LimeSurvey 2.x - en to no translation catalogue (3190 entries)

en: %s cannot be left empty
no: %s kan ikke være tom

en: %s duplicate records removed
no: %s duplikate poster ble slettet

en: %s entries were not copied because they already existed
no: %s oppføringer ble ikke kopiert fordi de eksisterte fra før

en: %s field(s) were successfully added.
no: %s felt(er) ble lagt til.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
no: %s linjer hadde feil antall felter.

en: %s messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
no: %s meldinger ble skannet. Av disse ble totalt %s merket som retur av systemet.

en: %s messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
no: %s meldinger ble skannet. Ingen ble merket som retur av systemet.

en: %s min. %s sec.
no: %s min. %s sek.

en: %s new participants were created
no: %s nye deltagere ble opprettet

en: %s of %s columns selected
no: %s av %s kolonner valgt

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
no: %s gamle besvarelser og tilhørende tidsbruk ble importert.

en: %s old response(s) were successfully imported.
no: %s gamle besvarelser ble importert.

en: %s participant(s) are to be copied
no: %s deltager(e) skal kopieres

en: %s participants have been copied to the central participants table
no: %s deltagere er kopiert til den sentrale deltagertabellen

en: %s participants have been copied to the survey token table
no: %s deltagere har blitt kopiert til undersøkelsens nøkkeltabell

en: %s participants have been shared
no: %s deltagere har blitt delt

en: %s question contains errors that need to be corrected | %s questions contain errors that need to be corrected
no[0]: %s spørsmål inneholder feil som må rettes opp
no[1]: %s spørsmål inneholder feil som må rettes opp

en: %s records found in CSV file
no: %s oppføringer funnet i CSV-fil

en: %s records have empty mandatory fields
no: %s oppføringer har tomme obligatoriske felt

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
no: %s oppføringer har uferdige eller feil attributtverdier

en: %s records imported
no: %s poster ble importert

en: %s records in CSV
no: %s poster i CSV

en: %s records met minimum requirements
no: %s poster innfridde minimumskravene

en: %s records were duplicate but had attributes updated
no: %s oppføringer var duplikater, men fikk oppdaterte attributter

en: %s records where the number of fields does not match
no: %s poster hvor antall felter ikke stemte

en: %s records with invalid email address removed
no: %s poster med ugyldig e-postadresse ble slettet

en: %s response lines in your file.
no: %s svarlinjer i filen.

en: %s response was successfully deleted. | %s responses were successfully deleted.
no[0]: %s svar ble slettet.
no[1]: %s svar ble slettet.

en: %s responses already exist.
no: %s svar fantes allerede.

en: %s responses cannot be inserted or updated.
no: %s svar kunne ikke settes inn eller oppdaters.

en: %s responses were inserted.
no: %s svar ble satt inn.

en: %s responses were updated.
no: %s svar ble oppdatert.

en: %s token has been created. | %s tokens have been created.
no[0]: %s nøkkel ble opprettet.
no[1]: %s nøkler ble opprettet.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created.
no: %s er duplikate oppføringer og krevde ikke at det ble opprettet en ny deltager.

en: %s%% completed
no: %s%% fullført

en: 'Other:' comment mandatory
no: Obligatorisk felt 'Annet:'

en: (Autodetect)
no: (Oppdag automatisk)

en: (Iconv Library not installed)
no: (Iconv-biblioteket er ikke installert)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create new label sets.)
no: (Etikettsamlinger ble ikke importert siden du ikke har rettigheter til å lage nye etikettsamlinger.)

en: (No target question)
no: Ingen flere spørsmål

en: (None)
no: (Ingen)

en: (Reason: Admin email address empty)
no: (Årsak: admin e-postadresse er tom)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
no: (Velg flere ved å holde nede CTRL-tasten)

en: (Sub-)question width
no: Bredde på (under-)spørsmål

en: (none)
no: (ingen)

en: (stable)
no: (stabil)

en: (unstable)
no: (ustabil)

en: *This setting cannot be changed later!
no: *Denne innstillingen kan ikke endres senere!

en: ...or import a question
no: ... eller importer et spørsmål

en: 16 or up
no: 16 og over

en: 1st quartile (Q1)
no: 1. kvartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
no: CSS-stil for første varsel om tidsutløp

en: 1st time limit warning message
no: Første gangs advarseltekst

en: 1st time limit warning message display time
no: Førstegangs advarselstekst ved utløpsvarsel

en: 1st time limit warning message timer
no: Første advarseltekst om utløpsvarsel

en: 2nd quartile (Median)
no: 2. kvartil (median)

en: 2nd time limit warning CSS style
no: CSS-stil for andre gangs varsel om tidsutløp

en: 2nd time limit warning message
no: Andregangs advarseltekst ved tidsutløp

en: 2nd time limit warning message display time
no: Andregangs advarselstekst ved utløpsvarsel

en: 2nd time limit warning message timer
no: Andregangs advarseltekst ved tidsutløp

en: 3-Click ComfortUpdate
no: 3-klikks ComfortUpdate

en: 3rd quartile (Q3)
no: 3. kvartil (Q3)

en: 5 Point Choice
no: 5-poengs valg

en: 7bit Swedish
no: 7bit svensk

en: <No default value>
no: <Ingen forhåndsvalg>

en: <no data>
no: <ingen data>

en: A Note On Privacy
no: Informasjon om personvern

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
no: En sikkerhetskopi av denne tabellen er laget og systemadministrator vil ha tilgang.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
no: En sikkerhetskopi av denne tabellen vil utføres hvis du fortsetter. Systemadministrator vil ha tilgang til tabellen.

en: A database named "%s" already exists.
no: En database ved navn "%s" finnes allerede.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
no: En deaktivert undersøkelse er ikke tilgjengelig for deltagerne (de vil kun se en melding om at de ikke har rettigheter til å se undersøkelsen).

en: A full question index will be shown; participants will be able to jump between relevant questions.
no: En fullstendig spørsmålsoversikt vil vises. Deltageren kan hoppe mellom relevante spørsmål.

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
no: En gruppe i CSV/SQL-filen tilhører ikke den samme undersøkelsen. Importeringen ble avbrutt.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
no: En spørsmålsoversikt vil vises. Deltagere kan hoppe mellom viste spørsmål.

en: A template with that name already exists.
no: En mal med det navnet finnes allerede.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
no: Nøkkel for den lagrede undersøkelsen er også opprettet.

en: A token table has been created for this survey and the old tokens were imported.
no: Det har blitt opprettet en nøkkeltabell for denne undersøkelsen, og de gamle nøklene ble importert.

en: A token table has been created for this survey.
no: Det ble opprettet en nøkkeltabell til denne undersøkelsen.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
no: Brukernavn ble ikke oppgitt eller er ugyldig.

en: AND
no: OG

en: AND/OR Date is
no: OG/ELLER dato er

en: ARMSCII-8 Armenian
no: ARMSCII-8 armensk

en: Abbreviated question text
no: Forkortet spørsmålstekst

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
no: Muligheten til å endre spørsmål, grupper og parametere er fortsatt begrenset.

en: Absolute value
no: Absolutt verdi

en: Accelerator keys for list items
no: Akseleratornøkler for listeelementer

en: Access
no: Tilgang

en: Access denied
no: Ingen tilgang

en: Access denied!
no: Tilgang avslått!

en: Action
no: Handling

en: Action to perform when time limit is up
no: Hva som skal skje når tiden har løpt ut

en: Actions
no: Handlinger

en: Activate
no: Aktiver

en: Activate Survey
no: Aktiver undersøkelse

en: Activate this Survey
no: Aktiver denne undersøkelsen

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
no: Aktiver denne for å vise et kart over svarfeltet der deltageren kan velge et sted

en: Active
no: Aktiv

en: Active surveys
no: Aktive undersøkelser

en: Active token tables
no: Aktive nøkkeltabeller

en: Add
no: Legg til

en: Add New Quota
no: Legg til ny kvote

en: Add URL parameter
no: Legge til URL-parameter

en: Add a button to reset the slider. If you choose an start value, it reset at start value, else empty the answer.
no: Legg til en knapp for å nullstille skyvekontrollen. Ved nullstilling slettes allerede angitt verdi.

en: Add a language:
no: Legg til språk:

en: Add a new question
no: Legg til nytt spørsmål

en: Add a prefix to the answer field
no: Legg et prefiks til svarfeltet

en: Add a suffix to the answer field
no: Legg et suffiks til svarfeltet

en: Add all %s participants in your current list to a survey.
no: Legg til alle %s deltagere i din gjeldende listen til en undersøkelse.

en: Add all participants in your current list to a survey.
no: Legg til alle deltagere i din gjeldende liste til en undersøkelse.

en: Add and edit conditions
no: Legg til og endre betingelser

en: Add another record
no: Legg til ny oppføring

en: Add another search criteria
no: Legg til et nytt søkekriterie

en: Add another token entry
no: Legg til en til nøkkel

en: Add answer
no: Legg til svar

en: Add attribute
no: Legg til attributt

en: Add condition
no: Legg til betingelse

en: Add dummy tokens
no: Legg til nøkler for testing

en: Add fields
no: Legg til felter

en: Add file
no: Legg til fil

en: Add group
no: Legg til brukergruppe

en: Add language
no: Legg til språk

en: Add new group to survey
no: Legg til en ny gruppe i undersøkelsen

en: Add new question to group
no: Legg nytt spørsmål til gruppen

en: Add new token entry
no: Legg til nøkkel

en: Add new user group
no: Legg til ny brukergruppe

en: Add or delete groups
no: Legge til eller slette grupper

en: Add or delete questions
no: Legge til eller slette spørsmål

en: Add or delete subquestions or change their codes
no: Legge til eller slette underspørsmål eller endre deres koder

en: Add or delete token attributes
no: Legg til eller slett nøkkelattributter

en: Add participant
no: Legg til deltager

en: Add participant to survey
no: Legg til deltager i undersøkelsen

en: Add participants to a survey
no: Legg til deltagere til en undersøkelse

en: Add participants to central database
no: Legg til deltagere i sentral database

en: Add participants to survey
no: Legg til deltagere i undersøkelsen

en: Add question
no: Legg til spørsmål

en: Add question group
no: Legg til spørsmålsgruppe

en: Add scenario
no: Legg til scenario

en: Add search condition
no: Legg til søkebetingelse

en: Add survey
no: Legg til undersøkelse

en: Add the %s selected participants to a survey.
no: Legg til de %s valgte deltagerne til en undersøkelse.

en: Add the selected participants to a survey.
no: Legg de merkede deltagerne til en undersøkelse.

en: Add token entry
no: Legg til nøkkel

en: Add user
no: Legg til bruker

en: Add user group
no: Legg til brukergruppe

en: Add user:
no: Legg til bruker:

en: Add value
no: Legg til verdi

en: Additional Languages
no: Tilleggsspråk

en: Additional languages:
no: Tilleggsspråk:

en: Admin email:
no: Administrator e-postadresse:

en: Admin login name
no: Administrators brukernavn:

en: Admin login password
no: Administrator-passord

en: Administration
no: Administrasjon

en: Administration template:
no: Administrasjonsmal:

en: Administrator credentials
no: Administratorlegitimasjon

en: Administrator email
no: Administrators e-post:

en: Administrator name
no: Navn på administrator:

en: Administrator name:
no: Navn på administrator:

en: After
no: Etter

en: After answers, a cell give some information.
no: Etter svar gir en celle noe informasjon.

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
no: Etter å ha klikket på lagreknappen kan du enten lukke nettleservinduet eller fortsette å besvare undersøkelsen.

en: After you are done please click the bottom 'Save' button to save your changes.
no: Når du er ferdig, vennligst klikk 'Lagre' for å lagre endringene.

en: Albanian
no: albansk

en: All
no: Alle

en: All %s user templates updated.
no: Alle %s brukermaler ble oppdatert.

en: All answers are already selected in this quota.
no: Alle besvarelser er allerede valgt i denne kvoten.

en: All answers meet consistency standards.
no: Alle svar oppfyller konsistensstandardene.

en: All assessments meet consistency standards.
no: Alle gruppevurderingene oppfyller konsistensstandardene.

en: All conditions in this survey have been deleted.
no: Alle betingelser i denne undersøkelsen er slettet.

en: All conditions meet consistency standards.
no: Alle betingelser oppfyller konsistensstandardene.

en: All conditions scenarios were renumbered.
no: Alle betingelsessenarier ble renummerert.

en: All default values meet consistency standards.
no: Alle standardverdier oppfyller konsistensstandardene.

en: All groups meet consistency standards.
no: Alle grupper oppfyller konsistensstandardene.

en: All in one
no: Alt i ett

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
no: Alle brukerens undersøkelser ble overført til %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
no: Alle gamle undersøkelsestabeller oppfyller konsistensstandardene.

en: All old token tables meet consistency standards.
no: Alle gamle nøkkeltabeller oppfyller konsistensstandardene.

en: All participant information is lost.
no: Deltagerinformasjon er tapt.

en: All question attributes meet consistency standards.
no: Alle spørsmålsattributtene oppfyller konsistensstandardene.

en: All questions meet consistency standards.
no: Alle spørsmål oppfyller konsistensstandardene.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
no: Alle spørsmål, svar m.m. for valgt språk vil bli slettet. Er du sikker?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
no: Alle spørsmål, grupper og parametere kan redigeres igjen.

en: All quota language settings meet consistency standards.
no: Alle kvotespråkinnstillinger oppfyller konsistensstandardene.

en: All quota quota members meet consistency standards.
no: Alle kvotemedlemmer oppfyller konsistensstandardene.

en: All quotas meet consistency standards.
no: Alle kvoter oppfyller konsistensstandardene.

en: All responses
no: Alle besvarelser

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey.
no: Svarene er ikke lenger tilgjengelige i LimeSurvey.

en: All survey language settings meet consistency standards.
no: Alle språkinnstillinger for undersøkelsen oppfyller konsistensstandardene.

en: All surveys meet consistency standards.
no: Alle undersøkelsesinnstillinger oppfyller konsistensstandardene.

en: All the attributes are automatically mapped
no: Alle attributtene er koblet automatisk

en: All tokens
no: Alle nøkler

en: All your answers must be different.
no: Alle svarene dine må være forskjellige.

en: Allow multiple responses or update responses with one token?
no: Tillat flere svar eller oppdater svar med en nøkkel?

en: Allow only numerical input
no: Bare godta numerisk inndata

en: Allow only numerical input for 'Other' text
no: Godta kun numerisk inndata i feltet 'Annet'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
no: La deltager fjerne seg selv fra svartelisten:

en: Allow public registration?
no: Tillat offentlig registrering?

en: Allow reset the slider
no: Tillat å nullstille skyvekontrollen

en: Allow this user to edit these participants
no: Tillat denne brukeren å redigere disse deltagerne

en: Allowed
no: Tillat

en: Allowed file types
no: Tillatte filtyper

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
no: Gyldige filtyper i kommaseparert format, f.eks. pdf,doc,odt

en: Also this problem can occur when you are working/editing in LimeSurvey in several browser windows/tabs at the same time.
no: Dette problemet kan også oppstå når du bruker LimeSurvey i flere nettleservinduer samtidig.

en: Always
no: Alltid

en: Always hide this question
no: Skjul alltid dette spørsmålet

en: Amharic
no: Amharisk

en: An array of sub-question on each cell. The sub-question text are in the table header and concerns line header.
no: En matrise med underspørsmål i hver celle. Teksten i underspørsmålene vises i overskriftene over hver linje.

en: An array with sub-question on each column. The sub-question are on table header, the answers are in each line header.
no: En matrise med underspørsmål i hver kolonne. Underspørsmålene finnes i første rad i tabellen, svarene til venstre for hver linje.

en: An array with sub-question on each line, with 2 answers to provide on each line. The answers are contained in the table header.
no: En matrise med underspørsmål på hver linje, med to mulige svar på hver linje. Svarene finnes i første rad i tabellen.

en: An array with sub-question on each line, with 2 answers to provide on each line. You have to select the answer.
no: En matrise med underspørsmål på hver linje med to svar på hver linje. Du må velge svaret.

en: An array with sub-question on each line. The answers are contained in the table header.
no: En matrise med underspørsmål i hver rad. Svarene finnes i tabelloverskriften.

en: An array with sub-question on each line. The answers are increase, same, decrease and are contained in the table header.
no: En matrise med underspørsmål på hver linje. Svarene er økende, samme, minkende og er oppgitt i første linje i tabellen.

en: An array with sub-question on each line. The answers are value from 1 to 10 and are contained in the table header.
no: En matrise med underspørsmål på hver linje. Svarene er verdier fra 1 til 10 og vises i første linje i tabellen.

en: An array with sub-question on each line. The answers are value from 1 to 5 and are contained in the table header.
no: En matrise med underspørsmål på hver linje. Svarene er verdier fra 1 til 5 som vises i første linje i tabellen.

en: An array with sub-question on each line. The answers are yes, no, uncertain and are in the table header.
no: En matrise med underspørsmål i hver rad. Svarene er ja, nei, usikker og er i tabelloverskriften.

en: An array with sub-question on each line. You have to select your answer.
no: En matrise med underspørsmål på hver linje. Du må velge ditt svar.

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
no: En e-post er blitt sendt til den e-postadressen du oppga. Der finner du detaljer for tilgang til undersøkelsen. Bruk lenken i e-posten du mottar for å fortsette.

en: An email has been sent with details about your saved survey
no: En e-post er sendt deg med opplysninger om din lagrede undersøkelse

en: An email with a generated password was sent to the user.
no: En e-post med passord er nå sendt til brukeren.

en: An email with your login data was sent to you.
no: En e-post med dine innlogginsdata ble sendt til deg.

en: An error occurred saving a response to survey id
no: Det skjedde en feil ved lagring av besvarelse

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
no: Feil ved opplasting av fil. Mulig årsak er manglende rettigheter i katalogen %s.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
no: En utgått undersøkelse er ikke tilgjengelig for deltagerne (de vil kun se en melding om at undersøkelsen har utløpt).

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
no: En feil som ikke kan repareres oppsto under oppgraderingen. Detaljer om feilen:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
no: Det skjedde en uventet feil, og din besvarelse kunne ikke lagres.

en: Anonymized responses
no: Anonym

en: Anonymized responses?
no: Anonymiserte besvarelser?

en: Answer
no: Svar

en: Answer codes
no: Svarkoder

en: Answer from previous questions
no: Svar fra foregående spørsmål

en: Answer matched (regexp)
no: Svaret passet til (regexp)

en: Answer must be %s
no: Svar må være %s

en: Answer must be between %s and %s
no: Svar må være mellom %s og %s

en: Answer must be greater or equal to %s
no: Svar må være større enn eller lik %s

en: Answer must be less or equal to %s
no: Svar må være mindre enn eller lik %s

en: Answer option
no: Svaralternativ

en: Answer options
no: Svaralternativer

en: Answer options were successfully saved.
no: Svaralternativer ble lagret.

en: Answer prefix
no: Svar-prefiks

en: Answer scale %s
no: Svarskala %s

en: Answer suffix
no: Svar-suffiks

en: Answer was
no: Svaret var

en: Answer was NOT
no: Svaret var IKKE

en: Answer was greater than
no: Svaret var større enn

en: Answer was greater than or equal to
no: Svaret var større enn eller lik

en: Answer was less than
no: Svaret var mindre enn

en: Answer was less than or equal to
no: Svaret var mindre enn eller lik

en: Answer:
no: Svar:

en: Answers
no: Besvarelser

en: Answers and tokens have been re-opened.
no: Svar og nøkler har blitt åpnet opp på ny.

en: Answers cleared
no: Svarene er slettet

en: Answers from this response
no: Svar fra denne besvarelsen

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
no: Svar med kode null (0) eller blank kode er ikke lov, og vil ikke lagres

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
no: Svar|venstre-skyvekontroll-tekst|høyre-skyvekontroll-tekst skilletegn

en: Any
no: Alle

en: Apr
no: apr

en: April
no: april

en: Arabic
no: arabisk

en: Arc cosine
no: Arc cosinus

en: Arc sine
no: Arc sinus

en: Arc tangent of two variables
no: Arc tangent av to variabler

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
no: Er du sikker på du ønsker å slette besvarelser som ikke er fullførte og nullstille statusen på både svar og nøkler?

en: Are you sure you want to clear all your responses?
no: Er du sikker på at du vil nullstille alle svar?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
no: Er du sikker på du vil slette alle betingelsene satt i dette scenariet?

en: Are you sure you want to delete all conditions set to the questions you have selected?
no: Er du sikker på at du vil slette alle betingelsene som er knyttet til dette spørsmålet?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
no: Er du sikker på du vil slette valgte oppføringer?

en: Are you sure you want to delete these surveys?
no: Er du sikker på at du vil slette disse undersøkelsene?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
no: Er du sikker at du vil slette denne parameteren?

en: Are you sure you want to delete this condition?
no: Er du sikker på du vil slette denne betingelsen?

en: Are you sure you want to delete this entry?
no: Er du sikker på du vil slette denne oppføringen?

en: Are you sure you want to delete this file?
no: Er du sikker på du vil slette denne filen?

en: Are you sure you want to delete this template?
no: Er du sikker på du vil slette denne malen?

en: Are you sure you want to expire these surveys?
no: Er du sikker på at du vil utløpe disse undersøkelsene?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incremented numbers beginning from 1?
no: Er du sikker på at du vil renummerere alle scenarier med numre fra 1 og oppover?

en: Are you sure you want to un-share the selected participants?
no: Er det sikkert at du ikke lenger vil dele valgte deltagere?

en: Arithmetic mean
no: Aritmetisk gjennomsnitt

en: Armenian
no: Armensk

en: Array
no: Matrise

en: Array (10 Point Choice)
no: Matrise (10-punktsvalg)

en: Array (5 Point Choice)
no: Matrise (5-punktsvalg)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
no: Matrise (øk/uendret/reduser)

en: Array (Numbers)
no: Matrise (tall)

en: Array (Texts)
no: Matrise (tekst)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
no: Matrise (ja/nei/usikker)

en: Array by column
no: Matrise etter kolonne

en: Array dual scale
no: Matrise dobbel skala

en: Array filter
no: Matrisefilter

en: Array filter exclusion
no: Matrisefilter, ekskludering

en: Array filter style
no: Matrise-filterstil

en: Arrays
no: Matriser

en: As a last step you should clear your browser cache now.
no: Det siste du skal gjøre er å tømme hurtigbufferet i nettleseren.

en: Assessment details
no: Vurderingsdetaljer

en: Assessment group score
no: Poengsum for vurderingsgruppe

en: Assessment heading
no: Vurderingsoverskrift

en: Assessment mode for this survey is not activated. You can activate it in the %s survey settings %s (tab 'Notification & data management').
no: Vurderingsmodus for denne undersøkelsen er ikke aktivert. Du kan aktivere det i %s innstillingene %s (i fanen "Varsling og databehandling").

en: Assessment rules
no: Vurderingsregler

en: Assessment value
no: Vurderingsverdi

en: Assessment:
no: Vurderinger:

en: Assessments
no: Vurderinger

en: Assessments mode not activated
no: Vurderingsmodus er ikke aktivert

en: At beginning
no: I starten

en: At end
no: Til slutt

en: At least one installed
no: Minst én installert

en: Attention: Several question codes were updated. Please check these carefully as the update  may not be perfect with customized expressions.
no: Advarsel: Flere spørsmålskoder ble oppdatert. Sjekk om disse oppdateringene er greie i forhold til tilpassede utrykk.

en: Attribute %s (%s)
no: Attributt %s (%s)

en: Attribute %s was deleted.
no: Attributt %s ble slettet.

en: Attribute ID
no: Attributt-ID

en: Attribute display setting updated
no: Innstilling for attributtvisning oppdatert

en: Attribute field
no: Ekstrafelt

en: Attribute management
no: Attributthåndtering

en: Attribute name
no: Attributtnavn

en: Attribute name:
no: Attributtnavn:

en: Attribute settings
no: Attributt-innstillinger

en: Attribute type
no: Attributt-type

en: Attribute type:
no: Attributt-type:

en: Attribute value
no: Attributtverdi

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
no: Attributtverdier for eksisterende deltagere har blitt oppdatert fra deltagerarkivet

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
no: Attributtverdier for eksisterende deltagere har blitt oppdatert fra nøkkelarkivet

en: Attribute visible:
no: Attributt er synlig:

en: Attributes to be created
no: Attributer som skal lages

en: Attributes to export:
no: Attributter som skal eksporteres:

en: Attributes values from the participant's token
no: Verdien på ekstrafeltene fra deltagerens nøkkel

en: Aug
no: aug

en: August
no: august

en: Authentication method
no: Autentiseringsmetode

en: Auto Translate
no: Automatisk oversettelse

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
no: Velg automatisk eksklusivt alternativ hvis alle andre er valgt

en: Autoload URL
no: Last URL automatisk

en: Autoload URL:
no: URL for automatisk innlasting:

en: Automatic
no: Automatisk

en: Automatic (UTF-8)
no: Automatisk (UTF-8)

en: Automatically check for updates:
no: Automatisk sjekk etter oppdateringer:

en: Automatically load URL when survey complete?
no: Automatisk laste URL når undersøkelsen er fullført?

en: Available label sets:
no: Tilgjengelige etikettsamlinger:

en: Available languages:
no: Tilgjengelige språk:

en: Average
no: Snitt

en: Average file size
no: Gjennomsnittlig filstørrelse

en: Average interview time:
no: Gjennomsnittlig gjennomføringstid:

en: Average no. of files per respondent
no: Gjennomsnittlig antall filer pr. respondent

en: Average size per respondent
no: Gjennomsnittlig størrelse pr. respondent

en: Back
no: Tilbake

en: Back to Response Import
no: Tilbake til import av besvarelser

en: Back to attribute field management.
no: Tilbake til feltfeltbehandling.

en: Back to global settings
no: Tilbake til globale innstillinger

en: Back to main menu
no: Tilbake til hovedmeny

en: Backup Entire Database
no: Opprett sikkerhetskopi av hele databasen

en: Bar chart
no: Søylediagram

en: Base language
no: Standardspråk

en: Base language:
no: Standardspråk:

en: Basic admin notification
no: Enkel adminvarsling

en: Basic admin notification email body:
no: Melding i enkel adminvarsling:

en: Basic admin notification subject:
no: Emnefelt i enkel adminvarsling:

en: Basic email notification
no: Enkel e-postvarsling

en: Basic email notification is sent to:
no: Enkel e-postvarsling er sendt til:

en: Basic notification attachments:
no: Vedlegg til enkel varsling:

en: Basque
no: baskisk

en: Before
no: Før

en: Begins with
no: Begynner med

en: Belarusian
no: hviterussisk

en: Big5 Traditional Chinese
no: Big5 tradisjonell kinesisk

en: Binary pseudo charset
no: Binært pseudo-tegnsett

en: Binary safe case-insensitive string comparison
no: Sikker binærsammenligning av tekststrenger som ikke tar hensyn til små eller store bokstaver

en: Binary safe string comparison
no: Binærsikker sammenligning av tekststrenger

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
no: Svartelist alle gjeldende undersøkelser for deltager når globalt felt er satt:

en: Blacklist control
no: Svarteliste kontroll

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
no: Svartelist deltager for nye undersøkelser når globalt felt er satt:

en: Blacklist settings
no: Svartelisteinnstillinger

en: Blacklisted
no: Fjernet

en: Blacklisted participants
no: Svartelistede deltagere

en: Bosnian
no: bosnisk

en: Both rows and columns
no: Både rader og kolonner

en: Bounce Email:
no: Retur e-postadresse:

en: Bounce email:
no: E-postadresse for returer:

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
no: Returhåndtering er deaktivert – enten for hele installasjonen eller kun for denne undersøkelsen.

en: Bounce settings
no: Innstillinger for retur

en: Bounce settings have been saved.
no: Innstillinger for returpost er lagret.

en: Bounce settings to be used
no: Innstillinger for returadresse

en: Browse
no: Se gjennom

en: Browse Uploaded Resources
no: Se gjennom opplastede ressurser

en: Browse responses
no: Se gjennom besvarelser

en: Browse saved responses
no: Se gjennom lagrede svar

en: Browse uploaded resources
no: Let i opplastede ressurser

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
no: Byggnummeret ble oppdatert til %s.

en: Bulgarian
no: bulgarsk

en: But this one isn't.
no: Men det gjelder ikke denne.

en: By group
no: Etter gruppe

en: By question group
no: Etter spørsmålsgruppe

en: Bypass token with failing email addresses
no: Hopp over e-postadresser som ikke fungerer

en: CPDB CSV summary
no: CPDB CSV-sammendrag

en: CPDB mapping
no: CPDB-kobling

en: CSS & Javascript files:
no: CSS- og JavaScript-filer:

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
no: CSS-stil for meldingen som vises under nedtellingen for tidsutløp

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
no: CSS-stil for utløpsmeldingen

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
no: CSS-stil brukt når advarsel om tidsutløp vises

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
no: CSS-stil brukt på andre gangs advarseltekst ved tidsutløp

en: CSV field names
no: CSV feltnavn

en: CSV input format
no: CSV-inndataformat

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
no: Kalkulerer utvalgets standardavvik for listen av tall

en: Calculate the sum of values in an array
no: Regne ut summen av alle verdier i en matrise

en: Calculates the exponent of e
no: Regner ut eksponenten til e

en: Calculation
no: Kalkulering

en: Can edit?
no: Kan redigere?

en: Can't bind to the LDAP directory
no: Kan ikke binde til LDAP-katalogen

en: Can't connect to the LDAP directory
no: kan ikke koble til LDAP-katalogen

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
no: Kunne ikke oppdatere etiketter fordi du bruker duplikate koder

en: Cancel
no: Avbryt

en: Cancel editing
no: Avbryt redigering

en: Cannot be changed
no: Kan ikke endres

en: Cannot be changed (survey is active)
no: Kan ikke endres (undersøkelsen er aktiv)

en: Cannot import the VVExport file.
no: Kan ikke importere VV-eksportfil.

en: Catalan
no: katalansk

en: Catalan (Valencian)
no: Katalansk (Valencia)

en: Category separator
no: Kategoriskille

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
no: Advarsel: JavaScript er slått av i din nettleser. Det er ikke sikkert du kan svare på alle spørsmålene i denne undersøkelsen. Sjekk innstillingene i nettleseren.

en: Central participant database/panel
no: Sentral deltagerdatabase/panel

en: Central participants database summary
no: Sammendrag av sentral deltagerdatabase

en: Change log
no: Endringer

en: Change the display style of the month when using select boxes
no: Endre visningen av måned når man bruker valgbokser

en: Change the language
no: Endre språket:

en: Changes cannot be saved to a standard template.
no: Endringer kan ikke lagres til en standardmal.

en: Character set of file:
no: Tegnsett i denne filen:

en: Character set of the file:
no: Tegnsett i denne filen:

en: Chart type
no: Diagramtype

en: Check Data Integrity
no: Undersøk databasens integritet

en: Check again
no: Sjekk en gang til

en: Check all
no: Kryss for alle

en: Check any that apply
no: Velg alternativene som passer

en: Check data
no: Sjekk data

en: Check database again?
no: Undersøk databasen igjen?

en: Check now
no: Sjekk nå

en: Check or uncheck all items
no: Velg alle/ingen

en: Check or uncheck the answer for each subquestion.
no: Velg eller velg ikke svaret for hvert underspørsmål.

en: Check survey logic for current question
no: Sjekk undersøkelseslogikken for gjeldende spørsmål

en: Check survey logic for current question group
no: Sjekk undersøkelseslogikken for den gjeldende spørsmålsgruppen

en: Checkbox is checked
no: Avkryssingsboksen er valgt

en: Checkbox is unchecked
no: Avkryssingsboksen er ikke valgt

en: Checkbox layout
no: Visning av avkryssingsboks

en: Checked
no: Avkrysset

en: Checking basic requirements...
no: Sjekker basiskravene...

en: Checking existing LimeSurvey files...
no: Sjekker eksisterende filer i LimeSurvey

en: Chinese (Simplified)
no: kinesisk (enkel)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
no: kinesisk (tradisjonell, Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
no: kinesisk (tradisjonell, Taiwan)

en: Choice header
no: Valgtittel

en: Choice of rank %s
no: Valg av rangering %s

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import
no: Velg 'Kjør/Alle' fra menyen for å importere

en: Choose another language
no: Velg et annet språk

en: Choose columns
no: Velg kolonner

en: Choose one of the following answers
no: Velg ett av alternativene

en: Choose the CSV file to upload:
no: Velg CSV-filen du vil laste opp:

en: Choose the file to upload:
no: Velg CSV-filen du vil laste opp:

en: Choose token fields
no: Velg nøkkelfelter

en: Choose when user can add a comment
no: Velg når en bruker kan legge til en kommentar

en: Choose your language
no: Velg ønsket språk

en: Clear
no: Nullstill

en: Clear All Page
no: Tøm alle sider

en: Clear Responses
no: Slett svar

en: Click here to continue
no: Klikk her for å fortsette

en: Click here to log in.
no: Klikk her for å logge inn.

en: Click here to start the survey.
no: Klikk her for å starte undersøkelsen.

