LimeSurvey 2.x - en to be translation catalogue (2354 entries)

en: %s duplicate records removed
be: %s дублюючых запісаў выдалена

en: %s field(s) were successfully added.
be: %s палей было паспяхова дададзена.

en: %s lines had a mismatching number of fields.
be: %s ліній мела несупадзенне ліку палёў.

en: %s messages were scanned out of which %s were marked as bounce by the system.
be: %s паведамленняў было адсканавана, з якіх %s былі адзначаны як bounce у сістэме.

en: %s messages were scanned, none were marked as bounce by the system.
be: %s паведамленняў было паргледжана, ні адно не было пазначана сістэмай як bounce.

en: %s old response(s) and according timings were successfully imported.
be: %s адказ(аў) і адпаведных таймінгаў былі паспяхова імпартаваны.

en: %s old response(s) were successfully imported.
be: %s старых адказ(аў) былі паспяхова імпартаваны.

en: %s participant(s) are to be copied
be: %s удзельнікаў будуць скапіяваныя

en: %s records have incomplete or wrong attribute values
be: %s запісаў маюць няпоўныя або няправільныя значэнні атрыбуту

en: %s records imported
be: %s запісаў імпартавана

en: %s records in CSV
be: %s запісаў у фармаце CSV

en: %s records with invalid email address removed
be: %s запісаў з няправільным адрасам электроннай пошты выдалены

en: 'Other:' comment mandatory
be: 'Іншае' каментар абавязковый

en: (Autodetect)
be: (аўтавызначэнне)

en: (Iconv Library not installed)
be: (бібліятэка Iconv не ўсталявана)

en: (Label sets were not imported since you do not have the permission to create new label sets.)
be: (Наборы метак не былі імпартаваныя, так як Вы ня маеце дазволу на стварэнне новых набораў метак.)

en: (No target question)
be: (Няма мэтавага пытання)

en: (Select multiple label sets by using the Ctrl key)
be: (Выберыце некалькі набораў метак з дапамогай клавішы Ctrl)

en: *This setting cannot be changed later!
be: * Гэты параметр не можа быць зменены пазней!

en: ...or import a question
be: ... або імпарт пытання

en: 16 or up
be: 16 або болей

en: 1st quartile (Q1)
be: Першы кварціль (Q1)

en: 1st time limit warning CSS style
be: 1ае папярэджанне а ліміце часу CSS сытля

en: 1st time limit warning message
be: 1ае папярэджанне а ліміце часу

en: 1st time limit warning message display time
be: 1ае папярэджанне а ліміце часу адлюстравання часу

en: 1st time limit warning message timer
be: 1ае папярэджанне а ліміце часу таймера

en: 2nd quartile (Median)
be: Другі кварціль (медыяна)

en: 2nd time limit warning CSS style
be: 1ае папярэджанне а ліміце часу CSS сытля

en: 2nd time limit warning message
be: 1ае папярэджанне а ліміце часу

en: 2nd time limit warning message display time
be: 1ае папярэджанне а ліміце часу адлюстравання часу

en: 2nd time limit warning message timer
be: 1ае папярэджанне а ліміце часу таймера

en: 3-Click ComfortUpdate
be: 3-Клік ComfortUpdate

en: 3rd quartile (Q3)
be: Трэці кварціль (Q3)

en: 5 Point Choice
be: Адзнака па пяцібальнай шкале

en: 7bit Swedish
be: Шведскі 7bit

en: <No default value>
be: <Няма стандартнага значэння>

en: <no data>
be: <няма дадзеных>

en: A Note On Privacy
be: Заўвага аб канфiдэнцыяльнасцi

en: A backup of this table has been made and can be accessed by your system administrator.
be: Рэзервовая копія гэтай табліцы была зробленая, сістэмны адміністратар можа атрымаць доступ да яе..

en: A backup of this table will be made if you proceed. Your system administrator will be able to access this table.
be: Будзе зроблена рэзервовая копія табліцы. Сістэмны адміністратар будзе мець доступ да гэтай табліцы.

en: A database named "%s" already exists.
be: База дадзеных з імем  "%s" ужо існуе.

en: A deactivated survey is not accessible to participants (only a message appears that they are not permitted to see this survey).
be: Адключаннае апытанне не даступна для ўдзельнікаў (з'явіцца тольк паведамленне, што яны не маюць права бачыць гэта апытанне).

en: A group in the CSV/SQL file is not part of the same survey. The import of the survey was stopped.
be: Група ў CSV/SQL файле не з'яўляецца часткай гэтага апытання. Імпарт апытання быў спынены.

en: A question index will be shown; participants will be able to jump between viewed questions.
be: Індэкс пытання будзе паказан, удзельнікі змогуць пераходзіць паміж прагледжаннымі пытаннямі.

en: A token entry for the saved survey has been created too.
be: Таксама быў створан запіс маркера доступа для захаванага апытання.

en: A token table has been created for this survey and the old tokens were imported.
be: Табліца маркераў доступу была створана для гэтага апытання і старыя маркеры былі імпартаваны.

en: A token table has been created for this survey.
be: Табліца маркераў доступу створана.

en: A username was not supplied or the username is invalid.
be: Імя карыстальніка не пастаўляюцца або імя карыстальніка з'яўляецца недапушчальным.

en: AND
be: І

en: AND/OR Date is
be: І/АБО дата

en: ARMSCII-8 Armenian
be: Армянскі ARMSCII-8

en: Ability to change of questions, groups and parameters is still limited.
be: Магчымасць змены пытанняў, груп і параметраў ўсё яшчэ абмежавана.

en: Absolute value
be: Абсалютнае значэнне

en: Access
be: Доступ

en: Access denied!
be: Доступ забаронены!

en: Action
be: Дзеянне

en: Action to perform when time limit is up
be: Дзеянне, якое выконваецца па сканчэнні ліміта часу

en: Actions
be: Дзеянні

en: Activate Survey
be: Актываваць апытанне

en: Activate this Survey
be: Актывізаваць гэтае апытанне

en: Activate this to show a map above the input field where the user can select a location
be: Уключыце гэта, каб паказаць карту над полем уводу, дзе карыстальнік можа выбраць распалажэнне

en: Active
be: Актываваныя

en: Active surveys
be: Актыўныя апытанні

en: Active token tables
be: Актыўныя табліцы маркераў

en: Add
be: Дадаць

en: Add New Quota
be: Дадаць новую квоту

en: Add URL parameter
be: Дадаць параметр URL

en: Add User
be: Дадаць карыстальніка

en: Add a language:
be: Дабавіць мову:

en: Add a new question
be: Дадаць новые пытанне

en: Add a prefix to the answer field
be: Дадаць прэфікс да поля адказу

en: Add a suffix to the answer field
be: Дадаць суфікс да поля адказа

en: Add and edit conditions
be: Дадаць і змяніць ўмовы

en: Add another token entry
be: Дадаць яшчэ адзін маркер доступу

en: Add condition
be: Дадаць ўмову

en: Add dummy tokens
be: Дадаць фіктыўныя маркеры

en: Add fields
be: Дадаць палёў

en: Add new group to survey
be: Дадаць новую групу для апытання

en: Add new token entry
be: Дадаць новы маркер доступу

en: Add or delete groups
be: Дадаць ці выдаліць групы

en: Add or delete questions
be: Дадаць ці выдаліць пытанні

en: Add or delete subquestions or change their codes
be: Дадаць ці выдаліць падпытанні альбо змяніць іх коды

en: Add participants to central database
be: Дабавіць удзельнікаў у цэнтральную базу дадзеных

en: Add question group
be: Дадаць групу пытанняў

en: Add scenario
be: Дадаць сцэнар

en: Add survey
be: Дадаць апытанне

en: Add to survey
be: Дадаць ў апытанне

en: Add token attributes
be: Дадаць атрыбуты маркера

en: Add token entry
be: Дадаць новы маркер доступу

en: Add user
be: Дадаць карыстальніка

en: Add user group
be: Дадаць групу карыстальнікаў

en: Add user:
be: Дадаць карыстальніка:

en: Additional Languages
be: Дадатковыя Мовы

en: Additional languages:
be: Дадатковыя Мовы:

en: Admin Email:
be: Email адміністратара:

en: Admin confirmation email body:
be: Ліст пацвярджэння адміністратара:

en: Admin confirmation email subject:
be: Тэма ліста пацвярджэння адміністратара:

en: Admin email:
be: Email адміністратара:

en: Admin login name
be: Лагін адміністратара

en: Admin login password
be: Пароль адміністратара

en: Admin notification email:
be: Email для апявяшчэнняў ад адміністратара:

en: Administration
be: Адміністрацыя

en: Administrator credentials
be: Сэртыфікаты адміністратара

en: Administrator email
be: Email адміністратара

en: Administrator name
be: Імя адміністратара

en: Administrator name:
be: Імя адміністратара:

en: Administrator:
be: Адміністратар:

en: After
be: Пасля

en: After having clicked the save button you can either close this browser window or continue filling out the survey.
be: Пасля націску кнопкі 'Захаваць' можна альбо зачыніць гэта акно браўзэра або працягнуць запаўненне апытання.

en: After you are done please click the bottom 'Save' button to save your changes.
be: Пасля завяршэння націсніце ніжнюю кнопку "Захаваць", каб захаваць змены.

en: Albanian
be: Албанскі

en: All
be: Усе

en: All answers are already selected in this quota.
be: Усе адказы па гэтай квоте ужо абраныя.

en: All answers meet consistency standards.
be: Усе адказы адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All assessments meet consistency standards.
be: Усе ацэнкі адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All conditions in this survey have been deleted.
be: Усе ўмовы ў гэтым апытанні былі выдаленыя.

en: All conditions meet consistency standards.
be: Усе умовы адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All default values meet consistency standards.
be: Усе стандартныя значэнні адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All groups meet consistency standards.
be: Усе групы адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All in one
be: Усё ў адным

en: All of the user's surveys were transferred to %s.
be: Усе апытанні карыстальніка былі перамешчаныя ў %s.

en: All old survey tables meet consistency standards.
be: Усе старыя табліцы апытанняў адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All old token tables meet consistency standards.
be: Усе старыя табліцы маркераў задавальняюць стандартам ўзгодненасці.

en: All participant information is lost.
be: Уся інфармацыя пра ўдзельнікаў была страчана.

en: All question attributes meet consistency standards.
be: Усе атрыбуты адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All questions meet consistency standards.
be: Усе пытанні адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All questions, answers, etc for removed languages will be lost. Are you sure?
be: Усе пытанні, адказы і г.д. на выдаленых мовах будуць страчаныя. Вы ўпэўнены?

en: All questions, groups and parameters are editable again.
be: Усе пытанні, групы і параметры можна рэдагаваць зноў.

en: All quota language settings meet consistency standards.
be: Усе налады квот мовы адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All quota quota members meet consistency standards.
be: Усе квоты удзельнікаў адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All quotas meet consistency standards.
be: Усе квоты адказваюць стандартам узаемадзеяння і лагічнасці.

en: All responses
be: Усе адказы

en: All responses are not accessible anymore with LimeSurvey).
be: Усе адказы больш не даступныя з LimeSurvey.

en: All survey language settings meet consistency standards.
be: Усе языкавыя наладкі адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All surveys meet consistency standards.
be: Усе апытанні адпавядаюць стандартам сумяшчальнасці.

en: All tokens
be: Усе маркеры доступу

en: Allow editing responses after completion?
be: Дазволіць рэдагаванне адказаў пасля завяршэння?

en: Allow only numerical input
be: Дазволіць толькі лічбавы ўвод

en: Allow only numerical input for 'Other' text
be: Дазволіць толькі лікавы ўвод для 'Іншае' тэкста

en: Allow public registration?
be: Дазволіць публічную рэгістрацыю?

en: Allow this user to edit these participants
be: Дазволіць гэтаму карыстальніку рэдагаваць гэтых ўдзельнікаў

en: Allowed
be: Дапускаецца

en: Allowed file types
be: Дапускаемыя тыпы файлаў

en: Allowed file types in comma separated format. e.g. pdf,doc,odt
be: Дапускаюцца тыпы файлаў, падзеленыя коскамі. напрыклад: pdf,doc,odt

en: Also this problem can occur when you are working/editing in LimeSurvey in several browser windows/tabs at the same time.
be: Таксама гэтая праблема можа паўстаць, калі вы працуеце/рэдагуюце ў LimeSurvey ў некалькі вокнах браўзэра/укладках адначасова.

en: Always
be: Заўсёды

en: Always hide this question
be: Заўсёды хаваць гэтае пытанне

en: An email has been sent to the address you provided with access details for this survey. Please follow the link in that email to proceed.
be: Электроннае паведамленне было адпраўлена на ваш адрас з падрабязнасцямі доступу. Калі ласка, перайдзіце па спасылцы ў гэтым лісьце.

en: An email has been sent with details about your saved survey
be: Электроннае паведамленне было адпраўлена з падрабязнай інфармацыяй аб Вашам захаваным апытанні

en: An email with a generated password was sent to the user.
be: Ліст з згенераваным паролем было адпраўлена карыстальніку.

en: An email with your login data was sent to you.
be: Ліст з вашымі дадзенымі быў адпраўлены да вас.

en: An error occurred saving a response to survey id
be: Адбылася памылка пры захаванні адказа з ідентыфікатарам апытання

en: An error occurred uploading your file. This may be caused by incorrect permissions in your %s folder.
be: Памылка загрузкі файла. Гэта можа быць выклікана недастатковымі правамі доступу на каталог %s.

en: An expired survey is not accessible to participants (they only see a message that the survey has expired).
be: Закончанае апытанне не даступна для ўдзельнікаў (бачна толькі паведамленне, што апытанне скончылася).

en: An unexpected error has occurred and your responses cannot be saved.
be: Непрадбачаная памылка адбылася і вашыя адказы ня могуць быць захаваны.

en: Anonymized responses
be: Ананімныя адказы

en: Anonymized responses?
be: Ананімныя адказы?

en: Answer
be: Адказ

en: Answer option
be: Варыянт адказу

en: Answer options
be: Варыянты адказаў

en: Answer options were successfully saved.
be: Варыянты адказаў былі паспяхова захаваныя.

en: Answer prefix
be: Прэфікс адказаў

en: Answer scale %s
be: Шкала адказу %s

en: Answer suffix
be: Суфікс адказаў

en: Answer:
be: Адказ:

en: Answers
be: Адказы

en: Answers and tokens have been re-opened.
be: Адказы і маркеры доступу былі зноў адкрыты.

en: Answers from previous questions
be: Адказы з папярэдніх пытанняў

en: Answers from this response
be: Адказы на гэты адказ

en: Answers with a code of 0 (zero) or blank code are not allowed, and will not be saved
be: Адказы з кодам 0 або без кода недапушчальны, і ня будуць захаваны

en: Answer|Left-slider-text|Right-slider-text separator character
be: Адказ|Левы-паўзунок-тэкст|Правы-паўзунок-тэкст межавальнік знак

en: Apr
be: Кра

en: Arabic
be: Арабскі

en: Arc cosine
be: Арккосінус

en: Arc sine
be: Арксінус

en: Arc tangent
be: Арктангенс

en: Arc tangent of two variables
be: Арктангенс ад двух значэнняў

en: Are you really sure you want to *delete* some incomplete answers and reset the completed state of both answers and tokens?
be: Вы сапраўды ўпэўнены, што жадаеце выдаліць некаторыя няпоўныя адказы і скінуць стан завершанасці для адказаў і маркераў доступу?

en: Are you sure you want to clear all your responses?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць усе вашыя адказы?

en: Are you sure you want to delete all conditions set in this scenario?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць усе ўмовы для гэтага сцэнара?

en: Are you sure you want to delete all conditions set to the questions you have selected?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць усе ўмовы для вылучанных пытанняў?

en: Are you sure you want to delete the selected entries?
be: Вы ўпэўненыя, што жадаеце выдаліць выбраныя запісы?

en: Are you sure you want to delete these surveys?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэтыя апытанні?

en: Are you sure you want to delete this URL parameter?
be: Вы ўпэўнены, што  жадаеце ўдаліць гэты параметр URL?

en: Are you sure you want to delete this condition?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэту ўмову?

en: Are you sure you want to delete this entry?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэты запіс?

en: Are you sure you want to delete this file?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэты файл?

en: Are you sure you want to delete this template?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце выдаліць гэты шаблон?

en: Are you sure you want to expire these surveys?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце спыніць тэрмін дзеяння гэтых апытанняў?

en: Are you sure you want to renumber the scenarios with incremented numbers beginning from 1?
be: Вы ўпэўнены, што жадаеце перанумараваць сцэнары, пачынаючы з 1?

en: Are you sure?
be: Вы ўпэўнены?

en: Arithmetic mean
be: Арыфметычнае значэнне

en: Array
be: Масіў

en: Array (10 Point Choice)
be: Масіў (Адзнака па дзесяцібальнай шкале)

en: Array (5 Point Choice)
be: Масіў (Адзнака па пяцібальнай шкале)

en: Array (Increase/Same/Decrease)
be: Масіў (Павелічэнне/Такое ж самае/Памяньшэнне)

en: Array (Numbers)
be: Масіў (Лічбы)

en: Array (Texts)
be: Масіў(Тэксты)

en: Array (Yes/No/Uncertain)
be: Масіў (Так/Не/Не ўпэўнены)

en: Array by column
be: Масіў па калонках

en: Array dual scale
be: Двайная шкала масіву

en: Array filter
be: Фільтр масіва

en: Array filter exclusion
be: Выключыць фільтр масіва

en: Arrays
be: Масівы

en: Assessment details
be: Падрабязнасці ацэнкі

en: Assessment group score
be: Ацэнкі

en: Assessment heading
be: Назва ацэнкі

en: Assessment rules
be: Правіла ацэнкі

en: Assessment value
be: Ацэначнае значэнне

en: Assessment:
be: Адзнака:

en: Assessments
be: Ацэнкі

en: At beginning
be: У пачатку

en: At end
be: У канцы

en: Attribute field
be: Атрыбут поля

en: Attribute name
be: Імя атрыбута

en: Attribute name:
be: Імя атрыбута:

en: Attribute settings
be: Параметры атрыбута:

en: Attribute type
be: Тып атрыбута

en: Attribute type:
be: Тып атрыбута:

en: Attribute visible:
be: Атрыбут бачны:

en: Attributes to be created
be: Атрыбуты для стварэння

en: Attributes values from the participant's token
be: Значэнні атрыбутаў ад маркера доступу ўдзельніка

en: Aug
be: Жні

en: Auto
be: Аўто

en: Auto Translate
be: Аўто пераклад

en: Auto-check exclusive option if all others are checked
be: Аўтаматычная праверка выключнага варыянту, калі ўсе астатнія адзначаны

en: Autoload URL
be: URL аўтазагрузкі

en: Automatic
be: Аўтаматычна

en: Automatically load URL when survey complete?
be: Аўтаматычна загружаць URL, калі апытанне будзе завершана?

en: Available label sets:
be: Даступныя наборы метак:

en: Available languages:
be: Даступныя языкі:

en: Average
be: Сярэдняе

en: Average file size
be: Сярэдні памер файла

en: Average no. of files per respondent
be: Сярэдняя колькасць файлаў на аднаго рэспандэнта

en: Average size per respondent
be: Сярэдні памер аднаго рэспандэнта

en: Back
be: Назад

en: Back to Response Import
be: Перайсці да імпарту адказу

en: Back to attribute field management.
be: Вярнуцца да кіравання палямі атрыбутаў.

en: Back to global settings
be: Вярнуцца да глабальных наладак

en: Back to main menu
be: Вярнуцца ў галоўнае меню

en: Backup Entire Database
be: Рэзервовае капіраванне ўсёй базы дадзеных

en: Base Language
be: Базавая мова

en: Base language
be: Асноўная мова

en: Base language:
be: Асноўная мова:

en: Basic admin notification
be: Асноўныя паведамленні адміністратара

en: Basic email notification
be: Базавае апавяшчэнне па электроннай пошце

en: Basic email notification is sent to:
be: Асноўныя апавяшчэнне па электроннай пошце адпраўляць па адрасе:

en: Basque
be: Басконскі

en: Before
be: Перш чым

en: Belarusian
be: Беларуская

en: Big5 Traditional Chinese
be: Традыцыйны кітайскі Big5

en: Binary pseudo charset
be: Псеўдадвойкавая кадоўка

en: Binary safe case-insensitive string comparison
be: Бінарнае бяспечнае параўнанне радкоў без уліку рэгістра

en: Binary safe string comparison
be: Бяспечнае бінарнае параўнанне строк

en: Blacklist control
be: Упраўленне чорным спісам

en: Blacklisted
be: Унесеныя у чорны спіс:

en: Blacklisted participants
be: Удзельнікі ў чорным спісе

en: Bosnian
be: Баснійскі

en: Both rows and columns
be: І радкі, і слупкі

en: Bounce Email:
be: Ваш Email:

en: Bounce settings
be: Bounce налады

en: Bounce settings have been saved.
be: Bounce налады былі захаваныя.

en: Bounce settings to be used
be: Bounce наладкі для выкарыстання

en: Browse
be: Прагледзець

en: Browse Uploaded Resources
be: Прагледзець загружаныя рэсурсы

en: Buildnumber was successfully updated to %s.
be: Нумар версіі быў паспяхова абноўлены да %s.

en: Bulgarian
be: Балгарскі

en: But this one isn't.
be: Але яно не з'яўляецца.

en: Bypass token with failing email addresses
be: Прапусціць маркеры доступу з некарэктнымі адрасамі эл. пошты

en: CPDB CSV summary
be: Зводка CPDB CSV

en: CSS & Javascript files:
be: CSS і Javascript файлы:

en: CSS Style for the message that displays in the countdown timer during the countdown
be: CSS стыль для паведамленняў, які адлюстроўваецца ў таймеры зваротнага адліку падчас адліку

en: CSS style for the 'time limit expiry message'
be: CSS стыль для паведамлення аб сканчэнні ліміту часу

en: CSS style used when the 'time limit warning' message is displayed
be: CSS стыль, які выкарыстоўваецца для адлюстравання паведамлення а ліміце часу

en: CSS style used when the 2nd 'time limit warning' message is displayed
be: CSS стыль, які выкарыстоўваецца, калі адлюстроўваецца другое папярэджванне а ліміце часу

en: CSV File (All charsets)
be: CSV-файл (усе кадоўкі)

en: CSV input format
be: CSV фармат ўводу

en: Calculate the Sample Standard Deviation for the list of numbers
be: Вылічыць Стандартнае Адхіленьне для спіса лікаў

en: Calculate the sum of values in an array
be: Вылічыць суму значэнняў масіва

en: Calculates the exponent of e
be: Вылічвае экспаненту лічбы е

en: Calculation
be: Разлік

en: Can't bind to the LDAP directory
be: Не ўдаецца далучыць дырэкторыю LDAP

en: Can't connect to the LDAP directory
be: Не ўдаецца падключыцца да каталога LDAP

en: Can't update labels because you are using duplicated codes
be: Немагчыма абнавіць меткі: вы карыстаецеся кадамі, якія паўтараюцца

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Cannot be changed
be: Не можа быць зменена

en: Cannot be changed (survey is active)
be: Не можа быць зменена (апытанне ў працэсе)

en: Cannot import the VVExport file.
be: Не магу імпартаваць файл VVExport.

en: Case-insensitive strstr
be: Радок без уліку рэгістра

en: Catalan
be: Каталонскі

en: Category separator
be: Межавальнік катэгорый

en: Caution: JavaScript execution is disabled in your browser. You may not be able to answer all questions in this survey. Please, verify your browser parameters.
be: Увага: выкананне JavaScript адключана ў вашым браўзэры. Вы ня можаце адказаць на ўсе пытанні ў гэтым апытанні. Калі ласка, праверце наладкі браўзэра.

en: Central participants database summary
be: Зводка базы данных центральных удзельнікаў

en: Change log
be: Журнал зменаў

en: Change the display style of the month when using select boxes
be: Змяніць стыль адлюстравання месяца падчас выкарыстання палёў выбару

en: Changes cannot be saved to a standard template.
be: Змены не могуць быць захаваны ў стандартным шаблоне.

en: Character set of file:
be: Набор сімвалаў файла:

en: Character set of the file:
be: Кадоўка файла:

en: Check Data Integrity
be: Праверыць цэласнасць дадзеных

en: Check again
be: Праверце яшчэ раз

en: Check all
be: Праверыць усё

en: Check any that apply
be: Адзначце ўсе прыдатныя варыянты

en: Check database again?
be: Праверыць базу дадзеных яшчэ раз?

en: Check for updates:
be: Правяраць наяўнасць абнаўленняў:

en: Check now
be: Праверыць зараз

en: Check or uncheck all items
be: Усталюйце або зніміце ўсе пункты

en: Checkbox layout
be: Адлюстраванне кнопкі-сцяжка

en: Checked
be: Адзначана

en: Checking basic requirements...
be: Праверка асноўных патрабаванняў ...

en: Checking existing LimeSurvey files...
be: Праверка існуючых файлаў LimeSurvey ...

