LimeSurvey 2.x - en to eu translation catalogue (936 entries)

en: 'Other:' comment mandatory
eu: Beste batzuk: 'comment derrigorrezko

en: (Autodetect)
eu: (Autodetektatu)

en: (Iconv Library not installed)
eu: (Iconv liburutegia instalatzeke)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
eu: (Aukeratu hainbat etiketa multzoak Ctrl tekla erabiliz)

en: 16 or up
eu: 16 edo

en: 5 Point Choice
eu: 5 punturen artean aukeratu

en: 7bit Swedish
eu: 7bit Suediarra

en: A Note On Privacy
eu: Pribatutasunari buruzko oharra

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
eu: Taula honen segurtasun-kopia egin da. Sistemaren kudeatzaileak taula honetarako sarbidea izango du.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
eu: Jarraitzen baduzu segurtasun-kopia egingo da. Sistemaren kudeatzaileak taula honetarako sarbidea izango du.

en: A database named "%s" already exists.
eu: "%s" izeneko datubasea honez gero badago.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
eu: Desaktibatu inkesta ez da parte-hartzaileek (mezu bat soilik agertzen ez direla inkesta hau ikusteko baimendutako) eskura.

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
eu: Inketaren inportazioa eten egin da, fitxategiko CSV/SQL talde bat ez delako inkesta berekoa.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
eu: Gordetako inkestarako gonbidapen-kodeen taula sortu da.

en: A token table has been created for this survey.
eu: Gonbidapen-kodeen taula sortu da.

en: AND
eu: ETA

en: ARMSCII-8 Armenian
eu: ARMSCII-8 Armeniarra

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
eu: Galdera, talde eta parametroak aldatzeko gaitasuna oraindik mugatua da.

en: Access
eu: Sarbidea

en: Access denied!
eu: Ezin zara sartu!

en: Action
eu: Ekintza

en: Action to perform when time limit is up
eu: Ekintza egiteko denbora-muga da

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Activate Survey
eu: Inkesta aktibatu

en: Activate this Survey
eu: Inkesta aktibatu

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
eu: Aktibatu honetan mapa erakusten sarrerako eremuan gainetik, non erabiltzaileak kokapen bat hauta dezakezu

en: Active
eu: Indarrean

en: Add
eu: Erantsi

en: Add New Quota
eu: Kuota berria sortu

en: Add URL parameter
eu: Gehitu URL parametroa

en: Add a prefix to the answer field
eu: Gehitu erantzun eremuan aurrizki bat

en: Add a suffix to the answer field
eu: Gehitu erantzun eremuan atzizki bat

en: Add new token entry
eu: Gonbidapen-kode berria erantsi

en: Add or delete groups
eu: Taldeak erantsi edo ezabatu

en: Add or delete questions
eu: Galderak erantsi edo ezabatu

en: Additional Languages
eu: Hizkuntza gehigarriak

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Administrator:
eu: Kudeatzailea:

en: After
eu: Atzera

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
eu: Beharrik klik gorde botoian ondoren bai dezakezu arakatzailearen leiho hau itxi edo jarraitu inkesta bete.

en: After you are done please click the bottom 'Save' button to save your changes.
eu: Egin dira ondoren klikatu beheko 'Save' botoia zure aldaketak gorde.

en: All answers are already selected in this quota.
eu: Kuota hontako aukera guztiak hautatuak daude jada.

en: All conditions in this survey have been deleted.
eu: Inkesta honetako baldintza guztiak ezabatuko dira.

en: All in one
eu: Guztiak batean

en: All participant information is lost.
eu: Partaide-informazio guztia galtzen da.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
eu: Ezabatutako hizkuntzei dagozkien galderak, erantzunak, etab. galduko dira. Ziur al zaude?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
eu: All galdera, talde eta parametro editagarria dira berriro.

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey).
eu: Responses guztiak ez dira irisgarria gehiago LimeSurvey).

en: Allow only numerical input for 'Other' text
eu: Baimendu 'Beste' text bakarrik zenbakizko sarrera

en: Allow public registration?
eu: Harpidetza publikorik onartu?

en: Allow this user to edit these participants
eu: Baimendu erabiltzaile honen parte-hartzaile horiek editatzeko

en: Allowed
eu: Onartuta

en: Always
eu: Beti

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
eu: Inkestan parte hartzeko datuak dituen mezu elektroniko bat bidali zaizu.

en: An email has been sent with details about your saved survey
eu: Gordetako inkestaren xehetasunak dituen mezua bidali da.

en: An email with a generated password was sent to the user.
eu: Erabiltzaileari mezu elektronikoa bidali zaio pasahitz berriarekin.

en: An email with your login data was sent to you.
eu: Mezu elektronikoa bidali zaizu datuekin.

en: An error occurred saving a response to survey id
eu: Errorea gertatu da ID hau duen inkestaren erantzun bat gordetzean:

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
eu: Fitxategia igotzean akats bat egon da. Baliteke zure %s direktorioaren baimenak desegokiak izatea.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
eu: Iraungi inkesta bat ez da irisgarria parte-hartzaileek (inkesta iraungita mezu bat bakarrik ikusten dute).

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
eu: Uste gabeko errorea dela eta, zure erantzunak ezin izan dira gorde.

en: Answer
eu: Erantzuna

en: Answer:
eu: Erantzuna:

en: Answers
eu: Erantzunak

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
eu: 0 (zero) kodea duten erantzunak edo zuriz daudenak ezin dira onartu eta ez dira gordeko.

en: Apr
eu: Api

en: Are you sure you want to clear all your responses?
eu: Zure erantzun guztiak ezabatu nahi dituzula ziur al zaude?

en: Are you sure you want to delete this entry?
eu: Erregistro hau ezabatu nahi duzula ziur al zaude?

en: Are you sure you want to delete this file?
eu: Fitxategi hau ezabatu nahi duzula ziur al zaude?

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Array (10 Point Choice)
eu: Matrizea (10 punturen artean aukeratu)

en: Array (5 Point Choice)
eu: Matrizea  (5 punturen artean aukeratu)

en: Array (Numbers)
eu: Array (zenbakiak)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
eu: Matrizea (Bai/Ez/Ez dakit)

en: Array by column
eu: Zutabea by Array

en: Array dual scale
eu: Array eskala bikoitza

en: Array filter
eu: Array iragazkia

en: Array filter exclusion
eu: Array iragazkia bazterketa

en: Arrays
eu: Arrayak

en: Assessments
eu: Ebaluazioak

en: At beginning
eu: Hasieran

en: At end
eu: Bukaeran

en: Aug
eu: Abu

en: Auto
eu: Automatikoa

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
eu: Auto-check aukera esklusiboa beste guztiak dira hautatuta badago

en: Automatic
eu: Automatikoa

en: Automatically load URL when survey complete?
eu: Inkesta burututakoan URLa automatikoki kargatu?

en: Average
eu: Batez bestea

en: Back
eu: Atzera

en: Back to Response Import
eu: Erantzunen inportaziora itzuli

en: Backup Entire Database
eu: Datubase osoaren segurtasun-kopia egin

en: Basic email notification
eu: Posta elektronikoaren bidezko oinarrizko oharra.

en: Basque
eu: Euskara

en: Big5 Traditional Chinese
eu: Big5 Txinar tradiziozkoa

en: Binary pseudo charset
eu: Karaktere-multzo sasi bikoitia

en: Blacklisted participants
eu: Blacklisted parte-hartzaileek

en: Both rows and columns
eu: Bi errenkada eta zutabe

en: Bounce Email:
eu: Igorlearen helbide elektronikoa:

en: Browse
eu: Nabigatu

en: Bulgarian
eu: Bulgariera

en: Bypass token with failing email addresses
eu: Ez artu kontutan posta elektroniko helbide okerrak dituzten erregistroak

en: CSS & Javascript files:
eu: CSS eta Javascript fitxategiak:

en: CSV File (All charsets)
eu: CSV fitxategia (edozein karaktere formatu)

en: CSV input format
eu: Input CSV formatuan

en: Calculation
eu: Kalkulua

en: Can't bind to the LDAP directory
eu: LDAP direktorioarekin ezin da lotu

en: Can't connect to the LDAP directory
eu: LDAP direktorioarekin ezin da konektatu

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
eu: Etiketak ezin dira eguneratu kode bikoiztuak erabiltzen ari direlako.

en: Cancel
eu: Ezeztatu

en: Cannot be changed
eu: Ezin da aldatu

en: Cannot import the VVExport file.
eu: VVExport fitxategia ezin da inportatu

en: Category separator
eu: Kategoria separator

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
eu: Oharra: Zure nabigatzaileak ez du JavaScript onartzen. Aktibatzen ez baduzu, seguru asko inkestaren galdera guztiak ezingo dituzu erantzun. Zure nabigatzailearen ezarpenak berrikusi, mesedez.