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
no: Klikk på Send besvarelse for å fullføre og sende besvarelsen.

en: Click on the following button if you want to
no: Klikk på denne knappen hvis du ønsker å

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
no: Når du klikker «Ja» vil det genereres nøkler for alle i listen som ikke allerede har fått en. Fortsett?

en: Close
no: Lukk

en: Close Window
no: Lukk vindu

en: Close editor
no: Lukk redigeringsmodus

en: Close this group
no: Lukk denne gruppen

en: Close this question
no: Lukk dette spørsmålet

en: Close this survey
no: Lukk denne undersøkelsen

en: Close this window
no: Lukk dette vinduet

en: Closed
no: Lukket

en: Code
no: Kode

en: Code filter
no: Kodefilter

en: Code:
no: Kode:

en: Column control
no: Kolonnekontroll

en: Columns
no: Kolonner

en: ComfortUpdate step %s
no: ComfortUpdate trinn %s

en: Comma
no: Komma

en: Comma (,)
no: Komma (,)

en: Comment
no: Kommentar

en: Comment only when
no: Kommenter bare når

en: Comment only when you choose an answer.
no: Kommenter bare når du velger et svar.

en: Comment only when you don't choose an answer.
no: Kommenter bare når du ikke velger et svar.

en: Comment your answers.
no: Kommenter dine svar.

en: Comments
no: Kommentarer

en: Compare a string to a regular expression pattern
no: Sammenlikn tekststreng med et regulært uttrykk

en: Comparison operator
no: Sammenligningsoperator

en: Compatible
no: Kompatibel

en: Compatible with type coercion
no: Kompetibel med typeoversettelse

en: Completed
no: Fullført

en: Completed Page
no: Avslutningsside

en: Completed responses only
no: Kun fullstendige besvarelser

en: Completed?
no: Ferdig

en: Completion state
no: Fullføringsstatus

en: Condition
no: Vilkår

en: Condition successfully copied
no: Vilkår ble kopiert

en: Condition successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
no: Vilkår ble kopiert (noen ble hoppet over siden det fantes duplikater)

en: Conditional processing
no: Betinget prosessering

en: Conditions
no: Betingelser

en: Conditions designer
no: Oppsett av betingelser

en: Configuration
no: Konfigurering

en: Configuration directory is not writable
no: Det er ikke mulig å skrive til konfigurasjonsmappen

en: Configure
no: Konfigurer

en: Confirm Password:
no: Bekreft passord:

en: Confirm your admin password
no: Bekreft passordet

en: Confirmation
no: Bekreftelse

en: Confirmation attachments:
no: Vedlegg til bekreftelse:

en: Confirmation email
no: E-postbekreftelse

en: Confirmation email body:
no: Meldingstekst i e-postbekreftelse:

en: Confirmation email subject
no: Emnefelt i e-postbekreftelse

en: Confirmation email subject:
no: Emnefelt i e-postbekreftelse:

en: Confirmation of your participation in our survey
no: Bekreftelse på deltakelse i undersøkelsen

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
no: Forbindelsen med databasen mislyktes. Vennligst sjekk adressen, brukernavnet og passordet til databasen og prøv igjen.

en: Constant
no: Konstant

en: Constant value
no: Konstant-verdi

en: Contains
no: Inneholder

en: Continue
no: Fortsett

en: Continue?
no: Fortsett?

en: Convert N to
no: Konverter N til

en: Convert Y to
no: Konverter Y til

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
no: Konverter en  8-bitersstreng til en skrivbar tekststreng i anførselstegn

en: Convert a date/time string to unix timestamp
no: Konverter en dato/tidsstreng til unix tidsstempling

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
no: Konverter en skrivbar tekststreng i anførselstegn til en 8-bitersstreng

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
no: Konverter alle HTML-enheter til sine tilsvarende tegn (bruker alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
no: Konverter alle tilgjengelige tegn til HTML-enheter (bruker alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert resource links and INSERTANS fields?
no: Konverter ressurslenker og INSERTANS-felt?

en: Convert resource links?
no: Konverter ressurslenker?

en: Convert resources links?
no: Konverter ressurslenker?

en: Convert spaces in question text to underscores
no: Konverter mellomrommene i spørsmålsteksten til understreker (_)

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
no: Konverter spesielle HTML-oppføringer tilbake til tegn (bruker alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
no: Konverter spesielle tegn til HTML-enheter (bruker alltid ENT_QUOTES og UTF-8)

en: Copy
no: Kopier

en: Copy Current Question
no: Kopier dette spørsmålet

en: Copy Template
no: Kopier mal

en: Copy advanced settings?
no: Kopier avanserte innstillinger?

en: Copy answer options?
no: Kopier svaralternativer?

en: Copy conditions
no: Kopier betingelser

en: Copy failed
no: Feil ved kopiering

en: Copy of survey is completed.
no: Kopiering av undersøkelse er utført.

en: Copy question
no: Kopier spørsmål

en: Copy subquestions?
no: Kopier underspørsmål?

en: Copy survey
no: Kopier undersøkelse

en: Copy template
no: Kopier mal

en: Copy the selected conditions to
no: Kopier de markerte betingelsene til

en: Core plugin can not be disabled.
no: Grunnleggende tillegg kan ikke deaktiveres.

en: Corrected time:
no: Korrigert tid:

en: Cosine
no: Cosinus

en: Could not connect to LDAP server.
no: Kunne ikke koble til LDAP-tjeneren.

en: Could not delete user group.
no: Kunne ikke slette brukergruppe.

en: Could not delete user group. No group selected.
no: Kunne ikke slette gruppe. Ingen gruppe er valgt.

en: Could not delete user. User was not supplied.
no: Kunne ikke slette bruker siden brukernavn ikke var oppgitt.

en: Could not insert answer
no: Kunne ikke sette inn svar

en: Could not insert question
no: Kunne ikke sette inn spørsmål

en: Could not insert subquestion
no: Kunne ikke sette inn underspøsmål

en: Could not modify user data.
no: Kunne ikke endre brukerdata.

en: Couldn't delete
no: Kunne ikke slette

en: Count
no: Antall

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
no: Tellestatistikk for hvert spørsmål baseres bare på totalt antall besvarelser der spørsmålet ble vist

en: Count the number of answered questions in the list
no: Telle antall besvarte spørsmål i listen

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
no: Tell antall besvarte spørsmål i listen som er like det første argumentet

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
no: Antall besvarte spørsmål i listen som stemmer med kriteriene (arg op verdi)

en: Create
no: Lag

en: Create a new question group inside your survey.
no: Opprett en ny spørsmålsgruppe i undersøkelsen.

en: Create a new survey clicking on the %s icon in the upper right.
no: Opprett en ny undersøkelse ved å klikke på %s-ikonet øverst til høyre.

en: Create dummy tokens
no: Opprett nøkler for testing

en: Create new label set
no: Opprett ny etikettesamling

en: Create new participant
no: Opprett ny deltager

en: Create new template
no: Opprett ny mal

en: Create new template called:
no: Opprett ny mal med navn:

en: Create one or more questions inside the new question group.
no: Opprett ett eller flere spørsmål i den nye spørsmålsgruppen.

en: Create or import new label set(s)
no: Opprett eller importer etikettsamling(er)

en: Create tokens
no: Opprett nøkler

en: Create, import, or copy a survey
no: Opprett, importer eller kopier en undersøkelse

en: Create, import, or copy survey
no: Opprett, importer eller kopier undersøkelse

en: Create/edit user groups
no: Opprett/rediger brukergrupper

en: Created by
no: Laget av

en: Creating DB & file backup
no: Sikkerhetskopierer databasen og filene

en: Creating database backup...
no: Oppretter sikkerhetskopi av databasen...

en: Creating file backup...
no: Sikkehetskopierer filer...

en: Croatian
no: kroatisk

en: Current
no: Nåværende

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
no: Foreløpig finnes det ingen ekstraspråk i denne undersøkelsen.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
no: Det er ikke satt noen betingelser for denne undersøkelsen.

en: Currently we detect and handle the following changes:
no: Foreløpig støttes og behandles følgende endringer:

en: Czech
no: tsjekkisk

en: Czech (informal)
no: Tsjekkisk (uformell)

en: DATA TO BE ENTERED
no: DATA SOM SKAL INNTASTES

en: DB backup created: %s
no: Sikkerhetskopi av databasen opprettet: %s

en: DEC West European
no: DEC vest-europeisk

en: DOS Central European (cp852)
no: DOS Sentral-Europa (cp852)

en: DOS Cyrillic (cp866)
no: DOS kyrillisk (cp866)

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak (cp895)
no: DOS kamenicky tjekkisk-slovakisk (cp895)

en: DOS West European (cp850)
no: DOS Vest-Europa (cp850)

en: Danish
no: dansk

en: Data consistency check
no: Kontroll av datakonsistens

en: Data entry
no: Dataregistrering

en: Data entry screen
no: Registreringsskjerm

en: Data redundancy check
no: Kontroll av dataredundans

en: Data selection
no: Datautvalg

en: Data selection:
no: Datautvalg:

en: Data view control
no: Datavisningskontroll

en: Database %s has been successfully populated.
no: Databasen %s ble fylt.

en: Database backup functionality is currently not available for your database type. Before proceeding please backup your database using a backup tool!
no: Sikkerhetskopi av databasen er for tiden ikke tilgjengelig for din databasetype. Før du fortsetter bør du ta en sikkerhetskopi ved bruk av et passende verktøy!

en: Database configuration
no: Konfigurere database

en: Database creation
no: Opprettelse av database

en: Database doesn't exist!
no: Databasen eksisterer ikke!

en: Database error!!
no: Databasefeil!!

en: Database has been created.
no: Databasen har blitt opprettet.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
no: Databasen er blitt oppgradert til versjon %s

en: Database location
no: Database sted

en: Database name
no: Databasenavn

en: Database password
no: Database-passord

en: Database settings
no: Database-innstillinger

en: Database type
no: Databasetype

en: Database update finished (%s)
no: Databaseoppdatering fullført (%s)

en: Database upgrade
no: Databaseoppgradering

en: Database user
no: Database bruker:

en: Database was populated but there were errors:
no: Databasen ble fylt men det oppstod noen feil:

en: Dataentry Screen for Survey
no: Manuell utfylling av undersøkelse

en: Date
no: Dato

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
no: Dato (ÅÅÅÅ-MM-DD) er lik

en: Date Saved
no: Data lagret

en: Date Stamp?
no: Datostempel?

en: Date added
no: Dato lagt til

en: Date created
no: Opprettet

en: Date entered is invalid!
no: Angitt dato er ikke gyldig!

en: Date format
no: Datoformat

en: Date format:
no: Datoformat:

en: Date in the format : %s
no: Dato i formatet: %s

en: Date is
no: Dato er

en: Date last action
no: Dato for siste hendelse

en: Date picker
no: Datovelger

en: Date stamp?
no: Datostempel?

en: Date started
no: Dato for oppstart

en: Date submitted
no: Dato for besvarelse

en: Date/Time
no: Dato/Tid

en: Date/Time format
no: Datoformat

en: Datestamp
no: Datostempel

en: Day
no: Dag

en: Deactivate
no: Deaktiver

en: Deactivate Survey
no: Deaktiver undersøkelse

en: Deactivate survey
no: Deaktiver undersøkelse

en: Deactivated result tables
no: Inaktive svartabeller

en: Deactivated token tables
no: Inaktive nøkkeltabeller

en: Deactivation
no: Deaktivering

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
no: Hei {FIRSTNAME}!
    
    For en stund siden ble du invitert til å delta/svare på en elektronisk undersøkelse.
    
    Vi ser at du foreløpig ikke har besvart denne. Vi vil minne deg om at du fortsatt har muligheten til å delta/svare - noe vi håper du vil.
    
    Undersøkelsen det gjelder er:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    For å delta/svare, vennligst klikk på denne lenken:
    {SURVEYURL}
    
    Med hilsen
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
no: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Du, eller noen som disponerer din e-postadresse, har registrert deg som deltager i en undersøkelse: {SURVEYNAME}.
    
    For å delta/svare på undersøkelsen, klikk på denne lenken:
    
    {SURVEYURL}
    
    Hvis du har spørsmål om denne undersøkelsen, eller du mener denne e-posten er sendt ved en feiltakelse, ta kontakt med {ADMINNAME} på {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
no: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Denne e-posten er automatisk utsendt som bekreftelse på at du har besvart undersøkelsen {SURVEYNAME} og at besvarelsen er lagret. Takk for at du deltok!
    
    Har du spørsmål i denne forbindelse kan du kontakte {ADMINNAME} på e-postadresse {ADMINEMAIL}.
    
    Med hilsen
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
no: Hei {FIRSTNAME}!
    
    Du er invitert til å delta i en undersøkelse.
    
    Undersøkelsen heter:
    «{SURVEYNAME}»
    
    «{SURVEYDESCRIPTION}»
    
    For å delta og svare på undersøkelsen, vennligst klikk på lenken nedenfor.
    
    Med hilsen
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Klikk her for å gjennomføre undersøkelsen:
    {SURVEYURL}

en: Dec
no: des

en: December
no: desember

en: Decimal mark:
no: Desimalskilletegn:

en: Decrease
no: Mindre

en: Default
no: Standard

en: Default Google Analytics
no: Standardinnstilling for Google Analytics

en: Default HTML editor mode:
no: Standard HTML-redigeringsmodus

en: Default administration page
no: Standard adminside

en: Default answer for scale %s:
no: Forhåndsvalg for skala %s:

en: Default answer value:
no: Forhåndsvalg:

en: Default answers
no: Forhåndsvalg

en: Default attribute name:
no: Standard attributtnavn:

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
no: Standard koordinater på kartet når det lastes første gang. Format: breddegrad [mellomrom] lengdegrad

en: Default language
no: Standardspråk:

en: Default position
no: Standard plassering

en: Default scenario
no: Standard-scenario

en: Default site admin email:
no: Standard admin-adresse:

en: Default site bounce email:
no: Standard returadresse:

en: Default site language:
no: Standardspråk:

en: Default template:
no: Standardmal:

en: Default value for option 'Other':
no: Forhåndsvalg for 'Annet':

en: Default value settings were successfully saved.
no: Standardverdier ble lagret.

en: Default value:
no: Standardverdi:

en: Default:
no: Standard:

en: Delete
no: Slett

en: Delete Tokens
no: Slett nøkler

en: Delete Tokens Table
no: Slett nøkkeltabell

en: Delete User
no: Slett bruker

en: Delete all conditions
no: Slett alle betingelser

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
no: Slett alle ufullstendige besvarelser som knytter seg til en nøkkel som allerede har en fullført besvarelse.

en: Delete attribute
no: Slett attributt

en: Delete checked items!
no: Slett elementer som er krysset av!

en: Delete current question
no: Slett dette spørsmålet

en: Delete current question group
no: Slett denne spørsmålsgruppen

en: Delete current user group
no: Slett denne brukergruppen

en: Delete entry
no: Slett oppføring

en: Delete exported tokens
no: Slett eksporterte nøkler

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
no: Slett globalt svartelistet deltager fra databasen:

en: Delete label set
no: Slett etikettsamling

en: Delete marked responses
no: Slett markerte besvarelser

en: Delete participant(s) from central panel and tokens tables
no: Fjern deltager(e) fra det sentrale panelet og adgangstabeller

en: Delete participant(s) from central panel, tokens tables and all associated responses
no: Slett deltager(e) fra det sentrale panelet, nøkkeltabeller og alle assosierte besvarelser

en: Delete participant(s) from central participants panel only
no: Slett deltager(e) kun fra det sentrale deltagerpanelet

en: Delete selected attribute(s) and associated data?
no: Slette valgte attributter og tilhørende data?

en: Delete selected participant(s) from this survey
no: Slett valgt(e) deltager(e) fra denne undersøkelsen

en: Delete selected participants
no: Slett valgte deltagere

en: Delete selected survey(s)
no: Slett valgt(e) undersøkelse(r)

en: Delete survey
no: Slett undersøkelse

en: Delete the selected entries
no: Slette valgte oppføringer

en: Delete this answer option
no: Slett dette spørsmålsvalget

en: Delete this attribute:
no: Slett dette attributtet:

en: Delete this condition
no: Slett denne betingelsen

en: Delete this entry
no: Slett denne besvarelsen

en: Delete this label
no: Slett denne etiketten

en: Delete this response
no: Slett denne besvarelsen

en: Delete this scenario
no: Slett dette scenariet

en: Delete this subquestion
no: Slett dette underspørsmålet

en: Delete this template
no: Slett denne malen

en: Delete this user
no: Slett denne brukeren

en: Delete this user from group
no: Slett denne brukeren fra gruppen

en: Delete token attribute %s
no: Slett nøkkelattributt %s

en: Delete token entry
no: Slett nøkkeloppføring

en: Delete tokens table
no: Slett nøkkeltabell

en: Delete user
no: Slett bruker

en: Delete value
no: Slett verdi

en: Deleting User
no: Sletter bruker

en: Deleting answers: %u answers deleted
no: Sletter svar: %u svar slettet

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
no: Sletter vurderinger: %u vurderingersoppføringer slettet

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
no: Sletter betingelser: %u  betingelser slettet

en: Deleting groups: %u groups deleted
no: Sletter grupper: %u grupper slettet

en: Deleting orphan survey table:
no: Sletter foreldreløs resultat-tabell:

en: Deleting orphan token table:
no: Sletter foreldreløs nøkkeltabell:

en: Deleting orphaned default values.
no: Sletter foreldreløse standardverdier.

en: Deleting orphaned quota members.
no: Sletter foreldreløse kvoter.

en: Deleting orphaned quotas.
no: Sletter foreldreløse kvoter.

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
no: Sletter spørsmålsattributter: %u atributter slettet

en: Deleting questions: %u questions deleted
no: Sletter spørsmål: %u spørsmål slettet

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
no: Sletter undersøkelses språkinnstillinger: %u undersøkelses språkinnstillinger slettet

en: Deleting survey table: %s
no: Sletter undersøkelsestabell: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
no: Sletter undersøkelser: %u undersøkelser slettet

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
no: Sletting av denne gruppen vil slette alle dens spørsmål og svar. Er du sikker?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
no: Sletting av dette spørsmålet vil også slette alle svaralternativ og eventuelle underspørsmål. Er du sikker?

en: Deleting token table: %s
no: Sletter nøkkeltabell: %s

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
no: I demo-modus: Opplasting av filer er deaktivert.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
no: Demonstrasjonsmodus: Opplasting av mal-filer er deaktivert.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
no: I demo-modus: Opplasting av maler er deaktivert.

en: Description
no: Beskrivelse

en: Description of the survey
no: Beskrivelse av undersøkelsen

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Description:
no: Beskrivelse:

en: Detailed Error
no: Detaljert feil

en: Detailed admin notification
no: Detaljert adminvarsling

en: Detailed admin notification email body:
no: Melding i detaljert adminnote:

en: Detailed admin notification subject:
no: Detaljert adminvarsling, emnefelt i e-post:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
no: Detaljert e-postvarsling med svardata er sendt til:

en: Detailed email notification with result codes
no: Detaljert e-postvarsling med svarkoder

en: Detailed list of surveys
no: Detaljert liste over undersøkelser

en: Detailed notification attachments:
no: Vedlegg til detaljert varsling:

en: Determine whether a variable is considered to be empty
no: Fastslå om en variabel anses å være tom

en: Did Not Save
no: Ble ikke lagret

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
no: Katalogen med navnet `%s` eksisterer allerede. Vennligst oppgi et annet navn

en: Disable chart
no: Deaktiver diagram

en: Disable map display
no: Deaktiver kartvisning

en: Disable only
no: Bare deaktiver

en: Disable the next button until time limit expires
no: Deaktiver 'neste'-knappen fram til tiden har løpt ut

en: Disable the prev button until the time limit expires
no: Deaktiver 'forrige'-knappen fram til tiden har løpt ut

en: Disabled
no: Deaktivert

en: Disabled - Delete current question
no: Deaktivert - Slett dette spørsmålet

en: Display
no: Vis

en: Display / Export
no: Vis / eksporter

en: Display Last 50 Responses
no: Vis siste 50 besvarelser

en: Display Responses
no: Vis besvarelser

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
no: Vis en advarsel om tidsutløp når det gjenstår angitt antall sekunder i nedtellingen (advarsel vises ikke hvis det ikke angis noe her)

en: Display a chart in the statistics?
no: Vis diagram i statistikken?

en: Display as bar chart
no: Vis som søylediagram

en: Display as pie chart
no: Vis som kakediagram

en: Display chart
no: Vis diagram

en: Display columns
no: Visningskolonner

en: Display dropdown boxes
no: Vis rullegardinbokser

en: Display map
no: Vis kartet

en: Display min and max value under the slider
no: Vis min- og maksverdier under skyvekontrollen

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
no: Vise tall med komma som desimalskilletegn, om nødvendig

en: Display participants
no: Vis deltagere

en: Display rows
no: Vis rader

en: Display slider min and max value
no: Vis min- og maksverdi for skyvekontrollen

en: Display survey tokens after adding?
no: Vis nøkler etter at de er lagt til?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
no: Vis melding om tidsutløp i oppgitt antall sekunder før handling ved tidsutløp utføres (standard er 1 sekund hvis ikke annet er oppgitt)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
no: Vis andre gangs advarsel ved tidsutløp når angitt antall sekunder gjenstår (advarsel vises ikke hvis det ikke angis noe)

en: Display tokens
no: Vis nøkler

en: Display:
no: Vis:

en: Do not use Google Analytics
no: Ikke bruk Google Analytics

en: Do survey
no: Besvar undersøkelse

en: Do you really want to delete all marked responses?
no: Er du sikker på du vil slette alle markerte besvarelser?

en: Do you really want to delete this label set?
no: Er du sikker på du vil slette denne etikettsamlingen?

en: Do you really want to delete this response?
no: Er du sikker på du vil slette denne besvarelsen?

en: Do you want to create a token table for this survey?
no: Vil du opprette en nøkkeltabell for denne undersøkelsen?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
no: Vil du fylle ut denne databasen nå ved å lage nødvendige tabeller?

en: Does not contain
no: Inneholder ikke

en: Don't allow blacklisted participants to be added to new survey:
no: Ikke la svartelistede deltagere legges til nye undersøkelser:

en: Don't force on or off
no: Ikke tving på eller av

en: Don't import if label set already exists:
no: Ikke importer hvis etikettsamlingen allerede finnes:

en: Don't show blacklisted participants:
no: Ikke vis svartelistede deltagere:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
no: Ferdig. Test undersøkelsen ved å trykke på %s-ikonet.

en: Dot (.)
no: Punktum (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
no: Dobbeltklikk eller dra-og-slipp elementer i den venstre listen for å flytte til høyre. Ditt høyest rangerte element skal være øverst i høyre liste og det lavest rangerte nederst.

en: Download
no: Last ned

en: Download all files in this response as a zip file
no: Last ned alle filer i dette svaret som en zip-fil

en: Download files for this entry
no: Last ned filer til denne besvarelsen

en: Download marked files
no: Last ned markerte filer

en: Download the data and the syntax file
no: Last ned dataene og syntaks-filen.

en: Download the data and the syntax file.
no: Last ned dataene og syntaks-filen.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
no: Dra og slipp tegnestiften til valg sted. Du kan også høyreklikke på kartet for å flytte tegnestiften.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
no: Dra dette attributtet til en annen kolonne for å koble det til den sentrale deltagerdatabasen

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
no: Slipp et CSV-felt i en eksisterende deltagerattributt nedenfor for å importere data til det.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
no: Slipp et CSV-felt i dette området for å lage et nytt deltagerattributt og importere data til det.

en: Drop-down list
no: Rullegardinliste

en: Dropdown prefix/suffix
no: Rullegardinliste prefiks / suffiks

en: Dropdown separator
no: Skille for rullegardinlister

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
no: Duplikate koder funnet. Disse oppføringene vil ikke oppdateres

en: Duplicate label set name
no: Duplikat navn på etikettsamling

en: Duplicate records removed
no: Duplikate poster er slettet

en: Duplicates are determined by:
no: Duplikater bestemmes av:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses.
no: Duplikater vil bli oppdaget ved en kombinasjon av fornavn, etternavn og e-postadresse.

