Scale 2
si: පරිමාණය 2

en: Scenario
si: සෙනාරිය

en: Scope
si: විෂය-පථය

en: Screen:
si: තිරය:

en: Search
si: සොයන්න

en: Security
si: ආරක්ෂාව

en: Security Question
si: ආරක්ෂක ප්‍රශ්නය

en: Security alert
si: ආරක්ෂක සංඥාව

en: Security question:
si: ආරක්ෂක ප්‍රශ්නය:

en: Select Answer
si: Select answer

en: Select LimeSurvey question file (*.lsq/*.csv)
si: LimeSurvey survey ප්‍රශ්න ගොනුව(*.lsq/*.csv) තෝරන්න

en: Select ZIP File:
si: Select ZIP file:

en: Select file
si: ගොනුව තෝරන්න

en: Select label set file (*.lsl,*.csv):
si: සහිත ගොනුව තෝරන්න( *.lsl,*.csv):

en: Select output format
si: ප්‍රතිදාන ආකෘතිය තෝරන්න

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
si: ප්‍රශ්න කාණ්ඩ ගොනුව(*.lsg/*.csv): තෝරන්න

en: Select survey to copy:
si: සමීක්ෂණය පිටපත් කිරීම සඳහා තෝරන්න:

en: Select template ZIP file:
si:  ZIP කරන ලද අච්චුව(template) තෝරන්න:

en: Select the LDAP query you want to run:
si: ඔබට ක්‍රියාත්මක කිරීමට අවශ්‍ය LDAP විමසුම(query) තෝරන්න

en: Select...
si: තෝරන්න...

en: Semicolon
si: තිත් කොමාව

en: Send
si: යවන්න

en: Send Invitations
si: Send invitations

en: Send Reminders
si: Send reminders

en: Send email invitation
si: ඉ-තැපැල් ඇරයුමක් යවන්න

en: Send email reminder
si: ඉ-තැපැල් සිහිකැඳවුමක් යවන්න

en: Send me a copy:
si: මට පිටපතක් යවන්න :

en: Sending invitations...
si: ආරාධනා යවමින් පවතී...

en: Sendmail
si: තැපැල් කරන්න

en: Sep
si: සැප්තැම්බර්

en: Server name & port:
si: සර්වරයෙහි නම සහ කවුළුව (port):

en: Server time:
si: සර්වරයේ වෙලාව:

en: Server type:
si: සර්වර වර්ගය:

en: Set Survey Rights
si: Set survey rights

en: Set User Rights
si: පරිශීලක හිමිකම් සකසන්න

en: Set templates that this user may access
si: මෙම පරිශීලකයාට ප්‍රවේශ විය හැකි අච්චු(templates) සකසන්න.

en: Share
si: 	බෙදා දෙනවා

en: Share the selected participants
si: සමීක්ෂණය සඳහා තෝරා ගන්න ලද සහභාගී කරුවන් බෙදා හරින්න

en: Shift-JIS Japanese
si: Shift-JIS ජපන්

en: Short Free Text
si: කෙටි නිදහස්‍ පෙළ(text)

en: Short names
si: කෙටි නම්

en: Should we proceed with the delete?
si: මකාදැමීමට අවශ්‍යමද?

en: Show
si: පෙන්වන්න

en: Show "No answer"
si: පෙන්වන්න"පිළිතුරක් නොමැත"

en: Show Details of this Question
si: Show details of this question

en: Show PHPInfo
si: PHPInfo පෙන්වන්න

en: Show [<< Prev] button
si: පෙන්වන්න[<<Prev‍] බොත්තම

en: Show advanced settings
si: දියුණු කරන ලද සැකැස්ම පෙන්වන්නද?

en: Show both
si: දෙකම පෙන්වන්න

en: Show comment
si: ප්‍රකාශය(comment) පෙන්වන්න

en: Show conditions for this question
si: මෙම ප්‍රශ්නය සඳහා කොන්දේසි පෙන්වන්න

en: Show details of this group
si: මෙම කණ්ඩායමේ විස්තර පෙන්වන්න

en: Show details of this survey
si: මෙම සමීක්ෂණයේ විස්තර පෙන්වන්න

en: Show graphs
si: ප්‍රස්තාර පෙන්වන්න

en: Show graphs in public statistics?
si: පොදු සංඛ්‍යානයන්හි ප්‍රස්ථාර පෙන්වන්නද?

en: Show group description only
si: කණ්ඩායම් විස්තරය පමණක් පෙන්වන්න

en: Show group name only
si: කාණ්ඩයේ නම පමණක් පෙන්වන්න

en: Show help
si: උදව් පෙන්වන්න

en: Show in public statistics
si: පොදු සංඛ්‍යාන විස්තරයන්හි පෙන්වන්න

en: Show last..
si: අවසානය පෙන්වන්න...

en: Show last...
si: අවසානය පෙන්වන්න...

en: Show next..
si: මින් පසුව ඇති දෙය පෙන්වන්න..

en: Show next...
si: මීලඟට පෙන්වන්න

en: Show previous..
si: පෙර තිබූ දෙය පෙන්වන්න..

en: Show previous...
si: පූර්වය(previous) පෙන්වන්න ...

en: Show progress bar
si: ප්‍රගති සටහන පෙන්වන්න

en: Show question code only
si: ප්‍රශ්න කේතය පමණක් පෙන්වන්න

en: Show question number only
si: ප්‍රශ්න අංකය පමණක් පෙන්වන්න

en: Show start...
si: ආරම්භය පෙන්වන්න...

en: Show summary information
si: සාරාංශ තොරතුරු පෙන්වන්න

en: Show this token entry
si: මෙම ටෝකන නිවේශනය පෙන්වන්න

en: Show title
si: සිරැසිය(Title) පෙන්වන්න

en: Show token summary
si: ටෝකන සාරාංශය පෙන්වන්න

en: Show welcome screen?
si: පිළිගැනීමේ පිටුව පෙන්වන්නද?

