LimeSurvey 2.x - en to ca translation catalogue (3002 entries)

en: %s cannot be left empty
ca: %s no es pot deixar buit.

en: %s duplicate records removed
ca: %s registres duplicats eliminats

en: %s entries were not copied because they already existed
ca: %s entrades no s'han copiat perque ja existeixen

en: %s field(s) were successfully added.
ca: S'ha/-n afegit %s camp/-s correctament.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
ca: %s línies tenen un nombre de camps diferent.

en: %s messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
ca: S'han escanejat %s missatdes, dels quals %s el sistema ha marcat com a rebot.

en: %s messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
ca: S'ha escanejat %s missatges, el sistema no s'ha marcat cap com a rebot.

en: %s new participants were created
ca: S'han creat %s nous participants

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
ca: %s pregunta/es antiga/es i els seus respectius temps s'han importat satisfactòriament.

en: %s old response(s) were successfully imported.
ca: S'han importat %s resposta/es velles.

en: %s participant(s) are to be copied
ca: S'ha de copiar %s participant(s)

en: %s participants have been copied to the central participants table
ca: %s participants s'han copiat a la taula central de participants

en: %s participants have been copied to the survey token table
ca: %s participants s'han copiat a la taula de tokens de l'enquesta

en: %s participants have been shared
ca: S'han compartit %s particpants

en: %s question contains errors that need to be corrected | %s questions contain errors that need to be corrected
ca[0]: %s pregunta té errors que han de ser corregits
ca[1]: %s preguntes tenen errors que han de ser corregits

en: %s records found in CSV file
ca: %s registres trobats a l'arxiu CSV

en: %s records have empty mandatory fields
ca: %s registres tenen buits camps obligatoris

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
ca: %s registres tenen valors d'atributs incomplets o erronis

en: %s records imported
ca: %s registres importats

en: %s records in CSV
ca: %s registres en CSV

en: %s records met minimum requirements
ca: %s del registres compleixen els requeriments mínims

en: %s records were duplicate but had attributes updated
ca: %s registres són duplicats però han actualitzat atributs

en: %s records with invalid email address removed
ca: %s registres eliminats per tenir una adreça de correu electrònic no vàlida.

en: %s response was successfully deleted. | %s responses were successfully deleted.
ca[0]: %s resposta s'ha esborrat correctament.
ca[1]: %s repostes s'han esborrat correctament.

en: %s token has been created. | %s tokens have been created.
ca[0]: S'ha creat %s token.
ca[1]: S'han creat %s tokens.

en: %s were found to be duplicate entries and did not need a new participant to be created
ca: %s trobats són entrades duplicades i no requereixen crear nous participants

en: %s%% completed
ca: %s%% complet

en: 'Other:' comment mandatory
ca: Comentari obligatori per a la opció 'Altres:'

en: (Autodetect)
ca: (Autodetecció)

en: (Iconv Library not installed)
ca: (la llibreria Iconv no està instal·lada)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create new label sets.)
ca: (No s'han importat els grups d'etiquetes ja que no té permissos per crear nous grups d'etiquetes)

en: (No target question)
ca: (Cap pregunta seleccionada)

en: (None)
ca: (Cap)

en: (Reason: Admin email address empty)
ca: (Causa: l'adreça de correu electrònic de l'administrador està buida)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
ca: (Selecciona múltiples etiquetes utilitzant la tecla 'Ctrl')

en: (Sub-)question width
ca: Amplaria de la (Sub-) pregunta

en: (stable)
ca: (estable)

en: (unstable)
ca: (inestable)

en: *This setting cannot be changed later!
ca: *Aquesta característica no es podrà modificar més endavant!

en: ...or import a question
ca: ... o importar una pregunta

en: 16 or up
ca: 16 o més

en: 1st quartile (Q1)
ca: 1er quartil (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís d'estil CSS

en: 1st time limit warning message
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís

en: 1st time limit warning message display time
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís de temps

en: 1st time limit warning message timer
ca: Temps per mostrar per primera vegada el missatge d'avís de temporitzador

en: 2nd quartile (Median)
ca: 2on quartil (mediana)

en: 2nd time limit warning CSS style
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís d'estil CSS

en: 2nd time limit warning message
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís

en: 2nd time limit warning message display time
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís de temporitzador

en: 2nd time limit warning message timer
ca: Temps per mostrar per segona vegada el missatge d'avís de temporitzador

en: 3-Click ComfortUpdate
ca: Actualització còmode en 3 clicks

en: 3rd quartile (Q3)
ca: 3er quartil (Q3)

en: 5 Point Choice
ca: Escollir entre 5 Punts

en: 7bit Swedish
ca: 7bit Suec

en: <No default value>
ca: <Sense valor per defecte>

en: <no data>
ca: <sense dades>

en: A Note On Privacy
ca: Nota De Privadesa

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
ca: S'ha realitzat una còpia de seguretat y aquesta podrà ser accedida per l'administrador del sistema.

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
ca: Es realitzarà una còpia de seguretat si continua. L'administrador del sistema tindrà accès a aquesta taula.

en: A database named "%s" already exists.
ca: Ja existeix una base de dades anomenada "%s".

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
ca: Una enquesta desactivada no és accessible als participants (només apareix un missatge dient que no tenen permís per veure aquesta enquesta).

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
ca: Un grup de l'arxiu CSV/SQL no forma part de la mateixa enquesta. S'ha aturat la importació de l'enquesta.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
ca: Un índex de preguntes serà mostrat; els participants podran saltar entre preguntes ja vistes.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
ca: S'ha creat també un token per l'enquesta guardada.

en: A token table has been created for this survey and the old tokens were imported.
ca: S'ha creat una taula de tokens per aquesta enquesta i s'han importat els tokens antics.

en: A token table has been created for this survey.
ca: S'ha creat una taula de tokens per aquesta enquesta.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
ca: No s'ha indicat el nom d'usuari o el nom d'usuari no és vàlid.

en: AND
ca: I

en: AND/OR Date is
ca: La data I/O és

en: ARMSCII-8 Armenian
ca: ARMSCII-8 Armeni

en: Abbreviated question text
ca: Text abreviat de la pregunta

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
ca: L'habilitat de canviar preguntes, grups i paràmetres és encara limitada.

en: Absolute value
ca: Valor absolut

en: Accelerator keys for list items
ca: Tecles d'acceleració pels elements de la llista

en: Access
ca: Accés

en: Access denied
ca: Accés denegat

en: Access denied!
ca: Accés denegat!

en: Action
ca: Acció

en: Action to perform when time limit is up
ca: Acció a dur a terme quan finalitzi el termini

en: Actions
ca: Accions

en: Activate Survey
ca: Activar Enquesta

en: Activate this Survey
ca: Activar aquesta Enquesta

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
ca: Activa-ho per mostrar un mapa a sobre el camp on l'usuari pugui seleccionar un lloc

en: Active
ca: Actiu

en: Active surveys
ca: Enquestes actives

en: Active token tables
ca: Taules de tokens actius

en: Add
ca: Afegir

en: Add New Quota
ca: Afegir Nova Quota

en: Add URL parameter
ca: Afegir paràmetre URL

en: Add a language:
ca: Afegiu un idioma:

en: Add a new question
ca: Afegir una pregunta nova

en: Add a prefix to the answer field
ca: Afegir un prefix al camp de la resposta

en: Add a suffix to the answer field
ca: Afegir un sufix al cap de resposta

en: Add all %s participants in your current list to a survey.
ca: Afegir els %s participants de la vostra llista actual a una enquesta.

en: Add all participants in your current list to a survey.
ca: Afegir tots el participants de la llista actual a una enquesta.

en: Add and edit conditions
ca: Afegir i editar condicions

en: Add another record
ca: Afegir un altre registre

en: Add another search criteria
ca: Afegir un altre criteri de cerca

en: Add another token entry
ca: Afegir una altra entrada de token

en: Add answer
ca: Afegir resposta

en: Add attribute
ca: Afegir atribut

en: Add condition
ca: Afegir condició

en: Add dummy tokens
ca: Afegir tokens ficticis

en: Add fields
ca: Afegir camps

en: Add group
ca: Afegir grup

en: Add language
ca: Afegir idioma

en: Add new group to survey
ca: Afegeix un grup nou a l'enquesta

en: Add new question to group
ca: Afegir al grup una nova pregunta

en: Add new token entry
ca: Afegir un nou token

en: Add new user group
ca: Afegir nou grup d'usuaris

en: Add or delete groups
ca: Afegir o eliminar grups

en: Add or delete questions
ca: Afegir o eliminar preguntes

en: Add or delete subquestions or change their codes
ca: Afegir o eliminar sub-preguntes o canviar-ne els codis.

en: Add participant
ca: Afegir participant

en: Add participant to survey
ca: Afegir participant a l'enquesta

en: Add participants to a survey
ca: Afegir participants a l'enquesta

en: Add participants to central database
ca: Afegir participants a la base de dades central

en: Add participants to survey
ca: Afegir participants a l'enquesta

en: Add question
ca: Afegir pregunta

en: Add question group
ca: Afegir grup de preguntes

en: Add scenario
ca: Afegir escenari

en: Add search condition
ca: Afegir condició de cerca

en: Add survey
ca: Afegir qüestionari

en: Add the %s selected participants to a survey.
ca: Afegir els %s participants seleccionats a una enquesta.

en: Add the selected participants to a survey.
ca: Afegir el participants seleccionats a una enquesta.

en: Add to survey
ca: Afegir a l'enquesta

en: Add token attributes
ca: Afegir atributs de token.

en: Add token entry
ca: Afegir una nova entrada de token

en: Add user
ca: Afegir usuari

en: Add user group
ca: Afegir grup d'usuaris

en: Add user:
ca: Afegir usuari:

en: Add value
ca: Afegir valor

en: Additional Languages
ca: Idiomes Addicionals

en: Additional languages:
ca: Idiomes Addicionals:

en: Admin confirmation email body:
ca: Missatge del correu electrònic de confirmació d'administrador:

en: Admin confirmation email subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de confirmació d'administrador:

en: Admin email:
ca: Correu electrònic de l'administrador:

en: Admin login name
ca: Nom d'usuari de l'administrador

en: Admin login password
ca: Contrasenya de l'administrador

en: Admin notification email:
ca: Correu de notificació de l'administrador:

en: Administration
ca: Administració

en: Administration template:
ca: Plantilla d'administració:

en: Administrator credentials
ca: Credencials d'Administrador

en: Administrator email
ca: Correu electrònic de l'administrador

en: Administrator name
ca: Nom de l'administrador

en: Administrator name:
ca: Nom de l'administrador:

en: Administrator:
ca: Administrador:

en: After
ca: Després

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
ca: Després de clicar el botó de desar, pots tancar aquesta finestra del navegador o continuar omplint l'enquesta.

en: After you are done please click the bottom 'Save' button to save your changes.
ca: Després d'acabar, cliqueu al botó 'Desar' de baix per desar els canvis.

en: Albanian
ca: Albanès

en: All
ca: Tot

en: All %s user templates updated.
ca: Totes les %s plantilles s'han actualitzat.

en: All answers are already selected in this quota.
ca: Totes les respostes ja han estat seleccionades en aquesta quota.

en: All answers meet consistency standards.
ca: Totes les respostes s'adhereixen als estàndards de consistència.

en: All assessments meet consistency standards.
ca: Totes les avaluacions compleixen es estàndars de consistència.

en: All conditions in this survey have been deleted.
ca: S'han eliminat totes les condicions de l'enquesta.

en: All conditions meet consistency standards.
ca: Totes les condicions s'adhereixen als estàndards de consistència.

en: All conditions scenarios were renumbered.
ca: Totes el escenaris de condició s'han renumerat.

en: All default values meet consistency standards.
ca: Totes les valors predeterminats compleixen els estàndards de consistència

en: All groups meet consistency standards.
ca: Tots els grups s'adhereixen als estàndards de consistència.

en: All in one
ca: Tot en un

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
ca: Totes les enquestes d'usuari s'han tranferit a %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
ca: Totes les taules d'enquestes antigues compleixen els estàndards de consistència.

en: All old token tables meet consistency standards.
ca: Totes les taules de tokens antigues compleixen els estàndards de consistència.

en: All participant information is lost.
ca: Tota la informació del participant s'ha perdut.

en: All question attributes meet consistency standards.
ca: Tots els atributs de pregunta compleixen els estàndards de consistència.

en: All questions meet consistency standards.
ca: Totes les preguntes compleixen els estàndards de consistència.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
ca: Es perdran totes les preguntes, respostes, etc. pels idiomes eliminats. Estàs segur?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
ca: Totes les preguntes, grups i paràmetres tornen a ser editables.

en: All quota language settings meet consistency standards.
ca: Tots els paràmetres d'idioma de la quota compleixen els estàndards de consistència

en: All quota quota members meet consistency standards.
ca: Tots el membres de la quota compleixen els estàndards de consistència.

en: All quotas meet consistency standards.
ca: Totes les quotes compleixen els estàndards de consistència

en: All responses
ca: Totes les respostes

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey).
ca: Totes les respostes ja no són accessibles amb Lime Survey).

en: All survey language settings meet consistency standards.
ca: Tots els paràmetres d'idioma de l'enquesta compleixen els estàndards de consistència

en: All surveys meet consistency standards.
ca: Totes les enquestes s'adhereixen als estàndards de consistència.

en: All tokens
ca: Tots els tokens

en: Allow multiple responses or update responses with one token?
ca: ¿Permet múltiples respostes o actualització de respostes amb un token?

en: Allow only numerical input
ca: Només permetre entrada numèrica

en: Allow only numerical input for 'Other' text
ca: Només permetre entrada numèrica per 'Altres'

en: Allow participant to unblacklist himself/herself:
ca: Permet al participant excloure's de la llista d'exclosos per si mateix:

en: Allow public registration?
ca: Permetre inscripció pública?

en: Allow this user to edit these participants
ca: Permet editar aquests participants a aquest usuari

en: Allowed
ca: Permès

en: Allowed file types
ca: Tipus d'arxiu permesos

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
ca: Tipus d'arxius permesos separats per comes, p.ex. pdf,doc,odt

en: Also this problem can occur when you are working/editing in LimeSurvey in several browser windows/tabs at the same time.
ca: Aquest problema també es pot donar si està treballant/editant a LimeSurvey des de diferents finestres/pestanyes al mateix temps.

en: Always
ca: Sempre

en: Always hide this question
ca: Amagar aquesta pregunta sempre

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
ca: Li hem enviat un correu electrònic amb les dades d'accés per aquesta enquesta. Per favor, segueix el link que conté el correu electrònic per accedir a l'enquesta.

en: An email has been sent with details about your saved survey
ca: S'ha enviat un missatge de correu electrònic amb els detalls de la seva enquesta guardada.

en: An email with a generated password was sent to the user.
ca: S'ha enviat a l'usuari un correu amb la contrasenya generada.

en: An email with your login data was sent to you.
ca: Se us ha enviat un correu electrònic amb les vostres dades d'accès.

en: An error occurred saving a response to survey id
ca: Ha ocorregut un error salvant la seua resposta de l'enquesta

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
ca: Ha ocurregut un error al pujar l'arxiu. Això pot ser degut a permisos incorrectes al seu directori %s.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
ca: Les enquestes que han vençut no són accessibles als participants (només veuen un missatge que informa que l'enquesta ha vençut)

en: An non-recoverable error happened during the update. Error details:
ca: Ha ocorregut un error no recuperable durant l'actualització. Detalls de l'error:

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
ca: Ha ocorregut un error inesperat i les seues respostes no s'han pogut desar.

en: Anonymized responses
ca: Respostes anònimes

en: Anonymized responses?
ca: Respostes anònimes?

en: Answer
ca: Resposta

en: Answer codes
ca: Codis de resposta

en: Answer matched (regexp)
ca: Resposta coincident (expressió regular - regexp)

en: Answer option
ca: Opció de resposta

en: Answer options
ca: Opcions de resposta

en: Answer options were successfully saved.
ca: Les opcions de resposta s'han desat satisfactòriament.

en: Answer prefix
ca: Prefix de la resposta

en: Answer scale %s
ca: Escala de resposta %s

en: Answer suffix
ca: Sufix de la resposta

en: Answer was
ca: La resposta va ser

en: Answer was NOT
ca: La resposta NO va ser

en: Answer was greater than
ca: La resposta va ser més gran que

en: Answer was greater than or equal to
ca: La resposta va ser més gran o igual a

en: Answer was less than
ca: La resposta va ser meno que

en: Answer was less than or equal to
ca: La resposta va ser més gran o igual a

en: Answer:
ca: Resposta:

en: Answers
ca: Respostes

en: Answers and tokens have been re-opened.
ca: S'han reobert les respostes i tokens.

en: Answers cleared
ca: Respostes eliminades

en: Answers from previous questions
ca: Respostes provinents de les preguntes anteriors

en: Answers from this response
ca: Preguntes d'aquesta resposta

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
ca: Les respostes amb codi 0 (zero) o en blanc no estan permeses i no seran desades

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
ca: Caràcter de separació de Resposta|Text-deslliçador-esquerre|Text-deslliçador-dret

en: Any
ca: Qualsevol

en: Apr
ca: Abr

en: Arabic
ca: Àrab

en: Arc cosine
ca: Arc cosinus

en: Arc sine
ca: Arc sinus

en: Arc tangent of two variables
ca: Arc tangent de dues variables

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
ca: Està segur de voler *esborrar* algunes respostes incompletes i reiniciar l'estat de completesa de les preguntes i tokens?

en: Are you sure you want to clear all your responses?
ca: Està segur que vol eliminar totes les seues respostes?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
ca: Està segur de voler eliminar totes les condicions que figuren a l'escenari?

en: Are you sure you want to delete all conditions set to the questions you have selected?
ca: Està segur de voler eliminar totes les condicions que s'apliquen a les preguntes que ha seleccionat?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
ca: Està segur de voler eliminar les entrades seleccionades?

en: Are you sure you want to delete these surveys?
ca: Està segur que voleu eliminar aquesta enquesta?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
ca: Està segur que vol eliminar aquest paràmetre de la URL?

en: Are you sure you want to delete this condition?
ca: Està segur de voler eliminar aquesta condició?

en: Are you sure you want to delete this entry?
ca: Està segur que vol eliminar aquesta entrada?

en: Are you sure you want to delete this file?
ca: Està segur que vol eliminar aquest arxiu?

en: Are you sure you want to delete this template?
ca: Està segur que vol eliminar aquesta plantilla?

en: Are you sure you want to expire these surveys?
ca: Esteu segurs que voleu donar aquestes enquestes per vençudes?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incremented numbers beginning from 1?
ca: Està segur de voler renumerar els escenaris amb nombres incrementats començant per 1?

en: Are you sure you want to un-share the selected participants?
ca: Està segur que vol deixar de compartir els participants seleccionats?

en: Are you sure?
ca: Està segur?

en: Arithmetic mean
ca: Mitjana aritmètica

en: Array
ca: Matriu

en: Array (10 Point Choice)
ca: Matriu (Escollir entre 10 Punts)

en: Array (5 Point Choice)
ca: Matriu (Escollir entre 5 Punts)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
ca: Matriu (Ampliar/Mantenir/Reduir)

en: Array (Numbers)
ca: Matriu (Nombres)

en: Array (Texts)
ca: Matriu (Textos)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
ca: Matriu (Si/No/No Sé)

en: Array by column
ca: Matriu per columna

en: Array dual scale
ca: Matriu de doble escala

en: Array filter
ca: Filtre de la matriu

en: Array filter exclusion
ca: Filtre d'exclusió de la matriu

en: Array filter style
ca: Estil del filtre de la matriu

en: Arrays
ca: Matrius

en: As a last step you should clear your browser cache now.
ca: Com a últim pas, heu de netejar la memòria cau (cache) del seu navegador.

en: Assessment details
ca: Detalls de les valoracions

en: Assessment group score
ca: Valoracions del grup

en: Assessment heading
ca: Capçalera de les valoracions

en: Assessment mode for this survey is not activated. You can activate it in the %s survey settings %s (tab 'Notification & data management').
ca: El mode d'avaluació per aquesta enquesta no es troba activat. Podeu activar-lo a %s configuració de l'enquesta %s (pestanya 'Notificacions i gestió de dades')

en: Assessment rules
ca: Regles d'avaluació

en: Assessment value
ca: Valoracions

en: Assessment:
ca: Valoracions:

en: Assessments
ca: Valoracions

en: Assessments mode not activated
ca: Mode d'avaluació no activat

en: At beginning
ca: Al principi

en: At end
ca: Al final

en: At least one installed
ca: Com a mínim un instalat

en: Attribute ID
ca: ID de l'atribut

en: Attribute display setting updated
ca: Valor d'atribut de pantalla actualitzat

en: Attribute field
ca: Camp d'atribut

en: Attribute management
ca: Gestió d'atributs

en: Attribute name
ca: Nom de l'atribut

en: Attribute name:
ca: Nom de l'atribut:

en: Attribute settings
ca: Preferències dels atributs

en: Attribute type
ca: Tipus d'atribut

en: Attribute type:
ca: Tipus d'atribut:

en: Attribute value
ca: Valor de l'atribut

en: Attribute values for existing participants have been updated from the participants records
ca: Els valors dels atributs pels participants existents s'han actualitzat des de els registres de participants

en: Attribute values for existing participants have been updated from the token records
ca: Els valors dels atributs pels participants existents s'han actualitzat des de els registres de tokens

en: Attribute visible:
ca: Atribut visible:

en: Attributes to be created
ca: Atributs a ser creats

en: Attributes to export:
ca: Atributs a exportar:

en: Attributes values from the participant's token
ca: Valors d'atributs del token del participant

en: Aug
ca: Ago

en: Auto
ca: Automàtic

en: Auto Translate
ca: Traducció Autormàtica

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
ca: Marcatge automàtic de l'opció exclusiva si totes les altres están marcades

en: Autoload URL
ca: Carregar automàticament la URL

en: Autoload URL:
ca: URL d'autocàrrega:

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Automatically check for updates:
ca: Cerca actualitzacions automàticament:

en: Automatically load URL when survey complete?
ca: Carregar automàticament la URL quan s'hagi completat l'enquesta?

en: Available label sets:
ca: conjunts d'etiquetes disponibles:

en: Available languages:
ca: Idiomes disponibles:

en: Average
ca: Promig

en: Average file size
ca: Promig tamany arxiu

en: Average interview time:
ca: Temps mitjà de les entrevistes:

en: Average no. of files per respondent
ca: Núm. d'arxius mig per persona que respon

en: Average size per respondent
ca: Tamany promig per persona que respon

en: Back
ca: Enrere

en: Back to Response Import
ca: Tornar a la Importació de Respostes

en: Back to attribute field management.
ca: Tornar al gestor de camps d'atribut.

en: Back to global settings
ca: Tornar a la configuració global

en: Back to main menu
ca: Torna al menú principal

en: Backup Entire Database
ca: Realitzar còpia de seguretat de tota la Base de Dades

en: Bar chart
ca: Gràfic de barres

en: Base language
ca: Idioma base

en: Base language:
ca: Idioma base:

en: Basic admin notification
ca: Notificació bàsica d'administrador

en: Basic email notification
ca: Notificació bàsica per correu

en: Basic email notification is sent to:
ca: Notificació bàsica de correu serà enviada a:

en: Basque
ca: Basc

en: Before
ca: Anterior

en: Begins with
ca: Comença amb

en: Belarusian
ca: Bielorús

en: Big5 Traditional Chinese
ca: Big5 Xinès Tradicional

en: Binary pseudo charset
ca: Joc de caràcters pseudo binari

en: Binary safe case-insensitive string comparison
ca: Comparació de cadena no sensible a les majúscules binari segura

en: Binary safe string comparison
ca: Comparació cadena binari segura

en: Blacklist all current surveys for participant once the global field is set:
ca: Exclou de totes les enquestes actuals al participants un cop que l'àmbit global s'ha establert:

en: Blacklist control
ca: Control de la llista d'exclosos

en: Blacklist participant for any new added survey once the global field is set:
ca: Exclou al participant per a qualsevol nova enquesta una vegada que el camp global s'ha establert:

en: Blacklist settings
ca: Configuració de la llista d'exclosos

en: Blacklisted
ca: Llista negra

en: Blacklisted participants
ca: Participants a la llista negra

en: Bosnian
ca: Bosni

en: Both rows and columns
ca: Tant les files com les columnes

en: Bounce Email:
ca: Correu electrònic de rebot:

en: Bounce email:
ca: Correu electrònic de rebot:

en: Bounce processing is deactivated either application-wide or for this survey in particular.
ca: El processat dels correus electrònics de rebot està desactivat, o bé per tota l'aplicació o bé per aquesta enquesta en particular.

en: Bounce settings
ca: Configuració del correu electrònic de rebot

en: Bounce settings have been saved.
ca: La configuració del correu electrònic de rebot s'ha desat satisfactòriament.

en: Bounce settings to be used
ca: Configuració del correu electrònic de rebot que es farà servir

en: Browse
ca: Navegar

en: Browse Uploaded Resources
ca: Navegar pels Recursos Carregats

en: Browse responses
ca: Navegar per les respostes

en: Browse saved responses
ca: Navega per les respostes desades

en: Browse uploaded resources
ca: Navegar pels recursos pujats

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
ca: El número de versió s'ha actualitzat correctament a %s.

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: But this one isn't.
ca: Però aquest no ho és.

en: By question group
ca: Per grup de respostes

en: Bypass token with failing email addresses
ca: Token de derivació amb adreces d'e-mail que han fallat

en: CPDB CSV summary
ca: Resum CPDB CSV

en: CSS & Javascript files:
ca: Arxius CSS i Javascript:

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
ca: Estil CSS per al missatge que es mostra al rellotge del compte enrere durant el compte enrere

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
ca: Estil CSS del 'missatge d'expiració de termini'

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
ca: L'estil CSS que s'usarà quan es mostri l' 'avís de termini'

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
ca: Estil CSS usat quan es mostra el segon missatge d' 'avís de límit de temps'

en: CSV File (All charsets)
ca: Arxiu CSV (tots els grups de caràcters)

en: CSV field names
ca: Nom dels camps al CSV

en: CSV input format
ca: format de l'entrada CSV

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
ca: Calcular la desviació estàndar de mostra per a la llista de números

en: Calculate the sum of values in an array
ca: Calcula la suma dels valors en una matriu

en: Calculates the exponent of e
ca: Calcula l'exponent de e

en: Calculation
ca: Càlcul

en: Can edit?
ca: Es pot editar?

en: Can't bind to the LDAP directory
ca: No es pot enllaçar a la carpeta LDAP

en: Can't connect to the LDAP directory
ca: No es pot connectar a la carpeta LDAP

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
ca: No es poden actualitzar les etiquetes ja que s'estàn fent servir codis duplicats

en: Cancel
ca: Cancel·lar

en: Cannot be changed
ca: No es pot modificar

en: Cannot be changed (survey is active)
ca: No es pot modificar (l'enquesta està activa)

en: Cannot import the VVExport file.
ca: No s'ha pogut importar l'arxiu VVExport.

en: Case-insensitive strstr
ca: strstr sensible a les majúscules

en: Catalan
ca: Català

en: Catalan (Valencian)
ca: Valencià

en: Category separator
ca: Separador de categories

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
ca: Avís: L'execució de JavaScript està desactivada en el seu navegador. És possible que no puga respondre totes les preguntes de l'enquesta. Per favor, verifique els paràmetres del seu navegador.

en: Central participant database/panel
ca: Panell de control de la base de dades central de participants

en: Central participants database summary
ca: Resum de la base de dades central de participants

en: Change log
ca: Històric de canvis

en: Change the display style of the month when using select boxes
ca: Modifiqueu l'estil de visualització del mes quan utilitzeu les caselles de selecció

en: Changes cannot be saved to a standard template.
ca: No es poden desar canvis a una plantilla estàndard.

en: Character set of file:
ca: Joc de caràcters de l'arxiu:

en: Character set of the file:
ca: Joc de caràcters de l'arxiu:

en: Chart type
ca: Tipus de gràfic

en: Check Data Integrity
ca: Verificar Integritat de les Dades

en: Check again
ca: Comprovar de nou

en: Check all
ca: Marcar tots

en: Check any that apply
ca: Seleccione les que corresponguin

en: Check data
ca: Verificar data

en: Check database again?
ca: Revisar un altre cop la base de dades

en: Check now
ca: Comprovar-lo ara

en: Check or uncheck all items
ca: Marcar o desmarcar tots els elements

en: Check survey logic for current question
ca: Comprova la lògica de l'enquesta per aquesta pregunta

en: Check survey logic for current question group
ca: Revisa l'arxiu de lògica de l'enquesta per aquest grup de preguntes

en: Checkbox layout
ca: Disseny de les caixes de selecció

en: Checked
ca: Marcat

en: Checking basic requirements...
ca: Revisant els requisits bàsics...

en: Checking existing LimeSurvey files...
ca: Comprovant arxius existents de LimeSurvey...

en: Chinese (Simplified)
ca: Xinès (Simplificat)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
ca: Xinès (Tradicional - Hong Kong)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
ca: Xinès (Tradicional - Hong Kong)

en: Choice header
ca: Trie capçalera

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import
ca: Trie "Excecutar/Tot" del menú per arrencar la importació

en: Choose columns
ca: Escull columnes

en: Choose one of the following answers
ca: Esculla una de les següents respostes

en: Choose the CSV file to upload:
ca: Trie un arxiu CSV per a enviar:

en: Choose the columns you wish to export.
ca: Trie les columnes que desitja exportar.

en: Choose the file to upload:
ca: Escull el fitxer a carregar:

en: Choose token fields
ca: Trie els camps de token

en: Choose your language
ca: Trie el seu idioma

en: Clear
ca: Eliminar

en: Clear All Page
ca: Pàgina de Netejar-ho Tot

en: Clear Responses
ca: Borrar Respostes

en: Clear filter
ca: Reiniciar filtre

en: Click here to continue
ca: Clique açí per continuar

en: Click here to log in.
ca: Cliqui aquí per entrar.