en: Central participants database summary
eu: Central parte-hartzaileen datu-base summary

en: Character set of the file:
eu: Fitxategiaren karaktere-multzoa:

en: Chart type
eu: Chart mota

en: Check Data Integrity
eu: Datuen osotasuna berrikusi

en: Check any that apply
eu: Dagozkion sarrerak aukeratu

en: Chinese (Simplified)
eu: Txinoera (xumea)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
eu: Txinoera (Tradizionala - Hong Kong)

en: Choose one of the following answers
eu: Hauetako bat bakarrik aukera ezazu

en: Choose the CSV file to upload:
eu: Bidali beharreko CSV fitxategia aukeratu:

en: Choose the columns you wish to export.
eu: Esportatu nahi dituzun zutabeak aukeratu. Guztiak esportatzeko ez egin inolako aukerarik.

en: Choose your language
eu: Zure hizkuntza aukeratu

en: Clear
eu: Ezabatu

en: Clear All Page
eu: Inkesta ezabatzeko orria

en: Clear Responses
eu: Erantzunak ezabatu

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
eu: "Bidali" sakatu prozesua osatu eta zure erantzunak gordetzeko.

en: Close
eu: Itxi

en: Close Window
eu: Leihoa itxi

en: Code
eu: Kodea

en: Code:
eu: Kodea:

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Comma (,)
eu: Koma (,)

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Completed
eu: Osatua

en: Completed Page
eu: Buruturiko inkestaren orria

en: Completed?
eu: Osaturik?

en: Conditions
eu: Baldintzak

en: Configurator
eu: konfiguratzailea

en: Confirm Password:
eu: Pasahitza berridatzi:

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Convert N to
eu: Bihurtu N

en: Convert Y to
eu: Bihurtu Y

en: Convert spaces in question text to underscores
eu: Bihurtu galdera testu espazioak azpimarrak

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Copy Current Question
eu: Galdera hau kopiatu

en: Copy Template
eu: Txantiloia kopiatu

en: Copy failed
eu: Kopiak kale egin du

en: Could not delete user group.
eu: Erabiltzaileen taldea ezin izan da ezabatu.

en: Could not delete user group. No group selected.
eu: Erabiltzaileen taldea ezin izan da ezabatu. Ez da talderik aukeratu.

en: Could not delete user. User was not supplied.
eu: Ezin da erabiltzailea ezabatu. Erabiltzailearen izena idatzi.

en: Count
eu: Kontua

en: Create new template
eu: Txantiloi berria sortu

en: Create new template called:
eu: Gonbidapen-txantiloi berria sortu:

en: Create one or more questions inside the new question group.
eu: Sortu galdera talde berriaren barruan galdera bat edo gehiago.

en: Created by
eu: Egilea:

en: Croatian
eu: Kroaziera

en: Czech
eu: Txekiar

en: DATA TO BE ENTERED
eu: GORDEKO DIREN DATUAK

en: DEC West European
eu: DEC Mendebaldeko Europa

en: DOS Central European
eu: DOS Europa Erdikoal

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
eu: DOS Kamenicky Txekiar-Eslobakiarra

en: DOS Russian
eu: DOS Errusiarra

en: DOS West European
eu: DOS Mendebaldeko Europa

en: Danish
eu: Daniera

en: Database configuration
eu: Datubase Konfigurazioa

en: Database has been created.
eu: Datubasea sortu da.

en: Dataentry Screen for Survey
eu: Inkestarako Datuen Sarrera Orria

en: Date
eu: Data

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
eu: Data (UUUU-HH-EE) honen berdina:

en: Date Saved
eu: Data gorde da

en: Date Stamp?
eu: Data erregistratu?

en: Datestamp
eu: Data-marka

en: Day
eu: Eguna

en: Deactivate Survey
eu: Inkesta indargabetu

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
eu:  {FIRSTNAME} {LASTNAME} lagun agurgarri hori:
    
    Duela gutxi inkesta honetan parte hartzeko gonbidapena iritsi zitzaizun:
    
    «{SURVEYNAME}»
    
    «{SURVEYDESCRIPTION}»
    
    Oraindik burutu ez duzula konturatu gara. Hori dela eta, parte hartu nahi bazenu oraindik ere garaiz zaudela gogorarazi nahi dizugu.
    
    Esteka honetan klik eginez inkesta bete ahal izango duzu.
    
    {SURVEYURL}
    
    Berriro ere mila esker zure lankidetzarengatik.
    Adeitasunez.
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
eu: {FIRSTNAME} {LASTNAME} lagun agurgarri hori:
    
    Zeu, edo zure helbidea erabili duen norbaitek, inkesta honetan: "{SURVEYNAME}" parte hartzeko izena eman du(zu).
    
    Inkesta betetzeko esteka honetan klik egin, mesedez:
    
    {SURVEYURL}
    
    Inkesta honi buruzko zalantzarik bazenu, edo parte hartzeko erregistratu ez bazara eta mezu hau errore bat dela uste baduzu, pertsona honekin: {ADMINNAME} e-mail honetan: {ADMINEMAIL} harremanetan jarri, mesedez. Eskerrik asko.

en: Dec
eu: Abe

en: Decimal mark:
eu: Hamartarra marka:

en: Decrease
eu: Txikitu

en: Default
eu: Lehenetsita

en: Default site bounce email:
eu: Default site erreboterik email:

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete Tokens
eu: Gonbidapenak ezabatu

en: Delete Tokens Table
eu: Gonbidapen-taula ezabatu

en: Delete User
eu: Erabiltzailea ezabatu

en: Delete label set
eu: Etiketak ezabatu

en: Delete participant(s) from central panel and tokens tables
eu: Ezabatu parte-hartzaile (s) erdiko panel eta mahaiak token

en: Delete participant(s) from central panel, tokens tables and all associated responses
eu: Ezabatu erdiko panel, token-taulak eta elkartutako responses guztiak parte-hartzaile (s)

en: Delete participant(s) from central participants panel only
eu: Ezabatu parte-hartzaile (s) parte-hartzaile erdiko panel bakarrik

en: Delete this entry
eu: Erregistro hau ezabatu

en: Deleting User
eu: Erabiltzailea ezabatzen

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
eu: Talde hau ezabatzerakoan dagozkion galdera eta erantzun guztiak ere ezabatu egingo dira. Jarraitu nahi duzula ziur al zaude?

en: Description of the survey
eu: Inkestaren deskribapena

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Description:
eu: Deskribapena:

en: Detailed email notification with result codes
eu: Posta elektronikoaren bidezko mezu zehatza emaitzen kodeekin.

en: Did Not Save
eu: Ez da gorde

en: Disable the next button until time limit expires
eu: Disable hurrengo botoia denbora muga arte iraungitzen

en: Disable the prev button until the time limit expires
eu: Disable azkena botoia denbora-muga arte iraungitzen

en: Disabled
eu: Ezgaiturik

en: Display Last 50 Responses
eu: Azken 50 erantzunak erakutsi

en: Display Responses
eu: Erantzun guztiak erakutsi

en: Display a chart in the statistics?
eu: Bistaratu estatistika diagrama bat?

en: Display chart
eu: Display taula

en: Display min and max value under the slider
eu: Bistaratu min eta max graduatzailea azpian balio

en: Display slider min and max value
eu: Display graduatzailea min eta max balio

en: Do NOT refresh this page, as this will import the file again and produce duplicates
eu: Orri hau berriz EZ kargatu, fitxategia berriro inportatu eta, ondorioz, bikoiztuko litzateke.

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
eu: Datubasea orain bete nahi duzu behar diren taulak sortuz?

en: Don't force on or off
eu: Ez behartu edo off

en: Download all files in this response as a zip file
eu: Download erantzun honetan fitxategi guztiak zip fitxategi bat

en: Download the data and the syntax file
eu: Download datuak eta sintaxia file

en: Download the data and the syntax file.
eu: Download datuak eta sintaxi fitxategia.

en: Drop-down list
eu: Goitibeherako zerrenda

en: Dropdown separator
eu: Zabaltzen den separator

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
eu: Kode bikoiztuak aurkitu dira. Erregistro horiek ez dira eguneratuko.

en: Duplicate records removed
eu: Bikoiztutako erregistroak mugitu dira

en: Dutch
eu: Holandera

en: ERROR MESSAGE
eu: ERRORE-MEZUA

en: EUC-JP Japanese
eu: EUC-JP Japoniarra

en: EUC-KR Korean
eu: EUC-KR Korearra

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit Current Question
eu: Aukeratutako galdera editatu

en: Edit Group
eu: Taldea editatu

en: Edit URL parameter
eu: Editatu URL parametroa

en: Edit label set
eu: Etiketak editatu

en: Edit template permissions
eu: Editatu txantiloia baimenak

en: Edit the 4th line and complete the filename with a full path to the downloaded data file
eu: Editatu 4 line eta fitxategiaren izena osatzeko Deskargatutako datuak fitxategi bide-izena osoa.