en: Showing Filtered Results
si: Showing filtered results

en: Sine
si: සයිනය

en: Sinhala
si: සිංහල

en: Site name
si: වෙබ් අඩවියේ නම

en: Site name:
si: වෙබ් අඩවියෙහි නම:

en: Slider accuracy
si: ස්ලයිඩරයේ නිරවද්‍යතාවය

en: Slider initial value
si: ස්ලයිඩරයේ මූලික අගය

en: Slider maximum value
si: ස්ලයිඩරයේ උපරිම අගය

en: Slider minimum value
si: ස්ලයිඩරයේ අවම අගය

en: Slovak
si: ස්ලෝවැකියානු

en: Slovenian
si: ස්ලෝවේනියානු

en: Some Question have been disabled
si: Some question have been disabled

en: Some URL description
si: ඇතැම් URL  විස්තර

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
si: ඔබගේ පළමු සමීක්ෂණය නිර්මාණය කිරීම සඳහා පහසු පියවරයන් කීපයක්

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
si: ඔබේ ලයිම් සර්වේ(lime survey) සැසිය භාවිතා කිරිමට යම් අයෙක් උත්සාහ කිරීම‍ට ඉඩ ඇත.(CSRF ආක්‍රමණයක් සැක කරයි) ඔබ අනිෂ්ට(malicious) යොමුවක් මත ක්ලික් කළානම් කරුණාකර ඔබේ පද්ධති පරිපාලක වෙත වාර්තා කරන්න

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
si: කණගාටුයි. මෙම සමීක්ෂණයේ උපකාරක ප්‍රශ්න වර්ග නොමැත

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
si: කණගාටුයි. ඔබගේ ප්‍රතිචාර මෙම සමීක්ෂණයට අදාල සීමාව ඉක්මවා ඇත

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
si: කණගාටුයි. ඔබේ PHPවින්‍යාසයේ(configuration) හි LDAP මොඩියුලය නොමැත

en: Sorry. There is no matching survey.
si: කණගාටුයි. ගැළපෙන සමීක්ෂණයක් නොමැත

en: Sort answers alphabetically
si: අකාරාදියට අනුව පිළිතුරු අනුපිළිවෙලට සකසන්න

en: Source table:
si: සම්පත් වගුව(source table):

en: Spanish
si: ස්පාඤ්ඤ

en: Spanish (Mexico)
si: ස්පාඤ්ඤ (මෙක්සිකෝ)

en: Square root
si: වර්ග මූලය

en: Standard Fields
si: Standard fields

en: Standard deviation
si: සම්මත අපගමනය

en: Standard files:
si: පිළිගත් ගොනු:

en: Start date/time:
si: ආරම්භක දිනය/වෙලාව:

en: Start language
si: භාෂාව ආරම්භ කරන්න

en: Starting from:
si: මෙයින් ආරම්භවේ:

en: Statistics
si: සංඛ්‍යා ලේඛන විද්‍යාව

en: Status
si: තත්වය

en: Step 1:
si: පළමු පියවර:

en: Step 2:
si: දෙවන පියවර:

en: Stop this survey
si: මෙම සමීක්ෂණය නවත්වන්න

en: Store the postal code?
si: තැපැල් කේතය ගබඩා කරන්නද?

en: Straight
si: සෘජු

en: Subject
si: මාතෘකාව

en: Subject:
si: මාතෘකාව :

en: Submit
si: භාර දෙන්න

en: Submit Your Survey.
si: ඔබේ සමීක්ෂණය බාර දෙන්න.

en: Submit your answers
si: ඔබේ පිළිතුරු යොමුකරන්න

en: Submit your survey.
si: ඔබේ සමීක්ෂණය බාර දෙන්න.

en: Subquestion
si: අනු ප්‍රශ්නය

en: Subquestion:
si: අනු ප්‍රශ්නය:

en: Subquestions
si: අනු ප්‍රශ්න

en: Success
si: සාර්ථකයි

en: Success!
si: සාර්ථකයි!

en: Sum
si: එකතුව

en: Support this project - Donate to
si: මෙම ව්‍යාපෘතියට උදව් කරන්න: ආධාර සඳහා

en: Survey
si: සමීක්ෂණය

en: Survey Access
si: Survey access

en: Survey Format is %s:
si: Survey format is %s:

en: Survey Has Been Deactivated
si: Survey has been deactivated

en: Survey List Page
si: Survey list page

en: Survey URL
si: සමීක්ෂණ URL

en: Survey URL for language:
si: භාෂාව සඳහා සමීක්ෂණයේ URL:

en: Survey activation
si: සමීක්ෂණය සක්‍රිය කිරීම

en: Survey administrator
si: සමීක්ෂණ පරිපාලක

en: Survey cannot be activated yet.
si: තවමත් සමීක්ෂණය සක්‍රීය කළ නොහැකිය

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
si: සමීක්ෂණය සක්‍රීය කළ නොහැක. ඔබට අවසර නොමැත හෝ ප්‍රශ්න‍ ‍නොමැත

en: Survey content
si: සමීක්ෂණයේ අන්තර් ගතය

en: Survey could not be updated
si: සමීක්ෂණය යාවත්කාලීන කළ නොහැක

en: Survey currently active
si: සමීක්ෂණය දැනට සක්‍රීයය

en: Survey does not pass consistency check
si: සමීක්ෂණය සංගතතා(consistency) පරීක්ෂෘවෙන්(check) සමත් වී නැත