en: Chinese (Simplified)
be: Кітайскі (спрошчаны)

en: Chinese (Traditional - Hong Kong)
be: Кітайскі (Традыцыйны - Ганконг)

en: Chinese (Traditional - Taiwan)
be: Кітайскі (Традыцыйны - Тайвань)

en: Choose 'Run/All' from the menu to run the import
be: Абярыце 'Запусціць/Усе' у меню, каб запусціць імпарт

en: Choose one of the following answers
be: Выберыце адзін з наступных адказаў

en: Choose the CSV file to upload:
be: Выберыце файл CSV для загрузкі:

en: Choose the columns you wish to export.
be: Абярыце слупкі, якія вы хочаце экспартаваць.

en: Choose the file to upload:
be: Выберыце файл для загрузкі:

en: Choose token fields
be: Выберыце палі маркераў

en: Choose your language
be: Выберыце мову

en: Clear
be: Ачысціць

en: Clear All Page
be: Ачысціць усе старонкі

en: Clear Responses
be: Ачысціць адказы

en: Click here to continue
be: Клікніце тут, каб працягнуць

en: Click here to log in.
be: Націсніце тут, каб увайсці

en: Click on 'Submit' now to complete the process and save your answers.
be: Націсніце на кнопку "Адправіць" зараз, каб завяршыць апытанне і захаваць вашыя адказы.

en: Click on an item in the list on the left, starting with your highest ranking item, moving through to your lowest ranking item.
be: Выберыце пункт у спісе злева, пачынаючы з самага ўпадабанага, рухаючыся да меней упадабанага.

en: Click on the following button if you want to
be: Націсніце на наступную кнопку, калі вы хочаце

en: Close
be: Зачыніць

en: Close Window
be: Зачыніць акно

en: Close this survey
be: Закрыць гэта апытанне

en: Close this window
be: Закрыць акно

en: Closed
be: Закрыць

en: Code
be: Код

en: Code filter
be: Фільтр па коду

en: Code:
be: Код:

en: Column control
be: Калонка кіравання

en: Columns
be: Слупкі

en: ComfortUpdate step %s
be: ComfortUpdate крок %s

en: Comma
be: Коска

en: Comma (,)
be: Коска

en: Comment
be: Каментар

en: Comments
be: Каментары

en: Compare a string to a regular expression pattern
be: Параўнаць радок з шаблонам рэгулярнага выразу

en: Comparison operator
be: Аператар параўнання

en: Completed
be: Завершана

en: Completed Page
be: Старонка завяршэння

en: Completed responses only
be: Завершаныя адказы толькі

en: Completed?
be: Завершана?

en: Completion state
be: Стан завяршэння

en: Conditional processing
be: Умоўная апрацоўка

en: Conditions
be: Умовы

en: Conditions designer
be: Канструктар умоў

en: Conditions successfully copied
be: Умовы паспяхова скапіяваны

en: Conditions successfully copied (some were skipped because they were duplicates)
be: Умовы паспяхова скапіяваны (некаторыя з іх былі прапушчаны, паколькі яны былі копіямі)

en: Configuration
be: Канфігурацыя

en: Configurator
be: Канфігуратар

en: Confirm Password:
be: Пацвердзіце пароль:

en: Confirmation
be: Пацвярджэнне

en: Confirmation email
be: Паведамленне з пацвярджэннем

en: Confirmation email subject:
be: Тэма пацвярдаючага ліста:

en: Confirmation email:
be: Пацвярдаючы ліст:

en: Confirmation of your participation in our survey
be: Пацверджанне вашага ўдзелу ў апытанні

en: Constant
be: Канстанта

en: Constant value
be: Значэнне канстанты

en: Continue
be: Працягнуць

en: Convert N to
be: Канвертаваць "Не" ў

en: Convert Y to
be: Канвертаваць "Так" ў

en: Convert a 8 bit string to a quoted-printable string
be: Канвертаваць  8-мі бітны радок у цытуемы-печатны радок

en: Convert a quoted-printable string to an 8 bit string
be: Канвертаваць цытуемы-печатны радок у 8-мі бітны радок

en: Convert all HTML entities to their applicable characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
be: Канвертаваць ўсе HTML запісы ў іх прыдатныя сімвалы (заўсёды выкарыстоўвае ENT_QUOTES і UTF-8)

en: Convert all applicable characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
be: Канвертаваць ўсе  прыдатныя сімвалы ў HTML запісы (заўсёды выкарыстоўвае ENT_QUOTES і UTF-8)

en: Convert resource links and INSERTANS fields?
be: Канвертаваць спасылкі і INSERTANS поля?

en: Convert resource links?
be: Канвертаваць спасылкі на рэсурсы?

en: Convert resources links?
be: Канвертаваць спасылкі на рэсурсы?

en: Convert spaces in question text to underscores
be: Канвертаваць прабелы ў пытанні ў сімвалы падкрэслівання

en: Convert special HTML entities back to characters (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
be: Канвертаваць спецыяльныя HTML запісы назад ў сімвалы (заўсёды выкарыстоўвае ENT_QUOTES і UTF-8)

en: Convert special characters to HTML entities (always uses ENT_QUOTES and UTF-8)
be: Канвертаваць спецыяльныя сімвалы ў HTML запісы (заўсёды выкарыстоўвае ENT_QUOTES і UTF-8)

en: Copy
be: Капіраваць

en: Copy Current Question
be: Скапіяваць бягучае пытанне

en: Copy Template
be: Капіраваць шаблон

en: Copy advanced settings?
be: Скапіяваць дадатковыя налады?

en: Copy answer options?
be: Скапіяваць наладкі пытання?

en: Copy conditions
be: Капіяваць умовы

en: Copy failed
be: Збой пры капіяванні

en: Copy of survey is completed.
be: Копія апытання зроблена.

en: Copy question
be: Капіяваць пытанне

en: Copy subquestions?
be: Капіяваць падпытанні?

en: Copy survey
be: Капіяваць апытанне

en: Copy template
be: Капіяваць шаблён

en: Copy the selected conditions to
be: Капіяваць вылучаныя ўмовы ў

en: Corrected time :
be: Выпраўлены час:

en: Cosine
be: Косінус

en: Could not delete user group.
be: Не магу выдаліць групу карыстальнікаў.

en: Could not delete user group. No group selected.
be: Не магу выдаліць групу карыстальнікаў. Група не выбрана.

en: Could not delete user. User was not supplied.
be: Не магу выдаліць карыстальніка. Карыстальнік не абран.

en: Could not modify user data.
be: Не атрымалася змяніць дадзеныя карыстальніка.

en: Count
be: Колькасць

en: Count stats for each question based only on the total number of responses for which the question was displayed
be: Статыстыка па кожнаму пытанню заснаваная толькі на агульнай колькасці адказаў, для якіх пытанне было паказана

en: Count the number of answered questions in the list
be: Падлічыць колькасць адказаў на пытанні ў спісе

en: Create
be: Стварыць

en: Create a new question group inside your survey.
be: Стварыце новую групу пытанняў у вашам апытанні.

en: Create a new survey clicking on the %s icon in the upper right.
be: Стварыце новае апытанне, націснуўшы на значок %s ў правым верхнім куце.

en: Create dummy tokens
be: Стварыць фіктыўныя маркеры

en: Create new template
be: Стварыць новы шаблон

en: Create new template called:
be: Стварыць новы шаблон пад назвай:

en: Create one or more questions inside the new question group.
be: Стварыце адно або некалькі пытанняў у новай групы пытанняў.

en: Create or import new label set(s)
be: Стварыць або імпартаваць новы набор(ы) метак

en: Create survey
be: Стварыць апытанне

en: Create tokens
be: Стварыць маркеры

en: Create user
be: Стварыць карыстальніка

en: Create, import, or copy a survey
be: Стварэнне, імпарт, ці копія апытання

en: Create, import, or copy survey
be: Стварыць, імпартаваць або скапіяваць апытанне

en: Created by
be: Стваральнік

en: Creating DB & file backup
be: Стварэнне БД і рэзервовае капіраванне файлаў

en: Creating database backup...
be: Стварэнне рэзервовай копіі базы дадзеных ...

en: Creating file backup...
be: Стварэнне рэзервовай копіі файла ...

en: Croatian
be: Харвацкі

en: Current
be: Бягучы

en: Currently there are no additional languages configured for this survey.
be: Зараз няма ніякіх дадатковых моў, наладжаных для гэтага апытання.

en: Currently there are no conditions configured for this survey.
be: Зараз няма ўмоў, настроеных для гэтага апытання.

en: Czech
be: Чэшскі

en: DATA TO BE ENTERED
be: ДАДЗЕНЫЯ ДЛЯ УВОДУ

en: DB backup created:
be: Рэзэрвовая копія БД створана:

en: DEC West European
be: Заходнееўрапейскі DEC

en: DOS Central European
be: Цэнтральнаеўрапейскі DOS

en: DOS Russian
be: Кірыліца DOS

en: DOS West European
be: Заходнееўрапейскі DOS

en: Danish
be: Дацкі

en: Data consistency check
be: Праверка цэласнасці дадзеных

en: Data entry
be: Увод дадзеных

en: Data entry screen
be: Экран увода дадзеных

en: Data redundancy check
be: Праверка надмернасці дадзеных

en: Data selection
be: Выбар дадзеных

en: Data selection:
be: Выбар дадзеных:

en: Data view control
be: Кіравання праглядам дадзеных

en: Database
be: База дадзеных

en: Database %s has been successfully populated.
be: База дадзеных %s была паспяхова папоўнена.

en: Database backup functionality is currently not available for your database type. Before proceeding please backup your database using a backup tool!
be: Магчымасць рэзервовага капіравання базы дадзеных у цяперашні час не даступная для вашага тыпу базы дадзеных. Перш чым прыступіць, калі ласка зрабіце рэзервовую копію базы дадзеных з дапамогай рэзервовага інструмента!

en: Database configuration
be: Канфігурацыя базы даных:

en: Database doesn't exist!
be: База дадзеных не існуе!

en: Database error!!
be: Памылка базы дадзеных!!

en: Database has been created.
be: База дадзеных была створаная.

en: Database has been successfully upgraded to version %s
be: База дадзеных была паспяхова абноўлена да версіі %s

en: Database location
be: Месцазнаходжанне базы дадзеных

en: Database name
be: Імя базы дадзеных

en: Database password
be: Пароль базы даных:

en: Database settings
be: Налады базы дадзеных

en: Database type
be: Тып базы дадзеных

en: Database update finished (%s)
be: Абнаўленне базы дадзеных скончана (%s)

en: Database upgrade
be: Абнаўленне базы дадзеных

en: Database user
be: Карыстальнік базы даных:

en: Database was populated but there were errors:
be: База дадзеных папоўнена, але былі памылкі:

en: Dataentry Screen for Survey
be: Ручны ўвод адказаў

en: Date
be: Дата

en: Date (YYYY-MM-DD) equals
be: Дата (ГГГГ-MM-ДД) роўная

en: Date Saved
be: Дата захавання

en: Date Stamp?
be: Адзначаць час?

en: Date created
be: Дата стварэння

en: Date format
be: Фармат даты

en: Date format:
be: Фармат даты:

en: Date is
be: Дата

en: Date last action
be: Дата апошняга дзеяння

en: Date picker
be: Выбар даты

en: Date stamp?
be: Адзначаць час штампу?

en: Date started
be: Дата пачатку

en: Date submitted
be: Дата адпраўкі

en: Date/Time
be: Дата/Час

en: Date/Time format
be: Фармат Даты/Часу

en: Datestamp
be: Дата і час

en: Day
be: Дзень

en: Deactivate Survey
be: Дэактываваць апытанне

en: Deactivate survey
be: Дэактываваць апытанне

en: Deactivated result tables
be: Дэактывіваваныя табліцы вынікаў

en: Deactivated token tables
be: Дэактывіваваныя табліцы маркераў

en: Deactivation
be: Дэактывацыя

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    Recently we invited you to participate in a survey.
    
    We note that you have not yet completed the survey, and wish to remind you that the survey is still available should you wish to take part.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
be: Добры дзень, {FIRSTNAME},
    
    Нядаўна мы запрасілі Вас прыняць удзел у апытанні.
    
    Заўважым, што вы яшчэ не скончалі апытанне, і хацім нагадаць Вам, што апытанне усё яшчэ даступна, калі вы хочаце прыняць удзел.
    
    Апытанне мае назву:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Каб прыняць удзел, калі ласка, націсніце на спасылку ніжэй.
    
    З павагай,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Клікніце тут, каб прайсці апытанне:
    {SURVEYURL}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    You, or someone using your email address, have registered to participate in an online survey titled {SURVEYNAME}.
    
    To complete this survey, click on the following URL:
    
    {SURVEYURL}
    
    If you have any questions about this survey, or if you did not register to participate and believe this email is in error, please contact {ADMINNAME} at {ADMINEMAIL}.
be: Дарагі {FIRSTNAME},
    
    Вы ці нехта іншы выкарыставал ваш адрас электроннай пошты, каб зарэгістравацца для ўдзелу ў онлайн-апытанні пад назвай {SURVEYNAME}.
    
    Каб прайсці гэта апытанне, націсніце па наступнай спасылцы:
    
    {SURVEYURL}
    
    Калі ў вас узніклі пытанні па гэтым апытнні, або, калі вы не зарэгістраваліся для ўдзелу і атрымалі гэты ліст па памылцы, калі ласка, звяжыцеся з {ADMINNAME} па {ADMINEMAIL}.

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    this email is to confirm that you have completed the survey titled {SURVEYNAME} and your response has been saved. Thank you for participating.
    
    If you have any further questions about this email, please contact {ADMINNAME} on {ADMINEMAIL}.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME}
be: Дарагі {FIRSTNAME},
    
    Гэтае пісьмо выслана, каб пацвердзіць, што вы завяршылі апытанне пад назвай {SURVEYNAME} і ваш адказ быў захаваны. Дзякуй за ўдзел.
    
    Калі ў Вас узніклі дадатковыя пытанні па дадзенай электроннай пошце, калі ласка, звяжыцеся з {ADMINNAME} на {ADMINEMAIL}.
    З павагай,
    
    {ADMINNAME}

en: Dear {FIRSTNAME},
    
    you have been invited to participate in a survey.
    
    The survey is titled:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    To participate, please click on the link below.
    
    Sincerely,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Click here to do the survey:
    {SURVEYURL}
be: Дарагі {FIRSTNAME},
    
    Вы былі запрошаны прыняць удзел у апытанні.
    
    Апытанне мае назву:
    "{SURVEYNAME}"
    
    "{SURVEYDESCRIPTION}"
    
    Каб прыняць удзел, калі ласка, націсніце на спасылку ніжэй.
    
    З павагай,
    
    {ADMINNAME} ({ADMINEMAIL})
    
    ----------------------------------------------
    Клікніце тут, каб прайсці апытанне: :
    {SURVEYURL}

en: Dec
be: Сне

en: Decimal mark:
be: Дзесяцічная кропка:

en: Decrease
be: Паменьшыць

en: Default
be: Па змаўчанні

en: Default HTML editor mode:
be: Рэжым HTML рэдактара па змаўчанні:

en: Default answer for scale %s:
be: Па змаўчанні адказ па шкале %s:

en: Default answer value:
be: Стандартны змест пытання:

en: Default answers
be: Стандартныя адказы

en: Default coordinates of the map when the page first loads. Format: latitude [space] longtitude
be: Першапачатковыя каардынаты карты пры першай загрузцы старонкі. Фармат: шырата [прабел] даўгата

en: Default language
be: Мова па змаўчанні

en: Default position
be: Пазіцыя па змаўчанні

en: Default scenario
be: Сцэнар па змаўчанні

en: Default site admin email:
be: Па змаўчанні пошта адміністратара:

en: Default site bounce email:
be: Па змаўчанні пошта bounce:

en: Default site language:
be: Мова сайта па змаўчанні:

en: Default template:
be: Шаблон па змаўчанні:

en: Default value for option 'Other':
be: Значэнне па змаўчанні для опцыі 'Іншыя'

en: Default value settings were successfully saved.
be: Значэнні па змаўчанні наладак былі паспяхова захаваныя.

en: Delete
be: Выдаліць

en: Delete Tokens
be: Выдаліць маркеры доступу

en: Delete Tokens Table
be: Выдаліць табліцу маркераў доступу

en: Delete User
be: Выдаліць карыстальніка

en: Delete all conditions
be: Выдаліць усе ўмовы

en: Delete all incomplete answers that correspond to a token for which a completed answers is already recorded
be: Выдаліць усе няпоўныя адказы, якія адпавядаюць маркеру, для якога ўжо ёсць поўныя адказы

en: Delete checked items!
be: Выдаліць адзначаныя элементы!

en: Delete current question
be: Выдаліць бягучае пытанне

en: Delete current question group
be: Выдаліць бягучую групу пытанняў

en: Delete entry
be: Выдаліць запіс

en: Delete exported tokens
be: Удаліць экспартаваныя маркеры

en: Delete label set
be: Выдаліць набор метак

en: Delete marked responses
be: Выдаліць адзначаныя адказы

en: Delete participant(s) from central panel and tokens tables
be: Удаліць ўдзельніка(аў) з цэнтральнай панэлі і табліцы маркераў

en: Delete participant(s) from central panel, tokens tables and all associated responses
be: Удаліць ўдзельніка(аў) з цэнтральнай панэлі, табліцы маркераў і усе звязаныя з ім(і) адказы

en: Delete participant(s) from central participants panel only
be: Удаліць ўдзельніка(аў) толькі з цэнтральнай панэлі ўдзельнікаў

en: Delete survey
be: Выдаліць апытанне

en: Delete the selected entries
be: Выдаліць выбраныя запісы

en: Delete this condition
be: Выдаліць гэту ўмову

en: Delete this entry
be: Выдаліць гэты запіс

en: Delete this response
be: Выдаліць гэты адказ

en: Delete this scenario
be: Выдаліць гэты сцэнар

en: Delete this template
be: Выдаліць гэты шаблон

en: Delete this user
be: Выдаліць гэтага карыстальніка

en: Delete this user from group
be: Выдаліць карыстальніка з групы

en: Delete token entry
be: Выдаліць маркер доступу

en: Delete user
be: Выдаліць карыстальніка

en: Deleting User
be: Выдаленне карыстальнікаў

en: Deleting answers: %u answers deleted
be: Выдаленне адказаў: %u адказаў выдалена

en: Deleting assessments: %u assessment entries deleted
be: Выдаленне ацэнак: %u ацэнак выдалены

en: Deleting conditions: %u conditions deleted
be: Выдаленне ўмоў: %u умовў выдалены

en: Deleting groups: %u groups deleted
be: Выдаленне груп: %u груп выдалена

en: Deleting orphan survey table:
be: Удаленне асірацелых табліц апытанняў:

en: Deleting orphan token table:
be: Удаленне асірацелых табліц маркераў:

en: Deleting orphaned default values.
be: Выдаленне значэннеў па змаўчанні для сірот.

en: Deleting orphaned quota members.
be: Выдаленне асірацелых квот удзельнікаў.

en: Deleting orphaned quotas.
be: Выдаленне квот на сірот.

en: Deleting question attributes: %u attributes deleted
be: Выдаленне атрыбутаў пытанняў: %u атрыбутаў выдалены

en: Deleting questions: %u questions deleted
be: Выдаленне пытанняў: %u пытанняў выдалена

en: Deleting survey languagesettings: %u survey languagesettings deleted
be: Выдаленне наладак мовы апытання: %u наладак мовы апытання выдалены

en: Deleting survey table:
be: Выдаленне табліцы апытання:

en: Deleting surveys: %u surveys deleted
be: Выдаленне апытанняў: %u апытанняў выдалена

en: Deleting this group will also delete any questions and answers it contains. Are you sure you want to continue?
be: Выдаленне гэтай групы таксама выдаліць пытанні і адказы, якія утрымліваюцца ў групе. Вы ўпэўнены, што жадаеце працягнуць?

en: Deleting this question will also delete any answer options and subquestions it includes. Are you sure you want to continue?
be: Выдаленне гэтае пытанне таксама выдаліць любыя варыянты адказу і падпытанні, якія яно ўключае. Вы ўпэўнены, што жадаеце працягнуць?

en: Deleting token table:
be: Удаленне

en: Demo mode only: Uploading files is disabled in this system.
be: Толькі дэманстрацыйны рэжым: Загрузка файлаў немагчыма ў гэтай сістэме.

en: Demo mode: Uploading templates is disabled.
be: Дэманстрацыйны рэжым: Загрузка шаблонаў адключана.

en: Description of the survey
be: Апісанне апытання

en: Description:
be: Апісанне:

en: Description:
be: Апісанне:

en: Detailed Error
be: Падрабязная памылка

en: Detailed admin notification
be: Падрабязныя паведамленні адміністратара

en: Detailed admin notification email:
be: Падрабязны ліст паведамлення адміністратара:

en: Detailed admin notification subject:
be: Тэма падрабязнага ліста паведамлення адміністратара:

en: Detailed email notification with response data is sent to:
be: Падрабязнае апавяшчэнне па электроннай пошце з адказамі адпраўляць па адрасе:

en: Detailed email notification with result codes
be: Падрабязнае апавяшчэнне па электроннай пошце з кодамі вынікаў

en: Detailed list of surveys
be: Дэталізаваны спіс апытанняў

en: Determine whether a variable is considered to be empty
be: Вызначыць, ці з'яўляецца пераменная пустой

en: Did Not Save
be: Не захавана

en: Directory could not be renamed to `%s`.
be: Каталог не можа быць пераназваны ў в `%s`.

en: Directory with the name `%s` already exists - choose another name
be: Каталог з імем `%s` ужо існуе - абярыце іншае імя

en: Disable only
be: Адключыць толькі

en: Disable the next button until time limit expires
be: Адключыць кнопку 'Далей' пакуль часавы ліміт не скончыцца

en: Disable the prev button until the time limit expires
be: Адключыць Раней кнопку, пакуль часавы ліміт не скончыцца

en: Disabled
be: Выключана

en: Disabled - Delete current question
be: Выключыць - Выдаліць бягучае пытанне

en: Display
be: Паказваць

en: Display / Export
be: Паказаць/Экспарт

en: Display Last 50 Responses
be: Паказаць апошнія 50 адказаў

en: Display Responses
be: Паказаць адказы

en: Display a 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
be: Паказваць папярэджанне а ліміце часу, калі засталася гэта колькасць секунд у зваротным адліку (папярэджанне не будзе адлюстроўвацца, калі пакінуць пустым)

en: Display columns
be: Паказаць слупкі

en: Display dropdown boxes
be: Паказаць выпадальныя спісы

en: Display min and max value under the slider
be: Паказаць мінімальныя і максімальныя значэнні паўзунка

en: Display rows
be: Паказаць радкі

en: Display slider min and max value
be: Паказаць максімальнае і мінімальные значэнні паўзунка

en: Display the 'time limit expiry message' for this many seconds before performing the 'time limit action' (defaults to 1 second if left blank)
be: Паказваць паведамленне 'ліміт часу скончыуся' гэту колькасць секунд перад выконваннем дзеяння таймера(па змоўчванні 1 секунда)

en: Display the 2nd 'time limit warning' when there are this many seconds remaining in the countdown (warning will not display if left blank)
be: Паказваць другое папярэджанне а ліміце часу, калі застаецца гэтая колькасць секунд у зваротным адліку (папярэджанне не будзе адлюстроўвацца, калі пакінуць пустым)

en: Display tokens
be: Паказаць маркеры доступу

en: Display:
be: Паказаць строкі:

en: Do NOT refresh this page, as this will import the file again and produce duplicates
be: НЕ абнаўляйце гэтую старонку, таму што гэта выкліча паўторны імпарт і зробіць паўторныя элементы

en: Do survey
be: Правесці апытанне

en: Do you really want to delete all marked responses?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць усе адзначаныя адказы?

en: Do you really want to delete this label set?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты набор метак?

en: Do you really want to delete this response?
be: Вы сапраўды жадаеце выдаліць гэты адказ?

en: Do you want to create a token table for this survey?
be: Вы жадаеце стварыць табліцу маркераў доступу для гэтага апытання?

en: Do you want to populate that database now by creating the necessary tables?
be: Вы жадаеце запоўніць базу даных зараз, стварыўшы неабходныя табліцы?

en: Don't force on or off
be: Не ўжываць прымусовасць

en: Don't import if label set already exists:
be: Не імпартаваць, калі набор метак ўжо існуе:

en: Done. Test your survey using the %s icon.
be: Гатова. Пратэстуйце апытанне, выкарыстоўвая кнопку %s.

en: Dot (.)
be: Кропка

en: Download all files in this response as a zip file
be: Загрузіць усе файлы ў гэтым адказе як ZIP файл

en: Download files for this entry
be: Загрузка файлаў для гэтага запісу

en: Download marked files
be: Загрузіць адзначаныя файлы

en: Download the data and the syntax file
be: Загрузіць файлы дадзеных і сінтаксісу.

en: Download the data and the syntax file.
be: Загрузка файлаў дадзеных і сінтаксісу.

en: Drag and drop the pin to the desired location. You may also right click on the map to move the pin.
be: Перацягніце шпільку ў патрэбная месца. Вы таксама можаце націснуць правай кнопкай мышы на карту, каб перамясціць шпільку.