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
ca: Marque 'Enviar' per completar el procés i desar les seues respostes.

en: Click on the following button if you want to
ca: Prem al següent botó

en: Clicking 'Yes' will generate tokens for all those in this token list that have not been issued one. Continue?
ca: Si cliquen en "Si" es generaran tots els tokens per aquesta llista de tokens que no hi tinguin encara cap generat. Voleu continuar?

en: Close
ca: Tancar

en: Close Window
ca: Tancar Finestra

en: Close editor
ca: Tancar editor

en: Close this group
ca: Tanca aquest grup

en: Close this question
ca: Tancar aquesta pregunta

en: Close this survey
ca: Tancar aquesta enquesta

en: Close this window
ca: Tancar aquesta finestra

en: Closed
ca: Tancat

en: Code
ca: Codi

en: Code filter
ca: Codi de filtre

en: Code:
ca: Codi:

en: Column control
ca: Control de columnes

en: Columns
ca: Columnes

en: ComfortUpdate step %s
ca: Actualització de confort (ConfortUpdate) pas %s

en: Comma
ca: Coma

en: Comma (,)
ca: Coma (,)

en: Comment
ca: Comentari

en: Comments
ca: Comentaris

en: Compare a string to a regular expression pattern
ca: Comparar una cadena en un patró d'expressió regular

en: Comparison operator
ca: Operador de comparació

en: Completed
ca: Completat

en: Completed Page
ca: Pàgina d'Enquesta Completada

en: Completed responses only
ca: Només respostes completes

en: Completed?
ca: Completada?

en: Completion state
ca: Estat de finalització

en: Conditional processing
ca: Processament condicional

en: Conditions
ca: Condicions

en: Conditions designer
ca: Dissenyador de condicions

en: Conditions successfully copied
ca: S'han copiat correctament les condicions

en: Conditions successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
ca: Les condicions s'han copiat correctament (algunes s'han ignorat perquè hi havia duplicats)

en: Configuration
ca: Configuració

en: Configuration directory is not writable
ca: No es pot escriure al directori de configuració

en: Configurator
ca: Configurador

en: Confirm Password:
ca: Confirmar Contrasenya:

en: Confirm your admin password
ca: Confirmar contrasenya d'administrador

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Confirmation email
ca: Missatge del correu electrònic de confirmació

en: Confirmation email subject
ca: Assumpte del correu de confirmació

en: Confirmation email subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de confirmació:

en: Confirmation email:
ca: Missatge del correu electrònic de confirmació:

en: Confirmation of your participation in our survey
ca: Confirmacío de la vostra participació a la nostra enquesta

en: Connection with database failed. Please check database location, user name and password and try again.
ca: La connexió amb la base de dades ha fallat. Per favor, revise la url, el nom d'usuari i la contrasenya i torne a provar.

en: Constant value
ca: Valor constant

en: Contains
ca: Conté

en: Continue
ca: Continuar

en: Continue?
ca: Continuar?

en: Convert N to
ca: Convertir n a

en: Convert Y to
ca: Convertir Y a

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
ca: Converteix una cadena de 8 bits en una cadena de caràcters imprimibles

en: Convert a date/time string to unix timestamp
ca: Converteix el text de la data/hora a una marca de temps de tipus Unix.

en: Convert a numerical value using a inputTable and outputTable of numerical values
ca: Converteix el valor numèric fent servir una taula d'entrada (inputTable) i una taula de eixida (outputTable) de valors numèrics

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
ca: Converteix una cadena de caràcters imprimibles en una cadena de 8 bits

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Convertir totes les entitats HTML als seus caràcters aplicables  (sempre utilitza ENT_QUOTES i UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Convertir tots els caràcters aplicables a entitats HTML (sempre utilitza ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Convert resource links and INSERTANS fields?
ca: Convertir enllaços de recursos i camps INSERTANS?

en: Convert resource links?
ca: Convertir els enllaços dels recursos

en: Convert resources links?
ca: Convertir els enllaços de recursos?

en: Convert spaces in question text to underscores
ca: Convertir espais del text de les preguntes a barres baixes (_)

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Tornar a convertir entitats HTML especials en caràcters (sempre utilitza ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
ca: Convertir caràcters especials a entitats HTML (sempre utilitza ENT-QUOTES i UTF-8)

en: Copy
ca: Copiar

en: Copy Current Question
ca: Copiar la Pregunta Seleccionada

en: Copy Template
ca: Copiar Plantilla

en: Copy advanced settings?
ca: Copiar preferències avançades?

en: Copy answer options?
ca: Copiar opcions de resposta?

en: Copy conditions
ca: Copiar condicions

en: Copy failed
ca: Còpia fallida

en: Copy of survey is completed.
ca: Ha finalitzat la copia de l'enquesta.

en: Copy question
ca: Copiar pregunta

en: Copy subquestions?
ca: Copiar subpreguntes?

en: Copy survey
ca: Copiar enquesta

en: Copy template
ca: Copiar plantilla

en: Copy the selected conditions to
ca: Copiar les condicions seleccionades a

en: Corrected time :
ca: Temps corregit :

en: Cosine
ca: Cosinus

en: Could not delete user group.
ca: No es pot eliminar el grup d'usuaris.

en: Could not delete user group. No group selected.
ca: No es pot eliminar el grup d'usuaris. No hi ha cap grup seleccionat.

en: Could not delete user. User was not supplied.
ca: No es pot eliminar l'usuari.

en: Could not insert answer
ca: No es poden insertar respostes

en: Could not insert question
ca: No es poden insertar preguntes

en: Could not insert sub question
ca: No es pot insertar sub pregunta

en: Could not modify user data.
ca: No s'han pogut modificar les dades de l'usuari.

en: Could not modify user data. Email address already exists.
ca: No s'han pogut modificar les dades de l'usuari. L'adreça de correu electrònic ja existeix.

en: Couldn't delete
ca: No s'ha pogut eliminar

en: Count
ca: Comptar

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
ca: Comptar estadístiques per a cada pregunta basant-se només en el nombre total de respostes per les quals s'ha mostrat la pregunta

en: Count the number of answered questions in the list
ca: Contar el número de preguntes respostes a la llista

en: Count the number of answered questions in the list equal the first argument
ca: Compta el número de respostes contestades a la llista que són iguals al primer argument

en: Count the number of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
ca: Compta el nombre de preguntes contestades en la llista que compleixen el criteri (arg valor op)

en: Create
ca: Crea

en: Create a new question group inside your survey.
ca: Crear un nou grup de preguntes a la vostra enquesta.

en: Create a new survey clicking on the %s icon in the upper right.
ca: Crea una enquesta nova clicant a l'icona %s que està a dalt a la dreta.

en: Create database
ca: Crear una base de dades

en: Create dummy tokens
ca: Crear tokens ficticis

en: Create new label set
ca: Crear un nou grup d'etiquetes

en: Create new participant
ca: Crear nou participant

en: Create new template
ca: Crear una nova plantilla

en: Create new template called:
ca: Crear una nova plantilla anomenada:

en: Create one or more questions inside the new question group.
ca: Crear una o més preguntes al vostre nou grup de preguntes.

en: Create or import new label set(s)
ca: Crear o importar un nou conjunt/s d'etiqueta/es

en: Create survey
ca: Crear enquesta

en: Create tokens
ca: Crear tokens

en: Create user
ca: Crear usuari

en: Create, import, or copy a survey
ca: Crea, importa o copia una enquesta

en: Create, import, or copy survey
ca: Crear, importar, o copiar l'enquesta

en: Create/edit user groups
ca: Crear/editar grups d'usuaris

en: Created by
ca: Creat per...

en: Creating DB & file backup
ca: Creant la còpia de seguretat de la bases de dades i els arxius

en: Creating database backup...
ca: Creant còpia de seguretat de base de dades...

en: Creating file backup...
ca: Creant còpia de seguretat d'arxiu...

en: Croatian
ca: Croata

en: Current
ca: Actual

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
ca: Actualmente, no hi ha més idiomes configurats per aquesta enquesta.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
ca: No hi ha condicions configurades per aquesta enquesta

en: Czech
ca: Txec

en: DATA TO BE ENTERED
ca: DADES QUE SERAN DESADES

en: DB backup created:
ca: Còpia de seguretat de base de dades creada:

en: DEC West European
ca: DEC Europa Occidental

en: DOS Central European
ca: DOS Centre Europa

en: DOS Kamenicky Czech-Slovak
ca: DOS Xec Eslovac Kamenichy

en: DOS Russian
ca: DOS Rus

en: DOS West European
ca: DOS Europa Occidental

en: Danish
ca: Danès

en: Data consistency check
ca: Verificació de la consistència de les dades

en: Data entry
ca: Entrada de dades

en: Data entry screen
ca: Pantalla d'entrada de dades

en: Data redundancy check
ca: Comprovació de redundància de dades

en: Data selection
ca: Selecció de la informació

en: Data selection:
ca: Selecció d'informació:

en: Data view control
ca: Vista de control de dades

en: Database
ca: Base de dades

en: Database %s has been successfully populated.
ca: La base de dades %s ha estat poblada amb èxit

en: Database backup functionality is currently not available for your database type. Before proceeding please backup your database using a backup tool!
ca: La funcionalitat de còpia de seguretat encara no està disponible per al seu tipus de base de dades. Per favor, abans de procedir realitzi una còpia de seguretat usant alguna eina específica!

en: Database configuration
ca: Configuració de la base de dades

en: Database doesn't exist!
ca: La base de dades no existeix!

en: Database error!!
ca: Error a la base de dades!

en: Database has been created.
ca: La Base de Dades ha estat creada.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
ca: S'ha actualitzat correctament la base de dades a la versió %s

en: Database location
ca: Localització de la base de deades.

en: Database name
ca: Nom de la base de dades

en: Database password
ca: Contrasenya de la base de dades

en: Database settings
ca: Opcions de la base de dades

en: Database type
ca: Tipus de base de dades

en: Database update finished (%s)
ca: Actualització de la base de dades finalitzada (%s)

en: Database upgrade
ca: Millora de la base de dades

en: Database user
ca: Usuari de la base de dades

en: Database was populated but there were errors:
ca: La base de dades s'ha omplert però hi ha errors:

en: Dataentry Screen for Survey
ca: Pantalla d'entrada de dades de l'enquesta

en: Date
ca: Data

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
ca: Data (AAAA-MM-DD) igual a

en: Date Saved
ca: Data Guardada

en: Date Stamp?
ca: Marcar la Data?

en: Date added
ca: Afegit en data

en: Date created
ca: Data de creació

en: Date format
ca: Format de la data

en: Date format:
ca: Format de la data:

en: Date is
ca: La data és

en: Date last action
ca: Data de l'última acció

en: Date picker
ca: Selector de data

en: Date stamp?
ca: Marcar la data?

en: Date started
ca: Data d'inici

en: Date submitted
ca: Data d'enviament

en: Date/Time
ca: Data/Hora

en: Date/Time format
ca: Format de la data/temps

en: Datestamp
ca: Marca de Data

en: Day
ca: Dia

en: Deactivate Survey
ca: Desactivar Enquesta

en: Deactivate survey
ca: Desactivar enquesta

en: Deactivated result tables
ca: Taules de resultats desactivats

en: Deactivated token tables
ca: Taules de tokens desactivats

en: Deactivation
ca: Desactivació

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
ca: Estimat/da {FIRSTNAME},
    
    Recentment va ser invitat a participar a la següent enquesta:
    
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Encara no ha estat completada, i, de la forma més atenta, voldríem recordar-li que l'enquesta encara està disponible per si desitja participar
    
    Per participar-hi, només ha de seguir el següent enllaç:
    {SURVEYURL}
    
    Li agraïm el seu interès i col·laboració.
    Atentament,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})"

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
ca: Estimat/da {FIRSTNAME},
    
    Vostè, o algú utilitzant la seua direcció de correu electrònic, s'ha registrat per participar en una enquesta titulada {SURVEYNAME}.
    
    Per completar aquesta enquesta, segueix a la següent URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    Si té dubtes respecte a l'enquesta, o si no s'ha registrat per realitzar aquesta enquesta i creu que aquest correu és un error, per favor, posa't en contacte amb {ADMINNAME} a {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
ca: Estimat/ada {FIRSTNAME},
    
    aquest correu electrónic es per confirmar que ha completat l'enquesta titulada {SURVEYNAME} i les seues respostes han estat desades. Moltes gràcies per la seua participació.
    
    Si té algún dubte sobre aquest correu electrónic, per favor, contacte amb {ADMINNAME} a {ADMINEMAIL}
    
    Gràcies,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
ca: Estimat/ada {FIRSTNAME},\n
    \n
    ha sigut convidat a participar en una enquesta.
    
    L'enquesta és la següent:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Per participar, si us plau, segueixi el següent enllaç.
    
    Gràcies,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Cliqueu aquí per fer l'enquesta:
    {SURVEYURL}

en: Decimal mark:
ca: Marca decimal:

en: Decrease
ca: Disminució

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Google Analytics
ca: Google Analytics per defecte

en: Default HTML editor mode:
ca: Mode d'edició HTML per defecte:

en: Default administration page
ca: Administració

en: Default answer for scale %s:
ca: Resposta per defecte per l'escala %s:

en: Default answer value:
ca: Valor de resposta per defecte:

en: Default answers
ca: Respostes per defecte

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
ca: Coordenades predeterminades del mapa quan es carrega la pàgina per primera vegada. Format: latitut [espai] longitut

en: Default language
ca: Idioma per defecte

en: Default position
ca: Posició per defecte

en: Default scenario
ca: Escenari per defecte

en: Default site admin email:
ca: Adreça d'e-mail d'administrador per defecte:

en: Default site bounce email:
ca: Adreça d'e-mail de rebot per defecte:

en: Default site language:
ca: Idioma per defecte:

en: Default template:
ca: Plantilla per defecte:

en: Default value for option 'Other':
ca: Valor per defecte per l'opció 'Altres':

en: Default value settings were successfully saved.
ca: Els valors de configuració per defecta s'han desat correctament.

en: Default value:
ca: Valor per defecte:

en: Default:
ca: Per defecte:

en: Delete
ca: Borrar

en: Delete Tokens
ca: Eliminar Tokens

en: Delete Tokens Table
ca: Eliminar Taula Tokens

en: Delete User
ca: Eliminar Usuari

en: Delete all conditions
ca: Eliminar totes les condicions

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
ca: Eliminar totes les respostes incompletes de tokens dels quals ja s'han registrat les respostes completes

en: Delete attribute
ca: Esborrar atribut

en: Delete checked items!
ca: Eliminar els elements seleccionats!

en: Delete current question
ca: Eliminar la pregunta actual

en: Delete current question group
ca: Eliminar el grup de preguntes seleccionat

en: Delete current user group
ca: Esborrar aquest grup d'usuaris

en: Delete entry
ca: Eliminar entrada

en: Delete exported tokens
ca: Esborrar tokens exportats

en: Delete globally blacklisted participant from the database:
ca: Esborra els participants exclosos globalment de la base de dades:

en: Delete label set
ca: Eliminar conjunt d'etiquetes

en: Delete marked responses
ca: Esborrar les respostes marcades

en: Delete participant(s) from central panel and tokens tables
ca: Eliminar participant(s) del panell central i les taules de tokens

en: Delete participant(s) from central panel, tokens tables and all associated responses
ca: Eliminar participant(s) del panell central, taules de tokens i totes les respostes associades

en: Delete participant(s) from central participants panel only
ca: Eliminar només els participants del panell central de participants.

en: Delete selected attribute(s) and associated data?
ca: Esborrar els atributs seleccionats i les seues dades associades?

en: Delete selected participant(s) from this survey
ca: Esborra el/s participant/s seleccionats d'aquesta enquesta

en: Delete selected participants
ca: Esborra els participants seleccionats

en: Delete selected survey(s)
ca: Esborra la/les enquesta/es seleccionades

en: Delete survey
ca: Eliminar enquesta

en: Delete the selected entries
ca: Eliminar les entrades seleccionades

en: Delete this answer option
ca: Esborrar aquesta opció de resposta

en: Delete this condition
ca: Eliminar aquesta condició

en: Delete this entry
ca: Eliminar aquesta entrada

en: Delete this label
ca: Esborra aquesta etiqueta

en: Delete this response
ca: Eliminar aquesta resposta

en: Delete this scenario
ca: Eliminar aquest escenari

en: Delete this subquestion
ca: Esborrar aquesta subpregunta

en: Delete this template
ca: Eliminar aquesta plantilla

en: Delete this user
ca: Eliminar aquest usuari

en: Delete this user from group
ca: Eliminar aquest usuari de grup

en: Delete token entry
ca: Eliminar token

en: Delete tokens table
ca: Esborrar taula de tokens

en: Delete user
ca: Eliminar usuari

en: Delete value
ca: Esborrar valor

en: Deleting User
ca: Eliminant Usuari

en: Deleting answers: %u answers deleted
ca: Esborrant respostes: se n'han esborrat %u

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
ca: Esborrant valoracions: %u valoracions esborrades

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
ca: Esborrant condicions: %u condicions esborrades

en: Deleting groups: %u groups deleted
ca: Esborrant grups: se n'han esborrat %u

en: Deleting orphan survey table:
ca: Esborrant la taula de l'enquesta orfe:

en: Deleting orphan token table:
ca: Esborrant la taula de tokens orfe.

en: Deleting orphaned default values.
ca: Esborrant valors per defecte orfes.

en: Deleting orphaned quota members.
ca: Esborrant quota dels membres orfes.

en: Deleting orphaned quotas.
ca: Esborrant quotas orfes.

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
ca: Esborrant atributs de pregunta: %u atributs esborrats

en: Deleting questions: %u questions deleted
ca: Esborrant preguntes: se n'han esborrat %u

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
ca: Eliminant les preferències d'idioma de l'enquesta: %u preferències d'idioma eliminades

en: Deleting survey table: %s
ca: Esborrant la taula de l'enquesta: %s

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
ca: Esborrant enquestes: se n'han esborrat %u

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
ca: Eliminant aquest grup també eliminará qualsevol pregunta i resposta que conté. Està segur que vol continuar?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
ca: Eliminar aquesta pregunta implica eliminar totes les respostes i sub-preguntes que inclou. Està segur de voler continuar?

en: Deleting token table: %s
ca: Esborrant la taula de tokens: %s

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
ca: Només mode de demostració: la pujada d'arxius està deshabilitada en aquest sistema.

en: Demo mode: Uploading template files is disabled.
ca: Mode de demostració: l'opció de pujar plantilles està deshabilitada.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
ca: Mode de demostració: No es poden pujar plantilles.

en: Description of the survey
ca: Descripció de l'enquesta

en: Description:
ca: Descripció:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Detailed Error
ca: Error detallat

en: Detailed admin notification
ca: Notificació detallada d'administrador

en: Detailed admin notification email:
ca: Correu electrònic detallat de notificació a l'administrador:

en: Detailed admin notification subject:
ca: Assumpte de la notificació a l'administrador detallat:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
ca: Notificació detallada per correu amb les dades de la resposta serà enviada a:

en: Detailed email notification with result codes
ca: Notificació detallada per correu amb els codis de resultats

en: Detailed list of surveys
ca: Llistat detalladat d'enquestes

en: Determine whether a variable is considered to be empty
ca: Determinar si una variable es considerada com a buida

en: Did Not Save
ca: No s'ha Guardat

en: Directory could not be renamed to `%s`.
ca: No es pot renombrar el directori a `%s`.

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
ca: Ja existeix un directori amb el nom `%s` - esculli un altre nom

en: Disable chart
ca: Desactivar gràfic

en: Disable map display
ca: Desactivar mapa

en: Disable only
ca: Només deshabilitar

en: Disable the next button until time limit expires
ca: Deshabilitar el botó 'següent' fins que expiri el termini

en: Disable the prev button until the time limit expires
ca: Deshabilitar el botó 'anterior' fins que expiri el termini

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Disabled - Delete current question
ca: Desactivat - Esborrar la pregunta actual

en: Display
ca: Mostrar

en: Display / Export
ca: Mostrar / Exportar

en: Display Last 50 Responses
ca: Mostrar les últimes 50 respostes

en: Display Responses
ca: Mostrar Respostes

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
ca: Moment (número de segons restants) en què es mostra un 'avís de termini'. Si es deixa en blanc, no es mostra l'avís.

en: Display a chart in the statistics?
ca: Mostrar un gràfic a les estadístiques?

en: Display as bar chart
ca: Visualitzar com una gràfica de barres

en: Display as pie chart
ca: Visualitzar com una gràfica pie

en: Display chart
ca: Mostrar gràfic

en: Display columns
ca: Mostrar columnes

en: Display dropdown boxes
ca: Mostra les llistes desplegables de selecció

en: Display map
ca: Mostrar mapa

en: Display min and max value under the slider
ca: Mostrar els valors mínim i màxim a sota del deslliçador

en: Display numbers with comma as decimal separator, if needed
ca: Si es necessari, mostrar els números amb coma com a separador decimal

en: Display participants
ca: Mostrar participants

en: Display rows
ca: Mostrar files

en: Display slider min and max value
ca: Mostrar els valors mínim i màxim del deslliçador

en: Display survey tokens after adding?
ca: Veurel els tokens de l'enquesta després d'afegir?

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
ca: Número de segons que es mostra el 'missatge d'expiració de termini' abans d'executar l' 'acció de fi de termini' (si es deixa buit: 1 segon)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
ca: Moment (número de segons restants) en què es mostra el 2n 'avís de termini'. Si es deixa en blanc, no es mostra l'avís.

en: Display tokens
ca: Mostrar els tokens

en: Display:
ca: Mostrar:

en: Do NOT refresh this page, as this will import the file again and produce duplicates
ca: NO refresque aquesta pàgina, això faria que s'importès un altre cop l'arxiu i produeixi duplicats

en: Do not use Google Analytics
ca: No fer servir Google Analytics

en: Do survey
ca: Realitzar enquesta

en: Do you really want to delete all marked responses?
ca: Està segur que vol esborrar totes les respostes seleccionades?

en: Do you really want to delete this label set?
ca: Està segur que vol eliminar aquest conjunt d'etiquetes?

en: Do you really want to delete this response?
ca: Està segur de voler eliminar aquesta resposta?

en: Do you want to create a token table for this survey?
ca: Vol crear una taula de tokens per aquesta enquesta?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
ca: Desitja poblar ara la base de dades creant les taules necessàries?

en: Does not contain
ca: No conté

en: Don't allow blacklisted participants to be added to new survey:
ca: No permetis als participants exclosos afegir-se a la nova enquesta:

en: Don't force on or off
ca: No forçar l'engegada o apagada

en: Don't import if label set already exists:
ca: No ho importis si el conjunt d'etiquetse ja existeix:

en: Don't show blacklisted participants:
ca: No mostris els participants exclosos:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
ca: Fet. Prova l'enquesta clicant a l'icona %s.

en: Dot (.)
ca: Punt (.)

en: Double-click or drag-and-drop items in the left list to move them to the right - your highest ranking item should be on the top right, moving through to your lowest ranking item.
ca: Fes doble click o bé agafa i arrosega els items de la llista de l'esquerra per tal de moure'ls cap a la llista de la dreta. L'element més gran del rànquing ha de ser a la posició més alta, mentre que el darrer element ha de ser a la posició més baixa.

en: Download
ca: Descarregar

en: Download all files in this response as a zip file
ca: Descarregar tots els arxius de la resposta en un arxiu ZIP

en: Download files for this entry
ca: Descarregar fitxers per a aquesta entrada

en: Download marked files
ca: Descarregar els arxius marcats

en: Download the data and the syntax file
ca: Descarregar l'arxiu de dades i de sintaxis

en: Download the data and the syntax file.
ca: Descarregar les dades i l'arxiu de sintaxi.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
ca: Arrastra i deixa l'agulla al lloc que desitgeu. També podeu clicar sobre el mapa amb el botó dret per l'agulla.

en: Drag this attribute to another column to map it to the central participants database
ca: Arrossega aquest atribut a una altra columna per mapejar-lo a la base de dades central de participants

en: Drop a CSV field into an existing participant attribute listed below to import your data into it.
ca: Esborra un camp CSV en d'aquesta llista de atributs del participant i importa-li les sues dades.

en: Drop a CSV field into this area to create a new participant attribute and import your data into it.
ca: Esborra un camp CSV en aquesta àrea per crear un nou atribut de participant i importa-li les seues dades.

en: Drop-down list
ca: Llista desplegable

en: Dropdown prefix/suffix
ca: Prefix/sufix desplegables

en: Dropdown separator
ca: Separador desplegable

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
ca: Hi ha una duplicitat en els codis, aquestes entrades no seran actualitzades

en: Duplicate label set name
ca: Nom del grup d'etiquetes duplicat

en: Duplicate records removed
ca: Registres duplicats eliminats

en: Duplicates are determined by:
ca: Els duplicats venen determinats per:

en: Duplicates will be detected by a combination of firstname, lastname and email addresses
ca: Els duplicats es detectaràn mitjançant la combinació de firstname, lastname i email

en: Duplicates will be detected using the participant_id field in this CSV file
ca: Els duplicats es detectaràn mitjançant el participant_id d'aquest arxiu CSV

en: Dutch
ca: Holandès

en: ERROR MESSAGE
ca: MISSATGE D'ERROR

en: EUC-JP Japanese
ca: EUC-JP Japonès

en: EUC-KR Korean
ca: EUC-KR Coreà

en: Each answer must be %s
ca: Cada resposta ha de ser %s

en: Each answer must be at least %s
ca: Cada resposta ha de ser, com a mínim, %s

en: Each answer must be at most %s
ca: Cada resposta ha de ser, com a màxim, %s

en: Each answer must be between %s and %s
ca: Cada resposta ha de ser entre %s i %s

en: Earlier than:
ca: Anterior a:

en: Edit
ca: Modificar

en: Edit Current Question
ca: Modificar Pregunta Seleccionada

en: Edit Group
ca: Modificar Grup

en: Edit URL parameter
ca: Editar paràmetre URL

en: Edit answer options
ca: Editar opcions de resposta

en: Edit answer options for this question
ca: Editar les opcions de resposta per aquesta pregunta

en: Edit attribute
ca: Editar atribut

en: Edit condition
ca: Editar condició

en: Edit current question group
ca: Modificar el grup de preguntes seleccionat

en: Edit current user group
ca: Editar aquest grup d'usuaris

en: Edit default answer values
ca: Editar els valors de respostes per defecte

en: Edit default answers for this question
ca: Modificar/afegir respostes per aquesta pregunta

en: Edit email templates
ca: Editar les plantilles dels correus electrònics

en: Edit entry
ca: Editar entrada

en: Edit label set
ca: Modificar conjunt d'etiquetes

en: Edit label sets
ca: Editar conjunts d'etiquetes

en: Edit permissions
ca: Editar permisos

en: Edit question
ca: Modificar la pregunta

en: Edit quota
ca: Editar quota

en: Edit response URL
ca: Editar URL de resposta

en: Edit scenario
ca: Editar escenari

en: Edit subquestions
ca: Editar sub-preguntes

en: Edit subquestions for this question
ca: Editar les sub-preguntes d'aquesta pregunta

en: Edit survey permissions
ca: Editar permisos de l'enquesta

en: Edit survey permissions for group %s
ca: Editar permisos de l'enquesta pel grup %s

en: Edit survey permissions for user %s
ca: Establir permisos de l'usuari %s

en: Edit survey settings
ca: Modificar les opcions de l'enquesta

en: Edit survey text elements
ca: Editar els elements de text de l'enquesta

en: Edit template permissions
ca: Editar permisos de plantilla

en: Edit text elements
ca: Editar elements de text

en: Edit the 4th line and complete the filename with a full path to the downloaded data file
ca: Modifique la cuarta línia i completeu el nom de l'arxiu amb la ruta complerta a l'arxiu de dades descarregat

en: Edit this condition
ca: Editar aquesta condició

en: Edit this entry
ca: Editar aquesta entrada

en: Edit this response
ca: Editar aquesta resposta

en: Edit this token
ca: Editar aquest token

en: Edit this user
ca: Editar aquest usuari

en: Edit token entry
ca: Modificar token

en: Edit user
ca: Editar usuari

en: Edit value
ca: Editar valor

en: Edit your personal preferences
ca: Modifica les preferències personals

en: Editing
ca: Editant

en: Editing %s
ca: Editant %s

en: Editing response (ID %s)
ca: Editant la resposta (ID %s)

en: Editing template '%s' - File '%s'
ca: Editant la plantilla '%s' - Arxiu '%s'

en: Editing user
ca: Editant usuari

en: Editing user group (Owner: %s)
ca: Editant grup d'usuaris (Propietari: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
ca: O bé ha estat inactiu durant molt temps, té desactivades les galetes en el seu navegador o hi ha algun problema amb la seua connexió.