en: Edit this entry
eu: Erregistro hau editatu

en: Edit this token
eu: Erregistro hau editatu

en: Edit your personal preferences
eu: Editatu zure datu pertsonalak hobespenak

en: Email
eu: Posta elektronikoa

en: Email Status
eu: Postaren egoera

en: Email address of the survey administrator
eu: Ikestaren administratzailearen email helbidea

en: Email from the token
eu: Inkestatu honen email helbidea

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
eu: {FIRSTNAME} {LASTNAME} pertsonari ({EMAIL}) helbidera bidalitako mezuak huts egin du.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
eu: {FIRSTNAME} {LASTNAME} erabiltzaileari ({EMAIL}) helbidera bidalitako mezuak huts egin du.

en: Email:
eu: Posta elektronikoa:

en: End URL:
eu: Irteerako URLa:

en: English
eu: Ingelesa

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
eu: Ziurtatu erantzunak ahalik eta gutxieneko kopurua (0 = muga No)

en: Enter a header text for the first scale
eu: Sartu eskala lehenengo testua header

en: Enter a header text for the second scale
eu: Sartu eskala bigarren testua header

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
eu: Inkesta honetarako izen eta pasahitza aukeratu eta "Gorde" sakatu.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
eu: Sartu subquestion ordena aurreko galdera galdera-ID

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
eu: Zure datuak idatzi eta mezu elektronikoa berehala bidaliko zaizu.

en: Equals sum value
eu: Sum-balioa berdin

en: Error
eu: Errorea

en: Error Files List
eu: Akatsa fitxategi zerrendan

en: Error saving results
eu: Erantzunak gordetzean errorea

en: Error while updating usertemplates.
eu: Akatsa erabiltzaile txantiloien eguneratzean.

en: Error: This question has no answers.
eu: Errorea: Galdera honek ez du erantzunik

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
eu: Akatsa. Aukeretan, errepikaturiko kodeak erabiltzen saiatzen ari zara.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
eu: Errorea: Etiketaren izena idatzi behar duzu.

en: Error: You have to enter a title for this survey.
eu: Errorea: Inkesta honetarako izenburua idatzi behar duzu.

en: Exclude record IDs?
eu: Erregistroaren IDa gaitzetsi?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) seperated with a semikolon.
eu: Beste aukera batzuk baztertzen guztiak nolabaiteko erantzun hautatutako bada - erantzun kodea (s) semikolon batekin bananduta sartu.

en: Exclusive option
eu: Esklusiboa aukera

en: Exit and clear survey
eu: Irten eta inkesta ezabatu

en: Expired
eu: Itxia

en: Export
eu: Esportatu

en: Export Resources As ZIP Archive
eu: Baliabideak esportatu ZIP fitxategi bezala

en: Export Template
eu: Txantiloia esportatu

en: Export a VV survey file
eu: VV inkesta-fitxategia esportatzen

en: Export this Response
eu: Erantzuna esportatu

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Failed to delete answer
eu: Errorea erantzuna ezabatzean.

en: Failed to update answers
eu: Erantzunen eguneratzeak huts egin du.

en: Feb
eu: Ots

en: Female
eu: Emakumea

en: File
eu: Fitxategia:

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
eu: Fitxategiaren formatoa ez da LimeSurvey-ren modukoa.

en: File upload succeeded.
eu: Fitxategia arrakastaz igo da

en: File:
eu: Fitxategia:

en: Filter HTML for XSS:
eu: Filter XSS HTML:

en: Filter blank email addresses:
eu: Hutsak dauden posta elektronikoak filtratu:

en: Filter duplicate records:
eu: Filtratu bikoizturiko erregistroak

en: Filter the available answers by this value
eu: Filter balio hori erantzun eskuragarri

en: Finalize response submission
eu: Erantzunen bidalketa burutu

en: Finnish
eu: Finesa

en: Firstname from token
eu: Inkestatuaren izena

en: Follow the following link to update it
eu: Esteka honetan sakatu inkesta eguneratzeko:

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
eu: MS Excel irekitzeko erraza, 'fitxa' edo 'txt' luzapena aldatu

en: Forbidden Extension
eu: Estentsio ez baimendua

en: Format
eu: Formatoa

en: Format:
eu: Formatoa:

en: Found & writable
eu: Found & idazgarria

en: French
eu: Frantsesa

en: From
eu: Norena

en: Full name
eu: Izen osoa

en: GB2312 Simplified Chinese
eu: GB2312 txinar xumea

en: GBK Simplified Chinese
eu: GBK Txinar xumea

en: GEOSTD8 Georgian
eu: GEOSTD8 Georgiarra

en: Galician
eu: Galiziera

en: Gender
eu: Generoa

en: General
eu: Orokorra

en: German
eu: Alemana

en: Get order from previous question
eu: Get galdera aurreko ordena

en: Get statistics from these responses
eu: Erantzun hauetatik abiatuz estatistikak sortu

en: Get the default location using the user's IP address?
eu: Get erabiltzailearen IP helbidea erabiliz kokaleku lehenetsia?

en: Global participant settings
eu: Global Partaide ezarpenak

en: Greater than
eu: Ondorengoa baino handiagoa:

en: Greek
eu: Grekera

en: Group
eu: Taldea

en: Group by Group
eu: Taldez talde

en: Group could not be deleted
eu: Ezin izan da taldea ezabatu.

en: Group member can only see own group:
eu: Taldeko kide propioa bakarrik ikusi group:

en: Groups
eu: Taldeak

en: HP West European
eu: HP Mendebaldeko Europa

en: Header for first scale
eu: Lehen eskala Header

en: Header for second scale
eu: Eskala bigarren Header

en: Heading
eu: Goialdea

en: Hebrew
eu: Hebraiera

en: Height of the map in pixel
eu: Pixel mapa altuera

en: Help
eu: Laguntza

en: Help about this question
eu: Galderari buruzko laguntza

en: Help:
eu: Laguntza:

en: Hide both
eu: Ezkutatu bai

en: Hide the tip that is normally shown with a question
eu: Ezkutatu dela normalean galdera bat agertzen tip

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
eu: Ezkutatu galdera hau edozein unetan. Honek erantzun prefilling erabiliz datuak barne erabilgarria da.

en: Hide tip
eu: Ezkutatu tip

en: Hints
eu: Xehetasunak

en: How many rows to display
eu: Zenbat many errenkadak erakutsi

en: Huge Free Text
eu: Testu Aske Erraldoia

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: I accept
eu: I onartzen

en: ID
eu: IDa

en: IP Addresses will be logged
eu: IP helbideak gordeko dira.

en: ISO 8859-13 Baltic
eu: ISO 8859-13 Baltiarra

en: ISO 8859-2 Central European
eu: ISO 8859-2 Europa Erdikoa

en: ISO 8859-7 Greek
eu: ISO 8859-7 Grekoa

en: ISO 8859-8 Hebrew
eu: ISO 8859-8 Hebraiarra

en: ISO 8859-9 Turkish
eu: ISO 8859-9 Turkiarra

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Identifier
eu: Identifikatzailea

en: Identifier:
eu: Identifikatzailea:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
eu: Errorerik agertzekotan, prozesu hau aldi batzuetan errepikatu beharko duzu.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
eu: Subquestions de bat da markatu markatu subquestion bakoitzaren balioa bada, orduan hau da ebaluazio gisa gehitu da.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
eu: Link ez badu funtzionatzen, eta joko HTTPS, LimeSurvey eta break izango ez sartzen ahal izango duzu.

en: If tokens are used, the public may register for this survey
eu: Gonbidapen-kodeak erabiliz gero, publikoak inkesta egiteko alta eska dezake.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
eu: Gonbidapen-taula ezabatzen baduzu ez da koderik eskatuko inkesta betetzeko.