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file.
no: Duplikater vil bli oppdaget ved bruk av feltet deltager_id i denne CSV-filen.

en: Dutch
no: nederlandsk

en: Dutch (informal)
no: Nederlandsk (uformell)

en: ERROR MESSAGE
no: FEILMELDING

en: EUC-JP Japanese
no: EUC-JP japansk

en: EUC-KR Korean
no: EUR-KR koreansk

en: Each answer must be %s
no: Hvert svar må være %s

en: Each answer must be at least %s
no: Hvert svar må minst være %s

en: Each answer must be at most %s
no: Hvert svar må minst være %s

en: Each answer must be between %s and %s
no: Hvert svar må være mellom %s og %s

en: Each answers are a number.
no: Hvert svar er et tall.

en: Each answers are number.
no: Hvert svar er tall.

en: Earlier than:
no: Tidligere enn:

en: Edit
no: Rediger

en: Edit Current Question
no: Rediger dette spørsmålet

en: Edit Group
no: Rediger gruppe

en: Edit URL parameter
no: Redigere URL-parameter

en: Edit answer options
no: Rediger svaralternativ

en: Edit answer options for this question
no: Rediger svaralternativer til dette spørsmålet

en: Edit attribute
no: Rediger attributt

en: Edit attribute value
no: Rediger attributtverdi

en: Edit condition
no: Rediger betingelse

en: Edit current question group
no: Rediger denne spørsmålsgruppen

en: Edit current user group
no: Rediger denne brukergruppen

en: Edit default answer values
no: Rediger forhåndsvalg

en: Edit default answers for this question
no: Rediger forhåndsvalg til dette spørsmålet

en: Edit email templates
no: Rediger e-postmaler

en: Edit entry
no: Rediger oppføring

en: Edit label set
no: Rediger etikettsamling

en: Edit label sets
no: Rediger etikettsamlinger

en: Edit permissions
no: rediger rettigheter

en: Edit question
no: Rediger spørsmål

en: Edit quota
no: Rediger kvote

en: Edit response URL
no: Rediger besvarelse URL

en: Edit scenario
no: Rediger scenario

en: Edit subquestions
no: Rediger underspørsmål

en: Edit subquestions for this question
no: Rediger underspørsmål til dette spørsmålet

en: Edit survey permissions
no: Rediger rettigheter

en: Edit survey permissions for group %s
no: Rediger rettighet for gruppe %s

en: Edit survey permissions for user %s
no: Rediger rettighet for bruker %s

en: Edit survey settings
no: Endre innstillingene i undersøkelsen

en: Edit survey text elements
no: Rediger tekstelementer i undersøkelse

en: Edit template permissions
no: Angi mal-rettigheter

en: Edit text elements
no: Rediger tekstelementer

en: Edit the 4th line and complete the filename with a full path to the downloaded data file
no: Rediger fjerde linje og fullfør filnavnet med den komplette katalogstien til datafilen du lastet ned

en: Edit this condition
no: Rediger denne betingelsen

en: Edit this entry
no: Rediger denne besvarelsen

en: Edit this response
no: Rediger denne besvarelsen

en: Edit this token
no: Rediger denne nøkkelen

en: Edit this user
no: Rediger denne brukeren

en: Edit token entry
no: Rediger nøkkeloppføring

en: Edit user permissions for user %s
no: Rediger brukerrettigheter for bruker %s

en: Edit value
no: Rediger verdi

en: Edit your personal preferences
no: Rediger dine personlige innstillinger

en: Editing
no: Redigerer

en: Editing %s
no: Redigerer %s

en: Editing response (ID %s)
no: Redigerer besvarelse (ID %s)

en: Editing template '%s' - File '%s'
no: Redigerer malen '%s' - fil '%s'

en: Editing user
no: Redigerer bruker

en: Editing user group (Owner: %s)
no: Redigerer brukergruppe (eier: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
no: Enten har du vært inaktiv for lenge, informasjonskapsler i nettleseren er slått av, eller det har vært problemer med oppkoblingen din.

en: Email
no: E-postadresse

en: Email Status
no: Status for e-post

en: Email address
no: E-postadresse

en: Email address is not valid.
no: E-postadresse er ikke gyldig.

en: Email address of the survey administrator
no: E-postadresse til administrator

en: Email batch size:
no: Antall samtidige e-postutsendinger:

en: Email from the token
no: E-postadresse fra nøkkel

en: Email method:
no: E-postmetode:

en: Email settings
no: E-postinnstillinger

en: Email status
no: Status

en: Email templates
no: E-postmaler

en: Email templates successfully saved.
no: E-postmaler ble lagret.

en: Email to %s failed. Error Message:
no: Feil ved sending av e-post til %s. Feilmeldingen var:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
no: E-post til {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) ble utsatt. Nøkkelen er ikke gyldig ennå.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
no: Feil ved sending av e-post til {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}). Feilmeldingen var:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
no: Sender ikke e-post til {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}). Nøkkelen er ikke lenger gyldig.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
no: Feil ved utsendelse av e-post til {NAME} ({EMAIL})

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
no: Ingen e-post ble sendt fordi demo-modus er aktivert.

en: Email:
no: E-post:

en: Email: %s
no: E-post: %s

en: Enable assessment mode?
no: Aktiver vurderingsmodus?

en: Enable chart
no: Aktiver diagram

en: Enable map display
no: Aktiver kartvisning

en: Enable token-based response persistence?
no: Slå på lagring av nøkkelbaserte svar?

en: Encryption type:
no: Krypteringstype:

en: End URL
no: URL etter gjennomføring

en: End URL:
no: URL etter fullføring:

en: End message:
no: Sluttmelding:

en: English
no: Engelsk

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
no: Sørg for at det er minst et visst antall mulige svar (0=ingen grense)

en: Enter a boolean equation to validate each sub-question.
no: Skriv inn en dikotom ligning for å validere hvert underspørsmål.

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
no: Skriv inn en dikotom ligning for å validere hele spørsmålet.

en: Enter a header text for the first scale
no: Angi overskrift for første skala

en: Enter a header text for the second scale
no: Angi overskrift til andre skala

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
no: Oppgi et navn og passord for denne undersøkelsen og klikk på Lagre under.

en: Enter one answer per line. You can provide a code by separating code and answer text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
no: Skriv inn ett svar per linje. Du kan angi en kode ved å skille spørsmål og svartekst med et semikolon eller tab. For flerspråklige undersøkelser legger du til oversettelsene på samme linje adskilt med semikolon eller tab.

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
no: Skriv inn en etikett per linje. Du kan angi en kode ved å separere kode og etikett med semikolon eller tab. For flerspråklige undersøkelser legger du til oversettelsen(e) på samme linje separert med semikolon eller tab.

en: Enter one subquestion per line. You can provide a code by separating code and subquestion text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
no: Skriv inn et underspørsmål per linje. Du kan også angi spørsmålskode ved å skille kode og spørsmålstekst med et semikolon eller en tab.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
no: Skriv inn spørsmål-ID for å få underspørsmål fra et tidligere spørsmål

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
no: Skriv inn kode(ne) til flersvarspørsmålene (separert med semikolon) for å ekskludere de passende svaralternativene til dette spørsmålet.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
no: Skriv inn kode(ne) til flersvarspørsmålene (separert med semikolon) for å kun vise de passende svaralternativene til dette spørsmålet.

en: Enter your answers:
no: Legg til svar:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
no: Skriv inn personopplysningene under, og en e-post med mer informasjon sendes deg umiddelbart.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
no: F.eks. imap.gmail.com:995

en: Enter your hostname and port, e.g.: my.smtp.com:25
no: F.eks. min.smtp.no:25

en: Enter your labels:
no: Legg til etiketter:

en: Enter your subquestions:
no: Angi underspørsmål:

en: Equals
no: Er lik

en: Equals sum value
no: Summen må være lik

en: Equals:
no: Er lik:

en: Equation
no: Ligning

en: Error
no: Feil

en: Error Files List
no: Liste over filer med feil

en: Error files list
no: Liste over filer med feil

en: Error in SQL update
no: Feil i SQL-oppdatering

en: Error on %s for subquestion %s: %s
no: Feil i %s for underspørsmål %s: %s

en: Error on file backup: %s
no: Feil i sikkerhetskopi: %s

en: Error saving results
no: Feil ved lagring av besvarelser

en: Error when checking for new version: %s
no: Feil ved sjekk etter ny versjoon: %s

en: Error while updating usertemplates.
no: En feil oppstod under oppdatering av brukermalene.

en: Error:
no: Feil:

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
no: Feil: 'annet' er et reservert nøkkelord.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
no: Feil: E-post feilet. Dette kan indikere et problem med oppsettet av PHP Mail på din tjenermaskin. Dine undersøkelsesdetaljer er lagret, men du vil ikke få en e-post med disse. Du bør notere "navn" og "passord" som du nettopp brukte.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
no: Feil: Svartabell finnes ikke. Undersøkelse kan ikke deaktiveres.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
no: Feil: Det finnes ingen svaralternativ til dette spørsmålet og/eller på dette språket.

en: Error: There are no answers defined for this question.
no: Feil: Det er ingen svar definert til dette spørsmålet.

en: Error: This question has no answers.
no: Feil : Dette spørsmålet har ikke noe svar.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
no: FEIL: Du prøver å bruker duplikate svarkoder.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
no: Feil: Du prøver å bruke duplikate etikettkoder.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
no: Feil: Du prøver å bruke duplikate underspørsmålskoder.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
no: Feil: Du må angi en gruppetittel for hvert språk.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
no: Feil: Du må angi et navn på denne etikettsamlingen.

en: Error: You have to enter a title for this survey.
no: Feil: Du må angi en tittel på undersøkelsen.

en: Error: Your uploaded file is missing one or more of the mandatory columns (%s)
no: Feil: Den opplastede filen mangler en eller flere påkrevde kolonner (%s)

en: Estonian
no: estisk

en: Every 2 weeks
no: Hver annen uke

en: Every day
no: Hver dag

en: Every month
no: Hver måned

en: Every week
no: Hver uke

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
no: Alt ser bra ut. Gå videre til neste trinn.

en: Example data
no: Eksempel på data

en: Exclude answers?
no: Utelate besvarelser?

en: Exclude quotas?
no: Utelate kvoter?

en: Exclude record IDs?
no: Utelate oppførings-ID?

en: Exclude survey permissions?
no: Utelate undersøkelsrettigheter?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) separated with a semikolon.
no: Ekskluder alle andre valg hvis et spesielt svar er valgt. Angi svarkoden(e) separert med et semikolon.

en: Exclusive option
no: Eksklusivt alternativ

en: Execute this survey
no: Kjør denne undersøkelsen

en: Existing LID: %s
no: Eksisterendse  LID: %s

en: Existing attribute
no: Eksisterende attributt

en: Existing participant attributes
no: Eksisterende deltagerattributter

en: Existing token attributes
no: Eksisterende nøkkelattributter

en: Exit and clear survey
no: Avslutt og tøm undersøkelsen

en: Expected expressions separated by commas
no: Forventet uttrykk separert med kommaer

en: Expected left parentheses after function name
no: Forventet venstre parantes etter funksjonsnavn

en: Expected right parentheses
no: Forventet høyre parantes

en: Expiration
no: Utløp

en: Expire survey
no: Utløp undersøkelse

en: Expired
no: Utløpt

en: Expiry date/time:
no: Utløpsdato/-tid:

en: Exponential expression
no: Eksponentiell uttrykk

en: Export
no: Eksporter

en: Export %s participant to CSV | Export %s participants to CSV
no[0]: Eksporter %s deltager til CSV
no[1]: Eksporter %s deltagere til CSV

en: Export (filtered) participants to CSV
no: Eksporter (filtrerte) deltagere til CSV

en: Export CSV
no: Eksporter CSV

en: Export Resources As ZIP Archive
no: Eksporter ressurser som et ZIP-arkiv

en: Export Template
no: Eksporter mal

en: Export VV file
no: Eksporter VV-fil

en: Export a VV survey file
no: Eksporter en VV-undersøkelefil

en: Export data
no: Eksporter data

en: Export multiple label sets
no: Eksporter flere etikettsamlinger

en: Export resources as ZIP archive
no: Eksporter ressurser som ZIP-arkiv

en: Export result data to SPSS
no: Eksporter resultater til SPSS

en: Export results
no: Eksporter resultater

en: Export results to a R data file
no: Eksporter besvarelser til en R-datafil

en: Export results to a SPSS/PASW command file
no: Eksporter besvarelser til en SPSS/PASW-kommandofil

en: Export results to application
no: Eksporter besvarelser til applikasjon

en: Export selected label sets
no: Eksporter valgte etikettsamlinger

en: Export survey
no: Eksporter undersøkelse

en: Export survey results
no: Eksporter resultater fra undersøkelse

en: Export syntax
no: Eksporter syntaks

en: Export template
no: Eksporter mal

en: Export this Response
no: Eksporter denne besvarelsen

en: Export this label set
no: Eksporter etikettsamlingen

en: Export this question
no: Eksporter dette spørsmålet

en: Export this question group
no: Eksporter denne spørsmålsgruppen

en: Export to CSV file
no: Eksporter til CSV-fil

en: Export tokens
no: Eksporter nøkler

en: Export tokens to CSV file
no: Eksporter nøkler til en CSV-fil

en: Export...
no: Eksport...

en: Expression Manager
no: Uttrykksbehandler

en: Expression manager
no: Uttrykksbehandler

en: Extra comma found in function
no: Ekstra komma funnet i funksjon

en: Extra right parentheses detected
no: Ekstra høyre parantes funnet

en: Extra token found after expressions
no: Ekstra nøkkel funnet etter uttrykk

en: Extra tokens found
no: Ekstra nøkler funnet

en: Failed
no: Feil

en: Failed to activate the plugin.
no: Kunne ikke aktivere tillegget.

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
no: Kunne ikke legge til gruppe! Gruppenavn ble ikke angitt.

en: Failed to add group! Group already exists.
no: Kunne ikke legge til gruppe! Gruppen eksisterer allerede.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
no: Kunne ikke opprette gruppe! Navn på gruppe er mer enn 20 tegn.

en: Failed to add user
no: Klarte ikke å legge til bruker

en: Failed to add user group.
no: Kunne ikke legge til brukergruppe.

en: Failed to add user.
no: Klarte ikke å legge til bruker.

en: Failed to create token entries
no: Klarte ikke å opprette nøkkeloppføringer

en: Failed to deactivate the plugin.
no: Kunne ikke deaktivere tillegget.

en: Failed to delete answer
no: Feil: Kunne ikke slette svar

en: Failed to edit user group!
no: Kunne ikke redigere brukergruppe!

en: Failed to insert default value
no: Kunne ikke sette inn standardverdi

en: Failed to insert group
no: Kunne ikke sette inn gruppe

en: Failed to insert question attribute
no: Kunne ikke sette inn spørsmålsattributt

en: Failed to insert survey language
no: Kunne ikke sette inn språk for undersøkelse

en: Failed to open the uploaded file!
no: Feil ved åpning av opplastet fil!

en: Failed to remove user.
no: Kunne ikke slette bruker.

en: Failed to update answers
no: Feil: Kunne ikke oppdatere svar

en: Failed to update survey permissions!
no: Feil: Kunne ikke oppdatere rettighetene!

en: Failed.
no: Mislyktes.

en: Faulty line in import - fields and data don't match
no: Feilaktig linje i den importerte filen - dataene stemmer ikke med feltene

en: Fax to:
no: Send faks til:

en: Feb
no: feb

en: February
no: februar

en: Female
no: Kvinne

en: Field caption
no: Felttekst

en: Field description
no: Feltbeskrivelse

en: Field summary for %s
no: Felt-sammendrag for %s

en: File
no: Fil

en: File %s
no: Fil %s

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/template folder
no: Filen %s kunne ikke slettes. Vennligst sjekk rettighetene til mappen /upload/template

en: File %s deleted
no: Filen %s ble slettet

en: File %s uploaded
no: Fil %s lastet opp

en: File backup created: %s
no: Sikkerhetskopi utført: %s

en: File count
no: Antall filer

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
no: Filen inneholder ikke korrekte LimeSurvey-data.

en: File extension
no: Filtype

en: File metadata
no: Fil-metadata

en: File name
no: Filnavn

en: File seems empty or has only one line
no: Filen ser ut til å være tom eller den inneholder bare en linje

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for OpenOffice and Excel). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
no: Filen må være en standard CSV-fil (kommaseparert liste) med valgfrie doble anførselstegn rundt verdier (standard for OpenOffice og Excel). Første linje må inneholde feltnavn. Feltene kan komme i hvilken som helst rekkefølge.

en: File size
no: Filstørrelse

en: File upload
no: Filopplasting

en: File upload succeeded.
no: Vellykket opplasting av fil.

en: File:
no: Fil:

en: Files
no: Filer

en: Filter HTML for XSS:
no: Filtrer HTML for XSS:

en: Filter blank email addresses:
no: Filtrer tomme e-postadresser:

en: Filter by
no: Filtrer etter

en: Filter by email address
no: Filtrer etter e-postadresse

en: Filter by language
no: Filtrer etter språk

en: Filter duplicate records:
no: Filtrer duplikate poster:

en: Filter surveys
no: Filtrer undersøkelser

en: Filter the available answers by this value
no: Filtrer tilgjengelige svar med denne verdien

en: Filtered from statistics script
no: Filtrert fra statistikkskript

en: Finalize response submission
no: Klargjør innsendelse av besvarelse

en: Find
no: Finn

en: Find first occurrence of a string
no: Første forekomsten av en tekststreng

en: Find highest value
no: Finn den høyeste verdi

en: Find lowest value
no: Finn den laveste verdi

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
no: Finn posisjonen til den første forekomsten av en tekststreng som ikke tar hensyn til små eller store bokstaver

en: Find position of first occurrence of a string
no: Finn posisjonen til første forekomst av en tekststreng

en: Find whether the type of a variable is integer
no: Finn ut om en variabeltype er heltall

en: Find whether the type of a variable is string
no: Finn ut om en variabel er en tekststreng

en: Finds whether a value is not a number
no: Finner ut om verdien er ikke et nummer

en: Finds whether a variable is NULL
no: Finner ut om en variabel er NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
no: Finner ut om variabelen er et tall eller en numerisk tekststreng

en: Finds whether the type of a variable is float
no: Finner ut om en variabeltype er desimaltall

en: Finnish
no: finsk

en: First choice
no: Første valg

en: First line contains the code of questions:
no: Første rad inneholder spørsmålskoder:

en: First name
no: Fornavn

en: First name from token
no: Fornavn fra nøkkel

en: Folder
no: Katalog

en: Follow the following link to update it
no: Klikk på lenken under for å oppdatere

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
no: Følgende undersøkelse(r) er ikke aktive ennå, men du kan registrere deg for dem.

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
no: For enkelt å kunne åpne i MS Excel, endre filtypen til 'tab' eller 'txt'

en: For further information please contact %s
no: Kontakt %s for mer informasjon

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
no: For rullegardinbokser, vis opp til så mange linjer

en: For stable and unstable versions
no: For stabile og ustabile versjoner

en: For stable versions
no: For stabile versjoner

en: Forbidden Extension
no: Forbudt tillegg

en: Force HTTPS:
no: Tving HTTPS

en: Force each choice to have the same height
no: Tving hvert svar til å ha samme høyde

en: Force import:
no: Tving import:

en: Force the choice list and the rank list to have the same height
no: Tving valglisten og rangeringslisten til å ha samme høyde

en: Forgot your password?
no: Har du glemt passordet?

en: Format a GMT date/time
no: Formatere GMT-dato/-tid

en: Format a local date/time
no: Formatere lokaldato/-tid

en: Format a local time/date as integer
no: Formater lokal tid/dato som heltall (integer)

en: Format a number with grouped thousands
no: Formater et nummer med grupperte tusener

en: Found
no: Funnet

en: Found & writable
no: Funnet & skrivbar

en: French
no: fransk

en: From
no: Fra

en: From token table
no: Fra nøkkeltabell

en: Full
no: Komplett

en: Full answers
no: Komplette svar

en: Full name
no: Fullt navn

en: Full names
no: Fullt navn

en: Full question text
no: Komplett spørsmålstekst

en: Full responses
no: Fullstendige svar

en: Full search
no: Fullstendig søk

en: Full selector
no: Komplett velger

en: Full selector (default)
no: Komplett velger (standard)

en: Full template editor
no: Komplett maleredigerer

en: Full template editor (default)
no: Komplett malredigerer (standard)

en: Function does not support %s arguments
no: Funksjonen støtter ikke %s argumenter

en: Function must have at least %s argument | Function must have at least %s arguments
no[0]: Funksjonen må ha minst %s argument
no[1]: Funksjonen må ha minst %s argumenter

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
no: Funksjonen støtter %s argumenter (-1 = ubegrenset)

en: GB2312 Simplified Chinese
no: GB2312 enkel kinesisk

en: GBK Simplified Chinese
no: GBK enkel kinesisk

en: GEOSTD8 Georgian
no: GEOSTD8 georgisk

en: Galician
no: galisisk

en: Gender
no: Kjønn

en: General
no: Generelt

en: General filters
no: Generelle filtre

en: General settings
no: Generelle innstillinger

en: Generate a random integer
no: Generer tilfeldig heltall

en: Generate tokens
no: Generer nøkler

en: Generating summaries ...
no: Genererer sammendrag...

en: German
no: Tysk (uformell)

en: German (informal)
no: Tysk (uformell)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
no: Få UNIX-tidsstempelet for en dato (hver av de 6 argumentene er valgfrie)

en: Get order from previous question
no: Rekkefølgen fra tidligere spørsmål

en: Get statistics from these responses
no: Vis statistikk fra besvarelser

en: Get string length
no: Få lengde på strenge

en: Get the default location using the user's IP address?
no: Finn stedet ved hjelp av brukerens IP-adressen?

en: Get the integer value of a variable
no: Få heltall-verdien av et variabel

en: Get time statistics from these responses
no: Vis tidsstatistikk fra besvarelser

en: Get value of pi
no: Få verdien av pi

en: Getting questions and answers ...
no: Henter spørsmål og svar...

en: Give focus to the HTML editor popup window
no: Gi fokus til popup-vinduet for HTML-redigering

en: Global participant settings
no: Globale deltagerinnstillinger

en: Global settings
no: Globale innstillinger

en: Global settings were saved.
no: Globale innstillinger ble lagret.

en: Go back
no: Gå tilbake

en: Go to question
no: Gå til spørsmål

en: Go to question group
no: Gå til spørsmålsgruppe

en: Go to survey
no: Gå til undersøkelse

en: Go to this group
no: Gå til denne gruppen

en: Go to this question
no: Gå til dette spørsmålet

en: Google Analytics API key for this survey?
no: Google Analytics API-nøkkel for denne undersøkelsen?

en: Google Analytics API key:
no: Google Analytics API-nøkkel:

en: Google Analytics style for this survey?
no: Google Analytics-stil for denne undersøkelsen?

en: Google Maps API key:
no: Google Maps API-nøkkel:

en: Google Translate API key:
no: Google Translate API-nøkkel:

en: Greater than
no: Større enn

en: Greater than (Strings)
no: Større enn (strenger)

en: Greater than or equal to
no: Større enn eller lik

en: Greater than or equal to (Strings)
no: Større enn eller lik (strenger)

en: Greater than:
no: Større enn:

en: Greek
no: gresk

en: Group
no: Gruppe

en: Group 1: The first lot of questions
no: Gruppe 1: De første spørsmålene

en: Group by Group
no: Gruppe for gruppe

en: Group could not be deleted
no: Gruppe kunne ikke slettes

en: Group description
no: Gruppebeskrivelse

en: Group member can only see own group:
no: Gruppemedlem kan kun se egen gruppe:

en: Group members
no: Gruppemedlemmer

en: Group not found.
no: Gruppen ble ikke funnet.

en: Group of checkboxes
no: Gruppe med avkryssingsbokser

en: Group time
no: Gruppetid

en: HP West European
no: HP vest-europeisk

en: HTML editor
no: HTML-redigeringsmodus

en: HTML editor mode
no: HTML-redigeringsmodus

en: Header for first scale
no: Overskrift for første skala

en: Header for second scale
no: Overskrift for andre skala

en: Heading
no: Overskrift

en: Headings
no: Overskrifter

en: Hebrew
no: hebraisk

en: Height of dropdown
no: Høyde på rullegardinliste

en: Height of the map in pixel
no: Høyden på kartet i piksler

en: Hello %s,
no: Hei %s!

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
no: Hei!
    
    En ny besvarelse ble avgitt i undersøkelsen din '{SURVEYNAME}'.
    
    Klikk på lenken under for å vise undersøkelsen:
    {RELOADURL}
    
    Klikk på lenken under for å vise besvarelsen:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Klikk på lenken under for å redigere besvarelsen:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Vis statistikk ved å klikke på lenken under:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
no: Hei!
    
    En ny besvarelse ble levert i din undersøkelse «{SURVEYNAME}».
    
    Klikk på lenken under for å vise undersøkelsen:
    {RELOADURL}
    
    Klikk på lenken under for å vise denne besvarelsen:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Klikk på lenken under for å redigere denne besvarelsen:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Vis statistikk ved å klikke på lenken under:
    {STATISTICSURL}
    
    
    Følgende svar ble avgitt av deltageren:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
no: Hjelp

en: Help about this question
no: Hjelp til dette spørsmålet

en: Help:
no: Hjelp:

en: Hidden
no: Skjult

en: Hide advanced settings
no: Skjul avanserte innstillinger

en: Hide both
no: Skjul begge

en: Hide both (Forced by the system administrator)
no: Skjul begge (tvunget av systemadministrator)

en: Hide details of this Survey
no: Skjul detaljer i denne undersøkelsen

en: Hide details of this group
no: Skjul detaljer for denne gruppen

en: Hide details of this question
no: Skjul detaljer for dette spørsmålet

en: Hide the tip that is normally shown with a question
no: Skjul tipsene som vanligvis vises sammen med et spørsmål

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
no: Skjul alltid dette spørsmålet. Dette er nyttig om du ønsker å inkludere data som forhåndsutfylte svar.

en: Hide tip
no: Skjul tips

en: Hindi
no: hindi

en: Hints
no: Info

en: Hour
no: Time

en: How many roads must a man walk down?
no: Hvor mange veier må en mann vandre?

en: How many rows to display
no: Antall rader som skal vises

en: Huge Free Text
no: Ekstra lang fritekst

en: Hungarian
no: ungarsk

en: I accept
no: Jeg aksepterer

en: IP Addresses will be logged
no: IP-adresser vil bli loggført

en: IP Info DB API Key:
no: IP-info DB API-nøkkel:

en: IP address
no: IP-adresse

en: IP as default location
no: IP som standard for sted

en: ISO 8859-1 West European (latin1)
no: ISO 8859-1 Vest-Europa (latin1)

en: ISO 8859-13 Baltic (latin7)
no: ISO 8859-13 baltisk (latin7)

en: ISO 8859-2 Central European (latin2)
no: ISO 8859-2 Sentral-Europa (latin2)

en: ISO 8859-7 Greek
no: ISO 8859-7 gresk

en: ISO 8859-8 Hebrew
no: ISO 8859-8 hebraisk

en: ISO 8859-9 Turkish (latin5)
no: ISO 8859 tyrkisk (latin5)

en: Icelandic
no: islandsk

en: Identifier
no: Identitet

en: Identifier:
no: Identitet:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
no: Hvis det dukker opp feil må du kjøre dette skriptet opptil flere ganger.

en: If necessary the database will be updated.
no: Om nødvendig vil databasen bli oppdatert.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
no: Hvis et av underspørsmålene er markert vil alle markerte underspørsmål få tilordnet denne vurderingsverdien.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
no: Hvis databasen ikke eksisterer ennå, vil den bli opprettet (forsikre deg om at din databasebruker har de nødvendige rettighetene). Hvis databasen har eksisterende LimeSurvey-tabeller, vil de bli oppgradert automatisk etter installasjonen.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
no: Hvis ikke lenken virker og du likevel slår på HTTPS, så vil LimeSurvey ikke fungere.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
no: Hvis deltageren velger alle valgene, slå av alle valg og velg heller valget som er gjort under innstillingene "Eksklusivt alternativ"

en: If tokens are used, the public may register for this survey
no: Hvis nøkler er i bruk kan brukere registrere seg for å delta i undersøkelsen

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
no: Hvis du er svartelistet, men vil delta i denne undersøkelsen og motta invitasjoner, vennligst klikk følgende lenke:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
no: Hvis du skal bruke nøkkelfunksjoner eller e-postvarslinger må du angi administrator sin e-postadresse.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
no: Hvis du velger '%s' må du spesifisere valget i det medfølgende tekstfeltet.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
no: Hvis du sletter denne tabellen er ikke nøkler lenger nødvendige for å få adgang til undersøkelsen.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
no: Hvis du ikke vil delta i denne undersøkelsen og heller ikke vil motta invitasjoner til andre undersøkelser, vennligst klikk på denne lenken:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
no: Hvis du oppgir en e-postadresse vil en e-post med nødvendige opplysninger bli sendt til deg.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
no: Om du lurer på noe i forbindelse med denne e-posten, vær vennlig å ta kontakt med administrator på e-postadresse %s.