en: Email
ca: Correu Electrònic

en: Email Status
ca: Estat del correu electrònic

en: Email address
ca: Adreça de correu electrònic

en: Email address is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: Email address of the survey administrator
ca: E-mail de l'administrador de l'enquesta

en: Email batch size:
ca: Mida del lot d'e-mails:

en: Email from the token
ca: E-mail del token

en: Email method:
ca: Mètode d'e-mail:

en: Email reminder:
ca: Missatge del correu electrònic de recordatori:

en: Email settings
ca: Configuració d'e-mail:

en: Email status
ca: Estat del correu electrònic

en: Email templates
ca: Plantilles dels correus electrònics

en: Email templates successfully saved.
ca: Les plantilles de correu electrònic s'han desat satisfactòriament.

en: Email to %s failed. Error Message:
ca: Ha fallat l'enviament del correu a %s. Missatge d'error:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
ca: S'ha posposat l'enviament del correu electrònic a {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): El token encara no és vàlid.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
ca: Ha fallat l'enviament del correu electrònic a {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}). Missatge d'error:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
ca: S'ha ignorat l'enviament del correu electrònic a {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}): El token ha deixat de ser vàlid.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic a {NAME} ({EMAIL})

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
ca: No s'ha enviat l'e-mail perquè està activat el mode de demostració.

en: Email:
ca: Correu electrònic:

en: Email: %s
ca: Correu electrònic: %s

en: Enable assessment mode?
ca: Activar el mode de valoració?

en: Enable chart
ca: Activar gràfic

en: Enable map display
ca: Activar mapa

en: Enable token-based response persistence?
ca: Activar la persistència basada en tokens?

en: Encryption type:
ca: Tipus d'encriptació:

en: End URL
ca: URL final

en: End URL:
ca: URL de sortida:

en: End message:
ca: Missatge final:

en: English
ca: Anglès

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
ca: Assegurar un nombre mínim de respostes possibles (0=Sense límit)

en: Enter a boolean equation to validate each sub-question.
ca: Introdueix una equació booleana per validar cada subpregunta.

en: Enter a boolean equation to validate the whole question.
ca: Escriu una equació booleana per validar tota la pregunta.

en: Enter a header text for the first scale
ca: Introdueix un text de capçalera per la primera escala

en: Enter a header text for the second scale
ca: Introdueix un text de capçalera per la segona escala

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
ca: Introdueix un nom i una contrasenya per aquesta enquesta i marque Desar.

en: Enter one answer per line. You can provide a code by separating code and answer text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
ca: Introdueix una sola resposta per línia. Pot proporcionar un codi separant el codi y el text de la pregunta amb un punt i coma (;) o una tabulació. Per a enquestes amb múltiples idiomes, heu d'afegir la traducció/ns a la mateixa línia separades amb un punt i coma (;) o una tabulació.

en: Enter one label per line. You can provide a code by separating code and label text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
ca: Introdueix una sola etiqueta per línia. Pot proporcionar un codi separant el codi y el text de l'etiqueta amb un punt i coma (;) o una tabulació. Per a enquestes amb múltiples idiomes, heu d'afegir la traducció/ns a la mateixa línia separades amb un punt i coma (;) o una tabulació.

en: Enter one subquestion per line. You can provide a code by separating code and subquestion text with a semikolon or tab. For multilingual surveys you add the translation(s) on the same line separated with a semikolon or tab.
ca: Introdueix una sola subpregunta per línia. Pot proporcionar un codi separant el codi y el text de la subpregunta amb un punt i coma (;) o una tabulació. Per a enquestes amb múltiples idiomes, heu d'afegir la traducció/ns a la mateixa línia separades amb un punt i coma (;) o una tabulació.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
ca: Introduir l'ID de pregunta per obtenir una comanda de subpregunta d'una pregunta anterior

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to exclude the matching answer options in this question.
ca: Introduixca el/s codi/s per la/es pregunta/es de resposta múltiple (separats per punt i coma ';') per no mostrar les respostes corresponents a aquesta pregunta.

en: Enter the code(s) of Multiple choice question(s) (separated by semicolons) to only show the matching answer options in this question.
ca: Introduixca el/s codi/s per la/es pregunta/es de resposta múltiple (separats per punt i coma ';') per només mostrar les respostes corresponents a aquesta pregunta.

en: Enter your answers:
ca: Introdueix les respostes:

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
ca: Introdueix les seues dades a continuació i se li enviarà immediatament un missatge de correu electrònic.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
ca: Introdueix el seu nom d'hoste i port, per exemple: imap.gmail.com:995

en: Enter your hostname and port, e.g.: my.smtp.com:25
ca: Introdueix el seu nom d'hoste i port, per exemple: my.smtp.com:25

en: Enter your labels:
ca: Introdueix les seues etiquetes

en: Enter your subquestions:
ca: Introdueix les seues sub-preguntes

en: Equals
ca: Igual

en: Equals sum value
ca: Valor exacte de la suma

en: Equals:
ca: Iguals:

en: Equation
ca: Equació

en: Error Files List
ca: Llistat d'Arxius d'Error

en: Error files list
ca: Llista d'arxius d'error

en: Error in SQL update
ca: Error a la sentència update SQL

en: Error saving results
ca: Error al desar les respostes

en: Error while updating usertemplates.
ca: S'ha produit un error mentre es pujaven les plantilles d'usuari

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
ca: Error: 'other' és una paraula reservada.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on the server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
ca: Error: l'enviament del correu electrònic ha fallat; això pot indicar un problema de configuració del correu de PHP al servidor. Les seues dades de l'enquesta s'han desat correctament, però no rebrà un correu electrònic amb els detalls. He d'anotar el "nom" i "contrasenya" que acaba de fer servir per a futures referències.

en: Error: Email failed, this may indicate a PHP Mail Setup problem on your server. Your survey details have still been saved, however you will not get an email with the details. You should note the "name" and "password" you just used for future reference.
ca: Error: el correu ha fallat, això pot indicar una configuració errònea de la funció PHP Mail al seu servidor. Els detalls de la seua enquesta s'han desat correctament, però pot ser que no rebi un correu amb els detalls. Anoteu el 'nom' i la 'contrasenya' per futures consultes.

en: Error: Response table does not exist. Survey cannot be deactivated.
ca: Error: no existeix la taula de respostes. L'enquesta no es pot desactivar.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
ca: Error: No opcions de resposta per aquesta pregunta i/o no existeixen en aquest idioma.

en: Error: There are no answers defined for this question.
ca: Error: No s'han definit respostes per aquesta pregunta

en: Error: This question has no answers.
ca: Error: Aquesta pregunta no té respostes.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
ca: Error: Està provant de duplicar els codis de respostes.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
ca: Error: Està provant d'usar codis d'etiqueta duplicats.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
ca: Error: Està provant d'usar codis de sub-preguntes duplicats.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
ca: Error: Ha d'introduir un títol de grup per a cada idioma.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
ca: Error: Ha d'introduir un nom per aquest conjunt d'etiquetes.

en: Error: You have to enter a question code.
ca: Error: Ha d'introduir un codi de pregunta

en: Error: You have to enter a title for this survey.
ca: Error: Ha d'introduir un títol per aquesta enquesta.

en: Error: Your uploaded file is missing one or more of the mandatory columns (%s)
ca: Error: a l'arxiu que heu pujat hi falten una o més columnes obligatòries (%s)

en: Estonian
ca: Estoni

en: Every 2 weeks
ca: Cada 2 setmanes

en: Every day
ca: Cada dia

en: Every month
ca: Cada mes

en: Every week
ca: Cada setmana

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
ca: Tot sembla correcte. Per favor, procedeix al proper pas.

en: Example data
ca: Dades d'exemple

en: Exclude answers?
ca: Excloure respostes?

en: Exclude quotas?
ca: Excloure quotes?

en: Exclude record IDs?
ca: Excloure l'ID del Registre?

en: Exclude survey permissions?
ca: Excloure permissos d'enquesta?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) seperated with a semikolon.
ca: Exclou totes les altres opcions si una resposta concreta està seleccionada - introdueixi el/-s codi/-s de resposta separats per punt i coma (;)

en: Exclusive option
ca: Opció exclusiva

en: Execute this survey
ca: Executar aquesta enquesta

en: Existing LID: %s
ca: LID existent: %s

en: Existing attribute
ca: Atribut existent

en: Existing participant attributes
ca: Atributs del participant existents

en: Existing token attributes
ca: Atributs de token existents

en: Exit and clear survey
ca: Eixir i esborrar enquesta

en: Expected expressions separated by commas
ca: Expressions esperades separades per comes

en: Expected left parentheses after function name
ca: S'esperava un parèntesi esquerre '(' després del nom de la funció

en: Expected right parentheses
ca: S'esperava un parèntesi de tancament ')'

en: Expiration
ca: Venciment

en: Expire survey
ca: Expirar enquesta

en: Expired
ca: Expirat

en: Expiry date/time:
ca: Data i hora d’expiració:

en: Exponential expression
ca: Expressió exponencial

en: Export
ca: Exportar

en: Export %s participant(s) to CSV
ca: Exportar %s participant(s) a CSV

en: Export .csv data file
ca: Exportar arxiu de dades .csv

en: Export CSV
ca: Exportar a CSV

en: Export R syntax file
ca: Exportar arxiu de sintaxi R

en: Export Resources As ZIP Archive
ca: Exportar Recursos Com A Arxiu ZIP

en: Export Template
ca: Exportar Plantilla

en: Export VV file
ca: Exportar arxiu VV

en: Export a VV survey file
ca: Exportar un arxiu d'enquesta VV

en: Export all
ca: Exportar tot

en: Export data
ca: Exportar les dades

en: Export multiple label sets
ca: Exportar conjunts d'etiquetes múltiples

en: Export resources as ZIP archive
ca: Exportar recursos com un arxiu ZIP

en: Export result data to R
ca: Exportar els resultats a R

en: Export result data to SPSS
ca: Exportar les dades del resultat a SPSS

en: Export results
ca: Exportar resultats

en: Export results to a R data file
ca: Exportar els resultats a un arxiu R

en: Export results to a SPSS/PASW command file
ca: Exportar els resultats a un arxiu de comandes SPSS/PASW

en: Export results to application
ca: Exportar els resultats a l'aplicació

en: Export selected label sets
ca: Exportar els conjunts d'etiquetes seleccionats

en: Export survey
ca: Exportar enquesta

en: Export survey results
ca: Exportar resultat de l'enquesta

en: Export syntax
ca: Sintaxi d'exportació

en: Export template
ca: Exportar plantilla

en: Export this Response
ca: Exportar aquesta Resposta

en: Export this label set
ca: Exportar aquest conjunt d'etiquetes

en: Export this question
ca: Exportar aquesta pregunta

en: Export this question group
ca: Exportar aquest grup de preguntes

en: Export to CSV
ca: Exportar a CSV

en: Export tokens
ca: Exportar tokens

en: Export tokens to CSV file
ca: Exportar els tokens a un arxiu CSV

en: Export...
ca: Exportar...

en: Expression Manager
ca: Administrador d'expressions

en: Extra comma found in function
ca: S'ha trobat una coma extra a la funció

en: Extra right parentheses detected
ca: S'ha detectat un parèntesi de tancament ')' extra

en: Extra token found after expressions
ca: Token extra trobat després de les expressions

en: Extra tokens found
ca: S'han trobat tokens extra

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to add group! Group Name was not supplied.
ca: No s'ha pogut afegir el grup. No s'ha indicat un nom pel grup.

en: Failed to add group! Group already exists.
ca: No s'ha pogut afegir el grup. El grup ja existeix.

en: Failed to add group! Group name length more than 20 characters.
ca: No s'ha pogut afegir el grup. El nom del grup ha de tenir una longitud de més de 20 caràcters.

en: Failed to add user
ca: No s'ha pogut afegir l'usuari.

en: Failed to add user group.
ca: S´ha produit un error en afegir el grup d'usuaris.

en: Failed to add user.
ca: Error al afegir l'Usuari.

en: Failed to create token entries
ca: S'ha produit un error al crear les entrades de tokens

en: Failed to delete answer
ca: No s'ha pogut eliminar la resposta

en: Failed to edit user group!
ca: La edició del grup d'usuaris ha fallat!

en: Failed to insert default value
ca: Ha fallat la inserció del valor per defecte

en: Failed to insert group
ca: Ha fallat la inserció del grup

en: Failed to insert question attribute
ca: Ha fallat la inserció de l'atribut de pregunta

en: Failed to insert survey language
ca: Ha fallat l'inserció d'un nou idioma

en: Failed to open the uploaded file!
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu pujat!

en: Failed to remove user.
ca: No s'ha pogut esborrar l'usuari.

en: Failed to update answers
ca: No s'han pogut actualitzar les respostes

en: Failed to update survey permissions!
ca: S´ha produit un error en actualitzar els permissos de l'enquesta.

en: Failed.
ca: Fallat.

en: Faulty line in import - fields and data don't match
ca: Línia errònia en l'importació - Els camps i les dades no encaixen

en: Fax to:
ca: Fax:

en: Female
ca: Femení

en: Field caption
ca: Descripció del camp

en: Field description
ca: Descripció del camp

en: Field summary for %s
ca: Resum del camp per %s

en: File
ca: Arxiu

en: File %s couldn't be deleted. Please check the permissions on the /upload/template folder
ca: L'arxiu %s no s'ha pogut esborrar. Per favor, revise els seus permisos al directori /upload/template

en: File %s deleted
ca: Arxiu %s esborrat

en: File %s uploaded
ca: S'ha pujat l'arxiu %s

en: File backup created:
ca: S'ha creat la de còpia de seguretat de l'arxiu:

en: File count
ca: Recompte d'arxius

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
ca: El fitxer no conté un format LimeSurvey vàlid.

en: File extension
ca: Extensió de l'arxiu

en: File metadata
ca: Fitxer de metadades

en: File name
ca: Nom de l'arxiu

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for OpenOffice and Excel). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
ca: L'arxiu ha de ser un arxiu CSV estàndard (delimitat per comes) amb cometes dobles opcionals per a emmarcar valors (per defecte en OpenOffice i Excel). La primera línia ha de contenir els noms dels camps. Els camps poden estar en qualsevol ordre.

en: File upload
ca: Pujada de l'arxiu

en: File upload succeeded.
ca: S'ha pujat l'arxiu amb èxit.

en: File:
ca: Arxiu:

en: Files
ca: Arxius

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter HTML for XSS:
ca: Filtrar HTML per XSS:

en: Filter blank email addresses:
ca: Filtrar adreces de correu electrònic buides:

en: Filter by email address
ca: Filtrar per adreça de correu electrònic

en: Filter by language
ca: Filtrar per idioma

en: Filter duplicate records:
ca: Filtrar registres duplicats:

en: Filter surveys
ca: Filtrar enquestes

en: Filter the available answers by this value
ca: Filtrar les respostes possibles usant aquest valor

en: Filter...
ca: Filtre...

en: Filtered from statistics script
ca: Filtrat des de l'script d'estadístiques

en: Finalize response submission
ca: Acabar enviament de respostes

en: Find
ca: Cercar

en: Find first occurrence of a string
ca: Troba la primera ocurrència d'una cadena

en: Find highest value
ca: Trobar el valor més alt

en: Find lowest value
ca: Trobar el valor més baix

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
ca: Troba la posició de la primera occurència d'una cadena sensible a les majúscules

en: Find position of first occurrence of a string
ca: Troba la posició de la primera ocurrència d'una cadena

en: Find whether the type of a variable is integer
ca: Troba si el tipus de variable és un enter

en: Find whether the type of a variable is string
ca: Troba si el tipus d'una variable és una cadena

en: Finds whether a value is not a number
ca: Troba si un valor no és un número

en: Finds whether a variable is NULL
ca: Troba si una variable és NUL·LA

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
ca: Troba si una variable és un número o una cadena numèrica

en: Finds whether the type of a variable is float
ca: Troba si el tipus d'una variable és flotant

en: Finnish
ca: Finlandès

en: First choice
ca: Primera elecció

en: First name
ca: Nom

en: First name from token
ca: Nom del token

en: Firstname from token
ca: Nom del token

en: Folder
ca: Carpeta

en: Follow the following link to update it
ca: Segueix el següent enllaç per actualitzar-ho

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
ca: L'enquesta(es) següent(s) no està(n) activa(es) però us hi podeu registrar

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
ca: Per a facilitar l'obertura a MS Excel, canvii l'extensió a 'tab' o 'txt'

en: For further information please contact %s
ca: Per més informació contacti amb %s

en: For list dropdown boxes, show up to this many rows
ca: Per a les llistes desplegables, presenta a aquests registres

en: For stable and unstable versions
ca: Per a versions estables i inestables

en: For stable versions
ca: Per a versions estables

en: Forbidden Extension
ca: Extensió prohibida

en: Force HTTPS:
ca: Forçar HTTPS:

en: Force each choice to have the same height
ca: Obliga a que cada opció tinga la mateixa altura

en: Force the choice list and the rank list to have the same height
ca: Obliga a que cada opció de la llista i del rànquing tinguen la mateixa altura

en: Forgot your password?
ca: Heu oblidat la contrasenya?

en: Format a GMT date/time
ca: Formatejar una data/hora GMT

en: Format a local date/time
ca: Formatejar la data/hora local

en: Format a local time/date as integer
ca: Formatar una hora/data local com a un enter

en: Format a number with grouped thousands
ca: Formateja un número amb milers agrupats

en: Found
ca: Trobat

en: Found & writable
ca: Trobat i editable

en: French
ca: Francès

en: From
ca: De

en: From token table
ca: Des de la taula de tokens

en: Full
ca: Complet

en: Full answers
ca: Respostes completes

en: Full name
ca: Nom Complet

en: Full names
ca: Nom complet

en: Full question text
ca: Text complert de la pregunta

en: Full responses:
ca: Respostes completes:

en: Full search
ca: Cerca complerta

en: Full selector
ca: Selector complet

en: Full selector (default)
ca: Selector complet (per defecte)

en: Full template editor
ca: Editor de plantilles completes

en: Full template editor (default)
ca: Editor de plantilles complet (per defecte)

en: Function does not support %s arguments
ca: La funció no suporta %s arguments

en: Function must have at least %s argument | Function must have at least %s arguments
ca[0]: La funció ha de tenir com a mímin %s argument
ca[1]: La funció ha de tenir com a mímin %s arguments

en: Function supports this many arguments, where -1=unlimited: %s
ca: La funció suporta aquests arguments, on -1=il·limitat: %s

en: GB2312 Simplified Chinese
ca: GB2312 Xinès Simplificat

en: GBK Simplified Chinese
ca: GBK Xinès Simplificat

en: GEOSTD8 Georgian
ca: GEOSTD8 Georgià

en: GNU General Public License:
ca: Llicència Pública General GNU:

en: Galician
ca: Gallec

en: Gender
ca: Génere

en: General filters
ca: Filtres generals

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Generate a random integer
ca: Generar un enter aleatori

en: Generate tokens
ca: Generar tokens

en: Generating summaries ...
ca: Generant resums...

en: German
ca: Alemà

en: German (informal)
ca: Alemà (informal)

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
ca: Obté la marca de temps UNIX (tots els 6 arguments són opcionals)

en: Get order from previous question
ca: Obté l'ordre de la pregunta anterior

en: Get statistics from these responses
ca: Generar estadístiques a partir de les respostes

en: Get string length
ca: Establir la llargaria de la cadena

en: Get the default location using the user's IP address?
ca: Voleu obtenir la localització predeterminada mitjançant l'adreça IP?

en: Get the integer value of a variable
ca: Obtenir el valor enter d'una variable

en: Get time statistics from these responses
ca: Obté les estadístiques de temps d'aquestes respostes

en: Get value of pi
ca: Obtenir el valor de pi

en: Getting questions and answers ...
ca: Recuperant respostes i preguntes...

en: Give focus to the HTML editor popup window
ca: Porta el focus a l'editor HTML de la finestra emergent

en: Global participant settings
ca: Opcions globals del participants

en: Global settings
ca: Opcions globals

en: Global settings were saved.
ca: S'ha desat la configuració global.

en: Go back
ca: Tornar enrere

en: Go to question
ca: Anar a la pregunta

en: Go to question group
ca: Vés al grup de preguntes

en: Go to survey
ca: Anar a l'enquesta

en: Google Analytics API key for this survey?
ca: Clau (key) API de Google Analytics per aquesta enquesta?

en: Google Analytics API key:
ca: Clau (Key) de Google Analytics API:

en: Google Analytics style for this survey?
ca: Estil de Google Analytics per aquesta enquesta?

en: Google Maps API key:
ca: Clau (Key) de l'API de Google Maps:

en: Google Translate API key:
ca: Clau (key) de Google Translate API:

en: Greater than
ca: Major que

en: Greater than (Strings)
ca: Major que (cadenes)

en: Greater than or equal to
ca: Major o igual que

en: Greater than or equal to (Strings)
ca: Major o igual que (cadenes)

en: Greater than:
ca: Més de:

en: Greek
ca: Grec

en: Group
ca: Grup

en: Group 1: The first lot of questions
ca: Grup 1: El primer conjunt de preguntes

en: Group by Group
ca: Grup per Grup

en: Group could not be deleted
ca: No s'ha pogut eliminar el grup

en: Group description
ca: Descripció del grup

en: Group member can only see own group:
ca: Un membre d'un grup només pot veure el seu grup:

en: Group members
ca: Membres del grup

en: Group not found.
ca: Grup no trobat

en: Group of checkboxes
ca: Grup de caselles de verificació

en: Group time
ca: Temps del grup

en: Groups
ca: Grups

en: HP West European
ca: HP Europa Occidental

en: HTML editor
ca: Editor HTML

en: HTML editor mode
ca: Mode editor HTML

en: Header for first scale
ca: Capçalera per la primera escala

en: Header for second scale
ca: Capçalera per la segona escala

en: Heading
ca: Capçalera

en: Headings
ca: Capçaleres

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Height of dropdown
ca: Alçada de la llista desplegable

en: Height of the map in pixel
ca: Alçada del mapa en pixels

en: Hello %s,
ca: Hola %s,

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
ca: Hola,
    
    Hi ha una nova resposta a la teva enquesta '{SURVEYNAME}'.
    
    Fes clic en l'enllaç següent per tornar a carregar l'enquesta:
    {RELOADURL}
    
    Fes clic en l'enllaç següent per veure la resposta individual:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Fes clic en l'enllaç següent per editar la resposta individual:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Visualitzeu les estadístiques fent clic aquí:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
ca: Hola,
    
    Hi ha una nova resposta per la vostra enquesta '{SURVEYNAME}'.
    
    Clica el següent enllaç per actualitzar l'enquesta:
    {RELOADURL}
    
    Clica el següent enllaç per veure la resposta individual:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Clica el següent enllaç per editar la resposta individual:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Per veure les estadístiques clica aquí:
    {STATISTICSURL}
    
    
    Les següents respostes han sigut entrades pel participant:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
ca: Ajuda

en: Help about this question
ca: Ajuda sobre aquesta pregunta

en: Help:
ca: Ajuda:

en: Hidden
ca: Ocult

en: Hide advanced settings
ca: Amagar les opcions avançades

en: Hide both
ca: Amagar ambdós

en: Hide both (Forced by the system administrator)
ca: Amaga ambdós (forçat per l'administrador del sistema)

en: Hide details of this Survey
ca: Oculta els detalls d'aquesta enquesta

en: Hide details of this group
ca: Ocultar detalls d'aquest grup

en: Hide details of this question
ca: Amagar detalls d'aquesta pregunta

en: Hide the tip that is normally shown with a question
ca: Amagar l'ajuda que normalment es mostra amb les preguntes

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
ca: Amagar sempre aquesta pregunta. Això és útil per a introduir dades usant pre-ompliment de respostes.

en: Hide tip
ca: Amagar ajuda

en: Hints
ca: Ajudes

en: Hour
ca: Hora

en: How many roads must a man walk down?
ca: Quantes carreteres ha de caminar una persona?

en: How many rows to display
ca: Quantitat de files a mostrar

en: Huge Free Text
ca: Text Lliure Enorme

en: Hungarian
ca: Hongarès

en: I accept
ca: Ho accepto

en: IP Addresses will be logged
ca: Les direccions IP seran desades en un registre

en: IP Info DB API Key:
ca: Clau IP Info DB API:

en: IP address
ca: Adreça IP

en: IP as default location
ca: IP com a ubicació per defecte

en: ISO 8859-2 Central European
ca: ISO 8859-2 Centre Europa

en: ISO 8859-7 Greek
ca: ISO 8859-7 Grec

en: ISO 8859-8 Hebrew
ca: ISO 8859-8 Hebreu

en: ISO 8859-9 Turkish
ca: ISO 8859-9 Turc

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Identifier
ca: Identificador

en: Identifier:
ca: Identificador:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
ca: Si apareixen errors, haurà d'executar aquest procés vàries vegades

en: If necessary the database will be updated.
ca: En cas que sigui necessari, s'actualitzarà la base de dades.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
ca: Si una de les subpreguntes está marcada, per cada subpregunta marcada s'afegeix aquest valor com a valoració.

en: If the database does not yet exist it will be created (make sure your database user has the necessary permissions). In contrast, if there are existing LimeSurvey tables in that database they will be upgraded automatically after installation.
ca: Si la base de dades no existeix, es crearà (assegureu-vos que el seu usuari de base de dades té els permisos necessaris). Per altra banda, si la base de dades de LimeSurvey ja existeix, al final de la instalació les taules existents seràn actualitzades.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
ca: Si l'enllaç no funciona i l'HTTPS està engegat, LimeSurvey no funcionarà i no podràs accedir-hi.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
ca: Si el participant marca totes les opcions, desmarqueu-les totes i marqueu l'opció del paràmetre "Opció exclusiva"

en: If tokens are used, the public may register for this survey
ca: Si s'utilitzen tokens, el públic ha de registrar-se per aquesta enquesta

en: If you are blacklisted but want to participate in this survey and want to receive invitations please click the following link:
    {OPTINURL}
ca: Si us trobeu en la llista d'exclusió però voleu participar en aquesta enquesta i voleu rebre invitacions, per favor,  segueix el següent enllaç:
    {OPTINURL}

en: If you are using token functions or notifications emails you need to set an administrator email address.
ca: Si està fent servir funcions de tokens o notificacions per correu electrònic, ha de proporcionar una direcció de correu electrònic d'administrador.

en: If you choose '%s' please also specify your choice in the accompanying text field.
ca: Si seleccioneu '%s', especifiqueu, per favor, les vostres raons al espai de text habilitat.