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
eu: Zure helbide elektronikoa ematen badiguzu, mezu bat bidaliko dizugu xehetasun guztiekin.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
eu: Posta helbideen formatua aldatzen baduzu, txantiloiak berrikusi beharko dituzu helbideen formatura egokitzeko

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
eu: Zure erantzunen bat aztertu edo/eta aldatu nahi baduzu, orain egin dezakezu [<< Aurrekoa] botoiaren bidez.

en: Import
eu: Inportatu

en: Import Label Set
eu: Etiketa-multzoa inportatu

en: Import Question
eu: Galdera inportatu

en: Import Resources ZIP Archive
eu: ZIP fitxategi batetatik baliabideak inportatu

en: Import Responses
eu: Erantzunak inportatu

en: Import a VV survey file
eu: VV inkesta-fitxategia inportatu

en: Import as not finalized answers?
eu: Erantzunak inportatu amaitugabeak bezala?

en: Import of this survey file failed
eu: Inkestaren inportazio okerra.

en: Important Note:
eu: Ohar garrantzitsua:

en: Imported Files List
eu: Inportaturiko fitxategien zerrenda

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
eu: Taldea ezin da ezabatu gutxienez bere galderetako bat baldintza batekin lotuta dagoelako.

en: Inactive
eu: Indargabea

en: Incorrect permissions in your %s folder.
eu: Baimen okerrak %s fitxategian.

en: Increase
eu: Handitu

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
eu: Kudeatzailea ezin da ezabatu!

en: Inline HTML editor
eu: Barne HTML editorea

en: Input box width
eu: Input kutxa zabalera

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
eu: Txertatu Orrialde-jauzia ikusteko printable galdera hau lehenago Bai ezarpena.

en: Insert page break in printable view
eu: Txertatu Orrialde-printable view hautsi

en: Instructions for the impatient
eu: Instrucciones pazientziarik da

en: Integer only
eu: Guztia bakarrik

en: Invitation sent to:
eu: Gonbidapen bat erabiltzaile honi bidali zaio:

en: It is presented group by group.
eu: Galderak taldeka aurkeztuko dira.

en: It is presented on one single page.
eu: Orri bakar bateko aurkezpena.

en: It is presented question by question.
eu: Galderak banaka aurkeztuko dira.

en: It uses cookies for access control.
eu: Sarbide-kontrolerako cookieak erabiltzen dira.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
eu: Oraindik posible erantzunak LimeSurvey erabiliz buruzko estatistikak egiteko.

en: Italian
eu: Italiera

en: Jan
eu: Urt

en: Japanese
eu: Japonesa

en: Jul
eu: Uzt

en: Jun
eu: Eka

en: KOI8-R Relcom Russian
eu: KOI8-R Relcom Errusiarra

en: KOI8-U Ukrainian
eu: KOI8-U Ukraniarra

en: Keyboard-less operation
eu: Teklatu-Eragiketa gutxiago

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
eu: LDAP ezgaiturik dago edo ez da LDAP kontsultarik definitu.

en: Label for 'Other:' option
eu: Label 'Beste:' Aukera

en: Label:
eu: Etiketa:

en: Labels
eu: Etiketak

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Language Switch
eu: Hizkuntza-aukeraketa

en: Languages
eu: Hizkuntzak:

en: Lastname from token
eu: Inkestatuaren abizenak

en: Less than
eu: Ondorengoa baino txikiagoa:

en: License
eu: Lizentzia

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
eu: LimeSurvey saia daiteke datubasea zure ordez sortzen.

en: Limit
eu: Muga

en: Limit the number of possible answers
eu: Limit erantzun posibleen kopurua

en: Limit time to answer question (in seconds)
eu: Mugatu galderaren erantzuna denbora (segundutan)

en: List (Dropdown)
eu: Zerrenda (Zabalgarria)

en: List (Radio)
eu: Zerrenda (Borobiltxoa)

en: List survey publicly:
eu: Inkesta publiko biurtu:

en: Lithuanian
eu: Lituaniera

en: Load Page
eu: Inkesta kargatzeko orria

en: Login
eu: Sarrera

en: Logout
eu: Saioa amaitu

en: Logout successful.
eu: Arrakastaz irten zara.

en: Long Free Text
eu: Testu aske luzea

en: Mac Central European
eu: Mac Europa Erdikoa

en: Mac West European
eu: Mac Mendebaldeko Europa

en: Macedonian
eu: Mazedoniarra

en: Mail to all Members
eu: Partaide guztiei mezua bidali

en: Main Admin Screen
eu: Kudeaketa-orri nagusia

en: Make a comment on your choice here:
eu: Zure aukera hemen komentatu:

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
eu: 'Beste:' comment eremuan derrigorrezkoa denean 'Beste:' aukera aktibatuta dago

en: Male
eu: Gizona

en: Mandatory Question
eu: Nahitaezko galdera

en: Mandatory:
eu: Nahitaezkoa:

en: Map height
eu: Mapa altuera

en: Map width
eu: Mapa zabalera

en: Map zoom level
eu: Mapa zoom maila

en: Maximum
eu: Gehiena

en: Maximum characters
eu: Zenbat karaktere gehienez

en: Maximum characters allowed
eu: Gehienezko karaktere onartzen

en: Maximum sum value
eu: Gehienezko batura balio

en: Maximum sum value of multiple numeric input
eu: Gehienezko batura hainbat input zenbakizko balioa

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
eu: Array gehienezko balioa (Mult-malgua) Galdera-mota

en: Maximum value of the numeric input
eu: Input zenbakizko balio maximoa

en: Maximum year value for calendar
eu: Egutegiaren urteko gehienezko balioa

en: May
eu: Mai

en: Maybe you don't have permission.
eu: Baliteke baimenik ez izatea.

en: Message
eu: Mezua

en: Message:
eu: Mezua:

en: Microsoft Excel (All charsets)
eu: Microsoft Excel (charset guztiak)

en: Minimum
eu: Gutxiena

en: Minimum sum value
eu: Gutxieneko batura balio

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
eu: Gutxieneko array balioa (multi-malgua), galdera-mota

en: Minimum value of the numeric input
eu: Input zenbakizko gutxieneko balio

en: Minimum year value in calendar
eu: Egutegiko urteko gutxieneko balioa

en: Month
eu: Hila

en: Move on without warning
eu: Mugitu abisatu gabe

en: Multiple Short Text
eu: Testu Labur Anitz

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
eu: Multiple zenbakizko sarrera batura balio berdinak behar

en: Name
eu: izena

en: Name of the survey
eu: Inkestaren izena

en: Name of the survey administrator
eu: Inkestaren kudeatzailearen izena:

en: Name:
eu: Izena:

en: Navigation delay (seconds):
eu: Navigation atzeratzen (seconds):

en: New survey title:
eu: New inkestaren izenburua:

en: NewTemplate
eu: Txantiloi berria

en: Next
eu: Hurrengoa

en: No
eu: Ez

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
eu: Ez da GIDik zehaztu (Talderik). Galdera ezin izan da inportatu.

en: No HTML editor
eu: Ez erabili HTML editorerik

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
eu: Ez da SIDik zehaztu (Inkestarik). Galdera ezin izan da inportatu.

en: No SID Provided
eu: Ez dago SIDik

en: No Username selected.
eu: Ez da erabiltzailerik aukeratu.

en: No answer
eu: Erantzunik ez

en: No available surveys
eu: Ez dago ikestarik eskuragarri

en: No email notification
eu: Posta elektronikoaren bidezko oharrik ez.

en: No invitation code is needed to complete the survey.
eu: Inkesta betetzeko ez da gonbidapen-koderik behar.

en: No matching group
eu: Bila zabiltzan taldea ez da aurkitu.

en: No matching question
eu: Bila zabiltzan galdera ez da aurkitu.

en: No matching survey
eu: Bila zabiltzan inkesta ez da aurkitu.

en: No parameters defined
eu: Ez da parametro definitzen

en: No participant information lost.
eu: Partaide informazio No galdu.

en: No quotas have been set for this survey
eu: Ez da kuotarik ezarri inkesta honetarako

en: No replacement variable available for this field
eu: Ez dago eremu honetarako ordezkapen baliorik

en: No responses are lost.
eu: No erantzunak galdu dira.

en: Nominal
eu: Nominala

en: None
eu: Ezein ez

en: Not Active
eu: Indargabetuta

en: Not Selected
eu: Ez aukeratua

en: Not found
eu: Ez da aurkitu

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
eu: Ohartu ezin duzula desegin bat ezabatzeko jarraitu baduzu. Datuak desagertu egingo da.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
eu: Oharra: desaktibatuta duzu inkesta honetan bada error, posible da datu hau leheneratu erraz egin ez baduzu, edozein aldaketa inkesta egitura Ikusi LimeSurvey dokumentazioa xehetasun gehiago nahi izanez gero.

en: Note: This is a standard template.
eu: Oharra: Hau txantiloi estandarra da.

en: Note: You MUST enter a new question code!
eu: Oharra: Galdera-kode berria sartu BEHAR duzu.

en: Nothing to translate on this page
eu: Nothing to orrialde honetan translate

en: Nov
eu: Aza

en: Null values are ignored in calculations
eu: Kalkuluek ez dituzte balore hutsak kontuan hartzen.

en: Number greater than
eu: Ondorengoa baino handiago den zenbakia:

en: Number of questions/groups
eu: Inkestaren galdera/talde kopurua

en: Numbers only for 'Other'
eu: Zenbakiak soilik 'Beste'

en: Numerical Input
eu: Zenbakidun Sarrera

en: OR
eu: EDO

en: Oct
eu: Urr

en: On errors
eu: Akatsak On

en: Once a survey is activated you can no longer:
eu: inkesta aktibatu eta gero ezingo duzu:

en: Online Manual
eu: LimeSurvey-ren lerroko manuala

en: Only Previous pages answers are available
eu: Aurreko erantzun orriak bakarrik daude eskuragarri

en: Only answer this if the following conditions are met:
eu: Galdera honi erantzuna emateko baldintza hauek beharrezkoak dira:

en: Only numbers may be entered in these fields
eu: Eremu honetan zenbakiak baino ez dira onartzen