en: Dropdown prefix/suffix
be: Выпадальныя прэфікс/суфікс

en: Dropdown separator
be: Межавальнік для выпадальных спісаў

en: Duplicate codes found, these entries won't be updated
be: Паўтаральныя коды знойдзены, гэтыя элементы не будуць абнаўлены

en: Duplicate records removed
be: Паўторныя запісы выдалены

en: Duplicates are determined by:
be: Дублікаты вызначаюцца:

en: Dutch
be: Галандскі

en: ERROR MESSAGE
be: ПАВЕДАМЛЕННЕ АБ ПАМЫЛЦЫ

en: EUC-JP Japanese
be: Японскі EUC-JP

en: EUC-KR Korean
be: Карэйскі EUC-KR

en: Earlier than:
be: Раней, чым:

en: Edit
be: Змяніць

en: Edit Current Question
be: Змяніць бягучае пытанне

en: Edit Group
be: Рэдагаваць групу

en: Edit URL parameter
be: Змяніць параметр URL

en: Edit answer options
be: Змяніць варыянты адказу

en: Edit answer options for this question
be: Змяніць варыянты адказу на гэтае пытанне

en: Edit condition
be: Змяніць умову

en: Edit current question group
be: Змяніць бягучую групу пытанняў

en: Edit default answer values
be: Рэдагаваць стандартныя значэнні

en: Edit default answers for this question
be: Змяніць значэнне стандартнага адказа на гэтае пытанне

en: Edit email templates
be: Рэдагаваць шаблоны лістоў

en: Edit entry
be: Рэдагаваць запіс

en: Edit label set
be: Змяніць набор метак

en: Edit label sets
be: Змяніць набор метак

en: Edit permissions
be: Змяніць правы доступу

en: Edit question
be: Рэдагаваць пытанне

en: Edit quota
be: Змяніць квоту

en: Edit response URL
be: Змяніць URL адказа

en: Edit scenario
be: Змяніць сцэнар

en: Edit subquestions
be: Рэдагаваць падпытанні

en: Edit subquestions for this question
be: Змяніць падпытанні для гэтага пытання

en: Edit survey permissions
be: Змяніць права доступу апытання

en: Edit survey permissions for group %s
be: Змяніць правы доступу да апытання для карыстальніка %s

en: Edit survey permissions for user %s
be: Змяніць правы доступу апытання для карыстальніка %s

en: Edit survey settings
be: Змяніць настройкі апытання

en: Edit survey text elements
be: Змяніць элементы тэкставыя элементы апытання

en: Edit template permissions
be: Змяніць шаблон дазволу

en: Edit text elements
be: Рэдагаванне тэкставых элементаў

en: Edit the 4th line and complete the filename with a full path to the downloaded data file
be: Адрэдагуйце 4-ты радок і дапоўніце імя файла поўным шляхам да агружаны файла дадзеных

en: Edit this condition
be: Змяніць гэту ўмову

en: Edit this entry
be: Рэдагаваць гэты запіс

en: Edit this response
be: Рэдагаваць гэты адказ

en: Edit this token
be: Рэдагаваць гэты маркер доступу

en: Edit this user
be: Змяніць гэтага карыстальніка

en: Edit token entry
be: Змяніць маркер доступу

en: Edit user
be: Змяніць карыстальніка

en: Edit your personal preferences
be: Рэдагаваць вашыя асабістыя перавагі

en: Editing
be: Рэдагаванне

en: Editing %s
be: Рэдагаванне %s

en: Editing response (ID %s)
be: Рэдагаваць адказ(ID %s)

en: Editing template '%s' - File '%s'
be: Рэдагаванне шаблона '%s' - файл '%s'

en: Editing user
be: Рэдагаваць карыстальніка

en: Editing user group (Owner: %s)
be: Рэдагаванне групы карыстальнікаў (Уладальнік: %s)

en: Either you have been inactive for too long, you have cookies disabled for your browser, or there were problems with your connection.
be: Магчыма, вы былі неактыўныя занадта доўга, або ў вашам браўзэры адключаны cookies, або былі праблемы з падключэннем да Інтэрнэту.

en: Email
be: E-mail

en: Email Status
be: Статус ліста

en: Email address
be: Адрас электроннай пошты

en: Email address is not valid.
be: Адрас электроннай пошты з'яўляецца недапушчальным.

en: Email address of the survey administrator
be: Адрас электроннай пошты адміністратара апытання

en: Email batch size:
be: Памер пакета для адпраўкі:

en: Email from the token
be: Адрас электроннай пошты з маркера доступа

en: Email method:
be: Метад адпраўкі:

en: Email reminder:
be: Ліст з напамінам:

en: Email settings
be: Наладкі электроннай пошты

en: Email status
be: Статус Email

en: Email templates
be: Шаблоны лістоў

en: Email templates successfully saved.
be: Шаблоны лістоў паспяхова захаваны.

en: Email to %s failed. Error Message:
be: Ліст па адрасе %s адправіць не ўдалося. Паведамленне пра памылку:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) delayed: Token is not yet valid.
be: Адпраўка ліста {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) затрымана: маркер доступу яшчэ не дапушчален.

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) failed. Error Message:
be: Адпраўка ліста {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) не атрымалася. Паведамленне пра памылку:

en: Email to {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) skipped: Token is not valid anymore.
be: Адпраўка ліста {FIRSTNAME} {LASTNAME} ({EMAIL}) прапушчана: маркер доступу болей не дапушчальны.

en: Email to {NAME} ({EMAIL}) failed.
be: Збой адпраўкі паведамлення {NAME} ({EMAIL}).

en: Email was not sent because demo-mode is activated.
be: Ліст не быў адпраўлен. Дэманстрацыйны рэжым.

en: Email:
be: Электронная пошта:

en: Enable assessment mode?
be: Уключыць рэжым адзнакі?

en: Enable token-based response persistence?
be: Уключыць працягласць адказаў на аснове маркераў?

en: Encryption type:
be: Тып шыфравання:

en: End URL
be: Скончыць URL

en: End URL:
be: Фінальны URL:

en: End message:
be: Паведамленне па заканчэнні:

en: English
be: Англійскі

en: Ensure a minimum number of possible answers (0=No limit)
be: Усталяваць мінімальны лік магчымых адказаў (0 = без абмежаванняў)

en: Enter a header text for the first scale
be: Увядзіце тэкст загалоўка для першай шкалы

en: Enter a header text for the second scale
be: Увядзіце тэкст загалоўка для другой шкалы

en: Enter a name and password for this survey and click save below.
be: Калі ласка, увядзіце імя і пароль для гэтага апытання і націсніце кнопку Захаваць.

en: Enter question ID to get subquestion order from a previous question
be: Калі ласка, увядзіце ID пытання, каб атрымаць парадак падпытанняў з мінулага пытання

en: Enter your answers:
be: Надрукуйце свае адказы.

en: Enter your details below, and an email containing the link to participate in this survey will be sent immediately.
be: Калі ласка, увядзіце ніжэй вашыя дадзеныя, і вы атрымаеце ліст са спасылкай на апытанне.

en: Enter your hostname and port, e.g.: imap.gmail.com:995
be: Калі ласка, увядзіце hostname і port, напрыклад: imap.gmail.com:995

en: Enter your hostname and port, e.g.: my.smtp.com:25
be: Калі ласка, увядзіце hostname і port, напрыклад: my.smtp.com:25

en: Enter your labels:
be: Увядзіце свае паметкі:

en: Enter your subquestions:
be: Увядзіце падпытанне:

en: Equals sum value
be: Роўна суммарнаму значэнню

en: Equals:
be: Роўна:

en: Equation
be: Ураўненне

en: Error
be: Памылка

en: Error Files List
be: Спіс файлаў з памылкамі

en: Error saving results
be: Памылка пры захаванні вынікаў

en: Error while updating usertemplates.
be: Памылка пры абнаўленні шаблонаў карыстальнікаў.

en: Error: 'other' is a reserved keyword.
be: Памылка: 'other' з'яўляецца зарэгістраваным ключавым словам.

en: Error: There are no answer options for this question and/or they don't exist in this language.
be: Памылка: Няма варыянтаў адказу на гэтае пытанне і/або іх не існуе на гэтай мове.

en: Error: There are no answers defined for this question.
be: Памылка: няма вызначанных адказаў на гэтае пытанне.

en: Error: This question has no answers.
be: Памылка: Гэтае пытанне не мае адказу.

en: Error: You are trying to use duplicate answer codes.
be: Памылка: Вы спрабуеце выкарыстоўваць адзін код адказу некалькі разоў.

en: Error: You are trying to use duplicate label codes.
be: Памылка: Вы спрабуеце выкарыстоўваць код меткі некалькі раз.

en: Error: You are trying to use duplicate subquestion codes.
be: Памылка: Вы спрабуеце выкарыстоўваць паўторны код падпытання.

en: Error: You have to enter a group title for each language.
be: Памылка: Вы павінны ўвесці загаловак групы для кожнай мовы.

en: Error: You have to enter a name for this label set.
be: Памылка: Вы павінны ўвесці імя для гэтага набора метак.

en: Error: You have to enter a question code.
be: Памылка: Вы павінны ўвесці код пытання.

en: Error: You have to enter a title for this survey.
be: Памылка: Вы павінны ўвесці назву для гэтага апытання.

en: Error: Your uploaded file is missing one or more of the mandatory columns: 'firstname', 'lastname' or 'email'
be: Памылка:У Вашым загружаным файле адсутнічае адзін або некалькі абавязковых слупкоў: 'Імя', 'прозвішча' або 'электронная пошта'

en: Estonian
be: Эстонскі

en: Every 2 weeks
be: Кожныя 2 тыдні

en: Every day
be: Кожны дзень

en: Every month
be: Кожны месяц

en: Every week
be: Кожны тыдзень

en: Everything looks alright. Please proceed to the next step.
be: Усё выглядае правільна. Калі ласка, перайдзіце да наступнага кроку.

en: Example data
be: Прыклад дадзеных

en: Exclude answers?
be: Выключыць адказы?

en: Exclude quotas?
be: Выключыць квоты?

en: Exclude record IDs?
be: Выключыць ID запісаў?

en: Excludes all other options if a certain answer is selected - just enter the answer code(s) seperated with a semikolon.
be: Выключае ўсе іншыя варыянты, калі некалькі адказаў абрана - проста ўвядзіце кады адказаў, падзяляя паміж сабой кропкай з коскай.

en: Exclusive option
be: Выключальны варыянт

en: Existing LID: %s
be: Існуючыя LID: %s

en: Expiration
be: Заканчэнне

en: Expire survey
be: Заканчэнне апытання

en: Expired
be: Срок карыстання скончыўся

en: Expiry date/time:
be: Заканчэнне дата/час:

en: Exponential expression
be: Экспаненцыяльнае выражэнне

en: Export
be: Экспарт

en: Export .csv data file
be: Экспарт .csv

en: Export CSV
be: Экспарт CSV

en: Export R syntax file
be: Экспарт файла R сінтаксіса

en: Export Resources As ZIP Archive
be: Экспарт рэсурсаў у фармаце ZIP архіва

en: Export Template
be: Экспарт шаблона

en: Export VV file
be: Экспарт VV файла

en: Export a VV survey file
be: Экспарт VV файла апытання

en: Export data
be: Экспарт дадзеных

en: Export multiple label sets
be: Экспарт некалькіх набораў метак

en: Export result data to R
be: Экспарт вынікаў ў файл R

en: Export result data to SPSS
be: Экспарт вынікаў ў SPSS

en: Export results
be: Экспарт вынікаў

en: Export results to a R data file
be: Экспарт вынікаў у файл дадзеных R

en: Export results to a SPSS/PASW command file
be: Экспарт вынікаў у камандны файл SPSS/PASW

en: Export results to application
be: Экспарт вынікаў у праграму

en: Export selected label sets
be: Экспарт выбранных набораў метак

en: Export survey
be: Экспарт апытання

en: Export syntax
be: Экспарт сінтаксісу

en: Export template
be: Экспарт шаблона

en: Export this Response
be: Экспарт гэтага адказу

en: Export this label set
be: Экспарт гэтага набору метак

en: Export this question
be: Экспартаваць гэтае пытанне

en: Export this question group
be: Экспартаваць гэту групу пытанняў

en: Export tokens
be: Экспарт маркераў доступу

en: Export tokens to CSV file
be: Экспарт маркераў доступу ў файл CSV

en: Export...
be: Экспарт...

en: Failed
be: Збой

en: Failed to add user
be: Не атрымалася дадаць карыстальніка

en: Failed to add user.
be: Не атрымалася дадаць карыстальніка.

en: Failed to create token entries
be: Не атрымалася стварыць маркер запісу

en: Failed to delete answer
be: Не атрымалася выдаліць адказ

en: Failed to open the uploaded file!
be: Не атрымалася адкрыць загружаны файл!

en: Failed to update answers
be: Не атрымалася абнавіць адказы

en: Failed to update survey permissions!
be: Не атрымалася абнавіць права доступу апытання!

en: Faulty line in import - fields and data don't match
be: Няспраўная лінія ў імпарту -- палі і дадзеныя не супадаюць

en: Fax to:
be: Па факсе:

en: Feb
be: Лют

en: Female
be: Жанчына

en: Field description
be: Апісанне поля

en: Field summary for %s
be: Вынік для зменнай %s

en: File
be: Файл

en: File backup created:
be: Файл рэзервовай копіі створан:

en: File deleted: %s
be: Выдаленныя файлы: %s

en: File does not contain LimeSurvey data in the correct format.
be: Файл не ўтрымлівае дадзеных у фармаце LimeSurvey.

en: File metadata
be: Файл метаданных

en: File should be a standard CSV (comma delimited) file with optional double quotes around values (default for OpenOffice and Excel). The first line must contain the field names. The fields can be in any order.
be: Файл павінен быць стандартным CSV (праз коску) файлам з дадатковымі падвойнымі двукоссі вакол значэння (па змаўчанні для OpenOffice і Excel). Першы радок павінен змяшчаць імёны палёў. Палі могуць быць у любым парадку.

en: File upload
be: Загрузка файла

en: File upload succeeded.
be: Загрузка файла атрымалася.

en: File:
be: Файл:

en: Filter HTML for XSS:
be: Фільтр HTML для XSS:

en: Filter blank email addresses:
be: Фільтр пустых адрасоў электроннай пошты:

en: Filter by email address
be: Фільтр па электронным адрасе

en: Filter by language
be: Фільтр па мове

en: Filter duplicate records:
be: Фільтраваць дублікаты запісаў:

en: Filter the available answers by this value
be: Фільтраваць даступныя адказы па гэтаму значэнню

en: Filtered from statistics script
be: Адфільтравана са скрыпта статыстыкі

en: Finalize response submission
be: Завяршыць адпраўку апытання

en: Find first occurrence of a string
be: Знайсці першае ўваходжанне радка

en: Find highest value
be: Знайсці найбольшае значэнне

en: Find lowest value
be: Знайсці найменшае значэнне

en: Find position of first occurrence of a case-insensitive string
be: Знайсці пазіцыю першага ўваходжання радка з улікам рэгістра

en: Find position of first occurrence of a string
be: Знайсці пазіцыю першага ўваходжання радка

en: Find whether the type of a variable is integer
be: Вызначае, ці з'яўляецца пераменная цэлай лічбай

en: Find whether the type of a variable is string
be: Знаходзіць, ці з'яўляецца пераменная стракой

en: Finds whether a value is not a number
be: Знаходзіць, ці з'яўляецца значэнне лічбай

en: Finds whether a variable is NULL
be: Знаходзіць, ці раўно значэнне пераменнай NULL

en: Finds whether a variable is a number or a numeric string
be: Знаходзіць, ці з'яўляецца пераменная лічбай або стракой, якая яўляецца лічбай

en: Finds whether the type of a variable is float
be: Вызначае, ці з'яўляецца пераменная дробавай

en: Finnish
be: Фінскі

en: First name
be: Імя

en: First name from token
be: Імя з анкеты

en: Firstname from token
be: Імя з маркера доступу

en: Flag
be: Сцяжок

en: Follow the following link to update it
be: Рухайцесь па наступнай спасылцы, каб абнавіць яго

en: Following survey(s) are not yet active but you can register for them.
be: Наступныя апытанні пакуль не актыўны, але вы можаце зарэгістравацца на іх.

en: For easy opening in MS Excel, change the extension to 'tab' or 'txt'
be: Для зручнасці адкрыцця ў MS Excel, змяніце пашырэнне на 'tab ці 'txt'

en: For further information please contact %s
be: За дадатковай інфармацыяй звяртайцесь да %s

en: Forbidden Extension
be: Забароненае пашырэнне

en: Force HTTPS:
be: Група HTTPS:

en: Forgot your password?
be: Забыліся на пароль?

en: Format
be: Фармат

en: Format a GMT date/time
be: Фарматаваць GMT дату/час

en: Format a local date/time
be: Фарматаваць лакальную дату/час

en: Format a local time/date as integer
be: Фарматаваць лакальны час/дату як лічбу

en: Format a number with grouped thousands
be: Фарматаваць лічбу шляхом групоўкі тысяч

en: Format:
be: Фармат:

en: Format: %s
be: Фармат:  %s

en: Found
be: Знойдзены

en: Found & writable
be: Знойдзена і даступна для запісу

en: French
be: Французскі

en: From
be: З

en: From token table
be: З табліцы маркераў доступу

en: Full
be: Поўна

en: Full name
be: Поўнае імя

en: Full names
be: Поўныя назвы

en: Full responses:
be: Поўныя адказ:

en: Full template editor
be: Поўны рэдактар шаблонаў

en: GB2312 Simplified Chinese
be: Спрошчаны кітайскі GB2312

en: GBK Simplified Chinese
be: Спрошчаны кітайскі GBK

en: GEOSTD8 Georgian
be: Грузінскі GEOSTD8

en: GNU General Public License:
be: Агульная публічная ліцэнзія GNU:

en: Galician
be: Галісійскі

en: Gender
be: Пол

en: General
be: Асноўныя наладкі

en: General filters
be: Асноўныя фільтры

en: General settings
be: Агульныя налады

en: Generate a random integer
be: Згенераваць выпадковую лічбу

en: Generate tokens
be: Генераваць маркеры доступу

en: Generating summaries ...
be: Стварэнне зводак ...

en: German
be: Нямецкі

en: Get UNIX timestamp for a date (each of the 6 arguments are optional)
be: Атрымаць пазнаку часу UNIX для зададзенай даты (кожны з 6 аргументаў не з'яўляюцца абавязковым)

en: Get order from previous question
be: Атрымаць парадак з папярэдяга пытання

en: Get statistics from these responses
be: Атрымаць статыстыку з гэтых адказаў

en: Get string length
be: Атрымаць даўжыню стракі

en: Get the default location using the user's IP address?
be: Атрымліваць першапачатковае распалажэнне выкуарыстоўваючы IP-адрас карыстальніка?

en: Get the integer value of a variable
be: Атрымаць лікавае значэнне

en: Get time statistics from these responses
be: Атрымаць статыстыку часу з гэтых адказаў

en: Get value of pi
be: Атрымаць значэнне лічбы Пі

en: Getting questions and answers ...
be: Атрымліванне пытанняў і адказаў ...

en: Global participant settings
be: Агульныя налады ўдзельнікаў

en: Global settings
be: Агульныя налады

en: Global settings were saved.
be: Агульныя налады былі захаваныя.

en: Go back
be: Вярнуцца назад

en: Go to question
be: Перайсці да пытання

en: Go to question group
be: Перайсці да групы пытанняў

en: Go to survey
be: Перайсці да апытання

en: Google Maps API key:
be: Ключ Google Maps API:

en: Greater than
be: Больш за

en: Greater than (Strings)
be: Больш чым (радкі)

en: Greater than or equal to
be: Больш або роўна

en: Greater than or equal to (Strings)
be: Больш або роўна (радкі)

en: Greater than:
be: Больш чым:

en: Greek
be: Грэчаскі

en: Group
be: Група

en: Group 1: The first lot of questions
be: Група 1: першы масіў пытанняў

en: Group by Group
be: Група за групай

en: Group could not be deleted
be: Група не можа быць выдалена

en: Group description
be: Апісанне групы

en: Group member can only see own group:
be: Учаснікі групы могуць бачыць толькі ўласную групу:

en: Group of checkboxes
be: Група флажкоў

en: Group time
be: Час группы

en: Groups
be: Групы

en: HP West European
be: Заходнееўрапейскі НР

en: HTML editor mode
be: Рэжым редактара HTML

en: Header for first scale
be: Загаловак першай шкалы

en: Header for second scale
be: Загаловак другой шкалы

en: Heading
be: Загаловак

en: Hebrew
be: Іўрыт

en: Height of the map in pixel
be: Вышыня карты ў пікселах

en: Hello %s,
be: Прывітанне, %s,

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
be: Добры дзень,
    
    Новы адказ быў дадзены на апытанне '{SURVEYNAME}'.
    
    Націсніце на спасылку ніжэй, каб перазагрузіць апытанне:
    {RELOADURL}
    
    Націсніце на наступную спасылку, каб убачыць індывідуальны адказ:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Націсніце на наступную спасылку, каб рэдагаваць індывідуальны адказ:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Паглядзець статыстыку, націснуўшы сюды:
    {STATISTICSURL}

en: Hello,
    
    A new response was submitted for your survey '{SURVEYNAME}'.
    
    Click the following link to reload the survey:
    {RELOADURL}
    
    Click the following link to see the individual response:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Click the following link to edit the individual response:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    View statistics by clicking here:
    {STATISTICSURL}
    
    
    The following answers were given by the participant:
    {ANSWERTABLE}
be: Добры дзень,
    
    Новы адказ быў дадзены на апытанне '{SURVEYNAME}'.
    