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
ca: Si elimina la taula de tokens, no serà necessària cap contrasenya per realitzar l'enquesta.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
ca: Si no vol participar en aquesta enquesta i no vol rebre més invitacions, per favor  prem el següent enllaç:
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
ca: Si ens dóna la seua adreça electrònica, li enviarem un correu amb els detalls de l'enquesta.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
ca: Per favor, si té algun dubte després de llegir aquest e-mail, no dubti en contactar amb l'administrador a %s. Moltes gràcies!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
ca: Si se li ha proporcionat un token, per favor, introdueix en el quadre de text i polsa continuar.

en: If you initialise tokens for this survey then this survey will only be accessible to users who provide a token either manually or by URL.
ca: Si inicialitza una taula de tokens per aquesta enquesta, aquesta només serà accessible pels usuaris que proporcionin un token vàlid manualment o mitjançant un enllaç.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
ca: Si canvia al mode e-mail haurà de revisar les plantilles d'e-mail per adaptar-les al nou format

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
ca: Si activeu la opció de "Respostes anònimes" i creeu la taula de tokens, LimeSurvey marcarà els tokens completats només amb "Y" en comptes de la data/hora, per tal d'assegurar l'anonimat dels participants.

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
ca: Si desitja comprovar qualsevol de les respostes i/o canviar-ne alguna, pot fer-ho ara amb el botó [<< anterior] i revisar-les.

en: If you want to edit it %s please copy it first%s.
ca: Si vols editar-ho %s per favor, copia-ho primer %s.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
ca: Si ho desitges, pots pujar %s arxiu(s) més; sino, pots tornar a l'enquesta.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
ca: Si la teua base de dades és compartida, el prefix recomanat és "lime_" en cas contrari heu de deixar aquest paràmetre en blanc.

en: Images
ca: Imatges

en: Import
ca: Importar

en: Import CSV
ca: Importar CSV

en: Import Label Set
ca: Importar Conjunt d'Etiquetes

en: Import Question
ca: Importar Pregunta

en: Import Resources ZIP Archive
ca: Importar Arxiu de Recursos ZIP

en: Import Responses
ca: Importar Respostes

en: Import VV file
ca: Importar arxiu VV

en: Import a VV response data file
ca: Importar un arxiu de respostes VV

en: Import a VV survey file
ca: Importar un arxiu d'enquestes VV

en: Import again
ca: Importar de nou

en: Import also timings (if exist):
ca: Importeu també els temps (si s'escau).

en: Import as not finalized answers?
ca: Importar com a respostes no finalitzades?

en: Import failed on record %d
ca: La importació ha fallat al registre %d

en: Import failed. You specified an invalid file type '%s'.
ca: L'importació ha fallat. Heu especificat un tipus d'arxiu no vàlid '%s'.

en: Import from CSV
ca: Importar CSV

en: Import label set resources
ca: Importar recursos de grups d'etiquetes

en: Import label set(s)
ca: Importar conjunt(s) d'etiquetes

en: Import of label set(s) is completed.
ca: S'ha completat la importació de(l) conjunt(s) d'etiquetes

en: Import of survey is completed.
ca: Ha finalitzat la importació de l'enquesta.

en: Import of this survey file failed
ca: Ha fallat la importació del fitxer de l'enquesta

en: Import old tokens
ca: Importar tokens antics:

en: Import question group
ca: Importar grup de preguntes

en: Import resources ZIP archive
ca: Importar un arxiu ZIP de recursos

en: Import responses from a deactivated survey table
ca: Importar respostes d'una enquesta desactivada

en: Import survey
ca: Importar enquesta

en: Import survey data
ca: Importar dades de l'enquesta

en: Import survey resources
ca: Importar recursos d'enquesta

en: Import template
ca: Importar plantilla

en: Import template ZIP archive
ca: Importar plantilla en arxiu ZIP

en: Import tokens from CSV file
ca: Importar els tokens des d'un arxiu CSV

en: Import tokens from LDAP query
ca: Importar els tokens des d'una base de dades LDAP

en: Important Note:
ca: Nota Important:

en: Important instructions
ca: Instruccions importants

en: Imported Files List
ca: Llistat d'Arxius Importats

en: Imported Resources for
ca: Recursos importats per

en: Imported files list
ca: Llista d'arxius importats

en: Imported resources for
ca: Recursos importats per

en: Imported template files for
ca: Arxius importats de la plantilla per

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
ca: No s'ha pogut eliminar aquest grup perquè hi ha, almenys, una pregunta associada a una condició del seu contingut

en: In the printable version replace the relevance equation with this explanation text.
ca: A la versió imprimible, reemplaça la equació de rellevància amb aquest text d'explicació.

en: Inactive
ca: Inactiu

en: Include:
ca: Incloure:

en: Incomplete responses only
ca: Només respostes incompletes

en: Incomplete responses:
ca: Respostes incompletes:

en: Incorrect permissions in your %s folder.
ca: Permisos incorrectes a la seva carpeta %s.

en: Incorrect username and/or password!
ca: Nom d'usuari i/o contrasenya incorrectes!

en: Increase
ca: Augment

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Inexistant token table
ca: Taula de tokens inexistent

en: Information
ca: Informació

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
ca: El super-administrador inicial no pot ser eliminat!

en: Initialise tokens
ca: Inicialitzar els tokens

en: Inline HTML editor
ca: Editor HTML en línia

en: Inline HTML editor (default)
ca: Editor HTMl en línia (per defecte)

en: Input
ca: Entrada

en: Input box width
ca: Amplaria de l'entrada de text

en: Insert a new answer option after this one
ca: Insertar una nova opció de resposta després d'aquesta

en: Insert a new label after this one
ca: Insereix una nova etiqueta després d'aquesta

en: Insert a new subquestion after this one
ca: Inserir una nova subpregunta després d'aquesta

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
ca: Introdueix un salt de pàgina abans de la pregunta a la versió imprimible establint el valor a Sí.

en: Insert page break in printable view
ca: Introduir un salt de pàgina a la versió imprimible

en: Insert/edit LimeSurvey replacement field
ca: Insertar/editar el camp de reemplaç de LimeSurvey

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
ca: Inserir salts de línia HTML abans de totes les noves línies en una cadena

en: Instructions for the impatient
ca: Instruccions per a impacients

en: Integer only
ca: Només enters

en: Interface language
ca: Idioma de l'interfície

en: Interfaces
ca: Interfícies

en: Interview time
ca: Temps d'entrevista

en: Invalid PERL Regular Expression: %s
ca: Expressió regular PERL no vàlida: %s

en: Invalid group number for this survey:
ca: Número de grup no vàlid per aquesta enquesta:

en: Invalid question - probably missing sub-questions or language-specific settings for language %s
ca: Pregunta no vàlida - probablement heu oblidat configuracions específiques de l'idioma osubpreguntes per l'idioma %s

en: Invalid survey ID
ca: ID d'enquesta no vàlid

en: Invalid value(s) on the stack
ca: Valor/s invàlid/s a la pila

en: Invitation
ca: Invitació

en: Invitation email
ca: Correu electrònic d'invitació

en: Invitation email subject
ca: Assumpte del correu d'invitació

en: Invitation email subject:
ca: Assumpte de la invitació:

en: Invitation email:
ca: Missatge del correu electrònic d'invitació:

en: Invitation sent date
ca: Data d'enviament de la invitació

en: Invitation sent to:
ca: Invitació enviada a:

en: Invitation sent?
ca: Invitació enviada?

en: Invitation status:
ca: Estat de la invitació:

en: Invitation to participate in a survey
ca: Invitació a participar en una enquesta

en: Invited
ca: Convidat

en: Irish
ca: Irlandès

en: Is no answer (missing) allowed when either 'Equals sum value' or 'Minimum sum value' are set?
ca: No hi ha resposta (pendent) permesa quan "Igual al valor de la suma' o "Valor mínim de la suma" estàn definits?

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
ca: Cal que el participant faci un comentari a l'arxiu carregat?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
ca: Cal que el participant doni un títol a l'arxiu carregat?

en: It is missing a quota message for the following languages:
ca: Falta indicar el missatge de la quota pels següents idiomes:

en: It is presented group by group.
ca: Presentada grup per grup.

en: It is presented on one single page.
ca: Presentada en una sola pàgina.

en: It is presented question by question.
ca: Presentada pregunta a pregunta.

en: It uses cookies for access control.
ca: Utilitza cookies pel control d'accés.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
ca: També borrarà tots els recursos/arxius que s'hagin pujat per aquesta enquesta.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
ca: Es poden fer estadístiques de les respostes amb LimeSurvey.

en: Italian
ca: Italià

en: Italian (informal)
ca: Italià (informal)

en: Iterate survey
ca: Iterar enquesta

en: Jan
ca: Gen

en: Japanese
ca: Japonès

en: Join array elements with a string
ca: Uneix elements agrupats amb una cadena

en: Join strings, return joined string.This function is an alias of implode("",argN)
ca: Unir textos, retorna textos units. Aquesta funció és un àlies de: implode("", argN)

en: KOI8-R Relcom Russian
ca: KOI8-R Rus Relcom

en: KOI8-U Ukrainian
ca: KOI8-U Ucranià

en: Keyboard-less operation
ca: Operació sense teclat

en: Korean
ca: Coreà

en: Kurdish (Sorani)
ca: Kurd (Sorani)

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
ca: LDAP està deshabilitat o no s'ha definit cap consulta LDAP.

en: LDAP queries are defined by the administrator in the configuration file /application/config/ldap.php .
ca: Les consultes LDAP estàn definides per l'administrador a l'arxiu de configuració /application/config/ldap.php

en: Label
ca: Etiqueta

en: Label %s
ca: Etiqueta %s

en: Label for 'Other:' option
ca: Etiqueta per a la opció 'Altres:'

en: Label set administration
ca: Administració del conjunt d'etiquetes

en: Label set browser
ca: Navegador de conjunt d'etiquetes

en: Label set import summary
ca: Resum de l'importació del grup d'etiquetes

en: Label set name
ca: Nom del grup d'etiquetes

en: Label set properties sucessfully updated.
ca: Les propietats del grup d'etiquetes s'han actualitzat correctament.

en: Label set sucessfully deleted.
ca: El grup d'etiquetes s'ha esborrat correctament.

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
ca: El grup d'etiquetes no s'ha importat perque ja existeix un grup d'etiquetes igual.

en: Label set:%s %s (ID:%s)
ca: Conjunt d'etiquetes: %s %s (ID: %s)

en: Label sets
ca: Conjunts d'etiquetes

en: Label sets:
ca: Conjunts d'etiquetes:

en: Label:
ca: Etiqueta:

en: Labels
ca: Etiquetes

en: Labels sucessfully updated
ca: Etiquetes actualitzades correctament

en: Labels updated but with some error
ca: S'han actualitzat les etiquetes, però amb alguns errors

en: Language
ca: Idioma

en: Language Switch
ca: Selecció d'Idioma

en: Language code
ca: Codi de l'idioma

en: Language selection
ca: Selecció d'idioma

en: Languages
ca: Idiomes

en: Languages:
ca: Idiomes:

en: Last check: %s
ca: Darrera comprovació: %s

en: Last invited
ca: Darrer invitat

en: Last name
ca: Cognom

en: Last name from token
ca: Cognom del token

en: Last page
ca: Darrera pàgina

en: Last reminder sent date
ca: Data d'enviament del darrer recordatori

en: Lastname from token
ca: Cognom del token

en: Later than:
ca: Posterior a:

en: Latvian
ca: Lituà

en: Less than
ca: Menor que

en: Less than (Strings)
ca: Menor que (cadenes)

en: Less than or equal to
ca: Menor o igual que

en: Less than or equal to (Strings)
ca: Menor o igual que (cadenes)

en: Less than:
ca: Menys de:

en: License
ca: Llicència

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
ca: LimeSurvey pot intentar crear la base de dades per vostè.

en: LimeSurvey database is up to date. No action needed
ca: La base de dades de LimeSurvey està actualitzada. Cap acció necessària

en: LimeSurvey has been installed successfully.
ca: LimeSurvey ha sigut instal·lat correctament.

en: LimeSurvey installer
ca: Instal·lador del LimeSurvey

en: LimeSurvey online manual
ca: Manual en línia de LimeSurvey

en: LimeSurvey replacement field properties
ca: Propietats del camp de reemplaç de LimeSurvey

en: LimeSurvey setup
ca: Configuració de LimeSurvey

en: Limit
ca: Límit

en: Limit the number of possible answers
ca: Limitar el nombre de respostes

en: Limit time to answer question (in seconds)
ca: Termini per a respondre la pregunta (en segons)

en: List
ca: Llistat

en: List (Dropdown)
ca: Llista (Desplegable)

en: List (Radio)
ca: Llista (Radio)

en: List survey publicly:
ca: Llistar l'enquesta públicament:

en: List with comment
ca: Llista amb comentari

en: Lithuanian
ca: Lituà

en: Load Page
ca: Pàgina de Cargar Enquesta

en: Load a previously saved survey
ca: Recuperar una enquesta no acabada

en: Load now
ca: Carregar ara

en: Load unfinished survey
ca: Recuperar una enquesta no acabada

en: Loading translations
ca: Carregant traduccions

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Location
ca: Ubicació

en: Logged in
ca: Accedit

en: Logged in as:
ca: Sessió iniciada com:

en: Logic
ca: Lògica

en: Logic File for Survey #
ca: Arxiu de lògica per l'enquesta #

en: Login
ca: Iniciar Sessió

en: Logout
ca: Tancar la sessió

en: Logout successful.
ca: Ha sortit del sistema correctament.

en: Long Free Text
ca: Text lliure llarg

en: Look at survey logic files
ca: Veure als arxius de lògica de l'enquesta

en: Mac Central European
ca: Mac Centre Europa

en: Mac West European
ca: Mac Europa Occidental

en: Macedonian
ca: Macedoni

en: Mail to all Members
ca: Enviar un missatge de correu electrònic a tots els Membres

en: Main Admin Screen
ca: Pantalla Principal d'Administració

en: Main admin screen
ca: Pantalla principal d'administració

en: Make a comment on your choice here:
ca: Comente la seua opció aquí:

en: Make a string lowercase
ca: Converteix la cadena a minúscules

en: Make a string uppercase
ca: Converteix la cadena a majúscules

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
ca: Fer que el camp de comentari de l'opció de resposta 'Altre/-s:' siga obligatori quan aquesta opció estiga marcada.

en: Make these mappings automatic in future
ca: A partir d'ara, fes aquests mapejats automàticament

en: Malay
ca: Malai

en: Male
ca: Masculí

en: Maltese
ca: Maltès

en: Manage additional attribute fields
ca: Administrar camps d'atributs adicionals

en: Manage labels
ca: Administrar etiquetes

en: Manage survey administrators
ca: Gestió d'usuaris i/o administradors

en: Manage token attribute fields
ca: Administrar els atributs dels tokens

en: Mandatory Question
ca: Pregunta obligatòria

en: Mandatory fields:
ca: Camps obligatoris:

en: Mandatory:
ca: Obligatòria:

en: Mandatory?
ca: Obligatori?

en: Map height
ca: Alçada del mapa

en: Map width
ca: Amplada del mapa

en: Map your participant attributes to an existing token attribute or create a new one
ca: Mapeja els atributs existents del seu participant cap a un atribut de token existent o crea un de nou

en: Map your token attributes to an existing participant attribute or create a new one
ca: Mapeja els atributs cap als atributs existents d'un participant o crea un de nou

en: Map zoom level
ca: Nivell de zoom del mapa

en: Mask questions
ca: Preguntes de màscara

en: Max number of files
ca: Nombre màxim d'arxius

en: Max reminders
ca: Nombre màxim de recordatoris

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Maximum
ca: Màxim

en: Maximum answers
ca: Respostes màximes

en: Maximum characters
ca: Nombre màxim de caràcters

en: Maximum characters allowed
ca: Nombre màxim de caràcters permès

en: Maximum file size allowed (in KB)
ca: Pes màxim permès de l'arxiu (en KB)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
ca: Quantitat màxima d'arxius que el participant pot carregar per a aquesta pregunta

en: Maximum sum value
ca: Valor màxim de la suma

en: Maximum sum value of multiple numeric input
ca: Màxim valor de la suma de múltiples entrades numèriques

en: Maximum value
ca: Valor màxim

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
ca: Valor màxim pel tipus de pregunta matriu (etiquetes flexibles)

en: Maximum value of the numeric input
ca: Valor màxim de l'entrada numeral

en: Maximum year
ca: Any màxim

en: Maximum year value for calendar
ca: Valor màxim de l'any del calendari

en: May
ca: Mai

en: Maybe you don't have permission.
ca: Potser no té permisos.

en: Median:
ca: Mediana:

en: Message
ca: Missatge

en: Message:
ca: Missatge:

en: Microsoft Excel (All charsets)
ca: Microsoft Excel (Totes les codificacions)

en: Min days between reminders
ca: Número mínim de dies entre recordatoris

en: Min number of files
ca: Nombre mínim d'arxius

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Minimum
ca: Mínim

en: Minimum answers
ca: Nombre mínim de respostes

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
ca: Quantitat mínima d'arxius que el participant pot carregar per a aquesta pregunta

en: Minimum requirements
ca: Requeriments mínims

en: Minimum sum value
ca: Valor mínim de la suma

en: Minimum value
ca: Valor mínim

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
ca: Valor mínim per al tipus de pregunta matriu(multi-flexible)

en: Minimum value of the numeric input
ca: Valor mínim de l'entrada numèrica

en: Minimum year
ca: Any mínim

en: Minimum year value in calendar
ca: Valor mínim de l'any al calendari

en: Minute
ca: Minut

en: Minute step interval
ca: Interval en minuts

en: Minute step interval when using select boxes
ca: Interval en minuts quan s'utilitzin les caixes de selecció

en: Missing %s closing right parentheses
ca: Falta %s parèntesis de tancament

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Month
ca: Mes

en: Month display style
ca: Tipus de desplegament dels mesos

en: Move on without warning
ca: Continuar sense avís

en: Moving user templates to new location at %s...
ca: Moure les plantilles d'usuari a una nova ubicació a %s...

en: Multiple Numerical Input
ca: Entrada numèrica múltiple

en: Multiple Short Text
ca: Múltiples Textos Curts

en: Multiple choice
ca: Elecció múltiple

en: Multiple choice questions
ca: Preguntes amb múltiples opcions

en: Multiple choice with comments
ca: Elecció múltiple amb comentaris

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
ca: La suma de les múltiples entrades numèriques ha de ser igual a aquest valor

en: Name
ca: Nom

en: Name [ID]
ca: Nom [ID]

en: Name of the survey
ca: Nom de l'enquesta

en: Name of the survey administrator
ca: Nom de l'administrador de l'enquesta

en: Name:
ca: Nom:

en: Navigation delay (seconds):
ca: Demora en la navegació (segons):

en: Need %s token. | Need %s tokens.
ca[0]: És necessari %s token.
ca[1]: Són necessaris %s tokens.

en: Never
ca: Mai

en: New answer option
ca: Nova opció de resposta

en: New dummy tokens were added.
ca: S'han afegit nous tokens ficticis.

en: New files were successfully installed.
ca: S'han instal·lat correctament nous arxius.

en: New files will be downloaded and installed.
ca: Es descarregaran i instal·laran nous arxius.

en: New label set
ca: Nou grup d'etiquetes

en: New password: %s
ca: Nova contrasenya: %s

en: New question group was saved.
ca: S'ha desat el nou grup de preguntes.

en: New quota
ca: Nova quota

en: New scenario number:
ca: Nou número d'escenari:

en: New survey title:
ca: Nou títol d'enquesta:

en: New token was added.
ca: S'ha afegit un nou token.

en: NewTemplate
ca: Nova Plantilla

en: Next
ca: Següent

en: Next choice
ca: Següent elecció

en: Next question
ca: Pregunta següent

en: Next question group
ca: Següent grup de preguntes

en: No (Forced by the system administrator)
ca: No (forçat per l'administrador del sistema)

en: No CFIELDNAME field set!
ca: No s'ha introduït el camp CFIELDNAME!

en: No DB backup created:
ca: No s'ha creat la còpia de seguretat de la base de dades:

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
ca: No s'indica GID (Grup). No es pot importar la pregunta

en: No HTML editor
ca: Sense editor HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
ca: No s'indica SID (Enquesta). No es pot importar la pregunta.

en: No SID Provided
ca: No es disposa de SID

en: No Username selected.
ca: No s'ha seleccionat cap nom d'usuari

en: No answer
ca: NS/NC

en: No attributes to view
ca: No hi ha atributs per veure

en: No available surveys
ca: No hi ha enquestes disponibles

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
ca: No s'han pogut copiar les condicions perque hi havia duplicats

en: No database action required!
ca: No es requereix cap acció de la base de dades!

en: No email notification
ca: Cap notificació per correu

en: No invitation code is needed to complete the survey.
ca: No es necessita cap codi d'invitació per completar l'enquesta.

en: No matching CFIELDNAME group!
ca: No hi ha cap CFIELDNAME coincident!

en: No matching CQID
ca: Cap CQID coincident

en: No matching group
ca: No s'ha trobat el grup

en: No matching question
ca: No s'ha trobat la pregunta

en: No matching survey
ca: No s'ha trobat l'enquesta

en: No new participants were created
ca: No s'han creat nous participants

en: No next question
ca: No hi ha cap més pregunta

en: No next question group
ca: No hi ha més grups de preguntes

en: No of surveys
ca: Nombre d'enquestes

en: No old survey or token table selected.
ca: No s'ha seleccionat una enquesta antiga o una taula de tokens.

en: No other user in the system
ca: No hi ha més usuaris al sistema

en: No parameters defined
ca: Cap paràmetre definit

en: No participant information lost.
ca: No s'ha perdut informació del participant.

en: No participants to view
ca: No hi ha participants per visualitzar

en: No previous question
ca: Cap pregunta anterior

en: No previous question group
ca: No hi ha un grup de preguntes anterior

en: No question group found.
ca: No s'ha trobat grup de preguntes

en: No question index will be shown with this format.
ca: Cap índex de preguntes serà mostrat en aquest format

en: No questions selected
ca: Cap pregunta seleccionada

en: No quotas have been set for this survey
ca: No s'han definit quotes per aquesta enquesta.

en: No reminder(s) sent
ca: No s'han enviat recordatoris

en: No replacement variable available for this field
ca: No hi ha cap variable de reemplaçament per aquest camp

en: No responses are lost.
ca: No s'ha perdut cap resposta.

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
ca: No s'ha proporcionat ID d'enquesta. No es pot copiar l'enquesta.

en: No survey participants matching the search criteria
ca: No hi ha participants que compleixen els criteris de cerca

en: No surveys are available. Either you don't have permissions to any surveys or none of your surveys have a token table
ca: No hi ha enquestes disponibles. Potser no tens permisos a cap enquesta o cap de les vostres enquestes té taula de tokens.

en: No syntax errors detected in this survey
ca: No s'han detectat errors de sintaxis en aquesta enquesta

en: No token table.
ca: No existeix taula de tokens.

en: No, thanks.
ca: No, gràcies.

en: None
ca: Cap

en: None found
ca: No s'ha trobat cap

en: Norwegian (Bokmal)
ca: Norueg (Bokmal)

en: Norwegian (Nynorsk)
ca: Norueg (Nynorsk)

en: Not Active
ca: Inactiu

en: Not Selected
ca: No seleccionat

en: Not a valid expression
ca: No és una expressió vàlida

en: Not all answer options were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
ca: No s'han desat totes les opcions de resposta. Això normalment és degut a limitacions del servidor (Configuració max_input_vars de PHP). Per favor, contacte amb el seu administrador.

en: Not all subquestions were saved. This usually happens due to server limitations ( PHP setting max_input_vars) - please contact your system administrator.
ca: No s'han desat totes les subpreguntes. Això passa normalment és degut a limitacions del servidor (Configuració max_input_vars de PHP). Per favor, contacte amb el seu administrador.

en: Not completed or Not displayed
ca: No completat o no mostrat

en: Not contains
ca: No conté

en: Not displayed
ca: No mostrat

en: Not enough values for calculation
ca: No hi ha prou valors per a fer el càlcul

en: Not equal
ca: No és igual a

en: Not equal to
ca: Desigual a

en: Not found
ca: No trobat

en: Not imported label sets
ca: Conjunts d'etiquetes no importades

en: Not invited
ca: No convidat

en: Not selected
ca: No seleccionat

en: Not started
ca: No començat

en: Note
ca: Nota

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
ca: Tinga en compte que aquesta secció de valoracions només es mostrarà si s'han establert les regles de valoració i el mode de valoració està actiu.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
ca: Tinga en compte que no podrà recuperar el que elimini si continua. Les dades es perdran

en: Note: All fields marked with (*) are required.
ca: Nota: Tots els camps marcats amb (*) són necessaris.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
ca: Nota: el mode de demostració es troba activat. Les configuracions marcades amb (*) no es poden canviar.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
ca: Nota: Si ha desactivat aquesta enquesta per error, és possible restaurar les dades fàcilment si no es fa cap canvi a l'estructura de l'enquesta. Mirar a la documentació de LimeSurvey per més detalls

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
ca: Nota: si activa la opció "Respostes anònimes" per aquesta enquesta, LimeSurvey marcarà els tokens completats com a "Y" en comptes de la data/hora per tal de garantitzar l'anonimat dels participants.

en: Note: No confirmation emails will be sent - please activate it in the survey settings.
ca: Nota: no s'enviaràn correus electrònics de confirmacio. Si sus plau, activeu la opció a les opcions de l'enquesta.

en: Note: Standard token fields cannot be automatically mapped
ca: Nota: el camps token estàndard no poden ser mapejats automàticament

en: Note: This is a standard template.
ca: Nota: Això és una plantilla estàndard.

en: Note: You MUST enter a new question code!
ca: Nota: Ha d'introduir un nou codi de pregunta!

en: Nothing to translate on this page
ca: Res a traduir en aquesta pàgina

en: Notification & data management
ca: Notificacions i gestió de dades

en: Null values are ignored in calculations
ca: Els valors nuls són ignorats en els càlculs

en: Number greater than
ca: Número més gran que

en: Number less than
ca: Nombre més petit que

en: Number of attribute fields to add:
ca: Nombre de camps d'atribut a afegir:

en: Number of cases
ca: Nombre d'opcions

en: Number of files greater than
ca: Nombre de fitxers més grans que

en: Number of files less than
ca: Nombre de fitxers menors que

en: Number of questions/groups
ca: Nombre de preguntes/grups

en: Number of records in this query:
ca: Número d'elements en aquesta consulta:

en: Number of tokens
ca: Número de tokens

en: Numbers
ca: Números

en: Numbers only
ca: Només números

en: Numbers only for 'Other'
ca: Només números per 'Altres'

en: Numerical Input
ca: Entrada Numèrica

en: OK
ca: D'acord

en: OR
ca: O

en: Occitan
ca: Occità

en: Off
ca: Apagat

en: Off (Forced by the system administrator)
ca: Desactivat (forçat per l'administrador del sistema)

en: Ok
ca: D'acord

en: On
ca: Encès

en: On (Forced by the system administrator)
ca: Activat (forçat per l'administrador del sistema)

en: On errors
ca: En errors

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
ca: Hi ha hagut un error al sol·licitar la informació d'actualització a limesurvey.org:

en: Once a survey is activated you can no longer:
ca: Un cop activada l'enquesta no podrà:

en: One
ca: Un

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
ca: Un o més fitxers o bé han superat la mida del fitxer i/o no estan en el format correcte; o bé el nombre mínim d'arxius necessaris no s'han carregat. No pot continuar fins que aixó s'hagi completat correctament.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
ca: Una o més preguntes obligatòries no han estat contestades. No podrà continuar fins que no les respongui.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
ca: Una o més preguntes no han estat contestades correctament. No podrà continuar fins que les respostes siguin vàlides.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
ca: Una o més fitxers carregats no es troben en el format o mida adients. No podeu continuar fins que aquests fitxers siguin vàlids

en: Online Manual
ca: Manual de LimeSurvey en línia

en: Online manual
ca: Manual online

en: Only %s new dummy tokens were added after %s trials.
ca: Només %s nous tokens ficticis s'han afegit després de %s intents.

en: Only %s token has been created. | Only %s tokens have been created.
ca[0]: Només s'ha creat %s token.
ca[1]: Només s'han creat %s tokens.