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
eu: Open file sintaxia SPSS Unicode moduan

en: Open-access mode
eu: Modu irekiko inkesta

en: Optional Question
eu: Aukerazko galdera

en: Other
eu: Beste bat

en: Other:
eu: Besterik:

en: Outdated
eu: Zaharkituak

en: Owner
eu: Jabea

en: Parameter
eu: Parametroa

en: Parameter name:
eu: Parametroa name:

en: Partial
eu: Partziala

en: Participants can save partially finished surveys
eu: Partaideek zati batean bukatutako inkestak gorde ditzakete.

en: Participants owned by you
eu: Parte-hartzaileak duzu titulartasuna

en: Password
eu: Pasahitza

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Percentage
eu: Portzentaia

en: Pie chart
eu: Pie taula

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
eu: Mesedez karpeta% s direktorioan baimenak aldatu ahal izateko preview txantiloiak.

en: Please check these settings now, then click the button below.
eu: Mesedez egiaztatu ezarpen horiek orain, eta gero sakatu behean.

en: Please choose
eu: Aukeratu, mesedez

en: Please choose *all* that apply:
eu: Mesedez, dagozkion GUZTIAK aukeratu:

en: Please choose *only one* of the following:
eu: Mesedez, hauetako BAT BAKARRA aukera ezazu

en: Please choose all that apply and provide a comment:
eu: Dagozkion guztiak aukeratu eta iruzkina idatzi, mesedez:

en: Please choose the appropriate response for each item:
eu: Sarrera bakoitzari dagokion erantzuna aukeratu, mesedez:

en: Please choose...
eu: Mesedez, aukeratu

en: Please complete all parts
eu: Mesedez, atal guztiak bete

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
eu: Mesedez, inkestarako sarrera egiaztatu hurrengo segurtasun galderari erantzunaz, eta sakatu 'Jarraitu' botoia.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
eu: Mesedez, egiaztatu pasaitza ondorengo testu kaxan idazten, eta sakatu jarraitu botoia

en: Please enter a date:
eu: Mesedez, data idatzi:

en: Please enter your comment here
eu: Zure iruzkina hemen idatzi, mesedez

en: Please fax your completed survey to:
eu: Betetako inkesta faxez hona bidali, mesedez:

en: Please number each box in order of preference from 1 to
eu: Mesedez, karratutxoak ordenatu zure lehentasunaren arabera 1etik hasita honaino:

en: Please rank all items
eu: Mesedez, elementu guztiak sailkatu

en: Please select a file to import!
eu: Inportazeko fitxategi bat aukeratu, mesedez!

en: Please select a language:
eu: Hizkuntza aukeratu, mesedez:

en: Please try again.
eu: Berriro ere saiatu, mesedez.

en: Please wait ...
eu: Itxaron, mesedez...

en: Please write your answer here:
eu: Zure erantzuna hemen idatzi, mesedez:

en: Please write your answer(s) here:
eu: Zure erantzuna(k) hemen idatzi, mesedez:

en: Polish
eu: Poloniera

en: Popup HTML editor
eu: HTML editorea bistaratu

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Portuguese (Brazilian)
eu: Portugesa (Brasil)

en: Position:
eu: Kokapena:

en: Pre-installation check
eu: Pre-instalazioa check

en: Present answer options in reverse order
eu: Alderantzizko ordenan erantzun Oraina aukerak

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
eu: Testu input kaxak ordez Oraina zerrendak zabaltzen den bezala

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
eu: Oraina zabaltzen den kontrola (s), irrati-botoi zerrenda ordez

en: Preview This Question
eu: Galdera aurreikusi

en: Preview:
eu: Aurrebista:

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Previous Answers Fields
eu: Aurreko erantzun orriak

en: Prior to 16
eu: Aurretik, 16

en: Processing...
eu: Tramitación ...

en: QueXML export
eu: QueXML Esportatu

en: Question
eu: Galdera

en: Question Page
eu: Galdera-orria

en: Question Selection
eu: Galdera hautaketa

en: Question Type:
eu: Galdera mota:

en: Question by Question
eu: Galderaz galdera

en: Question could not be created.
eu: Ezin izan da galdera sortu.

en: Question could not be updated
eu: Galdera ezin izan da eguneratu

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
eu: Ezin izan da galdera eguneratu. Beste galdera batzuetan honen erantzunen menpeko baldintzak daude, eta galdera-mota aldatuz gero, arazoak egongo dira. Galdera mota aldatzetu aurretik baldintzak ezabatu behar dira.

en: Question import is complete.
eu: Galderen inportazioa burutu da.

en: Question:
eu: Galdera:

en: Questions
eu: Galderak

en: Questions with conditions to this group
eu: Talderako galderak baldintzekin

en: Quick CSV report
eu: Quick CSV txostena

en: Quotas
eu: Kuotak

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
eu: JARRAITU AURRETIK ONDOKOA ARRETAZ IRAKURRI

en: Randomize on each page load
eu: Orri karga bakoitzean ausaz

en: Ranking
eu: Sailkapena

en: Reading file..
eu: Fitxategia irakurtzen...

en: Recommended
eu: Gomendatuak

en: Record Deleted
eu: Erregistroa ezabatu da

en: Record has been updated.
eu: Erregistroa eguneratu da.

en: Records imported
eu: Inportaturiko erregistroak:

en: Register Page
eu: Erregistro-orria

en: Registration
eu: Erregistrazio

en: Relevance equation:
eu: Relevance ekuazioa:

en: Remaining:
eu: Gainontzekoak:

en: Reminder sent to:
eu: Erabiltzaile honi oroigarria bidali zaio:

en: Remove
eu: Kendu

en: Rename this template
eu: Txantiloia berrizendatu

en: Rename this template to:
eu: Txantiloi hau honela berrizendatu:

en: Renumber scenario automatically
eu: Renumber agertokia automatikoki

en: Renumber the new record.
eu: Erregistroari zenbaki berria jarri.

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
eu: Array galderak errepikatzen izenburu X subquestions behin:

en: Replace the existing record.
eu: Erregistro zahar baten gainean idatzi.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
eu: Etiketa Sustituye 'Beste:' erantzun aukera Ohiko testu batekin

en: Required
eu: Nahitaezkoa

en: Reset
eu: Garbitu

en: Reset Survey Logic
eu: Inkesta berrabiarazi

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
eu: Response inkesta {SURVEYNAME} emaitzak aurkezteko

en: Responses will be date stamped.
eu: Erantzunetan data gorde egingo da.

en: Responses will have the IP address logged
eu: Erantzunek IP helbideak gordeko dituzte.

en: Responses will have their referring URL logged.
eu: Erantzunek igorlearen URLa gordeko dute.

en: Responses will not be date stamped.
eu: Erantzunetan ez da datarik erregistratuko.

en: Responses will not have the IP address logged.
eu: Inkestek ez dute IP helbiderik gordeko.

en: Responses will not have their referring URL logged.
eu: Erantzunek ez dute igorlearen URLa gordeko.

en: Restart this Survey
eu: Inkesta berrabiarazi

en: Restore
eu: Berreskuratu

en: Restrict input to integer values
eu: Mugatu balioak guztia input

en: Result
eu: Emaitza

en: Results
eu: Emaitzak

en: Resume later
eu: Geroago jarraitu

en: Reverse answer order
eu: Reverse erantzun ordena

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Russian
eu: Errusiera

en: SJIS for Windows Japanese
eu: Windowserako SJIS japoniarra

en: SMTP host:
eu: SMTP ostalaria:

en: SPSS export scale type
eu: SPSS export eskala mota

en: SQL CODE THAT FAILED
eu: HUTS EGIN DUEN SQL-KODEA

en: Same
eu: Berdinak

en: Save
eu: Gorde

en: Save & Load
eu: Gorde eta kargatu

en: Save IP Address?
eu: IP helbiderik gorde?

en: Save Now
eu: Orain gorde

en: Save Page
eu: Inkesta gordetzeko orria

en: Save for further completion by survey user
eu: Inkesta gorde beranduago burutzeko.

en: Save postal code
eu: Gorde postal kodea

en: Save this, then create another:
eu: Gorde honetan, eta gero beste sortu:

en: Save your responses so far
eu: Orain arte emandako erantzunak gorde

en: Saved Responses:
eu: Gordetako erantzunak:

en: Saved Survey Details
eu: Gordetako Inkestaren Xehetasunak

en: Saved name
eu: Izena gorde da

en: Scale 1
eu: Eskalatu 1

en: Scale 2
eu: Eskala 2

en: Scope
eu: Hedapena

en: Screen:
eu: Pantaila:

en: Search
eu: Bilatu

en: Security Question
eu: Segurtasun Galdera

en: Select Answer
eu: Erantzuna hautatu

en: Select ZIP File:
eu: ZIP fitxategia aukeratu:

en: Select one of the three options
eu: Hautatu hiru aukeretako bat

en: Select the LDAP query you want to run:
eu: Egikaritu nahi duzun LDAP kontsulta aukeratu:

en: Select the type of chart to be displayed
eu: Hautatu agertuko taula mota

en: Select...
eu: Aukeratu ...