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
si: සමීක්ෂණය සක්‍රීය කර ඇත. ප්‍රතිථල වගුව සාර්ථකව සාදන ලදී

en: Survey import summary
si: සමික්ෂණයේ සාරාංශය ආයාත කරන්න

en: Survey name (ID)
si: සමීක්ෂණයේ නම (ID)

en: Survey name (ID):
si: සමීක්ෂණයේ නම (ID):

en: Survey permissions
si: සමීක්ෂණය සඳහා අවසරය

en: Survey quotas
si: සමීක්ෂණ කෝටා(quotas)

en: Survey registration confirmation
si: සමීක්ෂණය ලියාපදිංචිකිරීම තහවුරුකිරීම

en: Survey security
si: සමීක්ෂණයේ ආරක්ෂාව

en: Survey settings
si: සමීක්ෂණ සැකසුම්(settings)

en: Survey settings were successfully saved.
si: සමීක්ෂණය සැකසුම සාර්ථකව සුරකින ලදී

en: Survey structure (.lss)
si: සමීක්ෂණ සැකිල්ල(lss)

en: Survey table name
si: සමීක්ෂණ වගු නාමය

en: Survey text elements successfully saved.
si: සමික්ෂන්යේ සාදක පෙළ සාර්ථකව සුරකින ලදී

en: Survey title
si: සමීක්ෂණය මාතෘකාව

en: Surveys
si: සමීක්ෂණ

en: Surveys:
si: සමීක්ෂණ:

en: Swedish
si: ස්වීඩන් භාෂාව

en: Switch to closed-access mode
si: සංවෘත-ප්‍රවේශ ප්‍රකාරයට(mode) මාරු වන්න

en: TIS620 Thai
si: TIS620 තායි

en: Take ownership
si: හිමිකාරිත්වය ලබාගන්න

en: Tangent
si: ටැන්ජනය

en: Template Editor
si: ටෙම්ප්ලේට සංස්කාරකය

en: Template Preview:
si: Template preview:

en: Template Sample
si: අච්චු(template) නියැදිය

en: Template editor
si: අච්චුව(template) සංස්කරණය

en: Template name
si: අච්චුවේ(Template) නම

en: Template:
si: අච්චුව(template):

en: Test survey
si: සමීක්ෂණය පරීක්ෂා කරන්න

en: Text display
si: පෙළ දර්ශනය කරන්න

en: Text inputs
si: අකුරු ඇතුලත් කිරීම

en: Text questions
si: ප්‍රශ්න පෙළ

en: Thai
si: තායි

en: Thank you for completing this survey.
si: මෙම සමීක්ෂණය සම්පූර්ණ කිරීම වෙනුවෙන් ස්තුතීයි

en: Thank you for registering to participate in this survey.
si: මෙම සමීක්ෂණයට සහභාගීවීම සඳහා ලියාපදිංචි වූ ඔබට ස්තුතියි!

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
si: Thank you for saving your survey in progress. The following details can be used to return to this survey and continue where you left off. Please keep this e-mail for your reference – we cannot retrieve the password for you.

en: Thank you!
si: ස්තුතියි!

en: The LimeSurvey database is being upgraded
si: LimeSurvey අදාල දත්ත සමුදාය (database) දියුණු කරමින් පවතී

en: The answer to the security question is incorrect.
si: ආරක්ෂක ප්‍රශ්නය සඳහා ලබාදුන් පිළිතුර වැරදිය

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
si: දත්ත සමූදාය නිර්යාත කිරීම(export) සිදුකළ හැකි වන්නේ MySQL දත්ත සමූදායන් වලට පමණි. වෙනත් දත්ත සමූදා වර්ග සඳහා දත්ත සමුදා නික්ෂේප(database dump) ලබාගැනීම සඳහා කරුණාකර අදාල රක්ෂිත(backup) ක්‍රමයක් භාවිතා කරන්න.

en: The database you specified does not exist:
si: ඔබ විසින් නිරූපිත දත්ත සමුදාය නොපවතී

en: The email address is not valid.
si: විද්‍යුත් ලිපිනය වලංගු නොවේ

en: The email you used has already been registered.
si: ඔබ භාවිතා කරන ලද ඉ-තැපැල් ලිපිනය දැනටමත් ලියාපදිංචි වී ඇත

en: The email you used is not valid. Please try again.
si: ඔබ භාවිතා කරන ලද ඉ-තැපැල් ලිපිනය අවලංගුය. නැවත උත්සාහ කරන්න

en: The entry was assigned the following record id:
si: මෙම නිවේශනය සඳහා පහත රෙකෝඩ ID නියම කර ඇත.

en: The following answers should be deleted:
si: පහත සඳහන් පිළිතුරු මකා දැමිය යුතුයි:

en: The following assessments should be deleted:
si: පහත සඳහන් ඇගයීම් මකා දැමිය යුතුයි:

en: The following conditions should be deleted:
si: පහත සඳහන් කොන්දේසි මකා දැමිය යුතුයි:

en: The following groups should be deleted:
si: පහත සඳහන් කණ්ඩායම් මකාදැමිය යුතුය:

en: The following old token tables could be restored:
si: පහත පැරණි ටෝකන වගු පිලිනැගිය(restore) හැකිය:

en: The following problems have been found:
si: පහත සඳහන් ගැටළු හඳුනාගෙන ඇත:

en: The following questions should be deleted:
si: පහත සඳහන් ප්‍රශ්න මකා දැමිය යුතුය:

en: The following settings cannot be changed when the survey is active.
si: පහත ඇති සිටුවම්(settings) සමීක්ෂණය සක්ක්‍රියව ඇති විට වෙනස් කල නොහැක

en: The following survey language settings should be deleted:
si: පහත සඳහන් සමීක්ෂණයේ භාෂා සැකසුම මකා දැමිය යුතුය:

en: The following surveys are available:
si: පහත සමීක්ෂණ ලබා ගත හැකිය

en: The following surveys should be deleted:
si: පහත සඳහන් සමීක්ෂණ මකා දැමිය යුතුයි:

en: The question group was deleted.
si: ප්‍රශ්න කණ්ඩායම මකා දමන ලදී

en: The responses table has been renamed to:
si: මෙම ප්‍රතිචාර වගුව නැවත නම් කර (rename)ඇත:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
si: මෙම සමීක්ෂණය සඳහා ප්‍රතිචාර තවදුරටත් ලයිම් සර්වේ භාවිතා කර ලබා නොදෙනු ඇත.