    Націсніце на спасылку ніжэй, каб перазагрузіць апытанне:
    {RELOADURL}
    
    Націсніце на наступную спасылку, каб убачыць індывідуальны адказ:
    {VIEWRESPONSEURL}
    
    Націсніце на наступную спасылку для рэдагавання індывідуальнага адказа:
    {EDITRESPONSEURL}
    
    Паглядзець статыстыку, націснуўшы сюды:
    {STATISTICSURL}
    
    
    Былі атрыманы наступныя адказы ад удзельніка:
    {ANSWERTABLE}

en: Help
be: Даведка

en: Help about this question
be: Даведка па гэтым пытанні

en: Help:
be: Даведка:

en: Hide advanced settings
be: Схаваць дадатковыя налады

en: Hide both
be: Схаваць як

en: Hide both (Forced by the system administrator)
be: Схаваць абодва (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Hide details of this Survey
be: Схаваць дэталі гэтага апытання

en: Hide the tip that is normally shown with a question
be: Схаваць параду да пытання

en: Hide this question at any time. This is useful for including data using answer prefilling.
be: Схаваць гэтае пытанне ў любы час. Гэта карысна для ўключэння даных з выкарыстаннем answer prefilling.

en: Hide tip
be: Схаваць параду

en: Hindi
be: Хіндзі

en: Hints
be: Падказкі

en: How many rows to display
be: Колькі радкоў паказваць

en: Huge Free Text
be: Любы велізарны тэкст

en: Hungarian
be: Венгерскі

en: IP Addresses will be logged
be: IP-адрасы будуць захаваны

en: IP address
be: IP-адрас

en: IP as default location
be: IP як месцазнаходжанне па змаўчанні

en: ISO 8859-13 Baltic
be: Балтыйскі ISO 8859-13

en: ISO 8859-2 Central European
be: Цэнтральнаеўрапейскі ISO 8859-2

en: ISO 8859-7 Greek
be: Грэчаскі ISO 8859-7

en: ISO 8859-8 Hebrew
be: Іўрыт ISO 8859-8

en: ISO 8859-9 Turkish
be: Турэцкі ISO 8859-9

en: Icelandic
be: Ісландскі

en: Identifier
be: Ідэнтыфікатар

en: Identifier:
be: Ідэнтыфікатар:

en: If errors are showing up you might have to execute this script repeatedly.
be: Калі памылка з'яўляецца, магчыма, вам прыйдзецца выканаць гэты скрыпт больш за адзін раз.

en: If necessary the database will be updated.
be: Пры неабходнасці база дадзеных будзе абнаўляцца.

en: If one of the subquestions is marked then for each marked subquestion this value is added as assessment.
be: Калі адно з падпытанняў адзначана, то для кожнага адзначанага падпытання гэта значэнне дадаецца ў якасці адзнакі.

en: If the link does not work and you turn on HTTPS, LimeSurvey will break and you won't be able to access it.
be: Калі спасылка не працуе і вы ўключылі HTTPS, LimeSurvey будзе пашкоджан і вы ня зможаце атрымаць да яго доступ.

en: If the participant marks all options, uncheck all and check the option set in the "Exclusive option" setting
be: Калі ўдзельнік пазначае усе варыянты, зняць усё і праверыць ўсталяваная ў "Exclusive option" наладкі

en: If tokens are used, the public may register for this survey
be: Калі маркеры доступу выкарыстоўваюцца, то любы можа зарэгістравацца для ўдзелу ў гэтым апытанні

en: If you delete this table tokens will no longer be required to access this survey.
be: Калі вы выдаліце гэтую табліцу, маркеры доступу болей не будуць неабходны для гэтага апытання.

en: If you do not want to participate in this survey and don't want to receive any more invitations please click the following link:
    {OPTOUTURL}
be: Калі вы не жадаеце ўдзельнічаць у гэтым апытанні і больш не жадаеце атрымліваць запрашэнні, калі ласка, перайдзіце па наступнай спасылцы: 
    {OPTOUTURL}

en: If you give an email address, an email containing the details will be sent to you.
be: Калі вы напішаце адрас электроннай пошты, вы атрымаеце ліст з падрабязнай інфармацыяй.

en: If you have any questions regarding this mail please do not hesitate to contact the site administrator at %s. Thank you!
be: Калі ў Вас паўсталі пытанні адносна гэтага ліста, калі ласка, не саромейцеся звяртацца да адміністратара сайта %s. Дзякуй!

en: If you have been issued a token, please enter it in the box below and click continue.
be: Калі ў вас ёсць маркер доступу, калі ласка, увядзіце яго ў полі ніжэй і націсніце Пряцягнуць.

en: If you initialise tokens for this survey then this survey will only be accessible to users who provide a token either manually or by URL.
be: Калі вы ініцыялізуеце маркеры для гэтага апытання, то гэта апытанне будзе даступна толькі тым карыстальнікам, якія прадаставяць маркер уручную ці па URL.

en: If you switch email mode, you'll have to review your email templates to fit the new format
be: Пры пераключэнні рэжыму электроннай пошты, Ввам прыйдзецца перагледзець шаблоны сваёй электроннай пошты, каб адпавядаць новаму фармату

en: If you turn on the -Anonymized responses- option and create a tokens table, LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
be: Калі вы ўключыце варыянт ананімных адказаў і стварыце табліцу маркераў, LimeSurvey стане пазначаць закончаныя маркеры літарай 'Y' замест даты для забеспячэння ананімнасці вашых удзельнікаў.

en: If you want to check any of the answers you have made, and/or change them, you can do that now by clicking on the [<< prev] button and browsing through your responses.
be: Калі вы жадаеце праверыць свае адказы  і/або змяніць іх, вы можаце зрабіць гэта зараз, нажаў на кнопку [<<Папярэдняя].

en: If you want to edit it %s please copy it first%s.
be: Калі вы хочаце яго адрэдагаваць %s, калі ласка, спачатку скапіруйце яго %s.

en: If you wish, you may upload %s more file(s); else you may return back to survey.
be: Калі вы жадаеце, вы можаце загрузіць яшчэ %s файлаў; інакш вы можаце вярнуцца да апытання.

en: If your database is shared, recommended prefix is "lime_" else you can leave this setting blank.
be: Калі ваша база дадзеных з'яўляецца аб'яднанай з нейкай іншай, рэкамендуецца прэфікс "lime_", інакш Вы можаце пакінуць гэтае поле пустым.

en: Import
be: Імпарт

en: Import CSV
be: Імпарт CSV

en: Import Label Set
be: Імпарт набору метак

en: Import Question
be: Імпарт пытання

en: Import Resources ZIP Archive
be: Імпарт рэсурсаў з ZIP архіва

en: Import Responses
be: Імпарт вынікаў

en: Import VV file
be: Імпарт VV файла

en: Import a VV response data file
be: Імпарт VV файла данных адказа

en: Import a VV survey file
be: Імпарт VV файла апытання

en: Import also timings (if exist):
be: Дабавіць таксама таймінгі(калі ёсць):

en: Import as not finalized answers?
be: Імпартаваць як незавершаныя адказы?

en: Import label set(s)
be: Імпартаваць набор(ы) метак

en: Import of label set(s) is completed.
be: Імпарт набора(ў) метак завершаны.

en: Import of survey is completed.
be: Імпарт апытання завершаны.

en: Import of this survey file failed
be: Імпарт гэтага файла апытання не атрымаўся

en: Import old tokens
be: Імпартаваць старыя маркеры доступу

en: Import question group
be: Імпарт групы пытанняў

en: Import responses from a deactivated survey table
be: Імпарт адказаў з табліцы дэактаванага апытання

en: Import survey
be: Імпартаваць апытанне

en: Import survey data
be: Імпартаваць дадзеныя апытання

en: Import survey resources
be: Імпартаваць рэсурсы апытання

en: Import template
be: Імпарт шаблона

en: Import template ZIP archive
be: Імпарт шаблона з ZIP архіва

en: Import tokens from CSV file
be: Імпарт маркераў доступу з файла CSV

en: Import tokens from LDAP query
be: Імпарт маркераў доступу з LDAP

en: Important Note:
be: Важная нататка:

en: Important instructions
be: Важныя ўказанні

en: Imported Files List
be: Спіс імпартуемых файлаў

en: Imported Resources for
be: Імпарт рэсурсаў для

en: Imported template files for
be: Імпартаваць файлы-шаблоны для

en: Impossible to delete this group because there is at least one question having a condition on its content
be: Немагчыма выдаліць гэтую групу: ёсць прынамсі адно пытанне, якое залежыць ад зместу групы

en: Inactive
be: Неактываваныя

en: Include:
be: Уключае:

en: Incomplete responses only
be: Няпоўныя адказы толькі

en: Incomplete responses:
be: Няпоўныя адказы:

en: Incorrect permissions in your %s folder.
be: Няправільныя правы дазволу ў каталоге %s.

en: Incorrect username and/or password!
be: Няправільнае імя карыстальніка і/ці пароль!

en: Increase
be: Павялічыць

en: Indonesian
be: Інданезійскі

en: Inexistant token table
be: Знішчыць табліцу маркераў доступу

en: Initial Superadmin cannot be deleted!
be: Адміністратар не можа быць выдалены!

en: Initialise tokens
be: Ініцыялізацыя маркераў доступу

en: Inline HTML editor
be: Убудаваны HTML рэдактар

en: Input
be: Уваход

en: Input box width
be: Шырыня поля ўвода

en: Insert a page break before this question in printable view by setting this to Yes.
be: Уставіць разрыў старонкі перад гэтым пытаннем ў друкаваным праглядзе.

en: Insert page break in printable view
be: Уставіць разрыў старонкі ў друкаваным прагляде

en: Inserts HTML line breaks before all newlines in a string
be: Ўстаўляе HTML парывы радкоў перад усімі знакамі новага радка ў радке

en: Instructions for the impatient
be: Інструкцыі для нецярплівых

en: Integer only
be: Цэлые толькі

en: Interface language
be: Мова інтэрфейсу

en: Interfaces
be: Інтэрфейсы

en: Interview time
be: Час апытання

en: Invitation
be: Запрашэнне

en: Invitation email
be: Паведамленне з запрашэннем

en: Invitation email subject:
be: Тэма ліста з запрашэннем:

en: Invitation email:
be: Ліст з запрашэннем:

en: Invitation sent date
be: Напамін быў адпраўлены:

en: Invitation sent to:
be: Запрашэнне адпраўлена:

en: Invitation sent?
be: Адправіць запрашэнне?

en: Invitation status:
be: Статус запрашэння:

en: Invitation to participate in a survey
be: Запрашэнне прыняць удзел у апытанні

en: Invited
be: Запрошанныя

en: Irish
be: Ірландскі

en: Is the participant required to give a comment to the uploaded file?
be: Ці павінен карыстальнік дадаваць каментар да загружаннага файла?

en: Is the participant required to give a title to the uploaded file?
be: Ці павінен карыстальнік дадаваць назву да загружаннага файла?

en: It is presented group by group.
be: Адлюстраванне - група за групай.

en: It is presented on one single page.
be: Адлюстраванне - на адной старонцы.

en: It is presented question by question.
be: Адлюстраванне - пытанне за пытаннем.

en: It uses cookies for access control.
be: Выкарыстоўваюцца cookie для кантролю доступу.

en: It will also delete any resources/files that have been uploaded for this survey.
be: Гэта таксама ўдаліць любыя рэсурсы/файлы, якія былі загружаны для гэтага апытання.

en: It's still possible to perform statistics on responses using LimeSurvey.
be: Усё яшчэ магчыма атрымаць статыстыку адказаў з дапамогай LimeSurvey.

en: Italian
be: Італьянскі

en: Iterate survey
be: Стварыць апытанне

en: Jan
be: Сту

en: Japanese
be: Японскі

en: Join array elements with a string
be: Аб'яднаць элементы масіва з радком

en: Jul
be: Ліп

en: Jun
be: Чэр

en: KOI8-R Relcom Russian
be: Кірыліца KOI8-R Relcom

en: KOI8-U Ukrainian
be: Украінскі KOI8-U

en: Keyboard-less operation
be: Аперацыя без клавіатуры

en: Korean
be: Карэйскі

en: LDAP is disabled or no LDAP query defined.
be: LDAP адключаны ці запыт не вызначаны.

en: Label
be: Метка

en: Label %s
be: Метка %s

en: Label Set
be: Набор метак

en: Label for 'Other:' option
be: Тэкст для 'Іншае' загалоўка

en: Label set browser
be: Набор метак браўзэра

en: Label set import summary
be: Вынікі імпарту набору метак

en: Label set was not imported because the same label set already exists.
be: Набор метак не быў імпартаваны, бо такі набор меток ўжо існуе.

en: Label sets
be: Наборы метак

en: Label sets:
be: Наборы метак:

en: Label:
be: Метка:

en: Labels
be: Меткі

en: Labels sucessfully updated
be: Пазнакі былі паспяхова абноўлены

en: Language
be: Мова

en: Language Switch
be: Пераключыць мову

en: Language code
be: Код мовы

en: Language specific settings missing
be: Моўныя наладкі адсутнічаюць

en: Languages
be: Мовы

en: Languages:
be: Мовы:

en: Last check: %s
be: Апошняя праверка: %s

en: Last name
be: Прозвішча

en: Last name from token
be: Прозвішча з анкеты

en: Last page
be: Апошняя старонка

en: Lastname from token
be: Прозвішча з маркера доступу

en: Later than:
be: Пазней, чым:

en: Latvian
be: Латышскі

en: Less than
be: Менш

en: Less than (Strings)
be: Менш чым (радкі)

en: Less than or equal to
be: Менш або роўна

en: Less than or equal to (Strings)
be: Менш або роўна (радкі)

en: Less than:
be: Менш, чым:

en: License
be: Ліцэнзія

en: LimeSurvey can attempt to create this database for you.
be: LimeSurvey паспрабуе стварыць гэтую базу дадзеных для вас.

en: LimeSurvey database is up to date. No action needed
be: База дадзеных LimeSurvey сучасная. Ніякіх дзеянняў не патрабуецца

en: LimeSurvey has been installed successfully.
be: LimeSurvey быў паспяхова інсталяваны.

en: LimeSurvey installer
be: Інсталятар LimeSurvey

en: LimeSurvey online manual
be: Анлайн кіраўніцтва LimeSurvey

en: LimeSurvey setup
be: Інсталяцыя LimeSurvey

en: Limit
be: Ліміт

en: Limit the number of possible answers
be: Абмежаваць колькасць магчымых адказаў

en: Limit time to answer question (in seconds)
be: Абмежаваць час для адказу на пытанне (у секундах)

en: List
be: Спіс

en: List (Dropdown)
be: Спіс (выпадальны)

en: List (Radio)
be: Спіс (Адзіны выбар)

en: List survey publicly:
be: Уключыць у спіс агульнадаступных апытанняў:

en: List with comment
be: Спіс з каментарамі

en: Lithuanian
be: Літоўскі

en: Load Page
be: Старонка загрузкі

en: Loading translations
be: Загрузка перакладаў

en: Loading...
be: Загрузка ...

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Logged in
be: Залагінены

en: Logged in as:
be: Увайшлі як:

en: Logic
be: Лёгіка

en: Login
be: Увайсці

en: Logout
be: Выхад

en: Logout successful.
be: Завяршэнне сеансу выканана паспяхова.

en: Long Free Text
be: Любы вялікі тэкст

en: Mac Central European
be: Цэнтральнай Еўропы Мас

en: Mac West European
be: Заходнееўрапейскі Mac

en: Macedonian
be: Македонскі

en: Mail to all Members
be: Напісаць ліст ўсім супольнікам

en: Main Admin Screen
be: Галоўная старонка панэлі кіравання

en: Main admin screen
be: Галоўная старонка панэлі кіравання

en: Make a comment on your choice here:
be: Пракаментуйце ваш выбар тут:

en: Make a string lowercase
be: Запісаць страку малымі літарамі

en: Make a string uppercase
be: Запісаць страку вялікімі літарамі

en: Make the 'Other:' comment field mandatory when the 'Other:' option is active
be: Зрабіць 'Іншае' поле каментара абавязковым пры актыўнай опцыі 'Іншае'

en: Malay
be: Малайскі

en: Male
be: Мужчына

en: Maltese
be: Мальтыйскі

en: Manage additional attribute fields
be: Упраўленне дадатковымі палямі атрыбутаў

en: Manage labels
be: Упраўленне пазнакамі

en: Manage token attribute fields
be: Упраўленне полямі маркера

en: Mandatory Question
be: Абавязковае пытанне

en: Mandatory fields:
be: Абавязковыя для запаўнення палі:

en: Mandatory:
be: Абавязкова:

en: Map height
be: Вышыня карты

en: Map width
be: Шырыня карты

en: Map zoom level
be: Маштаб карты

en: Mar
be: Сак

en: Mask questions
be: Хаваць пытанні

en: Max number of files
be: Максімальная колькасць файлаў

en: Max reminders
be: Максімальная колькасць напамінаў

en: Maximum
be: Максімальная

en: Maximum answers
be: Максімум адказаў

en: Maximum characters
be: Максімум знакаў

en: Maximum characters allowed
be: Дасягнута максімальная колькасть знакаў

en: Maximum file size allowed (in KB)
be: Максімальны памер файла (ў КБ)

en: Maximum number of files that the participant can upload for this question
be: Максімальная колькасць файлаў, якія ўдзельнік можа загрузіць на гэтае пытанне

en: Maximum sum value
be: Максімальная сумарнае значэнне

en: Maximum sum value of multiple numeric input
be: Максімальная сумарная колькасць множнага лікавага ўводу

en: Maximum value
be: Максімальнае значэнне

en: Maximum value for array(mult-flexible) question type
be: Максімальнае значэнне для тыпу пытання 'Множны змяняемы масіў'

en: Maximum value of the numeric input
be: Максімальнае значэнне лічбавага ўвода

en: Maximum year
be: Максімальны год

en: Maximum year value for calendar
be: Максімальнае значэнне года ў календары

en: May
be: Тра

en: Maybe you don't have permission.
be: Магчыма, у вас няма праў доступу.

en: Message
be: Паведамленне

en: Message:
be: Паведамленне:

en: Microsoft Excel (All charsets)
be: Microsoft Excel (Усе кадоўкі)

en: Microsoft Word (Latin charset)
be: Microsoft Word (лацінская кадоўка)

en: Min days between reminders
be: Мінімальная колькасць дзён паміж напамінамі

en: Min number of files
be: Мінімальная колькасць файлаў

en: Minimum
be: Мінімумальная

en: Minimum answers
be: Мінімум адказаў

en: Minimum number of files that the participant must upload for this question
be: Мінімальная колькасць файлаў, якія ўдзельнік павінен загрузіць для гэтага пытання

en: Minimum sum value
be: Мінімальнае сумарнае значэнне

en: Minimum value
be: Мінімальнае значэнне

en: Minimum value for array(multi-flexible) question type
be: Мінімальнае значэнне для тыпу пытання 'Множны змяняемы масіў'

en: Minimum value of the numeric input
be: Мінімальнае значэнне лічбавага ўвода

en: Minimum year
be: Мінімальны год

en: Minimum year value in calendar
be: Мінімальнае значэнне года ў календары

en: Minute step interval
be: Крок хвіліннага інтэрвалу

en: Minute step interval when using select boxes
be: Крок хвіліннага інтэрвалу падчас выкарыстання палёў выбару

en: Month
be: Месяц

en: Month display style
be: Стыль адлюстроўвання месяца

en: Move on without warning
be: Рухацца далей без папярэджвання

en: Moving user templates to new location at %s...
be: Перамяшчэнне шаблонаў карыстальніка да новай лакацыі (%s)

en: Multiple Numerical Input
be: Множны лікавы ўваход

en: Multiple Short Text
be: Множны кароткі тэкст

en: Multiple choice
be: Множны выбар

en: Multiple choice questions
be: Пытанни з некалькими адказами

en: Multiple choice with comments
be: Множны выбар з каментарамі

en: Multiple numeric inputs sum must equal this value
be: Сумарнае значэнне павінна быць роўна гэтаму значэнню

en: Name
be: Імя

en: Name of the survey
be: Назва апытання

en: Name of the survey administrator
be: Імя адміністратара апытання

en: Name:
be: Назва:

en: Natural logarithm
be: Натуральны лагарфым

en: Navigation delay (seconds):
be: Затрымкі навігацыі(у секундах):

en: Never
be: Ніколі

en: New answer option
be: Новы варыянт адказу

en: New dummy tokens were added.
be: Новыя фіктыўныя маркеры былі дададзеныя.

en: New files were successfully installed.
be: Новыя файлы былі паспяхова ўстаноўлены.

en: New files will be downloaded and installed.
be: Новыя файлы будуць загружаны і ўстаноўлены.

en: New question group was saved.
be: Новая група пытанняў захавана.

en: New quota
be: Новыя квоты

en: New survey title:
be: Новая назва апытання:

en: New token was added.
be: Новы маркер быў дададзены.

en: NewTemplate
be: Новы шаблон

en: Next
be: Далей

en: Next question
be: Наступнае пытанне

en: Next question group
be: Наступная група пытанняў

en: No
be: Не

en: No (Forced by the system administrator)
be: Не (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: No CFIELDNAME field set!
be: Не ўсталяваны набор палёў CFIELDNAME!

en: No DB backup created:
be: Рэзэрвовая копія БД не створана:

en: No GID (Group) has been provided. Cannot import question
be: Не прадастаўлены GID для групы. Нельга імпартаваць пытанне

en: No HTML editor
be: Няма рэдактара HTML

en: No SID (Survey) has been provided. Cannot import question.
be: Не прадастаўлены SID для апытання. Нельга імпартаваць апытанне.

en: No SID Provided
be: Не пазначан SID

en: No Username selected.
be: Не абрана імя карыстальніка.

en: No answer
be: Няма адказу

en: No available surveys
be: Няма даступных апытанняў

en: No conditions could be copied (due to duplicates)
be: Умовы ня могуць быць скапіяваны(з-за дублікатаў)

en: No database action required!
be: Дзеянняў з базай дадзеных не патрабуецца!

en: No email notification
be: Без апавяшчэння па электроннай пошце

en: No invitation code is needed to complete the survey.
be: Не трэба кода запрашэння для завяршэння апытання.

en: No matching CFIELDNAME group!
be: Няма супадаючай групы CFIELDNAME!

en: No matching CQID
be: Няма супадаючага Cqid

en: No matching group
be: Няма адпаведнай групы

en: No matching question
be: Няма адпаведнага пытання

en: No matching survey
be: Няма адпаведнага апытання

en: No next question
be: Няма наступнага пытання

en: No next question group
be: Няма наступнай групы пытанняў

en: No of surveys
be: Няма апытанняў

en: No other user in the system
be: Няма іншых карыстачоў у сістэме

en: No parameters defined
be: Ніякія параметры не вызначаны.

en: No participant information lost.
be: Няма страчанай інфармацыі пра удзельнікаў.

en: No previous question
be: Няма папярэдняга пытанне

en: No previous question group
be: Няма папярэдніх груп пытанняў

en: No question index will be shown with this format.
be: Ні адно пытанне не будзе паказаны з гэтым фарматам.

en: No questions selected
be: Не абрана ніводнага пытання

en: No quotas have been set for this survey
be: Квоты для гэтага апытання не былі ўсталяваны

en: No reminder(s) sent
be: Ні аднаго напаміна не адпраўлена

en: No replacement variable available for this field
be: Для гэтага поля не існуе іншай зменнай

en: No responses are lost.
be: Ніякія адказы не былі страчаны.

en: No survey ID has been provided. Cannot copy survey
be: Не указан ID апытання. Немагчыма капіяваць апытанне

en: No, thanks.
be: Не, дзякуй.

en: Nominal
be: Намінальна

en: None
be: Не абрана

en: Norwegian (Bokmal)
be: Нарвежскі (Бокмал)

en: Norwegian (Nynorsk)
be: Нарвэскі (Нінорск)

en: Not Active
be: Не актыўны

en: Not Selected
be: Не абрана

en: Not completed or Not displayed
be: Не завершаны або не адлюстроўваецца

en: Not displayed
be: Не адлюстроўваць

en: Not enough values for calculation
be: Не хапае значэнняў для вылічэнняў

en: Not equal to
be: Ня роўна

en: Not found
be: Ня знойдзена

en: Not imported label sets
be: Не імпартаваны наборы метак

en: Not invited
be: Не запрошанныя

en: Not started
be: Не пачаўся

en: Note that this assessment section will only show if assessment rules have been set and assessment mode is activated.
be: Звярніце ўвагу, што гэты раздел адзнак будзе паказаны толькі калі правілы адзнак будуць ўстаноўлены і ацэначны рэжым будзе ўключан.

en: Note that you cannot undo a delete if you proceed. The data will be gone.
be: Звярніце ўвагу, што вы не можаце адмяніць выдаленне, калі вы працягнеце. Дадзеныя згінуць.

en: Note: All fields marked with (*) are required.
be: Заўвага: Усе палі, адзначаныя зоркай (*) абавязковыя для запаўнення.

en: Note: Demo mode is activated. Marked (*) settings can't be changed.
be: Заўвага: Дэманстрацыйны рэжым актываваны. Адзначаныя(*) налады не могуць быць зменены.

en: Note: If you deactivated this survey in error, it is possible to restore this data easily if you do not make any changes to the survey structure. See the LimeSurvey documentation for further details
be: Заўвага: Калі вы дэактывуеце гэта апытанне памылкова, яго можна будзе легка аднавіць, калі вы ня рабілі ніякіх зменаў у структуры апытання. Глядзіце дакументацыю LimeSurvey для больш падрабязнай інфармацыі

en: Note: If you turn on the -Anonymized responses- option for this survey then LimeSurvey will mark your completed tokens only with a 'Y' instead of date/time to ensure the anonymity of your participants.
be: Калі вы ўключыце варыянт ананімных адказаў і стварыце табліцу маркераў, LimeSurvey стане пазначаць закончаныя маркеры літарай 'Y' замест даты для забеспячэння ананімнасці вашых удзельнікаў.

en: Note: This is a standard template.
be: Заўвага: Гэта стандартны шаблон.

en: Note: You MUST enter a new question code!
be: Заўвага: Вы ПАВІННЫ ўвесці новы код пытання!

en: Nothing to translate on this page
be: Нішто не перакладаць на гэтай старонцы

en: Notification & data management
be: Апавяшчэнні і кіраванне дадзенымі

en: Nov
be: Ліс

en: Null values are ignored in calculations
be: Незаданные значэнні (Null) ігнаруюцца ў вылічэннях

en: Number greater than
be: Лічба большая чым

en: Number less than
be: Лічба меншая чым

en: Number of attribute fields to add:
be: Колькасць палеў атрыбутаў для дадання:

en: Number of cases
be: Колькасць варыянтаў

en: Number of files greater than
be: Колькасць файлаў больш, чым

en: Number of files less than
be: Колькасць файлаў менш, чым

en: Number of questions/groups
be: Колькасць пытанняў/груп

en: Number of records in this query:
be: Колькасць запісаў у бягучым запыце:

en: Number of tokens
be: Колькасць анкет

en: Numbers
be: Лічбы

en: Numbers only
be: Толькі лічбы

en: Numbers only for 'Other'
be: Толькі лічбавы ўвод дазволены для 'Іншае'

en: Numerical Input
be: Лікавы ўваход

en: OK
be: ОК

en: OR
be: АБО

en: Oct
be: Кас

en: Off
be: Выключаны

en: Off (Forced by the system administrator)
be: Выключана (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: On
be: Уключаны

en: On (Forced by the system administrator)
be: Уключан (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: On errors
be: На памылках

en: On requesting the update information from limesurvey.org there has been an error:
be: У запросе інфармацыі аб абнаўленнях з limesurvey.org ўзнікла памылка:

en: Once a survey is activated you can no longer:
be: Пасля таго, як апытанне актывуецца, вы больш не зможаце:

en: One or more file have either exceeded the filesize/are not in the right format or the minimum number of required files have not been uploaded. You cannot proceed until these have been completed
be: Адзін або некалькі файлаў перавысілі максімальны памер файла/не ў патрэбным фармаце або мінімальная колькасць неабходных файлаў не была загружана. Вы ня можаце працягваць, пакуль гэта не будзе выпраўлена.

en: One or more mandatory questions have not been answered. You cannot proceed until these have been completed.
be: Адно або болей абавязковых пытанняў не адказаны.

en: One or more questions have not been answered in a valid manner. You cannot proceed until these answers are valid.
be: Адно або болей пытанняў былі адказаны недапушчальна. Пакуль гэтыя адказы недапушчальны, вы ня зможаце працягнуць.

en: One or more uploaded files are not in proper format/size. You cannot proceed until these files are valid.
be: Адзін або некалькі загружаных файлаў не ў належным фармаце/памеры. Вы ня можаце працягваць, пакуль не ўсе файлы дапушчальны.