en: Semicolon
eu: Puntu eta koma

en: Send
eu: Bidali

en: Send Invitations
eu: Gonbidapenak bidali

en: Send Reminders
eu: Oroigarriak bidali

en: Send email invitation
eu: Gonbidapena emailez bidali

en: Send email reminder
eu: Oroigarria emailez bidali

en: Send me a copy:
eu: Kopia bidalidazu:

en: Sep
eu: Ira

en: Seperator used:
eu: Seperator erabiltzen dira:

en: Set Survey Rights
eu: Inkestarako baimenak ezarri

en: Set User Rights
eu: Erabiltzaileen baimenak ezarri

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
eu: Ezarri zehatz bat SPSS export galdera horri eskala-mota

en: Set cookie to prevent repeated participation?
eu: Ezarri cookie errepikatzen parte-hartzea ekiditeko"?

en: Set templates that this user may access
eu: Establecer las plantillas a las que este/a usuario/a puede accederDefinitu erabultzaile honek eskuragarri izango dituen txantiloia

en: Share the selected participants
eu: Share hautatutako parte-hartzaileen

en: Sharing participants...
eu: Sharing parte-hartzaileek ...

en: Shift-JIS Japanese
eu: Shift-JIS Japoniarra

en: Short Free Text
eu: Testu aske laburra

en: Should we proceed with the delete?
eu: Jarraituko dut ezabaketarekin?

en: Show
eu: Erakutsi

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
eu: Erakutsi 'ez du erantzun' aukera ez-derrigorrezko galdera:

en: Show Details of this Question
eu: Galdera honen xehetasunak erakutsi

en: Show PHPInfo
eu: PHPInfo erakutsi

en: Show [<< Prev] button
eu: [<< Aurrekoa] botoia erakutsi

en: Show a map in the statistics?
eu: Erakutsi estatistikak mapa bat?

en: Show grand total for either columns or rows
eu: Show grand bai zutabeak edo errenkadak total

en: Show graphs in public statistics?
eu: Erakutsi grafikoak estatistika publikoetan?

en: Show group description only
eu: Show talde description bakarrik

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
eu: Show talde description soilik (sistemaren administratzailearekin behartu)

en: Show group name only
eu: Show taldearen izena bakarrik

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
eu: Show taldearen izena bakarrik (sistemaren administratzailearekin behartu)

en: Show last...
eu: Azkena erakutsi...

en: Show next...
eu: Hurrengoa erakutsi...

en: Show previous...
eu: Aurrekoa erakutsi...

en: Show question code only
eu: Erakutsi galdera kodea bakarrik

en: Show question number only
eu: Erakutsi galdera kopurua bakarrik

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
eu: Erakutsi galdera kopurua soilik (sistemaren administratzailearekin behartu)

en: Show statistics of this question in the public statistics page
eu: Erakutsi galdera horri estatistikak estatistika publikoa page

en: Show summary information
eu: Informazioa erakutsi

en: Show this token entry
eu: Gonbidapen-kode hau ikusi

en: Show totals for
eu: Erakutsi guztirakoak

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
eu: Erakutsi errenkadak bai, zutabe edo errenkada eta zutabe biak guztirakoak

en: Show welcome screen?
eu: Erakutsi ongi etorri pantailan?

en: Showing Filtered Results
eu: Iragazitako emaitzak erakusten

en: Slider accuracy
eu: Slider zehaztasuna

en: Slider initial value
eu: Slider hasierako balioa

en: Slider maximum value
eu: Slider gehienezko balioa

en: Slider minimum value
eu: Slider gutxieneko balioa

en: Slider starts at the middle position
eu: Slider erdiko posizioan hasten da

en: Slovenian
eu: Eslobeniera

en: Some Question have been disabled
eu: Galderaren bat ezgaitua izan da

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
eu: Zenbait pieza-pastela zeure lehen inkesta sortzeko urratsak:

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
eu: Norbait zure LimeSurvey sesioa erabiltzen saiatzen ari da ( CSRF eraso bat ziurrenik ). Loturaren bat sakatu baduzu, mesedez, eman abisua sistema administratzaileari.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
eu: Barkatu, inkesta honetan ez dago jasandako galderarik.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
eu: Barkatu, baina zure PHP ezarpenetan ez da LDAP modulua aurkitu

en: Sorry. There is no matching survey.
eu: Barkatu. Ez dago holako inkestarik.

en: Sort answers alphabetically
eu: Sort erantzunak alfabetikoki

en: Sort the answer options alphabetically
eu: Ordenatu erantzun aukerak alfabetikoki

en: Spanish
eu: Gaztelera

en: Spanish (Mexico)
eu: Gaztelera (Mexiko)

en: Standard Fields
eu: Eremu estandarrak:

en: Status
eu: Egoera

en: Step value
eu: Step balio

en: Store the country?
eu: Denda herrialdean?

en: Store the postal code?
eu: Denda postal kodea?

en: Store the state?
eu: Denda egoera?

en: Straight
eu: Dena

en: Subject
eu: Gaia

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Submit
eu: Bidali

en: Submit Your Survey.
eu: Zure inkesta bidali.

en: Success
eu: Arrakasta

en: Success!
eu: Arrakasta!

en: Successfully created CPDB entries
eu: Ondo sortu CPDB sarrerak

en: Sum
eu: Batuketa

en: Support this project - Donate to
eu: Proiektuarekin kolaboratu - Dirulaguntza eman

en: Survey
eu: Inkesta

en: Survey Access
eu: Inkestarako sarbidea

en: Survey Has Been Deactivated
eu: Inkesta indargabetu da.

en: Survey URL
eu: Inkestaren URLa

en: Survey cannot be activated yet.
eu: Inkesta ezin da oraindik aktibatu.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
eu: Inkesta ezin da aktibatu, horretarako baimenik ez duzulako edo galderarik ez duelako.

en: Survey could not be updated
eu: Inkesta ezin izan da eguneratu.

en: Survey currently active
eu: Inkesta aktiboa

en: Survey does not pass consistency check
eu: Inkestak ez du egokitasun-proba gainditu.

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
eu: Inkesta aktibatu da. Emaitzen taula arrakastaz sortu da.

en: Survey preview only for administration users
eu: Inkesta bakarrik administrazio users preview

en: Survey table name
eu: Inkesta-taularen izena zera da:

en: Surveys
eu: Inkestak

en: Swedish
eu: Suediera

en: Switch to closed-access mode
eu: Modu itxiko inkestara pasa

en: TIS620 Thai
eu: TIS620 Tailandiarra

en: Table column usage
eu: Table Column erabilera

en: Table size usage
eu: Taularen tamaina erabilera

en: Template Editor
eu: Txantiloi-editorea

en: Template Preview:
eu: Txantiloiaren aurrebista:

en: Template:
eu: Txantiloia:

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
eu: Test zure zerbitzaria badu esteka honetan klik eginez SSL gaituta.

en: Text display
eu: Text erakutsi

en: Text inputs
eu: Text sarrera

en: Thank you for completing this survey.
eu: Eskerrik asko inkesta hau betetzeagatik.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
eu: Mila esker inkesta honetan parte hartzeagatik.

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
eu: Erantzun aukerak ezarri Hemen zutabe kopurua zehar banatuko da

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
eu: Datubase-esportazioa  bakarrik MySQL datubaseekin erabil daiteke. Beste datubaseetarako segurtasun-kopia erabili inportatzeko moduko datubasea sortzeko.

en: The email you used has already been registered.
eu: Erabili duzun helbide elektronikoa lehenago erregistratu da.

en: The email you used is not valid. Please try again.
eu: Helbide elektronikoa ez da zuzena. Mesedez, berriro saiatu.

en: The entry was assigned the following record id:
eu: Erregistroari ID hau eman zaio:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
eu: Ondorengo taulak inkesta erantzun zaharra dago eta ezabatu daiteke jadanik ez bada beharrezkoa:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
eu: Ondorengo antzinako inkesta taulak ezabatu behar dituzte edo beren guraso inkesta Erregistro ez jada ez dagoelako:

en: The following old token tables could be restored:
eu: Hurrengo gonbidapen-kodeen taula zaharrak berreskuratu beharko lirateke:

en: The following old token tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
eu: Ondorengo taulak token zaharra ezabatu beharko dituzte Erregistro no edo beren guraso inkesta jada ez dagoelako:

en: The following problems have been found:
eu: Arazo hauek aurkitu dira:

en: The following surveys are available:
eu: Inkesta hauek daude eskuragarri:

en: The handle is displayed at the middle of the slider (this will not set the initial value)
eu: Heldulekua graduatzailea erdian bistaratzen da (horrek ez du hasierako balioa)

en: The record kept of your survey responses does not contain any identifying information about you unless a specific question in the survey has asked for this. If you have responded to a survey that used an identifying token to allow you to access the survey, you can rest assured that the identifying token is not kept with your responses. It is managed in a separate database, and will only be updated to indicate that you have (or haven't) completed this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses in this survey.
eu: Inkestan eman dituzun erantzunen erregistroek ezin zaituzte inolaz ere identifikatu, galdera batek esplizituki egiten ez badu. Inkesta honetan gonbidapen-kodearen bidez parte hartzen baduzu, seguru egon zaitezke zure nortasuna ez dela erantzunekin lotuko. Ez dago zure erantzunak zureak direla jakiteko modurik.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
eu: Erredundantzia check taulak hondarrak itxura inkesta bat desaktibatzeak ondoren hauek ezabatu ditzakezu no longer behar izanez gero horiek.