en: Only Previous pages answers are available
ca: Només estan disponibles les respostes de les pàgines Prèvies

en: Only answer this if the following conditions are met:
ca: Contestar aquesta pregunta només si es compleixen les següents condicions:

en: Only answer this question for the items you did not select in question %s ('%s')
ca: Respón només aquesta pregunta pels elements que no vau seleccionar a la pregunta %s ('%s')

en: Only answer this question for the items you selected in question %s ('%s')
ca: Respón només aquesta pregunta pels elements que vau seleccionar a la pregunta %s ('%s')

en: Only answer this question if the following conditions are met:
ca: Contestar aquesta pregunta només si es compleixen les següents condicions:

en: Only numbers may be entered in these fields
ca: Només s'accepten nombres en aquest camp

en: Only numbers may be entered in this field.
ca: Només es poden introduir números en aquest camp.

en: Only one CSV attribute is mapped with central attribute.
ca: Només un atribut de CSV està mapejat amb l'atribut central.

en: Only show question %s IF
ca: Mostrar només la pregunta %s SI

en: Only variables can be assigned values
ca: Només les variables poden tenir valor assignats

en: Oops, There was an error deleting the file
ca: Hi ha hagut un error esborrant l'arxiu

en: Open
ca: Obert

en: Open imported template
ca: Plantilla importada oberta

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
ca: Obrir l'arxiu de sintaxi al SPSS en mode Unicode

en: Open-access mode
ca: Enquesta d'accés lliure

en: Option 'Other':
ca: Opció 'Altres':

en: Optional Question
ca: Pregunta Opcional

en: Optional fields:
ca: Camps opcionals:

en: Optional modules
ca: Mòduls opcionals

en: Optional settings
ca: Preferències opcionals

en: Optional settings to give you a head start
ca: Preferències opcionals per donar-te un bon començament.

en: Options
ca: Opcions

en: Order - like 3)
ca: Ordre - per exemple, 3)

en: Organize question groups/questions
ca: Organitzar preguntes / grups de preguntes

en: Other
ca: Altre

en: Other answer
ca: L'altre resposta

en: Other comment
ca: Un altre comentari

en: Other files:
ca: Altres arxius:

en: Other:
ca: Altre:

en: Outdated
ca: Antic

en: Output options
ca: Opcions de sortida

en: Overall assessment score
ca: Valoració global

en: Overview & update
ca: Visió general i actualització

en: Overwrite existing attribute values if a participant already exists?
ca: Si el participant ja existeix, sobrescriure el valors actuals dels atributs?

en: Overwrite existing auto mapped attribute values if a participant already exists?
ca: Sobreescriure els valors dels atributs auto mapejats existents si el participant ja existeix?

en: Overwrite existing standard field values if a participant already exists?
ca: Si el participant ja existeix, sobreescriure el camp estàndard actual?

en: Overwrite existing token attribute values if a duplicate participant is found?
ca: Si es troba un participant duplicat, esborrar el token actual?

en: Overwrite existing token attribute values if a participant already exists?
ca: Sobreescriure el valor de l'atribut de token existent si el participant ja existeix?

en: Owner
ca: Propietari

en: Owner ID
ca: ID del propietari

en: Owner name
ca: Nom del propietari

en: PDF export
ca: Exportació a PDF

en: PHP (default)
ca: PHP (per defecte)

en: PHP PDO driver library
ca: Llibreria PHP de controladors (driver) PDO

en: PHP mbstring library
ca: Llibreria PHP mbstring

en: PHP version
ca: Versió del PHP

en: PHP/PECL JSON library
ca: Llibreria JSON PHP/PECL

en: Pad a string to a certain length with another string
ca: Conecta una cadena a una llargaria concreta amb una altra cadena

en: Page {0} of {1}
ca: Pàgina {0} de {1}

en: Panel integration
ca: Integració del panell

en: Parameter
ca: Paràmetre

en: Parameter name:
ca: Nom del paràmetre:

en: Partial
ca: Parcial

en: Partial (saved) responses
ca: Respostes parcials (desades)

en: Participant ID
ca: ID del participant

en: Participant attributes to create
ca: Atributs del participant a crear

en: Participant may save and resume later?
ca: Els participants poden desar i continuar més tard?

en: Participant panel
ca: Panell de control de participants

en: Participant table is empty.
ca: La taula de participants està buida.

en: Participant's attribute information
ca: Atributs d'informació del participant

en: Participant's survey information
ca: Informació del participant a l'enquesta

en: Participants can save partially finished surveys
ca: Els participants poden desar enquestes completades parcialment

en: Participants may print answers?
ca: Els participants poden imprimir les enquestes?

en: Participants owned by you
ca: Els vostres participants

en: Participants shared with you
ca: Participants compartits amb tu

en: Participants you have shared
ca: Participants que has compartit

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Passwords do not match!
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Passwords don't match.
ca: Les contrasenyes no coincideixen.

en: Percentage
ca: Percentatge

en: Percentage of total:
ca: Percentatge del total:

en: Permission
ca: Permís

en: Permission to activate/deactivate a survey
ca: Permís per activar/desactivar una enquesta

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
ca: Permís per crear(entrada de dades)/visualitzar/actualitzar/eliminar/importar/exportar respostes

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
ca: Permís per crear/actualitzar/eliminar/importar/exportar entrades de token

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
ca: Permís per crear/visualitzar/actualitzar/eliminar les regles d'evaluació d'una enquesta

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
ca: Permís per crear/visualitzar/actualitzar/eliminar regles de quota d'una enquesta

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
ca: Permís per crear/visualitzar/actualitzar/eliminar/importar/exportar les preguntes, grups, respostes i condicions d'una enquesta

en: Permission to delete a survey
ca: Permís per eliminar una enquesta

en: Permission to modify survey security settings
ca: Permís per modificar les preferències de seguretat de l'enquesta

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
ca: Permís per visualitzar i actualitzar les traduccions utilitzant la funció de traducció ràpida

en: Permission to view statistics
ca: Permís per veure estadístiques

en: Permission to view/update the survey locale settings
ca: Permís per visualitzar/actualitzar els paràmetres locals d'una enquesta

en: Permission to view/update the survey settings including token table creation
ca: Permís per visualitzar/actualitzar les paràmetres d'una enquesta inclos la creació de taules de tokens

en: Persian
ca: Persa

en: Pie chart
ca: Gràfic circular

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
ca: Fes preguntes a un grup aleatori específic, totes les preguntes incloses en el grup específic apereixeran en ordre aleatori

en: Please <a href="%s">log in</a>.
ca: Per favor <a href="%s">inicieu la sessió</a>.

en: Please be patient and try again in about 10 minutes.
ca: Per favor, tinga paciència i intente-lo de nou en uns 10 minuts.

en: Please be patient...
ca: Per favor, siga pacient...

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to enable this option
ca: Canvie els permisos del directori de la carpeta %s per tal d'activar aquesta opció

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
ca: Per favor, canvie els permisos del directori %s per tal de previsualitzar les plantilles.

en: Please change the directory permissions of the folders /tmp and /upload/templates in order to enable this option.
ca: Canvieu els permisos dels directoris de les carpetes /tmp i /carregar/templates per tal d'activar aquesta opció

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
ca: Per favor, comprove els errors que aparegan a sobre i, llavors, passe al darrer pas.

en: Please check any problems above and then proceed to the next step.
ca: Per favor, comprove els errors que apareguin a sobre i, a continuació, passi al següent pas.

en: Please check at least one box per row
ca: Per favor, marque com a mínim una casella per fila

en: Please check at least one item.
ca: Per favor, seleccione un element com a mínim.

en: Please check the directory permissions.
ca: Per favor, comprove els permisos del directori

en: Please check the format of your answer.
ca: Per favor, verifique el format de la teua resposta.

en: Please check these settings now, then click the button below.
ca: Per favor, comprova aquests paràmetres i llavors clica al botó de baix.

en: Please check your settings
ca: Per favor, revise la seua configuració

en: Please choose
ca: Trie, per favor...

en: Please choose *all* that apply:
ca: Per favor, seleccione *totes* les que corresponguin:

en: Please choose *only one* of the following:
ca: Per favor, seleccione *només una* de les següents:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
ca: Per favor, seleccione totes les que corresponguin i afegeix un comentari:

en: Please choose at least %s items.
ca: Per favor, trie com a mínim %s items.

en: Please choose either of the options
ca: Per favor, escull una de les opcions

en: Please choose no more than %s items.
ca: Per favor, no trie més de %s elements.

en: Please choose the appropriate response for each item:
ca: Per favor, trie la resposta apropiada per cada entrada:

en: Please choose the label sets you want to export:
ca: Per favor, trie el grup d'etiquetes que voleu exportar:

en: Please choose...
ca: Per favor, trie...

en: Please complete all parts
ca: Per favor, complete totes les parts

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
ca: Per favor, responga la pregunta de seguretat i polsa continuar.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
ca: Per favor, confirme el token contestant la pregunta de seguretat de sota i polse continuar.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
ca: Per favor, contacte amb %s (%s) si desitja més ajuda.

en: Please contact your LimeSurvey administrator for your password.
ca: Per favor, contacte amb el seu administrador per solicitar la seua contrasenya.

en: Please continue with populating the database.
ca: Per favor, continue amb l'actualització i població de la base de dades.

en: Please enter a date:
ca: Per favor, introdueix una data:

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
ca: Per favor, entreu les preferències de la base de dades que vol utilitzar per LimeSurvey:

en: Please enter the name for the copied template:
ca: Per favor, introdueix el nom per a la plantilla copiada:

en: Please enter your comment here
ca: Per favor, introdueix el seu comentari aquí

en: Please explain something in detail:
ca: Per favor, explique alguna cosa detalladament:

en: Please fax your completed survey to:
ca: Per favor, envie un fax amb l'enquesta completada a:

en: Please fix this error in your database and try again
ca: Si us plau, arregli aquest error a la seua base de dades i prove de nou

en: Please log in first.
ca: Per favor, identifiqueu-vos primer

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
ca: Tinga en compte que, una vegada s'han obtingut respostes per aquesta enquesta i voleu afegir o treure grups / preguntes o canviar alguna configuració de les anteriors, haurà de desactivar aquesta enquesta, fet que mourà totes les dades que ja han estat introduides a una taula d'arxiu diferent.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
ca: Per favor, enumere cada casella en ordre de preferència de 1 a

en: Please rank all items
ca: Per favor, classifique tots els elements

en: Please select %s answers
ca: Per favor, escull %s respostes

en: Please select a condition
ca: Per favor, seleccione una condició

en: Please select a condition.
ca: Per favor, seleccione una condició

en: Please select a field
ca: Per favor, seleccione un camp

en: Please select a field.
ca: Per favor, seleccione un camp.

en: Please select a file to import!
ca: Per favor, seleccione un arxiu a importar!

en: Please select a language:
ca: Per favor, seleccione un idioma:

en: Please select a user first
ca: Per favor, abans seleccione un usuari

en: Please select a user group first
ca: Per favor, abans seleccione un grup

en: Please select at least %s answers
ca: Per favor, escull com a mínim %s respostes

en: Please select at least one answer
ca: Per favor, escull com a mínim una resposta

en: Please select at least one file for deletion
ca: Per favor, seleccione, com a mínim, un arxiu per esborrar

en: Please select at least one file for download
ca: Per favor, seleccione com a mínim un arxiu per descarregar

en: Please select at least one participant
ca: Siusplau, seleccioni almenys un participant

en: Please select at least one participant.
ca: Per favor, escolleix com a mínim un participant.

en: Please select at most %s answers
ca: Per favor, escull com a màxim %s respostes

en: Please select at most one answer
ca: Per favor, escull com a màxim una resposta

en: Please select between %s and %s answers
ca: Per favor, escull entre %s i %s respostes

en: Please select one answer
ca: Per favor, escull una resposta

en: Please select the attributes that are to be added to the central database
ca: Per favor, seleccione els atributs que s'afegiran a la base de dades central

en: Please select your preferred language:
ca: Per favor, escull idioma

en: Please select...
ca: Per favor, trie...

en: Please submit by %s
ca: Per favor, enviar per %s

en: Please try again.
ca: Per favor, torne a intentar-lo.

en: Please upload %s files
ca: Per favor, puge %s arxius

en: Please upload %s more file(s).
ca: Per favor, puja %s arxiu(s) més.

en: Please upload at least %s files
ca: Per favor, puge com a mínim %s arxius

en: Please upload at least one file
ca: Per favor, puge com a mínim un arxiu

en: Please upload at most %s files
ca: Per favor, puge com a màxim %s arxius

en: Please upload at most one file
ca: Per favor, puge com a màxim un arxiu

en: Please upload between %s and %s files
ca: Per favor, puge entre %s i %s arxius

en: Please upload one file
ca: Per favor, puge un arxiu

en: Please use the LimeSurvey navigation buttons or index.  It appears you attempted to use the browser back button to re-submit a page.
ca: Per favor, fes servir els butons de navegació o l'index de LimeSurvey. Sembla que has fet servir el botó d'enrere del vostre navegador per reenviar una pàgina.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
ca: Per favor, verifique la informació següent abans de continuar amb l'actualització de la base de dades:

en: Please wait ...
ca: Per favor, espere...

en: Please wait to begin with a new session.
ca: Per favor, espere abans d'iniciar una nova sessió.

en: Please write your answer here:
ca: Per favor, escriu la seua resposta açi:

en: Please write your answer(s) here:
ca: Per favor, escriu la/es seua/es resposta/es açi:

en: Polish
ca: Polac

en: Poorly terminated expression - expected a constant or variable
ca: Expressió mal acabada - s'esperava una constant o una variable

en: Populate database
ca: Poblar la base de dades

en: Popup HTML editor
ca: Editor HTML en una nova finestra

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Portuguese (Brazilian)
ca: Portuguès (Brasil)

en: Position:
ca: Posició:

en: Possible attribute values
ca: Possibles valors de l'atribut

en: Pre-installation check
ca: Comprovació de preinstal·lació

en: Pre-installation check for LimeSurvey
ca: Comprovació de preinstal·lació per LimeSurvey

en: Pre-mapped attributes
ca: Atributs pre-mapejats

en: Predefined
ca: Predefinit

en: Predefined answer options for this question
ca: Opcions de la resposta predefinida de la pregunta

en: Predefined label sets...
ca: Conjunts de respostes predefinits...

en: Prefix for list items
ca: Prefix pels elements de llista

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
ca: Prefix|Sufix per les llistes desplegables

en: Present answer options in reverse order
ca: Mostra les opcions de resposta en ordre invers

en: Present answers in random order
ca: Presentar les respostes amb ordre aleatori

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
ca: Usar caixes d'entrada de text enlloc de llistes de selecció desplegables

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
ca: Presentar control(s) desplegables en lloc de una llista de botons

en: Presentation
ca: Presentació

en: Presentation & navigation
ca: Presentació i navegació

en: Preview This Question
ca: Visualitzar Aquesta Pregunta

en: Preview current question group
ca: Previsualitzar el grup de preguntes actual

en: Preview this question
ca: Previsualitzar aquesta pregunta

en: Preview:
ca: Vista prèvia:

en: Previous
ca: Anterior

en: Previous Answers Fields
ca: Camps de Respostes Prèvies

en: Previous question
ca: Pregunta anterior

en: Previous question group
ca: Grup de preguntes anterior

en: Previous questions
ca: Preguntes anteriors

en: Previous session is set to be finished.
ca: S'ha marcat la sessió anterior com a finalitzada.

en: Print answers page
ca: Imprimir pàgina de respostes

en: Print your answers.
ca: Imprimir les respostes

en: Printable survey page
ca: Versió imprimible de l'enquesta

en: Printable version
ca: Versió imprimible

en: Prior to 16
ca: Anterior a 16

en: Proceed to step %s
ca: Procedir al pas %s

en: Processing...
ca: Carregant...

en: Progress
ca: Progrès

en: Public registration email subject:
ca: Assumpte del correu electrònic de registre públic:

en: Public registration email:
ca: Missatge del correu electrònic d'inscripció pública:

en: Public statistics?
ca: Estadístiques públiques?

en: Publication & access control
ca: Publicació i control d'accés

en: Q1 and Q3 calculated using %s
ca: Q1 i Q3 calculats utilitzant %s

en: QueXML export
ca: Exportació QueXML

en: Question
ca: Pregunta

en: Question Page
ca: Pàgina de Preguntes

en: Question Selection
ca: Seleccio de Pregunta

en: Question Type:
ca: Tipus de pregunta:

en: Question attribute
ca: Atribut de pregunta

en: Question attributes
ca: Atributs de la pregunta

en: Question attributes:
ca: Atributs de la pregunta:

en: Question by Question
ca: Pregunta a Pregunta

en: Question code
ca: Codi de pregunta

en: Question code / ID
ca: Codi de la pregunta / ID

en: Question code:
ca: Codi de pregunta:

en: Question codes were successfully regenerated.
ca: Els codis de pregunta s'han regenerat correctament.

en: Question could not be created.
ca: No s'ha pogut crear la pregunta.

en: Question could not be deleted. There are conditions for other questions that rely on this question. You cannot delete this question until those conditions are removed.
ca: La pregunta no s'ha pogut esborrar. Hi ha condicions a altres preguntes que fan referència a aquesta. No es pot esborrar aquesta pregunta fins que aquestes condicions s'hagin eliminat.

en: Question could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar la pregunta

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
ca: No s'ha pogut actualitzar la pregunta. Hi ha condicions an altres preguntes que depenen de les respostes d'aquesta pregunta i modificant el seu tipo provocaria alguns problemes. Ha d'eliminar les condicions abans de modificar el tipo d'aquesta pregunta.

en: Question group
ca: Grup de preguntes

en: Question group import is complete.
ca: S'ha completat la importació del grup de preguntes.

en: Question group import summary
ca: Resum de la importació de grup de preguntes

en: Question group successfully saved.
ca: El grup d'usuaris s'ha desat reeixidament.

en: Question group/question organizer disabled
ca: Grup de preguntes / organitzador de preguntes inhabilitat

en: Question group:
ca: Grup de preguntes:

en: Question groups
ca: Grups de preguntes

en: Question groups:
ca: Grups de preguntes:

en: Question help
ca: Ajuda de la pregunta

en: Question import is complete.
ca: S'ha completat la importació de la pregunta.

en: Question import summary
ca: Resum de l'importació de la pregunta

en: Question in language %s could not be created.
ca: No s'ha pogut crear la pregunta en l'idioma %s.

en: Question index
ca: Índex de preguntes

en: Question time
ca: Temps de la pregunta

en: Question type selector
ca: Selector de tipus de pregunta

en: Question type selector:
ca: Selector de tipus de pregunta:

en: Question validation equation
ca: Equació de validació de la pregunta

en: Question validation tip
ca: Ajuda a la validació de la pregunta

en: Question was successfully added.
ca: L'enquesta s'ha afegit reeixidament.

en: Question was successfully deleted.
ca: S'ha eliminat la pregunta reeixidament.

en: Question was successfully saved.
ca: Pregunta desada satisfactòriament.

en: Question:
ca: Pregunta:

en: Questions
ca: Preguntes

en: Questions with conditions to this group
ca: Preguntes amb condicions en aquest grup

en: Questions:
ca: Preguntes:

en: Quick CSV report
ca: Informe CSV ràpid

en: Quick add...
ca: Afegir...

en: Quick statistics
ca: Estadístiques ràpides

en: Quick translation
ca: Traducció ràpida

en: Quick-add answers
ca: Respostes ràpides

en: Quick-add subquestions
ca: Addició ràpida de sub-preguntes

en: Quick-translation
ca: Traducció ràpida

en: Quota action
ca: Acció de quota

en: Quota action:
ca: Acció de la quota:

en: Quota could not be added.
ca: No s'ha pogut afegir la quota.

en: Quota limit
ca: Límit de quota

en: Quota limit:
ca: Límit de la quota:

en: Quota message
ca: Missatge de Quota

en: Quota name
ca: Nom de quota

en: Quota name:
ca: Nom de la quota:

en: Quotas
ca: Quotes

en: Quote meta characters
ca: Meta caràcters de quota

en: RANK
ca: RÀNQUING

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
ca: LLEGEIX AIXÒ AMB ATENCIÓ ABANS DE CONTINUAR

en: RPC interface enabled:
ca: Interface RPC activada:

en: Random answer order
ca: Ordre aleatori de les respostes

en: Randomization group name
ca: Nom de grup aleatòri

en: Randomization group:
ca: Grup aleatori:

en: Randomize on each page load
ca: Aleatori cada vegada que es carrega una pàgina

en: Range:
ca: Rang

en: Rank %s
ca: Rang %s

en: Rank header
ca: Rànquing de capçalera

en: Reading file..
ca: Llegint fitxer...

en: Reason:
ca: Motiu:

en: Recommended
ca: Recomanat

en: Record Deleted
ca: Registre Eliminat

en: Record ID %s was skipped because of duplicate ID.
ca: El registra amb ID %s s'ha ignorat perque és un ID duplicat.

en: Record has been updated.
ca: El registre ha estat actualitzat.

en: Records displayed:
ca: Registres mostrats:

en: Records imported
ca: Registres importats

en: Recover your password
ca: Recuperar la teva contrasenya

en: Referrer URL
ca: URL de procedència

en: Referrer URL will be saved.
ca: Es desarà la URL de referència

en: Refresh list
ca: Recarregar llista

en: RegExp
ca: Expressió regular

en: Regenerate question codes
ca: Regenerar codis de pregunta

en: Register Page
ca: Pàgina de Registre

en: Registration
ca: Registre

en: Registration email
ca: Correu electrònic de registre

en: Registration email subject
ca: Assumpte del correu de registre

en: Regular expression
ca: Expressió regular

en: Relevance [Validation] (Default)
ca: Relevància [Validació] (Per defecte)

en: Relevance equation:
ca: Equació de rellevància:

en: Relevance help for printable survey
ca: Ajuda rellevant per l'enquesta imprimible

en: Relevance:
ca: Relevància:

en: Reload URL
ca: Recarregar URL

en: Reload participant list
ca: Recarrega la llista de participants

en: Reload survey list
ca: Recarrega la llista d'enquestes

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
ca: Carrega la seva enquesta fent clic en el següent enllaç (o enganxant-lo en el seu navegador):

en: Reloading screen. Please wait.
ca: Recarregant la pantalla. Per favor, espere.

en: Remaining
ca: Restants

en: Remaining:
ca: Restant:

en: Reminder
ca: Recordatori

en: Reminder Email:
ca: Correu electrònic recordatori:

en: Reminder count
ca: Comptador de recordatoris

en: Reminder count:
ca: Comptador de recordatori:

en: Reminder email
ca: Correu electrònic de recordatori

en: Reminder email subject
ca: Assumpte del correu de recordatori

en: Reminder email subject:
ca: Correu electrònic de recordatori:

en: Reminder sent to:
ca: Recordatori enviat a:

en: Reminder sent?
ca: Recordatori enviat?

en: Reminder status:
ca: Estat del recordatori:

en: Reminder to participate in a survey
ca: Recordatori per participar en una enquesta

en: Reminder(s) sent
ca: Recordatoris enviats

en: RemoteControl is available using %s for transport and exposes the following functionality:
ca: El control remot (RemoteControl) està disponible mitjançant %s pel transport i habilita les següents funcions:

en: Remove
ca: Treure

en: Remove condition
ca: Eliminar condició

en: Remove search condition
ca: Esborrar condició de cerca

en: Rename this template
ca: Renombrar aquesta plantilla

en: Rename this template to:
ca: Renombrar aquesta plantilla a:

en: Renumber scenario automatically
ca: Re-numerar automàticament l'escenari

en: Renumber the new record.
ca: Renumera el nou registre

en: Reorder question groups / questions
ca: Reordenar grups de preguntes / preguntes

en: Repeat a string
ca: Repeteix la cadena

en: Repeat headers
ca: Repeteix les capçaleres

en: Repeat headings every X subquestions (Set to 0 to deactivate heading repeat, deactivate minimum repeat headings from config).
ca: Repetir capçaleres cada X subpreguntes (Posar a 0 per desactivar la repetició de les capçaleres, desactivar la repetició mínima de les capçaleres des de la configuració).

en: Repeat password
ca: Repeteix la contrasenya

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
ca: Repetir els encapçalaments en preguntes matriu cada X subpreguntes:

en: Replace
ca: Reemplaçar

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
ca: Canvia totes les aparicions de la cadena cercada per la cadena de canvi

en: Replace choice header (default: "%s")
ca: Reemplaça la capçalera d'opció (per defecte: "%s")

en: Replace existing label set
ca: Reemplaça el grup d'etiquetes existent

en: Replace label set?
ca: Reemplaçar el grup d'etiquetes?

en: Replace rank header (default: "%s")
ca: Reemplaça el rànquing de capçalera (per defecte: "%s")

en: Replace the existing record.
ca: Substituir el registre existent.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
ca: Reemplaça l'etiqueta de l'opció de resposta 'Altre/-s:' amb un text personalitzat

en: Report and skip the new record.
ca: Informar i saltar el nou registre.

en: Required
ca: Obligatori

en: Reset
ca: Restaurar

en: Reset Survey Logic
ca: Eliminar les condicions de l'enquesta

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
ca: Reiniciar tots els token a l'estat 'no usat'

en: Reset answers and token completed state
ca: Reiniciar respostes i estat de completitud del token.

en: Reset conditions
ca: Reiniciar condicions

en: Reset conditions/relevance?
ca: Reiniciar condicions/relevància?

en: Reset the completed answers to the incomplete state
ca: Reiniciar les respostes completes a l'estat 'incomplet'

en: Resources
ca: Recursos

en: Resources Import Summary
ca: Resum de l'Importació de Recursos

en: Resources import summary
ca: Resum de recursos importats

en: Response
ca: Resposta

en: Response ID
ca: ID de la resposta

en: Response ID %s was successfully deleted.
ca: La resposta amb ID %s ha sigut esborrada correctament.

en: Response filters
ca: Filtres de la resposta

en: Response import summary
ca: Resum de la importació de respostes

en: Response rate
ca: Percentatge de resposta

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
ca: Resposta a l'enviament per l'enquesta {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
ca: Enviament de les respostes per l'enquesta {SURVEYNAME} amb resultats

en: Response summary
ca: Sumari de les respostes

en: Responses
ca: Respostes

en: Responses & statistics
ca: Respostes i estadístiques

en: Responses containing
ca: Respostes que contenen

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta NO són anònimes.

en: Responses to this survey are anonymized.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta son anònimes.

en: Responses will be date stamped.
ca: Les respostes tindran registre de data.

en: Responses will have the IP address logged
ca: Les respostes tindran registrada la Direcció IP

en: Responses will have their referring URL logged.
ca: Les respostes registraran la URL referenciada.

en: Responses will not be date stamped.
ca: Les respostes no tindran registre de data.

en: Responses will not have the IP address logged.
ca: Les respostes no tindran registrada la Direcció IP

en: Responses will not have their referring URL logged.
ca: Les respostes no registraran la URL referenciada.

en: Restart this Survey
ca: Reiniciar aquesta Enquesta

en: Restore
ca: Restaurar

en: Restore options
ca: Opcions de recuperació

en: Restrict input to integer values
ca: Restringir entrada a valors enters

en: Result
ca: Resultat

en: Results
ca: Resultats

en: Results from LDAP Query.
ca: Resultats de la consulta (Query) LDAP

en: Resume later
ca: Continuar més tard

en: Return a formatted string
ca: Retornar una cadena formatejada

en: Return comma-separated list of values
ca: Retornar llista de valors separada per comes

en: Return current UNIX timestamp
ca: Retornar la marca de temps UNIX actual

en: Return part of a string
ca: Retornat una part de la cadena

en: Return to label set administration
ca: Tornar a l'administrador de grups d'etiquetes

en: Return to survey
ca: Tornar a l'enquesta

en: Return to survey administration
ca: Tornar a l'administració d'enquestes

en: Returns true if all non-empty responses are unique
ca: Retorna cert si totes les respostes no buides són úniques