en: Online Manual
be: Інтэрнэт кіраўніцтва

en: Only Previous pages answers are available
be: Даступныя только адказы з папярэдніх старонак

en: Only answer this if the following conditions are met:
be: Адкажыце толькі калі выкананы наступныя ўмовы:

en: Only answer this question if the following conditions are met:
be: Адкажыце на гэтае пытанне, толькі калі выкананы наступныя ўмовы:

en: Only numbers may be entered in these fields
be: Толькі лічбы могуць быць уведзеныя ў гэтыя палі

en: Open
be: Адкрыць

en: Open imported template
be: Адкрыць імпартаваны шаблён

en: Open the syntax file in SPSS in Unicode mode
be: Адкрыйце файл сінтаксісу ў SPSS ў кадоўкі Юнікод

en: Open-access mode
be: Рэжым адкрытага доступу

en: Option 'Other':
be: Варыянт 'Іншая'

en: Optional Question
be: Неабавязковае пытанне

en: Optional fields:
be: Дадатковыя поля:

en: Optional settings
be: Апцыянальныя налады

en: Optional settings to give you a head start
be: Дадатковыя наладкі каб даць Вам вольны пачатак

en: Ordinal
be: Парадкава

en: Organize question groups/questions
be: Арганізаваць групы пытанняў/пытанні

en: Other
be: Іншае

en: Other answer
be: Іншы адказ

en: Other comment
be: Іншыя каментары

en: Other files:
be: Іншыя файлы:

en: Other:
be: Іншае:

en: Outdated
be: Састарэлы

en: Output options
be: Параметры вываду

en: Overall assessment score
be: Агульная ацэнка

en: Overview & update
be: Прагляд і абнаўленне

en: Owner
be: Уладальнік

en: Owner name
be: Імя уладальніка

en: PHP (default)
be: PHP (па змаўчанні)

en: PHP version
be: Версія PHP:

en: Pad a string to a certain length with another string
be: Дапоўніць радок да пэўнай даўжыні карыстаючы другі радок

en: Panel integration
be: Інтэграцыя панэлі

en: Parameter
be: Параметр

en: Parameter name:
be: Імя параметру:

en: Partial
be: Часткова

en: Partial (saved) responses
be: Часткова (захаваныя) адказы

en: Participant may save and resume later?
be: Удзельнік можа захаваць і працягнуць пазней?

en: Participant panel
be: Панэль удзельніка

en: Participants can save partially finished surveys
be: Удзельнікі могуць захоўваць часткова скончаныя апытанні

en: Participants may print answers?
be: Удзельнікі могуць пісаць адказы?

en: Participants owned by you
be: Удзльнікі, якiя належаць Вам

en: Participants shared with you
be: Удзельнікі якія аб'яднаны с Вамі

en: Participants you have shared
be: Удзельнікі з якімі Вы аб'ядналісь

en: Password
be: Пароль

en: Password:
be: Пароль:

en: Passwords do not match!
be: Паролі не супадаюць!

en: Passwords don't match.
be: Паролі не супадаюць.

en: Percentage
be: Працэнт

en: Percentage of total:
be: Працэнт ад агульнага ліку:

en: Permission
be: Дазвол

en: Permission to activate/deactivate a survey
be: Дазвол для актываю/дэактывацыю апытання

en: Permission to create(data entry)/view/update/delete/import/export responses
be: Дазвол на стварэнне (ўвод дадзеных)/прагляд/абнаўленне/выдаленне/імпарт/экспарт адказаў

en: Permission to create/update/delete/import/export token entries
be: Дазвол на стварэнне/абнаўлення/выдаленне/імпарт/экспарт маркераў доступу

en: Permission to create/view/update/delete assessments rules for a survey
be: Дазвол на стварэнне/прагляд/абнаўленне/выдаленне правіл ацэнак для апытання

en: Permission to create/view/update/delete quota rules for a survey
be: Дазвол на стварэнне/прагляд/абнаўленне/выдаленне правіл квот для апытання

en: Permission to create/view/update/delete/import/export the questions, groups, answers & conditions of a survey
be: Дазвол на стварэнне/прагляд/абнаўленне/выдаленнe/імпарт/экспарт пытанняў, груп, адказаў і ўмоў апытання

en: Permission to delete a survey
be: Дазвол на выдаленне апытання

en: Permission to modify survey security settings
be: Дазвол на змяненне параметраў бяспекі апытанняў

en: Permission to view & update the translations using the quick-translation feature
be: Дазвол на прагляд і абнаўленне перакладаў з выкарыстаннем функцыі хуткага перакладу

en: Permission to view statistics
be: Дазвол на прагляд статыстыкі

en: Permission to view/update the survey locale settings
be: Дазвол на прагляд/абнаўленне мясцовых наладак апытання

en: Permission to view/update the survey settings including token table creation
be: Дазвол на прагляд/абнаўленне наладак, уключаючы стварэнне табліц маркераў

en: Persian
be: Пэрсыдзкі

en: Place questions into a specified randomization group, all questions included in the specified group will appear in a random order
be: Памясціць пытанні ў спецыяльныя групы рандамізацыі. Усе пытанні, ўключаныя ў групу будуць з'яўляцца ў случайным парадку

en: Please be patient and try again in about 10 minutes.
be: Калі ласка, будзьце цярплівыя і паспрабуйце яшчэ раз праз 10 хвілін.

en: Please be patient...
be: Калі ласка, пачакайце...

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to enable this option
be: Калі ласка, зьмяніце права доступу каталогу %s перад тым, як уключыць гэтую опцыю.

en: Please change the directory permissions of the folder %s in order to preview templates.
be: Калі ласка, зьмяніце правы доступу каталога %s перад праглядам шаблонаў.

en: Please change the directory permissions of the folders /tmp and /upload/templates in order to enable this option.
be: Калі ласка, зьмяніце права доступу каталогаў /tmp і /upload/templates перад тым, як уключыць гэтую опцыю.

en: Please check any problems above and then proceed to the final step.
be: Калі ласка, праверце праблемы вышэй, а затым перайдзіце да заключнага этапу.

en: Please check any problems above and then proceed to the next step.
be: Калі ласка, праверце якія-небудзь праблемы вышэй, а затым пераходзіце да наступнага кроку.

en: Please check at least one item.
be: Калі ласка, адзначце хаця бы адзін элемент

en: Please check the directory permissions.
be: Калі ласка, праверце правы доступу да каталога.

en: Please check these settings now, then click the button below.
be: Калі ласка, праверце гэтыя наладкі, затым націсніце кнопку ніжэй.

en: Please check your settings
be: Калі ласка, праверце вашы наладкі

en: Please choose
be: Калі ласка, выберыце

en: Please choose *all* that apply:
be: Калі ласка, выберыце *усе* прыдатныя варыянты:

en: Please choose *only one* of the following:
be: Калі ласка, выберыце *толькі адзін* варыянт з наступнага:

en: Please choose all that apply and provide a comment:
be: Калі ласка, выберыце усё прыдатныя варыянты і пракаментуйце:

en: Please choose either of the options
be: Калі ласка, выберыце роўна адзін варыянт з наступных

en: Please choose the appropriate response for each item:
be: Калі ласка, абярыце адпаведны адказ па кожным пункце:

en: Please choose the label sets you want to export:
be: Калі ласка, абярыце метку мноства, якую вы хочаце экспартаваць:

en: Please choose...
be: Калі ласка, выберыце ...

en: Please complete all parts
be: Калі ласка, запоўніце ўсе часткі

en: Please confirm access to survey by answering the security question below and click continue.
be: Калі ласка, пацвердзіце доступ да апытання, адказаўшы на сакрэтнае пытанне ніжэй і націснуўшы Працягнуць.

en: Please confirm the token by answering the security question below and click continue.
be: Калі ласка, пацвярдзіце маркер доступу, адказаўшы на сакрэтнае пытанне ніжэй і націснуўшы Працягнуць.

en: Please contact %s ( %s ) for further assistance.
be: Калі ласка, звяжыцеся з %s ( %s ) для атрымання дадатковай дапамогі.

en: Please continue with populating the database.
be: Калі ласка, працягніце запаўняць базу дадзеных.

en: Please enter a date:
be: Калі ласка, увядзіце дату:

en: Please enter a valid update-key:
be: Калі ласка, увядзіце дапушчальны ключ абнаўлення

en: Please enter the database settings you want to use for LimeSurvey:
be: Калі ласка, увядзіце параметры базы дадзеных, якія Вы жадаеце выкарыстоўваць для LimeSurvey:

en: Please enter the name for the copied template:
be: Калі ласка, увядзіце імя для скапіяванага шаблона:

en: Please enter your comment here
be: Калі ласка, увядзіце тут свой каментар

en: Please explain something in detail:
be: Калі ласка, растлумачце падрабязней:

en: Please fax your completed survey to:
be: Калі ласка, вышліце запоўненае апытанне па факсу:

en: Please fax your completed survey to: %s
be: Калі ласка, вышліце запоўненае апытанне па факсу: %s

en: Please note that once responses have collected with this survey and you want to add or remove groups/questions or change one of the settings above, you will need to deactivate this survey, which will move all data that has already been entered into a separate archived table.
be: Звярніце ўвагу, што калі адказы ыбли аднойчы сабраныя гэтым апытаннем і Вы хочаце дадаць або выдаліць групы/пытанні, або змяніць адзін з параметраў вышэй, Вам неабходна адключыць гэты апытанне, каторы перамясціць усе дадзенныя атрымленныя апытнаннем у асобную архіўную табліцу.

en: Please number each box in order of preference from 1 to
be: Калі ласка, пранумеруйце кожны элемент у парадку перевагі ад 1 да

en: Please number each box in order of preference from 1 to
be: Калі ласка, пранумеруйце кожны элемент у парадку перевагі ад 1 да

en: Please rank all items
be: Ацаніце ўсе элементы

en: Please select a condition
be: Калі ласка, выберыце ўмову

en: Please select a field
be: Калі ласка, выберыце поле.

en: Please select a file to import!
be: Калі ласка, выберыце файл для імпарту!

en: Please select a language:
be: Калі ласка, выберыце мову:

en: Please select a user first
be: Калі ласка, спачатку выберыце карыстальніка.

en: Please select a user group first
be: Калі ласка, спачатку выберыце групу карыстальнікаў

en: Please select at least one file for deletion
be: Калі ласка, абярыце па крайняй меры адзін файл для выдалення

en: Please select at least one file for download
be: Калі ласка, абярыце па крайняй меры адзін файл для загрузкі

en: Please select at least one participant
be: Калі ласка, выберыце хаця б аднаго ўдзельніка

en: Please select the attributes that are to be added to the central database
be: Калі ласка, абярыце атрыбуты, якія будуць дададзеныя да цэнтральнай базы дадзеных

en: Please submit by %s
be: Калі ласка, адпраўце з дапамогай %s

en: Please try again.
be: Калі ласка, паспрабуйце яшчэ раз.

en: Please upload %s more file(s).
be: Калі ласка, загрузіце %s больш файлаў.

en: Please verify the following information before continuing with the database upgrade:
be: Калі ласка, пацвердзіце наступную інфармацыю, перш чым працягнуць абнаўленне базы дадзеных:

en: Please wait ...
be: Калі ласка, пачакайце ...

en: Please wait to begin with a new session.
be: Калі ласка, пачакайце да пачатку новай сесіі.

en: Please write your answer here:
be: Калі ласка, напішыце свой адказ ніжэй:

en: Please write your answer(s) here:
be: Калі ласка, напішыце ваш адказ(ы) ніжэй:

en: Polish
be: Польскі

en: Popup HTML editor
be: Рэдактар HTML (popup)

en: Portuguese
be: Партугальскі

en: Portuguese (Brazilian)
be: Партугальскі (Бразільскі)

en: Position:
be: Пазіцыя:

en: Post-Answer-Separator|Inter-Dropdownlist-Separator for dropdown lists
be: Межавальнік пасля пытання|Межавальнік ў выпадальнам спісе

en: Pre-installation check
be: Праверка перад інсталяцыей

en: Pre-installation check for LimeSurvey
be: Праверка перад інсталяцыей LimeSurvey

en: Predefined
be: Перадавызначаны

en: Predefined answer options for this question
be: Стандартныя варыянты адказу на гэтае пытанне

en: Predefined label sets...
be: Стандартныя наборы метак ...

en: Prefix|Suffix for dropdown lists
be: Прэфікс|Суфікс для выпадаючых спісаў

en: Present answer options in reverse order
be: Адлюстраванне варыянтаў адказаў ў зваротным парадку

en: Present answers in random order
be: Паказаць адказы ў выпадковым парадку

en: Present as text input boxes instead of dropdown lists
be: Выкарыстоўваць тэкставыя палі ўводу замест выпадаючых спісаў

en: Present dropdown control(s) instead of list of radio buttons
be: Паказаць выпадаючы(я) кантролы замест спіса радыё-кнопак

en: Presentation
be: Прэзентацыя

en: Presentation & navigation
be: Прэзентацыя і навігацыя

en: Preview This Question
be: Папярэдні прагляд пытання

en: Preview current question group
be: Папярэдні бягучая група пытанняў

en: Preview:
be: Перадпрагляд:

en: Previous
be: Назад

en: Previous Answers Fields
be: Палі папярэдніх адказаў

en: Previous question
be: Папярэдняе пытанне

en: Previous question group
be: Папярэдняя група пытанняў

en: Previous questions
be: Папярэднія пытанні

en: Previous session is set to be finished.
be: Папярэдняя сесія завершана.

en: Print answers page
be: Старонка ўвода адказаў

en: Print your answers.
be: Надрукаваць свае адказы.

en: Printable survey page
be: Версія для друку

en: Printable version
be: Версія для друку

en: Prior to 16
be: Да 16

en: Proceed to step %s
be: Перайдзіце да кроку %s

en: Processing...
be: У працэсе...

en: Public registration email subject:
be: Тэма ліста для агульнадаступнай рэгістрацыі:

en: Public registration email:
be: Ліст для агульнадаступнай рэгістрацыі:

en: Public statistics?
be: Агульнаядаступная статыстыка?

en: Publication & access control
be: Публікацыя і кантроль доступу

en: Punjabi
be: Пенжабі

en: Q1 and Q3 calculated using %s
be: Q1 і Q3 разлічаны з дапамогай %s

en: QueXML export
be: QueXML экспарт

en: Question
be: Пытанне

en: Question Page
be: Старонка пытанняў

en: Question Selection
be: Выбар пытання

en: Question Type:
be: Тып пытання:

en: Question attributes
be: Атрыбуты пытання

en: Question attributes:
be: Атрыбуты пытання:

en: Question by Question
be: Пытанне за пытаннем

en: Question code:
be: Код пытання:

en: Question codes were successfully regenerated.
be: Кады пытання былі паспяхова адноўлены.

en: Question could not be created.
be: Пытанне не можа быць створана.

en: Question could not be updated
be: Пытанне не можа быць абноўлена

en: Question could not be updated. There are conditions for other questions that rely on the answers to this question and changing the type will cause problems. You must delete these conditions before you can change the type of this question.
be: Пытанне не абноўлена. Ёсць умовы для іншых пытанняў, якія залежаць ад адказаў на гэтае пытанне і змяненне тыпу можа выклікаць праблемы. Вы павінны выдаліць ўмовы, перш чым вы зможаце змяніць тып гэтага пытання.

en: Question group
be: Група, да якой належыць пытанне

en: Question group import is complete.
be: Імпарт групы пытанняў зроблен.

en: Question group import summary
be: Імпарт групы пытанняў -- вынікі

en: Question group successfully saved.
be: Група пытанняў паспяхова захавана.

en: Question group/question organizer disabled
be: Арганізатар груп пытанняў/пытанняў выключаны

en: Question group:
be: Група пытанняў:

en: Question groups
be: Групы пытанняў

en: Question groups:
be: Групы пытанняў

en: Question import is complete.
be: Імпарт пытання зроблены.

en: Question import summary
be: Вынікі імпарту пытання

en: Question in language %s could not be created.
be: Пытанне на мове %s ня можа быць створана.

en: Question index
be: Index пытанняў

en: Question time
be: Час на пытанне

en: Question was successfully added.
be: Пытанне было паспяхова дададзена.

en: Question was successfully deleted.
be: Пытанне было паспяхова выдалена.

en: Question was successfully saved.
be: Пытанне было паспяхова захавана.

en: Question:
be: Пытанне:

en: Questions
be: Пытанні

en: Questions with conditions to this group
be: Пытанні з ўмовамі для гэтай групы

en: Questions:
be: Пытанні

en: Quick CSV report
be: Хуткі CSV даклад

en: Quick add...
be: Хуткае даданне ...

en: Quick statistics
be: Хуткая статыстыка

en: Quick translation
be: Хуткі пераклад

en: Quick-add answers
be: Хуткае даданне адказаў

en: Quick-add subquestions
be: Хутка дадаць падпытанне

en: Quick-translation
be: Хуткі пераклад

en: Quota action
be: Дзеянне квоты

en: Quota limit
be: Квоты

en: Quota message
be: Паведамленне квоты

en: Quota name
be: Квота імя

en: Quotas
be: Квоты

en: Quote meta characters
be: Занесці у двукоссе мета знакі

en: READ THIS CAREFULLY BEFORE PROCEEDING
be: УВАЖЛІВА ПРАЧЫТАЙЦЕ ПЕРАД ТЫМ, ЯК ПРАЦЯГНУЦЬ

en: Random answer order
be: Выпадковы парадак адказаў

en: Randomization group name
be: Рандамізацыя назвы групы

en: Randomization group:
be: Група рандамізацыі:

en: Randomize on each page load
be: Рандамізіраваць пры кожнай загрузцы старонкі

en: Range:
be: Дыяпазон:

en: Rank %s
be: Ранг %s

en: Ranking
be: Ацэнка

en: Reading file..
be: Чытанне файла ..

en: Reason:
be: Прычына:

en: Recommended
be: Рэкамендована

en: Record Deleted
be: Запіс выдалена

en: Record has been updated.
be: Запіс была абноўлена.

en: Records displayed:
be: Паказана запісаў:

en: Records imported
be: Імпартавана запісаў

en: Referrer URL will be saved.
be: Спасылаючыся URL будзе захаваны.

en: Register Page
be: Старонка рэгістрацыі

en: Registration
be: Рэгістрацыя

en: Registration email
be: Паведамленне з рэгістрацыяй

en: Regular expression
be: Рэгулярны выраз

en: Relevance equation:
be: Ураўненне актуальнасці:

en: Reload URL
be: Перазагрузіць URL

en: Reload your survey by clicking on the following link (or pasting it into your browser):
be: Каб абнавіць апытанне, перайдзіце па наступнай спасылцы (ці ўстаўце яе ў адрасны радок браўзэра):

en: Reloading screen. Please wait.
be: Абнаўленне экрана. Калі ласка, пачакайце.

en: Remaining
be: Засталося:

en: Remaining:
be: Засталося:

en: Reminder
be: Напамін

en: Reminder Email:
be: Адрас для напамінаў:

en: Reminder count
be: Лічыльнік напамінаў

en: Reminder count:
be: Напамін ацэнак:

en: Reminder email
be: Паведамленне з напамінам

en: Reminder email subject:
be: Тэма ліста з напамінам:

en: Reminder sent to:
be: Напамін адпраўлен:

en: Reminder sent?
be: Напамін адпраўлен?

en: Reminder status:
be: Статус напамінаў:

en: Reminder to participate in a survey
be: Напамін пра ўдзел у апытанні

en: Reminder(s) sent
be: Напамін(ы) адпраўлены

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove condition
be: Удаліць стан

en: Rename this template
be: Перайменаваць гэты шаблон

en: Rename this template to:
be: Перайменаваць гэты шаблон ў:

en: Renumber scenario automatically
be: Перанумараваць сцэнары аўтаматычна

en: Renumber the new record.
be: Перанумераваць новы запіс.

en: Reorder question groups / questions
be: Змяненіць парадак груп / пытанняў

en: Repeat a string
be: Паўтарыць страку

en: Repeating headings in array questions every X subquestions:
be: Паўтараючыяся загалоўкі ў масіў пытанняў кожныя X падпытанняў:

en: Replace
be: Замяніць

en: Replace all occurrences of the search string with the replacement string
be: Заменіць усе ўваходжанні радка пошуку радком замены

en: Replace the existing record.
be: Замяніць існуючы запіс.

en: Replaces the label of the 'Other:' answer option with a custom text
be: Змяняе загаловак 'Іншае' варыянта адказу сваім тэкстам

en: Report and skip the new record.
be: Дакласці аб памылцы і прапусціць гэты запіс.

en: Required
be: Патрабуецца

en: Reset
be: Скінуць

en: Reset Survey Logic
be: Скінуць логіку апытання

en: Reset all your tokens to the 'not used' state
be: Скінуць ўсе вашыя маркеры доступу ў стан "не выкарастаны"

en: Reset answers and token completed state
be: Скінуць стан завершаннасці адказаў і маркераў доступу

en: Reset conditions
be: Скінуць ўмовы

en: Reset the completed answers to the incomplete state
be: Скінуць стан завершаных адказаў на незавершаныя

en: Resources
be: Рэсурсы

en: Resources Import Summary
be: Вынікі імпарту рэсурсаў

en: Response ID
be: ID адказа

en: Response filters
be: Фільтры адказаў

en: Response import summary
be: Вынікі уведзеных адказаў

en: Response rate
be: Доля адказаўшых

en: Response submission for survey {SURVEYNAME}
be: Адказ на заяву на апытанне {SURVEYNAME}

en: Response submission for survey {SURVEYNAME} with results
be: Адказ на заяву на апытанне {SURVEYNAME} з вынікамі

en: Response summary
be: Статыстыка адказаў:

en: Responses
be: Адказы

en: Responses & statistics
be: Адказы і статыстыка

en: Responses containing
be: Адказы, якія змяшчаюць

en: Responses to this survey are NOT anonymized.
be: Адказы на гэтае апытанне НЕ ананімны.

en: Responses to this survey are anonymized.
be: Адказы на гэтае апытанне ананімны.

en: Responses will be date stamped.
be: Адказы будуць мець дату.

en: Responses will have the IP address logged
be: Адказы будуць мець захаваны IP адрас

en: Responses will have their referring URL logged.
be: Адказы будуць захаваны з URL спасылкамі

en: Responses will not be date stamped.
be: Адказы ня будуць мець дату.

en: Responses will not have the IP address logged.
be: Адказы ня будуць мець захаваны IP-адрас.

en: Responses will not have their referring URL logged.
be: Спасылаючыся URLадказаў не будуць захаваны.

en: Restart this Survey
be: Перазагрузіць апытанне

en: Restore
be: Аднавіць

en: Restore options
be: Параметры аднаўлення

en: Restrict input to integer values
be: Абмежаваць уваход для цэлых значэнняў

en: Result
be: Вынік

en: Results
be: Вынікі

en: Return a formatted string
be: Вернуць фарматаваную страку

en: Return comma-separated list of values
be: Вярнуць спіс значэнняў, падзеленых коскамі

en: Return current UNIX timestamp
be: Вярнуць цяперашнюю UNIX пазнаку часу

en: Return part of a string
be: Вярнуць частку стракі

en: Return to label set administration
be: Вярнуцца да набора метак адміністрацыі

en: Return to survey
be: Вярнуцца да апытання

en: Return to survey administration
be: Вярнуцца да панэлі кіравання

en: Returns true(1) if it is a valid date in gregorian calendar
be: Вяртае true(1) калі гэта дапушчальная дата ў Грыгарыянскім календары

en: Reverse a string
be: Перавярнуть страку

en: Reverse answer order
be: Зваротны парадак адказў

en: Romanian
be: Румынскі

en: Root URL
be: URL кораня

en: Round fractions down
be: Акругліць дробі ўніз

en: Round fractions up
be: Акругляць дробі ўверх

en: Rounds a number to an optional precision
be: Акругляе лік з адвольнай дакладнасцю

en: Rows
be: Радкі

en: Russian
be: Рускі

en: SJIS for Windows Japanese
be: Японскі SJIS для Windows

en: SMTP debug mode:
be: SMTP рэжым адладкі:

en: SMTP debug output:
be: SMTP адладкавы вывад:

en: SMTP host:
be: SMTP-хост:

en: SMTP password:
be: SMTP пароль:

en: SMTP username:
be: SMTP імя карыстальніка:

en: SPSS export scale type
be: тып маштабу экспарта SPSS

en: SPSS version:
be: SPSS версія:

en: SQL CODE THAT FAILED
be: SQL КОД ЯКІ НЕ ВЫКАНАНЫ

en: SQL command failed: %s
be: Каманда SQL пацярпела няўдачу: %s

en: Same
be: Такое ж самае

en: Save
be: Захаваць

en: Save & Load
be: Захаваць і загрузіць

en: Save & edit survey text elements
be: Захаваць і рэдагаваць тэкставыя элементы апытанняў

en: Save / Activate survey
be: Захаваць / Актываваць апытанне

en: Save IP Address?
be: Захаваць IP-адрас?

en: Save IP address?
be: Захаваць IP-адрас?