en: The responses table has been renamed to:
eu: Erantzun-taula honela izendatu da:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
eu: LimeSurvey-k ezin ditu erantzunak berriro erakutsi.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
eu: Zenbakizko hainbat sarrera-baturaren balio hau baino handiagoa izan behar du

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
eu: Inkesta ezingo da aktibatu arazo guztiak konpondu arte.

en: The survey you selected does not exist
eu: Aukeratu duzun inkesta ez dago

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
eu: Eman zaizun pasahitza ez da zuzena edo beste norbaitek erabili du.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
eu: Eman zaizun pasahitza ez da zuzena edo beste norbaitek erabili du.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
eu: Inkestari dagokion gonbidapen-kodeen taula honela berrizendatu da:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
eu: Gonbidapen-taula ezabatu da. Hori dela eta, gonbidapen-kodeak ez dira beharrezkoak inkesta hau betetzeko.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
eu: Batera bidal daitezkeen mezu gehiago dago. Jarraitzeko klik egin behealdean.

en: There are no participants to be exported
eu: Ez dago parte-hartzaileek ez esportatutako izango

en: There are no questions in this survey
eu: Inkesta honetan ez dago galderarik.

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully on the two options below and choose the right one for you.
eu: Bi modu daude inkesta bat gelditzeko. Mesedez, irakurri arretaz bi aukera beheko eta eskuineko bat aukeratzen duzu.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
eu: {EMAILCOUNT} mezu dago bidali gabe.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
eu: Inkesta honetan {NUMBEROFQUESTIONS} galdera daude.

en: There is 1 question in this survey
eu: Inkesta honetan galdera 1 dago.

en: There is already a recorded answer for this token
eu: Gonbidapen-kodearen ID hau erabiliz honez gero norbaitek bete du inkesta.

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
eu: Badago jada taulan beste ikestatu bat pasahitz berdinarekin. Ezin da erabili pasahitz berdina inkestatu desberdinentzat.

en: There is no matching saved survey
eu: Ez dago inkestarik izen hori duenik

en: There is no matching survey.
eu: Bila zabiltzan inkesta ez da aurkitu.

en: There was an error using the Google API.
eu: Errore bat gertatu da Google API erabiliz.

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
eu: Fitxategiaren formatoa ez da LimeSurvey-ren modukoa. Inportazioak kale egin du.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
eu: Fitxategi hau ez da LimeSurvey formatoko galdera-fitxategi egokia. Inportazioa okerra izan da.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
eu: Hau ez da LimeSurvey moduko galdera-fitxategi onargarria. Inportazioak huts egin du.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
eu: Fitxategiaren formatoa ez da LimeSurvey-ren modukoa. Ezin izan da inportatu.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
eu: Fitxategi hau ez da ZIP formatuko fitxategi egokia. Inportazioa kale egin du.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
eu: Fitxategi mota hau ezin da igo.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
eu: Inkesta honek sarbide-kontrola dauka. Parte hartzeko pasahitza behar duzu.

en: This is the base language of your survey and it can't be changed later. You can add more languages after you have created the survey.
eu: Hau zure inkestaren oinarrizko hizkuntza da eta ezin da aldatu geroago. Hizkuntza gehiago gehi ditzakezu inkestaren ondoren sortu duzu.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
eu: Hau gune-administratzaileak default-email helbidea eta sistema mezuak, harremanetarako aukerak eta erreboterik email lehenetsia erabiltzen da.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
eu: Hau gune-administratzaileak izen lehenetsia eta sistema mezuak eta kontaktua aukerak erabiltzen da.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
eu: Izen hau inkesta honetan jadanik erabili da. Gordetzeko izen bakarra erabili behar duzu.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
eu: Izen hau inkesta zerrenda ikuspegi eta administrazioa goiburuan agertuko dira.

en: This option can't be set if the `Anonymized responses` option is active.
eu: Aukera hau ezin da ezarri` Anonymized erantzunak `Aukera aktiboa bada.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
eu: Prozesu honek inkesta ezabatuko du, dagozkion talde, galdera, erantzun eta menpeko baldintza guztiekin batera.

en: This question does not have a question 'type' set.
eu: Galdera honi ez zaio oraindik erantzun motarik ezarri.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
eu: Galdera hau baldintzatuta dago, baina baldintza bere ondorengo galdera batean oinarritzen da.

en: This question is mandatory
eu: Galdera hau nahitaezkoa da

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
eu: Inkesta honek erregistro publikoa onartzen du. Gonbidapen-kodeen taula ere sortu behar zaio.

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
eu: Inkesta honek oraindik ez du galderarik eta ezin da probatu ezta gorde ere.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
eu: Inkesta hau aktiboa da eta gonbidapen-taula ere badauka. Ezabatzen baduzu, gonbidapen-kodeak ere galduko dira. Ezabatu baino lehen esporta ditzazun aholkatzen dizugu.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
eu: Inkesta ez dago indarrean. Ez dago emaitzik.

en: This survey is active but expired.
eu: Inkesta hau indarrean dago, baina burutu da.

en: This survey is anonymous.
eu: Inkesta hau anonimoa da.

en: This survey is no longer available.
eu: Inkesta hau ez da eskuragarria.

en: This survey is not active, data entry is not allowed
eu: Inkesta ez dago indarrean eta ezin da daturik sartu

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
eu: Inkesta ez da aktibatu. Zure erantzunak ez dira gordeko.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
eu: Inkesta aktibatu egin da. Erantzunak gorde daitezke.

en: This will be the password of admin user.
eu: Hau user admin pasahitza izango dira.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
eu: Hau userid admin taula izango login izango da.

en: This will replace the existing text. Continue?
eu: Honek oraingo testua ordezkatuko du. Jarraitu?

en: Time limit action
eu: Denbora-muga ekintza

en: Time limit disable next
eu: Denbora muga desgaitu hurrengo

en: Time limit disable prev
eu: Denbora muga desgaitu prev

en: Title
eu: Izenburua

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
eu: Jarraituko anonimoak mesedez zure erabiltzaile-izena, helbide elektroniko bat ere ez da beharrezkoa ezizen bat erabili.

en: Token
eu: Pasahitza

en: Token ID
eu: Gonbidapen-kodearen IDa

en: Token code for this participant
eu: Inkestatu honentzako pasahitza

en: Token management
eu: Token kudeaketa

en: Tokens have not been initialised for this survey.
eu: Gonbidapen-kodeak ez dira berrabiarazi.

en: Total
eu: Guztira

en: Total Errors
eu: Errore guztiak

en: Total Imported files
eu: Inportatutako erregistro kopuru osoa:

en: Total participants in central table
eu: Table erdiko parte-hartzaileek Total

en: Total records imported:
eu: Inportatutako erregistro kopuru osoa:

en: Total records in survey
eu: Inkesta honetako erregistro-kopurua

en: Total:
eu: Guztira:

en: Try again
eu: Berriro saiatu

en: Try to submit again
eu: Berriz ere bidaltzen saia zaitez

en: Turkish
eu: Turkoa

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
eu: Inkesta gordetzeko erabili zenuen 'izena' eta pasahitza idatzi.

en: Type:
eu: Mota:

en: UCS-2 Unicode
eu: UCS-2 Unikodea

en: UJIS for Windows Japanese
eu: Windowserako UJIS japoniarra

en: URL
eu: URLa

en: URL of the survey
eu: Inkestaren URL-a

en: URL parameters
eu: URL parametroak

en: US ASCII
eu: ASCII Iparamerikarra

en: UTF-8 Unicode
eu: UTF-8 Unikodea

en: Uncertain
eu: Zalantzazkoa

en: Unchanged
eu: Aldaketarik gabe

en: Update
eu: Eguneratu

en: Upload
eu: Igo

en: Uploading LDAP Query
eu: LDAP kontsulta igotzen

en: Use CAPTCHA for
eu: Erabili CAPTCHA honentzat

en: Use HTML format for token emails?
eu: Inkestatuen postarentzat HTML formatua erabili?