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
ca: Retorna verdader(1) si és una data válida del calendari gregorià

en: Reverse a string
ca: Inverteix una cadena

en: Reverse answer order
ca: Ordre de les respostes invers

en: Romanian
ca: Romanès

en: Root URL
ca: URL principal

en: Round fractions down
ca: Arrodoneix els fraccions avall

en: Round fractions up
ca: Arrodoniment a l'alça de les fraccions

en: Rounds a number to an optional precision
ca: Arrodoneix un nombre a una precisió opcional

en: Rows
ca: Files

en: Russian
ca: Rus

en: SID
ca: ID d'enquesta

en: SJIS for Windows Japanese
ca: SJIS per Windows Japonès

en: SMTP debug mode:
ca: Mode de depuració SMTP:

en: SMTP debug output:
ca: Sortida de depuració de STMP:

en: SMTP host:
ca: Hoste SMTP:

en: SMTP password:
ca: Contrasenya SMTP:

en: SMTP username:
ca: Usuari SMTP:

en: SPSS export scale type
ca: Tipus d'escala de l'exportació a SPSS

en: SPSS version:
ca: Versió del SPSS:

en: SQL CODE THAT FAILED
ca: CODI SQL QUE HA FALLAT

en: SQL command failed: %s
ca: L´ordre SQL ha fallat: %s

en: Same
ca: Mateixos

en: Same height for all choice
ca: La mateixa altura per totes les opcions

en: Same height for lists
ca: Mateixa altura per les llistes

en: Save
ca: Desar

en: Save & Load
ca: Desar i Carregar

en: Save & edit survey text elements
ca: Desar i editar elements de text de l'enquesta

en: Save / Activate survey
ca: Desar / activar enquesta

en: Save IP Address?
ca: Desar la Direcció IP?

en: Save IP address?
ca: Desar l'adreça IP?

en: Save Now
ca: Desar Ara

en: Save Page
ca: Desar Pàgina

en: Save and close
ca: Desar i tancar

en: Save as label set
ca: Desar com a un conjunt d'etiquetes

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
ca: Desar ambdós al directori de treball de R (usar getwd() i setwd() a la finestra de comandes de R per a obtenir-lo i assignar-lo)

en: Save changes
ca: Desar canvis

en: Save city
ca: Desar la ciutat

en: Save country
ca: Desar país

en: Save for further completion by survey user
ca: Desar l'enquesta per continuar-la més tard

en: Save postal code
ca: Desar el codi postal

en: Save question group
ca: Desar grup de preguntes

en: Save quota
ca: Desar quota

en: Save referrer URL?
ca: Desar la URL de referència?

en: Save settings
ca: Desar configuració

en: Save state
ca: Desar estat

en: Save this, then create another:
ca: Desar aquest/-a, després crear-ne un/-a de nou/-va:

en: Save timings?
ca: Desar temps?

en: Save your responses so far
ca: Desar les respostes realitzades fins ara

en: Save your unfinished survey
ca: Desar la vostra enquesta no finalitzada

en: Saved Responses
ca: Respostes desades

en: Saved Responses:
ca: Respostes desades:

en: Saved Survey Details
ca: Detalls de l'enquesta guardada

en: Saved name
ca: Nom desat

en: Scale
ca: Escala

en: Scale 1
ca: Escala 1

en: Scale 2
ca: Escala 2

en: Scenario
ca: Escenari

en: Scope
ca: Abast

en: Screen:
ca: Pantalla:

en: Search
ca: Cerca

en: Search attributes
ca: Cercar atributs

en: Search shared participants
ca: Cercar participants compartits

en: Search...
ca: Cercar...

en: Second choice
ca: Segona opció

en: Security
ca: Seguretat

en: Security Question
ca: Pregunta de Seguretat

en: Security alert
ca: Alerta de seguretat

en: Security question
ca: Pregunta de seguretat

en: Security question:
ca: Pregunta de seguretat:

en: Select Answer
ca: Seleccionar Resposta

en: Select LimeSurvey question file (*.lsq/*.csv)
ca: Escull l'arxiu de preguntes del LimeSurvey (*.lsq/*.csv)

en: Select ZIP File:
ca: Escull l'Arxiu ZIP:

en: Select ZIP file:
ca: Seleccioneu l'arxiu ZIP:

en: Select at least one attribute.
ca: Selecciona, almenys, un atribut

en: Select columns
ca: Selecciona columnes

en: Select file
ca: Seleccionar arxiu

en: Select label set file (*.lsl,*.csv):
ca: Seleccione un fitxer de conjunt d'etiquetes (*.lsl, *.csv):

en: Select one of the three options
ca: Selecciona una de les tres opcions

en: Select output format
ca: Seleccioni el format de sortida

en: Select question
ca: Seleccionar pregunta

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
ca: Escull l''arxiu de grup de preguntes (*.lsq/*.csv)

en: Select survey structure file (*.lss, *.csv, *.txt) or survey archive (*.lsa):
ca: Seleccioneu un arxiu estructurat d'enquesta (*.lss, *.csv, *.txt) o un arxiu d'enquesta (*.lsa):

en: Select survey to copy:
ca: Seleccionar l'enquesta a copiar:

en: Select template ZIP file:
ca: Seleccioni l'arxiu ZIP de la plantilla:

en: Select the LDAP query you want to run:
ca: Seleccione la consulta LDAP que desitja executar:

en: Select the type of chart to be displayed
ca: Selecciona el tipus de gràfic a ser mostrat

en: Select which fields to import as attributes with your participant. | Select which fields to import as attributes with your %s participants.
ca[0]: Seleccione quin camp s'ha d'importar com a atribut amb el seu participant.
ca[1]: Seleccione quins camps s'han d'importar com a atributs amb el seus %s participants.

en: Select...
ca: Seleccioneu...

en: Semicolon
ca: Punt i coma

en: Send
ca: Enviar

en: Send Invitations
ca: Enviar Invitacions

en: Send Reminders
ca: Enviar Recordatoris

en: Send basic admin notification email to:
ca: Enviar el correu electrònic bàsic de notificació a l'administrador a la direcció:

en: Send confirmation emails?
ca: Enviar correus de confirmació?

en: Send detailed admin notification email to:
ca: Enviar el correu electrònic detallat de notificació a l'administrador a la direcció:

en: Send email invitation
ca: Enviar invitació per correu electrònic

en: Send email invitations
ca: Enviar invitació per correu electrònic

en: Send email reminder
ca: Enviar recordatori per correu electrònic

en: Send invitation email to this person (if they have not yet been sent an invitation email)
ca: Enviar correu d'invitació a aquesta persona (si encara no se li ha enviat cap correu d'invitació)

en: Send invitation emails to the selected entries (if they have not yet been sent an invitation email)
ca: Enviar e-mails d'invitació a les entrades seleccionades (si no se'ls ha enviat prèviament una invitació)

en: Send me a copy:
ca: Enviar-me una còpia:

en: Send reminder email to the selected entries (if they have already received the invitation email)
ca: Enviar e-mails recordatoris a les entrades seleccionades (si no se'ls ha enviat prèviament una invitació)

en: Send reminder email to this person (if they have already received the invitation email)
ca: Enviar correu d'invitació a aquesta persona (encara que ja hagi rebut el correu d'invitació)

en: Send reminder to token ID(s):
ca: Enviar recordatoris als tokens amb ID(s):

en: Sending invitations...
ca: Enviant invitacions...

en: Sending reminders...
ca: Enviant recordatoris...

en: Sending to Token IDs
ca: Enviant a IDs de token

en: Sep
ca: Set

en: Separator used:
ca: Separador utilitzat:

en: Seperator used:
ca: Separador utilitzat:

en: Serbian (Cyrillic)
ca: Serbi (Cyrillic)

en: Serbian (Latin)
ca: Serbi (Llatí)

en: Server name & port:
ca: Nom de servidor i port:

en: Server time:
ca: Temps del servidor:

en: Server type:
ca: Tipus de servidor:

en: Session lifetime (seconds):
ca: Temps de vida de la sessió (segons):

en: Session writable
ca: Sessió escribible

en: Set Survey Rights
ca: Establir Permisos per a l'Enquesta

en: Set User Rights
ca: Establir Permisos d'Usuari

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
ca: Especificar un tipus d'escala de l'exportació a SPSS per a aquesta pregunta

en: Set conditions for this question
ca: Establir condicions per aquesta pregunta

en: Set cookie to prevent repeated participation?
ca: Establir galeta per prevenir la repetició de participació?

en: Set global permissions for this user
ca: Establir permisos globals per aquest usuari

en: Set name:
ca: Nom del conjunt:

en: Set survey permissions
ca: Defineix permisos de l'enquesta

en: Set template permissions
ca: Definir permisos de plantilla

en: Set template permissions for this user
ca: Establir permisos de plantilla per aquest usuari

en: Set templates that this user may access
ca: Indique les plantilles a les que pot accedir aquest usuari

en: Set the percentage width of the (sub-)question column (1-100)
ca: Indica el percentatge d'amplaria de la columna de la (sub)-pregunta (1-100)

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work.
ca: Introduixca la IP/localització de xarxa del vostre servidor de base de dades. En la majoria de casos és "localhost.

en: Set token length to:
ca: Establir la llargada del token a:

en: Set user permissions
ca: Definir permisos d'usuari

en: Share
ca: Compartir

en: Share panel
ca: Compartir

en: Share participants with other users
ca: Compartir participants amb altres usuaris

en: Share the selected participants
ca: Comparteix el participants seleccionats

en: Shared user id
ca: ID d'usuari compartit

en: Shared with
ca: Compartit amb

en: Sharing participants...
ca: Compartir participants...

en: Shift-JIS Japanese
ca: Shift-JIS Japonès

en: Short Free Text
ca: Text lliure curt

en: Short names
ca: Nom curt

en: Should never  get to this line?
ca: Mai s'ha d'arribar a aquesta línia?

en: Should we proceed with the delete?
ca: Vol continuar amb la eliminació?

en: Show
ca: Mostrar

en: Show "No answer"
ca: Mostra "Cap resposta"

en: Show "There are X questions in this survey"
ca: Mostrar "Hi ha X preguntes en aquesta enquesta"

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
ca: Mostrar l'opció 'sense resposta' per a preguntes no obligatòries:

en: Show Details of this Question
ca: Mostrar Detalls d'aquesta Pregunta

en: Show PHPInfo
ca: Mostrar PHPInfo

en: Show [<< Prev] button
ca: Mostrar el botó [<< Anterior]

en: Show a map in the statistics?
ca: Mostrar un mapa a les estadístiques?

en: Show advanced settings
ca: Mostrar les opcions avançades

en: Show an alert if answers exceeds the number of max answers
ca: Mostra una alerta si les respostes exedeixen del número màxim de respostes

en: Show both
ca: Mostra ambdós

en: Show both (Forced by the system administrator)
ca: Mostra ambdós (forçat per l'administrador del sistema)

en: Show comment
ca: Mostra comentari

en: Show conditions for this question
ca: Mostrar les condicions per a aquesta pregunta

en: Show details of this group
ca: Mostrar detalls d'aquest grup

en: Show details of this question
ca: Mostrar detalls d'aquesta pregunta.

en: Show details of this survey
ca: Mostra els detalls d'aquesta enquesta

en: Show during registration?
ca: Mostrar durant el registre?

en: Show grand total
ca: Mostra el total

en: Show grand total for either columns or rows
ca: Mostra el total ja sigui per columnas o files

en: Show graphs
ca: Mostrar gràfics

en: Show graphs in public statistics?
ca: Mostrar gràfics a les estadístiques públiques?

en: Show group description only
ca: Mostra només la descripció del grup de preguntes

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
ca: Mostra només la descripció del grup (Forçat per l'administrador del sistema)

en: Show group name and/or group description
ca: Mostra el nom i/o la descripció del grup

en: Show group name only
ca: Mostrar només el nom del grup

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
ca: Mostra només el nom del grup (Forçat per l'administrador del sistema)

en: Show help
ca: Mostrar l'ajuda

en: Show in public statistics
ca: Mostrar a les estadístiques públiques

en: Show javascript alert
ca: Mostra alerta javascript

en: Show last..
ca: Mostrar l'últim...

en: Show last...
ca: Mostrar anterior...

en: Show message and allow user to modify answers
ca: Mostrar missatge i permetre a l'usuari modificar respostes

en: Show next..
ca: Mostrar següent...

en: Show next...
ca: Mostrar següent...

en: Show previous..
ca: Mostrar anterior...

en: Show previous...
ca: Mostrar anterior...

en: Show progress bar
ca: Mostrar barra de progrés

en: Show question code only
ca: Mostra només el codi de la pregunta

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
ca: Mostra només el número i/o codi de la pregunta (forçat per l'administrador del sistema)

en: Show question group name and/or description
ca: Mostra el nom i/o la descripció del grup de preguntes

en: Show question index / allow jumping
ca: Mostra l'índex de preguntes / permet saltar

en: Show question number and/or code
ca: Mostra el número i/o el codi de la pregunta

en: Show question number and/or question code
ca: Mostra el número i/o el codi de la pregunta

en: Show question number only
ca: Mostra només el número de la pregunta

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
ca: Mostra només el número de la pregunta (Forçat per l'administrador del sistema)

en: Show start...
ca: Mostrar inici...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
ca: Mostrar estadístiques d'aquesta pregunta a la pàgina d'estadístiques públiques

en: Show summary information
ca: Mostrar informació

en: Show text responses inline:
ca: Mostra les respostes de text entre línies:

en: Show this token entry
ca: Mostrar l'entrada d'aquest token

en: Show title
ca: Mostra títol

en: Show token summary
ca: Mostrar el sumari dels tokens

en: Show totals for
ca: Mostra els totals per

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
ca: Mostra els totals per files o columnes o tant per files com per columnes

en: Show update notifications:
ca: Mostra les notificacions d'actualització:

en: Show welcome screen?
ca: Mostrar una pàgina de benvinguda?

en: Showing Filtered Results
ca: Mostrar els Resultats Filtrats

en: Simple selector
ca: Selector simple

en: Simple template editor
ca: Editor de plantilles simples

en: Sine
ca: Sinus

en: Single checkbox
ca: Casella única

en: Single choice questions
ca: Preguntes amb una opció

en: Single response: ID %s
ca: Resposta única: ID %s

en: Sinhala
ca: Singalès

en: Site name
ca: Nom del lloc web

en: Site name:
ca: Nom del lloc:

en: Slider
ca: Selector lliscant

en: Slider accuracy
ca: Precisió del selector lliscant

en: Slider initial value
ca: Valor inicial del selector lliscant

en: Slider left/right text separator
ca: Separador de text del deslliçador esquerre/dret

en: Slider maximum value
ca: Valor màxim del selector lliscant

en: Slider minimum value
ca: Valor mínim del selector lliscant

en: Slider starts at the middle position
ca: El selector lliscant comença a la posició del mig

en: Slovak
ca: Eslovè

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Some Question have been disabled
ca: S'han deshabilitat algunes Preguntes

en: Some URL description
ca: Alguna descripció de la URL

en: Some example answer option
ca: Exemples d'opcions de resposta

en: Some example subquestion
ca: Exemples de sub-preguntes

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
ca: Alguns passos molt senzills per a crear la seva primera enquesta:

en: Some text in this answer
ca: Algún text en aquesta resposta

en: Some user templates can not be updated, please add the placeholder {TEMPLATEJS} in your startpage.pstpl manually.
ca: Algunes plantilles no poden ser actualitzades, per favor, afegeix el 'placeholder' {TEMPLATEJS} a la página startpage.pstpl manualment.

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
ca: És possible que s'estigui  produint un atac CSRF (Cross-Site Request Forgery): Algú pot estar intentant usar la seva sessió de LimeSurvey usant peticions GET perilloses. Si ha premut un enllaç maliciós, si us plau informi'n l'administrador del seu sistema.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
ca: No hi ha tipus de preguntes suportats en aquesta enquesta

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
ca: Ho sentim, però les seues respostes han excedit una quota de l'enquesta.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
ca: Disculpe, però el mòdul LDAP no es troba en la seva configuració de PHP

en: Sorry, but this question has too many answer options to be shown properly in a graph.
ca: Ho sento, però aquesta pregunta te massa opcions de respostes per poder veure-les correctament en un gràfic.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
ca: Ho sentim, no es poden pujar més arxius!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
ca: Ho sentim, només les extensions %s estan permeses!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
ca: Ho sentim, només %s arxius poden ser pujats per aquesta pregunta!

en: Sorry, the name you entered for the label set is already in the database. Please select a different name.
ca: Ens sap greu, però el nom que ha proporcionat pel grup d'etiquetes ja existeix a la base de dades. Si us plau, indiqueu un nom diferent.

en: Sorry, the request failed!
ca: Ho sentim, la petició ha fallat

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
ca: Ho sentim, l'arxiu pujat (%s) és més gran de la mida permesa de %s KB.

en: Sorry, there was an error uploading your file
ca: Ho sentim, hi ha hagut un error pujant el seu arxiu

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
ca: Ho sentim, la extensió d'aquest arxiu (%s) no està permesa.

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %s KB are allowed.
ca: Ho sentim, aquest arxiu és massa gran. Només els arxius amb menys de %s KB estan permesos.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
ca: Ho sentim, aquest arxiu és massa gran. Només els arxius de menys de %s KB són permesos.

en: Sorry. There is no matching survey.
ca: Ho sentim, no hi ha cap enquesta que coincideixca.

en: Sort answers alphabetically
ca: Ordenar respostes alfabèticament

en: Sort the answer options alphabetically
ca: Ordena les opcions de resposta alfabèticament

en: Source table:
ca: Taula origen:

en: Spanish
ca: Castellà

en: Spanish (Argentina)
ca: Castellà (Argentina)

en: Spanish (Argentina) (Informal)
ca: Castellà (Argentina) (Informal)

en: Spanish (Chile)
ca: Castellà (Xile)

en: Spanish (Mexico)
ca: Castellà (Mèxic)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
ca: Especifica un format de data/hora personalitzat (es permet els formats <i>d/dd m/mm aa/aaaa H/HH M/MM</i> i els caràcters "-./: " per a dia/mes/any/hora/minuts amb o sense zero no significatiu respectivament. Predeterminats al format de data de l'enquesta

en: Specify how array-filtered sub-questions should be displayed
ca: Especifique com han de visualitzar-se les subpreguntes amb matrius filtrades

en: Square root
ca: Arrel quadrada

en: Standard Fields
ca: Camps Estàndard

en: Standard deviation
ca: Desviació estàndard

en: Standard files:
ca: Arxius estàndars:

en: Standard token fields
ca: Camps token estàndard

en: Start HTML editor in a popup window
ca: Inicia l'editor HTML en una nova finestra emergent

en: Start bounce processing
ca: Començar procés de rebot

en: Start date/time:
ca: Data i hora d'inici:

en: Start installation
ca: Començar instal·lació

en: Start language
ca: Idioma d'inici

en: Start language:
ca: Llenguatge d'inici:

en: Started but not yet completed
ca: Començat però no completat

en: Starting from:
ca: Començant des de:

en: Starting in 1.92, variable names should only contain letters, numbers, and underscores; and may not start with a number. This variable name is deprecated.
ca: A partir de la versió 1.92, els noms de variable només pden contenir lletres, nombres i guions baixos, i no pot començar amb un nombre. Aquest nom de variable està en desús.

en: Statistics
ca: Estadístiques

en: Statistics URL
ca: URL d'estadístiques

en: Statistics report language
ca: Idioma de l'informe estadístic

en: Statistics survey %s
ca: Estadístiques de l'enquesta %s

en: Status
ca: Estat

en: Step 1:
ca: Pas 1:

en: Step 2:
ca: Pas 2:

en: Step value
ca: Valor del pas

en: Stop this survey
ca: Atura aquesta enquesta

en: Store the city?
ca: Emmagatzemar la ciutat?

en: Store the country?
ca: Emmagatzemar el país?

en: Store the postal code?
ca: Emmagatzemar el codi postal?

en: Store the state?
ca: Emmagatzemar l'estat?

en: Straight
ca: Complet

en: Strip HTML and PHP tags from a string
ca: Eliminar les etiquetes HTML i PHP d'una cadena

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
ca: Eliminar els espais en blanc (o altres caràcters) de l'inici o el final d'una cadena

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
ca: Eliminar els espais en blanc (o altres caràcters) de l'inici d'una cadena

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
ca: Eliminar els espais en blanc (o altres caràcters) del final d'una cadena

en: Sub-question validation equation
ca: Equació de validació de la subpregunta

en: Sub-question validation tip
ca: Ajuda a la validació de la subpregunta

en: Subject
ca: Assumpte

en: Subject:
ca: Assumpte:

en: Submission date
ca: Data d'enviament

en: Submit
ca: Enviar

en: Submit Your Survey.
ca: Enviar Enquesta.

en: Submit your answers
ca: Enviar les respostes

en: Submit your survey.
ca: Enviar la seva enquesta.

en: Submitted
ca: Enviat

en: Subquestion
ca: Sub-pregunta

en: Subquestion:
ca: Sub-pregunta

en: Subquestions
ca: Sub-preguntes

en: Subquestions were successfully saved.
ca: Les subpreguntes s'han desat satisfactòriament.

en: Subtotals based on displayed questions
ca: Subtotal basat en les preguntes mostrades

en: Success
ca: Èxit

en: Success!
ca: Èxit!

en: Successfully created CPDB entries
ca: Les entrades CPDB s'han creat satisfactòriament

en: Successfully created token entries
ca: Entrades de tokens creades correctament

en: Sum
ca: Suma

en: Sum the values of answered questions in the list which pass the critiera (arg op value)
ca: Suma el nombre de preguntes contestades en la llista que compleixen el criteri (arg valor op)

en: Summary
ca: Resum

en: Super-Administrator
ca: Súperadministrador

en: Support this project - Donate to
ca: Col·labora amb el projecte - Realitza una donació a

en: Survey
ca: Enquesta

en: Survey %s
ca: Enquesta %s

en: Survey Access
ca: Accés a l'enquesta

en: Survey Format is %s:
ca: El Format de l'enquesta és %s:

en: Survey Has Been Deactivated
ca: L'enquesta ha estat desactivada

en: Survey ID
ca: ID de l'enquesta

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
ca: L'enquesta amb ID %d ha estat desada a %s containing %d record(s)

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
ca: L'enquesta amb ID %d s'ha desat a %s amb %d registre/es (%s)

en: Survey List Page
ca: Pàgina de Llistat d'Enquestes

en: Survey URL
ca: URL de l'Enquesta

en: Survey activation
ca: Activació de l'enquesta

en: Survey admin can choose
ca: L'administrador de l'enquesta pot escollir

en: Survey administrator
ca: Administrador de l'enquesta

en: Survey archive (.lsa)
ca: Arxiu d'enquesta (.lsa)

en: Survey bounce email:
ca: Correu electrònic de rebot:

en: Survey cannot be activated yet.
ca: L'enquesta no pot ser activada encara

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
ca: L'enquesta no pot ser activada. O no té suficients privilegis per activar-la o no hi ha preguntes.

en: Survey content
ca: Contingut de l'enquesta

en: Survey copy summary
ca: Resum de la còpia de l'enquesta

en: Survey could not be created because it did not have a title
ca: No s'ha pogut crear l'enquesta perquè no té títol.

en: Survey could not be updated
ca: No s'ha pogut actualitzar l'enquesta

en: Survey could not be updated.
ca: L'enquesta no s'ha pogut actualitzar.

en: Survey currently active
ca: Enquesta actualment activa

en: Survey deleted.
ca: Enquesta esborrada.

en: Survey deletion
ca: Eliminació de l'enquesta

en: Survey does not pass consistency check
ca: L'enquesta no passa el control de consistència

en: Survey expiration date
ca: Data de finalització del qüestionari

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
ca: L'enquesta ha estat activada. La taula de resultats ha estat creada amb èxit.

en: Survey import summary
ca: Resum de la importació de l'enquesta

en: Survey links
ca: Links d'enquestes

en: Survey locale settings
ca: Opcions d'idioma de l'enquesta

en: Survey logic file
ca: Arxiu de lògica de enquesta

en: Survey mode is set to %s:
ca: El mode de l'enquesta es troba fixat a %s:

en: Survey name
ca: Nom de l'enquesta

en: Survey name (ID)
ca: Nom de l'enquesta (ID)

en: Survey name (ID):
ca: Nom de l'enquesta (ID):

en: Survey name-[SID]/Group name
ca: Nom-[SID] de l'enquesta/Nom del grup

en: Survey participants
ca: Participants de l'enquesta

en: Survey permissions
ca: Permissos de l'enquesta

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
ca: El permisos d'enquesta per tots el usuaris d'aquest grup s'han actualitzat satisfactòriament.

en: Survey permissions were successfully updated.
ca: El permisos d'enquesta s'han actualitzat satisfactòriament.

en: Survey preview only for administration users
ca: La vista prèvia de l'enquesta només està disponible per als usuaris d'administració

en: Survey properties
ca: Propietats de l'enquesta

en: Survey quota
ca: Quota de l'enquesta

en: Survey quotas
ca: Quotes de l'enquesta

en: Survey registration confirmation
ca: Confirmació del registre a l'enquesta

en: Survey security
ca: Seguretat de l'enquesta

en: Survey settings
ca: Preferències de l'enquesta

en: Survey settings were successfully saved.
ca: La configuració de l'enquesta s'ha desat satisfactòriament.

en: Survey structure (.lss)
ca: Estructura de l'enquesta (.lss)

en: Survey structure import summary
ca: Resum d'importació de l'estructura de l'enquesta

en: Survey table could not be created.
ca: La taula de l'enquesta no s'ha pogut crear.

en: Survey table name
ca: Nom de la taula de l'enquesta

en: Survey text elements successfully saved.
ca: Els elements de text de l'enquesta s'han desat reeixidament.

en: Survey title
ca: Títol de l'enquesta

en: Survey title and description
ca: Títol i descripció de l'enquesta

en: Survey was successfully added.
ca: L'enquesta s'ha afegit satisfactòriament.

en: Surveys
ca: Enquestes

en: Surveys:
ca: Enquestes:

en: Swedish
ca: Suec

en: Switch to closed-access mode
ca: Canviar a enquesta d'accés restringit

en: System overview
ca: Visió general del Sistema

en: TIS620 Thai
ca: TIS620 Tailandès

en: Tab-separated-values format (*.txt)
ca: Arxiu de text separat per tabulacions (*.txt)

en: Table column usage
ca: Us columna taula

en: Table prefix
ca: Prefix de la taula

en: Table size usage
ca: Us tamany taula

en: Take ownership
ca: Obtenir propietat

en: Target (sub-)question:
ca: Sub-pregunta objectiu:

en: Target question
ca: Pregunta destí

en: Target survey ID:
ca: ID d'enquesta destí:

en: Tempdir %s is not writable
ca: No és possible escriure al directori temporal %s

en: Template %s not found, please review when activating.
ca: No s'ha trobat la plantilla %s, si us plau revisi quan ho activi.

en: Template '%s' does already exist.
ca: La plantilla '%s' ja existeix

en: Template '%s' was successfully deleted.
ca: La plantilla '%s' s'ha eliminat satisfactòriament.

en: Template Editor
ca: Editor de plantilles

en: Template Preview:
ca: Vista prèvia de la plantilla:

en: Template Sample
ca: Mostra de la plantilla

en: Template could not be renamed to `%s`.
ca: La plantilla no s'ha pogut renombrar a '%s'.

en: Template editor
ca: Editor de plantilles

en: Template editor mode
ca: Mode editor de plantilles

en: Template editor:
ca: Editor de plantilles:

en: Template name
ca: Nom de plantilla

en: Template permissions were updated successfully.
ca: S'han actualitzat amb èxit els permisos de la plantilla.

en: Template preview image
ca: Visualització prèvia de la plantilla

en: Template upgrade summary
ca: Sumari d'actualització de la plantilla

en: Template(s) to be verified :
ca: Plantilla/es per verificar:

en: Template:
ca: Plantilla:

en: Terminate survey
ca: Finalitzar enquesta

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
ca: Comprova si el teu servidor té SSL activat clicant en aquest enllaç.

en: Test survey
ca: Provar enquesta

en: Test this survey
ca: Provar aquesta enquesta

en: Text [Help] (Tip)
ca: Text [Ajuda] (Tip)

en: Text box
ca: Quadre de text

en: Text display
ca: Mostar text

en: Text file row number
ca: Número de fila de l'arxiu de text

en: Text inputs
ca: Entrades de text

en: Text questions
ca: Preguntes de text

en: Text shown on each subquestion row between both scales in dropdown mode
ca: Text que es mostra, en mode de llista desplegable, entre les dues escales a cada fila de la subpregunta.

en: Thai
ca: Tailandès

en: Thank you for completing this survey.
ca: Moltes gràcies per completar aquesta enquesta.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
ca: Gràcies per registrar-se per participar en aquesta enquesta.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
ca: Gràcies per desar el progrés de l'enquesta. Els següents detalls poden ser utilitzats per tornar a l'enquesta i continuar allà on la vau deixar. Per favor, conserva aquest correu electrònic; per la seva seguretat, no li podrem recordar la seva contrassenya.