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
si: මෙම ගැටළු විසඳන තෙක් සමීක්ෂණය සක්‍රීය කළ නොහැක

en: The survey you selected does not exist
si: ඔබ තෝරා ගන්නා ලද සමීක්ෂණය නොපවතී

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
si: ඔබ ලබාදුන් ටෝකනය වලංගු නොවේ හෝ දැනටමත් භාවිතා කර ඇත

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
si: ඔබ ලබාදුන් ටෝකනය වලංගු නොවේ හෝ දැනටමත් භාවිතා කර ඇත

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
si: ඔබ ලබාදුන් ටෝකනය ඔබේ සැසිය සඳහා නොගැලපේ

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
si: ‍මෙම සමීක්ෂණය හා සම්බන්ධ ටෝකන වගුවේ නම නැවත නම් කරන(rename) ලදී:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
si: ටෝකන් වගුව ඉවත්කර ඇත. මෙම සමීක්ෂණයට ප්‍රවේශ වීම සඳහා තවදුරටත් ටෝකන අවශ්‍ය නොවේ

en: The user name already exists.
si: මෙම පරිශීලක නාමය දැනටමත් පවතී

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
si: එක් කාණ්ඩයකට යැවීය නොහැකි, යැවිය යුතුව ඇති තවත් ඉ-ලිපි ඇත. පහත ක්ලික් කිරීම මගින් ඉ-තැපැල් යැවීම තවදුරටත් සිදුකරන්න.

en: There are no groups available.
si: උපයෝජ්‍ය(avaliable) කණ්ඩායම් නොමැත

en: There are no questions in this survey
si: මෙම සමීක්ෂණයේ ප්‍රශ්න නොමැත

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
si: මෙම සමීක්ෂණයේ ප්‍රශ්න {NUMBEROFQUESTIONS}ක් ඇත.

en: There is 1 question in this survey
si: මෙම සමීක්ෂණයේ 1 ප්‍රශ්නක් ඇත

en: There is already a recorded answer for this token
si: මෙම ටෝකනය සඳහා දැනටමත් වාර්තා(record) කර ගන්නා ලද පිළීතුරක් ඇත

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
si: වගුවේ ඇති ටෝකනයටම අදාල නිවේශනයක්(entry) දැනටමත් ඇත. බහු නිවේශනයන් සඳහා එකම ටෝකනය භාවිතා කළ නොහැක

en: There is no matching saved survey
si: ගැලපෙන සමීක්ෂණයක් නොමැත

en: There is no matching survey.
si: ගැලපෙන සමීක්ෂණයක් නොමැත

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
si: This ZIP archive contains no valid resources files. Import failed.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
si: මෙම ගොනුව ලයිම් සර්වේ(lime survey) ලේබල් කණ්ඩ(set) ගොනුවක් නොවේ. ආයාත කිරීම(import) අසාර්ථක විය

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
si: මෙම ගොනුව ලයිම් සර්වේ(lime survey) ට අදාල ප්‍රශ්න ගොනුවක් නොවේ. ආයාත කිරීම(import)‍ අසාර්ථක විය

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
si: මෙම ගොනුව ලයිම් සර්වේ(lime survey) ට අදාල ප්‍රශ්න ගොනුවක් නොවේ. ආයාත කිරීම(import)‍ අසාර්ථක විය

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
si: මෙම ගොනුව වලංගු ZIP ගොනු සංරක්ෂිතයක් නොවේ. ආයාත කිරීම(import)   අසාර්ථක විය.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
si: මෙම ගොනු වර්ගය යාවත් කාලීන කිරීමට ඉඩ ලබා ‍නොදේ

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
si: මෙය පරිශීලනය අවසන් කරන ලද සමීක්ෂනයක් හෙයින් වලංගු ටෝකනයක් අවශ්‍යවේ. සහය සඳහා කරුණාකර පරිපාලක සම්බන්ධ කර ගන්න.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
si: මෙය පාලිත සමීක්ෂණයකි. සමීක්ෂණයට සහභාගීවීම සඳහා වලංගු ටෝකනයක් අවශ්‍යවේ.

en: This is not a valid response data XML file.
si: මෙම XML දත්ත ගොනුව වලංගු ප්‍රතිචාරයක් නොවේ

en: This is not a valid token data XML file.
si: මෙම XML දත්ත ගොනුව වලංගු ටෝකනයක් නොවේ

en: This is the survey end message.
si: මෙය සමීක්ෂණය අවසාන කිරීමේ පණිවුඩයි.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
si: This name has already been used for this survey. Please use a unique save name.

en: This option can't be set if Anonymous answers are used
si: නිර්ණාමික පිළිතුරු භාවිතා කරන්නේ නම් මෙම විකල්පය අනුයෝග(set) කළ නොහැක

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
si: මේ ක්‍රියාමාර්ගය මගින් මෙම සමීක්ෂණය, ඒ හා බැඳුණු කණ්ඩායම්, ප්‍රශ්න, පිළිතුරු හා කොන්දේසි මැකෙනු ඇත

en: This question does not have a question 'type' set.
si: මෙම ප්‍රශ්නය සඳහා 'ප්‍රශ්න වර්ගය'(question type)  ගලපා නොමැත

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
si: මෙම ප්‍රශ්නයට කොන්දේසි ඇතුලත් කර ඇත, එය මෙම ප්‍රශ්නයට පසුව දක්වනු ලබන ප්‍රශ්නයක් පාදක කර ඇත.

en: This question is mandatory
si: මෙම ප්‍රශ්නය අනිවාර්යවේ.

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
si: සමීක්ෂණය පොදු ලියාපදිංචිවීම සඳහා ඉඩ ලබාදේ. ටෝකන වගුවක්ද සැකසිය යුතුය

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
si: මෙම සමීක්ෂණය සඳහා කිසිදු පැනයක් දැනට නොමැති බැවින් සම්පූර්ණ කිරීමට හෝ පරීක්ෂා කිරීමට හෝ නොහැකිය

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
si: මෙම සමීක්ෂණයේ හවුල් ටෝකන වගුවක් ඇත. ඔබ මෙම සමීක්ෂණය මකනු ලැබුවහොත් මෙම ටෝකන වගුවද මැකෙනු ඇත.මෙම සමීක්ෂණය මැකීම‍ට පෙර මෙම ටෝකන නිර්යාත කරගන්නා(export) ලෙස හෝ රක්ෂිතයක්(backup) ලබා ගන්නා ලෙස  නිර්දේශ කරමු

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
si: මෙම සමීක්ෂණය සක්‍රීය කර නොමැත. පිරික්සීම සඳහා ප්‍රතිඵල නොමැත

en: This survey is active but expired.
si: මෙම සමීක්ෂණය සක්‍රීයව ඇති මුත් කල් ඉකුත් වී ඇත.