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
no: Hvis du har en nøkkel, vennligst oppgi den i feltet under.

en: If you initialise tokens for this survey then this survey will only be accessible to users who provide a token either manually or by URL.
no: Hvis du tildeler nøkler til denne undersøkelsen, vil den bare bli tilgjengelig for brukere som oppgir en nøkkel, enten manuelt eller i URLen.

en: If you remove this attribute, you will lose all information.
no: Hvis du sletter dette attributtet vil du miste all informasjon.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
no: Hvis du skifter e-postmodus, må du sjekke e-postmalene slik at de passer det nye formatet

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
no: Hvis du slår på anonymiserte besvarelser, og deretter lager en nøkkeltabell, vil besvarte undersøkelser bli merket med Y i stedet for dato/klokkeslett for å opprettholde anonymiteten til deltagerne.

en: If you used an identifying token to access this survey, please rest assured that this token will not be stored together with your responses. It is managed in a separate database and will only be updated to indicate whether you did (or did not) complete this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses.
no: Hvis du brukte en nøkkel for å besvare denne undersøkelsen skal du være klar over at nøkkelen ikke oppbevares sammen med svaret du gav. Den blir oppbevart i en egen database uten mulighet for å koble svar og nøkkel. Nøkkelen kan kun brukes til å avgjøre om du har svart på undersøkelsen eller ikke. Dette gjøres for å overholde anonymitet og personvern.

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
no: Hvis du vil kontrollere svarene dine, og/eller endre dem, kan du gjøre det ved å klikke på [&larr; forrige] og lese/foreta endringer.

en: If you want to edit it %s please copy it first%s.
no: Hvis du ønsker å endre den, %s vennligst opprett en kopi%s først.

en: If you want to import survey on old installation or if your survey have problem: use old version (automatically selected if some code are duplicated).
no: Hvis du vil importere undersøkelser i gamle versjoner eller hvis undersøkelser har problemer: bruk gammel versjon (automatisk valgt hvis noe kode er duplikat).

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
no: Hvis du vil, kan du laste opp %s flere fil(er); eller du kan gå tilbake til undersøkelsen.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
no: Hvis din database er delt, anbefales det å ha «lime_» som prefiks. Ellers kan du la denne innstillingen være blank.

en: Images
no: Bilder

en: Import
no: Importer

en: Import CSV
no: Importer CSV

en: Import Label Set
no: Importer etikettsamling

en: Import Question
no: Importer spørsmål

en: Import Resources ZIP Archive
no: Importer ZIP-arkiv med ressurser

en: Import VV file
no: Importer VV-fil

en: Import a VV response data file
no: Importer en VV-fil med svardata

en: Import a VV survey file
no: Importer en VV-undersøkelsefil

en: Import again
no: Importer igjen

en: Import as not finalized answers?
no: Importer som ikke fullførte spørsmål?

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
no: Import mislyktes. Du anga en ugyldig filtype '%s'.

en: Import failed: Forced import was requested but the input file doesn't contain enough columns to fill the survey.
no: Feil ved import: Tvungen import ble forsøkt men filen inneholdt ikke riktig antall kolonner i forhold til undersøkelsen.

en: Import failed: No answers could be mapped.
no: Feil ved import: Ingen svar kunne kobles.

en: Import from CSV file
no: Importer fra CSV-fil

en: Import label set resources
no: Importer etikettsamlingsressurser

en: Import label set(s)
no: Importer etikettsamling(er)

en: Import of label set(s) is completed.
no: Import av etikettsamling(er) er gjennomført.

en: Import of survey is completed.
no: Import av undersøkelse er fullført.

en: Import of this survey file failed
no: Feil: Denne filen kunne ikke importeres

en: Import old tokens
no: Importer gamle nøkler

en: Import question group
no: Importer spørsmålsgruppe

en: Import resources ZIP archive
no: Importer ressurser fra ZIP-arkiv

en: Import responses
no: Importer svar

en: Import responses from a deactivated survey table
no: Importer besvaresler fra en deaktivert undersøkelsestabell

en: Import survey
no: Importer undersøkelse

en: Import survey data
no: Importer undersøkelses-data

en: Import survey resources
no: Importer undersøkelsesressurser

en: Import template
no: Importer mal

en: Import template ZIP archive
no: Importer mal fra ZIP-arkiv

en: Import timings (if exist)
no: Importer tidsbruk (hvis det finnes)

en: Import tokens from CSV file
no: Importer nøkler fra en CSV-fil

en: Import tokens from LDAP query
no: Importer nøkler fra en LDAP-spørring

en: Important instructions
no: Viktige instrukser

en: Imported Files List
no: Liste over importerte filer

en: Imported Resources for
no: Importerte ressurser for

en: Imported files list
no: Importer fil-liste

en: Imported resources for
no: Importer ressurser for

en: Imported template files for
no: Importerte malfiler for

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
no: Ikke mulig å slette denne gruppen fordi minst ett spørsmål har betingelser knyttet til seg

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
no: Erstatt relevanseligning med forklaringstekst i utskriftsvennlig versjon.

en: Inactive
no: Inaktiv

en: Include:
no: Inkluder:

en: Incomplete responses
no: Ufullstendige svar

en: Incomplete responses only
no: Kun ufullstendige besvarelser

en: Incorrect permissions in your %s folder.
no: Feil rettigheter i katalogen %s.

en: Incorrect username and/or password!
no: Ugyldig brukernavn og/eller passord!

en: Increase
no: Mer

en: Incremental
no: Inkrementell

en: Indonesian
no: indonesisk

en: Inexistant token table
no: Ikke-eksisterende nøkkeltabell

en: Information
no: Informasjon

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
no: Administrator kan ikke slettes!

en: Initial Superadmin permissions cannot be updated!
no: Standard administratorrettigheter kan ikke oppdateres!

en: Initialise tokens
no: Opprett nøkler

en: Inline HTML editor
no: Integrert HTML-editor

en: Inline HTML editor (default)
no: Inline HTML-redigering (standard)

en: Input
no: Inn-verdi

en: Input box width
no: Bredden til inndatafelt

en: Insert a new answer option after this one
no: Sett inn et nytt spørsmålsvalg etter dette

en: Insert a new label after this one
no: Sett inn en ny etikett etter denne

en: Insert a new subquestion after this one
no: Sett inn et nytt underspørsmål etter dette

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
no: Sett inn sideskift før dette spørsmålet i utskriftsvennlig visning.

en: Insert page break in printable view
no: Sett inn sideskift i utskriftsvennlig visning

en: Insert/edit LimeSurvey replacement field
no: Sett inn/rediger LimeSurvey erstatningsfelt

en: Inserting the label set failed.
no: Feil ved innsetting av etikettsamling.

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
no: Setter inn HTML-linjeskift før alle linjeskift i en tekststreng

en: Instructions for the impatient
no: Instrukser for de utålmodige

en: Integer only
no: Kun heltall

en: Interface language
no: Standard språk

en: Interfaces
no: Grensesnitt

en: Interview time
no: Gjennomføringstid

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
no: Ugyldig PERL Regular Expression: %s

en: Invalid group number for this survey:
no: Ugyldig gruppenummer for denne undersøkelsen:

en: Invalid question - probably missing sub-questions or language-specific settings for language %s
no: Ugyldig spørsmål – sannsynligvis mangler det underspørsmål eller språkspesifikke innstillinger for språk %s

en: Invalid survey ID
no: Ugyldig undersøkelses-ID

en: Invalid value(s) on the stack
no: Ugyldig(e) verdi(er) i samlingen

en: Invitation
no: Invitasjon

en: Invitation attachments:
no: Vedlegg til invitasjon:

en: Invitation email
no: E-postinitasjon

en: Invitation email body:
no: Melding i epost-invitasjon:

en: Invitation email subject
no: Emnefelt i e-postinvitasjon

en: Invitation email subject:
no: Emnefelt i e-postinvitasjon:

en: Invitation email:
no: Invitasjons-e-post:

en: Invitation sent date
no: Invitasjon sendt

en: Invitation sent to:
no: Invitasjon sendt til:

en: Invitation sent?
no: Invitasjon

en: Invitation status:
no: Invitasjonsstatus:

en: Invitation to participate in a survey
no: Invitasjon til å delta i en undersøkelse

en: Invited
no: Invitert

en: Irish
no: irsk

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
no: Er tomt svar (mangler) tillatt når enten 'Er lik sum-verdi' eller 'Minimum sum-verdi' er definert?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
no: Må deltageren gi en kommentar til den opplastede filen?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
no: Må deltager angi tittel for den opplastede filen?

en: It is missing a quota message for the following languages:
no: Det mangler en kvotemelding for følgende språk:

en: It is presented group by group.
no: Presentert gruppevis.

en: It is presented on one single page.
no: Presentert på en enkelt side.

en: It is presented question by question.
no: Presentert spørsmål for spørsmål.

en: It uses cookies for access control.
no: Det brukes cookies som adgangskontroll.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
no: Dette vil også slette ressurser/filer som har blitt lastet opp for denne undersøkelsen.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
no: Det er fortsatt mulig å hente ut statistikk fra svar i LimeSurvey.

en: Italian
no: italiensk

en: Italian (informal)
no: Italiensk (uformell)

en: Iterate survey
no: Gjenta undersøkelse

en: Jan
no: jan

en: January
no: januar

en: Japanese
no: japansk

en: Join array elements with a string
no: Sett sammen matriseelementer med en tekststreng

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
no: Sett sammen tekststrenger og returner den sammensatte strengen. Denne funksjonen er et alias for implode("",argN)

en: Jul
no: jul

en: July
no: juli

en: Jun
no: jun

en: June
no: juni

en: KOI8-R Relcom Russian
no: KOI8-R Relcom russisk

en: KOI8-U Ukrainian
no: KOI8-U ukrainsk

en: Keyboard-less operation
no: Operer uten hjelp av tastatur

en: Korean
no: koreansk

en: Kurdish (Sorani)
no: Kurdisk (Sorani)

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
no: LDAP er slått av eller ingen LDAP-spørring er definert.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
no: LDAP-spørringer defineres av administratoren i konfigurasjonsfilen /application/config/ldap.php.

en: Label
no: Etikett

en: Label %s
no: Etikett %s

en: Label Set
no: Etikettsamling

en: Label for 'Other:' option
no: Alternativ tekst for valget 'Annet:'

en: Label set administration
no: Administrasjon av etikettsamling

en: Label set browser
no: Se gjennom etikettsamlinger

en: Label set import summary
no: Oppsummering av import av etikettsamling

en: Label set name
no: Navn på etikettsamling

en: Label set properties sucessfully updated.
no: Etikettsamlingens egenskaper ble oppdaterte.

en: Label set sucessfully deleted.
no: Etikettesamlingen ble slettet.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
no: Etikettene ble ikke importert fordi disse allerede finnes.

en: Label sets
no: Etikettsamlinger

en: Label sets:
no: Etikettsamlinger:

en: Label:
no: Etikett:

en: Labels
no: Etiketter

en: Labels sucessfully updated
no: Etikettene ble oppdatert.

en: Language
no: Språk

en: Language Switch
no: Språkvelger

en: Language code
no: Språkkode

en: Language selection
no: Språkvalg

en: Languages
no: Språk

en: Languages:
no: Språk:

en: Last VV version
no: Siste VV-versjon

en: Last check: %s
no: Siste sjekk: %s

en: Last invited
no: Sist inviterte

en: Last name
no: Etternavn

en: Last name from token
no: Etternavn fra nøkkel

en: Last page
no: Siste side

en: Last reminder sent date
no: Siste påminnelse sendt

en: Later than:
no: Senere enn:

en: Latvian
no: latvisk

en: Less than
no: Mindre enn

en: Less than (Strings)
no: Mindre enn (strenger)

en: Less than or equal to
no: Mindre enn eller lik

en: Less than or equal to (Strings)
no: Mindre enn eller lik (strenger)

en: Less than:
no: Mindre enn:

en: License
no: Lisens

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
no: LimeSurvey kan forsøke å lage den for deg.

en: LimeSurvey database is up to date. No action needed
no: Databasen til LimeSurvey er oppdatert. Ingen handling er nødvendig.

en: LimeSurvey has been installed successfully.
no: LimeSurvey er nå ferdig installert.

en: LimeSurvey installer
no: LimeSurvey-installerer

en: LimeSurvey online manual
no: LimeSurvey-manual på nett

en: LimeSurvey replacement field properties
no: Egenskaper for LimeSurvey erstatningsfelt

en: Limit
no: Grense

en: Limit the number of possible answers
no: Begrens antall mulige svar

en: Limit time to answer question (in seconds)
no: Begrens tiden man har til å svare på spørsmålet (i sekunder)

en: Limit:
no: Grense:

en: Line %s: Fields found: %s Expected: %s
no: Linje %s: Felter funnet: %s Forventet: %s

en: List
no: Vis

en: List (Dropdown)
no: Liste (rullegardinliste)

en: List (Radio)
no: Liste (radioknapper)

en: List survey publicly:
no: Vis undersøkelsepublisitet:

en: List with comment
no: Liste (radioknapper) med kommentar

en: Lithuanian
no: litauisk

en: Load Page
no: Last inn side

en: Load a previously saved survey
no: Laste inn en tidligere lagret undersøkelse

en: Load now
no: Last inn nå

en: Load unfinished survey
no: Last inn uferdig undersøkelse

en: Loading translations
no: Innlasting av oversettelser

en: Loading...
no: Laster...

en: Location
no: Sted

en: Logged in
no: Logget inn

en: Logged in as:
no: Logget inn som:

en: Logic
no: Logikk

en: Logic File for Survey #
no: Logikkfil for undersøkelse #

en: Login
no: Logg inn

en: Logout
no: Logg ut

en: Logout successful.
no: Vellykket utlogging.

en: Long Free Text
no: Lang fritekst

en: Look at survey logic files
no: Se i undersøkelses-logikkfiler

en: Mac Central European
no: Mac sentral-europeisk

en: Mac West European
no: Mac vest-europeisk

en: Macedonian
no: makedonsk

en: Mail to all Members
no: Send e-post til alle medlemmer

en: Main Admin Screen
no: Administrasjonsskjerm

en: Main admin screen
no: Hovedadministrasjon

en: Make a comment on your choice here:
no: Legg til en kommentar til svaret her:

en: Make a string lowercase
no: Transformer tekststreng til små bokstaver

en: Make a string uppercase
no: Transformer tekststreng til STORE bokstaver

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
no: Gjør feltet 'Annet:' obligatorisk når 'Annet'-valget er aktivert

en: Make these mappings automatic in future
no: Gjør disse koblingene automatiske i fremtiden

en: Malay
no: malayisk

en: Male
no: Mann

en: Maltese
no: maltesisk

en: Manage additional attribute fields
no: Behandle ekstrafelter

en: Manage survey administrators
no: Administrere undersøkelsesadministratorer

en: Manage token attribute fields
no: Behandle ekstrafelter i nøkkel

en: Mandatory Question
no: Obligatorisk spørsmål

en: Mandatory fields:
no: Obligatoriske felter:

en: Mandatory:
no: Obligatorisk:

en: Mandatory?
no: Obligatorisk?

en: Map height
no: Karthøyde

en: Map width
no: Kartbredde

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
no: Koble deltagerattributter til et eksisterende attributt eller opprett et nytt

en: Map your token attributes to an existing participant attribute or create a new one
no: Koble nøkkelattributtene til et eksisterende deltagerattributt eller opprett et nytt

en: Map zoom level
no: Kartforstørrelse

en: Mar
no: mar

en: March
no: mars

en: Mask questions
no: Maskespørsmål

en: Max number of files
no: Maksimalt antall filer

en: Max reminders
no: Maks antall påminnelser

en: Maximize
no: Maksimer

en: Maximum
no: Maksimum

en: Maximum answers
no: Maks antall svar

en: Maximum characters
no: Maksimalt antall tegn

en: Maximum characters allowed
no: Maksimalt antall tegn som kan fylles inn

en: Maximum date
no: Maksimumsdato

en: Maximum date selectable in calendar (YYYY-MM-DD). Only the year is used if dropdown boxes are selected.
no: Maksimum dato som kan velges i kalender (ÅÅÅÅ-MM-DD). Bare året vises hvis rullegardinmeny er valgt.

en: Maximum file size allowed (in KB)
no: Maksimal tillatt filstørrelse (i KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
no: Maksimalt antall filer deltageren kan laste opp til dette spørsmålet

en: Maximum sum value
no: Maksimal sum

en: Maximum sum value of multiple numeric input
no: Maksimal sum av flere numeriske inndata

en: Maximum value
no: Maksimumsverdi

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
no: Maksimumsverdi for spørsmålstype matrise (multi-fleksible)

en: Maximum value of the numeric input
no: Maksimal verdi for numeriske inndata

en: May
no: mai

en: Maybe you don't have permission.
no: Kan hende har du ikke rettigheter.

en: Message
no: Melding

en: Message:
no: Melding:

en: Min days between reminders
no: Minste antall dager mellom påminnelser

en: Min number of files
no: Minimum antall filer

en: Minimize
no: Minimer

en: Minimum answers
no: Minimum antall svar

en: Minimum date
no: Minimumsdato

en: Minimum date selectable in calendar (YYYY-MM-DD). Only the year is used if dropdown boxes are selected.
no: Minumumsdato som kan vekges i kalenderen (ÅÅÅÅ-MM-DD). Bare året er brukt hvis rullegardinmenyer er valgt.

en: Minimum memory available
no: Minimum tilgjengelig minne

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
no: Minste antall filer som deltageren må laste opp til dette spørsmålet

en: Minimum requirements
no: Minimumkrav

en: Minimum sum value
no: Minimum sum

en: Minimum value
no: Minimumsverdi

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
no: Minimumsverdi for spørsmålstype matrise (multi-fleksible)

en: Minimum value of the numeric input
no: Minimumsverdi for numerisk inndata

en: Minute
no: Minutt

en: Minute step interval
no: Minutt-intervall

en: Minute step interval when using select boxes
no: Minutt-intervall når man bruker valgbokser

en: Missing %s closing right parentheses
no: Mangler %s lukkende høyre paranteser

en: Mongolian
no: Mongolsk

en: Month
no: Måned

en: Month display style
no: Visningsstil for måneder

en: Move on without warning
no: Gå videre uten advarsel

en: Moving user templates to new location at %s...
no: Flytter brukermaler til den nye lokasjonen %s...

en: Multiple Numerical Input
no: Numerisk, flere

en: Multiple Short Text
no: Flere korte tekstfelt

en: Multiple choice
no: Flervalg

en: Multiple choice questions
no: Flervalgsspørsmål

en: Multiple choice with comments
no: Flervalg med kommentarer

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
no: Summen av numeriske inndata må være lik denne verdien

en: Name
no: Navn

en: Name [ID]
no: Navn [ID]

en: Name of the survey
no: Undersøkelsens navn

en: Name of the survey administrator
no: Navn på administrator

en: Name:
no: Navn:

en: Navigation delay (seconds):
no: Navigeringsforsinkelse (sekunder):

en: Need %s token. | Need %s tokens.
no[0]: Trenger %s nøkkel.
no[1]: Trenger %s nøkler.

en: Never
no: Aldri

en: New answer for quota '%s'
no: Nytt svar i kvote '%s'

en: New answer option
no: Nytt svaralternativ

en: New dummy tokens were added.
no: Nye nøkler for testing ble lagt til.

en: New files were successfully installed.
no: Nye filer ble installert.

en: New files will be downloaded and installed.
no: Nye filer vil bli lastet ned og installert.

en: New label set
no: Ny etikettsamling

en: New password: %s
no: Nytt passord: %s

en: New question group was saved.
no: Ny spørsmålsgruppe ble lagret.

en: New quota
no: Ny kvote

en: New scenario number:
no: Nytt scenarionummer:

en: New subquestion
no: Nytt underspørsmål

en: New survey title:
no: Tittel på ny undersøkelse:

en: New token was added.
no: Ny nøkkel ble lagt til.

en: NewTemplate
no: NyMal

en: Next
no: Neste

en: Next choice
no: Neste valg

en: Next question
no: Neste spørsmål

en: Next question group
no: Neste spørsmålsgruppe

en: No
no: Nei

en: No (Forced by the system administrator)
no: Nei (tvunget av systemadministrator)

en: No CFIELDNAME field set!
no: Ingen CFIELDNAME felt angitt!

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
no: Ingen GID (gruppe) er oppgitt. Kan ikke importere spørsmål

en: No HTML editor
no: Ingen HTML-redigering

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
no: Ingen SID (undersøkelse) er oppgitt. Kan ikke importere spørsmål.

en: No SID Provided
no: SID er ikke angitt

en: No Username selected.
no: Brukernavn er ikke valgt.

en: No answer
no: Ubesvart

en: No attributes to view
no: Ingen attributter å vise

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
no: Ingen betingelser ble kopiert (på grunn av duplikater)

en: No control on checkbox
no: Ingen kontroll på avkryssingsboks

en: No database action required!
no: Ingen databasebehandling er nødvendig!

en: No email notification
no: Ingen e-postvarsling

en: No invitation code is needed to complete the survey.
no: Ingen invitasjonskode er nødvendig for å svare på undersøkelsen.

en: No matching CFIELDNAME group!
no: Ingen passende CFIELDNAME-gruppe!

en: No matching CQID
no: Ingen passende CQID

en: No matching group
no: Ingen passende gruppe

en: No matching question
no: Ingen passende spørsmål

en: No matching survey
no: Ingen passende undersøkelse

en: No new participants were created
no: Ingen nye deltagere ble opprettet

en: No next question
no: Ingen flere spørsmål

en: No next question group
no: Ingen neste spørsmålsgruppe

en: No of surveys
no: Antall undersøkelser

en: No old responses found.
no: Ingen gamle svar ble funnet.

en: No old survey or token table selected.
no: Det ble ikke valgt en gammel undersøkelses- eller nøkkeltabell.

en: No other user in the system
no: Ingen andre brukere i systemet

en: No parameters defined
no: Ingen parametere er definert

en: No participant information lost.
no: Ingen deltagerinformasjon er tapt.

en: No participants to view
no: Ingen deltagere å vise

en: No previous question
no: Ingen foregående spørsmål

en: No previous question group
no: Ingen foregående spørsmålsgruppe

en: No question group found.
no: Ingen spørsmålsgruppe funnet.

en: No question index will be shown with this format.
no: Ingen spørsmålsoversikt vil vises med dette formatet.

en: No questions selected
no: Ingen spørsmål ble valgt

en: No quotas have been set for this survey
no: Ingen kvote er satt for denne undersøkelsen

en: No reminder(s) sent
no: Ingen sendte påminnelser

en: No replacement variable available for this field
no: Ingen erstatningsvariabel er tilgjengelig til dette feltet

en: No response lines in your file.
no: Ingen svarlinjer i filen.

en: No responses are lost.
no: Ingen besvareler er tapt.

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
no: Ingen undersøkelses-SID er oppgitt. Kan ikke kopiere undersøkelsen

en: No survey participants matching the search criteria
no: Ingen deltagere passer til søkekriteriene

en: No surveys are available. Either you don't have permissions to any surveys or none of your surveys have a token table
no: Ingen undersøkelser er tilgjengelige. Enten har du ikke rettigheter til noen undersøkelser, eller ingen av dine undersøkelser har en nøkkeltabell

en: No surveys available.
no: Ingen undersøkelser er tilgjengelige.

en: No syntax errors detected in this survey
no: Ingen syntaksfeil ble oppdaget i denne undersøkelsen

en: No token table.
no: Ingen nøkkeltabell.

en: No, thanks.
no: Nei takk

en: Nominal
no: Nominell

en: None
no: Ingen

en: None found
no: Ikke funnet

en: None selected
no: Ingen valgt

en: Norwegian (Bokmal)
no: norsk (bokmål)

en: Norwegian (Nynorsk)
no: norsk (nynorsk)

en: Not Active
no: Ikke aktiv

en: Not Selected
no: Ikke valgt

en: Not a valid expression
no: Ikke et gyldig uttrykk

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
no: Alle svar ble ikke lagret. Dette skjer vanligvis som en følge av begrensninger på tjeneren (PHP-innstillingen max_input_vars). Ta kontakt med systemadministratoren.

en: Not all labels were updated successfully.
no: Ikke alle etikettene ble oppdatert.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
no: Alle underspørsmål ble ikke lagret. Dette skjer vanligvis som en følge av begrensninger på tjeneren (PHP-innstillingen max_input_vars). Ta kontakt med systemadministratoren.

en: Not completed or Not displayed
no: Ikke fullført eller ikke vist

en: Not contains
no: Inneholder ikke

en: Not displayed
no: Ikke vist

en: Not enough values for calculation
no: Ikke nok verdier til å foreta kalkulasjon

en: Not equal
no: Er ulik

en: Not equal to
no: er ikke lik

en: Not found
no: Fant ikke

en: Not imported label sets
no: Ikke importere etikettsamlinger

en: Not invited
no: Ikke invitert

en: Not started
no: Ikke påbegynt

en: Note
no: Bemerkelse

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
no: Legg merke til at denne evaluerings-seksjonen kun vil vises om vurderingsregler har blitt satt, og vurderingsmodus er aktivert.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
no: Merk at du ikke kan gjenopprette dataene etter slettingen hvis du fortsetter nå. Dataene vil forsvinne.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
no: Alle felter merkert med (*) må fylles.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
no: Merk: Demomodus er aktivert. Innstillinger med (*) kan ikke endres.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
no: Merk: Hvis du deaktiverte denne undersøkelsen ved en feiltagelse, kan du gjenopprette den enkelt så lenge du ikke gjør endringer i undersøkelsen. Se LimeSurvey-dokumentasjonen for flere detaljer

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
no: Merk: Hvis du slår på «anonymiserte besvarelser» for denne undersøkelsen, vil brukte nøkler bli merket med «Y» i stedet for dato/klokkeslett for å opprettholde anonymiteten til deltagerne.

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
no: Merk: Standard nøkkelfelt kan ikke bli koblet automatisk

en: Note: This is a standard template.
no: Merk: Dette er en standardmal.

en: Note: You MUST enter a new question code!
no: Merk: Du MÅ angi en ny spørsmålskode!

en: Note: You can only give limited permissions to other users because your own permissions are limited, too.
no: Merk at du kun kan gi andre brukere begrensede rettigheter siden du selv har slike begrensninger.

en: Note: You can't edit the relevance equation because there are currently conditions set for this question.
no: Merk: Du kan ikke redigere relevanseligningen fordi det er satt betingelser til dette spørsmålet.

en: Nothing to translate on this page
no: Ingen ting å oversette på denne siden

en: Notification & data management
no: Varsling og databehandling

en: Nov
no: nov

en: November
no: november

en: Null values are ignored in calculations
no: Nullverdier er ignorert i kalkuleringer

en: Number greater than
no: Tall større enn

en: Number less than
no: Tall mindre enn

en: Number of attribute fields to add:
no: Antall ekstrafelter som skal legges til:

en: Number of cases
no: Antall tilfeller

en: Number of files greater than
no: Antall filer større enn

en: Number of files less than
no: Antall filer mindre enn

en: Number of questions/groups
no: Antall spørsmål/grupper

en: Number of records in this query:
no: Antall poster i denne spørringen:

en: Number of tokens
no: Antall nøkler

en: Numbers
no: Tall

en: Numbers only
no: Kun tall

en: Numbers only for 'Other'
no: Kun tall for 'Annet'

en: Numerical Input
no: Numerisk

en: OR
no: ELLER

en: Occitan
no: Oksitansk

en: Oct
no: okt

en: October
no: oktober

en: Off
no: Av

en: Off (Forced by the system administrator)
no: Av (tvunget av systemadministrator)

en: Offset:
no: Offsett:

en: Ok
no: OK

en: Old VV version
no: Gammel VV-versjon

en: On
no: På

en: On (Forced by the system administrator)
no: På (tvunget av systemadministrator)

en: On errors
no: Ved feil

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
no: Det skjedde en feil ved forespørsel om oppdateringsinformasjon fra limesurvey.org:

en: Once a survey is activated you can no longer:
no: Når en undersøkelse er aktivert kan du ikke lenger:

en: One
no: En

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
no: En eller flere filer har enten overskredet filstørrelse/er ikke i riktig format eller minimum antall filer er lastet opp. Du kan ikke fortsette før dette er fullført

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
no: Ett eller flere felter som må fylles ut er ikke utfylt. Du kan ikke fortsette før dette er gjort.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
no: Ett eller flere spørsmål er ikke besvart korrekt. Du kan ikke fortsette før disse svarene er gyldige.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
no: En eller flere opplastede filer er ikke i riktig format/størrelse. Du kan ikke fortsette før disse filene er gyldige.

en: Online Manual
no: Online hjelpefunksjon

en: Only %s new dummy tokens were added after %s trials.
no: Kun %s nye nøkler for testing ble lagt til etter %s forsøk.

en: Only %s token has been created. | Only %s tokens have been created.
no[0]: Kun %s nøkkel har blitt opprettet.
no[1]: Kun %s nøkler har blitt opprettet.

en: Only Previous pages answers are available
no: Kun svar fra foregående sider er tilgjengelige

en: Only answer the following question if:
no: Svar kun på følgende spørsmål hvis:

en: Only answer this if the following conditions are met:
no: Svar kun på dette hvis følgende betingelser er oppfylt:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
no: Svar kun på dette spørsmålet for de valgene du ikke krysset for i spørsmål %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
no: Svar kun på dette spørsmålet for de valgene du krysset for i spørsmål %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
no: Svar kun på dette hvis følgende betingelser er oppfylt:

en: Only integer value may be entered in this field.
no: Kun heltallsverdier kan angis i dette feltet.

en: Only integer value may be entered in this fields.
no: Kun heltallsverdier kan angis i disse feltene.

en: Only numbers may be entered in '%s' accompanying text field.
no: Bare tall kan angis i '%s' tilhørende tekstfelt.

en: Only numbers may be entered in these fields.
no: Kun tall kan angis i disse feltene.

en: Only numbers may be entered in this field.
no: Kun tall er tillatt i dette feltet.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
no: Kun et CSV-attributt er koblet til sentralt attributt.

en: Only one central attribute is mapped with token attribute
no: Bare et sentralt attributt er koblet med nøkkelattributt

en: Only show question %s IF
no: Vis kun spørsmål %s HVIS

en: Only variables can be assigned values
no: Kun variabler kan få tilknyttede verdier

en: Oops, There was an error deleting the file
no: Beklager, men det oppsto en feil ved sletting av filen

en: Open
no: Åpen

en: Open imported template
no: Åpne importert mal

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
no: Åpne syntaks-filen i SPSS i Unicode-modus.

en: Open-access mode
no: Åpen tilgangsmodus

en: Option 'Other':
no: Alternativet 'Annet':

en: Optional
no: Valgfri

en: Optional Question
no: Valgfritt spørsmål

en: Optional fields:
no: Valgfrie felter:

en: Optional modules
no: Valgfrie moduler

en: Optional settings
no: Valgfrie innstillinger

en: Optional settings to give you a head start
no: Valgfrie innstillinger for å komme i gang fort

en: Options
no: Valg

en: Order - like 3)
no: Sortert - som 3)

en: Organize question groups/questions
no: Ordne spørsmålsgrupper/spørsmål

en: Other
no: Annet

en: Other answer
no: Annet svar

en: Other comment
no: Annen kommentar

en: Other files:
no: Andre filer:

en: Other:
no: Annet:

en: Outdated
no: Utdatert

en: Output options
no: Presentasjonsvalg

en: Overall assessment score
no: Totalt antall poeng

en: Overview & update
no: Oversikt og oppdatering

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
no: Skrive over eksisterende attributtverdier hvis en deltager allerede eksisterer?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
no: Skriv over eksisterende automatisk koblede attributtverdier hvis en deltager allerede eksisterer?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
no: Skriv over eksisterende standardfeltverdier hvis en deltager allerede eksisterer?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
no: Skriv over eksisterende attributtverdier hvis en identisk deltager blir funnet?