en: Thank you for saving your survey in progress. You can return to the survey at the same point you saved it at any time using the link from this or any previous email sent to regarding this survey.
ca: Gràcies per desar l'enquesta en procés. En qualsevol moment, podeu tornar a l'enquesta en el mateix punt en que la heu desat utilitzant l'enllaç d'aquest correu o de correus enviats anteriorment respecte a aquesta enquesta.

en: Thank you!
ca: Gràcies!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
ca: Número de segons que es mostra l' 'avís de termini' (si es deixa en blanc, NO es deshabilita)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
ca: Temps que es mostra el 2n avís de termini (si es deixa en blanc, NO es deshabilita)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
ca: Text del 2n missatge a mostrar com a 'avís de termini' (si es deixa en blanc, es mostra un avís per defecte)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
ca: L'Actualització Còmode (ComfortUpdate) de LimeSurvey és un procediment senzill per a actualitzar a la darrera versió de LimeSurvey.

en: The LimeSurvey database is being upgraded
ca: La base de dades de LimeSurvey està sent millorada

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
ca: Les opcions de resposta es distribuiran entre el nombre de columnes indicat aquí

en: The answer to the security question is incorrect.
ca: La resposta a la pregunta de seguretat és incorrecta.

en: The answer(s) must meet these array_filter criteria:
ca: La/es resposta/es ha/n de complir aquest criteri d'array_filtre:

en: The answer(s) must meet these validation criteria:
ca: La/es resposta/es ha/n de complir aquest criteri de validació:

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
ca: L'exportació de la base de dades només està disponible per MySQL. Per altres tipus de bases de dades, per favor, utilitza el mecanisme de backup per crear un bolcat de la base de dades.

en: The database you specified does not exist:
ca: La base de dades especificada no existeix:

en: The database you specified is up to date.
ca: La base de dades especificada està actualitzada.

en: The database you specified is up to date. You'll be redirected in 5 seconds. If not, click <a href="%s">here</a>.
ca: La base de dades que heu especificat es troba desactualitzada. En 5 segons seràs redireccionat; si no és així, cliqueu <a href="%s">aquí</a>.

en: The email address is not valid.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida.

en: The email you used has already been registered.
ca: L'adreça de correu electrònic que ha indicat, ja ha estat registrada anteriorment.

en: The email you used is not valid. Please try again.
ca: L'adreça de correu electrònic no és vàlida. Per favor,  torne-lo a intentar.

en: The entry was assigned the following record id:
ca: A l'entrada se li ha assignat el següent id:

en: The file %s was deleted.
ca: S'ha esborrat l'arxiu %s

en: The file has been successfuly uploaded.
ca: L'arxiu ha sigut pujat correctament.

en: The following LimeSurvey updates are available:
ca: Estàn disponibles les següents actualitzacions de LimeSurvey:

en: The following additional fields were found in your CSV file.
ca: S'han trobat els següents camps adicionals al seu arxiu CSV.

en: The following answers should be deleted:
ca: Les respostes següents s'haurien d'eliminar:

en: The following assessments should be deleted:
ca: Las següents avaluacions han de ser esborrades:

en: The following conditions should be deleted:
ca: Les següents condicions haurien de ser eliminades:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
ca: Els següents fitxers seran modificats o suprimits, però ja van ser modificats per una altra persona.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is very unusual and may be co-incidental.
ca: Els següents arxius que haurien d'introduir-se amb l'actualització ja existeixen. Això és molt poc corrent i es pot tractar d'una coincidència.

en: The following groups should be deleted:
ca: Els grups següents s'haurien d'eliminar:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
ca: Les següents taules de respostes antigues existeixen i es poden esborrar si no han de ser necessàries:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
ca: Les taules d'enquestes antigues següents s'haurien d'esborrar perquè no contenen registres o perquè ja no existeix l'enquesta de referència:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
ca: Les següents taules antigues de llista de tokens existeixen i poden ser esborrades si no s'han de necessitar en un futur:

en: The following old token tables could be restored:
ca: Les següents taules de tokens antigues podrien ser restaurades:

en: The following old token tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
ca: S'haurien d'esborrar les taules antigues de tokens següents perquè no contenen registres o ja no existeix l'enquesta de referència:

en: The following problems have been found:
ca: S'han detectat els següents problemes:

en: The following questions should be deleted:
ca: Les preguntes següents s'haurien d'eliminar

en: The following settings cannot be changed when the survey is active.
ca: Les següents configuracions no es poden canviar mentre l'enquesta es troba activada.

en: The following steps will be done by this update:
ca: Aquesta actualització durà a terme els següents passos:

en: The following survey language settings should be deleted:
ca: Els paràmetres següents d'idioma de l'enqueste s'haurien d'eliminar:

en: The following surveys are available:
ca: Les enquestes següents estan disponibles:

en: The following surveys should be deleted:
ca: Les enquestes següents s' haurien d'eliminar:

en: The fonts file %s was not found in <limesurvey root folder>/fonts directory. Please, see the txt file for your language in fonts directory.
ca: No s'ha trobat l'arxiu de fonts %s  al directori <limesurvey root folder>/fonts. Per favor, mire l'arxiu txt del seu idioma al directori de fonts.

en: The handle is displayed at the middle of the slider (this will not set the initial value)
ca: El mànec es mostra a la meitat de la barra de desplaçament (això no estableix el valor inicial)

en: The imap PHP library is not installed. Please contact your system administrator.
ca: La llibreria Imap PHP no està instalada. Per favor, contacte amb l'administrador.

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
ca: Els llenguatges de l'arxiu de grup importat han de contenir com a mínim el llenguatge base de l'enquesta.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
ca: Com a mínim l'idioma base de l'enquesta ha de figurar entre els idiomes de la pregunta importada.

en: The logarithm of number to base, if given, or the natural logarithm.
ca: El logaritme natural, o bé, si s'indica, el logaritme del número a la base.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
ca: Ja has pujat el nombre màxim d'arxius permesos. Torna enrere a l'enquesta.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
ca: Missatge a mostrar com a 'avís de termini' (si es deixa en blanc, es mostrarà un avís per defecte)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
ca: Missatge a mostrar quan expiri el termini (si es deixa en blanc, es mostra un missatge per defecte)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
ca: No s'ha carregat la quantitat mínima d'arxius

en: The new question group/question order was successfully saved.
ca: L'ordre del nou grup de preguntes/preguntes s'ha desat satisfactòriament.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size
ca: El participant no pot carregar un arxiu sol que superi aquest tamany

en: The question could not be added. You must enter at least a question code.
ca: La pregunta no s'ha pogut afegir. És necessari que introduixca, com a mínim, un codi de pregunta.

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
ca: No s'ha pogut afegir la pregunta. Com a mínim ha d'introduir un codi de pregunta.

en: The question group was deleted.
ca: El grup de preguntes s'ha eliminat.

en: The record kept of your survey responses does not contain any identifying information about you unless a specific question in the survey has asked for this. If you have responded to a survey that used an identifying token to allow you to access the survey, you can rest assured that the identifying token is not kept with your responses. It is managed in a separate database, and will only be updated to indicate that you have (or haven't) completed this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses in this survey.
ca: Els registres que contenen les seves respostes de l'enquesta no contenen cap identificació seua menys que una pregunta específica així ho faci. Si respon aquesta enquesta utilitzant una contrasenya que li dóna accés, pot estar segur que aquesta no s'associa a cap de les seues respostes. Això s'administra en una taula de dades separada, que només s'actualitza per indicar que ha completat o no l'enquesta, però sense establir cap vincle amb la taula on s'emmagatzemen les sues respostes, per tant, no hi ha cap manera d'associar una resposta amb la persona que la va realitzar.

en: The records have been saved successfully!
ca: El registres s'han desat satisfactòriament!

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
ca: La comprovació de redundància busca taules sobrants resultants de desactivar una enquesta. Podeu eliminar-les si ja no les heu de tornar a necessitar.

en: The related survey is missing.
ca: L'enquesta relacionada no existeix.

en: The required directory for saving the uploaded files couldn't be created. Please check file premissions on the /upload/surveys directory.
ca: El directori necessari per desar els arxius pujats no s'ha pogut crear. Si us plau, revisi el permisos d'arxiu al directori /upload/surveys.

en: The response timings table has been renamed to:
ca: La taula de temps de resposta s'ha renombrat a:

en: The responses table has been renamed to:
ca: La taula de respostes ha estat renombrada a:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
ca: Les respostes d'aquesta enquesta ja no estan disponibles per a LimeSurvey.

en: The sum must be at least %s
ca: La suma ha de ser com a mínim %s

en: The sum must be at most %s
ca: La suma ha de ser com a màxim %s

en: The sum must be between %s and %s
ca: La suma ha de ser entre %s i %s

en: The sum must equal %s
ca: La suma ha de ser igual a %s

en: The sum must equal %s.
ca: La suma ha de ser igual a %s.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
ca: La suma dels mútiples camps numérics ha de ser més gran que aquest valor

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
ca: L'enquesta no podrà ser activada fins que aquests problemes estiguin resolts.

en: The survey identification number is invalid
ca: El número d'identificació de l'enquesta no es vàlid.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
ca: L'enquesta ha vençut correctament al programar una data de venciment en els paràmetres de l'enquesta.

en: The survey you selected does not exist
ca: L'enquesta que ha seleccionat no existeix

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
ca: El missatge que es mostra al rellotge de compte enrere durant el compte enrere

en: The token entry was successfully updated.
ca: El token s'ha actualitzat correctament.

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
ca: La contrasenya proporcionada no és vàlida o ja ha estat utilitzada.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
ca: El token proporcionat no és vàlid o ja ha estat utilitzat.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
ca: El token que ha proporcionat no encaixa amb el de la seva sessió.

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
ca: La taula de tokens associada a aquesta enquesta ha estat renombrada a:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
ca: La taula de tokens ha estat eliminada i ja no es necessària cap contrasenya per accedir a l'enquesta.

en: The type of your database management system
ca: El tipus del vostre gestor de base de dades

en: The update is now complete!
ca: S'ha completat l'actualització!

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
ca: El servidor d'actualitzacions es troba ocupat. Això sol passar quan s'estàn preparant els arxius d'actualització per una nova versió.

en: The user name already exists.
ca: Ja existeix el nom d'usuari.

en: The username already exists.
ca: Aquest usuari ja existeix.

en: The value of this variable can not be changed
ca: El valor d'aquesta variable no es pot canviar

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
ca: Hi ha %s entrades orfes de valors predeterminats que es poden borrar.

en: There are %s orphaned question attributes.
ca: Hi han %s atributs de pregunta orfes.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
ca: Hi ha %s entrades orfes de quota que es poden borrar.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
ca: Hi ha %s paràmetres de llengües orfes de quota que es poden borrar.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
ca: Hi ha %s membres orfes de quota que es poden borrar.

en: There are %s user attribute fields in this token table
ca: Hi ha %s camps d'atributs d'usuari en aquesta taula de tokens

en: There are currently no surveys.
ca: Actualment no hi ha enquestes.

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
ca: Hi ha més correus pendents de ser enviats. Per continuar enviant, marqui-ho a sota.

en: There are no existing conditions in this survey.
ca: No hi han condicions en aquesta enquesta.

en: There are no groups available.
ca: No hi ha grups disponibles

en: There are no label sets which match the survey default language
ca: No hi han grups d'etiquetes que coincideixin amb l'idioma per defecte de l'enquesta

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
ca: No hi ha més preguntes. Per favor, prem el botó <Enviar> per a finalitzar l'enquesta.

en: There are no participants to be exported
ca: No hi han participants per exportar

en: There are no questions in this survey
ca: No hi ha preguntes en aquesta enquesta

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully on the two options below and choose the right one for you.
ca: Hi ha dues maneres d'aturar una enquesta. Llegiu atentament les dues opcions següents i escolliu la que sigui correcte.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
ca: Hi ha/n {EMAILCOUNT} correu/s que no han estat enviats.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey
ca: Hi ha {NUMBEROFQUESTIONS} preguntes en aquesta enquesta

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
ca: Hi ha {NUMBEROFQUESTIONS} preguntes en aquesta enquesta.

en: There is 1 question in this survey
ca: Hi ha 1 pregunta en aquesta enquesta

en: There is already a recorded answer for this token
ca: Ja existeixen respostes registrades per aquest usuari

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
ca: Ja hi ha una entrada amb aquest token a la taula. El mateix token no pot ser usat en més d'una entrada.

en: There is currently no newer LimeSurvey version available.
ca: Ara mateix no hi ha cap nova versió de LimeSurvey disponible.

en: There is no matching saved survey
ca: No existeix cap enquesta amb aquest nom

en: There is no matching survey.
ca: No s'ha trobat cap enquesta.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
ca: Hi ha hagut un problema al esborrar la plantilla '%s'. Per favor, comprove els permisos de l'arxiu i el directori.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
ca: Hi ha hagut un problema al descarregar l'arxiu d'actualització. Per favor, prove de reiniciar el procés d'actualització.

en: There was a problem downloading the updater file. Please try to restart the update process.
ca: Hi ha hagut un error descarregant l'arxiu d'actualització. Per favor, prove a reiniciar el procès de actualització.

en: There was an error on update check (%s)
ca: Hi ha hagut un error en la comprovació de l'actualització (%s)

en: There was an error using the Google API.
ca: Hi ha hagut un error a l'utilitzar la Google API.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
ca: No hi ha correus electrònics elegibles per enviar. Això s'ha produit perque no s'ha satisfect cap d'aquests criteris:

en: They were found to be duplicate using a combination of firstname, lastname and email fields
ca: S'han trobat duplicats fent servir la combinació dels camps de firstname, lastname i email

en: They were found to be duplicate using the participant id field
ca: S'han trobat duplicats fent servir l'id del participant

en: Third choice
ca: Tercera opció

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
ca: Aquest arxiu ZIP conté arxius de Recursos no vàlids. Importació fallida.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
ca: Aquest arxiu ZIP conté arxius de plantilla no vàlids. Importació fallida.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
ca: L'arxiu conté un arxiu PDF de l'enquesta, l'arxiu queXML de l'enquesta i un arxiu XML banda queXF que es poden utilitzar amb el queXF: http://quexf.sourceforge.net/ per processar enquestes escanejades

en: This attribute is automatically mapped
ca: Aquest atribut s'ha mapejat automàticament

en: This feature is only available for MySQL databases.
ca: Aquesta característica només és disponible per a bases de dades MySQL.

en: This field is required.
ca: Aquest camp és obligatori.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
ca: Aquest arxiu no és un arxiu de conjunt d'etiquetes vàlid per LimeSurvey. Ha fallat la importació.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
ca: Aquest arxiu no és un fitxer de preguntes de LimeSurvey. Ha fallat la importació.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
ca: Aquest fitxer no és un fitxer d'una enquesta de LimeSurvey. La importació ha fallat.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
ca: Aquest arxiu no és un arxiu ZIP. Ha fallat la importació.

en: This file is too old. Only files from LimeSurvey version 1.50 (DBVersion 112) and newer are supported.
ca: Aquest arxiu és molt antic. Només els arxius més recents que LimeSurvey versió 1.50 (DBVersion 112) estan suportats.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
ca: No està permès pujar aquest tipus de fitxers.

en: This filename is not allowed to be uploaded.
ca: No està permés pujar un arxiu amb aquest nom.

en: This function creates a ZIP archive of several survey archives and can take some time - please be patient! Do you want to continue?
ca: Aquesta funció crea un arxiu ZIP de diversos arxius i pot trigar molt de temps. Per favor, siga pacient. Vol continuar?

en: This group contains no questions.  You must add questions to this group before you can preview it
ca: Aquest grup no té preguntes. És necessari afegir preguntes al grup abans de previsualitzar-lo

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
ca: Aquesta descripció de grup és bastant vàcua, però molt important.

en: This group does not contain any question(s).
ca: Aquest grup no conté cap pregunta.

en: This group, by itself, does not contain any syntax errors
ca: Aquest grup, per si mateix, no conté cap error de sintaxis

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
ca: Aquesta enquesta és privada, ha d'introduir una contrasenya vàlida. Per favor, contacte amb l'administrador per més ajuda.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
ca: Aquesta enquesta té control d'accés. Necessita una contrasenya vàlida per participar.

en: This is a hint text that will be shown to the participant describing the question validation equation.
ca: Aquest és un text de suggeriment que es mostrarà al participant descrivint l'equació de validació de la pregunta.

en: This is a sample question text. The user was asked to enter a date.
ca: Aquest es un text d'exemple de pregunta. S'ha demanat a l'usuari que introduixca una data.

en: This is a sample question text. The user was asked to pick an entry.
ca: Aquest es un text d'exemple de pregunta. S'ha demanat a l'usuari que esculla una entrada.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
ca: Aquesta és una descripció d'exemple. La definitiva pot ser considerablement més extensa.

en: This is a shared participant and you are not authorised to edit it
ca: Aquest és un participant compartit i no estàs autoritzat a editar-lo

en: This is a tip shown to the participant describing the sub-question validation equation.
ca: Aquesta és una ajuda pel participant que descriu l'equació de validació de la subpregunta.

en: This is an unstable version and cannot be updated using ComfortUpdate. Please check %sour website%s regularly for a newer version.
ca: Aquesta és una versió inestable i no pot ser actualitzada mitjançant ComfortUpdate. Comprovi %s el nostre lloc web %s regularment per obtenir una nova versió

en: This is another sample question text - asking for number.
ca: Aquest es un altre text d'exemple de pregunta - demanant un número.

en: This is not a .csv file.
ca: No es un arxiu .csv.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
ca: Aquesta no és una estructura d'enquesta LimeSurvey vàlida d'arxiu XML.

en: This is not a valid response data XML file.
ca: Aquest no es un arxiu XML de resposta vàlid.

en: This is not a valid timings data XML file.
ca: Aquest no es un arxiu XML de temps vàlid.

en: This is not a valid token data XML file.
ca: Aquest no es un arxiu XML de tokens vàlid.

en: This is one last sample question text - asking for some free text.
ca: Aquest es l'ultim text d'exemple de pregunta - demanant per algun text lliure.

en: This is some help text for this question.
ca: Aquest es un text d'ajuda d'exemple per aquesta pregunta.

en: This is some help text.
ca: Això és un text d'ajuda.

en: This is the base language of your survey and it can't be changed later. You can add more languages after you have created the survey.
ca: Aquest és el llenguatge base de la seua enquesta i no es podrà canviar més endavant. Pot afegir més llenguatges després de crear l'enquesta.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
ca: Aquesta és l'adreça de correu electrònic per defecte de l'administrador de la pàgina i s'utilitza per missatges del sistema, opcions de contacte i

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
ca: Aquest és el nom per defecte de l'administrador de la pàgina i s'utilitza per als missatges del sistema i les opcions de contacte.

en: This is the survey end message.
ca: Aquest és el missatge final de l'enquesta.

en: This list cannot accept token attributes.
ca: Aquesta lista no accepta atributs de token.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
ca: Aquest nom ja ha estat utilitzat per aquesta enquesta. Ha d'utilitzar un únic nom per desar-ho.

en: This name is reserved for standard template.
ca: Aquest nom està reservar per la plantilla estàndard.

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
ca: Aquest nom apareixerà en el resum de la llista denquestes i en la capçalera d'administració.

en: This option can't be set if the `Anonymized responses` option is active.
ca: Aquesta opció no es pot activar si la opció de "Respostes anónimes" està activa.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
ca: Aquest procés eliminarà aquesta enquesta, i tots els grups relacionats, preguntes, respostes i condicions.

en: This question does not have a question 'type' set.
ca: Aquesta pregunta encara no té assignat el 'tipo' de la pregunta.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
ca: Aquesta pregunta té una condició, però aquesta condició està basada en una pregunta que apareix després d'aquesta.

en: This question has at least %s error. | This question has at least %s errors.
ca[0]: Aquesta pregunta té com a mínim %s error.
ca[1]: Aquesta pregunta té com a mínim %s errors.

en: This question has no answers.
ca: Aquesta pregunta no té respostes.

en: This question has no subquestions.
ca: Aquesta pregunta no té subpreguntes.

en: This question is always shown.
ca: Aquesta pregunta es mostra sempre

en: This question is mandatory
ca: Aquesta pregunta és obligatòria

en: This question requires a second answer set but none is set.
ca: Aquesta pregunta requereix un segon conjunt de respostes, però no se n'ha indicat cap.

en: This question requires answers, but none are set.
ca: Aquesta pregunta requereix respostes, però no se n'ha indicat cap.

en: This question's SGQA code
ca: Codi SGQA d'aquesta pregunta

en: This question's group ID number
ca: El número d'ID de grup d'aquesta pregunta

en: This question's question ID number
ca: ID de pregunta d'aquesta pregunta

en: This question's survey ID number
ca: El número d'ID d'enquesta d'aquesta pregunta

en: This question, by itself, does not contain any syntax errors
ca: Aquesta pregunta, per si mateixa, no conté cap error de sintaxis

en: This response ID is invalid.
ca: L'ID d'aquesta resposta no es vàlid

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
ca: Aquesta enquesta permet registre públic. Una taula de tokens haurà de ser creada.

en: This survey does not seem to exist.
ca: Sembla que aquesta enquesta no existeix.

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
ca: Aquesta enquesta encara no conté preguntes i no pot ser provada ni completada.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
ca: Aquesta enquesta té una taula de tokens associada. Si elimina aquesta enquesta, la taula de token serà eliminada. Recomanem que exporte o realitze una còpia d'aquests tokens abans d'eliminar l'enquesta.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
ca: Aquesta enquesta no ha estat activada. No hi ha resultats a examinar.

en: This survey is active - click here to stop this survey.
ca: Aquesta enquesta és activa - clica aquí per desactivar-la.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
ca: Aquesta enquesta està activa i té la corresponent taula de respostes. Si esborreu aquesta enquesta, les respostes (i els seus arxius) seràn esborrats. Et recomanem que exporte les respostes abans de esborrar aquesta enquesta.

en: This survey is active but expired.
ca: Aquesta enquesta està actualment activa però ha expirat.

en: This survey is active but has a start date.
ca: Aquesta enquesta està activa però té una data d'inici.

en: This survey is anonymous.
ca: Aquesta enquesta és anònima.

en: This survey is currently active.
ca: Aquesta enquesta està activa.

en: This survey is currently not active
ca: Aquesta enquesta no està activa actualment.

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
ca: Aquesta enquesta no està activa - clica aquí per activar-la.

en: This survey is currently not active.
ca: Aquesta enquesta no està activa.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
ca: Aquesta enquesta no està actualment activa. No podrà desar les seues respostes.

en: This survey is no longer available.
ca: Aquesta enquesta ja no està disponible.

en: This survey is not active - no responses are available
ca: Aquesta enquesta no està activa - no hi ha respostes disponibles

en: This survey is not active - no responses are available.
ca: L'enquesta no està activa - no hi ha respostes disponibles.

en: This survey is not active, data entry is not allowed
ca: Aquesta enquesta no està activa, no es permet l'entrada de dades

en: This survey is not active. You must activate the survey before attempting to import a VVexport file.
ca: L'enquesta no està activa. Heu d'activar abans l'enquesta abans d'intentar importar un fitxer VVexport.

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
ca: Aquesta enquesta encara no ha estat activada, per tant els participants no podran omplir el formulari.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
ca: Aquesta enquesta encara no està activa. Les seves respostes no seran desades

en: This survey is not yet started.
ca: Aquesta enquesta encara no s'ha començat.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
ca: Aquesta enquesta està activa, les respostes podran ser desades.

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
ca: Aquesta enquesta és anònima, per tant, no pots actualitzar les teves respostes.

en: This variable name has already been used.
ca: Aquest nom de variable ja s'està fent servir.

en: This will be the password of admin user.
ca: Aquesta serà la contrasenya de l'administrador.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
ca: Aquest serà l'identificador d'usuari amb el cual l'administrador iniciarà sessió.

en: This will be your default language.
ca: Aquest serà el vostre idioma per defecte.

en: This will replace the existing text. Continue?
ca: Això substituirà al text existent. Vol continuar?

en: Three
ca: Tres

en: Time difference (in hours):
ca: Diferència de temps (en hores):

en: Time limit
ca: Temps límit

en: Time limit action
ca: Acció de fi de termini

en: Time limit countdown message
ca: Missatge de compte enrere

en: Time limit disable next
ca: Termini deshabilita 'següent'

en: Time limit disable prev
ca: Termini desactivar anterior

en: Time limit expiry message
ca: Missatge d'expiració de compte enrere

en: Time limit expiry message display time
ca: Temps que es mostra el missatge d'expiració de termini

en: Time limit message CSS style
ca: Estil CSS del missatge de termini

en: Time limit timer CSS style
ca: Estil CSS per al rellotge de compte enrere

en: Time remaining
ca: Temps restant

en: Time statistics
ca: Estadístiques de temps

en: Timer
ca: Temporitzador

en: Timings table could not be created.
ca: La taula de temps no s'ha pogut crear.

en: Timings will be saved.
ca: Les respostes tindran registre de data.

en: Timings will not be saved.
ca: Les respostes no tindran registre de data.

en: Tip:
ca: Ajuda

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To be able to upload images or other content you have to save your survey once first.
ca: Per tal de pujar imatges o un altre contingut, primer heu de desar la seua enquesta.

en: To receive a new password by email you have to enter your user name and original email address.
ca: Per rebre una nova contrasenya per correu electrònic, ha d'introduir el seu nom d'usuari i adreça de correu electrònic original.