en: This survey is active but has a start date.
si: මෙම සමීක්ෂණය සක්‍රීය නමුත් ආරම්භක දිනයක් ඇත

en: This survey is anonymous.
si: මෙම සමීක්ෂණය නිර්නමිකයි

en: This survey is currently active.
si: මෙම සමීක්ෂණය දැනට සක්‍රීයව ඇත.

en: This survey is currently not active
si: මෙම සමීක්ෂණය දැනට ක්‍රියාකාරී නොවේ

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
si: මෙම සමීක්ෂණය දැනට සක්‍රීයව නැත -  මෙය සක්‍රීය කරීම සඳහා මෙතන ක්ලික් කරන්න

en: This survey is currently not active.
si: මෙම සමීක්ෂණය දැනට සක්‍රීයව නැත.

en: This survey is no longer available.
si: මෙම සමීක්ෂණය තවදුරටත් නොපවතී

en: This survey is not active - no responses are available
si: මෙම සමීක්ෂණය දැනට සක්‍රියව නොමැත -  ප්‍රතිචාර අඩංගු නොවේ

en: This survey is not active - no responses are available.
si: මෙම සමීක්ෂණය දැනට සක්‍රියව නොමැත -  ප්‍රතිචාර අඩංගු නොවේ

en: This survey is not active, data entry is not allowed
si: මෙම සමීක්ෂණය සක්‍රීය කර නොමැත, දත්ත ඇතුලත් කිරීමට ඉඩ දිය නොහැක

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
si: මෙම සමීක්ෂණය තවමත් සක්‍රීය කර ‍‍නොමැත. ඔබේ ප්‍රතිචාරය සුරැකීමට නොහැක

en: This survey is not yet started.
si: මෙම සමීක්ෂණය තවමත් ආරම්භ කර නැත

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
si: මෙම සමීක්ෂණය දැන් සක්‍රීය කර ඇත. ප්‍රතිචාර වාර්තාගත(record) කළ හැකිය

en: This will be your default language.
si: මෙය ඔබගේ පෙරනිමි(default) භාෂාව වේවි

en: This will replace the existing text. Continue?
si: මෙය මගින් දැනට පවතින පෙළ(text) ප්‍රතිස්ථාපනය වේ. තවදුරටත් මෙය සිදු කරන්නද?

en: Time difference (in hours):
si: කාල වෙනස (පැය වලින්):

en: Time limit
si: කාල සීමාව

en: Time remaining
si: ඉතිරි කාලය

en: Timer
si: කාල පාලකය(timer)

en: Title
si: සිරැසිය(Title)

en: Title:
si: මාතෘකාව:

en: Token
si: ටෝකනය

en: Token ID
si: ටෝකන් IDය

en: Token code for this participant
si: මෙම සහභාගීවන්නාට අදාල ටෝකන කේතය

en: Token control
si: ටෝකන පාලකය

en: Token length
si: ටෝකනයේ දිග

en: Token management
si: ටෝකන කළමනාකරණය

en: Token mismatch
si: ටෝකනය නොගැලපේ

en: Token:
si: සලකුණ (token):

en: Tokens
si: ටෝකන

en: Tokens available
si: ටෝකන ලබාගත හැක

en: Tokens have not been initialised for this survey.
si: මෙම සමීක්ෂණය සඳහා ටෝකන ලබාදී(initialized) නොමැත

en: Tools
si: මෙවලම්

en: Total
si: එකතුව

en: Total Errors
si: Total errors

en: Total Imported files
si: Total imported files

en: Total invitations sent
si: යවන ලද මුළු ඇරයුම්:

en: Total number of files
si: මුළු ගොනු සංඛ්‍යාව

en: Total records imported:
si: සියළුම රෙකෝඩ ආයාත(import) කරන ලදී:

en: Total records in survey
si: සමීක්ෂණයේ මුළු වාර්තා ගණන(records)

en: Total records in survey:
si: සමීක්ෂණයේ මුළු වාර්තා ගණන(records):

en: Total records in this token table
si: මෙම ටෝකන වගුවේ ඇති මුළු රෙ‍කෝඩ:

en: Total responses:
si: මුළු ප්‍රතිචාර:

en: Total size of files
si: සම්පුර්ණ ගොනුවල විශාලත්වය

en: Total surveys completed
si: සම්පූර්ණ කරන ලද මුළු සමීක්ෂණ

en: Total time
si: මුළු වෙලාව

en: Total with no unique Token
si: අනූපම(unique) ටෝකන රහිතව මුළු රෙකෝඩ:

en: Total:
si: එකතුව:

en: Translate survey
si: සමීක්ෂණය පරිවර්තනය කරන්න

en: Translate to
si: පරිවර්තනය කල යුතු වන්නේ

en: Try again
si: නැවත උත්සාහ කරන්න

en: Try again! Connection with database failed.
si: දත්ත සමුදායත් සමඟ සම්බන්ද වීම අසාර්ථක විය කරුණාකර. නැවත උත්සහ කරන්න!

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
si: නැවතත් උතසහ කරන්න! දත්ත සමුදායත් සමඟ සම්බන්ද වීම අසාර්ථක විය. හේතුව :

en: Try to submit again
si: නැවත යොමු කිරීමට(submit) උත්සාහ කරන්න

en: Turkish
si: තුර්කි

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
si: ඔබ සමීක්ෂණය සුරැකීමේදී යොදාගත් නම හා මුරපදය ටයිප් කරන්න.