en: Save Now
be: Захаваць зараз

en: Save Page
be: Старонка захаванія

en: Save as label set
be: Захаваць як набор пазнак

en: Save both of them on the R working directory (use getwd() and setwd() on the R command window to get and set it)
be: Захаваць абодва файла ў працоўным каталозе R (выкарыстоўвайце каманды getwd() і setwd() у камандным радку R, каб атрымаць і ўсталяваць іх)

en: Save changes
be: Захаваць змены

en: Save city
be: Захаваць горад.

en: Save country
be: Захаваць страну

en: Save for further completion by survey user
be: Захаваць для далейшага завяршэння карыстальнікам

en: Save postal code
be: Захаваць паштовы код

en: Save question group
be: Захаваць групу пытанняў

en: Save quota
be: Захаваць квоты

en: Save referrer URL?
be: Захаваць URL?

en: Save settings
be: Захаваць налады

en: Save state
be: Статус захавання

en: Save this, then create another:
be: Захаваць гэта, а затым стварыць іншае:

en: Save timings?
be: Захаваць таймінгі?

en: Save update key
be: Захаваць ключ абнаўлення

en: Save your responses so far
be: Захаваць вашыя адказы

en: Saved Responses
be: Захаваныя адказы

en: Saved Responses:
be: Захаваныя адказы:

en: Saved Survey Details
be: Падрабязнасці захаванага апытання

en: Saved name
be: Захаванае імя

en: Scale
be: Шкала

en: Scale 1
be: Маштаб 1

en: Scale 2
be: Маштаб 2

en: Scenario
be: Сцэнар

en: Scope
be: Сфера дзеяння

en: Screen:
be: Старонка:

en: Search
be: Пошук

en: Security
be: Бяспека

en: Security Question
be: Сакрэтнае пытанне

en: Security alert
be: Абвестка сістэмы безапаснасці

en: Security question:
be: Сакрэтнае пытанне:

en: Select Answer
be: Абярыце адказ

en: Select LimeSurvey question file (*.lsq/*.csv)
be: Выберыце файл пытання LimeSurvey(*.lsq /*.csv)

en: Select ZIP File:
be: Выберыце ZIP файл:

en: Select file
be: Выберыце файл:

en: Select label set file (*.lsl,*.csv):
be: Абярыце набор метак файла (*.lsl, *.csv):

en: Select one of the three options
be: Выбраць адну з трох опцый

en: Select output format
be: Выбар выхаднога фармату

en: Select question group file (*.lsg/*.csv):
be: Выберыце файл групы пытанняў (*.lsg/*.csv):

en: Select survey to copy:
be: Выберыце апытанне для капіявання:

en: Select template ZIP file:
be: Выбраць ZIP файл з шаблонам:

en: Select the LDAP query you want to run:
be: Абярыце запыт LDAP, які вы хочаце запусціць:

en: Semicolon
be: Кропка з коскай

en: Send
be: Адправіць

en: Send Invitations
be: Адправіць запрашэння

en: Send Reminders
be: Адправіць напаміны

en: Send basic admin notification email to:
be: Адправіць базавае апавяшчэнне для адміністратара па электроннай пошце:

en: Send confirmation emails?
be: Пасылаць пісьма з пацверджаннямі?

en: Send detailed admin notification email to:
be: Адправіць падрабязнае апавяшчэнне для адміністратара па электроннай пошце:

en: Send email invitation
be: Адправіць запрашэнне па электроннай пошце

en: Send email invitations
be: Адправіць запрашэнні па электроннай пошце

en: Send email reminder
be: Адправіць напамінанне па электроннай пошце

en: Send invitation emails to the selected entries (if they have not yet been sent an invitation email)
be: Адправіць па электроннай поште запрашэнні абраным элементам(калі яны яшчэ не атрымлівалі ліст з запрашэннем)

en: Send me a copy:
be: Адправіць мне копію:

en: Send reminder email to the selected entries (if they have already received the invitation email)
be: Адправіць па электроннай пошце напамін абраным элементам(калі яны ўжо атрымалі ліст з запрашэннем)

en: Send reminder to token ID(s):
be: Адправіць напамін маркеру ID:

en: Sending invitations...
be: Адпраўка запрашэнняў ...

en: Sending to Token IDs
be: Адпраўка з ID маркера доступа

en: Sep
be: Вер

en: Separator used:
be: Межавальнік выкарыстоўваецца:

en: Seperator used:
be: Сепаратар выкарыстоўваецца:

en: Server name & port:
be: Імя і порт сервера:

en: Server time:
be: Час на серверы:

en: Server type:
be: Тып сервера:

en: Session lifetime (seconds):
be: Час жыцця сесіі (у секундах):

en: Set Survey Rights
be: Устанавіць правы доступу для апытання

en: Set User Rights
be: Усталяваць правы карыстальніка

en: Set a specific SPSS export scale type for this question
be: Ўсталяваць канкрэтны тып маштабу экспарта SPSS для гэтага пытання

en: Set conditions for this question
be: Усталяваць ўмовы для гэтага пытання

en: Set cookie to prevent repeated participation?
be: Устанавіць куки для прадухілення паўторнага ўдзелу?

en: Set global permissions for this user
be: Устанавіць глабальныя правы дазволу для гэтага карыстальніка

en: Set name:
be: Усталяваць імя:

en: Set survey permissions
be: Заданне праў апытання

en: Set template permissions
be: Задаць дазволы шаблону

en: Set template permissions for this user
be: Устанавіць шаблон дазволу для гэтага карыстальніка

en: Set templates that this user may access
be: Укажыце шаблоны, якія можа выкарыстовываць гэты карыстальнік

en: Set this to the IP/net location of your database server. In most cases "localhost" will work.
be: Усталюйце гэта ў  IP/net распалажэнні вашага сервера базы дадзеных. У большасці выпадкаў "localhost" будзе працаваць.

en: Set token length to:
be: Усталюйце даўжыню маркераў:

en: Set user permissions
be: Задаць дазволы карыстальніка

en: Share
be: Падзяліцца

en: Share panel
be: Панэль аб'яднання

en: Share the selected participants
be: Аб'яднаць выдзеленых удзельнікаў

en: Sharing participants...
be: Размеркаванне удзельнікаў...

en: Shift-JIS Japanese
be: Японская Shift-JIS

en: Short Free Text
be: Любы малы тэкст

en: Short names
be: Кароткія імёны

en: Should we proceed with the delete?
be: Ці павінны мы працягнуць выдаленне?

en: Show
be: Паказаць

en: Show "No answer"
be: Паказваць "Няма адказу"

en: Show "There are X questions in this survey"
be: Паказаць "Ёсць X пытанняў у гэтым апытанні"

en: Show 'no answer' option for non-mandatory questions:
be: Паказаць 'без адказу' варыянт для неабавязковых пытанняў:

en: Show Details of this Question
be: Паказаць дэталі гэтага пытання

en: Show PHPInfo
be: Паказаць PHPInfo

en: Show [<< Prev] button
be: Паказваць кнопку [<<Раней]

en: Show advanced settings
be: Паказаць дадатковыя налады

en: Show both
be: Паказаць як

en: Show both (Forced by the system administrator)
be: Паказаць абодва (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show comment
be: Паказаць каментар

en: Show conditions for this question
be: Паказаць умовы для гэтага пытання

en: Show details of this group
be: Паказаць дэталі гэтай групы

en: Show details of this survey
be: Паказаць дэталі гэтага апытання

en: Show grand total
be: Паказаць колькасць

en: Show grand total for either columns or rows
be: Паказаць колькасць радкоў або слупкоў

en: Show graphs
be: Паказаць графікі

en: Show graphs in public statistics?
be: Паказаць діаграмы ў агульнадаступный статыстыцы?

en: Show group description only
be: Паказаць толькі апісанне групы

en: Show group description only (Forced by the system administrator)
be: Паказаць толькі апісанне групы (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show group name and/or group description
be: Паказваць імя групы і/ці апісанне групы

en: Show group name only
be: Паказаць толькі імя групы

en: Show group name only (Forced by the system administrator)
be: Паказаць толькі імя груп (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show help
be: Паказаць спраўку

en: Show in public statistics
be: Паказаць у агульнадаступнай статыстыцы

en: Show last..
be: Паказаць апошнія ..

en: Show last...
be: Паказаць апошнія ...

en: Show next..
be: Паказаць далей ..

en: Show next...
be: Паказаць наступны ...

en: Show previous..
be: Паказаць папярэднія ..

en: Show previous...
be: Паказаць папярэдні ...

en: Show progress bar
be: Паказаць індыкатар развіцця

en: Show question code only
be: Паказаць толькі код пытання

en: Show question code only (Forced by the system administrator)
be: Паказаць толькі код пытання (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show question group name and/or description
be: Паказаць імя групы пытанняў і/або апісанне

en: Show question index / allow jumping
be: Паказаць індэкс пытання / дазволіць скачкі

en: Show question number and/or code
be: Паказаць нумар пытання і/або код пытання

en: Show question number and/or question code
be: Паказаць нумар пытання і/або код пытання

en: Show question number only
be: Паказаць толькі нумар пытання

en: Show question number only (Forced by the system administrator)
be: Паказаць толькі нумар пытання (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Show start...
be: Паказаць пачатак ...

en: Show statistics of this question in the public statistics page
be: Паказаць статыстыку па гэтым пытанні ў агульнадаступнай старонцы статыстыкі

en: Show summary information
be: Паказаць абагульненую інфармацыю

en: Show this token entry
be: Паказаць гэты маркер доступу

en: Show title
be: Паказаць назву

en: Show token summary
be: Паказаць статыстыку маркераў доступу

en: Show totals for
be: Паказаць агульную суму

en: Show totals for either rows, columns or both rows and columns
be: Паказаць колькасць радкоў, слупкоў альбо і радкоў і слупкоў

en: Show welcome screen?
be: Паказваць экран прывітання?

en: Showing Filtered Results
be: Паказваць фільтраваныя вынікі

en: Simple template editor
be: Просты рэдактар шаблонаў

en: Sine
be: Сінус

en: Single checkbox
be: Адзіночны флажок

en: Single choice questions
be: Пытанни з адным адказам

en: Sinhala
be: Сінгальскі

en: Site name
be: Назва сайта:

en: Site name:
be: Назва сайта:

en: Slider
be: Паўзунок

en: Slider accuracy
be: Паўзунок хібнасці

en: Slider initial value
be: Паўзунок пачатковага значэння

en: Slider left/right text separator
be: Паўзунок левага/правага межавальніка тэксту

en: Slider maximum value
be: Паўзунок максімальнага значэння

en: Slider minimum value
be: Паўзунок мінімальнага значэння

en: Slider starts at the middle position
be: Паўзунок находзіцца ў сярэдзіне

en: Slovak
be: Славацкі

en: Slovenian
be: Славенскі

en: Some Question have been disabled
be: Некаторыя пытанні былі адключаныя

en: Some URL description
be: Апісанне URL

en: Some example answer option
be: Некаторыя прыклады варыянтаў адказу

en: Some example subquestion
be: Прыклады падпытанняў

en: Some piece-of-cake steps to create your very own first survey:
be: Некалькі простых крокаў, каб стварыць сваё першае апытанне:

en: Someone may be trying to use your LimeSurvey session (CSRF attack suspected). If you just clicked on a malicious link, please report this to your system administrator.
be: Хтосьці можа спрабаваць выкарыстоўваць вашу LimeSurvey сесію, выкарыстоўвая GET запыты(падазрон на атаку CSRF). Калі вы толькі што націснулі малазнакомую спасылку, калі ласка, скажыце аб гэтым сістэмнаму адміністратару.

en: Sorry there are no supported question types in this survey.
be: Прабачце, у гэтым тыпе апытанняў няма патрымкі такіх тыпаў пытанняў.

en: Sorry your responses have exceeded a quota on this survey.
be: На жаль, вашыя адказы перавысілі квоту на гэтае апытанне.

en: Sorry, but the LDAP module is missing in your PHP configuration.
be: На жаль, модуль LDAP адсутнічае ў вашай канфігурацыі PHP.

en: Sorry, no more files can be uploaded!
be: Прабачце, нельга больш загружаць файлы!

en: Sorry, only %s extensions are allowed!
be: Прабачце, толькі пашырэнні (%s) файлаў дазволены!

en: Sorry, only %s files can be uploaded for this question!
be: Прабачце, толькі %s файлы могуць быць загружаныя для гэтага пытання!

en: Sorry, the uploaded file (%s) is larger than the allowed filesize of %s KB.
be: На жаль, загружаны файл (%s) больш, чым дазволены памер файла ў %s KB.

en: Sorry, there was an error uploading your file
be: Адбылася памылка ў час загрузкі вашага файла

en: Sorry, this file extension (%s) is not allowed!
be: Прабачце, такое пашырэнне файла (%s) не дазволена!

en: Sorry, this file is too large. Only files up to %s KB are allowed.
be: Прабачце, гэты файл надта вялікі. Толькі файлы да %s кілабайт дазволеныя.

en: Sorry, this file is too large. Only files upto %s KB are allowed.
be: Выбачайце, гэты файл занадта вялікі. Дапускаюцца толькі файлы %s KB.

en: Sorry. There is no matching survey.
be: Прабачце. Не існуе адпаведнага апытання.

en: Sort answers alphabetically
be: Сартаваць адказы па альфабэце

en: Sort the answer options alphabetically
be: Сартаваць варыянты адказу па алфавіце

en: Source table:
be: Ісходная табліца:

en: Spanish
be: Іспанскі

en: Spanish (Mexico)
be: Іспанскі (Мексіка)

en: Specify a custom date/time format (the <i>d/dd m/mm yy/yyyy H/HH M/MM</i> formats and "-./: " characters are allowed for day/month/year/hour/minutes without or with leading zero respectively. Defaults to survey's date format
be: Пазначыць свой фармат даты часу (<i>д/дд м/мм гг/гггг Г/ГГ Х/ХХ </i> фарматы і сімвалы "-./: "  дазволены для дня/месяца/года/гадзіны/хвіліны з або без вядучых нулей адпаведна. Змаўчанні для фармата даты апытання

en: Square root
be: Корань квадратны

en: Standard Fields
be: Стандартныя палі

en: Standard deviation
be: Стандартнае адхіленне

en: Standard files:
be: Стандартныя файлы:

en: Start date/time:
be: Пачатак дата/час:

en: Start installation
be: Пачаць інсталяцыю

en: Start language
be: Стандартная мова

en: Started but not yet completed
be: Пачаўся, але яшчэ не завершаны

en: Starting from:
be: Пачынаючы з:

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Statistics URL
be: URL статыстыкі

en: Statistics report language
be: Мова паведамлення статыстыкі

en: Status
be: Статус

en: Step 1:
be: Крок 1:

en: Step 2:
be: Крок 2:

en: Step value
be: Значэнне крока

en: Stop this survey
be: Закрыць гэта апытанне

en: Store the city?
be: Захаваць горад?

en: Store the country?
be: Захоўваць страну?

en: Store the postal code?
be: Захоўваць паштовы код?

en: Store the state?
be: Захаваць штат?

en: Straight
be: Прамалінейна

en: Strip HTML and PHP tags from a string
be: Удаліць HTML і PHP тэгі з радка

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning and end of a string
be: Удаліць прабелы (або іншыя знакі) з начала і канца радка

en: Strip whitespace (or other characters) from the beginning of a string
be: Удаліць прабелы (або іншыя знакі) з пачатку радка

en: Strip whitespace (or other characters) from the end of a string
be: Удаліць прабелы (або іншыя знакі) з канца радка

en: Subject
be: Тэма

en: Subject:
be: Тэма:

en: Submission date
be: Дата адпаўкі

en: Submit
be: Адправіць

en: Submit Your Survey.
be: Дадаць сваю анкету.

en: Submit your answers
be: Адправіць свае адказы

en: Submit your survey.
be: Адправіць апытанне.

en: Subquestion
be: Падпытанне

en: Subquestion:
be: Падпытанне:

en: Subquestions
be: Падпытанні

en: Subquestions were successfully saved.
be: Падпытанні былі паспяхова захаваныя.

en: Subtotals based on displayed questions
be: Прамежкавыя вынікі заснаваны на паказаных пытаннях

en: Success
be: Поспех

en: Success!
be: Поспех!

en: Successfully created CPDB entries
be: CPDB запісы паспяхова створаны

en: Successfully created token entries
be: Маркер запісу паспяхова створан

en: Sum
be: Сума

en: Summary
be: Зводка

en: Support this project - Donate to
be: Падтрымайце гэты праект - зрабіце ахвяраванне

en: Survey
be: Апытанне

en: Survey Access
be: Доступ да апытанняў

en: Survey Format is %s:
be: Фармат апытання - %s:

en: Survey Has Been Deactivated
be: Апытанне было дэактывавана

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s)
be: Апытанне з ID %d захавана ў %s, якое змяшчае %d запісаў

en: Survey ID %d saved at %s containing %d record(s) (%s)
be: Апытанне з ID %d захавана ў %s, якое змяшчае %d запісаў (%s)

en: Survey List Page
be: Старонка са спісам апытанняў

en: Survey URL
be: Старонка апытання(URL)

en: Survey URL for language:
be: URL апытання для мовы:

en: Survey activation
be: Актывацыя апытання

en: Survey admin can choose
be: Адміністратар апытання можа выбраць

en: Survey bounce email:
be: Апытання bounce email:

en: Survey cannot be activated yet.
be: Апытанне не можа быць актывавана.

en: Survey cannot be activated. Either you have no permission or there are no questions.
be: Апытанне не можа быць актывавана. Альбо ў вас няма доступу, альбо ў апытанні няма пытанняў.

en: Survey content
be: Змест апытання

en: Survey copy summary
be: Копія вынікаў апытанняў

en: Survey could not be created because it did not have a title
be: Апытанне не можа быць створана, таму што няма назвы апытання

en: Survey could not be updated
be: Апытанне не можа быць абноўлена

en: Survey currently active
be: Апытанне актыўна

en: Survey deletion
be: Выдаленне апытання

en: Survey does not pass consistency check
be: Агляд не праходзіць праверку на цэласнасць

en: Survey expiration date
be: Дата заканчэння апытання

en: Survey has been activated. Results table has been successfully created.
be: Агляд быў актываваны. Табліца вынікаў паспяхова створана.

en: Survey import summary
be: Вынікі імпарту апытанняў

en: Survey locale settings
be: Агляд мясцовых наладак

en: Survey mode is set to %s:
be: Рэжым апытання усталяваны ў %s:

en: Survey name (ID)
be: Назва апытання (ID)

en: Survey name (ID):
be: Назва апытання (ID):

en: Survey permissions
be: Правы апытання

en: Survey permissions for all users in this group were successfully updated.
be: Права доступу апытання для ўсіх карыстальнікаў у гэтай групе паспяхова абноўлены.

en: Survey permissions were successfully updated.
be: Права доступу апытання паспяхова абноўлены.

en: Survey preview only for administration users
be: Перадапрагляд апытання толькі для карыстальнікаў-адміністратараў(administration users)

en: Survey properties
be: Наладкі апытання

en: Survey quotas
be: Квоты апытання

en: Survey registration confirmation
be: Пацверджанне рэгістрацыі ў апытанні

en: Survey security
be: Бяспека апытанняў

en: Survey settings
be: Наладкі апытання

en: Survey settings were successfully saved.
be: Наладкі апытання былі паспяхова захаваныя.

en: Survey structure (.lss)
be: Структура апытання (.lss)

en: Survey structure import summary
be: Вынік імпрату структуры апытання

en: Survey table name
be: Імя табліцы апытання

en: Survey text elements successfully saved.
be: Тэкставыя элементы апытання паспяхова захаваны.

en: Survey title
be: Назва апытання

en: Survey title and description
be: Назва і апісанне апытання

en: Survey was successfully added.
be: Апытанне было паспяхова дададзена.

en: Surveys
be: Апытанні

en: Surveys:
be: Апытанні:

en: Swedish
be: Шведскі

en: Switch to closed-access mode
be: Пераключэнне ў рэжым абмежаванага доступу

en: System overview
be: Агляд сістэмы

en: TIS620 Thai
be: Тайскі TIS620

en: Table column usage
be: Выкарыстанне слупкоў табліцы

en: Table prefix
be: Прэфікс табліцы

en: Table size usage
be: Выкарыстанне памера табліцы

en: Take ownership
be: Стаць ўладальнікам

en: Tangent
be: Тангенс

en: Target (sub-)question:
be: Памеціць (пад-)пытанне:

en: Target question
be: Адмеціць пытанне

en: Target survey ID:
be: ID мэтавага апытання

en: Tempdir %s is not writable
be: Tempdir %s не даступна для запісу

en: Template %s not found, please review when activating.
be: Шаблён %s ня знойдзены, калі ласка, памятайце аб гэтым пры актывацыі.

en: Template '%s' does already exist.
be: Шаблон '%s' ужо існуе.

en: Template '%s' was successfully deleted.
be: Шаблон '%s' быў паспяхова выдалены.

en: Template Editor
be: Рэдактар шаблонаў

en: Template Preview:
be: Папярэдні прагляд шаблона:

en: Template Sample
be: Імя шаблона

en: Template could not be renamed to `%s`.
be: Шаблон не змог быць перайменаваны ў `%s`.

en: Template editor
be: Рэдактар шаблонаў

en: Template editor mode
be: Рэжым рэдагавання шаблонаў

en: Template name
be: Назва шаблона

en: Template permissions were updated successfully.
be: Шаблон дазволу быў паспяхова абноўлены.

en: Template preview image
be: Малюнак папярэдняга прагляд шаблон

en: Template:
be: Шаблон:

en: Terminate survey
be: Спыніць апытанне

en: Terminate survey with warning
be: Спыніць апытанне з папярэджаннем

en: Test if your server has SSL enabled by clicking on this link.
be: Праверце, ці працуе ваш сервер SSL, пяройдучы па гэтай спасылцы.

en: Test survey
be: Пратэставаць апытанне

en: Text box
be: Панэль тэксту

en: Text display
be: Адлюстраванне тэксту

en: Text inputs
be: Тэкставы ўвод

en: Text questions
be: Тэкставыя пытанні

en: Thai
be: Тайскі

en: Thank you for completing this survey.
be: Дзякуем вас за ўдзел у апытанні.

en: Thank you for registering to participate in this survey.
be: Дзякуем вам за рэгістрацыю для ўдзелу ў гэтым апытанні.

en: Thank you for saving your survey in progress.  The following details can be used to return to this survey and continue where you left off.  Please keep this e-mail for your reference - we cannot retrieve the password for you.
be: Дзякуй за захаванне няскончанага апытання. Наступныя падрабязнасці дапамогуць вярнуцца і працягнуць, дзе вы спыніліся. Калі ласка, майце гэты адрас электроннай пошты для даведкі - мы ня можам трымаць пароль для вас.

en: Thank you for saving your survey in progress. You can return to the survey at the same point you saved it at any time using the link from this or any previous email sent to regarding this survey.
be: Дзякуй за захаванне нескончанага апытання. Вы можаце вярнуцца да апытання да таго ж моманту, на якім вы захавалі яго, выкарыстоўваючы спасылку з гэтага ці любога папярэдняга паведамлення, адпраўленнага наконт гэтага апытання.

en: Thank you!
be: Дзякуй!

en: The 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
be: Папярэджанне а ліміце часу будзе заставацца бачнай гэтую колькасць секунд(не выключаецца, калі гэты параметр застаецца пустым)

en: The 2nd 'time limit warning' will stay visible for this many seconds (will not turn off if this setting is left blank)
be: Другое папярэджанне а ліміце часу будзе заставацца бачнай гэту колькасць секунд(не выключаецца, калі гэты параметр застаецца пустым)

en: The 2nd message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
be: Другое паведамленне, якое адлюстроўваецца як папярэджванне а ліміце часу (з'явіцца стандартнае папярэджанне, калі гэтае поле застанецца пустым)

en: The LimeSurvey ComfortUpdate is an easy procedure to quickly update to the latest version of LimeSurvey.
be: LimeSurvey ComfortUpdate з'яўляецца просты працэдурай хуткага абнаўлення да апошняй версіі LimeSurvey.

en: The LimeSurvey database is being upgraded
be: Базы дадзеных LimeSurvey ў цяперашні час аднаўляецца

en: The answer options will be distributed across the number of columns set here
be: Варыянты адказу будуць паказвацца з такой колькасцю слупкоў

en: The answer to the security question is incorrect.
be: Адказ на сакрэтнае пытанне памылковы.

en: The database export is only available for MySQL databases. For other database types please use the according backup mechanism to create a database dump.
be: Экспарт базы дадзеных даступен толькі для баз дадзеных MySQL. Для іншых тыпаў баз даных, калі ласка, выкарыстоўвайце адпаведныя механізмы рэзервовага капіявання.

en: The database you specified does not exist:
be: База дадзеных, якую вы пазначылі, не існуе:

en: The database you specified is up to date.
be: Базы дадзеных, якую вы вызначылі, не мае патрэбу ў абнаўленні.

en: The email address is not valid.
be: Адрас электроннай пошты з'яўляецца недапушчальным.

en: The email you used has already been registered.
be: Адрас выкарыстанай вамі электроннай пошты ўжо зарэгістраваны.

en: The email you used is not valid. Please try again.
be: Адрас электроннай пошты недапушчален. Калі ласка, паспрабуйце яшчэ раз.

en: The entry was assigned the following record id:
be: Дадзеным прызначаны наступны ID:

en: The file has been successfuly uploaded.
be: Файл быў паспешна загружаны.