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
no: Skriv over eksisterende attributtverdier hvis en deltager allerede eksisterer?

en: Owner
no: Eier

en: Owner ID
no: Eier-ID

en: Owner name
no: Eier

en: PDF export
no: PDF-eksport

en: PHP (default)
no: PHP (standard)

en: PHP PDO driver library
no: PHP PDO driverbibliotek

en: PHP mbstring library
no: PHP mbstring-bibliotek

en: PHP version
no: PHP versjon:

en: PHP/PECL JSON library
no: PHP/PECL JSON-bibliotek

en: Pad a string to a certain length with another string
no: Lim en tekststreng til en bestemt lengde med en annen tekststreng

en: Page {0} of {1}
no: Side {0} av {1}

en: Panel integration
no: Integrering av panelet

en: Parameter name:
no: Navn på parameter:

en: Partial
no: Delvis

en: Partial (saved) responses
no: Delvis lagrede besvarelser

en: Participant ID
no: Deltager ID

en: Participant attributes to create
no: Deltagerattributter som skal opprettes

en: Participant may save and resume later?
no: Deltager kan lagre og fortsette senere?

en: Participant panel
no: Deltagerpanel

en: Participant table is empty.
no: Deltagertabellen er tom.

en: Participant's attribute information
no: Deltagerens attributtinformasjon

en: Participant's survey information
no: Deltagers undersøkelsesinformasjon

en: Participants
no: Deltagere

en: Participants can save partially finished surveys
no: Deltagere kan lagre delvis utfylte undersøkelser

en: Participants may print answers?
no: Kan deltagere skrive ut besvarelsen?

en: Participants owned by you
no: Deltagere som du eier

en: Participants shared with you
no: Deltagere som er delt med deg

en: Participants you have shared
no: Deltagere som du har delt

en: Password
no: Passord

en: Password:
no: Passord:

en: Passwords do not match!
no: Dine passord samsvarer ikke!

en: Passwords don't match.
no: Dine passord samsvarer ikke.

en: Percentage
no: Prosent

en: Percentage of total:
no: Prosent av total:

en: Permission
no: Rettighet

en: Permission to activate/deactivate a survey
no: Rettighet til å aktivere/deaktivere en undersøkelse

en: Permission to create surveys (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete surveys from other users
no: Rettigheter til å opprette undersøkelser (alle rettigheter blir gitt) og vise, oppdatere og slette undersøkelser tilhørende andre brukere

en: Permission to create your own participants in the central participants database (for which all permissions are automatically given) and view, update and delete participants from other users
no: Rettigheter til å opprette dine egne deltagere i den sentrale deltagerdatabasen (hvor alle rettigheter automatisk blir gitt) og lese, oppdatere og slette deltagere fra andre brukere.

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
no: Rettighet til å lage/vise/oppdatere/slette/importere/eksportere besvarelser

en: Permission to create, view, update and delete user groups
no: Rettigheter til å opprette, vise, oppdatere og slette brukergrupper

en: Permission to create, view, update and delete users
no: Rettigheter til å opprette, vise, oppdatere og slette brukere

en: Permission to create, view, update, delete, export and import label sets/labels
no: Rettigheter til å opprette, vise, oppdatere, slette, eksportere og importere etiketter/etikettsamlinger

en: Permission to create, view, update, delete, export and import templates
no: Rettighet til å opprette, vise, oppdatere, slette, eksportere og importere maler

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
no: Rettighet til å lage/oppdatere/slette/importere/eksportere nøkler

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
no: Rettighet til å lage/vise/oppdatere/slette vurderingsregler i en undersøkelse

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
no: Rettighet til å lage/vise/oppdatere/slette kvoteregler i en undersøkelse

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
no: Rettighet til å lage/vise/oppdatere/slette/importere/eksportere spørsmål, grupper, besvarelser og betingelser i en undersøkelse

en: Permission to delete a survey
no: Rettighet til å slette en undersøkelse

en: Permission to modify survey security settings
no: Rettighet til å endre sikkerhetsinnstillinger i en undersøkelse

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
no: Rettighet til vise/oppdatere oversettelser ved bruk av hurtig oversettelse

en: Permission to view and update global settings & plugins and to delete and import plugins
no: Rettigheter til å vise og oppdatere globale innstillinger og tillegg og til å slette og importere tillegg

en: Permission to view statistics
no: Rettigheter til å se statistikk

en: Permission to view/update the survey locale settings
no: Rettighet til å vise/oppdatere språkinnstillinger i en undersøkelse

en: Permission to view/update the survey settings including token table creation
no: Rettighet til å vise/oppdatere innstillinger for undersøkelsen inkludert oppretting av tabell for nøkler

en: Permissions were successfully updated.
no: Rettighetene ble oppdatert.

en: Persian
no: persisk

en: Pie chart
no: Kakediagram

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
no: Plasser spørsmålene i en tilfeldig-gruppe. Alle spørsmålene som er med i angitt gruppe vil vises i tilfeldig rekkefølge

en: Placeholder {TEMPLATEJS} added to your startpage.pstpl.
no: Referanse {TEMPLATEJS} lagt til i filen startpage.pstpl.

en: Please <a href="%s">log in</a>.
no: Vennligst <a href="%s">logg inn</a>.

en: Please be patient and try again in about 10 minutes.
no: Prøv igjen om ca. 10 minutter.

en: Please be patient...
no: Vennligst vær tålmodig...

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to enable this option
no: Endre rettighetene til katalogen %s for å bruke denne muligheten.

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
no: Endre rettighetene til katalogen %s for å forhåndsvise maler.

en: Please change the directory permissions of the folders /tmp and /upload/templates in order to enable this option.
no: Endre rettighetene til katalogene /tmp og /upload for å bruke denne muligheten.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
no: Se gjennom eventuelle problemer nevnt over, og fortsett deretter til siste trinn av prosessen.

en: Please check any problems above and then proceed to the next step.
no: Se gjennom eventuelle problemer nevnt over, og fortsett så til neste trinn av prosessen.

en: Please check at least one box per row
no: Vennligst kryss minst en boks per rad

en: Please check at least one item.
no: Kryss av minst ett alternativ.

en: Please check the directory permissions.
no: Vennligst sjekk tilgangsinnstillingene i katalogen.

en: Please check the format of your answer.
no: Vennligst sjekk svarformatet ditt.

en: Please check these settings now, then click the button below.
no: Vennligst sjekk disse innstillingene og klikk til slutt på knappen nederst.

en: Please check your settings
no: Vennligst kontroller innstillingene

en: Please choose
no: Vennligst velg

en: Please choose *all* that apply:
no: Vennligst velg alle som passer:

en: Please choose *only one* of the following:
no: Velg kun en av følgende:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
no: Vennligst velg de alternativene som passer, og legg til en kommentar:

en: Please choose at least %s items.
no: Vennligst velg minst %s alternativer.

en: Please choose either of the options
no: Velg en av følgende

en: Please choose no more than %s items.
no: Vennligst ikke velg mer enn %s alternativer.

en: Please choose the appropriate response for each item:
no: Vennligst velg passende svar til hvert alternativ:

en: Please choose the label sets you want to export:
no: Velg etikettsamlingene du vil eksportere:

en: Please choose...
no: Vennligst velg...

en: Please click and drag the slider handles to enter your answer.
no: Klikk og dra i skyvekontroll-håndtakene for å angi svar.

en: Please complete all parts
no: Vennligst fyll ut alle felter

en: Please complete all parts of the date!
no: Fullfør alle deler av datoen!

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
no: Vennligst bekreft tilgang til undersøkelsen ved å først svare på kontrollspørsmålet under.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
no: Vennligst bekreft nøkkelen ved å først besvare kontrollspørsmålet under.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
no: Vennligst kontakt %s (%s) for videre assistanse.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
no: Ta kontakt med administratoren for LimeSurvey for å få passord.

en: Please continue with populating the database.
no: Vennligst fortsett med å  fylle på databasen.

en: Please enter a date:
no: Vennligst angi en dato:

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
no: Vennligst skriv inn database-innstillinger du vil bruke for LimeSurvey

en: Please enter the name for the copied template:
no: Vennligst skriv inn navnet som skal tildeles den kopierte malen:

en: Please enter your comment here
no: Skriv din kommentar her

en: Please explain something in detail:
no: Vennligst beskriv noe i detalj:

en: Please fax your completed survey to:
no: Vennligst faks den utfylte undersøkelsen til:

en: Please fill in %s answers
no: Vennligst fyll inn %s svar

en: Please fill in at least %s answers
no: Vennligst fyll inn minst %s svar

en: Please fill in at least one answer
no: Vennligst fyll inn mist ett svar

en: Please fill in at most %s answers
no: Vennligst fyll inn opptil %s svar

en: Please fill in at most one answer
no: Vennligst fyll inn minst ett svar

en: Please fill in between %s and %s answers
no: Vennligst fyll inn mellom %s og %s svar

en: Please fix this error in your database and try again
no: Reparer denne feilen i databasen og prøv igjen

en: Please log in first.
no: Vennligst logg inn først.

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
no: Legg merke til at når svarene er samlet i denne undersøkelsen og du vil legge til eller fjerne grupper/spørsmål eller endre en av innstillingene ovenfor, må undersøkelsen først deaktiveres. Dette fører til at alle data som ble fylt inn mens undersøkelsen var aktiv vil bli lagt inn i en separat, arkivert tabell.

en: Please note: The export to Excel is currently limited to loading no more than 255 columns.
no: Merk: Eksport til Excel er begrenset til maks 255 kolonner.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
no: Nummerer hver boks i ønsket rekkefølge fra 1 til

en: Please rank all items
no: Ranger alle alternativer

en: Please select %s answers
no: Velg %s svar

en: Please select a condition
no: Vennligst velg en betingelse

en: Please select a condition.
no: Vennligst velg en betingelse.

en: Please select a field
no: Vennligst velg et felt

en: Please select a field.
no: Vennligst velg et felt.

en: Please select a file to import!
no: Velg en fil som skal importeres!

en: Please select a language:
no: Velg språk:

en: Please select a user first
no: Vennligst velg en bruker først

en: Please select a user group first
no: Vennligst velg en brukergruppe først

en: Please select at least %s answers
no: Vennligst velg minst %s svar

en: Please select at least one answer
no: Vennligst velg minst ett svar

en: Please select at least one file for deletion
no: Vennligst velg minst en post som skal slettes

en: Please select at least one file for download
no: Vennligst velg minst en fil som skal lastes ned

en: Please select at least one participant
no: Vennligst velg minst en deltager

en: Please select at least one participant.
no: Vennligst velg minst en deltager.

en: Please select at most %s answers
no: Vennligst velg opp til %s svar

en: Please select at most one answer
no: Vennligst velg kun ett svar

en: Please select between %s and %s answers
no: Velg mellom %s og %s svar

en: Please select the attributes that are to be added to the central database
no: Vennligst velg attributtene som skal legges til i den sentrale databasen

en: Please select your preferred language:
no: Oppgi foretrukket språk:

en: Please submit by %s
no: Vennligst svar innen %s

en: Please try again.
no: Vennligst prøv igjen.

en: Please upload %s files
no: Vennligst last opp %s filer

en: Please upload %s more file(s).
no: Vennligst last opp ytterligere %s fil(er)

en: Please upload at least %s files
no: Vennligst last opp minst %s filer

en: Please upload at least one file
no: Vennligst last opp minst en fil

en: Please upload at most %s files
no: Vennligst last opp maksimum %s filer

en: Please upload at most one file
no: Vennligst last opp maksimum en fil

en: Please upload between %s and %s files
no: Vennligst last opp mellom %s og %s filer

en: Please upload one file
no: Vennligst last opp én fil

en: Please use the LimeSurvey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
no: Vennligst bruk Limesurveys navigasjonsknapper eller indeks. Det virker som at du har prøvd å bruke nettleserens tilbake-knapp for å sende inn en side om igjen.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
no: Vennligst bekreft følgende informasjon før du fortsetter med database-oppgraderingen:

en: Please wait ...
no: Vennligst vent...

en: Please write your answer here:
no: Vennligst skriv her:

en: Please write your answer(s) here:
no: Vennligst skriv her:

en: Plugin
no: Tillegg

en: Plugin '%s' was missing and is removed from the database.
no: Tillegget '%s' mangler og er fjernet fra databasen.

en: Plugin manager
no: Tilleggsbehandler

en: Plugins
no: Tillegg

en: Polish
no: polsk

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
no: Dårlig utført uttrykk – forventet en konstant eller en variabel

en: Populate database
no: Fyll database med innhold

en: Popup HTML editor
no: HTML-redigering i eget vindu

en: Portuguese
no: portugisisk

en: Portuguese (Brazilian)
no: portugisisk (Brasil)

en: Position:
no: Plassering:

en: Possible attribute values
no: Mulige attributtverdier

en: Pre-installation check
no: Sjekk av systemkrav før installasjon

en: Pre-installation check for LimeSurvey
no: Sjekk av systemkrav før installasjon av LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
no: Forhåndskoblede attributter

en: Predefined
no: Predefinert

en: Predefined answer options for this question
no: Predefinerte svaralternativer til dette spørsmålet

en: Predefined label sets...
no: Predefinerte etikettsamlinger...

en: Prefix for list items
no: Prediks for listeelementer

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
no: Prefiks|suffiks i rullegardinlister

en: Present answer options in reverse order
no: Vis svaralternativer i omvendt rekkefølge

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
no: Presenter som tekstbokser i stedet for rullegardinlister

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
no: Bruk rullegardinbokser istedenfor en liste med radioknapper

en: Present subquestions/answer options in random order
no: Vis underspørsmå /svaralternativer i tilfeldig rekkefølge

en: Presentation
no: Presentasjon

en: Presentation & navigation
no: Presentasjon og navigasjon

en: Preview current question group
no: Forhåndsvis denne spørsmålsgruppen

en: Preview this group
no: Forhåndsvis denne gruppen

en: Preview this question
no: Forhåndsvis dette spørsmålet

en: Preview this question group in:
no: Forhåndsvis denne spørsmålsgruppen i:

en: Preview this question in:
no: Forhåndsvis dette spørsmålet i:

en: Preview:
no: Forhåndsvis:

en: Previous
no: Forrige

en: Previous answer fields
no: Forrige svarfelt

en: Previous question
no: Foregående spørsmål

en: Previous question group
no: Foregående spørsmålsgruppe

en: Previous questions
no: Foregående spørsmål

en: Previous session is set to be finished.
no: Forrige sesjon er i ferd med å bli avsluttet.

en: Print answers page
no: Skriv ut besvarelser

en: Print your answers.
no: Skriv ut svarene dine.

en: Printable survey page
no: Utskriftsvennlig versjon

en: Printable version
no: Utskriftsvennlig versjon

en: Prior to 16
no: Mindre enn 16

en: Proceed to step %s
no: Fortsett til trinn %s

en: Processing...
no: Behandler...

en: Progress
no: Fremdrift

en: Public statistics?
no: Offentlig statistikk?

en: Publication & access control
no: Publisitet og tilgangskontroll

en: Publish API on /admin/remotecontrol:
no: Publiser API på /admin/remotecontrol:

en: Punjabi
no: punjab

en: Q1 and Q3 calculated using %s
no: Q1 og Q3 kalkulert med %s

en: QueXML export
no: QueXML eksport

en: Question
no: Spørsmål

en: Question Page
no: Spørsmålsside

en: Question Selection
no: Spørsmålsutvalg

en: Question Type:
no: Spørsmålstype:

en: Question attribute
no: Spørsmålsattributt

en: Question attributes
no: Spørsmålsattributter

en: Question attributes:
no: Spørsmålsattributter:

en: Question by Question
no: Spørsmål for spørsmål

en: Question code
no: Spørsmålskode

en: Question code / ID
no: Spørsmålskode / ID

en: Question code:
no: Spørsmålskode:

en: Question codes must be unique.
no: Spørsmålskoder må være unike.

en: Question codes must start with a letter and may only contain alphanumeric characters.
no: Spørsmålskoder må starte med en bokstav og kan bare inneholde alfanumeriske tegn.

en: Question codes were successfully regenerated.
no: Spørsmålskoder ble regenerert.

en: Question could not be created with error on %s: %s
no: Spørsmål kunne ikke opprettes med feil i %s: %s

en: Question could not be created.
no: Kunne ikke lage spørsmål.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
no: Spørsmålet kunne ikke slettes. Andre spørsmål er avhengige av dette spørsmålet. Du må slette avhengighetene før du sletter dette spørsmålet.

en: Question could not be updated
no: Spørsmål kunne ikke oppdateres

en: Question could not be updated with error on %s: %s
no: Spørsmål kunne ikke oppdateres, feil i %s: %s

en: Question could not be updated.
no: Spørsmål kunne ikke oppdateres.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions  before you can change the type of this question.
no: Spørsmål kunne ikke oppdateres. Det finnes vilkår for andre spørsmål som er avhengige av svaret i dette spørsmålet. Endring av typen vil medføre problemer. Du må slette vilkårene før du kan endre spørsmålstypen til dette spørsmålet.

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
no: Kunne ikke oppdatere spørsmål. Det er betingelser fra andre spørsmål som er avhengig av svar på dette spørsmålet. Endring av type vil forårsake problemer. Du må slette disse betingelsene før du kan endre spørsmålstype.

en: Question group
no: Spørsmålsgruppe

en: Question group import is complete.
no: Import av spørsmålsgruppe er ferdig.

en: Question group import summary
no: Oppsummering av spørsmålsgruppeimport

en: Question group successfully saved.
no: Spørsmålsgruppe ble lagret.

en: Question group/question organizer disabled
no: Gruppe- og spørsmålsorganisator deaktivert

en: Question group:
no: Spørsmålsgruppe:

en: Question groups
no: Spørsmålsgrupper

en: Question groups:
no: Spørsmålsgrupper:

en: Question help
no: Spørsmålshjelp

en: Question import is complete.
no: Import av spørsmål er ferdig.

en: Question import summary
no: Oppsummering av spørsmålsimportering

en: Question in language %s could not be created with error on %s: %s
no: Spørsmål på språk %s kunne ikke opprettes grunnet feil i %s: %s

en: Question in language %s could not be created.
no: Spørsmål med språk %s kunne ikke opprettes.

en: Question index
no: Spørsmålsoversikt

en: Question is added to target (result is set to database default value).
no: Spørsmål er lagt til mål (resultat er satt til standard databaseverdi).

en: Question is moved to another group (result is imported correctly).
no: Spørsmål er flyttet til en annen gruppe (resultat er riktig importert).

en: Question is removed from target (result is ignored).
no: Spørsmål er fjernet fra målet (resultat er ignorert).

en: Question time
no: Spørsmålstid

en: Question type selector
no: Spørsmålstypevelger

en: Question type selector:
no: Spørsmålstypevelger:

en: Question validation equation
no: Spørsmålets valideringsligning

en: Question validation tip
no: Hint for spørsmålsvalidering

en: Question was successfully added.
no: Spørsmål ble lagt til.

en: Question was successfully deleted.
no: Spørsmål ble slettet.

en: Question was successfully saved.
no: Spørsmål ble lagret.

en: Question:
no: Spørsmål:

en: Questions
no: Spørsmål

en: Questions with conditions to this group
no: Spørsmål med betingelser til denne gruppen

en: Questions:
no: Spørsmål:

en: Quick CSV report
no: Hurtig CSV-rapport

en: Quick add...
no: Legg hurtig til...

en: Quick statistics
no: Rask statistikk

en: Quick translation
no: Hurtig oversettelse

en: Quick-add answers
no: Legg hurtig til svar

en: Quick-add subquestion or answer items
no: Legg hurtig til underspørsmål eller svar

en: Quick-add subquestions
no: Legg hurtig til underspørsmål

en: Quick-translation
no: Hurtig oversettelse

en: Quota action
no: Når kvote er oppnådd

en: Quota action:
no: Kvotehandling:

en: Quota could not be added.
no: Kvote kunne ikke legges til

en: Quota limit
no: Kvotegrense

en: Quota limit:
no: Kvotegrense:

en: Quota message
no: Kvote-melding

en: Quota name
no: Navn på kvote

en: Quota name:
no: Kvotenavn:

en: Quotas
no: Kvoter

en: Quote meta characters
no: Sett metategn i anførselstegn

en: R (data file)
no: R (datafil)

en: R (syntax file)
no: R (syntaksfil)

en: RANK
no: RANGERING

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
no: LES DETTE NØYE FØR DU FORTSETTER

en: RPC interface enabled:
no: RPC-grensesnittet aktivert:

en: Random order
no: Tilfeldig rekkefølge

en: Randomization group name
no: Navn på tilfeldig-gruppe

en: Randomization group:
no: Navn på tilfeldig-gruppe

en: Randomize on each page load
no: Randomiser hver gang siden lastes inn

en: Range:
no: Utvalg:

en: Rank %s
no: Rangering %s

en: Rank header
no: Rangeringstittel

en: Ranking
no: Rangering

en: Reading file..
no: Leser fil...

en: Reading file...
no: Leser fil...

en: Reason:
no: Årsak:

en: Recommended
no: Anbefalt

en: Record Deleted
no: Oppføring slettet

en: Record has been updated.
no: Post har blitt oppdatert.

en: Records displayed:
no: Antall oppføringer:

en: Records imported
no: Poster importert

en: Recover your password
no: Gjennopprett passord

en: Referrer URL
no: Avsenders URL

en: Referrer URL will be saved.
no: Avsenders URL vil bli lagret.

en: Refresh list
no: Oppdater liste

en: Regenerate question codes
no: Regenerer spørsmålskoder

en: Register Page
no: Registreringsside

en: Registration
no: Registrering

en: Registration attachments:
no: Vedlegg til registrering:

en: Registration email
no: E-postregistrering

en: Registration email body:
no: Melding i registrering:

en: Registration email subject
no: Emnefelt i e-postregistrering

en: Registration email subject:
no: Emnefelt i registrering:

en: Regular expression
no: Regulært uttrykk

en: Relevance
no: Relevanse

en: Relevance [Validation] (Default value)
no: Relevanse [Validering] (Standardverdi)

en: Relevance equation:
no: Relevanseligning:

en: Relevance help for printable survey
no: Relevansehjelp for utskriftsvennlig undersøkelse

en: Relevance:
no: Relevanse:

en: Reload URL
no: Last om igjen URL

en: Reload participant list
no: Last inn deltagerliste på nytt

en: Reload survey list
no: Last inn listen med undersøkelser igjen

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
no: Last inn undersøkelsen på nytt ved å klikke på følgende lenke (eller ved å lime den inn i nettleseren):

en: Reloading screen. Please wait.
no: Laster skjermbildet på nytt. Vennligst vent.

en: Remaining
no: Gjenstår

en: Remaining:
no: Gjenstår:

en: Reminder
no: Påminnelse

en: Reminder Email:
no: Påminnelse:

en: Reminder attachments:
no: Vedlegg til påminnelse:

en: Reminder count
no: Ant

en: Reminder count:
no: Antall påminnelser:

en: Reminder email
no: E-postpåminnelse

en: Reminder email body:
no: Melding i påminnelse:

en: Reminder email subject
no: Emnefelt i e-postpåminnelse

en: Reminder email subject:
no: Emnefelt i e-postpåminnelse:

en: Reminder sent to:
no: Påminnelse sendt til:

en: Reminder sent?
no: Påminnelse

en: Reminder status:
no: Påminnelsesstatus:

en: Reminder to participate in a survey
no: Påminnelse om å delta i en undersøkelse

en: Reminder(s) sent
no: Påminnelse(r) sendt

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
no: RemoteControl kan brukes ved %s for transport og for følgende funksjonalitet:

en: Remove
no: Slett

en: Remove condition
no: Fjerne betingelse

en: Remove search condition
no: Slett søkebetingelse

en: Remove text or uncheck checkbox automatically
no: Fjern tekst eller fjern valg i velgeboks automatisk

en: Rename this template
no: Nytt navn på denne malen:

en: Rename this template to:
no: Endre navn på mal til:

en: Renumber scenario automatically
no: Renummerer dette scenariet automatisk

en: Renumber the new record.
no: Endre nummer på den nye posten.

en: Reorder question groups / questions
no: Endre rekkefølge på spørsmålsgrupper og spørsmål

en: Repeat a string
no: Repeter en streng

en: Repeat headers
no: Gjenta overskrifter

en: Repeat headings every X subquestions (Set to 0 to deactivate heading repeat, deactivate minimum repeat headings from config).
no: Gjenta overskrifter etter X underspørsmål (sett til 0 (null) for å deaktivere gjentagelse og deaktiver «minimum repeat headings» fra config).

en: Repeat password
no: Gjenta passord

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
no: Repeterende overskrifter i matrisespørsmål i hvert X. underspørsmål:

en: Replace
no: Erstatt

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
no: Erstatt alle forekomster av søkestrengen med erstatningsstrengen

en: Replace answers in file in the existing record.
no: Erstatt svar i fil i den eksisterende posten.

en: Replace choice header (default: "%s")
no: Erstatt valgtittel (standard: "%s")

en: Replace existing label set
no: Erstatt eksisterende etikettsamling

en: Replace label set?
no: Erstatt etikettsamling?

en: Replace rank header (default: "%s")
no: Erstatt rangeringstittel (standard: "%s")

en: Replace the existing record.
no: Overskriv den eksisterende posten.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
no: Bytter ut navnet 'Annet:' med egen tekst

en: Report and skip the new record.
no: Rapporter og hopp over den nye besvarelsen.

en: Required
no: Nødvendig

en: Reset
no: Nullstill

en: Reset Survey Logic
no: Nullstill undersøkelselogikk

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
no: Tilbakestill alle nøkler til 'ubrukt'

en: Reset answers and token completed state
no: Nullstill svar og nøkkelens fullføringsstatus

en: Reset conditions
no: Nullstill betingelser

en: Reset conditions/relevance?
no: Nullstill vilkår/relevanse?

en: Reset start/end date/time?
no: Nullstill start/slutt- dato/tid?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
no: Nullstill alle svarene

en: Resources
no: Ressurser

en: Resources Import Summary
no: Oppsummering av ressursimport

en: Resources import summary
no: Ressursimport sammendrag

en: Response
no: Svar

en: Response ID
no: Besvarelse-ID

en: Response ID %s was successfully deleted.
no: Sletting av svar ID %s var vellykket.