en: Type:
si: වර්ගය :

en: UCS-2 Unicode
si: UCS-2 යුනිකේත

en: UJIS for Windows Japanese
si: වින්ඩෝස් - ජපන් සඳහා UJIS

en: URL description
si: URL විස්තරය

en: URL description:
si: URL විස්තරය:

en: URL of the survey
si: සමීක්ෂණයේ URL

en: URL parameters
si: URL පරාමිතිය

en: US ASCII
si: US(එක්සත් ජනපද) ASCII

en: UTF-8 Unicode
si: UTF-8 යුනිකේත

en: Uncertain
si: අවිනිශ්චිතයි

en: Unchanged
si: වෙනස් නොකරන ලදී

en: Unknown error
si: හඳුනා නොගත් දෝෂයක්

en: Unknown file extension
si: නාඳුනන ලිපි දිගුවක්(File Extension)

en: Update
si: යාවත්කාලීන කරන්න

en: Update condition
si: කොන්දේසිය යාවත්කාලින කරන්න

en: Update scenario
si: සෙනාරිය යාවත්කාලින කරන්න

en: Update token entry
si: ටෝකන ඇතුලත් කිරීම් යාවත් කාලින කරන්න

en: Updates
si: යාවත්කාල කිරීම

en: Upload
si: උඩුගත කරන්න(upload)

en: Upload a file:
si: ගොනුවක් උඩු ගත කරන්න

en: Upload files
si: ගොනු උඩුගත (upload) කරන්න

en: Upload your files
si: ඔබගේ ගොනු උඩුගත (upload) කරන්න

en: Uploaded template file
si: උඩු ගත කරන ලද අච්චු(template) ගොනුව

en: Uploading
si: උඩුගත වෙමින් පවතී

en: Uploading LDAP Query
si: Uploading LDAP query

en: Urdu
si: උර්දු බස

en: Use CAPTCHA for
si: CAPTCHA භාවිතා කරන්න

en: Use HTML format for token emails?
si: ටෝකන ඉ-තැපැල සඳහා HTML ආකෘතිය භාවිතා කරන්න

en: Use default
si: පෙරනිමි(default) භාවිතා කරන්න

en: Use settings below
si: පහත සඳහන් සැකසුම් භාවිත කරන්න

en: Use slider layout
si: ස්ලයිඩර් පිරිසැලසුම(Slider Layout) භාවිතා කරන්න

en: User
si: පරිශීලකයා

en: User added.
si: පරිශීලකයා ඇතුලත් කරන ලදී

en: User data
si: පරිශීලක දත්ත

en: User group successfully added!
si: පරිශීලක කණ්ඩායම සාර්ථකය ඇතුලත් කර ගන්නාලදී

en: User groups
si: පරිශීලක කණ්ඩායම්

en: User name and/or email not found!
si: පරිශීලක නාමය සහ(හෝ) ඉ-ලිපිය හමුනොවීය!

en: User name:
si: පරිශීලකයාගේ නම:

en: Username
si: පරිශිලක නාමය

en: Username already exists.
si: මෙම පරිශීලක නාමය දැනට පවතී

en: Users
si: පරිශීලකයන්

en: Validation:
si: වලංගුකරණය :

en: Version
si: අනුවාදය

en: Vietnamese
si: වියට්නාම

en: View Saved but not submitted Responses
si: සුරකින ලද නමුත් භාරනොදුන් ප්‍රතිචාර බලන්න

en: View This Record
si: View this record

en: View response ID %d
si: ප්‍රතිචාර ID %d නරඹන්න

en: View response details
si: ප්‍රතිචාර වල විස්තර පෙන්වන්න

en: View summary of all available fields
si: උපයෝජ්‍ය(‍avaliable) සියළුම ක‍්ෂේත්‍රයන්හි(fields) සාරාංශය දක්වන්න

en: View the statistics for this survey.
si: මෙම සමීක්ෂණය සඳහා සංඛ්‍යාන විස්තර පෙන්වන්න

en: View/read
si: බලන්න/කියවන්න

en: Viewing response (ID %s)
si: ප්‍රතිචාර පෙන්වීම (ID %s)

en: Visit our website!
si: අපගේ වෙබ් අඩවියට පිවිසෙන්න!

en: Warning
si: අනතුරු ඇඟවීම

en: Warning: Before turning on HTTPS,
si: අවවාදයි: HTTPS  සක්‍රිය කිරීමට පෙර,

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
si: අවවාදයයි:ඔබ තවමත් පාවිච්චි කරන්නේ පෙරනිමි මුරපදයයි.කරුණාකර මුරපදය වෙනස් කොට නැවත පිවිසෙන්න

en: Warnings
si: අනතුරු ඇඟවීම්

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
si: කණගාටුයි. මෙය සිදු කිරීම සඳහා ඔබට අවසර නැත.

en: We are sorry but your session has expired.
si: කණගාටුයි. ඔබගේ සැසිය අවසන්වී ඇත.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
si: මෙම සමීක්ෂණය මැකීමට පෙර, ප්‍රධාන පාලක තිරයෙන් සම්පූර්ණ සමීක්ෂණයම නිර්යාත(export) කරගන්නා ලෙස නිර්දේශ කරමු

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
si: ඔබ සම්පූර්ණ සමීක්ෂණයටම ප්‍රධාන පරිපාලක තිරයෙන් නිර්යාත(export)කිරිමට යන බව තවදුරටත් ඉදිරියට යාමට පෙර ඔබට දැනුම් දෙමු

en: Welcome
si: සාදරයෙන් පිළිගනිමු

en: Welcome %s!
si: සාදරයෙන් පිළිගනිමු %s!

en: Welcome Page
si: Welcome page

en: Welcome message:
si: පිළිගැනීම් පණිවිඩය

en: Welcome to %s!
si: %s! සඳහා සාදරයෙන් පිලි ගනිමු

en: Welcome:
si: සාදරයෙන් පිළිගනිමු :

en: Welsh
si: වේල්ස්

en: When an imported record matches an existing record ID:
si: ආයාත කරනලද(imported) රෙකෝඩයක් දැනට පවතින වාර්ථාවකට ගැලපුන හොත්:

en: Width of text input box
si: පෙළ කොටුවේ පළල

en: Width of the map in pixel
si: සිතියමෙහි පළල පික්සල වලින්

en: Windows Arabic
si:  වින්ඩෝස් - අරාබියානු

en: Windows Baltic
si: වින්ඩෝස් - බෝල්ටික්

en: Windows Central European
si: වින්ඩෝස් - මධ්‍යම යුරෝපීය

en: Windows Cyrillic
si:  වින්ඩෝස් - සිරිලියානු

en: X-Scale
si: X-පරිමාණය

en: Y-Scale
si: Y-පරිමාණය

en: Year
si: අවුරුද්ද

en: Yes
si: ඔව්

en: Yes - Delete Them!
si: Yes, delete them!