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
eu: Erabili irisgarria zabaltzen den kutxak ordez egutegia popup

en: Use checkbox layout
eu: Checkbox diseinua erabili

en: Use default
eu: Lehenetsitako baloreak erabili

en: Use dropdown presentation
eu: Erabili zabaltzen den aurkezpena

en: Use mapping service
eu: Erabili kartografia zerbitzua

en: User
eu: Erabiltzailea

en: User added.
eu: Erabiltzailea erantsi da.

en: User group successfully added!
eu: Erabiltzaile-taldea arrakastaz erantsi da!

en: User name and/or email not found!
eu: Erabiltzaile-izena edo/eta email-helbidea ez dira aurkitu!

en: User with whom the participants are to be shared
eu: User harekin partaide Elkarbanatutako izango dira

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Username already exists.
eu: Erabiltzaile-izena honez gero existitzen zen.

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Validation:
eu: Onespena:

en: Version
eu: Bertsioa

en: Vietnamese
eu: Vietnamera

en: View Saved but not submitted Responses
eu: Gordetako eta ez bidalitako erantzunak ikusi

en: View This Record
eu: Erregistro hau ikusi

en: View summary of all available fields
eu: Eremu eskuragarri guztien txostena ikusi

en: Visit our website!
eu: Gure webgunea bisita ezazu!

en: Warn and move on
eu: Abisatu eta mugitu

en: Warning
eu: Kontuz

en: Warning: Before turning on HTTPS,
eu: Abisua: HTTPS on inflexio aurretik,

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
eu: Kontuz! Oraindik lehenetsitako pasahitza ('password') erabiltzen ari zara. Mesedez, zure pasahitza aldatu eta berriz logeatu.

en: Warnings
eu: Oharrak

en: We are sorry but your session has expired.
eu: Barkatu, baina zure saioa amaitu da.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
eu: Inkesta ezabatu aurretik kudeaketa-orritik guztiz esportatzeko aholkatzen dizugu.

en: Welcome Page
eu: Ongietorria

en: Welcome:
eu: Ongietorria:

en: Welsh
eu: Gales

en: When an imported record matches an existing record ID:
eu: Inportaturiko erregistroaren eta jadanik zegoen erregistro baten IDak bat datozenean:

en: Width of text input box
eu: Testu input box Zabalera

en: Width of the map in pixel
eu: Pixel mapan zabalera

en: Windows Arabic
eu: Windows Arabiarra

en: Windows Baltic
eu: Windows Baltiarra

en: Windows Central European
eu: Windows Europa Erdikoa

en: Windows Cyrillic
eu: Windows Zirilikoa

en: X-Scale
eu: X-Eskala

en: Y-Scale
eu: Y-Eskalatu

en: Yes
eu: Bai

en: Yes - Delete Them!
eu: Bai - Ezabaitzazu!

en: Yes - slider with emoticon
eu: Bai - aurpegiera graduatzailea

en: Yes - stars
eu: Bai - puntuatua

en: Yes/No
eu: Bai/Ez

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
eu: Inkesta hontako baldintza guztiak ezabatzear zaude.

en: You are about to delete this survey
eu: Inkesta ezabatzear zaude.

en: You are not allowed dump the database!
eu: Ezin duzu datubasea inportatu!

en: You are not allowed export a label set!
eu: Ezin duzu etiketa-multzoa esportatu!

en: You are not allowed to activate this survey!
eu: Ezin duzu inkesta aktibatu!

en: You are not allowed to add a group to this survey!
eu: Ezin diozu inkestari talde berririk erantsi!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
eu: Ezin diozu inkestari galdera berririk erantsi!

en: You are not allowed to browse responses!
eu: Ezin dituzu erantzunak ikusi!

en: You are not allowed to change user data!
eu: Ezin dituzu erabiltzaile-datuak aldatu!

en: You are not allowed to create new surveys!
eu: Ezin duzu inkesta berririk sortu!

en: You are not allowed to delete this group!
eu: Ezin duzu talde hau ezabatu!

en: You are not allowed to delete this survey!
eu: Ezin duzu inkesta ezabatu!

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
eu: Ezin dituzu inkesta honetako taldeak editatu!

en: You are not allowed to edit this survey!
eu: Ezin duzu inkesta editatu!

en: You are not allowed to import a group!
eu: Ezin duzu talde bat inportatu!

en: You are not allowed to import a survey!
eu: Ezin duzu inkestarik inportatu!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
eu: Ezin dituzu inkesta honetako taldeak ordenean jarri!

en: You are not allowed to perform this operation!
eu: Ekintza hau egiteko baimenik ez duzu.

en: You are not allowed to set assessment rules!
eu: Arauak ezartzeko baimenik ez duzu!

en: You are not allowed to to import a question!
eu: Ezin duzu galdera bat inportatu!

en: You can leave these settings blank and change them later
eu: Ezarpenak hutsik horiek utzi ahal duzu, eta geroago horiek aldatzeko

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
eu: Pantaila honetatik lehendik gordetako inkesta bat berreskura dezakezu.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
eu: Inkesta modu itxira pasatzeko, hau da, soilik dagokion pasahitza duten pertsonek egin ahal izateko, botoi hau sakatu eta gonbidapen-taula sortuko da.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
eu: Ezin duzu etiketa bat inportatu inkestaren oinarrizko hizkuntza onartzen ez badu

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
eu: Ezin gorde aldaketak txantiloiaren direktorioa idatz ez dagoelako.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
eu: Ezin duzu erabili Anonymized erantzunak Token oinarritutako erantzunak iraunkortasuna gaituta dago.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
eu: Galdera bat edo gehiago bete arte ezin duzu jarraitu.

en: You did not provide a name
eu: Ez duzu izena eman

en: You did not provide a password
eu: Ez duzu pasahitzik eman

en: You have already completed this survey.
eu: Inkesta hau lehenago bete duzu.

en: You have completed answering the questions in this survey.
eu: Inkestaren galdera guztiei erantzuna eman diezu

en: You have not provided a survey identification number
eu: Inkestaren identifikazio-zenbakia ez duzu eman.

en: You have not selected a survey
eu: Ez duzu inkestarik aukeratu

en: You have not selected a survey to delete
eu: Ezabatu beharreko inkesta ez duzu aukeratu.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
eu: Parte hartu nahi baduzu, inkestan erregistratu behar duzu.

en: You must be registered to complete this survey
eu: Inkesta hau betetzeko erregistratu behar duzu

en: You must supply a name for this saved session.
eu: Gordetako saio honi izena eman behar diozu

en: You must supply a password for this saved session.
eu: Gordetako saio honi pasahitza eman behar diozu.

en: You need to add questions
eu: Galderak erantsi behar dituzu

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
eu: Inkesta aktibatu behar duzu bakarrik ezarpenak zuzenak direla eta aldaketa gehiagorik izango ez duela guztiz ziur zaudenean.

en: Your Choices
eu: Zure aukerak

en: Your Ranking
eu: Zure sailkapena

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
eu: Zure baldintza ezin da erantsi! Hau ez dagokie baldintzaren galdera edo eta erantzunari. Mesedez, galdera eta erantzuna aukeratu dituzula ziurtatu.

en: Your data should be imported now
eu: Zure datuak inportatu behar da orain

en: Your passwords do not match.
eu: Zure pasahitzak ez datoz bat.

en: Your personal settings
eu: Zure ezarpen pertsonalak

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
eu: Zure erantzunak ez dira galdu, inkestaren kudeatzaileari emailez bidali zaizkio datubasean sar ditzan.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
eu: Galdera bakoitzari dagozkion gonbidapen-kodeen datuak esporta daitezke. Esportatu nahi dituzun eremuak aukeratu.

en: Your survey contains more than 255 columns of responses. Spreadsheet applications such as Excel are limited to loading no more than 255. Select the columns you wish to export in the list below.
eu: Zure inkestak erantzunen 255 zutabe baino gehiago dauka. Excel bezalako kalkulu-orriek 255 zutabeko muga dute. Zerrenda honetatik esportatu nahi dituzun zutabeak aukeratu.

en: Your survey responses have been recorded.
eu: Zure erantzunak gorde dira.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
eu: Ikestaren erantzunak ondo gorde dira. Konfirmazio mezu bat bidali zaizu zure posta helbidera. Ez ahaztu eman zaizun pasahitza mesedez, ezin izango baita berreskuratu.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
eu: Zure erantzunak ez dira gorde inkesta oraindik aktibatu ez delako.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
eu: Zure inkesta izen eta pasahitza horiekin gordeko da. Pasahitz eta izen horietaz baliatuz aurrerago osatu ahal izango duzu.

en: Zoom level
eu: Zoom maila

en: and
eu: eta

en: check if this link works.
eu: check link honetan bada lanak.

en: copy_of_
eu: honen_kopia

en: cp1252 West European
eu: cp1252 Mendebaldeko Europa

en: directory
eu: direktorioa

en: minitab method
eu: minitab metodoa

en: or
eu: edo

en: quota language settings
eu: kuota Hizkuntza ezarpenak

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
eu: PHP-k ez du zip liburutegia jasaten, ZIP inportazioa ezgaituta dago