en: Response filters
no: Svarfiltre

en: Response import summary
no: Oppsummering av besvarelsesimportering

en: Response rate
no: Svarprosent

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
no: Innsendt besvarelse for undersøkelse {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
no: Besvarelse for undersøkelse {SURVEYNAME} med resultater

en: Response summary
no: Oppsummering av besvarelser

en: Responses
no: Besvarelser

en: Responses & statistics
no: Besvarelser og statistikk

en: Responses containing
no: Besvarelser som inneholder

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
no: Besvarelser til denne undersøkelsen er IKKE anonymiserte.

en: Responses to this survey are anonymized.
no: Besvarelser til denne undersøkelsen er anonymiserte.

en: Responses will be date stamped.
no: Besvarelser vil bli datostemplet.

en: Responses will have the IP address logged
no: Besvarelser vil bli lagret med IP-adresse.

en: Responses will have their referring URL logged.
no: Besvarelser vil bli lagret med avsenders URL.

en: Responses will not be date stamped.
no: Besvarelser vil ikke bli datostemplet.

en: Responses will not have the IP address logged.
no: Besvarelser vil ikke bli lagret med IP-adresse.

en: Responses will not have their referring URL logged.
no: Besvarelser vil ikke bli lagret med avsenders URL.

en: Restart this Survey
no: Start denne undersøkelsen på nytt

en: Restore
no: Gjennopprett

en: Restore options
no: Gjennopprett innstillinger

en: Restrict input to integer values
no: Begrens inndata til kun heltall

en: Result
no: Resultat

en: Results
no: Resultater

en: Results from LDAP Query.
no: Resultat fra LDAP-forespørsel.

en: Resume later
no: Fortsett senere

en: Return a formatted string
no: Returnerer en formatert tekststreng

en: Return comma-separated list of values
no: Returnere kommaseparert liste med verdier

en: Return current UNIX timestamp
no: Returner gjeldende UNIX timestamp

en: Return part of a string
no: Returner del av tekststreng

en: Return to label set administration
no: Tilbake til administrasjon av etikettsamling

en: Return to survey
no: Tilbake til undersøkelse

en: Return to survey administration
no: Tilbake til administrasjon av undersøkelsen

en: Returns true if all non-empty responses are unique
no: Returnerer "sann" hvis alle ikke-tomme svar er unike

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
no: Returnerer true(1) hvis det er en gyldig dato i den gregorianske kalenderen

en: Reverse a string
no: Reverser en tekststreng

en: Reverse answer order
no: Omvendt rekkefølge på svar

en: Romanian
no: rumensk

en: Root URL
no: Rot URL

en: Round fractions down
no: Avrund brøker ned

en: Round fractions up
no: Avrund brøker opp

en: Rounds a number to an optional precision
no: Avrunder tall til valgfri presisjon

en: Rows
no: Rader

en: Russian
no: russisk

en: SMTP debug mode:
no: SMTP debug-modus:

en: SMTP debug output:
no: SMTP debug-utskrift:

en: SMTP host:
no: SMTP-tjener:

en: SMTP password:
no: SMTP-passord:

en: SMTP username:
no: SMTP-brukernavn:

en: SPSS export scale type
no: SPSS eksport-skalatype

en: SPSS version:
no: SPSS-versjon:

en: SQL CODE THAT FAILED
no: SQL KODE SOM FEILET

en: SQL command failed: %s
no: SQL-kommando feilet: %s

en: Same
no: Ingen endring

en: Same height for all choice
no: Samme høyde for alle svar

en: Same height for lists
no: Samme høyde for lister

en: Save
no: Lagre

en: Save & Load
no: Lagre og last inn

en: Save & edit survey text elements
no: Lagre og rediger tekstelementer i undersøkelse

en: Save / Activate survey
no: Lagre / Aktivere undersøkelse

en: Save IP Address?
no: Lagre IP-adressen?

en: Save IP address?
no: Lagre IP-adressen?

en: Save Now
no: Lagre nå

en: Save Page
no: Lagre side

en: Save and close
no: Lagre og lukk

en: Save as label set
no: Lagre som etikettsamling

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
no: Lagre begge i R sin arbeidskatalog (bruk getcwd() og setwd() i R-kommandovinduet for å hente og sette denne)

en: Save changes
no: Lagre endringer

en: Save city
no: Lagre sted

en: Save country
no: Lagre land

en: Save for further completion by survey user
no: Lagre for fremtidig fullføring fra bruker

en: Save plugin settings
no: Lagre innstillinger

en: Save postal code
no: Lagre postnummer

en: Save question group
no: Lagre spørsmålsgruppe

en: Save quota
no: Lagre kvote

en: Save referrer URL?
no: Lagre avsenders URL?

en: Save settings
no: Lagre innstillinger

en: Save state
no: Lagre fylke

en: Save this, then create another:
no: Lagre denne, deretter opprett en ny:

en: Save timings?
no: Lagre tidsbruk?

en: Save your responses so far
no: Lagre dine foreløpige svar

en: Save your unfinished survey
no: Lagre din uferdige undersøkelse

en: Saved Responses
no: Lagrede besvarelser

en: Saved Responses:
no: Lagrede besvarelser:

en: Saved Survey Details
no: Detaljer om den lagrede undersøkelsen

en: Saved name
no: Lagret navn

en: Scale
no: Skala

en: Scale 1
no: Skala 1

en: Scale 2
no: Skala 2

en: Scope
no: Omfang

en: Screen:
no: Skjerm:

en: Search
no: Søk

en: Search attributes
no: Søk i attributter

en: Search shared participants
no: Søk i delte deltagere

en: Search...
no: Søk...

en: Second choice
no: Andre valg

en: Section
no: Seksjon

en: Security
no: Sikkerhet

en: Security Question
no: Kontrollspørsmål

en: Security alert
no: Sikkerhetsadvarsel

en: Security question
no: Sikkerhetsspørsmål

en: Security question:
no: Kontrollspørsmål:

en: Select Answer
no: Velg svar

en: Select LimeSurvey question file (*.lsq/*.csv)
no: Velg LimeSurvey spørsmålsfil (*.lsq/*.csv)

en: Select ZIP File:
no: Velg ZIP-fil:

en: Select ZIP file:
no: Velg ZIP-fil

en: Select all
no: Velg alle

en: Select at least one attribute.
no: Velg minst en attributt.

en: Select at least one survey.
no: Velg minst en undersøkelse.

en: Select columns
no: Velg kolonner

en: Select file
no: Velg fil

en: Select label set file (*.lsl,*.csv):
no: Velg etikettsamlingfil (*.lsl,*.csv):

en: Select one of the three options
no: Velg en av de tre alternativene

en: Select output format
no: Velg utdataformat

en: Select question
no: Velg spørsmål

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
no: Velg spørsmålsgruppefil (*.lsg/*.csv)

en: Select survey structure file (*.lss, *.csv, *.txt) or survey archive (*.lsa):
no: Velg strukturfil for undersøkelse (*.lss, *.csv, *.txt) eller et undersøkelsesarkiv (*.lsa):

en: Select survey to copy:
no: Velg undersøkelse som skal kopieres:

en: Select template ZIP file:
no: Velg mal fra ZIP-arkiv:

en: Select the LDAP query you want to run:
no: Velg den LDAP-spørringen du vil kjøre:

en: Select the answer for each subquestion.
no: Velg svaret for hvert underspørsmål.

en: Select the type of chart to be displayed
no: Velg diagramtype som skal vises

en: Select which fields to import as attributes with your participant. | Select which fields to import as attributes with your %s participants.
no[0]: Velg hvilke felter som skal importeres som attributter med din deltager.
no[1]: Velg hvilke felter som skal importeres som attributter med dine %s deltagere.

en: Select...
no: Velg...

en: Semicolon
no: Semikolon

en: Send Invitations
no: Send invitasjoner

en: Send Reminders
no: Send påminnelser

en: Send a reminder email to the selected entries (if they have already received the invitation email)
no: Send en påminnelse pr. e-post til valgte oppføringer (hvis de allerede har fått en invitasjon)

en: Send an invitation email to the selected entries (if they have not yet been sent an invitation email)
no: Send en invitasjon pr. e-post til valgte oppføringer (hvis de ikke allerede har fått en slik invitasjon)

en: Send basic admin notification email to:
no: Send enkel varsling til admins e-post:

en: Send confirmation emails?
no: Send e-postbekreftelser?

en: Send detailed admin notification email to:
no: Send detaljert varsling til admins e-post:

en: Send email invitation
no: Send invitasjon

en: Send email invitations
no: Send invitasjoner

en: Send email reminder
no: Send påminnelse

en: Send invitation email to this person (if they have not yet been sent an invitation email)
no: Send en e-post med invitasjon til denne personen (hvis personen ikke har mottat en invitasjon ennå)

en: Send me a copy:
no: Send meg en kopi:

en: Send reminder email to this person (if they have already received the invitation email)
no: Send en e-post med påminnelse til denne personen (hvis personen allerede har mottat en invitasjon)

en: Send reminder to token ID(s):
no: Send påminnelse til nøkkel-ID(er)

en: Sending invitations...
no: Sender invitasjoner...

en: Sending reminders...
no: Sender påminnelser...

en: Sending to Token IDs
no: Sender til nøkkel-ID-er

en: Sep
no: sep

en: Separator used:
no: Skilletegn:

en: September
no: september

en: Serbian (Cyrillic)
no: Serbisk (kyrillisk)

en: Serbian (Latin)
no: Serbisk (latinsk)

en: Server name & port:
no: Tjenernavn og port:

en: Server time:
no: Tjenertid:

en: Server type:
no: Tjenertype:

en: Session lifetime for surveys (seconds):
no: Sesjonslevetid for undersøkelser (sekunder):

en: Session writable
no: Skrivbar sesjon

en: Set Survey Rights
no: Angi rettigheter til undersøkelse

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
no: Bestem en spesifikk SPSS eksport-skalatype til dette spørsmålet

en: Set conditions for this question
no: Sett betingelser til dette spørsmålet

en: Set cookie to prevent repeated participation?
no: Bruk informasjonskapsler til å forhindre gjentagende deltagelse?

en: Set global permissions for this user
no: Sett globale tilganger for denne brukeren

en: Set name:
no: Navn på samling:

en: Set survey permissions
no: Angi rettigheter for undersøkelse

en: Set template permissions
no: Angi malrettigheter

en: Set template permissions for this user
no: Angi hvilke maler denne brukeren skal ha tilgang til

en: Set templates that this user may access
no: Angi malene denne brukeren skal ha tilgang til

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
no: Sett prosentbredden til kolonnen med (under-)spørsmål (1-100)

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work. You can force Unix socket with complete socket path.
no: Sett denne til IP/nett-lokasjonen til databasetjeneren. I de fleste tilfeller vil "localhost" fungere. Du kan tvinge Unix socket ved å angi fullstendig sti.

en: Set token length to:
no: Sett lengde på nøkkel til:

en: Set user permissions
no: Angi brukerrettigheter

en: Settings & Plugins
no: Innstillinger og tillegg

en: Settings for plugin %s
no: Innstillinger for tillegg %s

en: Share
no: Dele

en: Share panel
no: Delepanel

en: Share participants with other users
no: Del deltagere med andre brukere

en: Share the selected participants
no: Dele valgte deltagere

en: Shared user id
no: Delt bruker-id

en: Shared with
no: Delt med

en: Sharing participants...
no: Deler deltagere...

en: Shift-JIS Japanese
no: Shift-JIS japansk

en: Short Free Text
no: Kort fritekst

en: Short names
no: Kort navn

en: Should never  get to this line?
no: Burde aldri komme til denne linjen?

en: Should we proceed with the delete?
no: Skal vi fortsette med slettingen?

en: Show
no: Vis

en: Show "No answer"
no: Vis "Ingen svar"

en: Show "There are X questions in this survey"
no: Vis "Det finnes X spørsmål i denne undersøkelsen"

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
no: Vis alternativet 'ikke noe svar' for spørsmål som ikke er obligatoriske:

en: Show Details of this Question
no: Vis detaljer om dette spørsmålet

en: Show PHPInfo
no: Vis PHP-info

en: Show [<< Prev] button
no: Vis [← Forrige]-knapp

en: Show a map in the statistics?
no: Vis et kart i statistikken?

en: Show advanced settings
no: Vis avanserte innstillinger

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
no: Vis en advarsel hvis svar overstiger maks antall svar

en: Show both
no: Vis begge

en: Show both (Forced by the system administrator)
no: Vis begge (tvunget av systemadministrator)

en: Show comment
no: Vis kommentar

en: Show conditions for this question
no: Vis betingelser til dette spørsmålet

en: Show details of this group
no: Vis detaljer for denne gruppen

en: Show details of this question
no: Vis detaljer for dette spørsmålet

en: Show details of this survey
no: Vis detaljer i denne undersøkelsen

en: Show during registration?
no: Vis under registrering?

en: Show grand total
no: Vis total

en: Show grand total for either columns or rows
no: Vis totaler for enten kolonner eller rader

en: Show graphs
no: Vis diagrammer

en: Show graphs in public statistics?
no: Vis grafer i offentlig statistikk?

en: Show group description only
no: Vis kun gruppebeskrivelse

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
no: Vis kun gruppebeskrivelse (tvunget av systemadministrator)

en: Show group name and/or group description
no: Vis gruppenavn og/eller gruppebeskrivelse

en: Show group name only
no: Vis bare gruppenavn

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
no: Vis kun gruppenavn (tvunget av systemadministrator)

en: Show help
no: Vis hjelp

en: Show in public statistics
no: Vis i offentlig statistikk

en: Show javascript alert
no: Vis advarsel med javascript

en: Show last..
no: Vis siste..

en: Show last...
no: Vis siste...

en: Show next..
no: Vis neste..

en: Show next...
no: Vis neste...

en: Show previous..
no: Vis forrige...

en: Show previous...
no: Vis forrige...

en: Show progress bar
no: Vis fremdriftsblokk

en: Show question code only
no: Vis kun spørsmålskode

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
no: Vis kun spørsmålskode (tvunget av systemadministrator)

en: Show question group name and/or description
no: Vis navn på spørsmålsgruppe og/eller beskrivelse

en: Show question index / allow jumping
no: Vis spørsmålsoversikt / tillat hopping

en: Show question number and/or code
no: Vis spørsmålsnummer og/eller kode

en: Show question number and/or question code
no: Vis spørsmålsnummer og/eller spørsmålskode

en: Show question number only
no: Vis kun spørsmålsnummer

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
no: Vis kun spørsmålsnummer (tvunget av systemadministrator)

en: Show start...
no: Vis første...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
no: Vis statistikk for dette spørsmålet på den offentlige statistikksiden

en: Show summary information
no: Vis oppsummering

en: Show text responses inline:
no: Vis tekstsvar løpende:

en: Show this token entry
no: Vis denne nøkkeloppføringen

en: Show title
no: Vis tittel

en: Show token summary
no: Vis nøkkeloppsummering

en: Show totals for
no: Vis totaler for

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
no: Vis totalter for enten rader, kolonner eller begge deler

en: Show update notifications:
no: Vis oppdateringsvarslinger:

en: Show welcome screen?
no: Vis velkomstbilde?

en: Showing Filtered Results
no: Viser filtrerte besvarelser

en: Simple selector
no: Enkel velger

en: Simple template editor
no: Enkel maleredigerer

en: Sine
no: Sinus

en: Single checkbox
no: En avkryssingsboks

en: Single choice questions
no: Enkeltvalgsspørsmål

en: Single response: ID %s
no: Enkeltbesvarelse: ID %s

en: Sinhala
no: singalesisk

en: Site name
no: Nettstednavn

en: Site name:
no: Navn på nettstedet:

en: Size
no: Størrelse

en: Skipped tokens entry:
no: Hoppet over nøkkeloppføring:

en: Slider
no: Skyvekontroll

en: Slider accuracy
no: Nøyaktighet i skyvekontrollen

en: Slider initial value
no: Utgangsverdi satt i skyvekontrollen

en: Slider left/right text separator
no: Venstre/høyre tekst-skilletegn for skyvekontrollen

en: Slider maximum value
no: Maksimumsverdi i skyvekontrollen

en: Slider minimum value
no: Minimumsverdi i skyvekontrollen

en: Slider start as this value (this will set the initial value).
no: Skyvekontroll starter med denne verdien (vil sette startverdien).

en: Slider starts at the middle position
no: Skyvekontrollen starter i midtposisjon

en: Slovak
no: slovakisk

en: Slovenian
no: slovensk

en: Some Question have been disabled
no: Noen spørsmål er blitt deaktivert

en: Some URL description
no: En eller annen URL-beskrivelse

en: Some example answer option
no: Eksempel på svaralternativ

en: Some example subquestion
no: Eksempel på underspørsmål

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
no: Noen enkle trinn for å lage din første undersøkelse:

en: Some text in this answer
no: Noe tekst i dette svaret

en: Some user templates can not be updated, please add the placeholder {TEMPLATEJS} in your startpage.pstpl manually.
no: Noen brukermaler kan ikke oppdateres. Vennligst legg til referansen {TEMPLATEJS} manuelt i filen startpage.pstpl.

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
no: Noen forsøker muligens å bruke din LimeSurvey-sesjon (antatt CSRF-angrep). Hvis du nettopp klikket på en mistenkelig lenke, vennligst rapporter dette til din systemadministrator.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
no: Beklager, men det er ikke noen støttede spørsmålstyper i denne undersøkelsen.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
no: Beklager, men denne undersøkelsen hadde kvote på antall tillatte besvarelser. Kvoten for undersøkelsen er nå oppnådd, og du kan derfor ikke besvare.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
no: Beklager, men LDAP-modulen mangler i PHP-oppsettet på tjeneren.

en: Sorry, but this question has no responses yet so a graph cannot be shown.
no: Beklager, men dette spørsmålet har ikke noe svar, og en graf kan derfor ikke vises.

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
no: Dette spørsmålet har for mange svaralternativ til å vises riktig i et diagram.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
no: Beklager, ingen flere filer kan lastes opp!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
no: Beklager, det er kun filendelsene %s som er tillatte!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
no: Beklager, kun %s filer kan lastes opp til dette spørsmålet!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
no: Beklager, navnet du skrev inn for etikettesamlingen er allerede i databasen. Vennligst velg et annet navn.

en: Sorry, the request failed!
no: Beklager, forespørselen mislyktes!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
no: Beklager, den opplastede filen (%s) er større enn den tillatte filstørrelsen på %s KB.

en: Sorry, there was an error uploading your file
no: Beklager, men det oppsto en feil ved opplasting av filen

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
no: Beklager, denne filtypen (%s) er ikke tillatt!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %s KB are allowed.
no: Beklager, denne filen er for stor. Kun filer opp til %s KB er tillatte.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
no: Beklager, denne filen er for stor. Kun filer opp til %s KB er tillatte.

en: Sorry. There is no matching survey.
no: Beklager, men kunne ikke finne en passende undersøkelse.

en: Sort answers alphabetically
no: Sorter svarene i alfabetisk rekkefølge

en: Sort the answer options alphabetically
no: Sorter svaralternativene i alfabetisk rekkefølge

en: Source table
no: Kildetabell

en: Spanish
no: Spansk

en: Spanish (Argentina)
no: Spansk (Argentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
no: Spansk (Argentina, uformell)

en: Spanish (Chile)
no: Spank (Chile)

en: Spanish (Mexico)
no: Spansk (Mexico)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
no: Spesifiser et tilpasset format for dato og tid (tegnene <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> og -./: kan brukes for dag, måned, år, time og minutt – med eller uten null foran. Standard er undersøkelsens datoformat.

en: Specify how array-filtered sub-questions should be displayed
no: Spesifiser hvordan matrise-filtrerte underspørsmål skal vises

en: Square root
no: Kvadratrot

en: Standard Fields
no: Standardfelter

en: Standard deviation
no: Standardavvik

en: Standard files:
no: Standardfiler:

en: Standard token fields
no: Standard nøkkelfelt

en: Start HTML editor in a popup window
no: Start HTML-redigeringen i et eget vindu

en: Start bounce processing
no: Start gjennomgang av e-postreturer

en: Start date/time:
no: Startdato/-tid:

en: Start installation
no: Begynn installasjon

en: Start language
no: Standardspråk

en: Start language:
no: Startspråk:

en: Started but not yet completed
no: Påbegynt, men ikke fullført

en: Starting from:
no: Start fra:

en: Starting in 2.05, variable names should only contain letters and numbers; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
no: Fra og med versjon 2.05 kan variabelnavn kun inneholde bokstaver og tall, og kan ikke starte med et tall. Dette variabelnavnet er ikke lenger gyldig.

en: Statistics
no: Statistikk

en: Statistics URL
no: Statistikk URL

en: Statistics report language
no: Språk for rapportering av statistikk

en: Statistics survey %s
no: Statistikk for undersøkelse %s

en: Step 1:
no: Trinn 1:

en: Step 2:
no: Trinn 2:

en: Step value
no: Trinn-verdi

en: Stop this survey
no: Lukk denne undersøkelsen

en: Store the city?
no: Lagre stedet?

en: Store the country?
no: Lagre landet?

en: Store the postal code?
no: Lagre postnummer?

en: Store the state?
no: Lagre fylket?

en: Straight
no: Rett frem

en: Strip HTML and PHP tags from a string
no: Fjerne HTML og PHP tags fra en strenge

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
no: Fjern mellomrom (eller andre tegn) fra begynnelsen og slutten av en tekststreng

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
no: Fjern mellomrom (eller andre tegn) fra begynnelsen av en tekststreng

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
no: Fjern mellomrom (eller andre tegn) fra slutten av en tekststreng

en: Sub-question validation equation
no: Valideringsligning for underspørsmål

en: Sub-question validation tip
no: Valideringshint for underspørsmål

en: Subject
no: Emne

en: Subject:
no: Emne:

en: Submission date
no: Innsendelsesdato

en: Submit
no: Lever besvarelse

en: Submit Your Survey.
no: Send undersøkelse.

en: Submit your answers
no: Send inn svarene dine

en: Submit your survey.
no: Send undersøkelsen.

en: Submitted
no: Innsendt

en: Subquestion
no: Underspørsmål

en: Subquestion codes may only contain alphanumeric characters.
no: Underspørsmålskoder kan kun inneholde alfanumeriske tegn.

en: Subquestion codes must be unique.
no: Underspørsmålskoder må være unike.

en: Subquestion:
no: Underspørsmål:

en: Subquestions
no: Underspørsmål

en: Subquestions %s could not be updated.
no: Underspørsmål %s kunne ikke oppdateres.

en: Subquestions were successfully saved.
no: Underspørsmål ble lagret.

en: Subtotals based on displayed questions
no: Totalen er basert på viste spørsmål

en: Success
no: Vellykket

en: Success!
no: Vellykket!

en: Successfully created CPDB entries
no: Opprettet CPDB oppføringer

en: Successfully created token entries
no: Opprettet nøkler

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
no: Summer verdiene i besvarte spørsmål i listen som stemmer med kriteriene (arg op verdi)

en: Summary
no: Sammendrag

en: Support this project - Donate to
no: Støtt dette prosjektet - doner til

en: Survey
no: Undersøkelse

en: Survey %s
no: Undersøkelse %s

en: Survey Access
no: Tilgang til undersøkelse

en: Survey Format is %s:
no: Formatet på undersøkelsen er %s:

en: Survey Has Been Deactivated
no: Undersøkelsen er blitt deaktivert

en: Survey ID
no: Undersøkelses-ID

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
no: Undersøkelse med ID %d ble lagret på %s med %d post(er)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
no: Undersøkelsen med ID %d ble lagret på %s med %d oppføring(er) (%s)

en: Survey List Page
no: Liste over undersøkelser

en: Survey URL
no: URL

en: Survey activation
no: Aktivering av undersøkelse

en: Survey admin can choose
no: Administrator for undersøkelsen kan velge

en: Survey administrator
no: Undersøkelsesadmin

en: Survey archive (.lsa)
no: Undersøkelsesarkiv (.lsa)

en: Survey bounce email:
no: Returadresse for undersøkelse:

en: Survey cannot be activated yet.
no: Undersøkelsen kan ikke aktiveres nå.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
no: Undersøkelsen kan ikke aktiveres. Enten mangler du rettigheter eller det finnes ingen spørsmål.

en: Survey content
no: Innhold i undersøkelse

en: Survey copy summary
no: Oppsummering av kopiering av undersøkelse

en: Survey could not be created because it did not have a title
no: Kunne ikke lage undersøkelsen fordi den mangler tittel

en: Survey could not be updated
no: Kunne ikke oppdatere undersøkelse

en: Survey could not be updated.
no: Undersøkelse kunne ikke oppdateres.

en: Survey currently active
no: Aktiv undersøkelse

en: Survey deleted.
no: Undersøkelse slettet.

en: Survey deletion
no: Sletting av undersøkelse

en: Survey does not pass consistency check
no: Undersøkelsen består ikke integritetskontrollen

en: Survey expiration date
no: Utløpsdato

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
no: Undersøkelsen er aktivert. Tabeller for besvarelser er opprettet.

en: Survey import summary
no: Oppsummering av undersøkelsesimport

en: Survey links
no: Lenker til undersøkelse

en: Survey locale settings
no: Språkinnstillinger i undersøkelse

en: Survey logic file
no: Logikkfil for undersøkelse

en: Survey mode is set to %s:
no: Undersøkelsesmodusen er satt til %s:

en: Survey name
no: Navn på undersøkelse

en: Survey name (ID)
no: Navn på undersøkelsen (ID)

en: Survey name (ID):
no: Navn på undersøkelse (ID):

en: Survey name-[SID]/Group name
no: Undersøkelsesnavn-[SID]/Gruppenavn

en: Survey participants
no: Deltagere i undersøkelsen

en: Survey permissions
no: Rettigheter til undersøkelse

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
no: Rettighetene til alle brukere i gruppen ble oppdatert.

en: Survey permissions were successfully updated.
no: Rettighetene ble oppdatert.

en: Survey preview only for administration users
no: Forhåndsvisning kun for administratorer

en: Survey properties
no: Egenskaper til undersøkelsen

en: Survey quota
no: Undersøkelseskvote

en: Survey quotas
no: Undersøkelseskvote

en: Survey registration confirmation
no: Bekreftelse på registrering

en: Survey response
no: Undersøkelsessvar

en: Survey response %d
no: Undersøkelsessvar %d

en: Survey security
no: Sikkerhet i undersøkelse

en: Survey settings
no: Innstillinger for undersøkelse

en: Survey settings were successfully saved.
no: Innstillinger for undersøkelse ble lagret.

en: Survey structure (.lss)
no: Undersøkelsesstruktur (.lss):

en: Survey structure import summary
no: Oppsummering av undersøkelsesimport

en: Survey table could not be created.
no: Undersøkelsens tabell kunne ikke opprettes.

en: Survey table name
no: Tabellnavn

en: Survey text elements successfully saved.
no: Tekstlementer i undersøkelse ble lagret.

en: Survey title
no: Tittel på undersøkelse

en: Survey title and description
no: Tittel og beskrivelse på undersøkelse

en: Survey was successfully added.
no: Undersøkelse ble lagt til.

en: Surveys
no: Undersøkelser

en: Surveys:
no: Undersøkelser:

en: Swedish
no: svensk

en: Switch to closed-access mode
no: Endre til lukket tilgangsmodus

en: System overview
no: Systemoversikt

en: TIS620 Thai
no: TIS620 thai

en: Tab-separated-values format (*.txt)
no: Tab-separerte verdier (*.txt)

en: Table column usage
no: Tabellkolonneforbruk

en: Table prefix
no: Tabell-prefiks

en: Table size usage
no: Tabellstørrelse

en: Take ownership
no: Ta eierskap

en: Tamil
no: Tamilsk

en: Target (sub-)question:
no: Mål-(under)spørsmål:

en: Target question
no: Spørsmål

en: Tempdir %s is not writable
no: Kan ikke skrive til mellomlagringskatalogen %s

en: Template %s not found, please review when activating.
no: Mal %s ble ikke funnet. Kontroller når du aktiverer.

en: Template '%s' does already exist.
no: Malen '%s' finnes allerede.

en: Template '%s' was successfully deleted.
no: Malen '%s' ble slettet.

en: Template Editor
no: Rediger maler

en: Template Preview:
no: Forhåndsvisning av mal:

en: Template Sample
no: Eksempel på mal

en: Template could not be renamed to `%s`.
no: Navnet på malen kunne ikke endres til `%s`.

en: Template editor
no: Rediger maler

en: Template editor mode
no: Mal redigeringsmodus

en: Template editor:
no: Malredigerer:

en: Template name
no: Navn på malen

en: Template permissions were updated successfully.
no: Malrettigheter ble oppdatert.

en: Template preview image
no: Miniatyrbilde av mal

en: Template upgrade summary
no: Oppsummering av maloppgradering

en: Template(s) to be verified :
no: Mal(er) som må verifiseres:

en: Template:
no: Tema:

en: Templates
no: Maler

en: Terminate survey
no: Avslutt undersøkelse

en: Terminate survey with warning
no: Avslutt undersøkelse med advarsel først

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
no: Test om tjeneren har SSL slått på ved å klikke på denne lenken.

en: Test survey
no: Test undersøkelsen

en: Test this survey
no: Test denne undersøkelsen

en: Text [Help] (Tip)
no: Tekst [hjelp] (tips)

en: Text box
no: Tekstfelt

en: Text display
no: Tekstvisning

en: Text file row number
no: Radnummer i tekstfil

en: Text inputs
no: Tekstbokser

en: Text questions
no: Tekstspørsmål

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
no: Teksten som vises på hver underspørsmålslinje mellom begge skalaene i rullegardinmodus

en: Thai
no: thai

en: Thank you for completing this survey.
no: Takk for at du fullførte denne undersøkelsen.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
no: Takk for at du registrerte deg for å delta i undersøkelsen.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
no: Undersøkelsen din har blitt lagret. Du kan benytte deg av følgende opplysninger for å komme tilbake der du var i undersøkelsen. Det anbefales at du tar vare på denne e-posten til du er ferdig med undersøkelsen - vi kan ikke finne passordet ditt om du mister det.

en: Thank you!
no: Takk!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
no: Varsel om tidsutløp vil være synlig i angitt antall sekunder (vil ikke forsvinne hvis ikke noe angis her)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
no: Andre gangs advarsel ved tidsutløp vil være synlig i oppgitt antall sekunder (vil ikke forsvinne hvis ikke noe er angitt her)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
no: Andre gangs advarseltekst som vises ved tidsutløp (en standartdmelding vises hvis det ikke angis noe her)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
no: ComfortUpdate er en enkel løsning for kjapt å oppdatere til siste versjon av LimeSurvey.

en: The LimeSurvey database is being upgraded
no: Databasen til LimeSurvey blir oppdatert

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
no: Svaralternativene vil bli spredd utover det antall kolonner som angis her

en: The answer to the security question is incorrect.
no: Svaret på sikkerhetsspørsmålet er feil.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
no: Svar(ene) må møte disse array_filter-kriteriene:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
no: Svar(ene) må stemme overens med disse valideringskriteriene:

en: The database does exists and contains LimeSurvey tables. You'll be redirected to the database update or (if your database is already up to date) to the administration login in 5 seconds. If not, please click <a href="%s">here</a>.
no: Databasen eksisterer og inneholder LimeSurvey-tabeller. Du vil bli videresendt til databaseoppdateringen eller (hvis databasen ellerede er oppdatert) til administrasjonsinnloggingen i løpet av 5 sekunder. Hvis ikke, trykk <a href="%s">her</a>.