en: Yes - stars
si: ඔව්-ආරම්භය

en: Yes/No
si: ඔව්/නැහැ

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
si: මෙම සමීක්ෂණයේ ප්‍රශ්න වල සියළු කොන්දේසි මැකිමට සූදානම්වේ!

en: You are about to delete this survey
si: ඔබ මෙම සමීක්ෂණය මැකීමට සූදානම්වේ

en: You are not allowed dump the database!
si: දත්ත සමුදාය(database) නික්ෂේපණය(dump) කිරීම සඳහා ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed export a label set!
si: ලේබල් කණ්ඩය(set) නිර්යාත කිරීම(export) සඳහා ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to activate this survey!
si: මෙම සමීක්ෂණය සක්‍රීය කිරීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to add a group to this survey!
si: මෙම සමීක්ෂණයට නව කණ්ඩායමක්(group) ඇතුලත් කිරීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
si: මෙම සමීක්ෂණය සඳහා නව ප්‍රශ්නයක් අතුලත් කිරීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to browse responses!
si: ප්‍රතිචාර පිරික්සීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to change user data!
si: පරිශීලක දත්ත වෙනස් කිරීම සඳහා ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to create new surveys!
si: නව සමීක්ෂණයක් සෑදීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to delete this group!
si: මෙම කණ්ඩායම(group) මැකීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to delete this survey!
si: මෙම සමීක්ෂණය මැකීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
si: මෙම සමීක්ෂණයේ කණ්ඩායම්(grops)  සැකසීමට(edit) ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to edit this survey!
si: මෙම සමීක්ෂණය සැකසීම(edit) සඳහා ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to import a group!
si: කණ්ඩායමක්(group) ආයාත කිරීමට(import) ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to import a survey!
si: සමීක්ෂණයක් ආයාත කිරීමට(import) ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
si: මෙම සමීක්ෂණයේ කණ්ඩායම්(grops) හි අනුක්‍රමය වෙනස් කිරීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to perform this operation!
si: මෙම ක්‍රියාව සිදුකිරීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to set assessment rules!
si: ඇගයීම් රීති(assesment rules)  සකස් කිරීමට ඔබට අවසර නැත!

en: You are not allowed to to import a question!
si: ප්‍රශ්නයක් ආයාත කිරීමට(import) ඔබට අවසර නැත!

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
si: ඔබ කලින් සුරකින ලද සමීක්ෂණයක්, මෙම කවුළුව මගින් නැවත ස්ථාපනය කරගත හැක.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
si: ඔබට පහත බොත්තම මගින් ටෝකන් වගුව ආරම්භකර සංවෘත-ප්‍රවේශ ප්‍රකාරයට(mode) මාරු විය හැකිය

en: You can use now the following credentials to log into the site:
si: ඔබට දැන් පහත අක්ත පතු භාවිත කර ‍වෙබ් අඩවියට ලොග් විය හැකිය

en: You can't copy a question if the survey is active.
si: සමීක්ෂණය සක්‍රීයව ඇත්නම් ඔබට ප්‍රශ්න පිටපත් කල නොහැක

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
si: දැනට පවතින සමීක්ෂණයේ මූලික භාෂාවට සහය නොදක්වන ලේබල ආයාත(import)  කළ නොහැක.

en: You cannot delete the last answer option.
si: අවසාන පිළිතුරෙහි විකල්පය  ඔබට මක දැමිය නොහැක

en: You cannot delete the last subquestion.
si: අවසාන අනු ප්‍රශ්නය ඔබට මකා දැමිය නොහැක

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
si: ප්‍රශ්න එකකට හෝ වැඩි ගණනකට පෙළ(text) ඇතුලත් කරනතෙක් ඔබට ඉදිරියට යාමට නොහැකිය

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
si: You cannot remove this item since you need at least one language in a label set.

en: You did not provide a name
si: ඔබ නමක් ලබාදී නොමැත

en: You did not provide a password
si: ඔබ මුරපදය ලබාදී නොමැත

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
si: ඔබ Freetype Library ස්ථාපනය කර නොමැත. ප්‍රස්ථාර දැක්වීම නිවැරදිව සිදුකිරීම සඳහා Freetype Library අවශ්‍යවේ.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
si: ඔබ GD Library ස්ථාපනය කර නොමැත. ප්‍රස්තාර දැක්වීම නිවැරදි ලෙස සිදුකිරීම සඳහා GD Library අවශ්‍යවේ

en: You don't have permission to delete this entry.
si: මෙම ඇතුලත් කිරීම මක දැමීමට ඔබට අවසර නැත

en: You have already completed this survey.
si: ඔබ මෙම සමීක්ෂණය දැනටමත් සම්පූර්ණ කර ඇත

en: You have completed %s%% of this survey
si: ඔබ මෙම සමීක්ෂණයෙන් %s%%  සම්පූර්ණ කර ඇත

en: You have completed answering the questions in this survey.
si: ඔබ මෙම සමීක්ෂණයේ සියළුම ප්‍රශ්නවලට පිළිතුරුදී අවසානයි.

en: You have not provided a survey identification number
si: ඔබ සමීක්ෂණ හැඳුනුම් අංකයක් ලබාදී නොමැත

en: You have not selected a question
si: ඔබ ප්‍රශ්නයක්‍ තෝරා නොමැත

en: You have not selected a survey
si: ඔබ සමීක්ෂණයක් තෝරා නොමැත

en: You have not selected a survey to delete
si: මැකීම සඳහා සමීක්ෂණයක් තෝරා නොමැත

en: You may register for this survey if you wish to take part.
si: මෙම සමීක්ෂණයට  සහභාගීවීම සඳහා ඔබ කැමති නම් ලියාපදිංචි විය හැකියි.

en: You must be registered to complete this survey
si: මෙම සමීක්ෂණය  සම්පූර්ණ කිරීම සඳහා ඔබ ලියාපදිංචි විය යුතුයි.