en: The following answers should be deleted:
be: Наступныя адказы павінны быць выдаленыя:

en: The following assessments should be deleted:
be: Наступныя ацэнкі павінны быць выдалены:

en: The following conditions should be deleted:
be: Наступныя ўмовы павінны быць выдалены:

en: The following files will be modified or deleted but were already modified by someone else.
be: Наступныя файлы павінны быць зменены або выдалены, але ўжо кімсьці мадыфікаваны.

en: The following files would be added by the update but already exist. This is very unusual and may be co-incidental.
be: Наступныя файлы будуць дададзеныя з дапамогай абнаўлення, але ўжо існуюць. Гэта вельмі незвычайна і можа быць выпадкова.

en: The following groups should be deleted:
be: Наступныя групы павінны быць выдаленыя:

en: The following old survey response tables exist and may be deleted if no longer required:
be: Наступныя старыя табліцы адказаў апытанняў існуюць і могуць быць выдаленыя, калі не патрабуюцца болей:

en: The following old survey tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
be: Наступныя старыя табліцы апытанняў павінны быць выдалены, паколькі яны не змяшчаюць запісаў ці апытанне-продак больн не існуе:

en: The following old token list tables exist and may be deleted if no longer required:
be: Наступныя старыя табліцы маркераў доступу існуюць і могуць быць выдаленыя, калі не патрабуюцца болей:

en: The following old token tables could be restored:
be: Наступныя старыя табліцы маркераў могуць быць адноўленыя:

en: The following old token tables should be deleted because they contain no records or their parent survey no longer exists:
be: Наступныя старыя табліцы маркераў павінны быць выдалены, паколькі яны не змяшчаюць запісаў ці апытанне-продак больн не існуе:

en: The following problems have been found:
be: Наступныя праблемы былі выяўленыя:

en: The following questions should be deleted:
be: Наступныя пытанні павінны быць выдаленыя:

en: The following settings cannot be changed when the survey is active.
be: Гэты параметр не можа быць зменены пакуль апытанне актыўна.

en: The following steps will be done by this update:
be: Наступныя крокі будуць зроблены гэтым абнаўленнем:

en: The following survey language settings should be deleted:
be: Наступныя параметры мовы апытання павінны быць выдалены:

en: The following surveys are available:
be: Наступныя апытанні даступны:

en: The following surveys should be deleted:
be: Наступныя апытанні павінны быць выдалены:

en: The handle is displayed at the middle of the slider (this will not set the initial value)
be: Ручка адлюстроўваецца ў сярэдзіне паўзунка(гэта не будзе задаваць пачатковае значэнне)

en: The languages of the imported group file must at least include the base language of this survey.
be: Мовы імпартаванай групы павінна ўключаць прынамсі асноўную мову гэтага апытання.

en: The languages of the imported question file must at least include the base language of this survey.
be: Мовы імпартаванага пытання павінны ўключаць асноўную мову апытання.

en: The maximum number of files has been uploaded. You may return back to survey.
be: Максімальная колькасць файлаў была загружана. Вы можаце вярнуцца да апытання.

en: The message to display as a 'time limit warning' (a default warning will display if this is left blank)
be: Паведамленне, якое адлюстроўваецца як 'папярэджванне а ліміце часу (з'явіцца стандартнае папярэджанне, калі гэтае поле застанецца пустым)

en: The message to display when the time limit has expired (a default message will display if this setting is left blank)
be: Паведамленне, якое адлюстроўваецца, калі ліміт часу скончыўся (паведамленне па змоўчванні будзе адлюстроўвацца, калі гэты параметр застанецца пустым)

en: The minimum number of files has not been uploaded.
be: Мінімальная колькасць файлаў не была загружана.

en: The new question group/question order was successfully saved.
be: Парадак новай групы пытанняў/пытання быў паспяхова захаваны.

en: The participant cannot upload a single file larger than this size
be: Удзельнік не можа загрузіць файл болей гэтага памеру

en: The question could not be added. You must enter at least enter a question code.
be: Пытанне не можа быць дададзена. Вы павінны, як мінімум, увесці код пытання.

en: The question group was deleted.
be: Група пытанняў была выдалена.

en: The record kept of your survey responses does not contain any identifying information about you unless a specific question in the survey has asked for this. If you have responded to a survey that used an identifying token to allow you to access the survey, you can rest assured that the identifying token is not kept with your responses. It is managed in a separate database, and will only be updated to indicate that you have (or haven't) completed this survey. There is no way of matching identification tokens with survey responses in this survey.
be: Вашыя адказы не ўтрымоўваюць ніякай ідэнтыфікуючай інфармацыі пра вас. Выключэнне складаюць пытанні, якія наўпрост запытваюць такую інфармацыю. Калі вы адказвалі на пытанне з выкарыстаннем маркера доступа, вы можаце быть упэўненыя, што маркер не захаван з вашымі адказамі.

en: The redundancy check looks for tables leftover after deactivating a survey. You can delete these if you no longer require them.
be: Праверка надмернасці шукае табліцы, якія засталіся пасля дэактывацыі апытанняў. Вы можаце выдаліць іх, калі яны вам больш не патрабуюцца.

en: The related survey is missing.
be: Не хапае звязанага пытання

en: The responses table has been renamed to:
be: Табліца адказаў была пераназвана ў:

en: The responses to this survey are no longer available using LimeSurvey.
be: Адказы на гэта апытанне больш не даступны ў LimeSurvey.

en: The sum of the multiple numeric inputs must be greater than this value
be: Сума множных лікавых ўводаў павінна быць болей чым гэта значэнне

en: The survey cannot be activated until these problems have been resolved.
be: Агляд не можа быць актываваны, пакуль гэтыя праблемы ня будуць вырашаны.

en: The survey was successfully expired by setting an expiration date in the survey settings.
be: Апытанне было паспяхова скончана з-за усталявання тэрміну заканчэння ў наладках апытання.

en: The survey you selected does not exist
be: Выбраннага апытання не існуе

en: The text message that displays in the countdown timer during the countdown
be: Тэкставае паведамленне, якое адлюстроўваецца ў таймеры зваротнага адліку падчас адліку

en: The token entry was successfully updated.
be: Маркер доступу быў паспяхова абноўлены.

en: The token you have provided is either not valid, or has already been used.
be: Маркер, які вы ўвялі недапушчальны, ці ўжо быў выкарыставаны.

en: The token you have provided is not valid or has already been used.
be: Маркер доступу, які вы напісалі, не з'яўляюцца дапушчальным або ўжо быў выкарыстан.

en: The token you provided doesn't match the one in your session.
be: Ваш маркер доступу не супадае з маркерам вашай сесіі

en: The tokens table associated with this survey has been renamed to:
be: Табліца маркераў доступу, звязаная з гэтым апытаннем, будзе перайменавана ў:

en: The tokens table has now been removed and tokens are no longer required to access this survey.
be: Табліца маркераў доступу выдалена і маркеры доступу болей не патрыбны для гэтага апытання.

en: The update server is currently busy. This usually happens when the update files for a new version are being prepared.
be: Сервера абнаўленняў у цяперашні час заняты. Гэта звычайна адбываецца, калі рыхтуюцца файлы абнаўленняў для новай версіі.

en: The user name already exists.
be: Імя карыстальніка ўжо існуе.

en: There are %s orphaned default value entries which can be deleted.
be: Ёсць %s асірацелых стандартных запісаў, якія могуць быць выдалены.

en: There are %s orphaned question attributes.
be: Ёсць %s асірацелых атрыбутаў пытанняў.

en: There are %s orphaned quota entries which can be deleted.
be: Ёсць %s асірацелых квот запісаў, якія могуць быць выдалены.

en: There are %s orphaned quota language settings which can be deleted.
be: Ёсць %s асірацелых квот моўных наладак, якія могуць быць выдалены.

en: There are %s orphaned quota members which can be deleted.
be: Ёсць %s асірацелых квот удзельнікаў, якія могуць быць выдаленыя.

en: There are %s user attribute fields in this token table
be: Ёсць %s палеў атрыбутаў карыстальніка ў гэтай табліцы маркераў доступу

en: There are more emails pending than can be sent in one batch. Continue sending emails by clicking below.
be: Засталіся электронныя лісты, якія ждуць адпраўкі. Каб працягнуць адпраўку лістоу, націсніце ніжэй.

en: There are no groups available.
be: Няма даступных груп.

en: There are no more questions. Please press the <Submit> button to finish this survey.
be: Няма болей пытанняў. Калі ласка, націсніце <Адправіць> кнопку, каб скончыць гэтае апытанне.

en: There are no participants to be exported
be: Няма удзельнікаў, якія будуць экспартаваны

en: There are no questions in this survey
be: Няма пытанняў у гэтым апытанні

en: There are two ways to stop a survey. Please read carefully on the two options below and choose the right one for you.
be: Ёсць два спосабу спыніць апытанне. Калі ласка, уважліва прачытайце два варыянта ніжэй і выберыце той які больш Вам падыходзіць.

en: There are {EMAILCOUNT} emails still to be sent.
be: Ёшчэ {EMAILCOUNT} лістоў для адпраўкі.

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey
be: Ёсць {NUMBEROFQUESTIONS} пытанняў ў гэтым апытанні

en: There are {NUMBEROFQUESTIONS} questions in this survey.
be: Ёсць {NUMBEROFQUESTIONS} пытанняў ў гэтым апытанні.

en: There is 1 question in this survey
be: Існуе 1 пытанне ў гэтым апытанні

en: There is a LimeSurvey update available: Version %s
be: Даступна абнаўленне LimeSurvey: Версія %s

en: There is already a recorded answer for this token
be: Для гэтака маркеру доступу ужо ёсць захаваныя адказы

en: There is already an entry with that exact token in the table. The same token cannot be used in multiple entries.
be: У табліцы ужо існуе запіс з дакладна такім жа маркерам. Адзін і той жа маркер доступу не можа быць выкарастаны у некалькіх запісаў.

en: There is currently no newer LimeSurvey version available.
be: Зараз няма новых версій LimeSurvey.

en: There is no matching saved survey
be: Такога захаванага апытання ня знойдзена

en: There is no matching survey.
be: Няма адпаведных апытанняў.

en: There was a problem deleting the template '%s'. Please check your directory/file permissions.
be: Існуе праблема выдалення шаблона '%s'. Калі ласка, праверце правы доступу да вашага каталога/файлаў.

en: There was a problem downloading the update file. Please try to restart the update process.
be: Праблема загрузкі файла абнаўлення. Калі ласка, паспрабуйце перазапусьціць працэс абнаўлення.

en: There was a problem downloading the updater file. Please try to restart the update process.
be: Існуе праблема загрузкі файла абнаўлення. Калі ласка, паспрабуйце перазапусьціць працэс абнаўлення.

en: There was an error on update check (%s)
be: З'явілася памылка пры праверцы аднаўленьняў (%s)

en: There was an error using the Google API.
be: Адбылася памылка ў час выкарыстоўвання Google API.

en: There were no eligible emails to send. This will be because none satisfied the criteria of:
be: Няма адрасов для пасылкі. Гэта праісходзіць таму, што ні адзін не падыходзіць да крытэрыяў:

en: This ZIP archive contains no valid Resources files. Import failed.
be: Гэты архіў ZIP не ўтрымлівае дапушчальных файлаў рэсурсаў. Не атрымалася імпартаваць.

en: This ZIP archive contains no valid template files. Import failed.
be: Гэты архіў ZIP не ўтрымлівае дапушчальных файлаў шаблону. Не атрымалася імпартаваць.

en: This archive contains a PDF file of the survey, the queXML file of the survey and a queXF banding XML file which can be used with queXF: http://quexf.sourceforge.net/ for processing scanned surveys.
be: Гэты архіў змяшчае PDF файл апытання, queXML файл апытання і queXF banding XML-файл, які можа быць выкарыстаны з дапамогай queXF: http://quexf.sourceforge.net/ для апрацоўкі адсканаваных апытанняў.

en: This file is not a LimeSurvey label set file. Import failed.
be: Гэты файл не з'яўляецца файлам набора метак LimeSurvey. Не атрымалася імпартаваць.

en: This file is not a LimeSurvey question file. Import failed.
be: Гэты файл не з'яўляецца файлам пытання LimeSurvey. Не атрымалася імпартаваць.

en: This file is not a LimeSurvey survey file. Import failed.
be: Гэты файл не з'яўляецца файлам апытання LimeSurvey. Не атрымалася імпартаваць.

en: This file is not a valid ZIP file archive. Import failed.
be: Гэты файл не з'яўляецца дапушчальным ZIP архівам. Не атрымалася імпартаваць.

en: This file is too old. Only files from LimeSurvey version 1.50 (DBVersion 112) and newer are supported.
be: Гэты файл занадта стары. Толькі файлы з LimeSurvey версіі 1.50 (DBVersion 112) і болей новыя падтрымліваюцца.

en: This file type is not allowed to be uploaded.
be: Гэты тып файла не можа быць загружаны.

en: This group description is fairly vacuous, but quite important.
be: Гэта апісанне групы незапоўненае, але даволі важнае.

en: This group does not contain any question(s).
be: Гэтая група не ўтрымлівае ніводнага пытання.

en: This is a closed-access survey, so you must supply a valid token.  Please contact the administrator for assistance.
be: Гэта апытанне з закрытым доступам, так што вы павінны ўвесці дапушчальны маркер доступа. Калі ласка, звярніцеся да адміністратара.

en: This is a controlled survey. You need a valid token to participate.
be: Гэта кантраляванае апытанне. Вам патрэбен дапушчальны маркер доступу для ўдзелу.

en: This is a sample survey description. It could be quite long.
be: Гэта прыклад апісання апытання. Яно можа быць вельмі працяглым.

en: This is not a valid LimeSurvey survey structure XML file.
be: Гэты файл не з'яўляецца дзейным XML файлам структуры апытання LimeSurvey.

en: This is not a valid response data XML file.
be: Гэты файл не з'яўляецца дзейным XML файлам дадзеных адказаў.

en: This is not a valid timings data XML file.
be: Гэты файл не з'яўляецца дзейным XML файлам дадзеных таймінгаў аў.

en: This is not a valid token data XML file.
be: Гэты файл не з'яўляецца дзейным XML файлам дадзеных маркераў.

en: This is some help text.
be: Гэта прыклад даведачнага тэксту.

en: This is the base language of your survey and it can't be changed later. You can add more languages after you have created the survey.
be: Гэта асноўная мова вашага апытання і не можа быць зменена пазней. Вы можаце дадаць некалькі моў пасля стварэння апытання.

en: This is the default email address of the site administrator and used for system messages, contact options and default bounce email.
be: Гэта адрас электроннай пошты па змаўчанні для адміністратара сайта, і выкарыстоўваецца для сістэмных паведамленняў, опцыі кантактаў і bounce пошты.

en: This is the default name of the site administrator and used for system messages and contact options.
be: Гэта імя па змаўчанні для адміністратара сайта і выкарыстоўваецца для сістэмных паведамленняў і кантактных варыянтаў.

en: This is the survey end message.
be: Гэта паведамлення заканчэння апытання.

en: This name has already been used for this survey. You must use a unique save name.
be: Гэта імя ўжо выкарыстоўваецца. Вы павінны выкарыстоўваць унікальнае захаванае імя.

en: This name is reserved for standard template.
be: Гэта імя зарэзервавана для стандартнага шаблону

en: This name will appear in the survey list overview and in the administration header.
be: Гэта імя з'явіцца ў спісе агляда апытання і ў загалоўке адміністрацыі.

en: This option can't be set if Anonymous answers are used
be: Гэты параметр не можа быць усталяваны, калі выкарыстоўваюцца ананімныя адказы

en: This option can't be set if the `Anonymized responses` option is active.
be: Гэты параметр не можа быць усталяваны, калі опцыя `ананімных адказаў` актыўна.

en: This process will delete this survey, and all related groups, questions answers and conditions.
be: Вы выдаліце апытанне і ўсе звязаныя групы, адказы на пытанні і ўмовы.

en: This question does not have a question 'type' set.
be: Гэта пытанне не мае тыпу.

en: This question has a condition set, however the condition is based on a question that appears after it.
be: Гэтае пытанне мае набор умоў, аднак ўмова заснавана на пытанні, якое ідзе пасля умовы.

en: This question is always shown.
be: Гэтае пытанне заўсёды адлюстроўваецца.

en: This question is mandatory
be: Гэта пытанне з’яўляецца абавязковым

en: This question requires a second answer set but none is set.
be: Гэтае пытанне патрабуе дзьвух адказаў, але нічога не ўстаноўлена.

en: This question requires answers, but none are set.
be: Гэтае пытанне патрабуе адказу, але нічога не ўстаноўлена.

en: This question's SGQA code
be: SGQA код пытання гэтага пытання

en: This question's group ID number
be: ID нумар групы гэтага пытання

en: This question's question ID number
be: ID нумар пытання гэтага пытання

en: This question's survey ID number
be: ID нумар апытання гэтага пытання

en: This survey allows public registration. A token table must also be created.
be: Гэтае апытанне дазваляе публічную рэгістрацыю. Табліцы маркераў доступу таксама павінна быць створана.

en: This survey does not seem to exist.
be: Гэтага апытання не існуе.

en: This survey does not yet have any questions and cannot be tested or completed.
be: Гэта апытанне яшчэ не мае пытанняў і ня можа быць праверана або завершана.

en: This survey has an associated tokens table. If you delete this survey this tokens table will be deleted. We recommend that you export or backup these tokens before deleting this survey.
be: Гэта апытанне мае звязаную табліцу маркераў доступу. Калі вы выдаліце гэта апытанне, табліца маркераў будзе выдалена. Мы рэкамендуем Вам экспартаваць яе ці зрабіць рэзервую копію перад выдаленнем апытання.

en: This survey has not been activated. There are no results to browse.
be: Гэты агляд актываваны. Няма вынікаў для прагляду.

en: This survey is active - click here to stop this survey.
be: Дадзенае апытанне з'яўляецца актыўным - клікніце тут, каб спыніць гэтае апытанне.

en: This survey is active and a responses table exists. If you delete this survey, these responses (and files) will be deleted. We recommend that you export the responses before deleting this survey.
be: Гэтае апытанне з'яўляецца актыўным і існуе табліца адказаў. Калі вы выдаліце гэта апытанне, адказы на яго будуць выдалены таксама. Мы рэкамендуем Вам экспартаваць адказы перад выдаленнем гэтага апытання.

en: This survey is active but expired.
be: Дадзенае апытанне з'яўляецца актыўным, але тэрмін дзеяння скончыўся.

en: This survey is active but has a start date.
be: Апытанне актыўна, але мае дату пачатку.

en: This survey is anonymous.
be: Гэтае апытанне ананімнае.

en: This survey is currently active.
be: Гэтае апытанне актыўна зараз.

en: This survey is currently not active
be: Дадзенае апытанне зараз не актыўна

en: This survey is currently not active - click here to activate this survey.
be: Гэтае апытанне у цяперашні час неактыўна - націсніце сюды для актывацыі гэтага апытання.

en: This survey is currently not active.
be: Дадзенае апытанне з'яўляецца ў цяперашні час неактыўным.

en: This survey is currently not active. You will not be able to save your responses.
be: Гэта апытанне ў цяперашні час не актыўна. Вы не зможаце захаваць вашыя адказы.

en: This survey is no longer available.
be: Гэта апытанне больш не даступна.

en: This survey is not active - no responses are available
be: Гэта апытанне не актыуна - адказы не даступны

en: This survey is not active - no responses are available.
be: Гэты агляд не з'яўляецца актыўным - няма даступных адказаў.

en: This survey is not active, data entry is not allowed
be: Гэтае апытанне не з'яўляецца актыўным, увод адказаў немагчым

en: This survey is not yet activated and so your participants won't be able to fill out the survey.
be: Гэта апытанне яшчэ не актываваная і таму ўдзельнікі не змогуць запоўніць апытанне.

en: This survey is not yet active. Your response cannot be saved
be: Гэта даследаванне яшчэ не актыўнае. Ваш адказ не можа быць захаваны

en: This survey is not yet started.
be: Гэта апытанне яшчэ не пачалося.

en: This survey is now active, and responses can be recorded.
be: Гэтые апытанне актывізавана, і адказы будуць запісаны.

en: This surveys uses anonymized responses, so you can't update your response.
be: Гэта апытанне выкарыстоўвае ананімныя адказы, так што вы не можаце змяніць ваш адказ.

en: This will be the password of admin user.
be: Гэта будзе пароль адміністратара.

en: This will be the userid by which admin of board will login.
be: Гэта будзе ідэнтыфікатар, з дапамогай якога адміністратар будзе ўваходзіць.

en: This will be your default language.
be: Гэта будзе ваша стандартная мова.

en: This will replace the existing text. Continue?
be: Гэта прывядзе да замены існуючага тэксту. Працягнуць?

en: Time difference (in hours):
be: Розніца ў часе (у гадзінах):

en: Time limit
be: Ліміт часу

en: Time limit action
be: Дзеянне ліміту часу

en: Time limit countdown message
be: Паведамленне таймера зваротнага адліку

en: Time limit disable next
be: Часавы ліміт Далей

en: Time limit disable prev
be: Часавы ліміт Раней

en: Time limit expiry message
be: Паведамленне аб сканчэнні ліміту часу

en: Time limit expiry message display time
be: Тэрмін заканчэння часу адлюстраванае паведамленне

en: Time limit message CSS style
be: СSS стыль для таймеру часавога ліміту

en: Time limit timer CSS style
be: СSS стыль для таймеру часавога ліміту

en: Time remaining
be: Застаўшыйся час

en: Time statistics
be: Статыстыка часу

en: Timer
be: Таймер

en: Timings will be saved.
be: Таймінгі будуць захаваны.

en: Timings will not be saved.
be: Таймінгі ня будуць захаваны.

en: Title
be: Назва

en: Title:
be: Назва

en: To remain anonymous please use a pseudonym as your username, also an email address is not required.
be: Каб застацца ананімным, калі ласка, выкарыстоўвайце псеўданім у якасці імя, а таксама не пішыце адрас электроннай пошты.

en: To reorder questions/questiongroups just drag the question/group with your mouse to the desired position.
be: Каб змяніць парадак пытанняў/груп пытанняў проста перацягніце пытанне/групу з дапамогай мышы ў патрэбную пазіцыю.

en: Token
be: Маркер доступу

en: Token ID
be: ID маркера доступу

en: Token attribute descriptions were successfully updated.
be: Маркер апісання атрыбутаў быў паспяхова абноўлены.

en: Token attribute: %s
be: Атрыбут маркера доступу: %s

en: Token code for this participant
be: Маркер доступу для гэтага ўдзельніка

en: Token control
be: Упраўленне маркерамі доступу

en: Token export options
be: Варыянты экспарту маркераў доступу

en: Token fields
be: Палі маркеру доступу

en: Token length
be: Даўжыня анкеты

en: Token management
be: Кіраванне маркерамі доступу

en: Token mismatch
be: Неадпаведнасць маркеру доступа

en: Token status:
be: Статусы маркераў доступу:

en: Token summary
be: Статыстыка маркераў доступу

en: Token:
be: Маркер доступу:

en: Tokens
be: Маркеры доступу

en: Tokens available
be: Даступныя маркеры доступу

en: Tokens have not been initialised for this survey.
be: Маркеры доступу не ініцыялізаваны для гэтага апытання.

en: Tools
be: Інструменты

en: Total
be: Усяго

en: Total Errors
be: Усяго памылак

en: Total Imported files
be: Усяго імпартавана файлаў

en: Total attributes in the central table
be: Агульная колькасць атрыбутаў ў цэнтральнай табліцы

en: Total invitations sent
be: Усяго запрашэнняў адпраўлена

en: Total number of files
be: Агульная колькасць файлаў

en: Total numbers of sent reminders
be: Агульная колькасць адпраўленных нагадванняў

en: Total opted out
be: Усяго адмовіліся

en: Total participants in central table
be: Агульная колькасць удзельнікаў у центральнай табліцы

en: Total records imported:
be: Усяго запісаў імпартавана:

en: Total records in survey
be: Усяго запісаў у апытанні

en: Total records in survey:
be: Усяго запісаў у аглядзе:

en: Total records in this token table
be: Агульная колькасць запісаў у гэтай табліцы маркераў доступу

en: Total responses:
be: Усяго адказаў:

en: Total size of files
be: Агульны памер файлаў

en: Total surveys completed
be: Усяго завершана апытанняў

en: Total time
be: Сумарны час

en: Total with no unique Token
be: Усяго з не унікальнымі маркерамі доступу

en: Total:
be: Усяго:

en: Translate survey
be: Перавесці апытанне

en: Translate to
be: Перавесці на

en: Try again
be: Паспрабуйце яшчэ раз

en: Try again! Connection with database failed.
be: Паспрабуйце зноў! Злучэнне з базай дадзеных страчана.

en: Try to submit again
be: Паспрабуйце адправіць зноў

en: Turkish
be: Турэцкі

en: Type in the 'name' you used to save the survey, and the password.
be: Калі ласка, увядзіце імя і пароль, якія вы выкарыстоўвалі для захавання апытання.