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
no: Databaseeksport er kun mulig for MySQL-databaser. For andre databasetyper, vennligst bruk andre metoder for å ta sikkerhetskopi.

en: The database you specified does already exist.
no: Databasen du oppgav eksisterer ellerede.

en: The database you specified does not exist:
no: Databasen du har valgt eksisterer ikke:

en: The email address is not valid.
no: E-postadressen er ikke gyldig.

en: The email you used has already been registered.
no: Den oppgitte e-postadressen er allerede registert.

en: The email you used is not valid. Please try again.
no: Den oppgitte e-postadressen er ugyldig. Vennligst prøv igjen.

en: The entry was assigned the following record id:
no: Besvarelsen er gitt følgende oppførings-ID:

en: The file %s was deleted.
no: Filen %s ble slettet.

en: The file has been successfuly uploaded.
no: Filen er lastet opp.

en: The following LimeSurvey updates are available:
no: Følgende oppdateringer til LimeSurvey er tilgjengelige:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
no: De følgende feltene ble også funnet i din CSV-fil.

en: The following answers should be deleted:
no: Følgende svar bør slettes:

en: The following assessments should be deleted:
no: Følgende vurderinger bør slettes:

en: The following conditions should be deleted:
no: Følgende betingelser bør slettes:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
no: Følgende filer skulle ha blitt endret eller slettet men var allerede endret av noen andre.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is very unusual and may be co-incidental.
no: Følgende filer ville blitt lagt til ved en oppdatering, men finnes allerede. Dette er veldig uvanlig og kan være en tilfeldighet.

en: The following groups should be deleted:
no: Følgende grupper bør slettes:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
no: Følgende svartabeller finnes, og kan slettes hvis de ikke lenger trengs:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
no: Følgende gamle undersøkelsestabeller bør slettes siden de ikke lenger har noen oppføringer, eller deres foreldreundersøkelser ikke lengre eksisterer:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
no: Følgende gamle nøkkeltabeller finnes og kan slettes hvis de ikke lenger trengs:

en: The following old token tables could be restored:
no: Følgende gamle nøkkeltabeller kan bli gjennopprettet:

en: The following old token tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
no: Følgende gamle nøkkeltabeller bør slettes, fordi de ikke lenger har noen poster eller foreldreundersøkelsen deres eksisterer ikke lenger:

en: The following problems have been found:
no: Følgende problemer finnes:

en: The following questions should be deleted:
no: Følgende spørsmål bør slettes.

en: The following settings cannot be changed when the survey is active.
no: Følgende innstillinger kan ikke endres når undersøkelsen er aktiv.

en: The following steps will be done by this update:
no: Følgende trinn vil bli utført ved denne oppdateringen:

en: The following survey language settings should be deleted:
no: Følgende språkinnstillinger for undersøkelser bør slettes:

en: The following surveys are available:
no: Følgende undersøkelser finnes:

en: The following surveys should be deleted:
no: Følgende undersøkelser bør slettes:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory to generate the charts.
no: Font-filen %s ble ikke funnet i katalogen <limesurvey rotkatalog>/fonts. Sjekk txt-filen på ditt språk i font-katalogen for å generere diagrammene.

en: The handle is displayed at the middle of the slider except if Slider initial value is set (this will not set the initial value).
no: Håndtaket blir vist på midten av skyvekontrollen med mindre en standardverdi er satt (denne innstillingen vil ikke angi en standardverdi).

en: The imap PHP library is not installed. Please contact your system administrator.
no: PHP-biblioteket for imap er ikke installert. Vennligst kontakt din systemadministrator.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
no: Språket i importert gruppefil må minimum inneholde standardspråk for undersøkelsen.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
no: Språket i det importerte spørsmålet må minst inneholde standardspråket i undersøkelsen.

en: The last cell are for no answer.
no: Siste celle er for ingen svar.

en: The last cell give some information.
no: Siste celle gir noe informasjon.

en: The last column show the total for the row.
no: Siste kolonne viser totalen for raden.

en: The last row show the total for the column and the last column show the total for the row.
no: Siste raden viser total for hver kolonne og siste kolonne viser totalen for hver rad.

en: The last row show the total for the column.
no: Siste rad viser totalen for kolonnen.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
no: Logaritmen til nummeret som skal brukes som base, hvis oppgitt, ellers den naturlige logaritmen.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
no: Maks antall filer har blitt lastet opp. Du kan gå tilbake til undersøkelsen.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
no: Melding som vises ved tidsutløp (en standardmelding vises hvis det ikke blir angitt noe her)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
no: Melding som vises når tiden har løpt ut (en standardmelding vil vises hvis denne innstillingen er tom)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
no: Det har ikke blitt lastet opp nok filer.

en: The new question group/question order was successfully saved.
no: Den nye spørsmålsgruppe/spørsmålsrekkefølge ble lagret.

en: The number of selected columns was reduced automatically.
no: Antall valgte kolonner ble automatisk redusert.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size
no: Deltageren kan ikke laste opp en enkel fil større enn

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
no: Dette spørsmålet kunne ikke legges til. Du må skrive inn minst én spørsmålskode.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
no: Kunne ikke legge til spørsmål. Du må i hvertfall legge inn en spørsmålskode.

en: The question group was deleted.
no: Spørsmålsgruppen ble slettet.

en: The record of your survey responses does not contain any identifying information about you, unless a specific survey question explicitly asked for it.
no: Oppføringen i undersøkelsen med dine svar vil ikke inneholde informasjon om deg, med mindre et spørsmål i undersøkelsen spesielt har spurt deg om noe slikt.

en: The records have been saved successfully!
no: Oppføringene har blitt lagret!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
no: Redundans-kontrollen ser etter tabeller som har blitt igjen etter at undersøkelser er blitt deaktivert. Du kan slette disse hvis du ikke trenger dem lenger.

en: The related survey is missing.
no: Den relaterte undersøkelsen mangler.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
no: Mappen for å lagre opplastede filer kunne ikke opprettes. Vennligst sjekk rettighetene til katalogen /upload/surveys.

en: The response timings table has been renamed to:
no: Tabellen med tidsbruk har endret navn til:

en: The responses table has been renamed to:
no: Tabellen med besvarelser har endret navn til:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
no: Besvarelsene til denne undersøkelsen er ikke lengre tilgjengelige fra LimeSurvey.

en: The selected attribute was invalid.
no: Det valgte attributtet var ugyldig.

en: The sum must be at least %s
no: Summen må minst være %s

en: The sum must be at most %s
no: Summen må minst være %s

en: The sum must be between %s and %s
no: Summen må være mellom %s og %s

en: The sum must equal %s
no: Summen må være lik %s

en: The sum must equal %s.
no: Summen må være lik %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
no: Summen av flere numeriske inndata må være større enn denne verdien

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
no: Undersøkelsen kan ikke aktiveres før disse problemene er løst.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
no: Undersøkelsen ble satt til utløpt ved å sette en utløpsdato i undersøkelsens innstillinger.

en: The survey you selected does not exist
no: Undersøkelsen du har valgt finnes ikke

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
no: Meldingen som vises under nedtellingen for tidsutløp

en: The token entry was successfully updated.
no: Nøkkeloppføringen ble oppdatert.

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
no: Den nøkkelen du oppga er ugyldig eller allerede brukt.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
no: Nøkkelen du oppga er enten ugyldig eller allerede brukt.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
no: Nøkkelen du oppga stemmer ikke med den som er i bruk i sesjonen.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
no: Nøkkeltabellen som brukes av denne undersøkelsen har endret navn til:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
no: Nøkkeltabellen er nå fjernet og nøkler er ikke lenger nødvendige for å få adgang til undersøkelsen.

en: The type of your database management system
no: Type databasesystem

en: The update is now complete!
no: Oppdateringen er fullført!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
no: Oppdateringstjeneren er for tiden opptatt. Dette skjer vanligvis når oppdateringsfilene for en ny versjon er i ferd med å bli klargjort.

en: The user name already exists.
no: Brukernavnet finnes allerede.

en: The username already exists.
no: Brukernavnet finnes fra før.

en: The value of this variable can not be changed
no: Verdien til denne variabelen kan ikke endres

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
no: Det er %s foreldreløse oppføringer av standardverdier som kan slettes.

en: There are %s orphaned question attributes.
no: Det er %s foreldreløse spørsmålsattributter.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
no: Det er %s foreldreløse kvoteoppføringer som kan slettes.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
no: Det er %s foreldreløse kvotespråk som kan slettes.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
no: Det er %s foreldreløse kvotemedlemmer som kan slettes.

en: There are %s user attribute fields in this token table
no: Det finnes %s ekstrafelter i denne nøkkeltabellen

en: There are currently no surveys.
no: Akkurat nå er det ingen undersøkelser.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
no: Det finnes flere e-poster som venter på å bli sendt. Fortsett å sende e-post ved å klikke nedenfor.

en: There are no existing conditions in this survey.
no: Det er ingen eksisterende betingelser i denne undersøkelsen.

en: There are no groups available.
no: Det finnes ingen tilgjengelige grupper.

en: There are no label sets which match the survey default language
no: Det er ingen etikettesamlinger som stemmer med standardspråk for undersøkelsen

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
no: Det er ingen flere spørsmål. Vennligst trykk på <Lever besvarelse> for å fullføre undersøkelsen.

en: There are no participants to be exported.
no: Det finnes ingen deltagere som kan eksporteres.

en: There are no questions in this survey
no: Det er ingen spørsmål i denne undersøkelsen

en: There are no unmapped attributes
no: Det finnes ingen frakoblede attributter

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully about the two options below and choose the right one for you.
no: Det er to måter å avbryte en undersøkelse på. Les nøye under hva som skiller de to alternativene og velg det som passer best for deg.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
no: Det er fortsatt {EMAILCOUNT} e-poster å sende.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey
no: Det er {NUMBEROFQUESTIONS} spørsmål i denne undersøkelsen.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
no: Det er {NUMBEROFQUESTIONS} spørsmål i denne undersøkelsen.

en: There is 1 question in this survey
no: Det er ett spørsmål i denne undersøkelsen

en: There is already a recorded answer for this token
no: Det er allerede lagret en besvarelse med denne nøkkelen

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
no: Det finnes allerede en oppføring med denne nøkkelen i tabellen. Samme nøkkel kan ikke brukes i flere oppføringer.

en: There is currently no newer LimeSurvey version available.
no: Det er for øyeblikket ingen nyere versjon av LimeSurvey tilgjengelig.

en: There is no matching saved survey
no: Kunne ikke finne en passende lagret undersøkelse

en: There is no matching survey.
no: Det finnes ingen slik undersøkelse.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
no: Problemer med å slette malen '%s'. Vennligst sjekk katalog- og fil-rettigheter.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
no: Det skjedde et problem under nedlastingen av oppdateringsfilen. Vennligst prøv å starte oppdateringen på nytt.

en: There was a problem downloading the updater file. Please try to restart the update process.
no: Det skjedde et problem under nedlastingen av oppdateringsfilen. Vennligst prøv å starte oppdateringen på nytt.

en: There was a problem updating the user permissions.
no: Det oppstod et problem med å oppdatere brukerrettighetene.

en: There was an error on update check (%s)
no: Det skjedde en feil under leting etter oppdateringer (%s)

en: There was an error using the Google API.
no: Det oppsto en feil ved bruk av Google-API.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
no: Det fantes ikke noen kvalifiserte e-poster å sende. Dette skyldes at ingen oppfyller kriteriene:

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
no: De ble antatt å være duplikater ved å bruke en kombinasjon av fornavn, etternavn og e-postadresse

en: They were found to be duplicate using the participant id field
no: De ble antatt å være duplikater ved å bruke feltet for deltager-id

en: Third choice
no: Tredje valg

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
no: Feil: Dette ZIP-arkivet inneholdt ikke gyldige ressursfiler.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
no: Dette ZIP-arkivet inneholdt ingen gyldige mal-filer. Importeringen feilet.

en: This action need confirmation.
no: Denne handlingen trenger en bekreftelse.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
no: Dette arkivet inneholder en PDF-fil av undersøkelsen, en queXML-fil og en queFX-fil med XML som kan brukes med queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for prosessering av innskannede undersøkelser.

en: This attribute is automatically mapped
no: Dette attributtet er koblet automatisk

en: This feature is only available for MySQL databases.
no: Denne funksjonen er kun tilgjengelig for MySQL-databaser.

en: This field is required.
no: Dette feltet er nødvendig.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
no: Denne filen er ikke en etikettsamlingsfil. Importen ble ikke gjennomført.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
no: Feil: Dette er ikke en LimeSurvey spørsmålsfil.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
no: Feil: Denne filen er ikke en LimeSurvey-fil. Importen feilet.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
no: Denne filen er ikke et ZIP-arkiv. Importen bli ikke gjennomført.

en: This file is too old. Only files from LimeSurvey version 1.50 (DBVersion 112) and newer are supported.
no: Denne filen er for gammel. Bare filer fra LimeSurvey versjon 1.50 (DB versjon 112) eller nyere støttes.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
no: Denne filtypen kan ikke lastes opp.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
no: Filen kan ikke ha dette navnet hvis den skal kunne lastes opp.

en: This function creates a ZIP archive of several survey archives and can take some time - please be patient! Do you want to continue?
no: Denne funksjonen lager et ZIP-arkiv av flere undersøkelsesarkiver og kan ta litt tid - vær tålmodig! Vil du fortsette?

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
no: Denne gruppen inneholder ingen spørsmål. Du må legge til spørsmål til denne gruppen før du kan forhåndsvise den

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
no: Denne gruppebeskrivelsen er temmelig løst formulert, men likevel viktig.

en: This group does not contain any question(s).
no: Denne gruppen inneholder ikke noen spørsmål.

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors
no: Denne gruppen, i seg selv, inneholder ikke noen syntaksfeil

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
no: Dette er en lukket undersøkelse og den krever at du har en nøkkel for å svare. Kontakt administratoren om du trenger hjelp med dette.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
no: Dette er en lukket undersøkelse. Du trenger en gyldig nøkkel for å delta.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
no: Dette er en hintetekst som blir vist til deltageren og beskriver spørsmålets valideringsligning.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
no: Dette er et eksempel på en spørsmålstekst, bruker skal oppgi en dato.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
no: Dette er et eksempel på en spørsmålstekst. Brukeren skal gjøre et valg.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
no: Dette er et eksempel på en beskrivelse. Den kan gjerne være lang.

en: This is a shared participant and you are not authorised to edit it
no: Dette er en delt deltager og du har ikke tillatelse til å redigere den

en: This is a tip shown to the participant describing the sub-question validation equation.
no: Dette er hint som vises til deltageren og beskriver underspørsmålets valideringsligning.

en: This is an unstable version and cannot be updated using ComfortUpdate. Please check %sour website%s regularly for a newer version.
no: Dette er en ustabil versjon som ikke kan oppdateres med ComfortUpdate. Vennligst sjekk %sour website%s regelmessig.

en: This is another sample question text - asking for number.
no: Dette er et annet eksempel på spørsmålstekst, bruker skal skrive et tall.

en: This is not a .csv file.
no: Dette er ikke en .csv-fil.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
no: Dette er ikke en gyldig LimeSurvey struktur-XML-fil.

en: This is not a valid response data XML file.
no: Dette er ikke en gyldig XML-fil med svardata.

en: This is not a valid timings data XML file.
no: Dette er ikke en gyldig XML-fil med tidsbruk.

en: This is not a valid token data XML file.
no: Dette er ikke en gyldig XML-fil med nøkkeldata.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
no: Dette er et siste eksempel på en spørsmålstekst, bruker skal skrive en lenger tekst.

en: This is some help text for this question.
no: Dette er en hjelpetekst til dette spørsmålet.

en: This is some help text.
no: Dette er en hjelpetekst.

en: This is the base language of your survey and it can't be changed later. You can add more languages after you have created the survey.
no: Dette er standardspråk i undersøkelsen og kan ikke endres senere. Du kan legge til flere språk etter at undersøkelsen er laget.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
no: Dette er standard e-postadresse til nettstedets administrator og brukes for systemmeldinger, kontaktvalg og standardadresse for e-postreturer.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
no: Dette er standardnavnet på websidens administrator og brukes for systemmeldinger og kontaktvalg.

en: This is the survey end message.
no: Dette er undersøkelsens sluttmelding.

en: This list cannot accept token attributes.
no: Denne listen kan ikke akseptere nøkkelattributter.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
no: Dette navnet er allerede i bruk på en undersøkelse. Du må angi et unikt navn.

en: This name is reserved for standard template.
no: Dette navnet er reservert for standardmalen.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
no: Dette navnet vil være synlig i listen over undersøkelser og på administrasjonssiden.

en: This option can't be set if the `Anonymized responses` option is active.
no: Dette valget kan ikke gjøres når anonymiserte besvarelser er slått på.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
no: Dette vil føre til sletting av undersøkelsen, alle relaterte grupper, spørsmål, besvarelser og betingelser.

en: This question does not have a question 'type' set.
no: Det er ikke angitt noen spørsmålstype til dette spørsmålet.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
no: Dette spørsmålet har en betingelse som avhenger av et spørsmål som først kommer senere.

en: This question has at least %s error. | This question has at least %s errors.
no[0]: Dette spørsmålet har minst %s feil.
no[1]: Dette spørsmålet har minst %s feil.

en: This question has no answers.
no: Dette spørsmålet har ingen svar.

en: This question has no subquestions.
no: Dette spørsmålet har ingen underspørsmål.

en: This question is always shown.
no: Dette spørsmålet vises alltid.

en: This question is mandatory
no: Dette spørsmålet er obligatorisk

en: This question requires a second answer set but none is set.
no: Dette spørsmålet trenger et sekundært svar, men ingen er angitt.

en: This question requires answers, but none are set.
no: Dette spørsmålet trenger svar, men ingen er angitt.

en: This question's SGQA code
no: Spørsmåls SGQA-kode

en: This question's group ID number
no: Spørsmålets gruppe-ID

en: This question's question ID number
no: Spørsmåls spørsmål-ID

en: This question's survey ID number
no: Spørsmåls undersøkelse-ID

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors
no: Dette spørsmålet, i seg selv, inneholder ikke noen syntaksfeil

en: This response ID is invalid.
no: Dette svar-ID er ugyldig.

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
no: Denne undersøkelsen muliggjør offentlig registrering. En nøkkeltabell må også opprettes.

en: This survey does not seem to exist.
no: Denne undersøkelsen ser ikke ut til å eksistere.

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
no: Denne undersøkelsen har enda ingen spørsmål og kan derfor ikke besvares.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
no: Denne undersøkelsen har en tilknyttet nøkkeltabell. Hvis du sletter undersøkelsen vil denne nøkkeltabellen også slettes. Vi anbefaler at du eksporterer eller tar sikkerhetskopi av disse nøklene før sletting.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
no: Denne undersøkelsen er ikke aktivert. Derfor kan du ikke se gjennom den.

en: This survey is active - click here to stop this survey.
no: Denne undersøkelsen er aktiv - klikk her for å deaktivere den.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
no: Denne undersøkelsen er aktiv og en svartabell eksisterer. Hvis du sletter undersøkelsen vil disse svarene (inkludert opplastede filer) slettes. Vi anbefaler at du eksporterer disse svarene (og filene) før sletting.

en: This survey is active but expired.
no: Denne undersøkelsen er aktiv, men utløpt.

en: This survey is active but has a start date.
no: Denne undersøkelsen er aktiv, men har en start-dato.

en: This survey is anonymous.
no: Denne undersøkelsen besvares anonymt.

en: This survey is currently active.
no: Denne undersøkelsen er aktiv.

en: This survey is currently not active
no: Denne undersøkelsen er foreløpig ikke aktiv

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
no: Denne undersøkelsen er ikke aktiv - klikk her for å aktivere den.

en: This survey is currently not active.
no: Denne undersøkelsen er ikke aktiv.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
no: Denne undersøkelsen er ikke aktiv, og du kan derfor ikke lagre dine foreløpige svar.

en: This survey is no longer available.
no: Denne undersøkelsen er ikke lenger tilgjengelig.

en: This survey is not active - no responses are available
no: Denne undersøkelsen er inaktiv - ingen svar er tilgjengelige.

en: This survey is not active - no responses are available.
no: Denne undersøkelsen er inaktiv - ingen svar er tilgjengelige.

en: This survey is not active, data entry is not allowed
no: Denne undersøkelsen er ikke aktiv og dataregistrering er ikke tillatt

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
no: Denne undersøkelsen er ikke aktiv. Du må aktivere den før du kan importere en VVexport-fil.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
no: Denne undersøkelsen er ikke aktiv og deltagerne kan derfor ikke foreta besvarelser enda.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
no: Denne undersøkelsen er ikke aktiv og derfor kan ikke besvarelsene lagres

en: This survey is not yet started.
no: Denne undersøkelsen har ennå ikke startet.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
no: Denne undersøkelsen er nå aktiv, og besvarelser kan lagres.

en: This survey setting has not been imported: %s => %s
no: Denne undersøkelsesinnstillingen ble ikke importert: %s => %s

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
no: Denne undersøkelsen er anonymisert, så du kan ikke gjøre endringer i besvarelsen.

en: This variable name has already been used.
no: Dette variabelnavnet har allerede blitt brukt.

en: This will be the password of admin user.
no: Dette skal være administrators passord.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
no: Dette vil være bruker-id-en som superadmin vil bruke for å logge inn.

en: This will be your default language.
no: Dette skal være standardspråket ditt.

en: This will replace the existing text. Continue?
no: Dette vil erstatte eksisterende tekst. Vil du fortsette?

en: Three
no: Tre

en: Time difference (in hours):
no: Tidsforskjell (i timer):

en: Time limit
no: Tidsbegrensning

en: Time limit action
no: Handling ved utløpt tid

en: Time limit countdown message
no: Melding om nedtelling mot tidsutløp

en: Time limit disable next
no: Forsinkelse på 'neste'-knappen

en: Time limit disable prev
no: Tidsbegrensning deaktiverer 'forrige-knappen'

en: Time limit expiry message
no: Utløpsmelding

en: Time limit expiry message display time
no: Visningstid for melding om tidsutløp

en: Time limit message CSS style
no: CSS-stil for utløpsmeldingen

en: Time limit timer CSS style
no: CSS-stil for utløps-nedtelleren

en: Time remaining
no: Tid som gjenstår

en: Time statistics
no: Tidsstatistikk

en: Timer
no: Tid

en: Timings table could not be created.
no: Tabell for lagring av tidsbruk kunne ikke opprettes.

en: Timings will be saved.
no: Tidsbruk vil bli lagret.

en: Timings will not be saved.
no: Tidsbruk vil ikke bli lagret.

en: Tip:
no: Tips:

en: Title
no: Tittel

en: Title of subquestion %s was updated to %s.
no: Tittel på underspørsmål %s ble oppdatert til %s.

en: Title:
no: Tittel:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
no: For å kunne laste opp bilder eller annet innhold må du først lagre undersøkelsen.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
no: For å motta et nytt passord via e-post må du skrive inn brukernavn og din opprinnelige e-postadresse.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
no: For å opptre anonymt, angi et pseudonym som brukernavn. Da trenger du heller ikke oppgi e-postadresse.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
no: For å endre rekkefølgen på spørsmål/spørsmålsgrupper, dra spørsmålet/gruppen til den ønskede plasseringen.

en: Token
no: Nøkkel

en: Token ID
no: Nøkkel-ID

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
no: Beskrivelse av ekstrafelt ble oppdatert.

en: Token attribute: %s
no: Nøkkelattributt: %s

en: Token attributes to create
no: Nøkkelattributter som skal opprettes

en: Token code for this participant
no: Nøkkel for denne deltageren

en: Token control
no: Nøkkelkontroll

en: Token export options
no: Alternativer for eksport av nøkler

en: Token fields
no: Ekstrafelter

en: Token length
no: Lengde på nøkkel

en: Token management
no: Administrasjon av nøkler

en: Token mismatch
no: Nøkkel passer ikke

en: Token status:
no: Nøkkelstatus:

en: Token summary
no: Nøkkeloppsummering

en: Token:
no: Nøkkel:

en: Tokens
no: Nøkler

en: Tokens already exist for this survey.
no: Nøkler eksisterer allerede i denne undersøkelsen.

en: Tokens available
no: Nøkler

en: Tokens have not been initialised for this survey.
no: Nøkler er ikke initialisert for denne undersøkelsen.

en: Too low
no: For lav

en: Tools
no: Verktøy

en: Total Errors
no: Antall feil

en: Total Imported files
no: Totalt importerte filer

en: Total attributes in the central table
no: Attributter i den sentrale tabellen

en: Total errors
no: Totalt antall feil

en: Total files imported
no: Totalt importerte filer

en: Total imported files
no: Totalt antall importerte filer

en: Total invitations sent
no: Antall sendte invitasjoner

en: Total number of files
no: Totalt antall filer

en: Total numbers of sent reminders
no: Antall påminnelser sendt

en: Total opted out
no: Totalt valgt bort

en: Total participants in central table
no: Deltagere i den sentrale tabellen

en: Total records in survey
no: Totalt antall poster i undersøkelsen

en: Total records in survey:
no: Totalt antall poster i undersøkelsen:

en: Total records in this token table
no: Antall oppføringer i denne nøkkeltabellen

en: Total responses
no: Totalt antall svar

en: Total size of files
no: Total størrelse på filer

en: Total surveys completed
no: Antall gjennomførte undersøkelser

en: Total time
no: Totaltid

en: Total with no unique Token
no: Antall uten unik nøkkel

en: Transfer the surveys of this user to:
no: Overfør denne brukerens undersøkelser til:

en: Translate survey
no: Oversett undersøkelse

en: Translate to
no: Oversett til

en: Tried to pop value off of empty stack
no: Forsøkte å hente verdi fra en tom samling

en: Try again
no: Prøv en gang til

en: Try again! Connection with database failed.
no: Prøv igjen! Feil ved kontakt med database.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
no: Prøv igjen! Kontakt med database feilet. Årsak:

en: Try to import even if question codes don't match
no: Forsøk å importere selv om spørsmålskodene ikke stemmer

en: Try to submit again
no: Prøv igjen

en: Try with a bigger token length.
no: Prøv med en lengre nøkkel.

en: Turkish
no: tyrkisk

en: Two
no: To

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
no: Skriv inn navnet og passordet du brukte da du lagret undersøkelsen.

en: UCS-2 Unicode
no: UCS-2 unicode

en: UJIS for Windows Japanese
no: UJIS for Windows japansk

en: URL description
no: URL-beskrivelse

en: URL description:
no: URL-beskrivelse:

en: URL for a respondent to opt-in to this survey
no: URL som en deltager kan bruke for å hoppe inn i denne undersøkelsen

en: URL for a respondent to opt-out of this survey
no: URL som en deltager kan bruke for å hoppe ut av denne undersøkelsen

en: URL of the survey
no: URL til undersøkelsen

en: URL parameters
no: URL-parametere

en: UTF-8 Unicode
no: UTF-8 unicode

en: Un-quotes a quoted string
no: Tar bort anførselstegn fra en tekststreng

en: Un-share selected participants
no: Ikke del valgte deltagere

en: Unable to add {TEMPLATEJS} placeholder, please check your startpage.pstpl.
no: Kunne ikke legge til referanse {TEMPLATEJS}. Sjekk filen startpage.pstpl.

en: Unable to backup your database for unknow reason. Before proceeding please backup your database using a backup tool!
no: Kunne ikke ta sikkerhetskopi av databasen av ukjent årsak. Før du fortsetter bør du manuelt ta en sikkerhetskopi av databasen!

en: Unable to create directory `%s`.
no: Kunne ikke lage katalogen `%s`.