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
ca: Per seguir en l'anonimat, utilitzeu un pseudònim com a nom d'usuari, no és necessària una adreça de correu electrònic.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
ca: Per tornar a fer comanda de les preguntes / grups de preguntes arrastreu la pregunta / grup amb el ratolí fins la posició que desitgeu.

en: Token ID
ca: ID de token

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
ca: Les descripcions dels atributs del token s'han actualitzat satisfactòriament.

en: Token attribute: %s
ca: Attribut del token: %s

en: Token attributes to create
ca: Atributs de token a crear

en: Token code for this participant
ca: Codi de token per aquest participant

en: Token control
ca: Control de tokens

en: Token export options
ca: Opcions d'exportació de tokens

en: Token fields
ca: Camps de Token

en: Token length
ca: Longitud dels tokens

en: Token management
ca: Administració de tokens

en: Token mismatch
ca: Els tokens no encaixen

en: Token status:
ca: Estat dels tokens:

en: Token summary
ca: Sumari dels tokens

en: Tokens already exist for this survey.
ca: Ja existeixen tokens per aquesta enquesta.

en: Tokens available
ca: Tokens disponibles

en: Tokens have not been initialised for this survey.
ca: No s'ha inicialitzat una taula de tokens per aquesta enquesta.

en: Tools
ca: Eines

en: Total Errors
ca: Número Total d'Errors

en: Total Imported files
ca: Total d'arxius Importats

en: Total attributes in the central table
ca: Número total d'atributs a la taula central

en: Total errors
ca: Total d'errors

en: Total imported files
ca: Total d'arxius importats

en: Total invitations sent
ca: Total d'invitacions enviades

en: Total number of files
ca: Nombre total d'arxius

en: Total numbers of sent reminders
ca: Nombre total de recordatoris enviats

en: Total opted out
ca: Total que han declinat participar

en: Total participants in central table
ca: Total de participants a la taula central

en: Total records imported:
ca: Total d'elements importats:

en: Total records in survey
ca: Total d'elements en l'enquesta

en: Total records in survey:
ca: Total d'entrades a l'enquesta:

en: Total records in this token table
ca: Total de registres en la taula de tokens

en: Total responses:
ca: Respostes totals:

en: Total size of files
ca: Mida total dels arxius

en: Total surveys completed
ca: Total d'enquestes acabades

en: Total time
ca: Temps total

en: Total with no unique Token
ca: Total amb token no únic

en: Transfer the surveys of this user to:
ca: Transferir les enquestes d'aquest usuari a:

en: Translate survey
ca: Traduir enquesta

en: Translate to
ca: Traduir a

en: Tried to pop value off of empty stack
ca: Has provat de eliminar un valor d'una pila buida

en: Try again
ca: Torne a intentar-lo

en: Try again! Connection with database failed.
ca: Torna-ho a provar! Error de connexió amb la base de dades.

en: Try again! Connection with database failed. Reason:
ca: Torna-ho a provar! Error de connexió amb la base de dades. Motiu:

en: Try to submit again
ca: Intente enviar-ho un altre cop

en: Try with a bigger token length.
ca: Prove amb un token més llarg

en: Turkish
ca: Turc

en: Two
ca: Dos

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
ca: Introdueix el 'nom' que va utilitzar per desar l'enquesta i la seua contrasenya.

en: Type:
ca: Tipus:

en: UJIS for Windows Japanese
ca: UJIS per Windows Japonès

en: URL description
ca: Descripció de la URL:

en: URL description:
ca: Descripció de la URL:

en: URL for a respondent to opt-in this survey
ca: URL per l'enquestat que opta per l'enquesta

en: URL for a respondent to opt-out this survey
ca: URL per els enquestats que renuncien explícitament a fer l'enquesta

en: URL of the survey
ca: URDL de l'enquesta

en: URL parameters
ca: Paràmetres de la URL

en: URL:
ca: Direcció web (URL):

en: US ASCII
ca: ASCII Nord-Americà

en: Un-quotes a quoted string
ca: Retorna una cadena sense cometes

en: Un-share selected participants
ca: Descompartir els participants seleccionats

en: Unable to create directory `%s`.
ca: No es pot crear el directori `%s`.

en: Unable to evaluate binary operator - fewer than 2 entries on stack
ca: No s'ha pogut evaluar l'operador binari - menys de 2 entrades a la pila

en: Unable to evaluate unary operator - no entries on stack
ca: No s'ha pogut avaluar l'operador unari. No hi ha entrades a la pila

en: Unable to insert record into survey table
ca: No es pot afegir un registre a la taula de l'enquesta

en: Unbalanced equation - values left on stack
ca: Equació no equilibrada - valors a l'esquerra de la pila

en: Uncertain
ca: Incert

en: Unchanged
ca: Sense canvis

en: Uncheck all
ca: Desseleccionar tots

en: Undefined function
ca: Funció indefinida

en: Undefined variable
ca: Variable indefinida

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: Unknown file extension
ca: Extensió de l'arxiu desconeguda

en: Unmapped participant attributes
ca: Atributs de participant no mapejats

en: Unmapped token attributes
ca: Atributs de token no mapejats

en: Unsupported number of arguments: %s
ca: Número d'arguments no suportat: %s

en: Unsupported syntax
ca: Sintaxis no suportada

en: Unwritable
ca: Deshabilitat

en: Update
ca: Actualitzar

en: Update available: %s
ca: Actualització disponible: %s

en: Update condition
ca: Actualitzar condició

en: Update scenario
ca: Actualitzar escenari

en: Update server busy
ca: Servidor d'actualitzacions ocupat

en: Update token entry
ca: Actualitzar token

en: Update user group
ca: Actualitzar grup d'usuari

en: Updater file is not writable (%s). Please set according file permissions.
ca: L'arxiu per l'actualització no es pot escriure (%s). Per favor, estableix el permissos adequats.

en: Updates
ca: Actualitzacions

en: Upload
ca: Enviar

en: Upload a file:
ca: Pujar un arxiu:

en: Upload files
ca: Pujar arxius

en: Upload summary
ca: Carregar sumari

en: Upload your files
ca: Puge els seus arxius

en: Uploaded CSV file successfully
ca: S'ha pujat correctament l'arxiu CSV

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
ca: L'arxiu de conjunt d'etiquetes que heu carregat ha de tenir una extensió .lsl

en: Uploaded resources management
ca: Administració de recursos pujats

en: Uploaded template file
ca: Arxiu de plantilla pujat

en: Uploading
ca: Pujant

en: Uploading LDAP Query
ca: Pujant Consulta LDAP

en: Uppercase the first character of each word in a string
ca: Posa en majúscula el primer caràcter de cada paraula d'una cadena

en: Use CAPTCHA for
ca: Utilitzar CAPTCHA per

en: Use ComfortUpdate
ca: Fer servir l'actualització cómode (ConfortUpdate)

en: Use HTML format for token emails?
ca: Utilitzar el format HTML pels correus eletrònics dels tokens?

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
ca: Fes servir llistes desplegables accesibles en lloc d'una finestra emergent amb un calendari

en: Use all/manage templates
ca: Utilitzar/Administrar plantilles

en: Use checkbox layout
ca: Utilitzar el disseny de les caixes de selecció

en: Use default
ca: Utilitzar els valors per defecte

en: Use dropdown presentation
ca: Utilitzar presentació desplegable

en: Use global settings
ca: Utilitzar opcions globals

en: Use mapping service
ca: Utilitzeu el servei de mapat

en: Use same default value across languages:
ca: Usar el mateix valor per defecte entre llenguatges:

en: Use settings below
ca: Utilitzar les preferències de més avall

en: Use slider layout
ca: Utilitza disseny lliscant

en: Used/free space for file uploads
ca: Espai utilitzat/lliure per pujar arxius

en: User
ca: Usuari

en: User '%s' was successfully deleted.
ca: L'usuari '%s' s'ha esborrat satisfatòriament.

en: User ID editable:
ca: ID d'usuari editable:

en: User added.
ca: Usuai afegit.

en: User already exists in the group.
ca: L'usuari ja existeix en aquest grup.

en: User control
ca: Control d'usuaris

en: User data
ca: Dades de l'usuari

en: User does not exist in the group.
ca: L'usuari no existeix en aquest grup.

en: User group
ca: Grup d'usuaris

en: User group added.
ca: Grup d'usuaris afegit.

en: User group successfully added!
ca: Grup d'usuaris afegit amb èxit!

en: User group successfully saved!
ca: Grup d'usuaris desat satisfactòriament!

en: User groups
ca: Grups d'usuaris

en: User name
ca: Nom d'usuari

en: User name and/or email not found!
ca: Nom d'usuari i/o adreça electrònica no trobats!

en: User name:
ca: Nom de l'usuari:

en: User not found.
ca: Usuari no trobat.

en: User permissions were updated successfully.
ca: S'han actualitzat amb èxit els permisos d'usuari.

en: User registration at '%s'
ca: Registre d'usuari a '%s'

en: User removed.
ca: Usuari esborrat.

en: User with whom the participants are to be shared
ca: Usuari amb el qual els participants són per ser compartits

en: Username
ca: Nom de l'usuari

en: Username already exists.
ca: L'usuari ja existeix.

en: Username: %s
ca: Nom de l'usuari: %s

en: Users
ca: Usuaris

en: Uses left
ca: Usos restants

en: Uses left:
ca: Usos restants:

en: Valid from
ca: Vàlid des de

en: Valid until
ca: Vàlid fins

en: Validation:
ca: Validació:

en: Value
ca: Valor

en: Value range allows missing
ca: El valor del rang permet el valor 'buit'

en: Values:
ca: Valors:

en: Variable not declared until a later page
ca: Variable no declarada fins a la pàgina posterior

en: Version
ca: Versió

en: Version file is not writable (%s). Please set according file permissions.
ca: No es pot escriure l'arxiu de versió (%s). Si us plau, assigni-li els permisos adequats.

en: Vietnamese
ca: Vietnamita

en: View Saved but not submitted Responses
ca: Veure les respostes desades però no enviades

en: View This Record
ca: Veure Aquest Registre

en: View participants of this survey in the central participant database panel
ca: Veure el participants d'aquesta enquesta al panell central de la base de dades de participants

en: View response
ca: Veure resposta

en: View response ID %d
ca: Veure l'ID de resposta %d

en: View response URL
ca: Veure URL de resposta

en: View response details
ca: Veure detalls de la resposta

en: View statistics
ca: Veure estadístiques

en: View summary of all available fields
ca: Veure resum de tots els camps disponibles

en: View the statistics for this survey.
ca: Mostra les estadístiques d'aquesta Enquesta

en: View this person in the central participants database
ca: Veure aquesta persona a la base de dades central de participants

en: View this record
ca: Veure aquest registre

en: View {0} - {1} of {2}
ca: Visualitzant {0} - {1} de {2}

en: View/read
ca: Veure/llegir

en: Viewing response (ID %s)
ca: Mirant la resposta (ID %s)

en: Visible in participants panel
ca: Visible al panell de control de participants

en: Visit our website!
ca: Visita la nostra pàgina web!

en: Warn and move on
ca: Avisar i continuar

en: Warning
ca: Avís

en: Warning!
ca: Alerta!

en: Warning: Before turning on HTTPS,
ca: Advertència: Abans d'encendre l'HTTPS,

en: Warning: The following files/directories need to be updated but their permissions are set to read-only.
ca: Atenció: els següents arxius/directoris és necessari que siguin actualitzats, pero els seus permisos estàn fixats com només de lectura (read-only).

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
ca: Atenció: Encara estàs utilitzant la contrasenya per defecte ('password'). Si us plau, modifica-la i torna a iniciar la sessió.

en: Warnings
ca: Avisos

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
ca: Ho sentim, però hi ha hagut un error al sistema i l'arxiu no s'ha pogut desar. S'ha enviat un correu electrònic a l'administrador de l'enquesta per notificar-li.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
ca: Ho sento, però no està autoritzat a accedir a aquesta enquesta.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
ca: No té permisos per fer això.

en: We are sorry but your session has expired.
ca: Ho sentim, però la seua sessió ha caducat.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
ca: Abans d'eliminar aquesta enquesta, li recomanem que l'exporte completament des de la pàgina d'administració.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
ca: Li recomanem que abans de procedir, exporte la totalitat de l'enquesta des de la pàgina d'administració principal.

en: We recommend that these files should be replaced by the update procedure.
ca: Recomanem que aquests arxius siguin substituïts mitjançant el procès d'actualització.

en: Welcome
ca: Benvingut

en: Welcome %s!
ca: Benvingut/da %s!

en: Welcome Page
ca: Pàgina de Benvinguda

en: Welcome and end text
ca: Text de benviguda i finalització

en: Welcome message:
ca: Missatge de benvinguda:

en: Welcome to %s!
ca: Benvingut/da a %s!

en: Welcome to the ComfortUpdate
ca: Benvingut a l'Actualització Còmode

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
ca: Benvingut a l'assistent d'intal·lació de LimeSurvey. Aquest assistent et guiarà a través de l'instal·lació, en la creació de la base de dades i en la configuració inicial de LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
ca: Benvingut a aquesta enquesta de mostra

en: Welcome:
ca: Benvinguda:

en: Welsh
ca: Gal·lès

en: When an imported record matches an existing record ID:
ca: Quan un element importat concorda amb l'ID d'un registre existent:

en: When checking your file permissions we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
ca: S'han trobat un o més errors mentre es comprovaven els permisos dels arxius. Per favor, abans de procedir, comprovi tots els missatges d'error que apareixen a la part superior.

en: When checking your installation we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
ca: S'ha/-n trobat un o més problemes mentre es revisava la seva instal·lació. Per favor verifique tots els missatges d'error de sobre i solucioni'ls abans de continuar.

en: Width of text input box
ca: Amplaria de la caixa d'entrada de text

en: Width of the map in pixel
ca: Amplada del mapa en pixels

en: Windows Arabic
ca: Windows Àrab

en: Windows Baltic
ca: Windows Bàltic

en: Windows Central European
ca: Windows Centre Europeu

en: Windows Cyrillic
ca: Windows Cirílic

en: With not anonymous survey: user can update his answer after completion, else user can add new answers without restriction.
ca: En enquesta anònima: l'usuari pot actualitzar la seua resposta una vegada haja acabat, sino l'usuari pot afegir respostes noves sense restricció.

en: Writable
ca: Habilitat

en: X-Scale
ca: Escala-X

en: Y-Scale
ca: Escala-Y

en: Year
ca: Any

en: Yes
ca: Sí

en: Yes (Forced by the system administrator)
ca: Sí (forçat per l'administrador del sistema)

en: Yes - Delete Them!
ca: Si, Eliminar-ho!

en: Yes - slider with emoticon
ca: Si - diapositiva amb emoticona

en: Yes - stars
ca: Si - estrelles

en: Yes/No
ca: Si/No

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
ca: Està a punt d'eliminar totes les condicions de les preguntes d'aquesta enquesta

en: You are about to delete this survey
ca: Està a punt d'eliminar aquesta enquesta

en: You are about to replace a given label set with the current answer options. Continue?
ca: Està a punt de reemplaçar el grup d'etiquetes donat per aquestes opcions de resposta. Vol continuar?

en: You are about to replace a given label set with the labels of this subquestions. Continue?
ca: Està a punt de reemplaçar el grup d'etiquetes donat per les etiquetes d'aquestes subpreguntes. Vol continuar?

en: You are already a part of this survey.
ca: Ja sou part d'aquesta enquesta.

en: You are not a participant in this survey.
ca: Vostè no és un participant d'aquesta enquesta.

en: You are not allowed dump the database!
ca: No està autoritzat a fer un volcat (dump) de la base de dades!

en: You are not allowed export a label set!
ca: No està autoritzat a exportar un conjunt d'etiquetes!

en: You are not allowed to activate this survey!
ca: No està autoritzat a activar aquesta enquesta!

en: You are not allowed to add a group to this survey!
ca: No està autoritzat a afegir un grup en aquesta enquesta!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
ca: No està autoritzat a afegir noves preguntes en aquesta enquesta!

en: You are not allowed to browse responses!
ca: No està autoritzat a veure les respostes!

en: You are not allowed to change user data!
ca: No està autoritzat a modificar les dades de l'usuari!

en: You are not allowed to change your own permissions!
ca: No estàs autoritzar a cambiar els teus propis permisos!

en: You are not allowed to create new surveys!
ca: No està autoritzat a crear noves enquestes!

en: You are not allowed to delete this group!
ca: No està autoritzat a eliminar aquest grup!

en: You are not allowed to delete this survey!
ca: No està autoritzat a eliminar aquesta enquesta!

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
ca: No està autoritzat a modificar els grups d'aquesta enquesta!

en: You are not allowed to edit this survey!
ca: No està autoritzat a modificar aquesta enquesta!

en: You are not allowed to import a group!
ca: No està autoritzat a importar un grup!

en: You are not allowed to import a survey!
ca: No està autoritzat a importar una enquesta!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
ca: No està autoritzat a a ordenar els grups en aquesta enquesta!

en: You are not allowed to perform this operation!
ca: No està autoritzat a realitzar aquesta operació!

en: You are not allowed to set assessment rules!
ca: No està autoritzat a indicar noves regles!

en: You are not allowed to stop this survey!
ca: No està autoritzat a sortir d'aquesta enquesta!

en: You are not allowed to to import a question!
ca: No està autoritzat a importar una pregunta!

en: You are not authorized to delete questions.
ca: No podeu eliminar preguntes.

en: You can %s download and update manually %s or use the %s.
ca: Podeu %s descarregar i actualitzar manualment %s o bé fer servir %s.

en: You can import all old responses with the same amount of columns as in your active survey. YOU have to make sure, that this responses corresponds to the questions in your active survey.
ca: Pot importar totes les respostes antigues que tingan el mateix nombre de columnes que en l'enquesta activa. VOSTÈ s'ha d'assegurar que aquestes respostes correspon a les preguntes de la seva enquesta activa.

en: You can leave these settings blank and change them later
ca: Pots deixar aquestes opcions en blanc i canviar-les més tard

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
ca: Podeu deixar aquest camp buit, i generar els tokens automàticament fent servir l'opció de "Generar Tokens"

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
ca: Pot recuperar una enquesta guardada prèviament des d'aquesta pantalla.

en: You can not add or remove the group owner from the group.
ca: El vostre usuari no pot afegir o esborrar el propietari del grup

en: You can only archive active surveys.
ca: Només podeu arxivar enquestes actives.

en: You can see and edit settings for shared participants in share panel.
ca: Pots veure i editar opcions dels participants compartits al panell compartit.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
ca: Vostè pot fer que l'enquesta siga d'accés restringit (o siga, només per a persones que tinguin la contrasenya oportuna) inicialitzant una taula de tokens prement al següent botó.

en: You can upload %s under %s KB each.
ca: Pots pujar %s de menys de %s KB cada un.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
ca: Ara pot usar les següents credencials per a accedir al lloc:

en: You can't copy a question if the survey is active.
ca: No pot copiar una pregunta si l'enquesta està activa.

en: You can't delete this question because the survey is currently active.
ca: No pots esborrar aquesta pregunta mentre l'enquesta es trobi activa.

en: You can't import a group which doesn't support at least the survey base language.
ca: No pot importar un grup que no suporta, com a mínim, l'idioma base de l'enquesta.

en: You can't import a question which doesn't support at least the survey base language.
ca: No pot importar una pregunta que no suporta com a mínim l'idioma base de l'enquesta.

en: You can't import answers which doesn't support at least the survey base language.
ca: No pot importar respostes que no suportin com a mínim l'idioma base de l'enquesta.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
ca: No es pot importar un conjunt d'etiquetes que no suporta l'idioma base de l'enquesta

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
ca: No pot desar els canvis perquè no es pot escriure al directori de la plantilla

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
ca: No pot fer servir respostes anònimes quan estan habilitades les respostes persistents basades en tokens.

en: You cannot add/remove subquestions or edit their codes because the survey is active.
ca: No pot afegir/eliminar sub-preguntes ni editar els seus codis perquè l'enquesta està activa.

en: You cannot delete the last answer option.
ca: No es pot eliminar la darrera opció de pregunta.

en: You cannot delete the last subquestion.
ca: No podeu esborrar la darrera subpregunta.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
ca: No pot continuar fins que no complete una o més preguntes.

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
ca: No pot eliminar aquest element ja que necessita almenys un idioma en un conjunt d'etiquetes.

en: You did not provide a name
ca: No ha introduït el nom

en: You did not provide a password
ca: No ha introduït una contrasenya

en: You do not have sufficient rights to access this page.
ca: No té permissos suficients per accedir a aquesta pàgina.

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
ca: No té instal·lada la llibreria Freetype. La llibreria Freetype és necessària per a poder mostrar gràfiques correctament.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
ca: No té instal·lada la llibreria GD. La llibreria GD és necessària per a poder mostrar gràfiques correctament.

en: You don't have permission to delete this entry.
ca: No té permís per a esborrar aquesta entrada.

en: You don't have sufficient permissions.
ca: No teniu permisos suficients.

en: You don't have the permission to activate tokens.
ca: No te permissos per activar tokens.

en: You have already completed this survey.
ca: Ja ha completat aquesta enquesta.

en: You have been already removed from this survey.
ca: Vostè ja ha estat eliminat d'aquesta enquesta.

en: You have been removed from the central participants list for this site
ca: Has sigut eliminat de la llista de central de participants d'aquest lloc

en: You have been successfully added back to this survey.
ca: Vostè s'ha agregat de nou aquesta enquesta satisfactòriament.

en: You have been successfully removed from this survey.
ca: Ha estat correctament eliminat d'aquesta enquesta.

en: You have completed %s%% of this survey
ca: Ja ha completat el %s%% d'aquesta enquesta

en: You have completed answering the questions in this survey.
ca: Ha respost a totes les preguntes de l'enquesta.

en: You have exceeded the number of maximum login attempts. Please wait %d minutes before trying again.
ca: Heu sobrepasat el número màxim d'intents d'entrar. Per favor, espere %d minuts abans de tornar a intentar-ho.

en: You have no row selected
ca: No heu seleccionat cap columna

en: You have not provided a survey identification number
ca: No ha proporcionat el número d'identificació de l'enquesta

en: You have not selected a question
ca: No ha seleccionat cap pregunta

en: You have not selected a survey
ca: No ha seleccionat una enquesta

en: You have not selected a survey to delete
ca: No hi ha cap enquesta seleccionada per eliminar

en: You have to enter a valid parameter name.
ca: Heu d'entrar un nom de paràmetre vàlid.

en: You have to pair this field with an existing attribute.
ca: Has d'aparellar aquest camp amb un atribut existent.

en: You have to select at least one label set.
ca: Has de seleccionar, com a mímin, un grup d'etiquetes

en: You may register for this survey if you wish to take part.
ca: Pot registrar-se en aquesta enquesta si vol participar-hi.

en: You must be registered to complete this survey
ca: Ha d'estar registrar per completar aquesta enquesta

en: You must select a survey from the list
ca: És necessari escollir una enquesta de la llista

en: You must set according write permissions on these filese before you can proceed. If you are unsure what to do please contact your system administrator for advice.
ca: Heu de fixar el permisos d'escriptura adients per aquests arxius abans de continuar. Si no està segur de que fer, contacte amb el seu administrador del sistema.

en: You must set at last one available language.
ca: Has d'establir almenys un idioma disponible.

en: You must supply a name for this saved session.
ca: Ha de proporcionar un nom per a aquesta sessió guardada.

en: You must supply a password for this saved session.
ca: Ha de proporcionar una contrasenya per a aquesta sessió guardada.

en: You need to add answer options to this question
ca: Ha d'afegir opcions de resposta a aquesta pregunta

en: You need to add question groups
ca: Ha d'afegir grups de preguntes

en: You need to add questions
ca: Ha d'afegir preguntes

en: You need to add subquestions to this question
ca: Heu d'afegir subpreguntes a aquesta pregunta

en: You need to select a table.
ca: És necessari que seleccioneu una taula

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
ca: Has de pujar %s arxius més per aquesta pregunta.
    Estàs segur de que vols sortir?

en: You should export your responses before deactivating.
ca: És necessari exportar les vostres repostes abans de desactivar.

en: You should have a great time doing this
ca: T'ho hauries de passar bé fent això

en: You should note the name(s) of the table(s) in case you need to access this information later.
ca: És necessari que anoteu el/s nom/s de la/es taula/es per si de cas necessiteu accedir a aquesta informació més tard.

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
ca: Ha d'activar una enquesta quan estiga totalment segur que la configuració d'aquesta es correcta i no hi haurà més canvis.

en: You will be redirected in about 5 secs. If not, click <a href="%s">here</a>.
ca: Hi seràs redirigit en uns 5 segons. Si no, cliqueu <a href="%s">aquí</a>.

en: Your Choices
ca: Les seues opcions

en: Your DB and any changed files will be backed up.
ca: Es desarà una còpia de seguretat de la seva base de dades i de qualsevol arxiu que hagi sofert canvis.

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
ca: Es comprovarà la seva instal·lació de LimeSurvey per tal de confirmar que es pot actualitzar.

en: Your Ranking
ca: La seua classificació

en: Your answer
ca: La seua resposta

en: Your assessment
ca: La vostra avaluació

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
ca: El seu navegador indica que ja s'ha usat anteriorment per a contestar aquesta enquesta. Estem reiniciant la sessió per a que puga començar pel principi.

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
ca: No es pot afegir la seva condició. No s'inclou la pregunta i/o resposta sobre la que està basada la condició. Per favor, seleccione una pregunta i una resposta.

en: Your data should be imported now
ca: Les seues dades seràn importades ara

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
ca: Les seues dades s'haurien d'importar ara, el data.frame s'anomena "data", les variable.labels són atributs de data ("attributes(data)$variable.labels"), com per foreign:read.spss.

en: Your database server password.
ca: La teua contrasenya del servidor de la base de dades.

en: Your database server user name. In most cases "root" will work.
ca: El teu nom d'usuari en la base de dades del servidor. En la majoria de casos, "root" funcionarà.

en: Your email address
ca: La seua adreça de correu

en: Your passwords do not match.
ca: Les seues contrasenyes no coincideixen

en: Your personal settings
ca: Les teues opcions personals

en: Your personal settings were successfully saved.
ca: La seua configuració personal s'ha desat correctament.

en: Your preferred language will be used through out the installation process.
ca: L'idioma seleccionat serà utilitzat durant tot el procès d'instal·lació.

en: Your response table will be renamed to:
ca: La seua taula de respostes serà reanomenada a:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
ca: Les seues respostes no s'han perdut, han estat enviades per correu electrònic a l'administrador de l'enquesta per a la seua posterior incorporació a la base de dades.

en: Your responses were successfully saved.
ca: Les seues respostes s'han guardat satisfactòriament.

en: Your search returned no results
ca: La teua cerca no ha obtingut resultats

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
ca: Pot exportar dades de claus associades a l'enquestat/da de cada resposta. Seleccioni els camps addicionals que desitja exportar.

en: Your survey contains more than 255 columns of responses. Spreadsheet applications such as Excel are limited to loading no more than 255. Select the columns you wish to export in the list below.
ca: El seu qüestionari conté més de 255 columnes de respostes. Les aplicacions de Fulles de Càlcul, tenen un límit de 255 columnes. Seleccioni les columnes a exportar de la següent llista.

en: Your survey responses have been recorded.
ca: Les seues respostes han estat desades correctament.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
ca: Les seues respostes s'han desat correctament. Se li enviarà un e-mail de confirmació. Per favor, assegura't de desar en lloc segur la seua contrasenya perquè no el podrem recuperar per a vostè.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
ca: Les seues respostes no han estat desades perquè l'enquesta encara no s'ha activat.

en: Your survey was successfully saved.
ca: L'enquesta s'ha guardat satisfactòriament.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
ca: La seua enquesta serà desada amb aquell nom i contrasenya, i podrà completar-la després entrant amb el mateix nom d'usuari i contrasenya.

en: Your time to answer this question has expired
ca: Ha expirat el temps per a respondre aquesta pregunta.

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
ca: Gairebé ha finalitzat el temps de què disposa per a contestar aquesta pregunta. Disposa de {TIME}.

en: Your token seems to be valid but can be used only during a certain time period.
ca: El seu token sembla vàlid, però només pot ser utilitzat durant un cert període de temps.

en: Your update key is invalid and was removed.
ca: La seua clau d'actualització no era vàlida i s'ha esborrat.

en: Your user data for accessing %s
ca: Les seues dades d'usuari per accedir %s

en: Zoom level
ca: Nivell de zoom

en: addslashes
ca: afegirbarres

en: and
ca: i

en: at question
ca: a la pregunta

en: begins with
ca: comença amb

en: check if this link works.
ca: comprovar si el link funciona.

en: checked
ca: marcat

en: contains
ca: conté

en: copy_of_
ca: còpia_de_

en: cp1252 West European
ca: cp1252 Europa Occidental

en: d-m-yyyy
ca: d-m-aaaa

en: d.m.yyyy
ca: d.m.aaaa

en: d/m/yyyy
ca: d/m/aaaa

en: dd-mm-yyyy
ca: dd-mm-aaaa

en: dd.mm.yyyy
ca: dd.mm.aaaa

en: dd/mm/yyyy
ca: dd/mm/aaaa

en: digit:       source("%s", encoding = "UTF-8")        on the R command window
ca:  escriviu: source("%s", encoding = "UTF-8") a la finestra de comandes R

en: directory
ca: directori

en: does not begin with
ca: no comença amb

en: does not contain
ca: no conté

en: does not end with
ca: no acaba amb

en: ends with
ca: acaba amb

en: equal
ca: igual

en: equals
ca: igual

en: greater
ca: més gran

en: greater or equal
ca: més gran o igual

en: having a token
ca: tenint un token

en: having a valid email address
ca: tenir una adreça de correu electrònic vàlida

en: having already completed the survey
ca: haver completat l'enquesta

en: hours
ca: hores

en: is
ca: és

en: is NOT
ca: NO és

en: is greater than
ca: és més gran que

en: is greater than or equal to
ca: és més gran o igual a

en: is in
ca: està dins

en: is less than
ca: és menor que

en: is less than or equal to
ca: és menor o igual que

en: is matched (regexp)
ca: es correspon (expressió regular, regexp)

en: is not in
ca: no està dins

en: less
ca: més xicotet

en: less or equal
ca: més xicotet o igual

en: minitab method
ca: mètode minitab

en: mm-dd-yyyy
ca: mm-dd-aaaa

en: mm.dd.yyyy
ca: mm.dd.aaaa

en: mm/dd/yyyy
ca: mm/dd/aaaa

en: not checked
ca: no marcat

en: not equal
ca: diferent

en: not having been sent an invitation already
ca: encara no s'ha enviat una invitació

en: or
ca: o

en: page
ca: pàgina

en: queXML format (*.xml)
ca: format queXML (*.xml)

en: quota language settings
ca: configuració de l'idioma de la quota

en: quota members
ca: membres de quota

en: responses
ca: respostes

en: seconds
ca: segons

en: selected
ca: seleccionat

en: table
ca: taula

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
ca: aquest és un e-mail automàtic per a notificar que s'ha creat un usuari per a vostè al lloc '%s'.

en: timings
ca: temps

en: to
ca: fins

en: until
ca: fins

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
ca: visita http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php per a més informació

en: yyyy-mm-dd
ca: aaaa-mm-dd

en: yyyy.mm.dd
ca: aaa.mm.dd

en: yyyy/mm/dd
ca: aaaa/mm/dd

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
ca: La llibreria zip no està suportada per PHP, la importació ZIP està deshabilitada