en: Type:
be: Тып:

en: UCS-2 Unicode
be: Юнікод UCS-2

en: UJIS for Windows Japanese
be: Японскі UJIS для Windows

en: URL description
be: Апісанне URL

en: URL description:
be: Апісанне URL:

en: URL for a respondent to opt-in this survey
be: URL для рэспандэнта, каб аптрымліваць электронную пошту гэтага апытання

en: URL for a respondent to opt-out this survey
be: URL для рэспандэнта, каб не аптрымліваць электронную пошту гэтага апытання

en: URL of the survey
be: Спасылка на гэтае апытанне

en: URL parameters
be: Параметры URl

en: US ASCII
be: Амерыканскі ASCII

en: UTF-8 Unicode
be: Юнікод UTF-8

en: Un-quotes a quoted string
be: Удаляе двукоссі у радке з двукоссямі

en: Unable to create directory `%s`.
be: Немагчыма стварыць каталог `%s`.

en: Uncertain
be: Ня упэўнены

en: Unchanged
be: Без змяненняў

en: Uncheck all
be: Зняць выдзяленне са ўсіх

en: Unknown error
be: Неапазнаная памылка

en: Unwritable
be: Не даступна для запісу

en: Update
be: Абнавіць

en: Update available: %s
be: Даступна абнаўленне: %s

en: Update condition
be: Абнавіць умовы

en: Update key: Valid
be: Ключа абнаўлення: Дапушчальны

en: Update scenario
be: Абнавіць сцэнар

en: Update server busy
be: Сервер абнаўленняў заняты

en: Update token entry
be: Змяненне маркера доступу

en: Updater file is not writable (%s). Please set according file permissions.
be: Файл абнаўлення не даступны для запісу (%s). Калі ласка, усталюйце необходныя правы доступа для файлаў.

en: Updates
be: Абнаўленні

en: Upload
be: Загрузіць

en: Upload a file:
be: Загрузіць файл:

en: Upload files
be: Загрузіць файлы:

en: Upload summary
be: Загрузіць зводку

en: Upload your files
be: Загрузіць вашы файлы:

en: Uploaded CSV file successfully
be: CSV файл паспяхова загружаны

en: Uploaded label set file needs to have an .lsl extension.
be: Загружаны файл з наборам пазнак павінен мець пашырэнне .lsl.

en: Uploaded template file
be: Загрузіць файл з шаблонам

en: Uploading
be: Загрузка

en: Uploading LDAP Query
be: Запыт LDAP загружаецца

en: Uppercase the first character of each word in a string
be: Перавесці ў верхні рэгістр першы знак кожнага слова ў радку

en: Urdu
be: Урду

en: Use CAPTCHA for
be: Выкарыстоўваць CAPTCHA для

en: Use HTML format for token emails?
be: Выкарыстоўваць HTML у лістах з маркерамі доступу?

en: Use accessible dropdown boxes instead of calendar popup
be: Выкарыстоўваць даступныя выпадальныя поля замест ўсплывальнага каляндара

en: Use all/manage templates
be: Выкарыстаць усе/упраўленне шаблонамі

en: Use checkbox layout
be: Выкарыстоўваць кнопкі-сцяжкі

en: Use default
be: Выкарыстоўваць параметры па змаўчанні

en: Use dropdown presentation
be: Выкарыстоўваць прадстаўленне з выпадальным спісам

en: Use global settings
be: Выкарыстоўваць глабальныя настройкі

en: Use mapping service
be: Выкарыстоўваць картаграфічны сэрвіс

en: Use same default value across languages:
be: Выкарыстоўваць аднолькавыя стандартныя значэнні па змаўчанні ў розных мовах:

en: Use settings below
be: Выкарыстоўваць налады ніжэй:

en: Use slider layout
be: Выкарыстоўваць паўзунок

en: Used/free space for file uploads
be: Выкарыстаны/вольны прастор для загрузак файлаў

en: User
be: Карыстальнік

en: User added.
be: Карыстальнік дадан.

en: User control
be: Кіраванне карыстальнікам

en: User data
be: Дадзеныя карыстальніка

en: User group successfully added!
be: Група карыстальнікаў паспяхова дададзена!

en: User groups
be: Групы карыстальнікаў

en: User name and/or email not found!
be: Імя карыстальніка і/ці email не знойдзены!

en: User name:
be: Імя карыстальніка

en: User permissions were updated successfully.
be: Правы карыстальніка былі паспяхова абноўлены.

en: User registration at '%s'
be: Рэгістрацыя карыстальнікаў на '%s'

en: User with whom the participants are to be shared
be: Карыстальнік, з якімі ўдзельнікі павінны аб'яднацца

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Username already exists.
be: Імя карыстальніка ўжо існуе.

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Uses left
be: Засталося выкарыстанняў

en: Uses left:
be: Выкарыстоўваць левую:

en: Valid from
be: Дапушчален з

en: Valid until
be: Дапушчален да

en: Validation:
be: Праверка:

en: Version
be: Версія

en: Version file is not writable (%s). Please set according file permissions.
be: Файл версіі не даступны для запісу (%s). Калі ласка, усталюйце неабходныя правы доступу да файлаў.

en: Vietnamese
be: В'етнамскі

en: View Saved but not submitted Responses
be: Праглядзець захаваныя, але не пацверджаныя адказы

en: View This Record
be: Праглядзець гэты запіс

en: View response ID %d
be: Прагледзець адказ з ID %d

en: View response URL
be: Адкрыць URL адказа

en: View response details
be: Падрабязнасці адказу

en: View statistics
be: Прагляд статыстыкі

en: View summary of all available fields
be: Паглядзець вынікі па ўсем даступным палям

en: View the statistics for this survey.
be: Прагледзець статыстыку гэтага апытання.

en: View/read
be: Глядзець/чытаць

en: Viewing response (ID %s)
be: Праглядзець адказ(ID %s)

en: Visit our website!
be: Наведайце наш сайт!

en: Warn and move on
be: Папярэджваць і рухацца далей

en: Warning
be: Папярэджваньне

en: Warning!
be: Увага!

en: Warning: Before turning on HTTPS,
be: Папярэджаньне: Перш чым ўключыць HTTPS,

en: Warning: You are still using the default password ('password'). Please change your password and re-login again.
be: Увага: Вы ўсё яшчэ карыстаецеся паролем па змаўчанні (password). Калі ласка, зьмяніце ваш пароль і ўвадзіце зноўку.

en: Warnings
be: Папярэджванні

en: We are sorry but there was a system error and your file was not saved. An email has been dispatched to notify the survey administrator.
be: Нам шкада, але атрымалася памылка сістэмы і ваш файл не быў захаваны. Паведамленне было адпраўлена, каб паведаміць адміністратара апытання.

en: We are sorry but you are not allowed to enter this survey.
be: Прабачце, але вам не дазволена ўваходзіць ў гэтае апытанне.

en: We are sorry but you don't have permissions to do this.
be: У вас няма дазволу гэта зрабіць.

en: We are sorry but your session has expired.
be: На жаль, тэрмін дзеяння вашай сесіі скончыўся.

en: We recommend that before you delete this survey you export the entire survey from the main administration screen.
be: Мы рэкамендуем перш чым выдаліць гэта апытанне, экспартаваць апытанне цалкам з галоўнага экрана адміністрацыі.

en: We recommend that before you proceed, you export the entire survey from the main administration screen.
be: Мы рэкамендуем, перш чым працягнуць, экспортаваць ўсе апытання з галоўнай панэлі кіравання.

en: We recommend that these files should be replaced by the update procedure.
be: Мы рэкамендуем, каб гэтыя файлы былі заменены працэдурай абнаўлення.

en: Welcome
be: Вітаем

en: Welcome %s!
be: Вітаем %s!

en: Welcome Page
be: Старонка вітання

en: Welcome and end text
be: Тэкст вітання і тэкст паведамлення па заканчэнні

en: Welcome message:
be: Прывітальнае паведамленне:

en: Welcome to %s!
be: Вітаем у %s!

en: Welcome to the ComfortUpdate
be: Вітаем у ComfortUpdate

en: Welcome to the LimeSurvey installation wizard. This wizard will guide you through the installation, database setup and initial configuration of LimeSurvey.
be: Дабро пажалаваць у майстар усталёўкі LimeSurvey. Гэты майстар правядзе Вас праз ўсталёўку, налады базы дадзеных і пачатковай канфігурацыі LimeSurvey.

en: Welcome to this sample survey
be: Вітаем у дэманстрацыйным апытанні

en: Welcome:
be: Вітаем:

en: Welsh
be: Валійскі

en: When an imported record matches an existing record ID:
be: Калі імпартаваны запіс супадае з ID існуючага запісу:

en: When checking your file permissions we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
be: Пры праверцы праў доступу да файлаў мы знайшлі адну або некалькі праблем. Калі ласка, праверце наяўнасць паведамленняў аб памылках вышэй, і выправіце гэтыя, перш чым працягваць.

en: When checking your installation we found one or more problems. Please check for any error messages above and fix these before you can proceed.
be: Пры праверцы ўстаноўкі мы знайшлі адну або некалькі праблем. Калі ласка, праверце наяўнасць паведамленняў аб памылках вышэй, і выпраўце іх, перш чым працягваць.

en: Width of text input box
be: Шырыня тэкставага поля ўводу

en: Width of the map in pixel
be: Шырыня поля ў пікселях

en: Windows Arabic
be: Арабскі Windows

en: Windows Baltic
be: Балтыйскі Windows

en: Windows Central European
be: Цэнтральнаўрапейскі Windows

en: Windows Cyrillic
be: Кірыліца Windows

en: Writable
be: Даступна для запісу

en: X-Scale
be: X-Шкала

en: Y-Scale
be: Y-Шкала

en: Year
be: Год

en: Yes
be: Так

en: Yes (Forced by the system administrator)
be: Так (Прымусова сістэмным адміністратарам)

en: Yes - Delete Them!
be: Так - выдаліць іх!

en: Yes - slider with emoticon
be: Так - паўзунок са смайлікам

en: Yes - stars
be: Так - зоркі

en: Yes/No
be: Так/Не

en: You are about to delete all conditions on this survey's questions
be: Вы выдаляеце усе ўмовы на пытанні гэтага абследавання

en: You are about to delete this survey
be: Вы збіраецеся выдаліць гэта апытанне

en: You are already a part of this survey.
be: Вы ўжо састаіце ў гэтым апытанні.

en: You are not a participant in this survey.
be: Вы не ўдзельнічаце ў гэтым апытанні.

en: You are not allowed dump the database!
be: Вам не дазволена ствараць дамп базы дадзеных!

en: You are not allowed export a label set!
be: Вам не дазволена экспартаваць набор меток!

en: You are not allowed to activate this survey!
be: Вам не дазволена актываваць гэтае апытанне!

en: You are not allowed to add a group to this survey!
be: Вам не дазволена дадаваць групы да гэтыга апытання!

en: You are not allowed to add new questions for this survey!
be: Вам не дазволена дадаваць новыя пытанні да гэтага апытання!

en: You are not allowed to browse responses!
be: Вам не дазволена праглядаць адказы!

en: You are not allowed to change user data!
be: Вам не дазволена змяняць дадзеныя карыстальніка!

en: You are not allowed to change your own permissions!
be: Вам не дазволена змяняць свае ўласныя правы!

en: You are not allowed to create new surveys!
be: Вам не дазволена ствараць новыя апытанні!

en: You are not allowed to delete this group!
be: Вам не дазволена выдаляць гэтую групу!

en: You are not allowed to delete this survey!
be: Вам не дазволена выдаляць гэтае апытанне!

en: You are not allowed to edit groups in this survey!
be: Вам не дазволена рэдагаваць групы ў гэтым апытанні!

en: You are not allowed to edit this survey!
be: Вам не дазволена рэдагаваць гэтае апытанне!

en: You are not allowed to import a group!
be: Вам не дазволеня імпартаваць групу!

en: You are not allowed to import a survey!
be: Вам не дазволена імпартаваць апытанні!

en: You are not allowed to order groups in this survey!
be: Вам не дазволена парадкаваць групы у гэтым апытанні!

en: You are not allowed to perform this operation!
be: Вам не дазволена рабіць гэтаю аперацыю!

en: You are not allowed to set assessment rules!
be: Вам не дазволена ўсталяваць правілы ацэнкі!

en: You are not allowed to stop this survey!
be: Вам не дазволена спаняць гэтае апытанне!

en: You are not allowed to to import a question!
be: Вам не дазволнеа імпартаваць пытанне!

en: You are not authorized to delete questions.
be: Вы не аўтарызаваны каб выдаляць гэтую группу.

en: You can import all old responses with the same amount of columns as in your active survey. YOU have to make sure, that this responses corresponds to the questions in your active survey.
be: Вы можаце імпартаваць усе старыя адказы з той жа колькасцю слупкоў, як у актыўным апытанні. ВЫ павінны пераканацца, што гэтыя адказы адпавядаюць пытанням ў актыўным апытанні.

en: You can leave these settings blank and change them later
be: Вы можаце пакінуць гэтыя налады пустымі і памяняць іх пазней

en: You can leave this blank, and automatically generate tokens using 'Generate Tokens'
be: Вы можаце пакінуць гэтае поле пустым, і аўтаматычна сгенерыраваць маркеры з дапамогай 'Стварыць маркеры'

en: You can load a survey that you have previously saved from this screen.
be: Вы можаце загрузіць захаванае апытанне з гэтай старонкі.

en: You can only archive active surveys.
be: Вам дазволена архіваваць толькі актыўныя апытанні.

en: You can switch to the closed-access mode by initialising a token table with the button below.
be: Вы можаце пераключыцца ў рэжым абмежаванага доступу, ініцыялізаў табліцу маркераў з дапамогай кнопкі ніжэй.

en: You can update %smanually%s or use the %s
be: Вы можаце абнавіць %sпа спраўцы%s ці выкарыстоўвая %s

en: You can upload %s under %s KB each.
be: Вы можаце загрузіць %s не больш за %s KB кожны.

en: You can use now the following credentials to log into the site:
be: Вы можаце выкарыстоўваць наступныя дадзеныя для ўваходу на сайт:

en: You can't copy a question if the survey is active.
be: Вы не можаце капіяваць пытанне, пакуль апытанне актыўна.

en: You can't import a group which doesn't support at least the survey base language.
be: Вы не можаце імпартаваць групу, якая не падтрымлівае прынамсі асноўную мову гэтага апытання.

en: You can't import a question which doesn't support at least the survey base language.
be: Вы не можаце імпартаваць пытанне, калі яно не падтрымлівае прынамсі мову апытання.

en: You can't import answers which doesn't support at least the survey base language.
be: Вы ня можаце імпартаваць адказы, якія не падтрымліваюць асноўную мову апытання.

en: You can't import label sets which don't support the current survey's base language
be: Вы ня можаце імпартаваць набор метак, які не падтрымлівае мову бягучага апытання

en: You can't save changes because the template directory is not writable.
be: Вы не можаце захаваць змены, паколькі каталог шаблонаў не даступны для запісу.

en: You can't use Anonymized responses when Token-based answers persistence is enabled.
be: Вы не можаце выкарыстоўваць ананімныя адказы, калі  працягласць адказаў на аснове маркераў ўключана.

en: You cannot add/remove subquestions or edit their codes because the survey is active.
be: Вы ня можаце дадаваць/выдаляць падпытанні або змяняць іх кады, таму што апытанне актыўна.

en: You cannot delete the last answer option.
be: Вы не можаце выдаліць апошні варыянт адказу.

en: You cannot delete the last subquestion.
be: Вы ня можаце выдаліць апошняе падпытанне.

en: You cannot proceed until you enter some text for one or more questions.
be: Вы ня можаце працягваць, пакуль вы не адкажаце на адно ці некалькі пытанняў.

en: You cannot remove this item since you need at least one language in a labelset.
be: Вы не можаце выключыць гэты пункт, так як ў наборы метак павінна выкарыстоўвацца хаця б адна мова.

en: You did not provide a name
be: Вы ня ўвялі імя

en: You did not provide a password
be: Вы ня ўвялі пароль

en: You do not have the Freetype Library installed. Showing charts requires the Freetype library to function properly.
be: Бібліятэка Freetype не ўсталяваны. Без яе немагчым прагляд дыяграм.

en: You do not have the GD Library installed. Showing charts requires the GD library to function properly.
be: Бібліятэка GD не ўсталявана. Без яе немагчым прагляд дыяграм.

en: You don't have permission to delete this entry.
be: У вас няма дазволу на выдаленне гэтага запісу.

en: You don't have the permission to activate tokens.
be: У вас няма дазволу для актывацыі маркераў доступу.

en: You have already completed this survey.
be: Вы ўжо прымалі ўдзел у гэтам апытанні.

en: You have been already removed from this survey.
be: Вы ўжо былі выдалены з гэтага апытання.

en: You have been successfully added back to this survey.
be: Вы былі паспяхова дабаўлены да гэтага апытання.

en: You have been successfully removed from this survey.
be: Вы былі паспяхова выдалены з гэтага апытання.

en: You have completed %s%% of this survey
be: Вы завяршылі %s%% гэтага апытання

en: You have completed answering the questions in this survey.
be: Вы адказалі на ўсе пытанні ў гэтым аглядзе.

en: You have no row selected
be: Вы не выбралі ніводнага радка

en: You have not provided a survey identification number
be: Вы ня далі ідэнтыфікацыонны нумар апытання

en: You have not selected a question
be: Вы не абралі пытанне

en: You have not selected a survey
be: Вы ня выбралі апытання

en: You have not selected a survey to delete
be: Вы не абралі апытанне для выдалення

en: You have to enter a valid parameter name.
be: Вы павінны ўвесці прыдатнае імя параметра.

en: You have to select at least one label set.
be: Вы павінны выбраць хаця бы адзін набор метак.

en: You may register for this survey if you wish to take part.
be: Вы можаце зарэгістравацца ў гэтым апытанні, калі вы жадаеце прыняць удзел.

en: You must be registered to complete this survey
be: Вы павінны зарэгістравацца, каб завяршыць гэтае апытанне

en: You must set at last one available language.
be: Вы павінны выбраць хаця бы адну даступную мову.

en: You must supply a name for this saved session.
be: Вы павінны напісаць назву для захаванага апытання.

en: You must supply a password for this saved session.
be: Вы павінны напісаць пароль для захаванага апытання.

en: You need to add answer options to this question
be: Вам неабходна дадаць варыянты адказу на гэтае пытанне

en: You need to add question groups
be: Вам неабходна дадаць групы пытанняў

en: You need to add questions
be: Вам неабходна дадаць пытанні

en: You need to add subquestions to this question
be: Вам неабходна дадаць падпытанні да гэтага пытанне

en: You need to upload %s more files for this question.
    Are you sure you want to exit?
be: Вам трэба загрузіць на %s больше файлаў на гэтае пытанне. .
    Вы сапраўды хочаце выйсці?

en: You should have a great time doing this
be: Вы павінны мець шмат свабоднага часу, каб рабіць гэта

en: You should only activate a survey when you are absolutely certain that your survey setup is finished and will not need changing.
be: Актывуя апытанне, вы павінны быць абсалютна ўпэўнены, што яго наладкі завершаны і не маюць патрэбу ў змяненні.

en: Your Choices
be: Вы абралі

en: Your DB and any changed files will be backed up.
be: Ваша БД і любыя змененыя файлы будуць рэзервова капіяваны

en: Your LimeSurvey installation is checked if the update can be run successfully.
be: Ваша LimeSurvey ўстаноўка правярае, змогуць лі абнаўленні быць паспяхова запушчаны.

en: Your Ranking
be: Ваша рангаванне

en: Your answer
be: Ваш адказ

en: Your browser reports that it was used previously to answer this survey. We are resetting the session so that you can start from the beginning.
be: Ваш браўзэр паведамляе, што быў выкарыстаны раней для адказу на гэтае апытанне. Мы скінем гэту сесію, каб вы змаглі пачаць з самага пачатку.

en: Your condition could not be added! It did not include the question and/or answer upon which the condition was based. Please ensure you have selected a question and an answer.
be: Ваша ўмова не можа быць дададзена! Яна не змяшчае пытання і/або адказа, на якім бы грунтавалась умова. Калі ласка, пераканайцеся, што вы абралі пытанне і адказ.

en: Your data should be imported now
be: Вашы дадзеныя зараз павінны імпартавацца

en: Your data should be imported now, the data.frame is named "data", the variable.labels are attributes of data ("attributes(data)$variable.labels"), like for foreign:read.spss.
be: Ваши дадзеныя зараз будуць импартаваны, масуў дадзеных завецца  "data", імёны зменных у атрыбутах дадзеных ("attributes(data)$variable.labels"), як і foreign:read.spss..

en: Your database server password.
be: Ваш пароль ад сервера базы дадзеных.

en: Your passwords do not match.
be: Пароль не супадае.

en: Your personal settings
be: Вашы асабістыя наладкі

en: Your personal settings were successfully saved.
be: Вашыя асабістыя наладкі былі паспяхова захаваны.

en: Your response table will be renamed to:
be: Ваша табліца адказаў будзе перайменавана ў:

en: Your responses have not been lost and have been emailed to the survey administrator and will be entered into our database at a later point.
be: Вашыя адказы не былі страчаны і былі адпраўлены па электроннай пошце адміністратару апытання -- яны будуць уведзены ў нашу базу даных пазней.

en: Your responses were successfully saved.
be: Вашыя адказы былі паспяхова захаваныя.

en: Your survey can export associated token data with each response. Select any additional fields you would like to export.
be: Ваша апытанне можна экспартаваць з маркерамі дадзеных для кожнага адказу. Абярыце любыя дадатковыя поля, якія вы бы хацелі экспартаваць.

en: Your survey contains more than 255 columns of responses. Spreadsheet applications such as Excel are limited to loading no more than 255. Select the columns you wish to export in the list below.
be: Ваш агляд змяшчае больш за 255 слупкоў адказаў. Таблічныя праграмы, такія як Excel, імпартуюць не больш за 255. Абярыце слупкі, якія вы жадаеце экспартаваць ў спіса ніжэй.

en: Your survey responses have been recorded.
be: Вашыя адказы захаваны.

en: Your survey responses have been saved successfully.  You will be sent a confirmation e-mail. Please make sure to save your password, since we will not be able to retrieve it for you.
be: Вашы адказы на апытанне былі паспяхова захаваныя. Вам будзе адпраўлена пацвярджэнне па электроннай пошце. Калі ласка, пераканайцеся, что захавалі пароль, аднавіць яго будзе немагчыма.

en: Your survey responses have not been recorded. This survey is not yet active.
be: Вашыя адказы на апытанне не захаваны. Гэта апытанне яшчэ не актыўна.

en: Your survey was successfully saved.
be: Ваша апытанне паспяхова захавана.

en: Your survey will be saved using that name and password, and can be completed later by logging in with the same name and password.
be: Ваша апытанне будзе захавана з гэтым імем і паролем, і вы зможаце вярнуцца да яго пазней, увайшоўшы з тым жа імем і паролем.

en: Your time to answer this question has expired
be: Час для адказа на гэтае пытанне скончыўся

en: Your time to answer this question has nearly expired. You have {TIME} remaining.
be: Час для адказа на гэтае пытанне амаль скончылася. Засталося {TIME}.

en: Your token seems to be valid but can be used only during a certain time period.
be: Ваш маркер, здаецца, дапушчальны, аднак можа быць выкарыстаны толькі на працягу пэўнага перыяду часу.

en: Your update key is invalid and was removed.
be: Ваш ключ абнаўлення з'яўляецца неправільным і быў выдалены.

en: Your user data for accessing %s
be: Вашы дадзеныя карыстальніка для доступу да %s

en: Zoom level
be: Маштаб

en: and
be: і

en: check if this link works.
be: Праверыць, ці працуе па спасылцы.

en: checked
be: выбрана

en: cp1252 West European
be: Цэнтральнаеўрапейскі P1252

en: digit:       source("%s", encoding = "UTF-8")        on the R command window
be: лічба:       source("%s", encoding = "UTF-8")        на акно каманднага радка R

en: directory
be: дырэкторыя

en: equals
be: роўна

en: having a token
be: з маркерам доступу

en: having a valid email address
be: маюць дапушчальны адрас электроннай пошты

en: having already completed the survey
be: ужо завершанае апытанне

en: hh:mm
be: гг:хх

en: hours
be: гадзін

en: minitab method
be: метад minitab

en: mins
be: мін

en: not checked
be: не выбрана

en: not having been sent an invitation already
be: запрашэнне ячшэ не выслана

en: or
be: або

en: queXML format (*.xml)
be: queXML фармат (*.xml)

en: quota language settings
be: наладкі квот мовы

en: quota members
be: Удзельнікі квоты

en: responses
be: адказы

en: seconds
be: секунд

en: selected
be: выбрана

en: table
be: табліца

en: this is an automated email to notify that a user has been created for you on the site '%s'.
be: Гэта аўтаматычнае электронны ліст для апавяшчэння, што ўліковы запіс карыстальніка быў створаны для вас на '%s'.

en: timings
be: таймінгі

en: to
be: да

en: until
be: Лічыць

en: visit http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php for more information
be: Для атрымання дадатковай інфармацыі перайдзіце на http://us2.php.net/manual/en/ref.image.php

en: zip library not supported by PHP, Import ZIP Disabled
be: ZIP бібліятэка не падтрымліваецца PHP, імпарт ZIP адключаны