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
no: Kunne ikke evaluere binær operator – mindre enn to oppføringer i samlingen

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
no: Kunne ikke evaluere unær operator – ingen oppføringer i samlingen

en: Unable to find startpage.pstpl to add {TEMPLATEJS} placeholder, please check your template.
no: Kunne ikke finne filen startpage.pstpl for å legge til referanse {TEMPLATEJS}. Sjekk malen.

en: Unable to insert record into survey table
no: Kunne ikke sette inn oppføring i undersøkelsestabell

en: Unbalanced equation - values left on stack
no: Ubalansert ligning – verdier er fortsatt i samlingen

en: Uncertain
no: Usikker

en: Unchanged
no: Uendret

en: Uncheck all
no: Fjern alle kryss

en: Undefined function
no: Udefinert funksjon

en: Undefined variable
no: Udefinert variabel

en: Unknown error
no: Ukjent feil

en: Unknown file extension
no: Ukjent filtype

en: Unlimited
no: Ubegrenset

en: Unlimited administration permissions
no: Ubegrensede administratorrettigheter

en: Unmapped participant attributes
no: Frakoblede deltagerattributter

en: Unmapped token attributes
no: Frakoblede nøkkelattributter

en: Unsupported number of arguments: %s
no: Antalle ikke-støttede argumenter: %s

en: Unsupported syntax
no: Syntaks ikke støttet

en: Unwritable
no: Skrivebeskyttet

en: Update
no: Oppdater

en: Update available: %s | Updates available: %s
no[0]: Oppdatering tilgjengelig: %s

en: Update condition
no: Oppdater betingelse

en: Update scenario
no: Oppdater scenario

en: Update server busy
no: Oppdateringstjeneren er utilgjengelig

en: Update token entry
no: Oppdater nøkkeloppføring

en: Update user group
no: Oppdater brukergruppe

en: Updater file is not writable (%s). Please set according file permissions.
no: Oppdateringsfil er ikke skrivbar (%s). Vennligst endre filrettighetene.

en: Updates
no: Oppdateringer

en: Upload
no: Last opp

en: Upload a file:
no: Last opp en fil:

en: Upload files
no: Last opp filer

en: Upload summary
no: Last opp sammendrag

en: Upload your files
no: Last opp filene dine

en: Uploaded CSV file successfully
no: Lastet opp CSV-fil

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
no: Opplastet etikettsamlingfil må ha etternavnet .lsl

en: Uploaded resources management
no: Håndtering av opplastede ressurser

en: Uploaded template file
no: Last opp mal-fil

en: Uploading
no: Laster opp

en: Uploading LDAP Query
no: Last opp LDAP-spørring

en: Uppercase the first character of each word in a string
no: Gjør første bokstav i hvert ord til versal

en: Urdu
no: urdu

en: Use CAPTCHA for
no: Bruk captcha for

en: Use ComfortUpdate
no: Bruk ComfortUpdate

en: Use HTML format for token emails?
no: Bruk HTML-format i e-post om nøkler?

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
no: Bruk rullegardinlister fremfor en kalenderpopup

en: Use checkbox layout
no: Bruk visning av avkryssingsboks

en: Use dropdown presentation
no: Bruk rullegardinpresentasjon

en: Use global settings
no: Bruk globale innstillinger

en: Use javascript function to remove text and uncheck checkbox (or use Expression Manager only).
no: Bruk javascript-funksjon til å fjerne tekst og fjerne kryss i avkryssingsboks (eller bare bruk Uttrykksbehandleren).

en: Use mapping service
no: Bruk karttjeneste

en: Use same default value across languages:
no: Bruk samme forhåndsvalg på tvers av språk:

en: Use settings below
no: Bruk innstillingene under

en: Use slider layout
no: Bruk skyvekontrollvisning

en: Used/free space for file uploads
no: Brukt/fri plass for filopplastinger

en: User
no: Bruker

en: User '%s' was successfully deleted.
no: Bruker '%s' ble slettet.

en: User ID
no: Brukerid

en: User ID editable:
no: Bruker-ID kan redigeres:

en: User added.
no: Bruker er lagt til.

en: User already exists in the group.
no: Brukeren eksisterer allerede i gruppen.

en: User control
no: Brukerkontroll

en: User data
no: Brukerdata

en: User does not exist in the group.
no: Bruker finnes ikke i gruppen.

en: User group
no: Brukergruppe

en: User group added.
no: Brukergruppe lagt til.

en: User group successfully added!
no: Brukergruppe ble lagt til!

en: User group successfully saved!
no: Brukergruppe ble lagret!

en: User groups
no: Brukergrupper

en: User name
no: Brukernavn

en: User name and/or email not found!
no: Brukernavn og/eller e-postadresse ikke funnet!

en: User name:
no: Brukernavn:

en: User not found.
no: Bruker ikke funnet.

en: User registration at '%s'
no: Brukerregistrering på '%s'

en: User removed.
no: Brukeren ble slettet.

en: User with whom the participants are to be shared
no: Bruker som deltager(ne) skal deles med

en: Username
no: Brukernavn

en: Username already exists.
no: Brukernavnet finnes allerede.

en: Username: %s
no: Brukernavn: %s

en: Users
no: Brukere

en: Uses left
no: Gjenstående

en: Uses left:
no: Gjenstående bruk:

en: Using type coercion may break your data; use with care or not at all if possible.
no: Bruk av typeoversettelse kan ødelegge dataene. Dette må brukes med forsiktighet eller aller helst ikke i hele tatt.

en: VV export version
no: VV-eksportversjon

en: Valid from
no: Fra

en: Valid until
no: Til

en: Validation:
no: Validering:

en: Value
no: Verdi

en: Value range allows missing
no: Verdiintervall tillater mangler

en: Values:
no: Verdier:

en: Variable not declared until a later page
no: Variabel ikke deklarert før på senere side

en: Version
no: Versjon

en: Version file is not writable (%s). Please set according file permissions.
no: Versjonsfilen kan ikke skrives til (%s). Vennligst endre filrettighetene.

en: Vietnamese
no: vietnamesisk

en: View Saved but not submitted Responses
no: Vis lagrede men ikke innsendte besvarelser

en: View This Record
no: Vis denne besvarelsen

en: View participants of this survey in the central participant database panel
no: Se deltagere i denne undersøkelsen i det sentrale deltagerdatabasepanelet

en: View response
no: Vis svar

en: View response ID %d
no: Vis besvarelse ID %d

en: View response URL
no: Vis besvarelse URL

en: View response details
no: Vis detaljert besvarelse

en: View statistics
no: Vis statistikk

en: View summary of all available fields
no: Vis oppsummering av alle tilgjengelige felt

en: View the statistics for this survey.
no: Vis statistikk for denne undersøkelsen.

en: View this person in the central participants database
no: Se denne personen i den sentrale deltagerdatabasen

en: View this record
no: Vis denne oppføringen

en: View {0} - {1} of {2}
no: Vis {0} - {1} av {2}

en: View/read
no: Vis/les

en: Viewing response (ID %s)
no: Viser besvarelse (ID %s)

en: Visible in participants panel
no: Synlig i deltagerpanel

en: Visit our website!
no: Besøk vår nettside!

en: Warn and move on
no: Gi en advarsel og gå videre

en: Warning
no: Advarsel

en: Warning!
no: Advarsel!

en: Warning! Admin bounce email was not saved because it was not valid.
no: Advarsel! Admin retur e-post ble ikke lagret fordi den ikke var gyldig.

en: Warning! Admin email was not saved because it was not valid.
no: Advarsel! Admin e-post ble ikke lagret fordi den ikke var gyldig.

en: Warning! Bounce email was not updated because it was not valid.
no: Advarsel! Retur e-post ble ikke oppdatert fordi den ikke var gyldig.

en: Warning! Notification email was not updated because it was not valid.
no: Advarsel! E-postvarsel ble ikke oppdatert fordi det ikke var gyldig.

en: Warning: Before turning on HTTPS,%s check if this link works.%s
no: Advarsel: Før du slår på HTTPS,%s sjekk at denne lenken virker: %s

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
no: Advarsel: Følgende filer/kataloger må oppdateres men rettighetene deres er satt til kun leserettigheter.

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
no: Advarsel: Du bruker fortsatt standard passord ('password'). Vennligst endre dette og logg inn på ny.

en: Warnings
no: Advarsler

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
no: Ve beklager, men det skjedde en systemfeil, og din fil ble ikke lagret. En e-post har blitt sendt for å gi beskjed til administratoren.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
no: Beklager, men du har ikke tilgang til denne undersøkelsen.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
no: Beklager men du har ikke rettigheter til å gjøre dette.

en: We are sorry but your session has expired.
no: Vi beklager, men sesjonen har utløpt.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
no: Vi anbefaler at du eksporterer hele undersøkelsen før du sletter den. Dette gjøres fra hovedsiden Administrasjon.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
no: Vi anbefaler at du eksporterer hele undersøkelsen før du fortsetter. Gjør dette fra menyen Administrasjon.

en: We recommend that these files should be replaced by the update procedure.
no: Vi anbefaler at disse filene blir overskrevet av oppdateringssystemet.

en: Welcome
no: Velkommen

en: Welcome %s!
no: Velkommen %s!

en: Welcome Page
no: Velkomstside

en: Welcome and end text
no: Velkomst- og avslutningtekst

en: Welcome message:
no: Velkomstmelding:

en: Welcome to %s!
no: Velkommen til %s!

en: Welcome to the ComfortUpdate
no: Velkommen til ComfortUpdate

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
no: Velkommen til veiviseren for installasjon av LimeSurvey. Veiviseren vil ta deg gjennom installasjon, oppsett av database og grunnleggende konfigurasjon av LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
no: Velkommen til dette eksempelet på en undersøkelse

en: Welcome:
no: Velkommen:

en: Welsh
no: walisisk

en: When an imported record matches an existing record ID:
no: Når en importert oppføring samsvarer med en eksisterende ID:

en: When checking your file permissions we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
no: Under sjekken av filrettigheter fant vi ett eller flere problemer. Vennligst se etter feilmeldinger ovenfor og løs problemene før du fortsetter.

en: When checking your installation we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
no: Under installasjons-sjekken fant vi ett eller flere problemer. Vennligst se etter feilmeldinger ovenfor, og håndter dem før du fortsetter.

en: Width of text input box
no: Bredden til inndatafelt

en: Width of the map in pixel
no: Bredden på kartet i piksler

en: Windows Arabic (Windows-1256)
no: Windows arabisk (Windows-1256)

en: Windows Baltic (Windows-1257)
no: Windows baltisk (Windows-1257)

en: Windows Central European (Windows-1250)
no: Windows sentraleuropeisk (Windows 1250)

en: Windows Cyrillic (Windows-1251)
no: Windows kyrillisk (Windows-1251)

en: Windows-31J - SJIS for Windows Japanese (cp932)
no: Windows-31J - SJIS for Windows japansk (cp932)

en: With not anonymous survey: user can update his answer after completion, else user can add new answers without restriction.
no: Med ikke-anonym undersøkelse: bruker kan oppdatere svar etter fullføring og bruker kan legge til flere svar uten restriksjoner.

en: With real vv file : questions code are in second line
no: I en ekte vv-fil inneholder andre linje spørsmålskoder

en: Writable
no: Skrivbar

en: X-Scale
no: X-skala

en: Y-Scale
no: Y-skala

en: Year
no: År

en: Yes
no: Ja

en: Yes (Forced by the system administrator)
no: Ja (tvunget av systemadministrator)

en: Yes - Delete Them!
no: Ja - slett dem!

en: Yes - slider with emoticon
no: Ja - skyvekontroll med emoticon

en: Yes - stars
no: Ja - stjerner

en: Yes/No
no: Ja/Nei

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
no: Du er i ferd med å slette alle betingelser i denne undersøkelsens spørsmål

en: You are about to delete this survey
no: Du er i ferd med å slette denne undersøkelsen

en: You are about to replace a given label set with the current answer options. Continue?
no: Du er i ferd med å erstatte en etikettsamling med de gjeldende spørsmålsvalgene. Fortsett?

en: You are about to replace a given label set with the labels of this subquestions. Continue?
no: Du er i ferd med å erstatte en etikettsamling med etikettene til disse underspørsmålene. Fortsett?

en: You are already a part of this survey.
no: Du er allerede deltager i denne undersøkelsen.

en: You are not a participant in this survey.
no: Du er ikke en deltager i denne undersøkelsen.

en: You are not allowed dump the database!
no: Du har ikke lov til å hente ut databasen!

en: You are not allowed export a label set!
no: Du har ikke lov til å eksportere en etikettsamling!

en: You are not allowed to activate this survey!
no: Du har ikke lov til å aktivere denne undersøkelsen!

en: You are not allowed to add a group to this survey!
no: Du har ikke lov til å legge til grupper i denne undersøkelsen!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
no: Du har ikke lov til å legge til spørsmål i denne undersøkelsen!

en: You are not allowed to browse responses!
no: Du har ikke lov til å se gjennom besvarelser!

en: You are not allowed to change user data!
no: Du har ikke lov til å endre brukerdata!

en: You are not allowed to create new surveys!
no: Du har ikke lov til å lage nye undersøkelser!

en: You are not allowed to delete this group!
no: Du har ikke lov til å slette denne gruppen!

en: You are not allowed to delete this survey!
no: Du har ikke lov til å slette denne undersøkelsen!

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
no: Du har ikke lov til å redigere grupper i denne undersøkelsen!

en: You are not allowed to edit this survey!
no: Du har ikke lov til å redigere denne undersøkelsen!

en: You are not allowed to edit your own user permissions.
no: Du har ikke lov å endre dine egne brukerrettigheter.

en: You are not allowed to import a group!
no: Du har ikke lov til å importere en gruppe!

en: You are not allowed to import a survey!
no: Du har ikke lov til å importere en undersøkelse!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
no: Du har ikke lov til å sortere grupper i denne undersøkelsen!

en: You are not allowed to perform this operation!
no: Du har ikke lov til å utføre denne operasjonen!

en: You are not allowed to set assessment rules!
no: Du har ikke lov til å lage vurderingsregler!

en: You are not allowed to stop this survey!
no: Du har ikke lov til å avslutte denne undersøkelsen!

en: You are not allowed to to import a question!
no: Du har ikke lov til å importere et spørsmål!

en: You are not authorized to delete questions.
no: Du har ikke lov å slette disse svar!

en: You can %s download and update manually %s or use the %s.
no: Du kan %s laste ned og oppdatere manuelt %s eller bruke %s.

en: You can import all old responses that are compatible with your current survey. Compatibility is determined by comparing column types and names, the ID field is always ignored.
no: Du kan importere alle gamle svar som er kompatible med denne versjonen av undersøkelsen. Kompatibilitet er avgjort ved å sammenligne kolonnetyper og navn, ID-feltet er alltid ignorert.

en: You can leave these settings blank and change them later
no: Du kan la disse innstillingene være tomme og endre dem senere

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
no: Du kan la dette være tomt, og automatisk generere nøkler ved å klikke på «Generer nøkler»

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
no: Her kan du hente inn en tidligere lagret undersøkelse.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
no: Du kan ikke legge til eller slette gruppeeieren fra gruppen.

en: You can only archive active surveys.
no: Du kan bare arkivere aktive undersøkelser.

en: You can only choose 255 colums at a maximum for Excel export.
no: Du kan maks velge 255 kolonner i en Excel-eksport.

en: You can see and edit settings for shared participants in share panel.
no: Du kan se og redigere innstillinger for delte deltagere i delingspanelet.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
no: Du kan endre til lukket tilgangsmodus ved å tildele en nøkkeltabell med knappen under.

en: You can upload %s under %s KB each.
no: Du kan laste opp %s under %s KB hver.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
no: Bruk følgende brukernavn og passord for å logge inn:

en: You can't copy a question if the survey is active.
no: Du kan ikke kopiere et spørsmål når undersøkelsen er aktiv.

en: You can't delete this question because the survey is currently active.
no: Du kan ikke slette dette spørsmålet fordi undersøkelsen er aktiv.

en: You can't import a group which doesn't support at least the survey base language.
no: Du kan ikke importere en gruppe som ikke støtter minimum standardspråk.

en: You can't import a question which doesn't support at least the survey base language.
no: Du kan ikke importere et spørsmål som ikke støttes av minimum standardspråk.

en: You can't import answers which doesn't support at least the survey base language.
no: Du kan ikke importere svar som ikke støttes av minimum standardspråk.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
no: Du kan ikke importere etikettsamlinger som ikke støtter standardspråket i undersøkelsen

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
no: Du kan ikke lagre endringen, da du ikke har skrivetilgang til malkatalogen.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
no: Du kan ikke bruke anonymiserte besvarelser når nøkkelbaserte svar er aktivert.

en: You cannot add/remove subquestions or edit their codes because the survey is active.
no: Du kan ikke legge til/slette underspørsmål eller redigere deres koder siden undersøkelsen er aktiv.

en: You cannot delete the last answer option.
no: Du kan ikke slette det siste svaralternativet.

en: You cannot delete the last subquestion.
no: Du kan ikke slette det siste underspørsmålet.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
no: Du kan ikke fortsette før du har skrevet noe på ett eller flere spørsmål.

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
no: Du kan ikke slette dette, fordi det kreves minst ett språk i en etikettsamling.

en: You did not answer to the security question.
no: Du svarte ikke på sikkerhetsspørsmålet.

en: You did not provide a name
no: Du oppga ikke et navn

en: You did not provide a password
no: Du oppga ikke et passord

en: You do not have sufficient rights to access this page.
no: Du har ikke nok rettigheter til å vise denne siden.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
no: Du har ikke FreeType-biblioteket tilgjengelig. Hvis du ønsker å vise diagrammer må dette biblioteket være installert.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
no: Du har ikke GD-biblioteket tilgjengelig. Hvis du ønsker å vise diagrammer må dette biblioteket være installert.

en: You don't have permission to delete this entry.
no: Du har ikke tilgang til å slette denne oppføringen.

en: You don't have sufficient permissions.
no: Du har ikke nødvendige rettigheter.

en: You don't have the permission to activate tokens.
no: Du har ikke tilgang til å aktivere nøkler.

en: You have already been removed from the central participants list for this site
no: Du har allerede blitt fjernet fra den sentrale deltagerlisten på dette nettstedet

en: You have already completed this survey.
no: Du har allerede gennomført denne undersøkelse.

en: You have been already removed from this survey.
no: Du er allerede fjernet fra denne undersøkelsen.

en: You have been removed from the central participants list for this site
no: Du har blitt fjernet fra den sentrale deltagerlisten for dette nettstedet

en: You have been successfully added back to this survey.
no: Du er lagt tilbake i denne undersøkelsen.

en: You have been successfully removed from this survey.
no: Du er fjernet fra denne undersøkelsen.

en: You have completed %s%% of this survey
no: Du har fullført %s%% av denne undersøkelsen

en: You have completed answering the questions in this survey.
no: Du har svart på alle spørsmålene i denne undersøkelsen.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
no: Du har gjort flere mislykkede forsøk på å logge inn. Vent %d minutter før du prøver igjen.

en: You have no row selected
no: Du har ikke valgt en rad

en: You have not provided a survey identification number
no: Du har ikke oppgitt et identifikasjonsnummer til undersøkelsen

en: You have not selected a question
no: Du har ikke valgt et spørsmål

en: You have not selected a survey
no: Du har ikke valgt en undersøkelse

en: You have not selected a survey to delete
no: Du har ikke angitt hvilken undersøkelse du vil slette

en: You have to enter a valid parameter name.
no: Du må angi en gyldig parameter.

en: You have to pair it with one attribute of the token table
no: Du må pare den med et attributt i nøkkeltabellen

en: You have to pair this field with an existing attribute.
no: Du må pare dette feltet med et eksisterende attributt.

en: You have to select a file.
no: Du må velge en fil.

en: You have to select at least one label set.
no: Du må angi minst en etikettsamling

en: You may register for this survey if you wish to take part.
no: Du kan registrere deg for å delta i undersøkelsen.

en: You must be registered to complete this survey
no: Du må være registrert for å delta i denne undersøkelsen

en: You must select a survey from the list
no: Du må velge en undersøkelse fra listen

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
no: Du må gi disse filene skriverettigheter før du kan fortsette. Hvis du er usikker på hvordan du gjør dette, ta kontakt med systemadministrator.

en: You must set at last one available language.
no: Du må angi minst en tilgjengelig språk.

en: You must supply a name for this saved session.
no: Du må oppgi et navn for den lagrede undersøkelsen.

en: You must supply a password for this saved session.
no: Du må oppgi et passord for undersøkelsen.

en: You need to add answer options to this question
no: Du må angi svaralternativer til dette spørsmålet

en: You need to add question groups
no: Du må legge til spørsmålsgrupper

en: You need to add questions
no: Du må legge til spørsmål

en: You need to add subquestions to this question
no: Du må angi underspørsmål til dette spørsmålet

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
no: Du må laste opp %s filer til til dette spørsmålet.
    Er du sikker på at du vil navigere bort?

en: You should export your responses before deactivating.
no: Du bør eksportere svarene før deaktivering.

en: You should have a great time doing this
no: Dette blir gøy

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
no: Du bør notere navn(ene) til tabell(ene) i tilfelle du trenger denne informasjonen senere.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
no: Du skal kun aktivere en undersøkelse når du er helt sikker på at undersøkelsen er ferdig laget og ikke trenger å endres.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
no: Du vil bli sendt videre om omtrent fem sekunder. Hvis dette ikke skjer, klikk <a href="%s">her</a>.

en: Your Choices
no: Mulige valg

en: Your DB and any changed files will be backed up.
no: Databasen din og eventuelle endrede filer vil bli sikkerhetskopiert.

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
no: Sjekker om LimeSurvey-installasjonen din kan oppdateres.

en: Your Ranking
no: Din rangering

en: Your answer
no: Ditt svar

en: Your assessment
no: Din vurdering

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
no: Nettleseren din rapporterer at den tidligere har blitt brukt til å besvare denne undersøkelsen. Sesjonen din blir opprettet på nytt, slik at du kan starte fra begynnelsen.

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
no: Betingelsen kunne ikke legges til! Den inneholdt ikke spørsmålet og/eller svaret betingelsen var basert på. Forsikre deg om at du har valgt et spørsmål og et svar.

en: Your data should be imported now
no: Dataene dine bør nå være importert

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
no: Dataene dine bør nå være importert. data.frame har navnet "data", variable.labels er attributter til data ("attributes(data)$variable.labels"), slik som foreign:read.spss.

en: Your database server password.
no: Ditt database-passord.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
no: Brukernavnet til din database. I de fleste tilfeller fungerer «root».

en: Your email address
no: Din e-postadresse

en: Your passwords do not match.
no: Dine passord samsvarer ikke.

en: Your personal settings
no: Dine personlige innstillinger

en: Your personal settings were successfully saved.
no: Dine personlige innstillinger ble lagret.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
no: Ditt foretrukne språk blir brukt gjennom installasjonsprosessen.

en: Your response table will be renamed to:
no: Tabellen med dine besvarelser vil endre navn til:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
no: Din besvarelse er ikke gått tapt, men er sendt til administratoren av undersøkelsen, som så senere legger besvarelsen inn manuelt.

en: Your responses were successfully saved.
no: Dine besvarelser ble lagret.

en: Your search returned no results
no: Ditt søk ga ingen resultater

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
no: Undersøkelsen kan eksportere tilhørende nøkkeldata med hver besvarelse. Velg de ekstrafeltene du vil eksportere.

en: Your survey responses have been recorded.
no: Din besvarelse er levert.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
no: Besvarelsen din har blitt lagret, og vil motta en bekreftelse per e-post. Sørg for at du husker passordet ditt, da dette ikke er noe vi kan finne for deg i ettertid.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
no: Dine svar ble ikke lagret, siden undersøkelsen ikke er aktivert ennå.

en: Your survey was successfully saved.
no: Undersøkelsen er lagret.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
no: Din besvarelse vil bli lagret og kan fullføres senere ved å logge inn med samme navn og passord.

en: Your time to answer this question has expired
no: Tiden din til å svare på dette spørsmålet har utløpt

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
no: Tiden du har igjen til å svare på dette spørsmålet er i ferd med å gå ut. Du har {TIME} igjen.

en: Your token is invalid, was already used or can only be used during a certain time period.
no: Nøkkelen din er ugyldig, er allerede brukt eller kan bare brukes i en angitt tidsperiode.

en: Your update key is invalid and was removed.
no: Oppdateringsnøkkelen din var ugyldig og ble fjernet.

en: Your user data for accessing %s
no: Dine brukerdata for tilgang til %s

en: Zoom level
no: Forstørrelse

en: and
no: og

en: at question
no: ved spørsmål

en: begins with
no: begynner med

en: checked
no: avkrysset

en: contains
no: inneholder

en: copy_of_
no: kopi_av_

en: d-m-yyyy
no: d-m-åååå

en: d.m.yyyy
no: d.m.åååå

en: d/m/yyyy
no: d/m/åååå

en: dd-mm-yyyy
no: dd-mm-åååå

en: dd.mm.yyyy
no: dd.mm.åååå

en: dd/mm/yyyy
no: dd/mm/åååå

en: digit:       source("filename", encoding = "UTF-8")        on the R command window, replace filename with the actual filename
no: verdi:       kilde("filnavn", avkoding = "UTF-8")        i R-kommandovindu, erstatt filnavn med aktuelt filnavn

en: directory
no: katalog

en: does not begin with
no: begynner ikke med

en: does not contain
no: inneholder ikke

en: does not end with
no: slutter ikke med

en: ends with
no: slutter med

en: equal
no: er lik

en: equals
no: er lik

en: greater
no: større enn

en: greater or equal
no: større enn eller lik

en: having a token
no: har en nøkkel

en: having a valid email address
no: har en gyldig e-postadresse

en: having already completed the survey
no: allerede har fullført undersøkelsen

en: hh:mm
no: tt:mm

en: hours
no: timer

en: is
no: er

en: is NOT
no: er IKKE

en: is greater than
no: er større enn

en: is greater than or equal to
no: er større enn eller lik

en: is in
no: er i

en: is less than
no: er mindre enn

en: is less than or equal to
no: er mindre enn eller lik

en: is matched (regexp)
no: passer til (regexp)

en: is not in
no: er ikke i

en: is not null
no: er ikke null

en: is null
no: er null

en: less
no: mindre enn

en: less or equal
no: mindre enn eller lik

en: minitab method
no: minitab-metode

en: mins
no: minutter

en: mm-dd-yyyy
no: mm-dd-åååå

en: mm.dd.yyyy
no: mm.dd.åååå

en: mm/dd/yyyy
no: mm/dd/åååå

en: none
no: ingen

en: not checked
no: ikke avkrysset

en: not equal
no: ulik

en: not having been sent an invitation already
no: ikke allerede har fått en invitasjon

en: or
no: eller

en: page
no: side

en: quota language settings
no: språkinnstillinger for kvote

en: quota members
no: kvotemedlemmer

en: responses
no: besvarelser

en: seconds
no: sekunder

en: selected
no: valgte

en: table
no: tabell

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
no: Dette er en automatisk utsendt e-post for å meddele at det har blitt opprettet en bruker til deg på nettstedet '%s'.

en: timings
no: tidsbruk

en: to
no: til

en: until
no: til

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
no: se http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for mer informasjon

en: yyyy-mm-dd
no: åååå-mm-dd

en: yyyy.mm.dd
no: åååå.mm.dd

en: yyyy/mm/dd
no: åååå/mm/dd

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
no: zip-arkiv er ikke støttet av PHP, Import ZIP er slått av