en: You must supply a name for this saved session.
si: සුරකින ලද සැසිය සඳහා නමක් ලබාදිය යුතුය

en: You must supply a password for this saved session.
si: සුරකින ලද සැසිය සඳහා මුරපදයක් ලබා දෙන්න.

en: You need to add answer options to this question
si: මෙම ප්‍රශ්නය සඳහා විකල්ප පිළිතුරු ඇතුලත් කිරීම අවශ්‍යවේ

en: You need to add questions
si: ප්‍රශ්න ඇතුලත් කළ යුතුය

en: You need to add subquestions to this question
si: මෙම ප්‍රශ්නය සඳහා අනු ප්‍රශ්න ඇතුලත් කිරීම අවශ්‍යවේ

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
si: ඔබ සමීක්ෂණයක් සක්‍රීය කළ යුතුවන්නේ, ඔබේ සමීක්ෂණ පිහිටුවිම(setup) අවසාන වූ බව හා තවදුරටත් වෙනස් කිරීම් අනවශ්‍ය බවටත් මුළුමනින්ම නිශ්චය කරගත් පසු පමණි.

en: Your Choices
si: ඔබේ තේරීම්

en: Your Ranking
si: Your ranking

en: Your answer
si: ඔ‍බේ පිළිතුර

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
si: මෙම සමීක්ෂණය‍ සඳහා ඔබේ බ්‍රව්සරය භාවිතා කර ඇති බව වාර්තා කරයි. සමීක්ෂණය මුල සිට ආරම්භ කිරීමට සැසිය යලි පිහිටුවනු ලැබේ.

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
si: ඔබගේ කොන්දේසිය ඇතුලත් කළ නොහැක! කොන්දේසිය පාදක වන්නාවූ ප්‍රශ්නය හෝ/සහ පිළිතුර ඇතුලත් නොවේ. ප්‍රශ්නයක් හා පිළිතුරක් තෝරාගත් බවට සහතික වන්න

en: Your data should be imported now
si: ඔබේ දත්ත දැන් ආයාත කළ යුතුවේ

en: Your database server password.
si: ඔබගේ දත්ත සමුදායේ සර්වරයෙහි මුරපදය

en: Your passwords do not match.
si: ඔබගේ මුරපදය නොගැලපේ.

en: Your personal settings
si: ඔබගේ පුද්ගලික සැකසුම්(settings)

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
si: ඔබේ ප්‍රතිචාර අස්ථානගතවි නොමැති අතර ඉ-තැපැල මගින් සමීක්ෂණ පරිපාලක වෙත යවා ඇත. එය අපගේ දත්ත සමුදායට(database) එකතු කරනු ඇත.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
si: එක් එක් ප්‍රතිචාර සම්බන්ධ හවුල් ටෝකන දත්ත නිර්යාත(export) කිරීමට ඔබේ සමීක්ෂණයට හැකියාව ඇත. ඔබට නිර්යාත කිරිමට(exprot) අවශ්‍ය වෙනත් අමතර ක්ෂේත්‍රයන්(fields) තෝරන්න

en: Your survey contains more than 255 columns of responses. Spreadsheet applications such as Excel are limited to loading no more than 255. Select the columns you wish to export in the list below.
si: ඔබේ සමීක්ෂණයේ තීරු 255 කට වැඩි ප්‍රමාණයක් අඩංගුවේ. පැතිරුම් තල (excel වැනි) යෙදවුම් වල තීරු 255 කට වඩා ලබා ගැනීම සීමා සහිත කර ඇත. ඔබට නිර්යාත කිරීම‍ට අවශ්‍ය තීරයන් පහත ලැයිස්තුවෙන් තෝරන්න

en: Your survey responses have been recorded.
si: ඔබගේ ප්‍රතිචාර සුරකින ලදී

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
si: ඔබේ සමීක්ෂණ ප්‍රතිචාර සාර්ථක ලෙස සුරකින ලදී. ඔබට තහවුරු කිරී‍මේ ලිපියක් යැවෙනු ඇත. ඔබේ මුර පදය නැවත ලබා දීමට හැකියාවක් නොමැති බැවින් එය සුරැකිව තබා ගැනීමට කටයුතු කරන්න.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
si: ඔබගේ ප්‍රතිචාර සුරැකීයේ නැත. සමීක්ෂණය සජීවී නොමැත.

en: Your survey was successfully saved.
si: ඔබේ සමීක්ෂණය සාර්ථකව සුරකින ලදී

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
si: ඔබ්ගේ සමීක්ෂණය මෙම නම හා මුරපදය යොදා සුරකිනු ලබන අතර, සමීක්ෂණය පසුව සම්පූර්ණ කිරීමට මෙම නම හා මුරපදය යොදාගෙන නැවත පිවිසිය හැක.

en: Your token seems to be valid but can be used only during a certain time period.
si: ඔබගේ ටෝකනය වලංගු බව පෙනුනද එය භාවිත කල හැක්කේ යම් කිසි කාල පරිච්චේදයක් ඇතුලත පමණි

en: and
si: සහ

en: checked
si: පරීක්ෂා කරන ලදී

en: copy_of_
si: _මෙහි_ පිටපතක්

en: cp1252 West European
si: cp1252 බටහිර යුරෝපීය

en: directory
si: නාමාවලිය

en: equals
si: සමාන

en: hours
si: පැය

en: minitab method
si: Minitab ක්‍රමය

en: not checked
si: පරික්ෂා කර නැත

en: or
si: හෝ

en: queXML format (*.xml)
si: queXML ආකෘතිය (*.xml)

en: quota language settings
si: කොටසෙහි භාෂා සැකසුම සැකසුම්(settings) සකසන්න

en: quota members
si: කෝටා සාමාජිකයන්

en: responses
si: උත්තරය

en: seconds
si: තත්පර

en: selected
si: තොර ගන්න ලද

en: table
si: වගුව

en: to
si: වෙත

en: until
si: දක්වා

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
si: වැඩි විස්තර සඳහා http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php බලන්න

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
si:  PHP මගින් zip library සඳහා පහසුකම් ලබා නොදේ., ZIP අයාත කිරීම අක්‍රීයයි
